خطبه‌ی اول

 

السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

 

  بسم‌الله الرحمن الرحيم

 

          اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذي لَمْ يَتَّخِذْ صاحِبَةً وَ لا وَلَداً، وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ شَريكٌ فِي الْمُلْكِ، وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ وَلِيٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ كَبِّرْهُ تَكْبيراً. و نصلّى و نسلّم على حبيبه و نجيبه و خيرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشير رحمته و نذير نقمته سيّدنا و نبيّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّين المعصومين سيّما بقيّةاللَّه فى العالمين و السّلام على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين.

 

          يا عبادالله، اوصيكم و نفسی بتقوی الله و نظم امركم، ای بندگان خوب خدا، ای نمازگزاران مؤمن و ای روزه‌داران با تقوی، شما و خودم را به تقوای الهی و انجام واجبات و ترك محرمات و نظم در كارها، سفارش می كنم.

 

          خداوند در سوره‌ی مائده آيه‌ی 57 می‌فرمايد :

 

          وَ اتَّقُواْ اللّهَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ سوره المائدة آيه 57 «اگر ايمان داريد از خدا پروا داريد.»

 

          از خدا بترسيد اگر جزو مؤمنين هستيد، وشما مؤمنين هستيد،  لاجرم خداترس هم بايد باشيد.

 

          باز خداوند در سوره‌ی مائده آيه‌ی 57 قرآن مجيد می‌فرمايد :

 

          يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَ ابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ سوره المائدة آيه 35 «اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد، از خدا پروا كنيد؛ و به او (توسل و) تقرب جوييد؛ و در راهش جهاد كنيد، باشد كه رستگار شويد.»

 

          ای اهل ايمان از خدا بترسيد و به دنبال وسيله‌ای باشيد كه شما را به او برساند، مطمئناً يكی از وسيله‌های تقرب به حضرت حق و توسل به ذات اقدسش، همين ماه رمضان و شب‌های قدرش هست كه ان‌شآءالله از اين مهم غفلت نكنيم.

 

          در خطبه‌ی اول دو مبحث را در نظر گرفتم كه اولی را اشاره می‌كنيم و مفصل آن‌را در خطبه‌های آينده تقديم می‌داريم:

 

          مبحث اول در رابطه عظمت حقوق والدین در قرآن، حقوق فرزندان بر والدین، حقوق والدین بر فرزندان، رعایت حقّ فرزندان بر والدین، احترام والدين و حق پدر و مادر، ارتباط متقابل فرزندان و والدین در اسلام، منظور از نگاه داشتن حقوق والدین مطرح شده در قرآن چیست؟، و علت مطرح شدن اين گونه مباحث كه در آينده به صورت سلسله‌ای تقديم خواهد شد، عبارت است از احساس ناخوشايندی كه در روزگار درهم نورديده شدن مرزهای جغرافيايی، و عدم نياز دشمنان به امثال ابزارهای جنگی قبلی، و جاخوش كردن دشمنان قسم خورده در برخی از منازل اهل ايمان، است و درك اين مطلب حائز اهميت كه بيش از چهارهزار كانال ماهواره‌ای قابل دريافت در ايران اسلامی و علوی، انتشار انواع سی‌دی‌ها، بلوتوث‌ها، پيامك‌ها، ايميل‌ها، در فضاهای بيش‌از چهارهزار گيرنده‌های تلويزيونی، تلفن‌های همراه، ايميل‌ها و فضاهای ديگر سايبر مانند فيس بوك و امثال اين‌ها، نرمك نرمك، تقدس خانواده‌ها مخدوش می‌سازد، حريم پرحرمت والدين را در هم می‌شكند‌.

 

          آن دهكده‌ی جهانیی كه حدود پنجاه سال پيش مارشال مك‌لوهان كانادايی، مطرح كرد، اينك همه‌ی خلق عالم با همه‌ی وجود آن را درك می‌كند و می‌داند تمام ابزار دنيای ديجيتال، در خدمت منافع نامشروع انگليس و امريكا و امثالهما است. به جرأت می‌توان گفت، تقريباً همه‌ی همانند آنچه ذكر شد، مبتذل هستند. يا ابتذال اخلاقی و يا ابتذال سياسی، مثلاً يكی از بهترين آن‌ها همين كانال فارسی بنگاه سخن‌پراكنی رژيم استعماری و كفتارگونه‌ی انگليس است، بنده مدعی هستم نقش كانال تلويزيونی مزبور در اغتشاشات و آشوب‌های بعد از انتخابات دهم، بسيار تعيين كننده و وسيع بود. اين كانال به جهت حرفه‌ای بودنش در فريب افكار عمومی يد طولايی دارد.

 

          بعد از گسترش ابزار دنيای ديجيتال و فضای سايبر، به نظر می‌رسد كه كانون گرم و مقدس خانواده‌ها، خصوصاً خانواده‌های مسلمان، بغضاً دچار گرفتاری‌هايی شده‌اند، برخی از جوانان ممكن است حريم‌ها را زيرپا بگذارند، حق و حقوق والدين را رعايت نكنند. پدر و مادری كه مورد عنايت خاص خدا بوده و هستند. در چهار جای قرآن بعد از امر به توحيد دستور صريح مبنی بر نيكی به پدر و مادر مورد تأكيد قرار گرفته است.

 

          انشاءالله اين موضوع مهم را در آينده مورد مداقه و كنكاش قرار خواهيم داد.

 

          اما مبحث دوم را شايد انتظار بود كه در قالب مناسبت‌های هفته ذكر می‌شد كه بنده با خود گفتم اين هم يك ظلم ديگر است به ساحت اقدس و انور سبط اكبر پيامبر صلی‌الله‌عليه و آله‌وسلم، و بدين جهت بخش اصلی از خطبه‌ی اول را به آن امام همام و مظلومترين مظلوم تاريخ بشر، اختصاص می‌دهم.

 

          در كنكاش و مطالعه اين‌جانب ، هشت مظلوميت بسيار مهم از زندگانی امام مجتبی به دست آمده است كه يا منحصر به فرد هستند و يا كمتر امام معصومی در آن مشترك است.

 

            هشت دليل عمده‌ای كه بنده با كنكاش در زندگی سبط اكبر پيامبر خاتم صلوات الله عليهما مبنی بر مظلوم‌ترين بودن امام حسن مجتبی علیه‌السلام كه ولادت مباركش، مبارك باد، به دست آورده‌ام.

 

1-     ، مصادف‌شدن روز شهادتش، با روز شهادت جد مكرمش محمدبن‌عبدا... صلی‌ا...علیه‌وآله‌وسلم.

 

2-     خاك‌سپاری غريبانه‌ی آن مظلومترین، مظلومان تاريخ در بقیع.

 

3-     شهيد شدن آن حضرت در منزل شخصی و حريم خصوصيش آن‌هم توسط شريك زندگيش.

 

4-     امضای مظلومانه‌ی يكی از دردناك‌ترين صحنه‌های بسيار تلخ  تاریخ بشر.

 

5-     خيانت غيرقابل تصور سران ارتش و سپاه آن امام همام و مظلوم، به ساحت اقدس و انورش.

 

6-     ادا نكردن حق حضرت مجتبی عليه‌السلام توسط اهل قلم و منبر.

 

7-     سر دادن شعار ننگين «البقیه، البقیه»، توسط شيعيان ظاهری و پيروان زبانی آن عبد صالح خدا.

 

8-     ترویج همت شدید امام حسن عليه‌السلام در نوازش یتیمان، و غمخواری جدی حضرتش در رفع نیازهای مستمندان .

 

توضيح اجمالی دلايل هشت‌گانه‌ای كه مورد اشاره قرار گرفت :

 

          1- یكی از دلایل مهمی كه مظلومیت امام حسن علیه‌السلام را مضاعف ساخته است، مصادف‌شدن روز شهادتش، با روز شهادت جد مكرمش محمدبن‌عبدا... صلی‌ا...علیه‌وآله‌وسلم، می‌باشد. و بدین سبب است كه خطیبان و سخنوران، كمتر از آن حضرت، گفته و می‌گویند و حتی علماء می‌نویسند. مسلم است كه این نقیصه به امثال بنده برمی‌گردد و نه به آن هم‌زمانی، و البته كه این اتفاق، قطعاً بدون حساب نیست، اما حكمتش چیست،بر ما معلوم نیست.

 

          2- شیعیان از یتیم‌نوازی و فقر زدایی علی علیه‌السلام، كم و بیش شنیده و خوانده‌اند و اجمالاً می‌دانند كه چگونه بچه‌های یتیم را بر دوش مبارك خود سوار می‌كرد و یا با چه وضعیتی در نخلستان‌ها به سختی و جدیت تمام كار می‌كرد . اما یكی دیگر از مظلومیت‌های امام حسن علیه‌السلام این است كه در ترویج همت شدید امام حسن در نوازش یتیمان، و غمخواری جدی حضرتش در رفع نیازهای مستمندان، و تبلیغ مصروف شدن تمام هم و غمش، برای حفظ شیعیان و بقای شیعه، كوشش نشده است و كمتر گفته و ن.شته‌اند. این بعد زندگانی امام حسن مجتبی علیه‌السلام نیز مانند دیگر ابعاد زندگی آن حضرت مكشوف نشده است و همچنان مظلوم مانده و مانده‌اند.

 

          3-، هیچ‌یك از مظلومین تاریخ تشیع، همانند امام حسن مجتبی علیه‌السلام مظلوم نبودند كه حتی در خانه مسكونی و منزل شخصیشان هم مظلوم واقع شده باشند، و بدترین جنایت را در حق آنان كسی مرتكب بشود كه قاعدتاً می‌بایست بهترین یار، همسر، همسنگر و یاور و حامیانشان باشد، آنقدر مظلوم بود كه زن او كه شریك زندگیش بود، او را مظلومانه به شهادت رساند، آن‌هم به دستور معاویه كه بر آن مظلومیت می‌افزاید.

 

          4-، مظلوم‌ترین صحنه‌ی تاریخی نیز مربوط به امام حسن مجتبی است و آن صلح‌نامه‌ای است كه با معاویه لعنه‌ا...علیه، امضا فرمود، و از همان ساعات اولیه با عدم اجرا توسط آن ملعون كثیف یعنی معاویه‌ی جنایتكار كه اشقی‌الاشقیای تاریخ است، مواجه شد.

 

           چرا آن امضا را مظلومترین صحنه تاریخ می‌دانیم؟، چون كه اگر تأثیر امضای آن صلح‌نامه نبود، اسلام در همان روزگار به كلی نابود می‌شد، و حتی ممكن بود اسمی هم از آن به درستی در تاریخ یافت نشود، و هرگز و هرگز، نوبت به امام حسین علیه‌السلام و نه فرزند برومند و معصومش صلوات‌ا...علیهم‌اجمعین، نمی‌رسید خصوصاً، نوبت بقیت‌الله‌الاعظم عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف و ارواحنا لتراب مقدمه‌الفدا، و امثال امام خمینی كبیر، آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای بزرگ، نمی‌شد. یعنی در حقیقت همه‌ی ائمه‌ی معصومین اسلام‌الله‌علیهم اجمعین،و به عبارت دیگر اسلام و قرآن و بقای آن‌ها، مدیون صلح‌نامه‌ی امام حسن علیه‌السلام، است كه علت مبقیه‌ی اسلام و دلیل اصلی انقلاب مقدس عاشورا، و رمز استمرار تشیع، و عزت شیعه بوده است، ولی متأسفانه، كمتر به این مهم پرداخته شده است.

 

           كما اینكه پذیرش قطعنامه‌ی 598 سازمان ملل هم توسط امام خمینی قدس‌سره، چنین سرنوشتی دارد. و شاید به چنین دلایلی بود كه جام زهر را نوشید و قطعنامه را قبول كرد.

 

          5-، سران ارتش و سپاه امام مظلوم ما(ع)، توسط پیك‌های مطمئن كه اكثراً جاسوس دشمنان آن حضرت بودند، تعهدنامه‌ی كتبی برای معاویه فرستادند و گفتند تو حمله بكن، ما خودمان امام حسن (علیه‌السلام) را دست‌بسته تحویل می‌دهیم و اگر نتوانیم او را می‌كشیم و این‌گونه در درون حكومتش نیز تنها بود.

 

          6-، پیروان آن حضرت كه اكثراً اهل كوفه بودند، رسمی و علنی در مقابل آن امام مظلوم ایستادند و شعار دادند كه «البقیه، البقیه»، می‌خواهیم زندگی كنیم، نمی‌خواهیم بجنگیم و تو ای امام حسن باید با معاویه صلح كنی.

 

          7-، در حالی كه ده‌ها و بلكه صدها قول، فعل و تقریر مستند از آن حضرت به یادگار مانده است، اهل قلم و منبر، خیلی به آن‌ها نپرداخته‌اند و كمتر كسی از خواص و عوام پیدا می‌شوند كه چندین حدیث از فرمایشات آن امام همام را حافظ باشند و یا بدانند كه آن‌ها را امام مجتبی فرموده  و یا انجام داده است؟!. مشی، منش، سیر و سلوك آن حضرت هم مانند سایر ابعاد حیات طیبه و پر بركتش، مظلوم مانده است. مثلا كدام شیعه به خوبی حال و هوای عملی امام حسن علیه‌السلام را می‌داند و عمل می‌كند و بسیار اندك هستند آن كسانی كه بدانند كه امام مجتبی علیه‌السلام در طول عمر مباركشان چندین بار تمام ثروت و دارایی خود را در بین بندگان خدا تقسیم كردند. و بارها امكانات و داشتنی‌های مادی خود را دو قسمت كردند و یك قسمت آن را در راه خدا بخشیدند.

 

          8-، هنگامه‌ای كه بدن مطهر، مقدس امام حسن مجتبی علیه‌السلام را ( نقل است كه حدود 70 تیر، به آن پیكر اقدس و اطهر، اصابت كرده بود)، به حرم مطهر پیامبر صلی‌ا...علیه‌وآله‌وسلم، می‌آورند تا در كنار پیامبر اعظم و اكرم اسلام، صلی‌ا...علیه‌وآله‌وسلم، ، دفن كنند و مقدمات تدفین فراهم شده بود ناگهان سر و كله‌ی یك زن قاطر سوار، به همراه جمعی دیگر پیدا شد و در كمال بهت و حیرت حاضران در آن صحنه، گفت اینجا خانه‌ی من است و كسی حق ندارد كه جنازه‌ (مطهر امام حسن علیه‌السلام)، را در منزل من دفن كند!. سرانجام آن مظلومترین را مظلومانه و غریبانه در بقیع به خاك سپردند كه همچنان مظلوم و غریب مانده است كه مانده است و تا كی بماند؟، الله اعلم.

 

          آن زن كه تاریخ اسلام ماجراها را از او ثبت و ضبط كرده است، در جنگ جمل سوار بر اشتری نر شده و چه كارها كه بر علیه اولین امام مظلوم ما انجام نداده است؟!. حالا در لحظه‌ی دفن مجتبای مرتضی سلام‌ا...علیهما هم، سوار بر قاطر، آن ستم بی‌نظیر و تاریخی را مرتكب شده است و بدین سبب بود كه شاعری عرب بسیار بس زیبا سروده است كه :

 

          في يوم الحسن الهادي، علي البغل اسرعتي

 

            و في بيت رسول ا... بظلم تحكمتي

 

            لك تسع من الثمن و بالكل تملكتي

 

            تجملتي، تبغلتي و ان عشت تفيلتي

 

          مضمون شعر مذكور این معنی را می‌دهد، كه ای زن تو دیگر كه هستی؟

 

          الف- در جنگ جمل كه سوار بر اشتری نر، وارد معركه شدی و فتنه به پا كردی و حقیقتاً از دین استفاده‌ی ابزاری كردی و چه بلاها كه بر سر اسلام نیآوردی.

 

          ب- حالا هم كه سوار بر این قاطر اینچنینی شده‌ای و در سرزمین وحی ظالمانه حكم می‌كنی و این در حالی است كه تو یكی از نه زن پیامبر خاتم صلی‌ا...علیه‌وآله‌وسلم هستی و اگر هم بخواهند كه اینجا را مطابق قوانین ارث تقسیم بكنند، یك‌هشتم اینجا را می‌بایست بین نه نفر تقسیم كنند كه معلوم است سهم تو بسیار بسیار ناچیز است، ولی تو همه آن را غاصبانه تصاحب كردی و تصرف نمودی.

 

          ج - تو با این اوضاعی كه داری، اگر زنده بمانی، ای بسا كه فیل هم سوار بشوی و یك فتنه‌ی بزرگتر دیگری را بر ضد اسلام و ولایت، به راه بیاندازی. آری ؛ تجملتی(شترسواری)، تبغلتی(قاطر سواری) و ان عشت تفیلتی(فیل سواری). شترسواری كه كرده‌ای، الان هم كه قاطرسواری و اگر زنده بمانی فیل‌سواری هم خواهی كرد.

 

          بزرگان دین احتمالا به جهت پاره‌ای از ملاحظات، از این بزرگترین مظلومیت امام حسن كه آخرین آن‌ها هم هست، كمتر سخن گفته‌اند.

 

          به راستی آیا می‌توانید تصور بكنید كه بر بدن مطهر و بی‌جان نوه‌ی پیامبر هم رحم نكردند و ده‌ها تیر به آن شلیك كردند و نگذاشتند در كنار جد مطهرش، او را به خاك بسپارند.

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

انا اعطیناک الکوثر فصل لربک و انحر ان شانئک هو الابتر

   
 

خطبه‌ی دوم

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 
 

          اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِيٍّ أميرِالْمُؤْمِنينَ، وَ وَصِيِّ رَسولِ رَبِّ الْعالَمينَ، عَبْدِكَ وَ وَليِّكَ وَ أخي رَسو لِكَ وَ حُجَّتِكَ عَلى خَلْقِكَ، وَ آيَتِكَ الْكُبْرى وَ النَّبَإ الْعَظيمِ. وَ صَلِّ عَلَى الصِّدّيقَةِ الطّاهِرَةِ فاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِساءِ الْعالَمينَ. وَ صَلِّ عَلى سِبْطَيِ الرَّحْمَةِ وَ إمامَيِ الْهُدَى الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ سَيِّدَيْ شَبابِ أهْلِ الْجَنَّةِ. وَ صَلِّ عَلى أئِمَّةِ الْمُسْلِمينَ، عَليّ‏بْنِ‏الْحُسَيْنِ، وَ مُحَمَّدِبْنِ‏عَليٍّ، وَ جَعْفَرِبْنِ‏مُحَمَّدٍ، وَ مُوسَى‏بْنِ‏جَعْفَرٍ، وَ عَليّ‏بْنِ‏مُوسى، وَ مُحَمَّدِبْنِ‏عَليٍّ، وَ عَليّ‏بْنِ‏مُحَمَّدٍ، وَ الْحَسَنِ‏بْنِ‏عَليٍّ ، وَ الْخَلَفِ الْمَهْدِيِّ، حُجَجِكَ عَلى عِبادِكَ، وَ أُمَنائِكَ في بِلادِكَ؛ صَلاةً كَثيرَةً دائِمَةً.

مناسبت‌های هفته :

جمعه ‏‏13شهريور، (14 رمضان1430) :‏

 

          روز تعاون‏(توضيح داده شد)

 

          روز بزرگداشت ابوريحان بيرونى‏

 

          شنبه ‏، (14شهریور1430) :

 

          15 رمضان‏، فرخنده ميلاد كريم اهل‏بيت(ع) حضرت امام حسن مجتبى(ع) (3 ه.ق) (ولادت امام مجتبی مبارك باد).

 

          روز اكرام‏. حديثى زيبا : جابربن عبدالله الانصارى قال: «سمعت رسول الله(ص) يقول: ما اتخذ الله ابراهيم خليلا الا لاطعام الطعام و الصلاة بالليل و الناس نيام»؛ جابر گويد: شنيدم رسول خدا(ص) مى‏فرمود: نگرفت خدا ابراهيم را دوست، مگر براى خورانيدن طعام و نمازكردن در شب و حال آن‏كه مردم خواب بودند.( چهل حديث، ص 204)

 

           شهادت آيةالله قدوسى، دادستان كل انقلاب و سرتيپ وحيد دستجردى، رئيس كل شهربانى توسط منافقين (1360 ه.ش)

 

          16شهریور ، (17 رمضان‏) :

 

          معراج حضرت پيامبر اعظم(ص) (6 ماه قبل از هجرت)

 

          17شهریور (18رمضان) :‏

 

          شب قدر

 

          قيام 17 شهريور و كشتار جمع پرشمارى از مردم بى‏دفاع توسط رژيم ستمشاهى در ميدان ژاله تهران (جمعه سياه 1357 ه.ش). حاميان حقوق بشر همان قاتلانند. در واقع، مبارزه‏اى ضد آمريكايى‏.

 

           فرازهايى از امام راحل«ره» به مناسبت «سالروز قيام 17 شهريور و كشتار جمع زيادى از مردم بى‏دفاع توسط رژيم ستمشاهى

 

           «17 شهريور ثابت كرد كه نهضت عقيده از هيچ دشمن و قدرت و توطئه‏اى هراس ندارد»

 

          «17 شهريور؛ ايام انسان‏ساز»،

 

           «17 شهريور؛ جلوه قدرت پايان‏ناپذير ايمان به غيب»،

 

          «17 شهريور؛ حكايتگر عزم آهنين ملت»،

 

           «17 شهريور؛ حكايتگر عقب‏نشينى نكردن نهضت عقيده»،

 

           «17 شهريور؛ درس جان‏نثارى براى آيندگان»،

 

          «17 شهريور؛ درسى براى تروريستهاىِ كوردل»، «يادى از شهيد مدنى، دومين شهيد محراب» درج شده است كه مى‏تواند مورد استفاده عزيزان قرار گيرد.

 

          - روز جهانى مبارزه با بى‏سوادى‏‏، (توضيح داده شد و برای مردم اسدآباد آرزو شد كه روزی برسد كه هرگز بی‌سواد در اين ديار سيدجمال يافت نشود).

 

          18شهریور ، (19 رمضان‏1430) :

 

          ضربت‏خوردن حضرت على(ع) به دست ابن ملجم مرادى ملعون (40 ه)

 

          19شهریور، 20 (رمضان1430)‏ :

 

          شب قدر. كه بسيار سخن خواهيم گفت

 

          وفات حضرت آيت‏الله سيدمحمود طالقانى، اولين امام جمعه تهران (1358 ه.ش) كه حقيقتاً حق بس بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی دارد و حتی پس از رحلت، آن حضرت، در رسوا ساختن منافقين از خدا بی‌خبر و نقشه‌كش، نقش آفرين بود.

 

خدايا چنان كن سرانجام كار

 

تو خشنود باشی و ما رستگار

 

          بسم الله الرحمن الرحيم

 

          قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ  

 

والسلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...