لطفاً جريانی كه اين بنده‌ی كوچك درگاه پروردگار، نام «كوروشيسم غوغاسالار» برآن نهاده است، با صراحت و بدون لفاظی، مغالطه، جدل و تحريف، پرسش‌های ذيل را كه برای ميليون‌ها مسلمان ايرانی و غير ايرانی در ايران و جهان به جد مطرح است، پاسخ بدهد و به همه بباوراند كه انتخاب نام «كوروشيسم غوغاسالار» برای آن، از اشتباهات اين نويسنده است «كوروشيسم غوغاسالار پاسخ بدهد» اين نويسنده آنچه را كه از مطالعه‌ی تاریخ مكتوب و مستند فعلی در رابطه با افسانه‌ی كوروش به دست آورده است http://www.irdc.ir/storage/Images/20090306144645c200-0.jpg ادامه . . .

 

بسم الله الرحمن الرحيم

مقدمه

این قلم هرگز در انديشه‌ی نگارش آنچه كه در پی می‌آید فرو نرفته بود و اصلاً ذهن صاحبش به چنین موضوعی نیز نينديشيده بود، اما اخیراً با مواردی مواجه شده است كه احساس می‌كند جریانی سازمان یافته با سربازانی كاركشته، جنگی روانی و نابرابر، ولی پر كشتار و بدون خون‌ريزی جسمی و بی طبل و شيپور، در فكر و ذهن جوانان ایرانی، بلوا به راه انداخته ‌است كه نگو و نپرس، و متأسفانه برخی از دست اندركاران صدا و سيمای جمهوری اسلامی ان‌شاءالله ناخواسته، در اين دام صيد شده و در هميان خالی آنان، درم می‌ريزند.

بدیهی است كه همگان مستحضر هستند كه صاحب این قلم مورخ نیست و به عنوان يك كارشناس تاريخ سخن نمی‌گويد، ولی به صحت و سقم مطالب تاریخی توجه جدی دارد و البته بعد از اين مداقه‌ی بيشتری خواهد كرد و جريان سازی‌های آنچنانی پان‌تركيسم و پان‌عربيسم و ازاين قماش را، تلاشی بيهوده برای رسيدن به مقاصدی شوم و اهدافی شيطانی، دانسته و برائت خود را از آن‌ها اعلام می‌كند و مطمئن است كه عزيزان سلحشور و متدين  آذری زبان، همانند گذشته، دست رد بر سينه‌ی نااهلان كوبيده و مخالفان ايران اسلامی را در ملك، ملت، دين، زبان و فرهنگ خود، جا نخواهند داد.

 اين نويسنده آنچه را كه از مطالعه‌ی تاریخ مكتوب و مستند فعلی در رابطه با افسانه‌ی كوروش به دست آورده است در آينده به حضور شریف خوانندگان عزیز در داخل و خارج از كشور تقدیم می‌دارد و تأكید می‌كند كه نظری قطعی و حتمی را در رد و یا قبول مطالب راجع به كوروش، ارائه نمی‌دهد و فقط می‌خواهد به حضور شریف جوانان ایرانی عرضه بدارد که هیچ سند معتبر و غيرقابل خدشه‌ای بر اثبات درستی 100% افسانه‌ی كوروش در تاریخ وجود ندارد. همه‌ی آنچه كه راجع به كوروش در تاريخ آمده است، حدس، ظن، قلم‌فرسایی، خیال‌پردازی و تاریخ‌سازی اين و آن است، و نه قطع و علم و سند و تاریخ نگاری.

ضمن اين كه آرزو داريم كه روزی برسد كه مطالب مورد ادعای جريان «كوروشيسم غيردروغين» با اسناد غيرمخدوش به اثبات برسد، وليكن تاكنون چنين مهمی را كسی به طور جد و یقین ادعا نكرده است. منكران اين مدعی را به ارائه سند معتبر و غیر اختلافی مورخان و دانشمندان ایران و جهان، فرا می‌خواند و از آنان تقاضا دارد که بدون هرگونه حميت، دشنام، تحریف و خیال‌پردازی و تاريخ‌سازی چنين بكنند و ما نيز متعهد می‌شويم كه به وسع خود در انعكاس آن‌ها بكوشيم، زيرا مسلمانی ايرانی هستيم و سربلندی اين سرزمين شهيدان بلندآوازه را آرزومنديم و اگر كوروش همان باشد كه برخی‌ها ادعا كرده‌اند، ما نيز خرسند شده و بدو افتخار خواهيم كرد.

جريان «كورشيسم غوغاسالار» پاسخ بدهد :

به نام خداوند تبارك وتعالی جلت عظمته

لطفاً جريانی كه اين بنده‌ی كوچك درگاه پروردگار، نام «كوروشيسم غوغاسالار» برآن نهاده است، با صراحت و بدون لفاظی، مغالطه، جدل و تحريف، پرسش‌های ذيل را كه برای ميليون‌ها مسلمان ايرانی و غير ايرانی در ايران و جهان به جد مطرح است، پاسخ بدهد و به همه بباوراند كه انتخاب نام «كوروشيسم غوغاسالار» برای آن، از اشتباهات اين نويسنده است :

1-آیا مطالب راجع به كوروش را، افسانه می‌پنداريد یا واقعیت؟، اگر واقعيت می‌دانيد اسناد مثبته آن را ارائه كنيد.

2-اصل و نسب كوروش و تولد و مرگ او را، بدون افسانه‌ی نوشته شده به دست «هرودت» و «كنسیاس» یونانی كه بيش از يكصدوپنجاه سال بعد از مرگ كوروش، قلم فرسايی كرده‌اند، چگونه معرفی و اثبات می‌فرماييد؟.

3- خواب افسانه‌ای «جاری شدن سیلاب از بدن «ماندایه» و یا «ماندانا» مادر كوروش را، «آستیاگ» پدربزرگ مادری كوروش، ديده است، و یا خود «ماندایه» قبل از ازدواجش با كمبوجيه؟.

 4- ازدواج مادر كوروش با «كمبوجيه» آن پادشاه پارسی را، اختياری می‌دانيد يا تحمیلی؟.

 5- آيا خواب خود «آستیاگ» مبنی بر روییدن تاك از بدن دخترش «ماندایه» و امتداد آن به چهارسوی دنيا، مبنایی غیر از افسانه‌ی «هرودت»، دارد؟.

6- آیا درست است كه «آستیاگ» وزیر خود را جهت كشتن كوروش، مأموريت داده است؟. و هارپاگ مأمور شده، «كوروش» نوزاد را به چوپان دربار می‌سپارد تا وی را در جنگل رها كند تا طعمه‌ی درندگان بشود!.

7- آيا این عمل قبيح و دور از انسانيت، صحت دارد كه جد مادری كوروش، به جرم اين‌كه هارپاگ كوروش را نكشته بود، دستور می‌دهد تا سر پسر 13 ساله‌ی آن وزير نگون‌بخت را ببرند و گوشت بدن آن نوجوان 13 ساله را، طبخ كرده و به میهمانان خاص خود كه به افتخار پيدا شدن «كوروش»، فراخوان شده بودند، از جمله خود «هارپاگ»، بخورانند؟!.

8- به راستی ماجرای تغذیه‌ی «كوروش» توسط یك سگ ماده را، چگونه توجیه می‌كنید؟ آیا كوروش شیر سگ خورده را قبول دارید؟. آيا شير سگ خواص خاصی برای انسان دارد؟.

9- به نظر شما حضرات محترم، جریان به قدرت رسیدن «كوروش» به غیر از خیانت «هارپاگ»، يعنی پدر آن پسر 13 ساله‌ای كه جدی مادری «كوروش»، گوشت بدنش را پخت و خورد، چیز دیگری می‌باشد. به قول آستیاگ، «هارپاگ ماد»، با خیانت به كشور و قبيله‌اش، «كوروش پارس» را به قدرت رسانید.

10- مدعیان زرتشت‌گون بودن «كوروش» توضیح بدهند كه حفاظت جدی و نهايت تكریم كوروش از «آستیاگ» ظالم، خونخوار، آدم‌پز، جلاد و . و . ، بعد از به اسارت درآوردن او، چگونه قابل توجیه است؟.

11- كسانی كه فوق بشر معمولی بودن كوروش را، تلويحاً به رخ می‌كشند، پاسخ بدهند كه آیا آنچه را «هرودت» درباره كوروش گفته است به واقعیت نزدیك‌تر است و یا مطالبی را كه «كنسیاس» آن پزشك یونانی اردشیر دوم كه حدود 17 سال پزشك مخصوص دربار شاه ایران بوده، روایت كرده است؟.

12- راجع به ادعای «پتیاس» مبنی بر شكنجه كردن مردم به دستور شخص «كوروش» جهت اطلاع از مخفيگاه «آستياگ»، بعد از رسیدن به «اكباتان»، چه می‌فرمایید؟.

13- با توجه به این كه قبل از كوروش صدها سال آریایی‌ها حكومت و شاه داشته‌اند و دودمان‌های مختلفی همزمان در نقاط مختلف ایران حكمرانی داشته‌اند، چگونه می‌شود كه كوروش را پدر ایران و بنیانگذار شاهنشاهی در ایران باستان، معرفی كرد؟.

14- دلایل شما مریدان كوروش جهت اثبات مصلح بودن كوروش با استناد به لوحه‌ی كوروش چیست؟، آيا آن گل نوشته‌ای كه به طول 20 سانتی متر و عرض 10 سانتی متر است كه در سطر بیستم آن نوشته شده ؛ منم كوروش، شاه بزرگ، شاه بابل و . و .، می‌باشد و یا سند قطعی ديگری داريد كه آن متعلق به كوروش باشد؟!. حتماً می‌دانید كه بسیاری از مورخین ایرانی و غیر ایرانی، در اين ماجرا نظرات يكديگر را مردود اعلام می‌كنند.

15- به نظر كوروشيسم غوغاسالار، آیا كوروش پس از ورود بدون مقاومت مردم «بابل» به آن پايتخت بزرگ امپراطوری عصر خود، می‌بایست چه كار می‌كرد؟، آيا باز هم باید دستور می‌داد كه سربازانش بكشند، غارت بكنند، و ویران بسازند كه عادات دیرینه‌ی آن‌ها در كشورگشایی‌های همه‌ی شاهان بوده است؟. خوب معلوم است كه بايد به سربازانش راجع به مردمان یك امپراطوری بزرگ كه خودشان، نه اين‌كه تسلیم شده‌اند، بلكه به استقبال كوروش و سپاهش رفته‌اند، بگوید، نكشید، غارت نكنید، ویران نسازید. اين‌ كار و يا فرمان كوروش اگر درست هم باشد، كمترين وظيفه‌ی او بوده است و افتخار خاصی ندارد.

16- مطابق كدام سند تاریخی شما كوروش را بانی اولین منشور حقوق بشر معرفی می‌كنید؟، ظاهرا هیچ كس نمی‌تواند این مهم را اثبات كند. برابر ادعاهای مستند تاریخی مخالفان افسانه‌ی كوروش حتی در پاسارگاد كه می‌گویند استخوان‌های پوسيده‌ی كوروش را از محل كشته شدنش در آخرين جنگ خونين او، به دستور داريوش به شيراز منتقل و در پاسارگاد مدفون شده باشند، هیچ نوشته‌ای در اثبات كوروش وجود ندارد و نام كوروش بر هیچ سنگی حك نشده است به جز سه تكه‌ی یك لوحه كه به خط میخی پیدا شده است و جمله‌ی ؛ «منم كوروش شاه هخامنش» در آن نوشته شده كه احتمالا صدها سال پس از مرگ كوروش و توسط یكی از جانشینان او، انجام گرفته باشد.

17- شما عالی جنابان، با كدام سند تاریخی ادعا دارید كه «كوروش» «ذوالقرنین» است و یا «كوروش» پیامبری از جنس زرتشت و يا كوروش پيامبری به نام ذوالقرنين است. تنها سندی كه وجود دارد «ذوالقرنین» ابوالكلام آزاد هندی است كه ترجمه شده‌ی جناب آقای دكتر باستانی‌پاریزی است و نقل قولی از علامه طباطبایی قدس سره، كه آنان نیز فقط و فقط احتمال داده‌اند، و ذوالقرنین بودن كوروش را به صورت قطعی ادعا نكرده‌اند. نگارنده ظرف روزهای اخير حضوری و تلفنی مطلب را از جناب آقای دكتر باستانی پاريزی زيدعزه، جويا شد كه ايشان فرمودند: به غير از آن ترجمه هيچ ادعايی ندارم و كتاب ذوالقرنين هم، فقط ترجمه است و نه نظر و يا چيزی ديگر.

18- لطفاً توضیح بدهید كه چگونه باید باور كرد كه شاه و شاه‌زاده‌ای به چهارسوی عالم لشكركشی بكند و ده‌ها (52) جنگ خونين را به راه بيندازد، و لفظ خون‌ریز نيز بر او صدق نكند؟!.

19-  در خصوص این‌كه «هرودت» آن مورخ یونانی كه كوروش هر چه دارد از قلم فرسایی اوست،كورش را در اواخر عمر شاهنشاهی خود خونخوار و ستمگر و كشورگشا می‌نامد، چه می‌گویید؟ در رابطه با جمله‌ای كه از قول ملكه‌ی «ماساگت»ها، خطاب به سر بريده شده‌ی كوروش كه در طشت پراز خون قرارش داده بودند، نقل می‌كند، چه نظری داريد؟، كه عبارت است از ؛ «ای كورش، من می‌خواهم تو را از خون سیر بكنم كه یك عمر خون ریختی و سیر نشدی».

20- آیا شكل و شمايل مجسمه كوروش به غیر از خواب منسوب به دانیال پیامبر (ع)، مبنای دیگری نیز دارد؟.

21- آیا تعداد كسانی كه از «مغان» به دست كوروش كشته شدند برای شما روشن است، «مغانی» كه فقط به جرم مخالفت با او كشته شدند.

22- به نظر شما و با توجه به ادعاهای مخالفان كوروش، سند آخرین گفتار كوروش كه چهره‌ای پیامبرگونه را از او به نمایش می‌گذارد، چقدر مورد اعتبار و اعتماد است، آیا به غیر از نوشته‌های «گزنفون» آن تاریخ نویس و یا تاریخ ساز یونانی، مستند دیگری را ارائه می دهید؟. آيا به آن افسانه ساز و مانند او، می‌شود اعتماد كرد و برای قلم فرسائی‌های افسانه‌ای او اعتبار قائل شد؟!.

23- دروغ بزرگ نامگذاری روز جهانی كوروش توسط سازمان ملل را به چه نحوی لاپوشانی می‌كنید، مطابق كدام سند مدعی هستید كه سازمان ملل روز 29 اكتبر - 7 آبان را «روز جهانی كوروش» نامیده است؟!.

24- مدعیان آریایی و كورش و قوم برتر، چرا در پیامك‌های خود در داخل كشور، بیشتر از زبان فینگیلیش استفاده می‌كنند و در خارج از ايران اسلامی هم از زبان انگليسی در گفتن و نوشتن با يكديگر بهره می‌برند، تا آنجا كه شركت مایكروسافت رسماً اعلام كرده است كه استفاده كنندگان از زبان فارسی در جهان و ایران، به مراتب كمتر از كسانی هستند كه در كشورهای دیگر و از زبان‌های مادری خودشان استفاده می‌كنند.

25- به راستی چرا برخی از شما مدعیان «كوروشیسم» و مروجین «ایرانیسم» با تمسك به یك افسانه‌ای كه قلم فرسایان یونانی كه كشورشان در تصرف كوروش قرار گرفته بوده است، آن‌هم بيش از یكصد و پنجاه سال پس از مرگ كوروش، ساخته و نوشته شده است، این‌همه با جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و روحانیت مبارز و اصيل اسلام مخالفت می‌كنید و فرمان احتمالاً خیالی كوروش را در برابر احكام قطعی و نورانی قران قرار می‌دهید و كوروش افسانه‌ای یونانی‌ها را، با امثال حضرت امام خمینی قدس سره، مقایسه می‌كنید و می‌خواهيد به جوانان مام وطن به ناحق بباورانید كه حكومت كوروش هخامنشی و كذایی، عادل‌تر از جمهوری اسلامی ایران است كه ریشه در عاشورا دارد. اين انصاف و مروت است كه بعضی از نواقص را به اسم اسلام مروج شد و به نام روحانيت متعهد و امام خمينی قدس‌سره، تبليغ كرد.

26 - آیا «كنسیاس» یونانی در چهارصد سال پیش از میلاد و حدود یكصدوپنجاه سال بعد از مرگ كوروش، اولین كسی است كه افسانه‌ی كوروش را نوشته است؟، و به چه منظوری چنين كرده است؟، احتمال می‌دهيد كه مثلاً برای سرگرم كردن ايرانيان باستان، اين كار را كرده باشد؟، و اصولاً انگیزه‌ی او از این افسانه پردازی‌ها چه بوده است؟. «كنسیاس» یونانی را كه كشورش در جنگ با كوروش شكست خورده بوده است، دوست كوروش و ايران باستان می‌دانيد يا دشمن؟.

27- اگر مستندات خود را كه به غیر از نوشته‌های«كنسیاس» و «هرودت» كه هر دو یونانی بوده‌اند و ای‌بسا كه از دست كوروش افسانه‌ای، دل خوشی هم نداشته‌اند، (چون كشورشان از متصرفات كوروش بوده است)، در اختیار داريد، به نشانی : This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it zadsar@zadsar.netو يا : zadsar@majlis.ir، ارسال بفرماييد تا از طريق همين پايگاه اطلاع‌رسانی به اطلاع و مشاهده‌ی ديگران نيز برسد.

والسلام علی من اتبع‌الهدی

علی زادسرجيرفتی 1388/02/12

استفاده از این مطلب، از نظر شرعی و اخلاقی،  با ذکر منبع، آزاد است

ذكر نكته‌ای كه بعد از انتشار آنچه كه ملاحظه فرموديد، ضروری به نظر می‌رسد، (مهم) :

خوانندگان مكرم و كاربران عزيز، نظرهايی(كامنت‌ها) كه تا كنون دريافت كرده‌ايم، هيچ‌كدام به پاسخ‌گويی مستند و موجه به پرسش‌های تقديمی نپرداخته‌اند، بلكه اكثراً با عصبيت و عصبانيت اقدام به ناسزاگويی كرده‌اند كه هر خواننده‌ای كه از محتوای به اصطلاح نظرها مطلع بشود، مطمئناً از نويسندگان آن‌ها، متنفر می‌شود و اگر علاقه‌ای هم به كوروش داشته باشد يا از دست می‌دهد و يا كم‌محبت خواهد شد.

نگارنده در كمال ادب و احترام و پس از مطالعه‌ی ده‌ها كتاب و مقاله از متن نوشته‌های سنتی و ديجيتالی، پيرامون كوروش، و مصروف ساختن ساعت‌های متمادی وقت، پرسش‌هايی را كه در ذهنش خطور كرده است، به محضر شريف اهل فضل و ادب تقديم داشته و تقاضای جواب كرده است، چرا برخی عنان از كف داده‌اند؟!.

دشنام دادن به اسلام عزيز و مسلمانان مجاهد صدر اسلام و امثال نويسنده، كه دردی را دوا نمی‌كند. همانند بنده حق دارند كه به عنوان يك ايرانی مسلمان و با تعصب درست و مقدس، به قرآن كريم و چهارده معصوم صلوات‌الله عليهم اجمعين، از مورخان و دانشمندان مسلمان و زرتشتی، يهودی و نصرانی در ايران و جهان، بپرسند كه ماجرای مثل كوروش چيست؟، اين‌كه عصبيت و عصبانيت و دشنام ندارد. لطفاً بفرماييد پاسخ فلان سؤال اين است و يا به اين دليل آن پرسش غلط است و يا مطابق اين سند قبر كوروش در پاسارگاد است و . و . . .، تا توان انعكاس آن‌ها به ديگران ميسر گردد.

مجدداً متذكر شده كه اسناد تمام سؤال‌های مطرح شده و طرح نشده، در نزد اينجانب موجود است كه اگر لازم شود به موثع ارائه خواهند شد، و تكرار كرده و تأكيد دارد كه ما هيچ دشمنی با كوروش نداشته و نداريم، ما می‌گوييم به اسم كوروش، به اسلام جفا نكنيد و با استناد به او، به مسلمانان افتراء نبنديد، زيرا روی ديگر سكه‌ی كورش را كه در تاريخ مضبوط است، دقت نفرموده‌ايد. از باب يادآوری دوباره اين جمله را از متن نوشته‌ی جريان «كورشيسم غوغاسالار» پاسخ بدهد،تقديم می‌دارد كه "اگر كوروش همان باشد كه برخی‌ها ادعا كرده‌اند، ما نيز خرسند شده و بدو افتخار خواهيم كرد". 14/02/1388، مديريت

استفاده از این مطلب، از نظر شرعی و اخلاقی،  با ذکر منبع، آزاد است

تصاوير مختلف مربوط به افسانه‌ی كوروش ، اينجا را كليك كنيد
=============

مصاحبه‌ی زادسرجيرفتی با مجله‌ی پرطرفدار خانواده سبز , پنجشنبه 25 بهمن 1386؛

ظاهراً شما يك نطق اختصاصي فقط و فقط راجع به حوزه انتخابيه‌ی خويش (تاريخ، تمدن، فرهنگ، و نيازهای فعلی جيرفت) ، در مجلس شورای اسلامی ايراد كرده‌ايد، دليل آن چيست؟

زادسر: دليل آن در متن نطق كه اصل آن را تقديم می‌دارم موجود است: نطق قبل از دستور1386/01/28

بسم‌ا... الرحمن الرحيم

ان‌شاءا... كه جمهوري عزيز اسلامي و رهبر عظيم‌الشان و جليل‌القدرش از شر اشرار شرير آمريكايي، انگليسي، روسي و اسرائيلي در امان باشند و بمانند ؛كه چنين بوده و خواهد بود، به بركت صلوات بر محمد و آل محمد صل‌ا... عليه و اله و سلم

قريب به بيست تيتر از ده‌ها هزار تيتر رسانه‌هاي مختلف ايران و جهان راجع به جيرفت بزرگ و باستاني است تا جايي كه يكي از جستجوگرهاي پرقدرت اينترنتي فقط يكصد و سيزده هزار مورد را در باره جيرفت به خود اختصاص داده است:

1- فرهنگ ناشناخته جيرفت، بايد به فرهنگ دنيا اضافه شود.

2- مدت زمان لازم براي انجام عمليات حفاري علمي در منطقه جيرفت،بيش از ده سال است.

3- مردم جيرفت ده‌‌‌هزار سال پيش، صنعتگران ماهري بوده‌اند.

4- جيرفتي‌ها، پنج‌هزار سال پيش مجسمه‌هاي لولايي مي‌ساخته‌اند.

5- جيرفتي‌ها پنج‌هزار  سال پيش بيست و هشت نوع صدف دريايي مي‌خورده‌اند.

6- مولفان تاريخ به بهشت گمشده يعني جيرفت مي‌روند.

7- جيرفت، تمدن بين‌النهرين را از رونق انداخت.

8- قديمي‌ترين خط عيلامي (ايلافي) نوشتاري در جيرفت كشف شد.

9- عمر پستانداران فسيلي جيرفت، هشت ميليون سال است.

10- كيفيت بي‌نظير هنري اشياي به ‌دست آمده از جيرفت، درجه والاي رشد فرهنگي ساكنان فلات ايران را در اواخر هزاره چهارم پيش از ميلاد نشان مي‌دهد.

11- احتمالا آثاري با قدمت بيش از ده‌هزار سال در منطقه جيرفت وجود دارد.

12-  روستايي شش هزار ساله در زير هزاران چاله گورستان غارت شده جيرفت پيدا شد.

13- همه تمدن‌هاي پيشين،تحت تاثير تمدن جيرفت بوده است.

14- كشف تمدن جيرفت، تحول حقيقي در علم باستان شناسي است.

15- كشفيات در جيرفت، نگرشهاي تاريخي را عوض كرد.

16- كشف 95 محوطه باستاني تازه در جيرفت.

17- فروش خوب آ‌ثار باستاني جيرفت، تعداد قاچا‌قچيان را افزايش مي‌دهد.

18- بحث شيرين گنج‌يابي در جيرفت‌ ،پاي قاچاقچيان بين‌المللي را به اين منطقه باز كرده است.

19- ضعف حاكميت دولتي از سال 79 و 80 به بعد در جيرفت موجب قاچاق آثار باستاني شده است.

20- وظيفه دولت براي حفظ ميراث فرهنگي بيشتر از دستگاه قضايي است.

با توجه به آنچه كه ذكر شده آيا سزاوار است كه:

1- جيرفت بزرگ‌ كهن و باستاني، استاني مستقل از كرمان نباشد؟!

2-  حتي يك هتل خوب و سياح‌پسند در آن يافت نشود؟!

3- باند فرودگاهش براي فرودآمدن هواپيماهاي بزرگ استاندارد  نشود؟

4- جاده‌اش به سمت مراكز استان‌هاي كرمان و هرمزگان، چون  قتلگاه باشد؟

5- عمر ده‌ها هزار نفر بيكار تحصيلكرده در آن ديار تلف شود؟

نظر به آنچه كه مورد اشاره قرار گرفت و با توجه به:

1- صدور دستور قاطع و شفاف رياست محترم جمهوري به وزيران محترم خارجه و دادگستري و رييس محترم ميراث فرهنگي.

2- موضع‌گيري قوي و صريح رياست محترم مجلس شوراي اسلامي.

3- پيگيري جدي و فوري كميسيون‌هاي محترم امنيت ملي و سياست خارجي، قضايي، حقوقي و فرهنگي مجلس شوراي اسلامي.

4- اظهارنظر كارشناسي، قضايي و فني جمع كثيري از حقوقدانان‌ محترم حقوق خصوصي، عمومي و بين‌المللي كشور كه جملگي شناخته شده و خبره هستند.

5- برخورد سخنگوي محترم وزارت امور خارجه با حكم غيرقانوني دادگاه لندن.

6- فرياد و تقاضاي مردم عزيز جيرفت و عنبرآباد توسط خدمتگزارشان در مجلس شوراي اسلامي و موارد ديگر...

در كمال تاسف بايد اعلام كرد كه متولي اصلي، رسمي و قانوني موضوع مورد نظر كه ملي است و اينك در سطح جهان مطرح است و تاريخ، فرهنگ، هويت و حيثيت ايرانيان مسلمان و جمهوري عزيز اسلامي را در برمي‌گيرد، هيچگونه اظهارنظري نكرده است، انگار نه انگار كه جناب آقاي مهندس‌مشايي‌،رييس محترم سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است و از اين بدتر اين‌كه مدير حقوقي سازمان مذكور كه زير نظر جناب آقاي مشايي بايد اقدامات قانوني و بين‌المللي را انجام بدهد، در كمال بهت و حيرت همگان، در تاريخ 27/1/86 در مصاحبه با «ايسنا» كه از اين خبرگزاري جدا متشكريم، اظهار مي‌دارد كه ايران هنوز به حكم حراج اشياي‌ قيمتي ، بي‌بديل و كم‌نظير جيرفت متمدن و باستاني، اعتراض هم نكرده است ؛ چه رسد به اقدامات ديگر وا اسفا، به راستي اين درد را كجا بايد برد و اين ناله را كجا بايد برآورد.واقعا كه چشم آقاي مشايي روشن!  حكم دادگاه انگليس مكار و استعمارگر كهنه‌كار، برخلاف قوانين داخلي جمهوري اسلامي ايران و كنوانسيونهاي متعدد جهاني و قوانين و مقررات سازمان جهاني‌ يونسكو است و خلاف بودن آن از بديهيات است،اما چگونه است كه سازمان ميراث فرهنگي بعد از گذشت ده سال و هزينه كردن صدها هزار پوند انگليسي، هنوز نتوانسته است مالكيت دولت جمهوري اسلامي ايران را براي اين دادگاه غيرقضايي و قاضي سياسي‌كار آن ثابت كند و چرا هيچگونه استمدادي از مقامات كشور درخواست نكرده است و صداي آن را نيز بلند نكرد تا اينكه حكم حراج تاريخ، فرهنگ، تمدن و هويت ما را صادر كردند؟اگر خداي ناكرده نقيصه قانوني وجود دارد، جناب آقاي دكتر حداد عادل، رياست محترم مجلس كه خيلي وقت قبل، آمادگي مجلس محترم را جهت رفع آن اعلام فرمودند.از رياست محترم جمهور استدعا دارد كه مجددا حافظ ميراث فرهنگي بودن خويش را به تصوير بكشند و دستورات موكد ديگري را براي بازگرداندن آثار فرهنگي ايران اسلامي و جيرفت ولايت مدار و متمدن، صادر فرمايند.از صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و شخص شخيص جناب آقاي مهندس ضرغامي، مصرانه مي‌خواهيم كه در خصوص باطل بودن حكم دادگاه لندن و برگرداندن آثار گرانبهايي كه هويت، تاريخ، فرهنگ و حيثيت ما هستند، اقدامات موثر و مفيد خويش را انجام بدهند و مقامات مسئول را در اين مهم ياري فرمايند.در پايان با اجازه مجلس محترم ،يك رباعي راجع به جيرفت است ، تقديم مي‌دارد:

الحق كه بهشت باستان جيرفت است

تصوير بهار بي‌خزان جيرفت است

با خط خودش نوشته بين‌النهرين

آغاز تمدن جهان جيرفت است

والسلام عليكم و رحمه‌ا...

 

استفاده از این مطلب، از نظر شرعی و اخلاقی،  با ذکر منبع، آزاد است

متن كامل گفتگوی زادسرجيرفتی با مجله‌ی پرطرفدار خانواده سبز , پنجشنبه 25 بهمن 1386، ادامه‌ی مطلب

آیا کوروش یک پیامبر است؟ آیا کوروش ذوالقرنین قرآن است؟، ادامه . . .

=====

 

=====

کوروش «ذوالقرنین» نیست

   

کوروش «ذوالقرنین» نیست، داریوش از کوروش متدین‌تر بود خبرگزاری فارس: کوروش «ذوالقرنین» نیست/ داریوش از کوروش متدین‌تر بودادامه . . .

=====

آیا کوروش یک پیامبر است؟ آیا کوروش ذوالقرنین قرآن است؟، http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSNhJHTjKsbfWoX8QpwmsvWifys3QX4XGaDaJfcbKamGE-Xl_b8WGi8tW6qCAادامه . . .

نوروز باستان در يك نگاه (علی زادسرجيرفتی)ادامه . . .

زادسر: ميراث فرهنگي كشور هويت مردم مسلمان ايران استhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/2/24/Lohe.jpg" alt="" width="150" height="96" data-mce-src="http://tbn0.google.com/images?q=tbn:56plp4nMTCtG6M:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/2/24/Lohe.jpg" data-mce-style="border: 1px solid;" style="border-width:1px;border-style:solid">ادامه . . .

اين بار "كوروش" را وسيله‌ی بهانه‌جويی قرار داده‌اند    

اين بار  «كوروش» را وسيله‌ی بهانه‌جويی قرار داده‌اند . . . اعلام نتیجه‌ی جستجو در «گوگل» حول کلمات ؛1- افسانه‌ی کورش،  2- کورش، 3- کورش‌کبیر، 4- آیا کورش همان ذوالقرنین است، 5- جنگ‌های «كوروش»، 6- كوروش افسانه‌اي، 7 - مخالفان كوروش، 8 - موافقان كوروش، 9- آيا كوروش افسانه است يا واقعيت، 10 - كوروش واقعيت ندارد، 11- كوروش  واقعيت دارد، و 12- خدمات متقابل ايران و اسلام، تقديم می‌دارد،http://kiyansoft.persiangig.com/k.ansar/image/dokht/BanoyejavanvamehreMihan.jpg" alt="" width="107" height="134" data-mce-src="http://tbn3.google.com/images?q=tbn:YDzTyY4K1xLr7M:http://kiyansoft.persiangig.com/k.ansar/image/dokht/BanoyejavanvamehreMihan.jpg" data-mce-style="border: 1px solid;" style="border-width:1px;border-style:solid">ادامه . . . :

 

دیدگاه‌ها   

#28 فریدون 1388-02-22 10:47

سلام
یکی به من بگوید که چرا فردوسی که در صدد احیای پارسی بوده است حتی یک بار هم نام کوروش را نیاورده و اگر کوروش اینقدر شخصیت تاثیرگذاری بوده هیچ یادی از او نکرده . آیا درست تر نیست که دوران ظهور نام کوروش در ایران که کمتر از 100 سال پیش بوده است را بیشتر مورد مداقه قرار دهیم ؟

اصولا بر خلاف جریان موجود بعنوان ادعای پیامبری کوروش ، ما در منشور کوروش رسما میخوانیم که کوروش با افتخار تمام از برگرداندن بتها به سر جایشان سخن میگوید . و به اجرت این کار آرزو می کند این بتان دعا کنند که کوروش طول عمر داشته باشد. این چه نوع پیامبری است که بتان را احیا و از آنان طلب حرکت میکند ؟ بنده بعید میدانم آیت الله طباطبایی به \"منشور کوروش\" یا ترجمه آن دسترسی داشته باشد و در تفسیر خود نیز به این منشور و محتوای آن اشاره ای نداشته یا بررسی ای نکرده است . و از این اعتراف کوروش براحتی میتوان نتیجه گرفته که هیچ ربطی به پیامبران نداشته است .
نقل قول کردن

#27 سلمان فارسی 1388-02-21 09:36

سلام هومن جان
پذیرش شما تحسین برانگیز است
و این راه پرواز و رهایی از ذلت نادانی و تعصب است
وطن عزیز ما ایران طی تاریخ مورد حمله و هجوم اقوام مختلف قرار گرفته است و شاید بدترین شکست ما از اقوام دیگر شکست از اسکندر مقدونی بوده است ...

حمله مغولها نیز آسیبهای جدی به ایران وارد کرد و اگر نبود کیاست و سیاست حکیمان مسلمانی چون خواجه نصیر طوسی شاید کشوری بنام ایران باقی نمیماند

حمله اعراب اما با همه اشکالاتش و البته بزرگنمایی ها و دروغ هایی که در اینباره ابراز می شود منجر به یک تبادل فرهنگی و فکری و عقیدتی شده است

بسیاری ار مورخین معتقدند اگر این تهاجم در زمان خود اتفاق نمیافتاد ایرانیان مقهور روم باستان شده بودند و حتی به آیین آنان درآمده بودند

حال در این میان آیا جنایات روم و یونان و مغول هم از حافظه تاريخي ملت ايران نازدودنی است ؟

کسی نمی تواند ادعا کند که حمله مغول و اسکندر شیرینتر و پاکتر از حماه اعراب است که هیج برعکس آن هم قابل اثبات است

اما مشاهده می شود که تمام تمرکز جریان غوغا سالار ایران پرستی روی اعراب است

چگونه است که این حافظه تاریخی که از آن نام بردید حمله دیگران را فراموش کرده اما این یکی را نمی خواهد از یاد ببرد


این نشان می دهد که جریان مذکور چنان که ادعا می کند با اصل تهاجم مشکلی ندارد بلکه با مسلمان شدن ایرانیان مشکل دارد

این توهین بسیار بزرگی به ایرانیان است که گفته شود ایرانیان بزور مسلمان شدند و 14 قرن است که بزور مسلمان مانده اند

درحالیکه همانطور که گفته شد در دو حمله دیگر ایرانیان نه تنها به آیین مهاجم در نیامدند بلکه در یکی ار تهاجم ها مهاجمان مغول را به آیین خود در آوردند

از طرفی نقش ایرانیان در گسترش اسلام غیر قابل انکار است شاید به جرات بتوان گفت اگر ایرانیان مسلمان نبودند میراث اسلام چنین سترگ و بالنده نبود

هومن جان
بیا باور کنیم که دست های آهنینی هستند که دستکش مخمل بدست دارند و به سمت ما دراز شده اند ...
نقل قول کردن

#26 هومن 1388-02-20 21:56

با سلام به آقاي سلمان فارسي
از نظر شما چون مطلبي در دوره قبل از انقلاب گفته ميشده پس حتماَ صحت ندارد!
دركنارمطالب تا به امروز سربه مهري كه در مورد كورش كشف شده، در مورد تاريخ حمله اعراب به ايران شما را به تاريخ ابن خلدون عربي ارجاع مي دهم.
دوست عزيز اين پارادکس در ذهن برخي ايرانيان وجود دارد چراكه هم اسلام برحق است و هم جنايات اعراب از حافظه تاريخي ملت ايران زدوده شدني نيست.
با دفاع از اعراب سالهاي اوليه اسلام به اين پارادکس دامن نزديد. بهتر است قبول كنيم كه حساب آن قوم متجاوز از اسلام جداست.
نقل قول کردن

#25 سلمان فارسی 1388-02-20 09:27

houman جان
این عبارت \"يك سوم قتل عام شدند و دو سوم به بردگي برده شدند تا مسلمان شديم\" مصداق آنچه کوروشیسم غوغا سالار نامیده شده است میباشد
و با این عبارت منطقی
\"چه اشكالي دارد كه در كنار اسلام و سلمان فارسي به تاريخ ايران و كورش هم افتخار كنيم\"
همخوانی ندارد
عبارت اول را 60 سال در حکومت پهلوی شاعر و نویسنده و ... در روزنامه ها و مجله ها و کاخهای جوانان اردو های تفریحی مانند بوم جیغ می زدند
و عبارت دوم مقبول هر ذهن زیبایی است که خامی تعصب و نژادپرستی آن را نیالوده باشد
هومان باید اول این پارادکس را در منطق خود حل کند تا بشود با وی گفتگو کرد
نقل قول کردن

#24 سلمان فارسی 1388-02-19 13:54

هر قدر گشتم پاسخی برای سوالات بیست گانه طرح شده نیافتم
قریب به اتفاق نظر دهندگان رگهای گردن نشان داده اند بجای اینکه پاسخی بیاورند.
ما از نسل سپاهیانی هستیم که دشتها را سیاه می کردند و فاتح بودند و کاخهای شاهان و اربابانشان سر به فلک نهاده بود درست ...
و البته این می تواند مایه خودباوری بیشتر و تلاش بیشتر باشد ...

اما چرا می خواهید از یادمان ببرید که ما مسلح به ایمانی شده ایم که بدون کاخ و سپاه قلب هارا در می نوردد

مشهود است عمله جاهلیت فارسی ... و مجوس بزدل ماورای تبلیغ کورشیسم ضدیت با ان ایمان را ترویج می کنند و همین باعث کنش کسانی چون زادسر است

حاج آقا خدا قوت
...
نقل قول کردن

#23 زنده باد ايران 1388-02-18 09:57

از شما .............. كه ...... عرب هاي پاپتي سوسمارخور ................ چيزي جر اين انتظار نمي رود....
نقل قول کردن

#22 رضا 1388-02-18 09:54

استاد گرانقدر
صحت و سقم وجود کوروش زیاد مهم نیست و اصولا در تفکرات انسانی این سمبل ها هستند که راهبرد بسیاری از مسایل را تعیین میکنند.تلاش شما و همفکرانتان خدشه ای به منشور حقوق بشر وارد نمیکند همانطور که نتوانست به هولوکاست خدشه ای وارد کند.این تلاش بیهوده شما راه به جایی نخواهد برد و البته همه ایرانی ها و نه ............. چون تو نیک میدانند که کوروش بوده و سایه اش تا ابد بر ایران زمین پاینده است .افسوس که بوی تعفن جاهلیت عرب این خاک را آلود.
برو این دام بر مـــــرغ دگر نه
که عنقا را بلند است آشیانه

==============

به نام خدا

پناه بر خدا
نقل قول کردن

#21 فرزند کورش 1388-02-18 02:14

شما خیلیبی سواد هستین از شما آخوندهای عرب پرست بیشتر از این هم انتظار نمیره چون غرن غرن کورش و حقوق بشر هست بهتره برید کمی مطالعه کنید

=====
نقل قول کردن

#20 سليمان 1388-02-18 02:08

با سلام.
برخي مورخين عليه خشايار نوشته اند و عليه داريوش تنها يك مورخ معاصر لهستاني
ولي شما اولين كسي هستيد كه برعليه كورش مينويسيد. قطعاَ مورخين چه در عصر حاضر و چه در ادوار گذشته مدارك و مستندات شما را در دست داشته اند مگر اينكه شما خود دست به حفاري هاي باستان شناسي زده باشيد
شما از تعدادي جوان ناآگاه به علم تاريخ و عاشق وطن كه تا به امروز تاريخ خود را از زبان تاريخدانان واقعي جستجو مي كرده اند هل من مبارز مي طلبيد. جواب شما را استادان تاريخ ايران خواهند داد، نه در اين وبسايت

=======
بنده چگونه از جواب آنان مطلع بشوم

======
لطفاً مطلب نشانی ذيل را نيز ملاحظه بفرماييد :

http://antimajus.blogfa.com/post-124.aspx
نقل قول کردن

#19 ZXC 1388-02-18 02:05

حاج آقا به استحضار میرساند با تمام احترامی که برای روحانیت قائل نیستم و نیستند ،به اطلاعتون میرسونم که اگر لازم باشد سندیت مقوله ای اثباط شود این سندیت شما و دینیست که آنرا هر روز و هر روز با بوق و کرنا تبلیغ میکنید .وگر نه کوروش کبیر چه حقیقت چه افسانه تنها نشانیست از درستی و پاکی که سایه ای نه چندان پر رنگ در ذهن هر ایرانی دارد.
شما همان که به اثباط سندیت دینتان بپردازید تا بتوانید از آن دفاع کنید مقبول تر از کشتن ....... ها و ...... هاست.سند میخواهید !!!! ؟ 23سال را بخوانید...(مرحوم دشتی)
سند میخواهید!!!!؟
تولد قهرمان را بخوانید.....(مرحوم دشتی)
باز هم میخواهید:
سوفی گری......مرحوم ......
بازشناسی قرآن....دکتر روشنگر >این را حتما بخوانید
بازهم بگویم؟؟
که هرچه بگویم .........
جای شما بودم منتظر مهدی میموندم ،تحقیق و کارای فکریو بذارید بقیه میکنن.

=====
به نام خدا
==
با سلام
===
پرسش‌ها، از متون تاريخی استباط شده و ما هرگز به دنبال نفی كوروش و امثال او نبوده و نيستيم، فقط خواستيم بگوييم كه در تاريخ مربوط به كوروش، اين مسائل هم مطرح است
==
لطفاً يك بار ديگر پرسش‌های بيست و ششگانه را با دقت ملاحظه بفرماييد، البته با مقدمه و مؤخره‌ی آن.
آنچه كه فرموديد .............!!، پناه بر خدا
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...