گروه سياسی "ايكنا" : امام خمينی (ره) معتقد بودند كه عصاره‌ ولايت مطلقه‌ فقيه «تأسيس حكومت اسلامی برای اجرای فرامين الهی و ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن» است و بر اين اساس «جمهوری اسلامی ايران» را مستقر كردند و برای احداث و ايجاد آن قريب به پنجاه سال زحمت كشيدند و مرارت تحمل كردند و خون دل خوردند. حجت‌الاسلام والمسلمين علی زادسر، نماينده سابق مجلس شورای اسلامی با ارسال مقاله‌ای به خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، ديدگاه‌های خود را درباره مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی (ره) و نظريه ولايت فقيه ايشان بيان كرد. (اين مقاله در پاسخ به پرسش "ايكنا"، پيرامون «امام خمينی و ولايت فقيه»، نگارش و ارسال شده است). متن اين مقاله به شرح ذيل است :ولايت فقيه(مطلقه)، جان خمينی است."ايكنا"ادامه . . . :

 

 

  جمعه 19 تير 1388 13:57:25             شماره‌ خبر :431509

مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی(ره)/ 24

مقاله‌ای از علی زادسر

ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن، عصاره‌ ولايت‌ فقيه از ديدگاه امام (ره)

گروه سياسی "ايكنا" : امام خمينی (ره) معتقد بودند كه عصاره‌ ولايت مطلقه‌ فقيه «تأسيس حكومت اسلامی برای اجرای فرامين الهی و ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن» است و بر اين اساس «جمهوری اسلامی ايران» را مستقر كردند و برای احداث و ايجاد آن قريب به پنجاه سال زحمت كشيدند و مرارت تحمل كردند و خون دل خوردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين علی زادسر، نماينده سابق مجلس شورای اسلامی با ارسال مقاله‌ای به خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، ديدگاه‌های خود را درباره مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی (ره) و نظريه ولايت فقيه ايشان بيان كرد. (اين مقاله در پاسخ به پرسش "ايكنا"، پيرامون «امام خمينی و ولايت فقيه»، نگارش و ارسال شده است).

متن اين مقاله به شرح ذيل است :

بسم الله‌الرحمن‌الرحیم

ولايت مطلقه‌ی فقيه، جان خمينی (س) است :

حضرت امام خمینی قدس سره‌الشریف، خیلی صریح، شفاف، همه فهم و خواص پسند، ولایت مطلقه‌ی فقیه را، ولایت مطلقه‌ی چهارده معصوم سلام‌الله‌علیهم‌اجمعین که ولایت مطلقه‌ی خداوند تبارك و تعالی است، می‌دانستند، البته پر واضح است كه اين مهم بدون در نظر گرفتن شرط عصمت مطمح نظر برای حضرات معصومین صلوات‌الله‌علیهم‌اجمعين، ادعا شده است. حضرت روح‌الله رضوان‌الله‌عليه، با قاطعیت حکم ولی فقیه دارای شرایط لازم را، حکم امام زمان عليه‌السلام، دستور پیامبر خاتم (ص) و فرمان خداوند قادر متعال می‌دانستند و تمرد از آن را نافرمانی در برابر ذات اقدس احدیت‌ جلت‌عظمته، به حساب می‌آوردند و معتقد بودند که عصاره‌ی ولایت مطلقه‌ی فقیه «تأسیس حکومت اسلامی برای اجرای فرامین الهی و ممانعت از ارتکاب منهیات قرآن» می‌باشد، و بر این اساس «جمهوری اسلامی ایران» را مستقر ساختند، و برای احداث و ایجاد آن قریب به پنجاه سال زحمت کشیدند و مرارت تحمل کردند و خون دل خوردند.

امام خمینی رحمة‌الله‌عليه، معتقد بودند که «العلماء ورثه الانبیاء»، و بدين جهت فقیه جامع‌الشرایط را (ولی‌فقیه)، وارث پیغمبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم می‌دانستند. خوب، ارث پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم چیست؟، معلوم است كه ولايت است. «ولایت» مورد نظر پیامبر علیه‌السلام چه بوده است؟، حکومت و اجرای اوامر و نواهی الهی به نیابت از خداوند تبارک و تعالی، و حضرت محمد بن عبدالله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، اختیاردار جان، جسم، مال، فرزند و همه چیز اهل ایمان است و اختیاراتش هم بالاتر از اختیارات خود مؤمنین برای خودشان است، که خداوند فرموده است : « . . . النبی اولی بالمؤمنین من انفسهم . . . ».

نه فقط امام خمینی نورالله مرقده الشریف، به ولایت مطلقه‌ی فقیه، اعتقاد راسخ و مبنایی داشتند، بلکه جمله‌ی فقهای بزرگ و برجسته‌ی جهان تشیع، (و حتی برخی از علمای اهل سنت)، بالاتفاق، به ولایت فقیه، معتقد بوده و هستند. آنان ادله و براهین خود را از اعماق اقيانوس قرآن كريم، و از دل دريای فضایل ائمه‌ی هدی صلوات الله علیهم‌اجمعین، و ژرفای فقه مسلط بر زمان و مکان، و مبتنی بر «قال الباقر علیه السلام» و «قال الصادق علیه السلام» بر می‌گرفتند، و در رودخانه‌ی زلال و جاری علم و حکمت خویش روان می‌ساختند تا اهل اسلام و ایمان را سیراب بگردانند که به برخی از آن‌ها اشاره می‌گردد :

الف – دليل اول و بسيار قوی آن بلند مرتبه‌های انديشمند و كم‌نظير، آيه‌ی شريفه‌ی ششم سوره‌ی مباركه‌ی احزاب است كه فرموده است : «النبی اولی بالمومنین من انفسهم و ازواجه امهاتهم واولو الارحام بعضهم اولی ببعض . . .»، كه ترجمه‌ی ساده‌ی آن، اين است: «پیامبر بر مؤمنان از خود آن‏ها سزاوارتر است و زنان پیامبر حکم مادران مؤمنان را دارند، صاحبان رحم بعضی بر بعضی در کتاب خدا از مؤمنان و مهاجران اولی و سزاوارتر هستند . . . »، نگارنده پيشنهاد می‌كند حتماً به تفسير آن مراجعه شود.

ب – دومين حجت متقن و بينه‌ی غيرقابل خدشه‌ی اين راسخون در علم، حديث صحیحه‌ای است از امام صادق عليه‌السلام كه راوی موثق آن، به ادعای مرحوم كلينی قدس‌سره، در كافی جلد اول صفحه‌ی 23، ابى‌البخترى است كه بسيار معروف هم هست :  «العلماء ورثة الأنبیاء». و همچنين سند ديگری بر صحت اين حديث، كتاب شريف "الوسائل، ج‏18، ص‏53 " می‌باشد.

ج – «الفقهاء أمناء الرُّسُل»، سومين برهانِ فقهای معتقد و مدافع ولايت فقيه می‌باشد كه روايت‌گر موثق اين صحيحه‌ی مباركه، سكونى بزرگ و مرحوم است كه چنين گفته است كه: پيامبر اعظم صلی‌الله‌عليه‌وآله و سلم فرمودند : «فقهاء، جانشينان پيامبران هستند». كافى، ج‏1، ص‏46.

د – روایت كنزكراجكى از امام صادق(ع) كه فرموده است : «الملوك حُكّامٌ على الناس و العلماء حكّامٌ على‏الْملوك»، كه معنی تحت‌الفظی آن عبارت است از: «در جامعه‌ی اسلامی، پادشاه، رئيس جمهور، وزيران و همه‌ی صاحب منصبان، بر مر مردم حاكم هستند، وليكن جمله‌ی آن حاكمان، می‌بايست تحت سلطنت ولايت فقيه باشند و حكم و نظر او را اطاعت بكنند»، و كتاب شريف  كنز الفوائد، ج‏2، ص‏33، آن را ثبت و ضبط كرده است، گواه چهارم مبلغان قولی و مروجان فعلی ولايت فقيه، می‌باشد كه مورد تصديق همه‌ی دانشمندان علوم اسلامی، می‌باشد.

و در رأس امثال دلایل مورد توجه بالا، آیه‌ی شریفه‌ی : «یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولى الامر منكم فان تنازعتم فى شى‏ء فردوه الى الله و الرسول ان كنتم تؤمنون بالله و الیوم الآخر ذلك خیر و احسن تاویلاً» (آیه 59 سوره نساء)، قرار دارد و ترجمه معمولی آن چنين است: «هان اي مؤمنان! از خدا، پيامبر و اولي الامر خود پيروي كنيد و چون در چيزي نزاع كرديد اگر به خدا و روز قيامت ايمان داريد، آن را به خدا و پيامبر ارجاع دهيد، اين كاري پسنديده است و فرجام بهتري هم دارد.». يكی ديگر از دلايل، بزرگ، قوی و قاطع دانشمندان برجسته‌ی عالم اسلام، مبنی بر ولایت داشتن فقیه جامع الشرایط، بر همه‌ی مردم جوامع اسلامی و دیگر مراجع عظیم‌الشأن تقلید، می‌باشد.

دیدگاه های برخی از اندیشمندان اسلامی را دقت بفرماييد :

1 – دانشمند فرزانه، مرحوم مغفور فاضل مقداد، بدين مضمون فرموده‌اند : «دین و حکومت دو هم‌زاد هستند و هردو حقيقتاً همراه و مكمل هم می‌باشند، که بدون يكديگر سودآفرين نحواهند بود . . .»

2 – عالم بزرگ تاريخ پرافتخار شيعه، مرحوم به ملكوت‌اعلا پيوسته، علامه حلی، نيز فرموده‌اند : «الحق عندنا وجوب نصب الامام فی کل وقت‏»، يعنی در نزد ما حق آن است كه در لحظه-لحظه‌ی زندگانی و عمرمان، می‌بايست تحت قيموميت امام عادل و الهی، باشيم.

3 – مرجع بس بزرگ جهان اسلام و تشيع علامه‌ی گرانسنگ، شیخ مفید هم فرموده اند : «پيروان قرآن و شيعيان علی‌بن‌ابيطالب عليهما‌السلام، اعتقاد دارند كه بشر، در هر زمان و زمينی و موقعيت و مقامی، به وجود رهبری الهی و غير قابل خدشه، نيازمند است.»

4 - شیخ طوسی كم نظير و عظيم‌القدری كه تا سيصد سال بعد از وفاتش كسی توان فتوا دادن بر خلاف فتاوی او را در خود نديد، فرموده است : «امامت و رهبری از دیدگاه اكثريت عالمان اسلامی، واجب است ...»

5 - مرحوم جليل‌القدر و عظيم‌الشأن، کاشف‏الغطا در اين خصوص، سخنانی مشابه سطور ذيل به يادگار گذاشته‌اند : «اگر مفهوم سیاست ‏تدبير امور زندگانی مادی و معنوی مسلمين است و به وسيله‌ی آن از فساد ممانعت می‌شود و با مفسد مقابله می‌گردد و ظالم را می‌گدازد و مظلوم را می‌نوازد و خائنان را می‌سوزاند و صادقان را به مقصد می‌رساند، ما غريق اين بحر عميق بوده، هستيم و خواهيم بود و آن را از اهم واجبات خود می‌دانيم.

6 – اعظم اعاظم و اكبر كبرا حضرت آیت‏الله بروجردی رضوان‌الله عليه، راجع به موضوع، با اين مضمون می‌فرمايند : «محققين حقيقی و دانش‌پژويان واقعی كه ولو اشنايی مختصری با اسلام عزيز پيدا كنند و داشته باشند، تصديق و اذعان می‌كنند كه اسلام و قرآن، سياسی، عبادی، اجتماعی، فرهنگی و . و. . . ، می‌باشند»

برجستگان بزرگ و تاريخ‌ساز ديگری هم‌چون : ماوردی، فخررازی، اقبال لاهوری، سیدجمال‏الدین اسدآبادی و . و . .. ، دين و سياست به معنی حكومت را، لازم و ملزوم هم می‌دانند.

 برابر ديدگاه الهی بنيان‌گذار جمهوری اسلامی ايران، ولی فقيه، حاکم اسلامی است و حکم ولایت فقیه، حکم حکومتی است و هنگامی که ولی فقیه جامع الشرایط، حکمی را صادر کند، آن حکم فراتر از قوانین ساری و جاری کشور است و فصل الخطاب است، و بر معتقدان به اسلام علوی و حسینی و بر همه مراجع، حکما، عرفا و ادبا و فلاسفه‌ی دیگر، واجب است که دستور ولی فقیه را گردن بنهند و اطاعت کنند، و اگر نهی بود می‌بایست اجتناب کرده و رها بسازند، کما این که حکم حکومتی مرحوم عظیم القدر و جلیل المقام میرزای شیرازی در تحریم تنباکو چنین بود و حکم حکومتی دیگری را که عالم جلیل القدر و فقیه برجسته‌ی جهان اسلام مرحوم میرزا محمدتقی شیرازی در جهاد و دفاع ملی، صادر فرمودند، و ایضاً آیت الله علامه کاشف الغطاء هم مؤيد اين استنباط بوده‌اند. احكام حكومتی فقهاء اسلامی، در تاریخ اسلام، همچنان درخشنده و نورانی به يادگار مانده‌اند.

نظر به این که حضرت امام خمینی اعلی الله مقامه الشریف، نظریه‌ی مشکل‌گشا، تحول‌آفرین، بحران‌شکن، ظالم‌سوز و مظلوم نواز ولایت مطلقه‌ی فقیه را، ولایت حضرات معصومین علیهم‌السلام و در یک کلمه، ولایت "الله" می‌دانستند و اعمال آن را، جز با تأسیس حکومت و تشکیل اجزای آن را در ابعاد مادی و معنوی جوامع اسلامی، غیر قابل تصور اعلان می‌کردند، با ایمان راسخ و اراده ی قوی و عزمی جزم، پس از آن که تئوری ولایت مطلقه‌ی فقیه را طی جلسات سیزده‌گانه، در نجف اشرف برای شاگردان خود که اکثراً مجتهدان ممتازی بودند، به اثبات رسانید، قصد اجرای عملی آن را نیز آشکار ساخت و خداوند تبارک و تعالی هم آن بنده‌ی خوب، پاک، مخلص و فانی در خدا را، مورد توجه قرار داد و امام زمان عجل الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را، به مددش فرستاد و آن امام همام را به آرزوی دیرینه‌اش که استقرار حکومتی با محوریت ولایت مطلقه‌ی فقیه و مدار فقه آل محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم بود، موفق گردانید و توفيقی را رفيقش گردانيد كه با صدای بلند و با افتخار تمام فرمودند: «جمهوری اسلامی، نه يك كلمه كم، و نه يك كلمه زياد».

 

امام خمینی سلام الله علیه، معتقد بودند که ولایت یعنی حکومت، و حکومت هم مسؤول اداره‌ی جوامع اسلامی و کشورهای مسلمان است و وظیفه‌ی سنگین اجرای قوانین شرع مقدس اسلام بر عهده حکومتی است که ناشی از ولایت می‌باشد.

حضرت امام خمینی بزرگ و کم نظیر، به اعتقادات خود که مبتنی بود بر قرآن و سنت، و عقل و اجماع، که چهار رکن اساسی فقه آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم هستند، با همتی بلند، به بلندای روح بلندش، عمل کرد و نه فقط ایران را متحول کرد و در تاریخ اسلام درخشید، بلکه معادلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی حاکم بر جهان شرق و غرب را در هم ريخت و بر خلاف قاعده‌ی حاکم بر جهان کمونیستی و دنیای امپریالیستی، جمهوری اسلامی را با شعار نه شرقی نه غربی، بنا نهاد و راهی نو را فرا روی بشریت حیران و نومید باز کرد و مستضعفان عالم را امید و نوید بخشید، و کاخ‌های زر و بنیان‌های زور و دخمه‌های تزویر را، در هم شکست و متزلزل ساخت.

  اعتقاداتش را با صولت، صلابت و شجاعت و با بی توجهی به اخم و تخم، و ابرو در هم کشیدن استعمارگران و مستکبرین عالم، که قدرتمند و قداره بند بوده و هستند، به تصویب و اجرای آن‌ها پرداخت. اعتقاداتی مانند:

-          کیفیت، کمیت و اجرای احکام حقوقی و جزایی، سیاسی و عبادی، اقتصادی و تجاری، مالیاتی و خمسی و زکاتی، خرید و فروش و خراج و . و . . .،در جامعه ی اسلامی، با ولایت مطلقه‌ی فقیه است.

-          مصون داشتن اسلام عزیز از تحریف و انحراف توسط کج‌اندیشان و بیراهه‌روان، دور نگه داشتن امت اسلامی و پیروان علی و حسین علیهما السلام، از فسادهای اخلاقی، اقتصادی، دینی و دنیوی و عقیدتی، نیز از وظایف ولی فقیه است.

-          کمترین شرط ولی فقیه، عدالت و صداقت است و این که ولی فقیه خود را چون دیگر مردم عادی بداند و ولایتش را وظیفه بداند و نه صدارت و امتیاز، كه در غير آن واجد صلاحيت ولايت نخواهد بود.

امام خمینی قدس سره، عالم و عامل بود که، ولی فقیه باید :

-         طاغوت شکن و ظلم ستيز و ظالم سوز باشد.

-         در خدمت یتیمان و مسکین ها و فقیران قرار بگیرد.

-         از آزادی‌های مشروع فردی و جمعی دفاع کند.

-         علم گستر و عالم پرور و صنعت ساز و راشد اهل فنون مختلف، باشد.

-         عادل، عدالت خواه، و باسط عدالت اجتماعی باشد.

-         درک کننده جوانی، همدل جوانان، و مشکل گشای آنان باشد.

-    دفاع ملی و نیروهای مسلح را به عهده داشته باشد و سرپرستی کند و انواع مشکلات مادی و معنوی اهل دفاع و جنود حق را حل و فصل بفرمايد.

-         رسیدگی به شکایات مظلومین و پناه دادن به متظلمین و رتق و فتق مستمندان، همه‌ی همّ و غم او باشد.

-         اهل اجرا و تقنین و قضا را، سر و سامان بدهد و هماهنگ بسازد.

و بدین جهت است که قانون اساسی جمهوری اسلامی را تأیید کرد که در بر گیرنده تمام خواسته‌های مادی و معنوی او را که منشأ الهی داشتند، تأمین می‌کرد. مانند:

- تنفیذ حکم رئیس جمهور بعد از انتخاب مردم.

- نظارت بر قوای سه گانه و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، و حتی قانون اساسی به صورت غیر صریح، حق انحلال مجلس شورای اسلامی را نيز، به ولی فقیه داده است که مشروعیت همه امور جمهوری اسلامی ايران، با ولایت است.

- اعلان جنگ و آغاز آتش بس و فرماندهی کل نیروهای مسلح.

- انتصاب قاضی القضات و ائمه جمعه و . و .

در دايره‌ی اختيارت ولی فقيه و مقام ولایتی است که امام خمینی نام آن را ولایت مطلقه‌ی فقیه، گذاشتند.

بلی در نظامی که بر محور ولایت فقیه استوار شده است و بر مدار امامت می‌چرخد، رهبر و ولی فقیه، فصل الخطاب است، آن‌هم در همه ابعاد زندگانی مسلمانان و جوامع اسلامی. اگر چه مردم در نظام ولایت فقیه از ارکان بسیار مهم و خیلی اساسی حکومت هستند، اما تصمیم گیرنده نهایی ولی فقیه است. که خداوند می‌فرماید: «و شاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله»، با پيروان خود به مشورت بنشين، ولي در هنگامه‌ی تصميم به خدای احد و واحد توكل بكن.

آری امام خمینی قدس سره چون چنان بود، چنین محکم و قاطع می‌فرمودند(نقل به مضمون) :

-         من بارها اعلام کرده ام که عقد اخوت با کسی نبسته‌ام، ملاک من، عمل مقامات به اسلام است.

-         شمشیر علی امیرالمؤمنین، برای سرکوب توطئه‌گران بود.

-         اسلام با توطئه‌گرها با شدت رفتار می‌کند.

-         مسامحه نکنید، بروید توطئه‌گرها را سرکوب کنید.

-         اگر به سر جای خود ننشینید، ما به طور انقلابی عمل می کنیم.

-    مردم موظف هستند، جوانان وظیفه دارند که نگذارند آخوندهای معمم درباری و یا منحرف، در جامعه ظاهر بشوند، عمامه را از سرشان بردارند و نگذارند با عمامه بین مردم بیایند، این لباس شریف است نباید تن هر کسی باشد و یا بماند.

-         نهضت به اصطلاح آزادی، صلاحیت هیچ امر قضایی، اجرایی، تقنینی را در جمهوری اسلامی ندارد.

-         منافقین، فرزندان عزیز مهندس بازرگان هستند.

-         توهین کنندگان به ائمه هدی علیهم السلام، محکوم به اعدام هستند.

-         اسلام عزيز جغرافيا ندارد و بدين سبب حکم اعدام سلمان رشدی ملعون و خبيث و كثيف را در کشوری ديگر که کانون فتنه است، صادر کرده‌ام.

-         اگر توطئه زیاد باشد، ما با مشت خنثی می‌کنیم.

-         دولت و مردم باید از انحرافات فرهنگی، جلوگیری کنند.

-         دانشجویان، استادهای منحرف و مخالف جمهوری اسلامی را، از خودشان و ... از کلاس‌هايشان بیرون بکنند.

-         به مجرد این كه احساس کردید كه ممکن است کسی نفوذی باشد، حسابش را برسید.

-         اهل مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه‌های عناصر نفوذی و منحرف را رد بکنند.

-         عاشقان غرب و نوکران شرق و جیره خواران هر دو را، اول هدایت بکنید، اگر تخلف کردند، استیضاح بکنید.

-         نگذارید که مدعیان بی هنر امروزی و قاعدین نوک بینی‌بین دیروزی، صجنه گردان جامعه اسلامی ما بشوند.

-         به فضل پروردگار، ملت هوشیار ما جواب همه فتنه‌ها را داده و خواهد داد.

-         مدافعان لیبرال‌ها و حامیان منافقان بدانند که در نزد ملت شهید داده ما، راه و جایی ندارند.

-         و صدها موضوع مهم و حياتی ديگر كه در اين مختصر نگنجد ...

متأسفانه یک بار دیگر، مارهای سمی، زخمی و خطرناك در سوراخ خزیده، فرصتی استثنائی به دست آوردند و با حرارت كاذبانه‌ای كه ایجاد شد، خيال كردند که می‌توانند برای ساعاتی هم که شده، زهرهای کشنده و انباشته شده‌ی سی ساله‌ی خودشان را، با نیش ابزارشان كه زبان، قلم، آشوب، آتش و تخريب بود و هست، در بدن مطهر و مقاوم «ولایت مطلقه‌ی فقیه» فرو ببرند و سم‌های خود را با حرص و ولع و عجله در خون جاری در شاه‌رگ پیکره‌ی امت اسلامی که همان ولایت فقیه است، خالی کنند و در ظاهر هم چنين جنايت هولناكی را مرتكب شدند و به سرعت به سوی سوراخ‌های خود باز گشته و در مقابل آن‌ها کز کردند و به زعم باطل خويش، منتظر جان دادن (نعوذ بالله) ولایت فقیه شدند، که به فضل پروردگار و امداد امام عصر علیه‌السلام، با خطبه‌ی بی نظیر و تاریخی امام دوران مدظله‌العالی و روحی‌فداه، مأيوس شدند. خطبه‌ای كه همچون عصای موسی‌ علی‌نبیناوآله‌وعلیه‌السلام، فساد آن مارهای خطرناک و جادوگر را در رسوا ساخت و سحر آن کاهنان فربه و شکم باره، كه اسیران انواع شهوت‌ها بوده و هستند، باطل گردانيد.

در پایان، از برخی از مدعیان دوستی با امام خمینی بزرگ و بزرگوار و پیروی از راه آن حضرت و پاسداری از آرمان آن بنده‌ی شايسته‌ی خدا، می‌پرسیم، خوب چگونه است که اکنون در رابطه با ولايت فقيه امام خمينی عزيز،چنین می‌کنید، مگر مقام منيع ولایت فقيه بعد از امام خمينی، شاگرد برجسته و ممتاز آن استاد كم‌نظير جهان اسلام، نيست؟، و مگر همانند آن امام همام، امامت و هدايت نكرده‌اند، مگر خبرگان دانشمند و متشرع و اهل ورع، داوران عادل عملكرد خمينی‌وارِ خامنه‌ای كبير که جانشین به حق خمينی اكبر نيز هست، نمی‌باشند؟، آيا ولایت امام خمینی، با ولايت امام‌المسلمين خامنه‌ایِ خمينی‌گونه، فرق کرده است؟، قطعا و قاعدتاً که پاسخ منفی است. پس به قول قرآن كريم كه فرموده است: «فاین تذهبون»، بايد به بعضی‌ها بگویيم به کجا چنین شتابان؟.

 به خدا كه بعد از انتخابات می‌خواستند جمهوری اسلامی امام خمینی سترگ و به خدا پيوسته را سرنگون بکنند و خدای ناکرده داشتند چنین می‌کردند، اگر ولی فقیه مدير، مدبر، سياستمدار، خداترس و مردم‌دوستِ زمان، حضرت آية‌الله‌العظمی حاج سيدعلی خامنه‌ای مدظله‌العالی، نبودند، و خمينی‌وار نهيب نمی‌زدند و خمينی‌گونه، هدايت نمی‌كردند.

للهم اجعل عواقب امورنا خيراً

طلبه‌ی بسيجی؛ زادسرجيرفتی

(19/04/1388، برابر با 17رجب1430)

**************


آيت‌الله استادي: اقتدار نظام به اقتدار رهبري است http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0648/A0648016.jpgادامه . . .

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...