خطبه‌ی اول

السلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته

اعوذبالله من‌الشیطان‌الرجیم

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

الحمدللَّه الّذى خلق السّموات و الارض و جعل الظّلمات و النّور ثمّ الّذین كفروا بربّهم یعدلون. نحمده و نستعینه و نستغفره و نؤمن به و نتوكل علیه و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین سیما بقیة اللَّه فى الأرضین و على صحبه المنتجبین.

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

بندگان خوب خدا، كه توفیق رفیق‌تان گردیده است تا در جمعه‌ای دیگر جهت صلابت انقلاب اسلامی و نابودی دشمنان دین در بهترین و مقدس‌ترین  مكان یعنی مسجد جامع حضور پیدا كنید و برای ادای نماز جمعه آماده بشويد. خداوند تبارك و تعالی را شاكر هستیم كه چنین توفیقی به شما و ما ارزانی داشت. و از درگاه ذات احدیت مسألت داریم تا به دیگرانی كه به هر دلیلی كم توفیق هستند و در روزهای جمعه در چنین دریایی مواج و الهی خود را تطهیر نمی‌كنند، توفیقی عطا فرماید تا شرف حضور پیدا كنند و  در جمع بهترین بندگان خدا، ظهر جمعه را در بهترین حال و احوال سپری كنند. باشد كه صدها جمعه بیاید و برود و ما نباشیم و چنین توفیقی پیدا نكنیم. خدا ما را بر این مهم همیشه موفق بدارد به بركت صلوات بر محمد و آل محمد... .

" قال علی علیه السلام : اَلبَیتُ الَّذی یُقرَآُ فیهِ القُرآنُ وَ یُذکَرُ اللهُ – عَزَّ وَ جَلَّ – فیهِ تَکثُرُ بَرَکَتُهُ وَ تَحضُرُهُ المَلائِکةُ وَ تَهجُرُهُ الشَّیاطینُ . خانه ای که در آن قرآن خوانده شود و خدا را به یاد آرند، برکتش فزونی یابد و فرشتگان به آن خانه درآیند و شیاطین از آن دوری جویند . اصول کافی 2/610 

 علی‌بن ابی الطالب علیه‌السلام مولی‌الكونین و امام المتقین كه به قرآن ناطق مشهور است و به حق چنین است، می‌فرماید: خانه‌ای كه در آن قرآن قرائت بشود، خانه‌ای كه در آن این توفیق بزرگ حاصل آید كه كتاب خدا تلاوت گردد و خداوند ذكر شود، بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم ذكر شود، بركت در آن خانه زیاد می‌شود. آن خانه سفره‌اش پر بركت می‌شود، توليد مثلش پر بركت می‌شود، فرزندان تربیت شده در آن خانه متحول كننده اجتماعات می‌شوند، و محل آمد و شد ملائك می‌گردد، و شیطان‌ها دور می‌شوند، شیاطین می‌گریزند از خانه‌ای كه در آنجا قرآن تلاوت می‌شود. ان‌شاءالله خداوند به حق آیه آیه‌ی قرآن ، به حق 6666 آیه‌ی قرآن، به حق 114 سوره قرآن، به حق 30 جزء قرآن، به حق حرف حرف قرآن، دل‌های ما را و خانه‌های ما را به نور و تلاوت قرآن منور بگرداند.

چنانچه در خاطر مبارك باشد در خطبه‌های گذشته راجع به اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی در فرهنگ قرآن و عترت مطالبی را بیان داشتیم و اجمالاً اصول‌گرا را معرفی كردیم  و اصلاح‌طلب را مشخص نمودیم مطابق نصوص قرآنی و روایی.

برای بعضی‌ها سؤال پیش آمده بود اینكه امام جمعه گفته‌است اولین اصول‌گرا پیامبر خاتم محمدبن عبدالله(ص) می‌باشد، یعنی چه؟ مگر اصول‌گرایی در آن زمان هم بوده‌است؟، بايد بدانيم كه اولین اصول‌گرا خود خداست و اولین تبیین كننده اصول‌گرایی قرآن كريم است و اولین اصول‌گرای عملی مادی زمینی از جنس بشر، حضرت آدم و همه‌ی 124000 پیغمبر  صلوات‌الله عليهم اجمعين كه افضل آنان خاتم‌النبیین محمد مصطفی (ص) است. اصول‌گرایی یعنی انجام واجبات، و اصلاح‌طلبی یعنی ترك محرمات.

گفتیم در رأس اصول‌گرایان پیامبر و در رأس اصلاح‌طلبان امام حسین(ع) است. برای بعضی‌ها سؤال شده بود مگر می‌شود؟ آری . رئیس اصلاح‌طلبان فرهنگی و دینی و عاشورایی ما، امام حسین عليه‌السلام است. خود فرمود : «... وَ أَنّي‌ لَم‌ْاَخْرُج‌ْ اَشِراً وَلا'بَطِراً وَلا'مُفْسِداً وَلا'ظالِماً وَاِنَّما خَرَجْت‌ُ لِطَلَب‌ِ الاْصْلا'ح‌ِ في‌ اُمَّة‌ِ جدّي‌، اُريدُاَن‌ْ آمُرَ بِالْمَعْروف‌ِ وَاَنْهي‌ عَن‌ِ الْمُنْكَرِ وَاَسيرُ بِسيرة‌ِ جَدّي‌ وَاَبي‌ عَلي‌ِّ بن‌ِ ابي‌ طالِب‌ٍ(ع)...»؛و به‌ درستي‌ من‌ از روي‌ خودخواهي‌، خوش‌گذراني‌، فساد و ستم‌گري‌ خروج‌ نكردم‌، و همانابراي‌ اصلاح‌ در (مورد) امّت‌ جدّم‌ خروج‌ كردم‌. مي‌خواهم‌ امر به‌ معروف‌ و نهي‌ از منكر كنم‌.و سيره‌ و روشم‌، سيره‌ و روش‌ جدّم‌ و پدرم‌ علي‌ بن‌ ابي‌ طالب‌(ع) است‌.» "؛ من برای اصلاح می‌روم با یزید بجنگم نه برای شر، نه برای خودخواهی، نه برای ظلم، نه برای كامروای، برای اصلاح و برگرداندن امت پیامبر، برای سیره خاتم‌الانبياء و سیره پدرم علی عليه‌السلام.

 نبوت و امامت مكمل هم هستند. شما زیاد شنیده‌اید كه پیامبر فرمود:"حسين منی و انا من حسين"؛ این جمله را اگر ما ترجمه تحت لفظی بكنيم، خیلی بعید است، از شأن  بزرگ و عالی رسول خدا دور است. هر كس كمترین قدرت فكر كردن داشته باشد، می‌فهمد كه امام حسین(ع) نوه پیغمبر است، این كه گفتن ندارد، آن هم پیامبر خاتم بگوید: "حسین نوه من است". آيا پیامبر خاتم توضیح واضحات می‌دهد، این جمله كه حسین نوه من است، گفتن ندارد و من جد حسین هستم.

خوب همه این را می‌دانند كه حسین پرورش یافته‌ی دامن زهرای اطهر و بتول است و آن عظیم‌الشأن و جلیل‌القدر (س) بنت مكرم پیامبر خاتم است، همه این را می‌دانند این كه گفتن ندارد.  معنی و مفهوم آن اين است تا همه بدانند، كه نبوت منهای امامت، معنی و مفهوم پیدا نخواهد كرد.

با توجه به اين مسايل عرض كرديم كه پيامبر در رأس اصول‌گرايان و امام حسين عليه‌السلام رئيس اصلاح‌طلبان عالم هستند. منطق شیعه بسیار قوی است. بنابراین اصلاح‌طلب حسينی و اصول‌گرا محمدی، و هردو يكی‌اند، و گفتیم:

-          اصول‌گرا دروغ نمی‌گوید.

-         اصلاح‌طلب نفاق ندارد.

-         اصول‌گرا دوبهم‌زن نیست.

-         اصلاح‌طلب زیرآب زن نیست.

-         و هيچكدام شریك دزد و رئیس قافله نیستند.

آنان كه اصلاح‌طلبان دروغین هستند، اصلاح‌طلب نیستند. قرآن می‌فرمايد این را بدانید اینها مفسد هستند.

وقتی به آنها می‌گوییم فساد نكنید، چرا ترویج بی حجابی می‌كنی؟چرا آدم‌های بی‌بند و بار را پرورش دادید؟ چرا دور شما را كسانی گرفتند كه سر سوزنی نسبت به احكام الهی توجه نداشتند، و بلكه بر عكس آموزه‌های دینی عمل می‌كردند؟، گفتند: ما اصلاح‌طلبان هستیم. نه خير، اصلاح‌طلب امام حسین است. اولین اقدامش امر به معروف است. فرمود:"وَاِنَّما خَرَجْت‌ُ لِطَلَب‌ِ الاْصْلا'ح‌ِ "؛ من برای خودخواهی خارج نمی‌شوم، برای خوش‌گذرانی، برای ستمگری، ابداً. من خارج می‌شوم برای اصلاح.

خوب عزیز اصلاح‌طلب ايرانی و اسدآبادی، گرامی اصول‌گرای اسدآبادی و ايرانی، در وقت نماز جمعه خودتان را به مصلی‌های جمعه برسانيد.

نماز جمعه مظهر اصول‌گرای و اطلاح‌طلبی است.

جایی به عنوان تبلور و مصداق عملی بالاتر از نماز جمعه در جمهوری اسلامی نیست.

حقیقتاً نماز جمعه دشمن شكن است.

 نماز جمعه واقعاً سنگر است.

انصافاً نماز جمعه ناامید كننده دشمن است.

 اولاً چرا خودت كم توفیق هستید؟ كم تشریف می‌آورید؟. ثانیاً وقتی در راه می‌آیيد، چرا امر به معروف نمی‌كنید؟ چرا نمی‌روید در مغازه‌ی سر راهت و یك سلام گرم و صمیمی، یك دست محكم و فشرده نمی‌دهيد؟، و به او نمی‌گوييد قربانت بشوم این یك ساعت مغازه را ببند، بیا با هم برویم یك ساعتی نماز جمعه. یقین داشته باش خدا بركت بیشتری به تو می‌دهد. به او و امثال او ضمانت بدهید خدا ضمانت داده است بگویيد: فلانی،  من به تو ای آقای مغازه دار ضمانت می‌‌دهم این یك ساعت را برای رضای خدا مغازات را ببند بیا برویم نماز جمعه، نماز جمعه اسدآباد را باشكوه‌تر و مطمئن باش خداوند جبران می‌كند. می‌آید، به خدا می‌آید.

 یك بار شده این كار را بكنید؟ قربان همه‌ی شما، این گونه بگویید اگر نیامدند، اما شما می‌روید یك نگاه آنچنانی می‌كنید و ممكن است بگوييد خجالت نمی‌كشی روز جمعه مغازه‌ات را باز گذاشتی، خجالت نمی‌كشی، جواب خدا را چه می‌دهی، تا الان خرید و فروش می‌كنی . این گونه نگوييد، به شيوه‌ای كه عرض كردم تأثيرگذار خواهد بود.

امام حسین عليه‌السلام كه رئیس اصلاح‌طلبان واقعی عالم است، اولین اقدامش در خصوص امر به معروف و نهی از منكر است، در رابطه با منكر بزرگ روزگار خود یزید لعین، فرمود : «اَلا' تَرَوْن‌َ اِلَي‌ الْحق‌ِ لايُعْمَل‌ُ به‌ واِلَي‌ الْباطِل‌ِ لايُتَناهي‌ عَنْه‌؟ لِيَرْغَب‌َ الْمُؤمن‌ُفي‌ لِقاءِ ربّه‌ِ حَقّاً حَقاً. فَاِنّي‌ لا'اَرَي‌ الْمَوْت‌َ اِلاّ شَهادة‌ً (الاسَعادة‌ً) وَالحياة‌َ مع‌ الظالمين‌ الاّ بَرَماً.»"؛

آيا نمی‌بینی كه به حق عمل نمی‌شود؟ نمی‌بینی از باطل جلوگیری نمی‌شود؟ چرا ساكتی؟ چرا اجازه می‌دهی آن جو و صفا و معنویت مثلاً در اسدآباد در امور مختلف از نماز، حجاب خدای ناكرده كم وكم‌رنگ شود. امر به معروف كنیم همه با هم، افكار عمومی اگر همه یك چیز را دنبال كنند غوغا می‌كند. هیچ چیز نگویید، فقط نگاه كنند با نگاه به كسی كه كار بد می‌كند، همه فقط نگاه غضب‌آلود بكنند، حتماً حیا می‌كند.

شاعر فرمود:

حق و باطل چون درآویزد به جنگ

با شرف مردن به از ماندن به ننگ

قربان همه‌ی شهدا، شهدایی كه ما مدیون آنها هستیم كه با شرف مردند تا ننگ تسلیم و اسارت را از پیشانی جمهوری اسلامی بزدایند و تنها حكومتی كه در سرزمن اسلامی ایران استقرار یافته و حتی یك وجب از خاك ایران بزرگ را تسلیم دشمن نكرده است، فقط و فقط جمهوری اسلامی ایران است كه مرهون امام و رهبر معظم انقلاب و شهدای عالی‌مقام هستند كه سلام ما بر آن عظیم الشأن‌ها و جلیل‌القدرها. السلام علیكم یا اولیا الله و احباء.

آری، منافقین، مدعی اصلاح‌طلبی هستند و اصلاحات خود را ايمان می‌دانند و می‌گویند ما مؤمن هستیم، قرآن می‌فرمايد بدانید كه اينان دروغ می‌گویند.

خود را روشن فكر مذهبی معرفی می‌كنند ولی هیچ چیز از اسلام بلد نیستند، اما ادعای اسلام دارند.

وحی خدا را، می‌گویند تجربه شخصی است، یك حالی پیدا می‌كند حالت خلسه‌ای، به او دست می‌دهد فكر می‌كند خدا با او حرف زده است، نعوذبالله. گفتند و نوشتند این را، اسنادشان هست به عنوان اصلاح‌طلب گفتند، به عنوان اصلاح‌طلبی نوشتند.

 دین را جدای از سیاست و زندگی اجتماعی دانسته و می‌گویند: دین یك چیز شخصی است، دین مال افراد در خانه‌هایشان است، می‌خواهند نماز بخوانند، می‌خواهند نخوانند. دین چیز اجتماعی نیست، دین قانون ندارد، دین سیاست ندارد، دین اقتصاد ندارد، اين‌هارا با صراحت می‌گویند.

 الآن این ربع پهلوی خبیث كه ان‌شاءالله آرزويش به گور ببرد با صراحت می‌گوید من پشتیبان این سبزها هستم چون این سبزها دین را از سیاست جدا می‌دانند، البته این‌ها سبز نیستند، درحقيقت زردها هستند، اسم‌شان را سبز گذاشته‌اند.

اینها ارزش‌ها را جزو دین نمی‌دانند، می‌گویند هر چیزی برای هر كسی ارزش است. برای كسی پول ارزش است ، برای كسی رفیق ارزش است، برای كسی ماشین ارزش است، دنیا دنیای آزادی است هر كسی هر چه دلش می‌خواهد. و اینها همه مستند هستند كه عرض می‌كنم.

به پلورالیسم دینی معتقد هستند و تكثرگرای و می‌گویند اندازه همه‌ی آدم‌های روی زمین می‌تواند دین وجود داشته باشد، یكی می‌گوید اسلام ،دیگری می گويد مسیحیت، و دیگری شیطان و آن يكی خدا...،  همه اينان دینداران هستند. وفتی به آنها می‌گویی: قوانین خدا ، دستورات اسلام . می‌گویند: دین شما مال1400 سال پیش است.

 می‌گویم حجاب، عفت و پاكدامنی، می‌گوینداین حرف‌ها كدام است زن‌ها را آزاد بگذارید هر گونه كه دلشان می‌خواهد لباس بپوشند، دخترها و پسرهای دانشجو سر كلاس و محیط دانشگاه را بگذارید هر كاری كه خواستند بكنند.

می‌گویند اصلاح‌طلب هستیم، اینها اصلاح‌طلبند آری، اما اصلاحاتی آمریكای می‌خواهند، نه اصلاحاتی اسلامی و حسینی. اصلاحات امام حسین شما شنیدید داستان زینب را، رقیه را در رابطه با حجاب چه گونه فریاد زدند. اینان دروغ می‌گویند اصلاح‌طلب هستند.

اینان استخوان‌های پوسیده شاهان ستمگر را كه به تعداد موهای سرشان آدم كشته‌اند می‌نازند و آنان را در مقابل اسلام و ائمه‌ی ما سلام‌الله عليهم اجمعين، قرار می‌دهند.

ایران باستان را می‌خواهند در مقابل ایران اسلامی قرار بدهند و با صراحت نوشتند در روزنامه هایی كه در جمهوری اسلامی منتشر شدند، نوشتند امام حسین قربانی خشونت جد‌ش نعوذبالله در بدر و حنین شده است. اگر جدش در بدر و حنین و تبوك كفار را نكشته بود این‌گونه امام حسین مظلومانه سرش از قفا بریده نمی‌شد. نوشتند در حالی كه مقام داشتند، مقام بزرگ در جمهوری اسلامی داشتند. الان هم از بنگاه سخن پراكنی  BBC لعین لجن‌پراكنی می‌كنند، دل‌های اين گروه چاه بالوعه است.

خداوند می‌فرماید:"«و اذا قيل لهم لا تفسدوا في الارض قالوا انما نحن مصلحون، الا انهم هم المفسدون. »"؛ وقتی به آنها  می‌گوییم این كار را نكنید می‌گویند ما مصلحون هستیم. ما نه اینكه صالح هستیم بلكه می‌خواهیم شما را هم به صلاح بكشانیم. خدا می‌گوید: بدانید كه اینها دروغ می‌گویند. این گونه اصلاح‌طلبان را، ما چپ می‌شناسیم و الحمد‌الله در اسدآباد چنین ویژگی‌هایی در كسی ندیدیم و ان‌شاءالله نخواهیم دید.

          السلام علیك یا بقیة الله

          ای غایب از نظرها

كی‌می‌شود بیایی

برقع از رخ بگیری

صورت به ما گشایی

جانم شود فدایت

تا بشنوم ندایت

دائم زنم صدایت

یابن‌الحسن كجایی 

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ، اللَّهُ الصَّمَدُ ، لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ ، وَلَمْ یكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ .

خطبه‌ی دوم

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

اَللهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَصَلِّ عَلى عَلی اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ وَوَصِىِّ رَسوُلِ رَبِّالْعالَمینَ وَصَلِّ عَلَى الصِّدّیقَةِ الطّاهِرَةِ فاطِمَةَ سَیدَةِ نِسآءِ الْعالَمینَ وَصَلِّ عَلى سِبْطَىِ الرَّحْمَةِ وَاِمامَىِ الْهُدى الْحَسَنِ وَالْحُسَینِ سَیدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَّنَةِ وَصَلِّ عَلى اَئِمَّةِ الْمُسْلِمینَ عَلِىِّ بْنِ الْحُسَینِ وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِی وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ  وَمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى وَمُحَمَّدِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِی وَالْخَلَفِ الْهادى الْمَهْدِىِّ . . .

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

قال رسول الله صلی الله علیه و آله : "اِذا اَحَبَّ اَحَدَکُم اَن یُحَدِّثَ رَبَّهُ فَلیَقرَءِ القُرآنَ"، هرگاه یکی از شما دوست بدارد با پروردگارش سخن بگوید، قرآن بخواند . کنزالعمال 1/510، ان‌شاءالله قرآن بخوانیم من اول به خودم عرض می‌كنم، خدایا توفیق خواندن قرآن روزیمان بفرما.

مناسبت‌ها:

قطع رابطه سیاسی ایران و آمریكا است كه هفته گذشته بنده پیشاپیش به طور مفصل صحبت كردم.(آنچه كه هفته‌ی گذشته بحث شد):

" اصول و روابط خارجی ما عزت، مصلحت و حكمت است.

 رابطه با آمریكا رابطه گرگ و میش است.

خوی آمریكا خوی شیطانی است و آمریكا شیطان بزرگ است.

 آمریكا نیازمند به رابطه با ایران است نه بالعكس

این واقعیت دارد كه آمریكا الان سی سال است به طرق مختلف می‌كوشد كه با ایران رابطه داشته باشد ولی نمی‌تواند و حقیقتاً ابهت دروغین‌اش درهم شكسته و كاغذی بودن‌ ببرش رو شده است.

قطع رابطه یعنی درستی راه و رسم، رسم جمهوری اسلامی و تا آمریكا چنین عملكردی داشته باشد جمهوری اسلامی با آمریكا رابطه برقرار نخواهد كرد.

 طبیعت آمریكا سلطه‌گری است و منطق ما شیعیان مخالف با ظلم‌پذیری است.

علت قطع رابطه با امریكا، رفتار آمریكا است، نه احساسات مدیران جمهوری اسلامی.

 دشمنی ما با امريكا، يك دشمنی اصولی است نه احساسی.

 تجربه نشان داده كه قطع رابطه با آمریكا به نفع ملت ایران بوده است.

رابطه و قطع رابطه یعنی ذلت و عزت.

در رابطه با رابطه داشتن، كه صدام هم رابطه داشت، اما دیدید كه با او چه كار كردند، در اوج ذلت به درك واصل شد، و با ما هم قطع رابطه است اما در اوج عزت.

امام فرمود: بدانید كه با مذاكره با این رژیم ستمگر مشكلات كشور حل نمی‌شود. مشكلات كشور به تعبیر رهبر معظم انقلاب با همت مضاعف و كار مضاعف حل خواهد شد.

روز ملی فن‌آوری هسته‌ای است كه امروز قرار است برادر گرامی دكتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، خبرهای خوش هسته‌ای بدهد، گرچه وقتی به خانه می‌رویم احتمالاً اخبار ساعت 2 گذاشته، ولی در بخش‌های بعدی خبری این اخبار خوش را می‌شنویم و خوشحال می‌شویم.

الحمدالله یكی از مفاخر بزرگ جمهوری اسلامی این است كه در اوایل دهه‌ی چهام پیروزی انقلاب كه در تاریخ بشر بی‌سابقه است و توفیقات چنین آمارهای از سوی یك انقلاب، وجود ندارد، به غیر از انقلاب اسلامی ايران كه در بعد علمی، اقتصادی، سیاسی، پيشتاز بوده و هست. البته نواقصی هم هست، یكی از نواقص بزرگی كه ما حقیقتاً شرمنده هستیم، الان سفره‌ی اكثر مردم ایران پر شده است از پرتقال چینی و نارنگی پاكستانی، و مایه تأسف است كه وضعیت واردات خودرو این گونه شده است . واردات برنج خارجی این گونه رقم خورده است. اینها مایه تأسف است، بی ثباتی در واردات و صادرات، در مسائل سیاسی، ولی آنچه كه مایه‌ی مباهات است، ده برابر آنچه كه مایه تأسف است، می‌باشد. ان‌شاءالله آنچه كه مایه تأسف است، روزی رخت ببندد.

شهادت متفكر بسیجی شهید آوینی است كه من خواهش می‌كنم حتماً زندگینامه ایشان را بخوانيد. مخصوصاً جوانان بخوانند، من دست‌ جوانان را می‌بوسم، از این‌كه نماز جمعه را در اسدآباد با حضور خودشان منور می‌كنند. اخیراً در نماز جماعت‌ها هم جوانان زیاد شده‌اند و خدا وكیلی من از ته دلم خوشحال می‌شوم وقتی جوانان ‌را می‌بینم در نماز جمعه. ان‌شاءالله خدا توفیق روزافزونشان بدهد، در جوانی پاك بودن شیوه پیغمبری‌ست. سایت شهید آوینی را حتماً ببینید، سایت بسیار غنی و پر باری دارد.

روز هنر اسلامی است كه رهبر معظم انقلاب فرمود: هر چه كه در غالب هنر عرضه نشود ماندنی نیست، و ان‌شاءالله روزی برسد كه همه‌ی دینداران، هنرمندان باشند و ان‌شاءالله روزی دیگر نزدیك‌تر باشد كه هنرمندانی كه در عرصه هنر فعالیت می‌كنند، همه‌ی آنها اسلامی و دینی بر مبنای فطرت آدم‌ها هنرنمایی بكنند.

هر سریالی وسط‌ آن به خواستگاری، و پايانش هم به ازدواج ختم می‌شود همین. دیگر هیچ پيام و عبرتی نداشته باشد، نیاید این پول‌های كلان را هزينه كرد و آموزشی در پی نداشته باشد. یا سریالی كه آتش و منقل برده بود در كابین خلبان. آخر این چه هنری است و چه گونه اجازه دادند چنين كاری صورت بگيرد، من نمی‌دانم. البته من صمیمانه تشكر می‌كنم از صدا و سیما  هم در برنامه‌های كلی كه بیش از 100 شبكه رادیوی و تلويوزيونی ادراره می‌شود، خدمات بزرگ انجام داده و می‌دهند. اما نواقصی هم هست. ما از خدماتشان صمیمانه تشكر می‌كنیم و از نواقص آنها دلسوزانه، تذكر می‌دهیم و از صدا و سیمای همدان جداً متشكر هستیم . من یك مقایسه داشتم بین برنامه‌های صدا و سیمای همدان و كرمان، دیدم انصافاً برنامه‌های همدان به مراتب بهتر و پربارتر بود، از استان كرمان كه من از صدا و سیمای همدان تشكر می‌كنم.

تأسیس بنیاد مسكن و افتتاح حساب امام است كه ان‌شاءالله كه وزیر مسكن گفته سالی كه بی مسكن نباشد، ان‌شاءالله محقق شود، و آقای احمدی‌نژاد گفته كه سال مبارزه با بیكاری است، و آقای فرماندار خوب اسدآباد هم وعده دادند كه بنای دولت این است كه در اسدآباد 3000 بیكار جذب كار شود كه اگر چنین اتفاق میمون و مباركی بیفتد، یك معجزه رخ داده است و اگر چنین اتفاقی بیفتد بنده و امثال بنده پشاپیش دست آقای فرماندار اسدآباد و استاندار همدان و رئیس جمهور كشور را می‌بوسیم. خلاصه سه هزار نفر بيكار در اسدآباد مشغول به كار بشوند، يكی از معضلات بزرگ منطقه حل و فصل خواهد شد. 2 هزار نفر بيكار هم مشغول بشوند، ما باز هم دست‌شان را می‌بوسیم.

روز دندان‌پزشكی است كه آن را گرامی می‌داريم.

روز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرزای است كه حقیقتاً از بزرگان دین و از افسران لایق ارتشر اسلام بود و چه لیاقتی بالاتر از از اینكه این افتخار بس بزرگ را پیدا كرد كه نایب امام زمان در مقابل چشم همه‌ی ایرانیان و عالميان زانو زد بر جنازه و تابوت او و تابوت را بوسه باران كردند. خوش به حالت صیاد شیرازی، چه بزرگی، چه بزرگی، كه چنین كار بزرگی با جنازه‌ات صورت گرفت، خدا ان‌شاءالله به همه‌ی ما مرگ شرافت‌مند روزی كند.

روز بزرگداشت عطار نیشابوری است كه ان‌شاءالله خدا همه‌ی شعرای ما را و ایشان را غریق رحمت كند.

یك اتفاقی افتاد كه اهانت به قبر یكی از بزرگان دینی صورت گرفت كه ما به شدت محكوم می‌كنیم. برای نفاق افكنی، ای بسا كه برخی از این كسانی كه به سبز معروف شده‌اند، این كار زشت را مرتكب شدند و اهانت كردند، به قبر یكی از بزرگان كه بخواهند اختلاف‌افكنی كنند، كه الحمدالله به گور خواهند برد.

هفته‌ی سلامت است كه "نعمتان، مجهولتان"، شما زیاد شنیده‌اید كه فرموده‌اند، دو نعمت است كه مجهول است از :"الصحة و الامان" یكی سلامتی و دیگری امنیت كه اگر هر كدام از آنها اگر نباشد زندگی مختل می‌شود. در خصوص هفته سلامت خدمت شما ریاست محترم شبكه بهداشت و نماینده محترم جناب دكتر رنجبرزاده مطالب حتماً فرمودند و شما استماع كردید .

در خصوص امنیت؛ سروران، باید از نیروی انتظامی تشكر كنیم. دست نیروی انتظامی درد نكند . من در ایام عید قریب به  4هزار كیلومتر رانندگی كردم. "شوخ چشمی بین كه در پیری جوانی كرده‌ایم". ما در این روزگار ظرف 10 روز حدود 4هزار كیلومتر رانندگی كردیم و همه جا حضور پلیس را، چشمگیر ، امنیت‌زا و در كمال ادب ملاحظه كرديم. من واقعاً این گونه كم دیده بودم دست، فرمانده كل انتظامی آقای سردار احمدی مقدم درد نكند. دست سردار همدان درد نكند. دست سرهنگ اسدآباد درد نكند. دست همه‌تان را می‌بوسیم، آفرین امنیت خوبی كه در جاده‌ها، در خیابان‌ها و در خانه‌ها برگزار كردید، قابل ستايش است، تشكر می‌كنم.

متن نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس منتشر شد و متن پاسخ رئیس مجلس به رئیس جمهور نيز منتشر شد، كه باز هم آن‌گونه كه دلمان می‌خواست نبود. آقای رئیس جمهور در نامه‌اش خطاب به رئیس مجلس، بدون سلام شروع كرده، آقای رئیس مجلس به رئیس جمهور نوشته است كه چون آقا فرموده ما آماده‌ایم. خوب این ادبیات را خدا دوست ندارد. قربان‌تان بشويم  شما باید لنگرگاه باشید، من قبل از نوروز هم گفتم در سال 89 سران قوا لنگرگاه‌های این كشور هستند باید مواظب ادبیات گفتاریشان باشند باید كلماتی كه در شأن رئیس مجلس، در شأن رئیس جمهور، در شأن رئیس قوه قضایه، نیست بر زبان نیاورید. آن گونه كه بنده باید توجه كنم كلماتی كه در شأن امام جمعه اسدآباد نیست بر زبان نرانم .

 ما توقع داریم از آقای رئیس جمهور ، از آقای رئیس مجلس، از مجلسی‌ها، از دولتی‌ها با هم رفیق برادر باشند، البته انتقاد دلسوزانه با حفظ موضع  اشكالی ندارد . الان بنده با آقای فرماندار ، با آقای نماینده، رفیق هستم، اما حرف‌هایم را هم می‌زنم، دعواهایم را می‌كنم، اما این گونه نیست كه خدای ناكرده بهانه بدهم به دست مخالفان پیشرفت اسدآباد. این برخوردهای شما سران قوا بهانه می‌دهد به دست مخالفان پیشرفت ایران اسلامی و خواهش می‌كنم به این نكات توجه بفرماید.

تشكر می‌كنیم از دولت به خاطر 500 میلیون تومانی كه به خاطر ساخت مصلاها اهدا كردند طبق گفته معاون عمرانی شورای سیاستگذاری. ولی این خیلی خیلی كم است. 500 میلیون نصف ساخت مصلای اسدآباد  هم نمی‌شود .

گفته‌اند نرخ تورم در سال 88 نزدیك به 8/9% است  كه اگر این چنین باشد ما خدا را شكر می‌كنیم امیدوایم كه این گونه باشد.

شبكه‌ی ماهوراه‌ای آمریكا گفته است كه ما چه قدر دروغ بگوییم . ما اینقدر دروغ گفتیم كه دیگر از ما بیزار شده‌اند و هیچ كس گوش نمی‌كند و نمی‌بیند. و دروغ‌های ما را باور نمی‌كنند. بنی‌صدر نيز یك حرف حساب در عمرش زده و آن این است كه گفته است: سبزها در ایران حمایت مردمی ندارند.

وحشت نمایندگان كویت از ورود یك مفاتیح‌الجنان به كویت. خبراش را بخوانید، واقعاً قربان اسلام بشوم، واقعاً قربان نویسنده مفاتیح‌الجنان بشوم، یك كتاب مفاتیح را از عتبات عالیات یك كویتی برده به وطنش، كل كویت به هم ریخته به خاطر یك كتاب مفاتیح. بمب است بمب.

استاد ما رحمةالله علیه شیخ علی پناه فرمود: داشتم كنار كعبه دعای كمیل را می‌خواندم یك عربی آمد گوش‌اش تیز شد هی گوش كرد دیگر آمد به من  گفت كه: "هذا كلام من"؛ این حرف‌ها مال چه كسی است؟، گفتم هذا كلام علی‌بن‌ابی الطالب علیه‌السلام مولی‌الكونین و امام المتقین .

حسن ختام اين خطبه، قرأت اين شعر باشد كه :

همت مضاعف می‌كنیم

 كاری مضاعف می‌كنیم

بر دست مجروح‌ات قسم

سید علی از قلب و جان

این انقلاب و رهبراش

یاری مضاعف می‌كنیم.

          بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

والعصر ..................

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...