خطبه‌ی اول :

 

السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

 

بسم ا... الرحمن الرحیم

 

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذي يُؤْمِنُ الْخائِفينَ، وَ يُنْجِي الصّادِقينَ، وَ يَرْفَعُ الْمُسْتَضْعَفينَ، وَ يَضَعُ الْمُتَكَبِّرينَ، وَ يُهْلِكُ مُلوكاً وَ يَسْتَخْلِفُ آخَرينَ. اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهذا وَ ما كُنّا لِنَهْتَدِيَ لَوْلا أنْ هَدانَا اللَّهُ. الحمدلله رب العالمين والعاقبة لاهل التقوي واليقين الصلاه و السلام علي سيدنا و نبيّنا حبيب إله العالمين العبد المؤيد الرسول المسدد المصطفي الامجد المحمود الاحمد مولانا و مقتدانا أبا القاسم مصطفي محمد (ص) و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين المكرمين المنتجبين، سيما بقيه الله في الا رضين و صل علي ائمه المسلمين و حماه المستضعفين و هداه المومنين ..

 

اوصيكم عبادالله و نفسي بتقوي الله . شما بندگان خوب خدا، و خودم را به تقوای الهی و منظم بودن در كارهايمان سفارش می‌كنم.

 

وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً و یرزقه من حیث لا یحتسب. (طلاق).، اين وعده‌ی قطعی و حتمی خداست كه اهل تقوی را روزی می‌رساند از جايی كه هرگز در ذهنش هم خطور نكرده است. «من حيث لا يحتسب»، يعنی از طريقی كه آن مسير، در مخيله‌اش نيز راه پيدا نكرده است.

 

اما بعد؛ قال الله‌الحكيم فی‌كتابه‌الكريم : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ . . .

 

نماز جمعه که بسی با شکوه است و بسیارسرنوشت ساز، نمازی است سیاسی و عبادی که مسلمین و مومنین را به زیارت یکدیگر موفق می‌گرداند و آنان ر در جریان امور زندگانی محل سکونت خویش  و دیگر بلاد اسلامی قرار می‌دهد و اجمالاً همه‌ی اهل اسلام و ایمان را از احوالات روحی و جریانات سیاسی و اسباب معیشتی، یکدیگر با خبر می سازد.

 

نماز جمعه ، دارای شرایطی خاص و احکامی ویژه است که به برخی از آن ها اشاره می گردد:

 

1.       دو خطبه‌ی بسیار مهم آن ، جایگزین دو رکعت دیگر از نماز ظهر می شود و تكلیف نماز ظهر را از دوش قبیله‌ی نمازگذار بر می دارد ، که فرموده اند.

 

«  ... جعلتا مکان الرکتین ...» ( وسایل الشیعه. ج 7_ ص 331).

 

2.       در اول ظهر شرعی به جماعت و به جای نماز ظهر اقامه می گردد.

 

3.       هنگامی که خطیب جمعه، به« ذکر اللّه » مشغول است ، نماز گزاران جمعه باید :

 

-         به خطبه ها گوش داده و محتوای آن‌ها را دقت نماید.

 

-         سخن نگوید که مکروه است . نماز مستحبی به جای نیاورد و البته که روزنامه و کتاب و اعلامیه هم نباید بخواند.

 

4.       هیچ کس حق ندارد که تا شعاع شش کیلومتری ، نماز جمعه‌ی دیگری اقامه کند و احدی نمی‌تواند در فاصله کمتر از شش کیلو متر ، به امام جمعه‌ی دیگری اقتدا کند. ( شش کیلومتر از چهار طرف).

 

5.       صدای نماز جمعه که بلند شد، بلافاصله ، داد و ستد و هرگونه معامله‌ی دیکر ممنوع می‌شود تا آنجا كه گفته‌اند اگر فروشنده کارد را در وسط قطعه‌ی پنیری قرار داده است که از آن به اندازه‌ی پول خریدار، برش بدهد، حق ندارد و باید کارد را در همان وسط پنیر رها کرده و به سوی نماز جمعه بشتابد و همچنین مشتری نیز حق ندارد از بايع مطالبه‌ای داشته باشد ، زیرا فرموده اند « ... فاسعوا الی ذکر ا... و ذروالبیع ...».

 

6.       تا آنجا كه تأكيد فرموده‌اند كه نگهبانان ، سربازان ، پلیس‌ها و حتی زندانبان‌ها را با شرایط خاص خود ، در نماز جمعه شرکت کنند و آنگاه به محل غزیمتشان ، مراجعت دهند.

 

7.       امام جمعه باید :

 

-         شجاع باشد.

 

-         صراحت لهجه یکی از ویژگی‌های او به حساب آید.

 

-         در اظهار حق ، قاطع و قوی عمل کند.

 

-         از فصاحت بهره‌مند و از بلاغت بر خوردار باشد.

 

-         به اوضاع و احوال دینی و دنیایی مسلمین سراسر جهان بشریت وقوف داشته باشد، و به مصالح جوامع اسلامی، دانا باشد.

 

-         به سلاح روز تکیه کند و ایستاده و آماده خطبه بخواند.

 

-         خویش را و نمازگزاران و مومنان را به تقوای الهی و نظم در امور زندگی سفارش کند و در عمل هم مسلماً می بایست که چنین باشد.

 

امام جمعه باید با عمل :

 

-         در دیگران تأثیر عملی بگذارد و در دل آنان نفوذ پیدا کند.

 

-         وقتی مردم او را می بینند، به یاد خدا بیفتند. اگر شما امام جمعه‌ی خود را ببينيد و ياد خدا در دل شما زنده نشود، بدانيد كه من آن‌گونه كه بايد باشم نيستم.

 

-         امام جمعه می‌بايست پاکیزه‌ترین لباس‌ها را بپوشد ، خود را خوشبو بگرداند، با وقار گام بردارد، و آن هنگام كه بر فراز منبر قرار گرفت، به مردم سلام کند و روبروی آنان ایستاده و ایراد خطبه‌ها را آغاز نماید.

 

در بیان فضیلت نماز جمعه :

 

1.       بهترین عبادات ، نماز ، بهترین نماز، نمازهای یومیه و بهترین نماز یومیّه نماز وسطی است که نماز ظهر جمعه یکی از مصادیق بارز آن است.

 

2.       در کتاب شریف کافی آمده است که ظهر جمعه ، ملائک مقرب پروردگار بر درهای مساجدی که نماز جمعه در آن اقامه می‌شود ، بر صندلی‌هایی از نور می‌نشینند و با قلم‌هایی زرین بر کاغذ‌هایی سیمین، نام کسانی را ثبت و ضبط می‌کنند که زودتر از دیگران  در نماز جمعه حاضر می‌شوند. و هنگامی که خطبه‌ها شروع شد ، بساط خود را جمع می‌کنند و به آسمان‌ها می‌روند، و دیگر فرود نمی‌آیند مگر در روز جمعه‌ای دیگر.

 

3.       شیخ طوسی در کتاب دعائم السلام نقل کرده است که هر کس نظیف ، معطر ، غسل کرده و قبل از شروع خطبه‌ها ی نماز جمعه در محل اقامه‌ی نماز حاضر شود و در نزدیکی امام و خطیب بنشیند و با دقت گوش بدهد و در اثناء خطبه سخن نگوید برای هر گامی که بر داشته است ، مثل اجر عبادت یک سال روزهای سال را روزه بگیرد و شب‌ها تهجد داشته باشد.

 

باز در کتاب دعائم السلام شیخ طوسی آمده است که علی علیه‌السلام با پای برهنه به سوی اقامه نماز جمعه حرکت می‌کرد.

 

پیامیر فرمود نماز جمعه حج فقرای امت من است.

 

در اين باره سخن بسيار است كه در اين مجال فرصت پرداختن به آن‌ها نيست

 

خداوندا ما را اهل تقوی قرار بده

 

پروردگارا روح مطهر اولين كسی كه پرچم مبارك نماز مقدس جمعه را در ايران اسلامی برافراشته ساخت، يعنی حضرت امام خمينی را از اين نماز جمعه و از اين محفل شاد و خشنود بگردان.

 

بارالها روح پر فتوح مرحوم مغفور حضرت آية‌الله طالقانی را كه اولين اقامه كننده‌ی نماز جمعه در ايران بود، غريق غفران بی‌كران خود بگردان.

 

خدايا دل نورانی دل‌آرای جهان خلقت كه امروز پرونده‌های شيعيانش را تورق می‌فرمايند از ما راضی و خرسند بگردان.

 

بسم ا... الرحمن الرحیم

 

وَالْعَصْرِ 1 إِنَّ الإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ 2 إِلاَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ 3

 

 

خطبه‌ی دوم :

 

بسم ا... الرحمن الرحیم

 

اَللهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَاَمينِكَ وَصَفِيِّكَ وَحَبيبِكَ وَخِيَرَتِكَ مَنْ خَلْقِكَ وَحافِظِ سِرِّكَ وَمُبَلِّغِ رِسالاتِكَ اَللّهُمَّ وَصَلِّ عَلى عَلي اَميرِ الْمُؤْمِنينَ وَوَصِىِّ رَسوُلِ رَبِّالْعالَمينَ عَبْدِكَ وَوَليِّكَ وَاَخى رَسُولِكَ وَحُجَّتِكَ عَلى خَلْقِكَ وَآيَتِكَ الْكُبْرى وَالنَّباءِ الْعَظيمِ وَصَلِّ عَلَى الصِّدّيقَةِ الطّاهِرَةِ فاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِسآءِ الْعالَمينَ وَصَلِّ عَلى سِبْطَىِ الرَّحْمَةِ وَاِمامَىِ الْهُدى الْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ سَيِّدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَّنَةِ وَصَلِّ عَلى اَئِمَّةِ الْمُسْلِمينَ عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِي وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ  وَمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى وَمُحَمَّدِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِي وَالْخَلَفِ الْهادى الْمَهْدِىِّ . . .  

 

اوصيكم عبادالله و نفسي بتقوي الله . شما بندگان خوب خدا، و خودم را به تقوای الهی و منظم بودن در كارهايمان سفارش می‌كنم.

 

ان الله يحب التوابين و يحب‌المطهرين، خدا ما را از توبه كنندگان و پاكيزه‌گان قرار بدهد و توفيقی را روزيمان بگرداند كه بتوانيم همه‌ی كارهايمان را برای رضای حضرتش انجام بدهيم و چنان كنيم كه در هر حالی حتی در وقت خواب هم مشغول عبادت باشيم كه بندگان واقعی خدا اين چنين‌اند. در روزگار مقدس دفاع مقدس به ياد دارم كه يكی از بزرگان دين می‌فرمود : نقل به مضمون؛ «اگر همه‌ی ديوان شاعران متدين و متعهد را در يك كفه‌ی ترازو بگذارند و اين رباعی باباطاهر همدانی را در كفه‌ی ديگر آن قرار بدهند، اين سنگين‌تر است كه :

 

خوشا آنان كه الله يارشان بی

 

كه حمد وقل هوالله كارشان بی

 

خوشا آنان كه دايم در نمازند

 

بهشت جاودان بازارشان بی

 

يعنی در مغازه مشغول عبادات است، در حال رانندگی و جابه جايی مسافران است در حال ذكر خداست، و وقتی هم كه خواب است درحقيقت ، در نماز و عبادت است.

 

مناسبت‌های هفته بسيارند كه به برخی از آن‌ها به صورت اختصار اشاره می‌گردد :

 

اول- سخنان حكيمانه و انديشمندانه‌ی اخير رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آية‌الله معظم خامنه‌ای كبير مدظله است كه بدين مضمون بيان فرمودند كه «سعی كنيد كه شعاع بصيرت خود را توسعه بدهيد». اين كلام گهربار بدان معنا است كه چشم دل خود را باز كنيد تا سمع و بصر شما خطا نكند، مبادا خدای ناكرده دشمن را دوست ببيند و بالعكس. متأسفانه در اين خصوص خواص ما بصيرتشان از غير خواص يعنی شما مردم بزرگوار و مؤمن كمتر شده است و بعضاً عقب افتاده‌اند، شايد يكی از دلايل آن وزر و وبال جهان قدرت و دنيای حكومت باشد كه ياد مرگ را در دل‌های ما مقامات كم رنگ ساخته است. فرموده‌اند كه ذكر‌الموت "تميت‌الشهوات"، ياد مرگ انواع شهوت‌ها را اعم از شهوت قدرت، شهوت شهرت، شهوت ثروت و شهوت جنسی را می‌ميراند. شهوت يعنی ميل و تمنای نفسانی در ابعاد گوناگون. قدرت قدرت است و اين گروه و آن گروه نمی‌شناسد تا بگوييم چون فلان قدرتمند از بهمان جناح است پس خوب است و مغرور و متكبر و خودخواه نمی‌شود و چون بهمان مقام از فلام دسته است پس منحرف است. فقط تقوای الهی مانع طغيان قدرتمندان می‌شود و بصيرت را توسعه می‌دهد.

 

دوم- بيست و ششم مردادماه مصادف است با سالروز عزيزان و سروران آزاده كه سرافرازان دنيا و عقبا هستند، می‌باشد كه به محضر مباركشان عرض ادب كرده و از خداوند سبحان مسألت داريم تا ما را قدردان آنان قرار بدهد.

 

سوم- در بيست هشتم اين مردادماه كودتای برگشت استبداد رخ داده است كه شما بهتر از من می‌دانيد كه چگونه امريكای ستمكار توسط بی تدبيری و خودخواهی مصدق، آية‌الله كاشانی را از ميدان بدر كرد و رژيم ستم‌پيشه را مجدداً بر كشور عزيزمان مسلط ساخت.

 

چهارم- پيروزی حزب‌الله لبنان بر صهيونيزم بين‌الملل در جنگ تاريخی و معروف است كه بسی ميمون و مبارك است.

 

پنجم – هفته‌ی جهانی مساجد است كه قرار شده است در خدمت رياست محترم سازمان تبليغات اسلامی اسدآباد باشيم تا برنامه‌های خاص آن را عمل نمايد.

 

ششم – فرا رسيدن ماه مبارك رمضان است كه در خطبه‌ی آينده، پيرامون خطبه‌ی پيامبر خاتم در خصوص خطبه‌ی آن حضرت در استقبال از اين ماه پربركت، توضيح خواهيم داد.    

 

و اما شهرستان اسدآباد :

 

در اين قسمت كمی راجع به اسدآباد خواهم گفت كه حاصل تحقيقات و مطالعات روزهای اخير امام جمعه‌ی شما می‌باشد تا بدانيد و مطمئن بشويد كه بنده خود را يك اسدآبادی می‌دانم و به شدت نسبت به آن تعصب دارم و با خداوند عهد بسته‌ام كه نسبت به تعالی دين و عمران دنيای اسدآبادی‌ها تمام مساعی خود را به كار ببندم، بنابراين نكاتی را تقديم می‌دارم :

 

اسدآباد شهرستانی است با ويژگی‌هايی خاص خود كه برخی از آن‌ها عبارتند :

 

اسدآباد :

 

1. در50 کیلومتری غرب همدان قرار دارد.

 

-         از شمال به شهر قروه – از شمال غربی به شرهر های سنقر کلیایی و کنگاور- از جنوب شرقی به تویسرکان و از شرق و شمال شرقی به بهار..

 

3.       «دشت‌ها»، «کوهپایه‌ها» و «  پکوهستان‌های» ديدنی و مثال زدنی دارد.

 

4.       آب و هوايی سرد و نیمه سردش، شهرت دارد. باد سردش معروف به "بادکور" که از سمت روستای «گذرکجین» می‌وزد . خیلی سرد است. « میانگین درجه حرارت سالیانه اش 5/12 درجه سانتی گراد.

 

5.       رودها و آب هایش را نيز شما اسدآبادی‌ها بهتر از هر كس ديگر وقوف داريد.

 

6.       پیشینه تاریخی‌اش در قبل و بعد از اسلام بسيار بوده است كه بنا به دلايلی خاص قبل از اسلام آن ثبت و ضبط نشده است كه بماند برای بعد :

 

 در دوره‌ی مغول ویران شده است.

 

-         مسجد جامع اش و بازار های آن به همراه جماعتش مورد عنايت خاص مورخان بوده است.

 

-         بعد از شکست یزدگرد سوم ، اسدآباد به کلی ویران شد و مردمان آن در قبل از اسلام متواری به مكان‌های ديگر شدند.

 

بعد از گذشت سال ها بنابر فرمان یکی از قدرتمندان تاریخ اسلام، در محل امروزی اسدآباد شهری به نام سعدآباد بنا نهاده شد که همین اسدآباد امروزی است از نظر تاریخی، اسدآباد مرکز تمدن بوده است و مردم اين ديار جزو متمدن ايران باستان بوده‌اند.

 

پیدایش سکه ها و مجسمه های دوران هخامنشی و سکه‌هایی از اتابکان لرستان در عمق شش متری زمین خمره‌های سفالی، اجرهای قالب بزرگ ، حجاری‌های معتبّر تاریخی با حکاکی‌های کوفی ، جمله حکایت از تاریخ و تمدّن اسدآباد و در قبل از اسلام و بعد از اسلام دارد.

 

حالا چرا اسدآباد به چنین سرنوشتی گرفتار آمده است .در آینده بحث خواهد شد.

 

طوایف « قهرمانی‌ها معروف به کخا» که اصفهانی‌الاصل بوده‌اند. «فتوحی‌ها يا ایل نشين‌هاي جمهور ، سبزه‌اي‌هاي ترك ، جمالي‌هاي عرب ، سهرابي‌هاي گروس ، محمودي‌هاي شيراز ، حيدري‌هاي ترك ، ترابي‌هاي همدان، كردهاي منطقه كليايي ، ترك‌هاي شيرازي اصل روستاي حسام، كه در ناصر آباد زندگي مي‌كردند، طايفه شني‌ها كه صاحب لشكر و ياقي بر حكومت بودند، ترك‌هاي روستاي مزرعه‌بيد، لك‌هاي روستاهاي قاسم‌آباد، صادق‌آباد و تازه‌كن، ترك‌هاي هم‌جوار با روستاهاي بلوك بهار.

 

همه و همه روايت‌گر مهاجرپذيری اسدآباد بوده است، و پر واضح است كه مكان‌ها و شهرهايی مهاجرپذير می‌شوند كه يك برجستگی خاصی خصوصاً در تمدن و اقتصاد داشته باشند. می توان چنين تحليل و تصور كرد كه چون اسدآباد، آباد و پررونق بوده است، اصفهانی‌ها، شيرازی‌ها، لرها، ترك‌ها، عرب‌ها، فارس‌ها و اقوام ديگر به همزيستی مسالمت آميز مفتخر می‌ساخته است.

 

مفاخر و بزرگان اسدآباد :

 

سيدجمال‌الدين اسدآبادی، شاعر قرن چهارم هجری يعنی عبدالجار معتزلی و شاعران برجسته‌ی ديگر همانند محزون اسدآبادی و روح‌القدوس، شاعر و نويسنده‌ی اسدآبادی، و خطاط مشهور اسدآبادی استاد سجادی و از همه مهمتر حدود چهارصد شهيد والامقام رضوان‌الله تعالی عليهم احمعين، از مفاخر بزرگ ادب و فرهنگ ايران، همدان و اسدآباد بوده و هستند و خواهند بود.

 

ان‌شاءالله در آينده از سيدجمال‌الدين اسدابادی و نقش او در تاريخ مسلمين خواهيم گفت و نوشت.

 

اما سياست‌های كاری امام جمعه‌ی اسداباد :

 

-         طواف پروانه‌وار گرد شمع وجود ذی‌جود ولايت، بدون هيچ‌گونه نشان و علامت حزبی، گروهی و جناحی و به دور از دسته بندی‌های سياسی و محلی، خواهد بود.

 

-         امام جمعه‌ی اسداباد هرچه كه دارد از مقام منيع ولايت و ملت عظيم‌الشأن اسدآباد دارد. كلمه‌ی امام، امام جمعه، متعلق به امامت و ولايت است، و كلمه‌ی جمعه هم از جماعت اسدآبادی می‌باشد، بنابراين زادسر هرچه دارد برای اين دو ركن مهم هزينه خواهد كرد.

 

-         زادسر به عنوان امام جمعه‌ی اسدآباد با خدا عهد بسته است كه به جز رضايت خدا انديشه نكند و مصلحت و منفعت مردم اسدآباد را به هيچ چيز ديگر عوض ننمايد و سياست گفتاری و كرداری خويش را بر مدار امامت و محور ولايت فقيه، تنظيم كند، و تمام هم و غم خود را عملاً، مصروف مشی و منش و مسلك حضرت آيت‌الله معظم خامنه‌ای كبير مدظله بنمايد، تا به حضرتش شباهت داشته باشد.

 

-         امام جمعه‌ی اسدآباد، با مقامات جمهوری اسلامی ايران در اسدآباد و همدان، با جان و دل همگام و همراه است و هرگز از بلندگوی مقدس و رسای نماز جمعه جز برای اهداف بلند سه‌گانه‌ی مورد اشاره، فريادی را در فضا طنين‌انداز نخواهد ساخت.

 

-         مقامات محترم و خدومی چون : استاندار و مديران ارشد استانی، فرماندار اسدآباد، نماينده‌ی مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، قضات، سبزپوشان سپاه، بسيجيان، سريازان گمنام امام زمانی، زحمتكشان نيروی انتظامی و ديگر مقامات اداری جمهوری اسلامی ايران در اسدآباد و همدان، امام جمعه‌ و رئيس حوزه‌های علميه‌ی خواهران و برادران را يار و ياور و همدل و همراه و پشتيبان خود بدانند، كه به فضل الهی چنين است.

 

خدايا ما را عاقبت به خير بگردان.

 

خدايا ما را برآنچه كه رضای تو در آن است موفق بدار

 

بسم ا... الرحمن الرحیم

 

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حسد.

 
http://www.yaqob.com/site/docs/articles_view.php?a_id=87&cat_id=14
 

والسلام عليكم و رحمت‌الله و بركاته

ليست نماز جمعه‌های استان همدانادامه . . .

مطالب امام جمعه اسدآباد ادامه . . .

امام جمعه شهرستان اسدآباد  ادامه . . .

ستاد نماز جمعه شهرستان اسدآباد ادامه

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...