اصول‌گرا كیست؟ و اصلاح‌طلب كدام است؟، اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی چیست؟، این‌كه در روزگاری عده‌ای خود را اصلاح‌طلب بنامند و جمعی خود را اصول‌گرا و مطابق حاكمیت روز به اصطلاح به نرخ روز نان خور باشند . آیا این درست است؟ ابداادامه . . .

خطبه‌ی اول

السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

اعوذبالله من‌الشيطان‌الرجيم

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

الحمدللَّه الّذى خلق السّموات و الارض و جعل الظّلمات و النّور ثمّ الّذین كفروا بربّهم یعدلون. نحمده و نستعینه و نستغفره و نؤمن به و نتوكل علیه و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین سیما بقیة اللَّه فى الأرضین و على صحبه المنتجبین.

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

بندگان خدا، مؤمنین، مومنات، سروران، خودم  و شما را به تقوای الهی توصیه می‌كنم. ان‌شاالله كه همیشه آنچه را كه خدا می‌پسندد موفق بشویم، و بازداشته شویم از آنچه كه مورد سِخط و غضب خدا است.

پیامبر خاتم محمد‌بن‌عبدالله می‌فرماید: "اشراف امتی حملة‌القرآن"؛ باشرف‌ترین، عزیزترین مردمان امت من كسانی هستند كه حامل قرآن هستند."حملة‌القرآن"؛ حمله قرآن نه فقط حافظ قرآن است كه البته از بزرگ‌ترین الطاف الهی این است كه كسی بتواند حافظ قرآن، اجزایی از قرآن، آیاتی از قرآن باشد به هر اندازه كه موفق شود، توفیق پروردگار روزی ‌او شده است.

اما حاملِ قرآن كسانی هستند كه عامل به احكام قرآن، مطیع دستورات پروردگار كه در قرآن تصریح شده است، باشند. ممكن است كسی چوپان باشد و هیچ خواندن و نوشتن هم نداند اما حاملِ قرآن باشد، زیرا آنچه را كه از قرآن به او گفته‌اند و به او آموخته‌اند در عمل انجام می‌دهد. و باز فرمود: "حملة‌القرآن عرفاءاهل‌الجنة" كسانی كه حامل قرآن باشند، شناخته‌شده‌ها و معرفه‌های روز بهشت هستند. در بهشت حاملان قرآن نشان و علامت خاص دارند كه همه‌ی اهل بهشت می‌دانند كه فلانی و فلانی حامل قرآن بوده‌اند. ان‌شاالله خداوند همه‌ی ما را از حمل كنندگان قولی و فعلی، گفتار و كرداری قرآن قرار بدهد و روز قیامت ما را هم جز عرفای اهل جنت بگرداند به بركت صلوات بر محمد و آل محمد... .

وعده داده‌بودیم راجع به اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی مطالبی را به محضر مبارك شما بندگان خوب خدا كه توفیق پیدا كرده‌اید در این روز میمون و مبارك و در این ساعت پر بركت كه ظهر جمعه است با وضوء، طیب و طاهر در خانه خدا، مسجد جامع كه افضل‌ترین مساجد است، شركت كنید و مطالب خطیب جمعه را به عنوان عبادت خدا و به عنوان نماز استماع كنید. عرض كنیم و بگوییم كه در منطق اسلام و قرآن و فرمایشات قرآن ناطق دوران خودمان كه در حقیقت ولایت و امامت است، اصول‌گرا كیست؟ و اصلاح‌طلب كدام است؟، اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی چیست؟، این‌كه در روزگاری عده‌ای خود را اصلاح‌طلب بنامند و جمعی خود را اصول‌گرا و مطابق حاكمیت روز به اصطلاح به نرخ روز نان خور باشند . آیا این درست است؟ ابدا.

بشر از اولی كه حركت جمعی و عقل جمعی و نظام جمعی را پذیرفت. و پذیرفت كه باید دارای حكومت باشد و كسی در رأس جامعه دستور بدهد و دیگران اجرا كنند. حالا چه خودكامه، چه پادشاهی، چه حكومت نخبگان، چه حكومت پارلمان، یا پارلمانیسم، چه حكومت فئولادیسم، چه حكومت كمونیسم،  سكولاریسم ، حكومت لیبرالیسم كه الان در اكثر كشورهای غربی و حتی غیر غربی فرهنك این حكومت حاكم شده است. اگر اسم لیبرالیسم  حاكم نباشد اما رسم لیبرالیسم بر اكثر جهان الان غالب و حاكم است.

همه‌ی این حكومت‌ها گفتمان خاص خود را داشته‌اند؛ یعنی اینكه یك اصول داشته‌اند و یك چیزی را می‌خواسته اصلاح كنند. مثلاً اصلاح از نظر امثال ناصرالدین شاه قاجار فرق می‌كرد با اصلاحی كه بزرگان دین ما دنبال می‌كرده‌اند.

در نزد ناصرالدین شاه قاجار اصلاح و اصلاحات این بود: كه روی حرف‌شان حرفي زده نشود. "چو فرمان یزدان چو فرمان شاه". اصلاح از نظر محمدرضای پهلوی معدوم، ملعون، یعنی این‌كه هركه بگوید خدا ، شاه ، ميهن، نغوذبالله. اصلاح از نظر ارتش شاهنشاهی یعنی اینكه القا كند به سرباز، درجه‌دار و استوار همه‌ی درجه‌ها تا بزرگ ارتشتاران كه خودش بود،

 "شاها كیش و تو آیین من است

 پرستیدن نام تو دین من است

این اصلاح از نظر شاهان. از نظر آمریكا اصلاح چیست؟ اصلاح یعنی فساد، یعنی تباهی، یعنی فسق و فجور، یعنی شراب و قمار و همه‌ی گناهان كبیره و غیر كبیره. اما در منطق امام حسین علیه‌السلام، كه بزرگ اصلاح‌طلب تاریخ بشر سیدالشهدا ابي‌عبدالله حسین عليه‌السلام است در منطق خطبه‌های آینده خواهیم گفت.

اما این هفته در رابطه با اصول‌گرایی ، كه عنوان اصول‌گرایی حاكم و غالب است در كشور ما و مدیریت نظام ما مطالبی را تقديم می داريم.

جامعه‌ی ايران اسلامی تا به حال چندین گفتمان و چندین اصول و اصلاحات را پشت‌سر گذاشته است :

گفتمان اول انقلاب كه گفتمانی بود بر محور فرمایش شهید بهشتی: "تشنگان خدمت نه شیفتگان قدرت". شما یادتان هست پاسدارانی بودند الان هم البته هستند كه از صبح تا شب 20ساعت و يا بیش‌تر بعضاً كار می‌كردند، در سپاه و حقوق هم نمی‌گرفتند. بعضی‌ها بودند حقوق می‌گرفتند. حقوق‌شان را جایی دیگر در راه خدا هزینه می‌كردند. گفتمان غالب خدمت بود ، درآمد نبود،درجه نبود، كسب و كار نبود، عنوان نبود.

 در جنگ كه گفتمان‌ دوم است ، گفتمان دفاع مقدس است بنده بارها و بارها خود شاهد بودم كه وقتی پیشنهاد پست فرماندهی گردان را به رزمنده‌ای می‌دادند زیر بار نمی‌رفت و می‌فرمود: فلان رزمنده دیگر از من توانمندتر است. گفتمان غالب خدمت انقلابی.

بعد از جنگ گفتند گفتمان سوم، گفتمان سازندگی و دولت سازندگی در دو دوره، همه‌ی هم و غم‌اش هم معطوف به ساختن كشور بعد از جنگ شد و الحق و انصاف خدمات بزرگی هم انجام داد، كه حالا ممكن است بعضی‌ها از این عرض من خوش‌شان نیاید، ولی انصاف حكم می‌كند كه خطیب جمعه عدالت را رعایت كند و بگوید، یكی از خدمات دولت سازندگی گرچه از نظر بنده ایراداتی در آن دوران به دولت سازندگی داشته‌ام و الان هم بر آن اعتقاداتم و آن انتقاداتم هستم . مثلاً در بُعد برق؛ ما موقعی كه رئیس دولت سازندگی سكان امور اجرایی را به دست گرفت حداقل 8ساعت خاموشی برق از 24ساعت در اكثر نقاط كشور بود، اما وقتی دولت را به دولت اصلاحات تحویل داد ما صادر كننده‌ی برق به كشورهای همسایه بودیم در سدسازی ، در جاده‌سازی البته یكسری نواقص هم داشت . مخصوصاً در بعد فرهنگی كمی كمیت دولت سازندگی لنگ بود.

گفتمان چهارم شد گفتمان اصلاحات كه من خدمات قابل توجه و قابل ذكری را كه بخواهم بگویم كه حقیقتاً به عنوان خدمت آن دولت بدانم، سراغ ندارم، البته در آن دولت خسارت تا دلت بخواهد وارد شد، در امور اقتصادی، در امور فرهنگی، در امور بین‌المللی كه در اين زمان و مكان جای بحث ندارد، ولی دو كار خوب هم دولت اصلاحات انجام داد: یكی رئیس‌اش وقتی وارد بقیع  شد در مقابل دوربین‌ها و خبرنگارهای جهانی كفش‌هایش را در آورد و پای برهنه وارد سرزمین مقدس بقیع و حرم مطهر چهار امام شیعه صلوات‌الله عليهم‌اجمعين شد و شیرینی این كار آن رئیس دولت، هرگز از ذهن من نخواهد رفت تا بمیرم. در نطق قبل از دستورم كه در مجلس بودم این را گفتم. و یكی هم توسعه‌ی حرم مطهر كریمه اهل بیت در قم . اما خسارت تا دلت بخواهد وارد كرد.

گفتمان پنجم؛ الان گفتمان غالب گفتمان عدالت و یا اصول‌گرایی. كه در این زمینه سخن خواهیم گفت:

اصول‌گرایی در وظیفه مقامات متفاوت است، الان این دو مطلبی كه بنده عرض كردم به عنوان نقاط ضعف و قوت دولت‌های اصلاحات و سازندگی این اصول‌گرایی یك امام جمعه است كه عدالت اساس كار اوست، عدالت حكم می‌كرد كه بگویم. بعضی‌ها خوش ندارند، آری؛ اما من امام جمعه كه ادعای اصول‌گرایی دارم باید در عمل ثابت كنم كه اصول‌گرا هستم. اصل عدالت حكم می‌كند كه خوبی و بدی هر دولتی را، هر شخصی را با هم گفت. نقداً هم یعنی همین. و بر همین محور من عرض كردم آقا اصول كاری امام جمعه‌ی اسدآباد بر سه محور اساسی یعنی جمهوری مقدس اسلامی ایران ولایت مطلقه‌ی فقیه و مصلحت مردم اسدآباد است.

امام جمعه ربطی به گروه‌ها ندارد. امام جمعه نباید گروهی باشد. امام جمعه نباید در مسیر یك جریان و یك جناح قرار بگیرد، اگر از امام جمعه بك جناح تعریف بكنند بدانید عملكردش درست نیست. امام جمعه مال مردم است. نوكر مردم است. اصول اساسی اصول‌گرایی‌اش باید منافع مردم اسدآباد و مصلحت مردم باشد. فرماندار هم همینطور، نماینده مجلس هم همینطور.

من با صراحت خدمت نماینده مجلس عرض كردم كه اگر شما خدای ناكرده با ديدگاه موافق و مخالف در مدیریت‌ها نگاه كنید از نظر اسلامی مردود است. شما نماینده‌ی همه‌ی ملت اسدآباد هستید.

الان اصول‌گرایی مثلاً در خصوص عزیزی كه یك روزگاری اینجا معلمی ساده بوده است و الان سرنوشت میلیون‌ها معلم و دانش‌آموز را در دست گرفته است، یعنی برادر عزیز و بزرگوار جناب آقای حاجی‌بابایی .او الان نمی‌تواند همدانی فكر كند. بگوید چون من همدانی هستم پس از سهم بقیه‌ی آموزش و پرورش كشور بزنم و به سهم همدان اضافه كنم، اگر چنین بكند اصول‌گرا نیست. گناهكار است، خطاكار است. یا فلان نماینده مجلس از فلان شهر استان همدان موقعت مهمی در تدوين بودجه دارد به عنوان سخنگو. بخواهد از سهم بقیه‌ی جاهای كشور بزند بگوید و به فلان اداره بگوید اگر می‌خواهی از تو خوب دفاع كنم در صحن مجلس، تو باید فلان كار را در فلان جا انجام دهی. از حق و حقوق بقیه، جايز نيست ، حرام است.  او باید مدافع حقوق همه‌ی ملت باشد در همه‌جای كشور.

 اما نماینده اسدآباد برود پیش رئیس جمهور داد بزند، فریاد بزند كه بیشتر از نماینده دیگری امكانات برای حوزه انتخابی‌اش بگیرد، این اشكال ندارد. اما نماینده دیگری  رفت همین مسیری كه نماینده اسدآباد طی كرده آن هم طی كرد، رئیس جمهور باید عدالت را رعایت كند، این اصول‌گرایی است.

حالا من چند مورد را می‌خوانم شما گوش دهید چون بخواهم توضیح دهم زمان زیادی می‌خواهد.

1.     تبعیت محض از رهبری.

2.     وحدت بر سه ركن ركين يعنی ؛ جمهوری مقدس اسلامی ایران، ولایت مطلقه‌ی فقیه و مصلحت مردم اسدآباد.

3.     روشها؛ مثلاً من را به شهرستان تویسركان دعوت می‌كنند، اولین كاری را كه كردم زنگ زده‌ام به امام جمعه آنجا گفته‌ام: فلان گروه از من خواستند بیایم در مجلسی شركت كنم شما اجازه می‌دهید ، ممكن است امام جمعه‌ای چنین روشی نداشته باشد، اما بنده این را به عنوان اصولی كه حاكم بر مشی امام جمعه‌گی خودم است عمل می‌كنم. هر كسی جمهوری اسلامی را قبول دارد در ستاد نماز جمعه نماز جمعه اسدآباد جایی بالا دارد قدمش بر چشم امام جمعه. ستاد مال همه‌ی مردم است هر عنوان و گروهی كه دارند می‌توانند شركت كنند.

 كسی حق ندارد بگوید فلانی نیاید، چون در فلان انتخابات از فلان كس دفاع كرده است خوب تشخیص‌اش این بوده است اما جمهوری اسلامی را قبول دارد یا ندارد؟ قبول دارد. مطیع ولی امر مسلمین هستی یا نه؟ هست. مشی و منش این امام جمعه را پذیرفته و حمایت‌اش را قبول دارد یا ندارد؟ دارد.  خوب قدم بر چشم. اینها اصول است.

آقا در تعریف اصول گرایی فرمود: "نقطه مقابل اصول‌گرایی اصلاح‌طلبی نیست". عزیز اصول‌گرا چرا می‌گویی آن كس را كه قبول‌اش نداری می‌گویی اصلاح‌طلب است. اصلاح‌طلب یعنی اصول‌گرا ، اگر اصول‌گرا، اصول‌گرا باشد، حتماً اصلاح‌طلب هم هست. اگر اصلاح‌طلب، اصلاح‌طلب باشد، حتماً اصول‌گرا نيز هست. اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی یكی هستند. لازم و ملزوم هم هستند. دو تا نیستند. من نمی‌گویم نگویید بنده گفته‌ام. نگویید زادسر گفت، این فرمایش رهبر عظیم الشأن انقلاب است كه مصداق بارز اصول‌گرایی، اصلاح‌طلب است.

 یعنی مثل جدش امام حسین(ع). فرموده‌است: "نقطه مقابل اصول‌گرایی اصلاح‌طلبی نیست بلكه لاابالی‌گری و نداشتن اصول است. نقطه مقابل اصلاح‌طلبی هم اصول‌گرایی نیست بلكه افساد است. كه در این میان راه صحیح اصول‌گرایی اصلاح‌طلبانه است. در این محور باید حركت كنیم". ایشان فرموده‌اند "ما باید ضمن حفظ اصول روش‌هایمان را روز به روز اصلاح كنیم. این معنی اصلاح‌طلبی واقعی است در حالی كه اصلاح‌طلبی از نظر آمریكایی‌ها مقابله با اسلام و نظام اسلامی است و گسترش فساد است".

خدای ناكرده :دورغ می‌گوید، می‌گوید اصول‌گرا هستم.تهمت می‌زند، می‌گوید اصول‌گرا هستم. شایعه‌سازی می‌كند، می‌گوید اصول‌گرا هستم.كدام اصول‌گرا هستی؟ دروغ اصول‌گرایی است؟!. تهمت اصول‌گرایی است؟!. دو به همزنی اصول‌گرایی است؟!. نعوذبالله از ساحت مبارك مقدس اصول‌گرایان اسدآباد به دور است. ان‌شاالله.

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ، اللَّهُ الصَّمَدُ ، لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ ، وَلَمْ یكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ .

خطبه‌ی دوم

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

الحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیدنا و نبینا أبى‏القاسم محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین سیما علىّ أمیرالمؤمنین و الصّدیقة الطّاهرة و الحسن و الحسین سیدى شباب أهل الجنّة و علىّ‏بن‏الحسین زین‏العابدین و محمّدبن‏علىّ باقر علم النبیین و جعغربن‏محمد الصّادق و موسى‏بن‏جعفر الكاظم و علىّ‏بن‏موسى الرّضا و محمّدبن‏على الجواد و على‏بن‏محمّد الهادى و الحسن‏بن‏علىّ الزّكىّ العسكرىّ و الخلف القائم المهدى حججك على عبادك و امنائك فى بلادك و صلّ على أئمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین. أوصیكم عباداللَّه بتقوى اللَّه.

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

خودم را و شما را به تقوای الهی، به حفظ اصول و اصلاح نابسامانی‌ها زندگی‌هایمان سفارش می‌كنم. خدا ما را بر این مهم موفق بدارد. بزرگان و معصومین عترت صلوات‌الله‌عليهم‌اجمعين به ما یاد داده‌اند از جمله امام صادق(ع) یا امام كاظم(ع) فرموده‌است:"حاسبوا انفسكم قبل ان تحاسبوا"؛ به حساب خود برسید قبل از اینكه به حساب‌تان برسند.

نظر به اینكه در هفته‌ای كه در پیش است سالروز درگذشت مرحومه مغفوره شاعره اصول‌گرا پروین اعتصامی رحمة‌الله عليها، قرار داریم من این گونه ذوقی را به خرج داده‌ام كه توصیه به تقوایم را با غزلی از آن مرحومه خدمت شما تقدیم بدارم كه اگر دقت كنید بسیار تقوا برانگیز است. و البته این را برای سنگ قبر خودش گفته‌است و عمل كرده به حدیثی كه گفته‌ایم.

 از باب توصیه به تقوا بنده عرض می‌كنم و شما كه قصد قربت كرده‌اید با دقت بیش‌تری استماع بفرمایید.

اینكه خاك سیه‌اش بالین است

اختر چرخ ادب پروین است

گرچه جز تلخی از ایام ندید

هرچه خواهی سخنش شیرین است

صاحب آن همه گفتار امروز

سائل فاتحه و یاسین است

دوستان به كه ز وی یاد كنند

دل بی دوست دلی غمگین است

خواب در دیده بسی  جان فرسا

سنگ بر سینه بسی سنگین است

بینی این بسیر عبرت گیرد

هر كه را چشم حقیقت بین است

هر كه باشی و زهرجا برسی

 آخرین منزل هستی این است

آدمی هر چه توانگر باشد

چون بدین نقطه رسد مسكین است

خرم آن كس كه در این مهنت‌گاه

خاطری را سبب و تسكین است

ان‌شاالله خدا او را رحمت كند و ما را توفیق دهد كه خاك بر دیده‌ی ما فشار نیاورد و سنگ بر سینه ما سنگینی نكند و شب اول قبر علی‌بن ابی‌الطالب عليه‌السلام، به فریاد ما برسد به بركت صلوات بر محمد و آل محمد... .

و اما مناسبت‌های ديگر :

21 اسفند در گذشت فقیه بزرگوار علامه سید مرتضی علم‌الهدی می‌باشد.

 22اسفند روز بزرگداشت شهدا است و سالروز تأسیس بنیاد بس مقدس شهید است.كه خدا ما را جز پیروان واقعی شهدا قرار بدهد.

 24 اسفند انفجار بمب  در مراسم نماز جمعه تهران و شهادت تعدادی از نمازگذاران است كه در آن حادثه به فضل الهی و به بركت جد مكرم رهبر معظم انقلاب اسلامی خطیب جمعه‌ی آن وقت و الان تهران جان سالم به در برد به فضل الهی، و خدا او را نگه داشت تا نقش خمینی جوان را ایفا كند و چه خوب ایفا كرده است . دشمنان همه اعلام كرده‌اند و اعتراف كرده‌اند كه در حقیقت خامنه‌ای همان خمینی است.

24 اسفند برگزاری انتخابات اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری بوده است سال 58. خیلی عجیب است 22 بهمن 57 انقلاب پیروز شده است 24 اسفند سال بعد انتخابات ریاست جمهوری را در دی‌ماه برگزار كردیم و انتخابات مجلس را در اسفندماه، اصلاً معجزه اتفاق افتاده است. حالا می‌فهمیم كه امام چه كرده است.

25 اسفند بمباران هوایی شهر هلپچه توسط رژیم بعث بقیه صدام لعین كافر كه خدا عذاب او را زیاد كند.

24 اسفند ارتحال جانگداز یادگار امام حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سیداحمد خمینی است كه برای شادی روحش صلوات مرحمت فرمایید.

چند نكته را گذرا عرض می‌كنم چون قرار است گزارش مالی خدمت شما داده شود و با تاكید بنده كه وضعیت مالی ستاد و مسجد جامع خدمت شما ارائه شود تا شما مستحضر باشید. و این را مستحضر باشید كه اگر بنده با آن سبك گذشته موافق پول گرفتن از مردم نبودم و نیستم معنی آن این نیست كه شما پول ندهید.

و اما راجع به شهادت:

شهادت چراغ هدایت ملت‌ها است. شهدا شاهد گفتار و كردار ما هستند"السلام علیكم و رحمةالله و بركاتَه" این نماز را اكثر بزرگان فرموده‌اند سلام بر شهدا است هر صبح و شام و ظهر ما موظف هستیم بگوییم . گفته‌اند بقیه سلام‌ها را می‌توانید نگویید اما این سلام را حتماً باید گفت.السلام علیكم؛ سلام بر شمايی كه صدای ما را می‌شنوند الان، آنان كه مجلس ما را می‌بینند."يسمعون كلامنا و يرودون سلامنا"كلام ما را می‌شنوند و  سلام ما را جواب می‌دهند شهدا. "السلام علیكم یا اولیاء اللّه و احبائه ... السلام علیكم یا اصفیاء اللّه و اودائه ... السلام علیكم یا انصار دین اللّه ... السلام علیكم یا انصار رسول اللّه ... السلام علیكم یا انصار امیرالمومنین ... السلام علیكم یا انصار فاطمه الزهراء سیده نساء العالمین ... السلام علیكم یا انصار ابیمحمد الحسن بن على الزكى الناصح الامین ... السلام علیكم یا انصار ابی عبداللّه ... بابى انتم و امى طبتم و طابت الارض التى فیها دفنتم و فزتم فوزا عظیما فیالیتنى كنت معكم فافوز معكم ."؛ "یا لیتنا كنا معكم" ای كاش ما با شما بودیم. به جان خودتان راست می‌گوییم. ای كاش آن موقع من با شما شهید شده بودم چه چیزی برایم مانده، چه دارم. اگر شهید نشوم وای بر من. دعا كنید، شهدا خواهش می‌كنم، اگر من روسیاه به غیر از شهادت بمیرم چه جواب شما را بدهم. شهدا را گرامی بدارید.

چرا بعضی‌ها پنچ‌شنبه‌ها و جمعه‌ها بر سر مزار شهدا نمی‌روید؟ چرا؟چرا،به خانواه‌های شهدا توجه نمی‌كنید؟ ، چرا نمی‌روید دست پدران شهدا را ببوسید؟چرا؟، حیات و نفس كشیدن ما از شهدا است. خدا روحشان را از ما شاد بگرداند و  الان سلام ما را جواب بدهند به بركت صلوات بر محمد و آل محمد.. .

جلسه دیروز یك جلسه یادگاری در اسدآباد بود و همه‌ی خسته‌گی‌های من را بر طرف كرد، حظ كردم وقتی پیام رئیس جمهور را می‌خواندم. دیروز اسدآباد در كشور می‌درخشید. البته ما توقع داشتیم شبكه یك روی این جلسه در مركز مانور بدهد و ان‌شاالله مسئولین صدا و سیمای استان اين مهم را منتقل بكنند، كه جداً از آنها متشكر هستیم و دیشب خیلی خوب جلسه دیروز را پوشش دادند و از چند دقیقه وقت استان 8 دقیقه‌اش را اختصاص به اسدآباد دادند آن طور كه به من گفتند من خودم متأسفانه ندیدم. من صمیمانه تشكر می‌كنم و دل‌ همه می‌خواهد این توقع مردم اسدآباد است كه از شبكه‌ی يك هم منعكس بشود. از شبكه دو ظاهراً خوب عنایت كرده اما توقع داشتیم شبكه یك هم با توجه به پیام رئیس جمهور مورد عنایت قرار بدهند.

 از رئیس جمهور تشكر می‌كنیم. آفرین بر جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد، این چنین توجه كرد، البته وظیفه‌اش بوده است، البته كه دكتر احمدی‌نژاد به سید جمال الدین اسدآبادی كه از بزرگان تاریخ اسلام و شیعه هستند توجه می كرد، غیر از این توقعی نبود ، اما ما تشكر می كنیم .

اگر شماها از 20 سال 30 سال پیش این گونه سید جمال، سیدجمال كرده بودید، الان وضع اسدآباد این نبود، ما باید متوسل به سیدجمال می‌شدیم كه نشدیم ،پرسیدم هیچ نماینده‌ی مجلسی در هيچ انتخاباتی هیچ حرفی از سیدجمال نزده است آخه چرا؟ چرا اینطور شما از سیدجمال غافل شدید؟ دُر و گنج اینجا داشتید از این گنج استفاده نكردید. این كنج را نمی‌گویم می‌فروختید، خرج می‌كردید سیدجمال را هر جای دیگری داشتند غوغایی می‌كردند البته ما هم بعد از این غوغا می‌كنیم با سید جمال در كشور.

این یك نمونه كوچك بود كه شروع شده است و من از نماینده مجلس تشكر می‌كنم. آفرین ثابت كردی آدم با عرضه‌ای هستند ، در كمترین زمان ممكن پیام از رئیس جمهور گرفتند كه البته به احترام سیدجمال بوده، اما عرضه نماینده هم در آن بوده است. هم پیام رئیس مجلس. در نطق قبل از دستور رئیس مجلس اختصاص پیدا كرده است، با رایزنی نماینده زادگاه سید جمال. و آفرین بر فرماندار خوب و پیگیر و با عرضه اسدآباد من از همه‌ی كسانی كه در رابطه با جلسه دیروز نقش ایفا كردند صمیمانه تشكر می‌كنم، دست‌شان را می‌بوسم. از ادارات مختلف، خصوصاً ارشاد و از مسئولین محترم خصوصاً فرماندار محترم ، الحمدلله، كم‌كم اسدآباد دارد جایگاه خود را پیدا می‌كند، البته فاصله‌اش زمین تا آسمان است با سید جمال، ولی مسیر را پیدا كرده است، الحمدلله دیگر حالا فهمیده كه باید در كدام مسیر حركت كند، و ان‌شاالله حركت می‌كند.

 تشكر می‌كنم از استاندار محترم، آفرین بر ایشان، جداً خوشحال كرد همه‌ی اسدآبادی‌ها را ، منت گذاشت و خدا از ایشان قبول كند ان‌شاالله.

السلام علیك یا بقیةالله

ای صبا نكهتی از خاك ره یار بیار

ببرد اندوه دل و مژده دیدار بیار

نكته روح فضا از دهن دوست بگو

نامه خوش خبر از عالم اصرار بیار

تا معطر كنم از لطف نسیم تو مشام

شم از نفخات نفس یار بیار

اللهم عجل لولیك الفرج به حق محمدٍ و آل محمد.

 

 

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

والعصر.... 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...