در پيامي به مناسبت سال جديد

رهبر معظم انقلاب سال 89 را سال « همت مضاعف و كار مضاعف‌ » ناميدند

خبرگزاري فارس: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب، در پيامي به مناسبت آغاز سال 1389 هجري شمسي آن را سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذاري كردند.


به گزارش خبرگزاري فارس، حضرت آيت‌الله خامنه اي رهبر فرزانه انقلاب، در پيام نوروزي خويش ضمن تبريك فرا رسيدن سال جديد به ملت شريف و انقلابي ايران، با تاكيد بر كار و تلاش هر چه بيشتر در تمامي عرصه‌ها، سال جديد را سال « همت مضاعف و كار مضاعف » نامگذاري كردند.

متن كامل پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب به شرح زير است:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌


«يا مقلّب القلوب و الأبصار. يا مدبّر اللّيل و النّهار»؛ اى دگرگون‌كننده‌ى دلها و ديدها! اى سامان‌دهنده‌ى به روز و شب! «يا محوّل الحول و الأحوال»؛ اى گرداننده‌ى سالها و دلها و حالها! «حوّل حالنا الى احسن الحال»؛ حالِ ما را به بهترين حالها تبديل فرما .

تبريك عرض مي‌كنم عيد سعيد نوروز و آغاز سال نو را - كه آغاز بهار و سرزندگى طبيعت است - به همه‌ى هم‌ميهنان عزيز كه در سراسر كشور پهناور عزيز ما زندگى مي‌كنند، و همچنين به همه‌ى ايرانيانى كه در هر نقطه‌اى از جهان هستند و چشم اميد و انتظار به كشور عزيزشان دوخته‌اند؛ بخصوص به جوانان و مردان و زنانِ ازجان‌گذشته‌اى كه براى هدفهاى عالى انقلاب و كشور فداكارى‌هاى بزرگى را انجام دادند؛ از جانِ خودشان مايه گذاشتند و جوانان خود را تقديم انقلاب و سربلندى كشور كردند؛ به خانواده‌هاى عزيز شهيدان، به جانبازان و خانواده‌هاى فداكار آنها و به همه‌ى ايثارگران و كسانى كه براى سربلندى كشور تلاش مي‌كنند و كار انجام مي‌دهند. و درود و سلام ميفرستم به روح مطهر امام بزرگوارمان كه سلسله‌جنبان اين حركت عظيم مردمى و مايه‌ى پيشرفت و اعتلاى كشور بزرگ اسلامى ايران بوده‌اند.

عيد نوروز، آغاز رويش است. اين رويش همچنان كه در طبيعت محسوس است، مي‌تواند در دلهاى ما و جانهاى ما و حركت رو به پيشرفت ما نيز خود را مجسم و نمايان كند. نگاهى بيندازيم به سال 88 كه اكنون به پايان آن رسيده‌ايم. اگر بنا باشد سال 88 در يك جمله تعريف شود، به نظر من عبارت است از: سال ملت ايران، سال عظمت و پيروزى اين ملت بزرگ، سال حضور تاريخى و اثرگذار اين ملت در عرصه‌هائى كه به سرنوشت انقلاب بزرگمان و به سرنوشت كشورمان بستگى داشت و منتهى مي‌شد.

در آغاز سال 88 مردم با حضور بى‌سابقه‌ى خود انتخاباتى را ساماندهى كردند كه در تاريخ انقلاب ما - و البته در تاريخ طولانى كشور ما - سابقه نداشت و يك نقطه‌ى برجسته و اوج به حساب مى‌آمد. در طول ماه‌هاى بعد از انتخابات هم مردم در امتحانى بزرگ، در حركتى عظيم و سرنوشت‌ساز، حضور خود، اراده‌ى خود، ايستادگى خود، عزم ملى خود و بصيرت خود را نشان دادند.

تفسير كوتاهى كه از حوادث بعد از انتخابات در طول چند ماه مي‌شود ارائه كرد، عبارت از اين است كه دشمنان كشور و دشمنان نظام جمهورى اسلامى بعد از گذشت سى سال، همه‌ى تلاش خود و توان خود و نيروهاى خود را متمركز كرده‌اند براى اينكه بتوانند اين انقلاب را از درون شكست بدهند. ملت در مقابل اين توطئه‌ى بزرگ، اين حركت خصمانه، با آگاهى و بصيرت و عزم و ايستادگىِ بى‌نظيرى توانست دشمن را به شكست بكشاند. تجربه‌اى كه در اين هشت ماه بعد از انتخابات تا بيست و دوم بهمن بر اين ملت و بر اين كشور گذشت، تجربه‌اى پر از درس، پر از عبرت و حقيقتاً مايه‌ى سربلندى ملت ايران است.

در سال 88 ملت خوش درخشيد؛ مسئولين هم تلاشهاى ارزنده و بزرگى را انجام دادند. اين تلاشها در حد خود، تلاشهاى باارزشى است؛ موجب تقدير است. بر همه‌ى ناظران منصف فرض است كه از اين تلاشها، از اين زحمات و كار و كوششى كه براى عمران و آبادانى و پيشرفت كشور در عرصه‌هاى مختلف انجام گرفت، قدردانى كنند. در عرصه‌ى علمى، در عرصه‌ى صنعتى، در فعاليتهاى اجتماعى، در سياست خارجى، در بخشهاى مختلف، مسئولين كشور كارهاى بزرگى را انجام داده‌اند. خداوند به همه‌ى آنها اجر عنايت كند و توفيق پيشرفت مرحمت بفرمايد.

آنچه كه از ملاحظه‌ى وضعيت موجود كشور و ظرفيتهاى عظيمى كه در دل اين كشور و ملت بزرگ نهفته است، مي‌شود به دست آورد، اين است كه آنچه ما انجام داده‌ايم، آنچه مسئولين و مردم انجام داده‌اند، در مقابل آنچه كه ظرفيت عظيم اين كشور براى پيشرفت و رسيدن به عدالت است، كار بزرگى نيست. بايد تلاشها را بيش از آنچه كه در گذشته انجام داده‌ايم، همه انجام بدهند و خود را موظف بدانند.

در اين دعائى كه در آغاز هر سال، در هنگام تحويل، همه مي‌خوانيم، اين فِقره جالب توجه است كه مي‌فرمايد: «حوّل حالنا الى احسن الحال». نمي‌فرمايد ما را به روز نيكى، حال نيكى برسان؛ به پروردگار عرض مي‌كند ما را به بهترين حالها، به بهترين روزها، به بهترين وضعيتها برسان. همت والاى انسان مسلمان همين است كه در همه‌ى عرصه‌ها به بهترين‌ها دست پيدا كند.

امسال براى اينكه ما بتوانيم آنچه را كه در اين دعاى شريف به ما تعليم داده شده است و وظيفه‌ى ماست، انجام بدهيم، براى اينكه بتوانيم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفيتهاى كشور حركت كنيم، احتياج داريم به اينكه همت خودمان را چند برابر كنيم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنيم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى مي‌كنم. به اميد اينكه در بخشهاى مختلف، بخشهاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سياسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولين كشور به همراه مردم عزيزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با كار بيشتر و متراكم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپيمايند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزديكتر شوند. ما به اين همت مضاعف نيازمنديم. كشور به اين كار مضاعف نيازمند است.

بايد به خداى متعال توكل كنيم؛ از خداى متعال استمداد كنيم و بدانيم كه زمينه براى كار، زياد است. دشمنان، دشمن علم و ايمان جامعه‌ى ما هستند. علم و ايمان را به صورت مضاعف در ميان خودمان بايد تقويت كنيم. ان‌شاءاللَّه راه‌ها هموار خواهد شد؛ موانع، كوچك خواهد شد و كمك الهى و نصرت الهى، ملت ما و كشور ما و مسئولين ما را همراه و زير سايه‌ى خود خواهد داشت.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‌
سال همت مضاعف و كار مضاعف/طرح:سيد حسن موسوي

زادسرجيرفتی :

ان‌شاءالله بتوانیم به سهم خودمان در اسدآباد به اندازه وسع‌مان كه از ما توقع دارند، به فرمايش و رهنمود امسال رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل كنيم. حالا وسعمان چقدر هست، در جار خودش بايد بحث بشود.

اعوذبالله من‌الشیطان‌الرجیم

‌بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

آنچه كه ما باید با افتخار و نیكی و عشق  از آن یاد كنیم، و در جوامع دیگر قطعاً و یقیناً به این معنا وجود ندارد، نعمتی بزرگ و الهی است كه خداوند تبارك و تعالی تحت عنوان امام و ولی امر به ما ارزانی فرموده است، و الحمدلله و المنه در حیات طیبه بعد از انقلاب اسلامی از این نعمت عظیم كه قطعاً و یقیناً از ما سؤال خواهند كرد:"ثم لتسئلن يومئذ عن‌النعيم". از این نعمت بسيار بزرگ هدایت رهبری و امامت ولی امر است كه هر ساله در شروع سال تجلی پیدا می‌كند و جامعه اسلامی ما را به سوی سعادت و نیك‌بختی در دین و دنیا رهنمود می‌شود.

اگرچه متأسفانه ما ناشكری می‌كنیم و آن گونه كه شایسته شأن ولایت هست تبعیت نمی‌كنیم و جامه عمل نمی‌پوشانیم كه برای مثال می‌شود با قاطعیت گفت در رابطه با شعاری كه پارسال راهنمایی فرمودند: "اصلاح الگوی مصرف". تا آن‌جا كه بخواهیم بررسی كنیم و ممیزی كنیم توفیق چندانی بدست نیاوردیم، چه در بعد دولتی و چه در بعد مردمی. البته خوب بود. توجه شد ولی آنگونه كه شایسته شأن آقا و ولایت بوده است، به نظر بنده این مهم محقق نشده است.

شعار امسال هم كه مؤید دیگری بر تیز هوشی، روشن‌بینی و آینده نگری جامع و كامل رهبر معظم انقلاب است، حكایت از همن نكته دارد كه امامت و ولایت ما را به سوی خیر و سعادت راهنمایی می‌كند و انشاالله اگر بتوانیم و خدا توفیق دهد به این شعار عمل كنیم در این دهه كه دهه كار و تلاش و استقرار اهداف عالیه‌ی جمهوری اسلامی است، شروع آن كه با شروع سال "همت مضاعف و كار مضاعف" است.

 انشاالله بتوانیم در قله‌های بلند اخلاقی، علمی، صنعتی و ديگر علوم مادی و معنوی، قرار بگیریم و  در دنیا سرآمدتر بشويم و واقعاً این استعداد در جامعه اسلامی ما وجود دارد و ما می‌توانیم. رئیس جمهور محترم با این شعار ،"می‌شود، می‌توانیم" به رغم حیرت همه اهل سیاست و اهل پیش بینی و آینده‌نگری، آمد و قدرت را به‌دست گرفت و رئیس جمهور، جمهوری اسلامی ایران شد و طبق نظرسنجی‌ها ی قطعی و رسمی آكادمی ‌های علوم جهانی باهوش‌ترین ملت جهان، ملت ایران هستند و ما می‌توانیم انشاالله.

این شروعی كه مقام معظم رهبری فرمودند: بعد از یك دهه حقیقتاً در اوج قرار بگیریم كما اینكه در بعضی موارد از جمله در سلول‌های بنیادی در حال حاضر در دنیا، در اوج هستیم و دنیا هم این را رسماً اذعان و اعتراف كرد.

همت مضاعف هم كه آقا فرمودند و تلاش مضاعف،من فكر كردم كه چرا آقا نفرمود همت بلند،چون از قدیم الایام بین ما هست "همت بلند دار كه مردان روزگار، از همت بلند به جایی رسیدند". من فكر می‌كنم البته از كسی نشنیده‌ام. مضاعف همان‌طور كه خود آقا اشاره‌ای كردند در سخنرانی نوروزی‌شان در شهر مشهد، از یك درصد هست تا بی‌نهایت درصد. هرچه كه اضافه بشود.یك كاری كه بتوانیم مثل یك درصد،پنج درصد،صد درصد،هزار درصد بیشتر انجام بدهيم. این مضاعف شامل آن می‌شود و مصداق مضاعف است.

 معنی و مفهوم "همت مضاعف و كار مضاعف" این‌است كه در جایگاه خودمان قرار نداریم كه رهبر معظم انقلاب فرموده:"همت كنید و كمر همت ببندید. كار را بیشتر كنید یعنی این‌كه استرحت و خواب را كمتر كنید". تعطیلات بی حساب و كتاب نوروزی را كمتر كنید، در همه‌ی قضایا اینگونه است ما بايد همت كنيم تا بتوانیم ان‌شاءالله با همت بیشتر و مضاعف و كار مضاعف توليد بیشتر داشته باشيم و بر شتاب‌  مملكت، برای اصلاح در ابعاد مختلف بیفزایم و یقیناً می‌توانیم.

استنباط‌ بنده از  این شعار رهبر معظم انقلاب این است كه: ملت ایران شما گرچه بزرگید، گرچه سرنوشت‌ساز هستید الان یك طرف معادلات رسمی سیاسی و اقتصادی و نظامی جهان هستید. حقیقتاً الان جمهوری اسلامی حداقل‌اش كه با قطع و یقین می‌شود گفت در معادلات سیاسی جهان الان یك طرف معادلات جهانی، جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. برای اینكه هر تصمیمی كه الان كاخ سفید می‌خواهد بگیرد یا سران استكبار می‌خواهند بگیرند به نوعی مربوط به جمهوری اسلامی می‌شود و سیاست‌های جمهوری اسلامی در آن تصمیم‌ها دخیل است و در كل دنیا هیچ رهبری و هیچ رئیسی و فرد اولی از كشورها را پیدا نمی‌كنید كه سخنان‌اش كه در جمع عمومی مطرح می‌شود به شدت و به طور خاص، مورد توجه آكادمی‌های علمی جهانی و استكباری قرار بگیرد و به قول خودشان آنالیز بشود. همین سخنرانی اخیر آقا در مشهد به شدت مورد توجه مقامات سیاسی امنیتی اطلاعاتی آمریكا قرار گرفت و كلمه به كلمه را آنالیز كرده بودند و برای‌اش هدف از گفتن را تعریف كرده بودند. خوب ما در این شرایط هستیم.

 ان‌شاءالله به این شعار آقا عمل كنیم و شعار قبلی را هم در تكمیل‌اش بیفزایم. یعنی در اصلاح الگوی مصرف، قطعاً می‌توانیم در آینده نه چندان دور جایگاه واقعی خودمان را در جهان پیدا كنیم.

 آمریكا و انگلیس هنری انجام ندادند كه الان از نظر علمی، نظامی، اقتصادی در این جایگاهی كه هستند قرار دارند، رسیده‌اند. برای اینكه آنها چند قرن است كه حداقل آن 700 سال است كه انگلیس، آمریكا رژیم اشغال‌گر قدس كه هردو يعنی انگليس، چون آمریكا را اصلاً انگلیسی‌ها كشف كردند. انگلیسی‌ها تربیت كردند. انگلیسی‌ها در آمریكا سیاست‌گذاری كردند و همچنین در سرزمین مقدس قدس كه در دست انگلیسی‌ها بود. انگلیسی‌ها با سیاست خاص خودشان آن را واگذار كردند به این رژیم منحوس اشغالگر.

استكبار عالم اگر در این جایگاه قرار دارد هنری نكرده است . روزگاری بود كه می‌گفتند: آفتاب در جایی نمی‌تابد كه "ملكِ ملكه" نباشد. یعنی هر كجا كه آفتاب طلوع كند و غروب كند جزو مستعمرات انگلیس (به قول خودشان بریتانیای كبیر) بوده است. اگر به اینجا رسیدند هنر نكرده‌اند.

ما ظرف 30 سال آن هم به‌رغم این كه حقیقتاً هیچ آسایش نداشتیم و یك لحظه فراغت بال نداشتیم. هر سی سال انواع و اقسام و صدها توطئه علیه ما مطرح كردند، عملی كردند و ما مجبور به مقابله بودیم و مجبور به خنثی كردن بودیم. انرژی‌های مختلفی صرف كردیم از جمله در همین توطئه بزرگ بعد از انتخابات كه رهبر معظم انقلاب به عنوان فتنه آن را تعبیر فرمودند. خوب چه همه از هزینه فكری، روحی ، عقلی، اقتصادی كشور مصرف این توطئه‌ی شوم و خائنانه‌ی دشمنان شده ولی همزمان با مقابله با توطئه‌های دشمنان الحمدالله ما مدارج علمی یا قله‌های صنعتی و با توجه به بازدیدی ‌كه چند روز پیش رهبری از مركز بزرگ صنعتی داشتند و رهنمودهای كه دادند ما حقیقتاً طی این سی سال اگر بخواهیم مقایسه كنیم در مقابل 700 سال انگلیس و آمریكا در طول این سی سال، از 300 سال آن‌ها بیشتر جلو رفتیم و این باعث افتخار است.

 ان‌شاءالله بتوانیم به سهم خودمان در اسدآباد به اندازه وسع‌مان كه از ما توقع دارند، به فرمايش و رهنمود امسال رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل كنيم. حالا وسعمان چقدر هست، در جار خودش بايد بحث بشود.

 قطعاً وسع فرماندار اسدآباد به اندازه وسع استاندار همدان نیست، وسع امام جمعه اسدآباد یا نماینده اسدآباد به اندازه وسع مقامات بالاتر در استان و كشور نیست هركسی به اندازه وسع خودش. ان‌شاءالله به سهم خودمان و با مقیاس با توانمندی خودمان بكوشیم در كشور اول باشیم و می‌توانیم، یعنی حقیقتاً بنده اعتقاد راسخ دارم كه این استعداد در اسدآباد هست و اگر یك كمی توجه بیشتر بكنیم در كشور اول و ممتاز خواهيم شد، و حق اسدآباد هم همین است، من نسبت به این نكته تعصب دارم.

ما كنج بزرگی به نام سید جمال داریم و آن را می‌توانیم به عنوان یك برگ برنده در هر كجا رو كنیم. در حضور رئیس جمهور، در حضور رئیس مجلس، حتی برای رهبر معظم انقلاب این برگ را می‌توانیم رو كنيم و بگویم آقا اسدآباد جایگاه‌اش قرار ندارد و همه‌ هم توجه خواهند كرد، و ما در عمل هم دیدیم كه نماینده محترم خدمت رئیس جمهور رسیده‌ بودند و پيام جنابش را برای همايش آوردند.

 آن محفل و مجلس ما حقیقتاً برای خود بنده به این كیفیت قابل انتظار نبود كه به این سرعت و خوبی رئیس جمهور محترم توجه كند به این جلسه‌ای كه اجمالاً خیلی ناچیز و كوچك بود. اما چرا پیام داد؟ به خاطر اینكه سید جمال خیلی بزرگ بود. یعنی سید جمال‌الدین مقام‌اش این بود كه وقتی حتی یك جلسه كوچكی در زادگاه‌اش تشكیل شود رئیس جمهور محترم كه جداً از ایشان متشكر هستم توجه كند به این پیام خوب و رسا و خطاب به جوانان اسدآبادی رئیس جمهور حرف بزند و كمتر من یاد نمی‌دهم كه پیامی رئیس جمهور ملی و كلام جهانی پیام می‌دهد خطاب به جوانان اسدآبادی رئیس جمهور مكتوب پیام دهد و این واقعاً مایه سربلندی و افتخار واین جایگاه اسدآباد بود.

اسدآباد، شهر ما این است و جایگاه‌مان هم باید در صدر قرار بگیرد، چون شخصیتی از اینجا قد علم كرده است و در جهان اسلام به سودای وحدت مسلمین همت گمارده است كه حقیقتاً مایه‌ی افتخار است نه فقط برای جمهوری اسلامی ما، بلكه هر مسلمان  دردمند دلسوزی در هر كجای جهان.

خدا كند كه بتوانیم به وسع خودمان به این شعار عمل كنیم و همت مضاعف كنیم ، كار را مضاعف كنیم خدا عمر بدهد كه چنين بكنيم، امام جمعه به سهم خودم می‌كوشد حتماً آقای فرماندار، آقای معاون فرماندار و همه‌ی شما به سهم خودتان خواهید كوشید و بتوانیم ان‌شاءالله اسدآباد را به جایگاه واقعی‌اش نزدیك كنیم و نزدیك‌تر و بشود كه مثال زدنی گردد. كما اینكه الان بنده دیروز كه در خدمت استاندار محترم همدان بودیم و چند روز پیش هم در خدمت استاندار محترم كرمان بودیم وقتی پرسید و جویای احوال شد و چگونگی تعامل مسؤولین اسدآباد، و من برایش تعریف كردم حقیقتاً غبطه خورد، آه كشید و از برخورد برخی از . . .  استان گله‌مندی كرد و گفت : ای كاش 20%-10% آنچه كه شما دارید در اسدآباد عمل می‌كنید ما اینجا در استان عمل می‌كردیم، یا مثلاً با فرماندار محترم جيرفت كه تشريف آورده بودند و نشستی داشتیم، گفتم تعامل امام جمعه و فرماندار و نماینده را برای‌شان مایه حیرتش و او هم غبطه خورد.

 می‌توانیم در همه‌ی زمینه‌ها ان‌شاءالله این گونه حركت كنیم و الگو باشیم . چند روز اول سال 89 در مسجد ولی‌عصر كه دوستان اسدآبادی تشریف آوردند و دیدند ما آنجا شب‌ها می‌رفتیم نماز می‌خوانیم ، پیشنمازی می‌كردیم،  تعریف كردم بعضی از كارهای امام جمعه اسدآباد را، از جمله راجع به دعای 15 دقیقه‌ای توسل و 20 دقیقه‌ای كمیل، 45 دقیقه‌ای خطبه‌های نماز جمعه، همه‌ی آنها حظ كرده بودند و می‌گفتند: كاش در شهر ما هم همینطور شود. گفتیم: از این مسجد شروع كنید اگر خطبه‌های نماز جمعه را نمی‌توانید كوتاه كنید ولی دعای توسل و كمیل را كه می‌توانید كوتاه كنید.

 ان‌شاءالله بتوانیم در نزدیك كردن اهداف بلند انقلاب اسلامی  و توصیه‌ها و رهنمودهای رهبر به سهم و وسع خود موفق باشیم و خدا ما را در این مهم توفیق روز‌افزون روزی فرماید.

به روح بلند و ملكوتی امام راحل كه هرچه داریم حتی نعمت بزرگ ولایت الان را، از این عظیم‌الشأن داریم، از ما و مجلس ما شاد بگرداند و توفیق بدهد كه هرروزمان نوروز باشد كه علی‌بن ابی‌الطالب و آقای جهانیان دو عالم از اول خلقت تا آخر خلقت فرمود: هر روز كه در آن روز معصیت نشود آن روز عید است"كل يوم لايعصی‌الله فيه، فهو عيد". و خدا ان‌شاءالله به ما توفیق بدهد كه هرروزمان عید باشد به بركت صلوات بر محمد و آل محمد... .

والسلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...