خطبه‏ ى اول‏

السلام و علیكم ورحمة‌الله

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحیم‏

            و الحمدللَّه ربّ العالمین نحمده و نستعینه و نتوکّل علیه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیّدنا و نبیّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیّةاللَّه فى العالمین و السّلام على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

            اوصیكم عبادالله و نفسی بتقو‌ی‌الله و نظم امركم  شما را ای بندگان خوب خدا، ای مؤمنین، ای مؤمنات، و خودم را به تقوی، كه عبارت از انجام دستورات خدا و اجتناب از منهیات پروردگار است دعوت می‌كنم.

رابطه‌ی تقوای الهی و قبولی اعمال از نظر قرآن کریم:  در سوره‌ی مائده آیه‌ی 27 فرموده است :« إِنَّمَا یتَقَبَّلُ اللّهُ مِنَ الْمُتَّقِینَ»‏؛ خداوند اعمال را از متقین می‏پذیرد». متقی درجات دارد، حداقل تقوا، گناه‌نكردن است، خداوند از اهل تقوا قبول می‌كند ان‌‌شاءالله اعمال شما مورد قبول درگاه حق‌تعالی باشد زیرا هر كسی مأمور به ظاهر است و باید به تقوای نمازگزاران شهادت بدهد. استمداد از ذات اقدس الهی و اراده‌كردن بر حداقل فرایض و ترك محرمات خصوصاً كبائر، حداقل از تقوای الهی است.

در ادامه بحث خطبه‌های گذشته مبنی بر بیان حقوق والدین و فرزندان نسبت به یكدیگر، از جمله حقوق فرزندان بر پدر و مادر، علاوه بر مواظبت مادر از جنین و رحم خود، و ملاحظه حال مادر توسط پدر در روزگار بارداری و فراهم‌ساختن مقدمات تولد فرزند به نحو مطلوب، سفارش‌شده است كه بعد از تولد فرزند قرائت اذان و اقامه در گوش راست و چپ نوزاد است. برداشتن كام نوزاد با تربت امام حسين عليه‌السلام، خرما، آب باران و آب فرات.

دوران تولد و رعایت سنت‌ها

1-       گفتن اذان و اقامه در گوش فرزند

2-       برداشتن كام نوزاد

3-       ختنه كردن پسران‌:

مستحب مؤكد دیگر، ختنه‌كردن نوزاد پسر كه در عرف رایج و سنت حسنه‌ی اسلامی است و علامت ممیزی مسلمان از غیر مسلمان است. تأكید اسلام در روایات و احادیث بر ختنه نوزاد پسر در روز هفتم بعد از تولد كه در قال رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله وسلم :

«اختتنوا أولادكم یوم السابع فانه أطهر و أسرع نباتا للحم و أروح للقلب» .( كنزالعمال ، ج 16، ص 436؛ وسائل الشیعه ، ج 15، ص 165، با اندكى تفاوت، در مستدرك الوسائل ، ج 15، ص 149 نيز آمده است.) رشد كودك را سریع می‌كند، تعالی روح او را قوی می‌گرداند.

قال على (علیه السلام ) فرمود: اختتنوا أولادكم یوم السابع و لایمنعكم حر و لا برد فانه طهر للجسد. (تحف العقول ، ص 119) فرزندان خود را روز هفتم تولد ختنه كنید و هیچ گاه گرما یا سرما شما را از این عمل باز ندارد، زیرا ختنه مایه طهارت و پاكى جسم است. مبادا سرمای 20 درجه اسدآباد و گرمای 50 درجه مناطق گرمسیری افراد را از ختنه‌كردن فرزند باز بدارد زیرا طهارت بدن فرزند پسر شما در این كار است.

پرهیز از مخالفت با سنت پیامبر ص در ختنه كردن در روز هفتم:

عبدالله بن جعفر به امام حسن عسكرى (علیه السلام ) نوشت : انه روى عن الصادقین اءن اختنوا اءولادكم یو السابع یطهروا، فان الاءرض تضج الى الله عزوجل من بول الاءغلف و لیس جعلنى الله فداك لحجامى بلدنا حذق بذلك و لایختنونه یوم السابع و عندنا حجاموا الیهود، فهل یجوز للیهود اءن یختنوا اءولاد المسلمین ام لا ان شاءالله ؟ فوقع : السنه یوم السابع فلا تخالفوا السنن ان شاءالله .( وسائل الشیعه ، ج 15، ص 161.)، از امام باقر و امام صادق - عليهم السلام - روايت شده كه فرموده اند: فرزندان خود را در روز هفتم ختنه كنيد كه پاك خواهند شد، و زمين به درگاه خداى عزوجل از ادرار شخص ختنه نشده شگوه و ناله مى كند. فدايت شوم : حجامت كنندگان شهر ما در ختنه كردن مهارتى ندارند و روز هفتم هم ختنه نمى كنند، اما در اين شهر حجامت كنندگان يهودى هم وجود دارند، آيا آنان مى توانند فرزندان مسلمين را ختنه كنند؟ ان شاءالله .

حضرت در جواب نوشتند: سنت در روز هفتم است . سعى كنيد با سنتها مخالفت ننماييد. ان شاءالله .

4-       تراشیدن سر نوزاد :

ان رسول الله (صلى الله علیه و آله و سلم ) اءمر بحلق شعر الصبى الذى یولد به المولود عن راءسه یوم سابعه .( مستدرك الوسائل ، ج 15، ص 142). امام صادق (علیه السلام ) مى فرماید: و حلقت فاطمه رؤ وسهما الحسن و الحسین - و تصدقت بوزن شعرهما فضه. مستدرك الوسائل ، ج 15، ص 142. فاطمه (علیها السلام ) سر دو فرزند خود - امام حسن و امام حسین - را تراشید و هم وزن موى آنان نقره صدقه داد.

5-       ولیمه یا اطعام مردم :

مرحوم حر عاملى در كتاب وسائل الشیعه بابى تحت عنوان باب استحباب اطعام الناس عند ولاده المولود ثلاثه ایام ذكر كرده است .كتاب كم نظیر وسائل الشیعه در ج 1، ص 133 از قول منهال قصاب حدیثی را ذكر كرده است كه چنین است : خرجت من مكه و انا ارید المدینه فمررت بالاءبواء وقد ولد لابى عبدالله (علیه السلام ) موسى فسبقته الى المدینه و دخل بعدى بیوم ، فاءطعم الناس ثلاثا . .، از مكه بقصد مدینه خارج شدم و در محلى بنام اءبواء به خدمت امام صادق (علیه السلام ) رسیدم در حالى كه حضرت امام موسى بن جعفر (علیه السلام ) به دنیا آمده بود. من بر آن حضرت پیشى گرفته و زودتر به مدینه رسیدم و آن حضرت یك روز بعد از من وارد مدینه شدند و براى ولادت امام موسى بن جعفر (علیه السلام ) سه روز مردم را اطعام كردند.

جابر گوید: كان على بن الحسین یولم فى الولاده (كتاب العیال ، ج 1، ص 210)، روش امام على بن الحسین (علیه السلام ) این بود كه به هنگام ولادت فرزند خود ولیمه مى داد.

ولیمه‌دادن 3 روزه بعد از تولد فرزند مؤكد است نه آنچه كه امروز برخی در مراسم عزاداری مجلس برگزار می‌كنند و اطعام می‌كنند كه گاه از پول قرض یا رباست. این اطعام نیست حتی اگر پول داشته باشد و از حق ورثه باشد و استحبابی ندارد بلكه عكس آن تأكید شده در وقتی كسی عزادار است خوب است اطرافیان نگذارند 40 روز دود از آن خانه بالا رود، یعنی اقوام و اطرافیان با بردن غذا و طعام با عزادار همدردی كنند. در ایران به عكس است فردی پدرش می‌میرد، وام ربوی می‌گیرد و مهمانان را سر سفره مهمان می‌نشاند.

برخی‌ها هم تا 7 روز در منزل عزادار جا خوش می‌كنند،، ا‌شاءالله كه این سنت غلط در اسدآباد نباشد. اگر باشد متدینین به آن دقت كنند متدینینی كه در مسجد چندصدساله (700 ساله) نماز به پا می‌كنند. در اسلام بر افطاری‌دادن، ولیمه‌دادن حاجی تأكید شده است اما سفره پهن‌كردن در مراسم عزا خوب نیست. مرده‌خوری خوب نیست. سعی كنید از سفره‌های پهن شده به مناسبت عزا، نخورید بلكه نگذارید مدتی (حداقل یك هفته) عزادار در منزل غذا خود طبخ كند.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

قُلْ هُوَ اللهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ وَلَمْ یكُن لَّهُ كفواً احد

خطبه‏ى دوم‏

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحیم‏

والحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما علىّ امیرالمؤمنین و حبیبته فاطمة الزّهراء و الحسن و الحسین سیّدى شباب اهل الجنّة و علىّ‏بن‏الحسین و محمّدبن‏علىّ و جعفربن‏محمّد و موسى‏بن‏جعفر و علىّ‏بن‏موسى و محمّدبن‏علىّ و علىّ‏بن‏محمّد و الحسن‏بن‏علىّ و الخلف القائم المهدىّ صلواتک علیهم اجمعین و صلّ على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

اوصیکم و نفسی بتقوى اللَّه.

رابطه‌ی عزت نفس مؤمن و تقوای‌ الهی از دیدگاه اول متقی جهان هستی حضرت  رسول خدا صلی الله علیه و آله: كتاب شریف میزان الحکمه، باب تقوی حدیثی را ذكر كرده:

قال رسول‌الله صلی الله علیه و آله: «من اراد ان یکون اعز الناس فلیتق الله»  هر کس می‏خواهد عزیزترین مردم باشد، تقوا پیشه کند.» (میزان الحکمه، باب تقوی). تقوای الهی یعنی عزتمندشدن و عزتمندبودن در بین مردم. هر كس فرامین الهی را انجام دهد و منهیات را ترك كند قطعا عزیز خواهد شد در بین مردم. هر كس دلش می‌خواهد در بین مردم عزیز باشد، متقی شود، بترسد از خدا كه الحمدلله شما هم چنین هستید.

و اما مناسبت‌های هفته

جمعه ‏‏ 10 مهر 13شوال، روز جهانى سالمندان‏ روز گذشته روز سالمند بود كه در پارك و در جمع گروهی از سالمندان حضور یافتم و از نزدیك مشكلات آن‌ها را جویا شدم كه مناسب‌نبودن فضای پارك محل تجمع سالمندان از جمله‌ی مشكلات بود و ضمن قدردانی از تلاش‌های شهردار در زمینه شستشوی خیابان‌ها، خواستار توجه به مناسب‌سازی فضای پارك‌های نیز می‌باشیم چرا؟، زيرا این پارك در شأن مردم اسدآباد نیست.

یكشنبه 12 مهر         15شوال شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا(ع) در جنگ احد (3 ه.ق) ‏ (توضیح داده شده است) و وفات  حضرت عبدالعظیم حسنى(ره) (252 ه.ق) ‏ (توضیح داده شده است)

دوشنبه‏          13 مهر 16شوال، روز نیروى انتظامى‏‏ 13 مهر روز نیروی انتظامی است كه این روز را پیشاپیش به زحمتكشان ناجا تبریك می‌گوییم و حتما در آن روز به محضر آن‌ها خواهیم رسید و حضوری قدردانی خواهیم كرد و در هفته آینده نسبت به خدمت و توقعات مردم به‌ویژه نسل جوان از نیروی انتظامی بحث خواهیم كرد. ضمن اینكه هفته آینده در صورت آمادگی فرمانده نیروی انتظامی، از صحبت‌های ایشان قبل از خطبه‌های نمازجمعه استفاده بشود.

هجرت حضرت امام خمینى(ره) از عراق به پاریس (1357 ه ش) ‏ (توضیح داده شده است)

سه‏شنبه‏14مهر         17شوال روز دامپزشكى‏ پنج‏شنبه‏16مهر        19شوال        روز جهانى كودك‏‏ (توضیح داده شده است)

و اما گزارش كار 58 روزه‌ی امام جمعه‌ی اسدآباد :

بعد از بیان مناسبت‌های هفته گزارش عملكرد 58 روزه امام‌جمعه فعلی اسدآباد تقدیم حضورتان می‌گردد.

 سروران طی 2 ماه گذشته علیرغم اینكه هیچ گزارشی از سوی من به جایی منعكس نشد. علت آن این بود كه می‌خواستم حداقل 2 ماه بگذرد و در حضور شما گزارش را ارائه بكنم تا خدای ناكرده بیش از آنچه عمل شده، مطرح نگردد كه خداوند آن روز را نیاورد. آنچه را امروز می‌گویم اولا در محضر شما مردم است ثانیاً مورد توجه سربازان گمنام امام زمان (عج) است كه در همین جا از ایشان تقدیر نیز می‌كنم كما اینكه در قضایای اخیر بعد از انتخابات نقش آنان برجسته شد ضمن اینكه به اعتقاد بنده مظلوم هم واقع شده‌اند. كسانی نیز هستند بجز امام‌جمعه كه گزارش را به شورای سیاستگزاری ائمه جمعه ارائه می‌كنند. حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران و ناجا و دفتر سیاسی فرمانداری هم به این گزارش توجه دارند بنابراین به آنچه می‌گویم 100% مطمئن هستم كما اینكه به تعدادی از اقشار مختلف مردم اسدآباد كه از بزرگان و فرهیختگان و مورد وثوق هستند، خواستم بین خود و خدا آنچه در این 2 ماه از امام‌جمعه اسدآباد دیده‌اند مرقوم نمایند و این گزارش در سایت شورای سیاستگزاری، پایگاه اطلاع‌رسانی امام‌جمعه اسدآباد و ستاد نمازجمعه این شهرستان قرار خواهد گرفت.

قبل از هر چیز از ائمه‌ی محترم جمعه‌ی 5‌گانه‌ی سابق اسدآباد تشكر می‌كنم. از طرف خودم و شما به روح مرحوم حمزه‌ای درود می‌فرستم. مردم اسدآباد از بین 5 امام‌جمعه گذشته این شهرستان، از 2 نفر پیش من به نیكی یاد كرده‌اند. مرحوم حجت‌الاسلام حمزه‌ای ره، و حجت‌الاسلام محمدی. از حجت‌الاسلام نیشابوری هم كه ساختمان دفتر و منزل امام‌جمعه را احداث كرده‌اند، و حجج اسلام سالمی و جمالی‌زاده نیز متشكرم.

1.       زیارت هر هفته شهدای عالی‌مقام و ابراز ارادت به خانواده‌های معظمشان، با حضور رئیس بنیاد شهید اسدآباد.

2.       بیان شفاف مواضع  راجع به سیاست‌های كاری و عمل به آن‌ها تا كنون. هر چه گفته عمل كردم. سعی می‌كنم به رهبر و مولایم كه از طرف او خطبه می‌خوانم شبیه باشم و هیچ گروه سیاسی نتواند امام‌جمعه را به نام خود مصادره كند.

3.       تحویل دفتر توسط مسؤول هماهنگی شورای سیاستگذاری در استان همدان بعد از 4 روز پس از استقرار.

4.       تحویل امورات مالی حوزه‌های علمیه‌ی خواهران و برادران و ستاد نمازجمعه در روز پنجم از امام‌جمعه‌ی محترم قبلی و روشن‌كردن آن‌ها در حضور و توسط مدیران اجرایی حوزه‌ی علمیه‌ی برادران و خواهران و دو نفر از اعضای برجسته‌ی ستاد و نمازجمعه.

5.       مسدودكردن تمامی حساب‌های قبل و افتتاح حساب‌های جدید كه حتماً با دو امضا و یا بیشتر قابل عملیات بانكی هستند.

6.       تحویل‌گرفتن منزل مسكونی امام‌جمعه بعد از گذشت 20 روز و اقدام جدی جهت اصلاح، تعمیر و مرمت آن.

7.       اصلاح نواقص عمرانی و اداری دفتر دو روز بعد از استقرار در دفتر.

8.       شروع خطبه‌ها تا پایان نماز عصر، 43، 44 و حداكثر 45 دقیقه.

9.       برگزاری دعای توسل 15 الی 18 دقیقه.

10.     برگزاری دعای كمیل 20، 23، 25 دقیقه.

11.     كلنگ‌زنی توسعه حوزه‌های علمیه‌ی برادران و قبل از آن بازدید مفصل و كارشناسی از حوزه‌های خواهران و برادران.

12.     پی‌گیری جدی، قاطع و ممتد برای احداث مصلایی سزاوار شأن اسدآبادی‌ها در زمینی به مساحت ده هكتار در بهترین موقعیت جغرافیایی شهر اسدآباد.

13.     عدم قبول زمین 3700 متری قبلی واگذارشده برای احداث حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران و اخذ موافقت مقامات مربوط جهت احداث حوزه‌ی مذكوره در زمینی به مساحت 14هزار متر در جوار مصلای اسدآباد.

14.     شركت در تمامی جلسات اداری شهرستان و اتمام حجت با مقامات محترم.

15.     همدلی و همراهی صمیمانه با مقامات سه قوه در شهرستان اسدآباد.

16.     حضور صمیمی در محضر برادران و خواهران سبزپوش و عزیزان ناجا.

17 . بازديد از روستای نصرت‌آباد به همراه مقامات محترم شهرستان.

18.     اقامه‌ی سه وعده‌ی نماز جماعت در مسجد جامع اسدآباد و قرائت یك جزء از قرآن قرآن  مجيد در ماه مبارك رمضان هر روز صبح بعد از نماز.

19.     اصلاح برخی از مواردی كه در شأن مسجد جامع نبود.

20.     درخواست سایبان برای نمازگذاران در ماه مبارك رمضان برای نمازجمعه كه عمل شد.

21.     دعوت از سخنران برجسته و كشوری برای نیمه اول ماه مبارك رمضان و سخنرانی ایشان در ظهرهاو شب‌های ماه مبارك رمضان.

22.     زمان‌بندی معقول و درستی برای مراسم شب‌های قدر و استفاده از مداحان جوان در مراسم قرآن به سرگرفتن.

23.     برگزاری جلسات ستاد نمازجمعه به صورت جدی، منظم و فعال.

24.     برقراری جلسه‌ی تفسیر قرآن مجید در شنبه‌شب‌ها و دوشنبه‌شب‌ها به مدت 12 الی 15 دقیقه بعد از نماز عشا و قرائت یك صفحه از قرآن مجید.

25.     پنج‌برابر كردن حق‌القدم مبلغین و مروجین دین مبین اسلام در ماه مبارك رمضان كه موجب استقبال بیشتر آنان در سال‌های آینده خواهد شد. كه از نماینده‌‌ی محترم و فرماندار محترم ممنونم.

26.     شركت در تمامی مراسم‌های مهم استان و برگشتن به اسدآباد برای اقامه نماز ظهر یا شب.

27.     سخنرانی برای هیأت رزمندگان همدان در شب 23 ماه مبارك.

28.     سخنرانی برای ایثارگران صداوسیمای همدان در هفته‌ی مبارك دفاع مقدس.

29.     حضور مفید و مؤثر در برنامه‌ی زنده‌ی نقل خاطرات سرداران جنگ در هفته‌ی دفاع مقدس در صداوسیما و دفاع جانانه از پیش‌كسوت‌بودن روحانیت در طول دفاع هشت‌ساله‌ی ملت عظيم‌الشأن ايران اسلامی.

30.     كمك یك‌میلیون تومانی برای شروع عملیات توسعه‌ی حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد.

31.     كمك دو‌میلیون تومانی به مسجد جامع اسدآباد.

32.     كمك پانصد‌هزار تومانی به هیأت قرآنی.

33.     واگذاری سهم پولی امام‌جمعه از زكات فطره به كمیته امداد.

34.     نقل و انتقال تمامی مسائل مالی امام‌جمعه از طریق امور مالی كمیته امداد امام.

35.     اعزام یك نفر بزرگوار كه آثار سوختگی شدید داشت، به تهران و قبول هزینه آن.

36.     به‌راه‌انداختن قابل توجه سایت اینترنتی ستاد نمازجمعه‌ی اسدآباد.

37.     اولین امام‌جمعه‌ای كه خطبه‌هایش در هر روز جمعه در سایت شورا و خودش قرار می‌گیرد.

38 . بازديد از روند عمليات اجرايی طرح مهم فاضلاب شهری اسدآباد.

39.     مطرح‌ساختن طرح بزرگ پاساژ جامع.

40.     بازدید از وضعیت فاضلاب.

و موارد بسیار دیگر كه وقت تنگ است.

البته راجع به رسالت بزرگ و مؤثر اصحاب رسانه، مطالب مهمی در حضور مبارك جمعی از خبرنگاران محترم جنوب استان كرمان (جیرفت) در نماز جمعه‌ی با شكوه اسدآباد و بازدید آنان از برخی مناطق شهرستان، و همراهی صمیمانه‌ی خبرنگاران محترم اسدآبدی با آن عزیزان، مطرح شد كه شرح آن را، از قلم خود آنان در آینده ملاحظه خواهید فرمود.

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحیم‏

والعصر. ان الانسان لفی خسر. الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر

والسلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...