عشق و ارادت شاعران بلند مرتبه‌ و پارسی‌گو به فاطمهةالزهراسلام الله علیها، http://dl.yekmobile.com/yekmobile/2/1243501858_yekmobile.com.jpg ادامه . . .

 

خلاصه‌ی خطبه‌ی اول

. . . امروز در رابطه با حضرت زهرا سلام الله علیها از منظری دیگر وارد بحث می‌شویم. خطبه‌‌‌‌‌ی اول را مزین و منور به نام و یاد و ذكر او می‌كنیم تا ذهن و زبان گوینده و گوش‌های مبارك شنوندگان مورد عنایت پروردگار قرار بگیرد تا آنچه كه مرضی حضرت زهرا سلام الله علیها، است بر ذهن و زبان جاری شود تا گوش‌های شما مردمان اهل فاطمه، اهل ایمان و اهل علی  سلام الله علیهم نوازش داده شود ان‌شاءالله.

راجع به حضرت زهرا  سلام الله علیها، بسیار شنیده‌اید و بسیار فرموده‌اند و نوشته‌اند و این حقیر هم در وسع اندك خویش در دهه‌ی اول در یكی از خطبه‌های نماز جمعه راجع به حضرت زهرا  سلام الله علیها، عرض كردیم كه در صلاحیت چون ما نیست. اما از باب، "آب دریا اگر نتوان كشید - هم به قدر تشنگی باید چشید" مطالبی را گفتیم، ناقل سخنان بزرگان بودیم و گرنه اذعان كردیم كه در صلاحیت امثال بنده نیست.

امروز وارد یك بحث ادبی و شعری در خصوص حضرت فاطمه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها، می‌شویم، بحثی را كه امروز تهیه كرده‌ام عنوانش هست "سیمای فاطمه‌الزهرا سلام الله علیها، در شعر و ادب پارسی".

ایرانی‌ها و شعرایشان در خصوص فاطمه‌الزهرا  سلام الله علیها، چگونه اندیشیده‌اند؟ و چگونه شعر سروده‌اند؟ و چه دیدگاهی داشتند؟

اولین كسی كه در خصوص اهل بیت شعر گفته‌است  فردوسی بزرگ پدر شعر فارسی رضوان‌الله علیه می‌باشد، كه در قرن چهارم بوده است، كه دیروز مجلسی به یاد او برگزار بود و رئیس جمهور محترم هم در این زمینه سخن گفتند.

راجع به فردوسی همین بس كه من خدمت شما عرض كنم كه زبان و فرهنگ ایرانی و پارسی را تا كنون پاسداری كرده است و بعد از اين نيز چنين خواهد بود. خدمتی كه مرحوم فردوسی به زبان و ادب پارسی كرد بی همانند است و كسی مانند او دیگر نتوانسته است چنین مرزبانی فرهنگی را به تصویر كشاند.

اللهم العن قاتلي فاطمة الزهراء سلام الله عليها

راجع به عظمت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای كبیر رهبر گران‌سنگ جمهوری اسلامی ايران كه مایه فخر و مباهات ما در علوم مختلف است، آقای دكتر حسن حبیبی كه خودش از مفاخر ادبی و از فردوسی ‌شناسان بزرگ تاریخ معاصر است، در جلسه‌ای كه بنده هم حضور داشتم فرمودند: "هر وقت رهبر معظم انقلاب اسلامی سخن می‌گوید و برای مردم سخنرانی می‌كند، بی اختیار من(حبيبی) به یاد فردوسی می‌افتم از بس "حضرت آقا" فارسی را درست و صحیح صحبت می‌كند.

آری، اولین كسی كه افتخار پیدا كرد در خصوص اهل بیت بگوید فردوسی است.

اما نخستین كسانی كه لیاقت و توفیق پیدا كردند تا از فاطمه‌الزهرا  سلام‌الله‌علیها بسرایند و بگویند: ناصر خسرو قبادیانی ، غزنوی و قوامی‌رازی است كه اشعار آنان مالامال بوده است از آیات قرآنی و روایان نبوی و حقایق تاریخی و عقاید دینی كه راجع به حضرت زهرا می‌سرودند و كم‌تر تصنعات و تكلفات شعری و ادبی و صناعات ادبی در آن مراعات ‌شده‌ است. بیش‌تر حقایق، احادث، روایات و آیات را به صورت شعر در شأن حضرت زهرا می‌سرایدند.

آنچه كه مسلم است درباره حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها سرایدن و شعر گفتن بسی سخت است، آنانی هم گفته‌اند زهرا سلام‌الله علیها را "بما هو فاطمة" توصیف نكرده‌اند بلكه توانمندی خودشان را به تصویر كشیده‌اند. از ظن خودشان از فاطمهسلام‌الله‌علیها فرمودند.

 هر كسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

فاطمه سلام‌الله‌علیها اسرار هستی ا‌ست و به غیر از مهدی موعود عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف، كسی توان از فاطمه  سلام‌الله‌علیها گفتن را ندارد و صلاحیت ادعای از فاطمهسلام‌الله‌علیها گفتن آن گونه كه حق اوست را ندارد.

در روزگاری كه در پیش است و روزگار ما كه ان‌شاءالله چشمان ناقابلمان به جمال دل آرای الهی‌اش منور شود فقط و فقط مهدیعجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف، است كه حق دارد از ام‌الائمه بگوید. و بگوید مادرم چنین بود و چنان است كسی دیگری نمی‌تواند از جمله شعرا.

 جمال جسمی فاطمه سلام‌الله علیها قابل تصویر و حتی تصور ایست. مگر می‌شود عشق را تفسیر كرد؟ می‌شود؟ ابداى. مگر می‌شود جمال خدا را تصور كرد؟ هرگز.

 

فاطمه جمال خدا است.

 فاطمه تجلی خدا است.

فاطمه قابل تصویر و تصور نیست.

ما در رابطه با خدا معتقد هستیم "الله‌ اكبر" از هر گفتنی، از هر شنیدنی، از هر خواندنی، از هر نوشتنی، از هر وهم و خیالی، خدا بزرگ‌تر است. بزرگ‌تر از هر چيز قابل تصوير و تصور

 فاطمه حقیقت خدا در  زمین است و چنین است.

فاطمه را نمی‌شود با زبان توصیف كرد، نمی‌شود در الفاظ گنجانید، نمی‌توان در اوراق سپرد.

فاطمه بالاتر از گفتنی، نوشتنی، خواندنی، نقاشی، فیلم و كلیپ است.

فاطمه جلوه خداست. بنابراین كسی ادعا نكرده است و نمی‌تواند ادعا كند كه فاطمه را معنی كرده است، كه فاطمه را تفسیر كرده است، كه فاطمه را بیان كرده است بلكه عشق و علاقه، اعتقاد خود را هر كسی به طریقی گفته است.

توحید گوی او نه بنی آدم اند بس

بر هر بلبلی كه بر شاخساری نشسته است

راجع به فاطمه زهرا سنی‌ها گفته‌اند، نوشته‌اند. مسیحی‌ها گفته‌اند، نوشته‌اند. در دل اروپا اعتقاد به فاطمی از اعتقاد راسخ آن مردمانی است كه هیچ آشنای با اسلام ندارند. فاطمه گفتنی و نوشتنی نیست.

با توجه به این دو مطلب، شعرا، شعرهای خود را در چهار قالب از نظر محتوایی ارائه كرده‌اند.

1.     نگرش روایی و تاریخی، روایات و تایخی كه در شأن فاطمه گفته شده است و بر فاطمه گذشته است..

2.     از دید فلسفی و كلامی، كه بسیاری از علما و مراجع شعرهایشان در خصوص فاطمه‌الزهرا بیشتر فلسفی و كلامی است و برای توده‌ها درك آن كمی سخت است.

3.     نگرش تخیلی و شاعرانه.

4.     نگرش عاطفی و شخصی كه نگرشی نامناسب است.

1- نگرش روایی و تاریخی:

در رابطه با نگرش روایی و تاريخی، قصیده مروج‌الاسلام كرمانی است كه در خصوص زهرای مرضیه  سلام‌الله‌علیها سروده شده است، كه روایات و تاریخ را در ابیات خود تعبیه و گنجانیده ‌است.

          ای دُر درج حیا و آیت عظما

بضعه‌ی خیرالورا و مریم كبری

آه كه در مدت قلیل چه آمد بر سرت

از مردمان بی سر و بی پا

یعنی از حضرت مریم  سلام‌الله‌علیها بالاتر است. مریمی كه یك سوره مختص اوست مفصل. مریم شوخی نیست. اما مریم كبری، مریم بزرگتر دختر خیر الورا. یعنی پاره تن رسول‌الله. اینقدر بی‌بی مظلوم است . هنوز كه هنوز است بعد از هزار و اندی سال نمی‌توانیم بگوییم چه گونه و چه كسانی چه جنايت‌ها كه نكردند. هی بایستی بگوییم الثانی و الثالث و الرابع، اللهم العن یزید خامساً.

2- نگرش فلسفی و كلامی:

          این نگرش كه بسیار مورد توجه علما بوده‌است از جمله مثنوی معروف محمد فكور صفا متخلص به فكور . عقل كل، لقب اختصاصی رسول خداست اما در خصوص حضرت زهرا  سلام‌الله‌علیها چنین آمده است.

عقل كل اول ظهور  باری است

وآن ظهور اندر موالی جاری است

چون كه ظرف جان زهرا كامل است

عقل كل را در پذیرش شامل است.

حضرتش مشكات نور عقل شد

تا كه نور او به عالم نقل شد

در لباس زن هویدا شد ولی

یازده انوار از او شد منجلی.

یعنی حقیقتاً حقیقت عقل كل حضرت زهرا است و به همین جهت هم ام‌الائمه و ام ابیها  سلام‌الله‌علیها او را نامیدند. اینكه من عرض كردم ام ابیها اگر یكی از احتمالات این است كه گفتند مادر پدر یعنی مادر نبوت، یعنی اصل رسالت، یعنی اگر فاطمه سلام‌الله‌علیها نبود این یازده خورشید فروزان از نسل او و از ذریه‌ی مطهره و مقدسه‌ی او نبود رسالت نمی‌ماند، نبوت نمی‌ماند.

3- نگرشی تخیلی و شاعرانه:

          این نوع نگرش در قدیم بین شعرا كمتر بود و در الان زیادتر شده. شعرای جدید كه من چند نمونه رابرایتان می‌خوانم.

تا رخصت ظهور نیابد شب طلوع

مهتاب از ادب نتراود به روزنه‌اش

تا كعبه راز سنگ كرامت نیفكند

از چشم روزگار نهان است مدفنش

اشعار قبلی كه خواندیم وقایع تاریخی و كلامی و فلسفی بود، این تخیل شاعرانه است اما مصداقش فاطمه است. این شعر می‌گوید: تا كعبه و سنگ بهشتی حجر الاسودكه تكیه گاه حجت ثانی عشر عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف،  مهدی فاطمه است تا او نیاید و از كنار كعبه و حجر الاسود با جهان سخن نگوید و جهانیان جمال الهی و جمیلش را زیارت نكنند و كلام قرآنی و خدای‌اش را استماع نكنند قبر او پنهان است. آن كس كه جای قبر فاطمه را نشان خواهد داد به ایرانی‌ها تا لیاقت پیدا كنند ضریح بر آن بارگاه مقدس و كبریای بسازند مهدیعجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف،  است كه ان‌شاءالله بیاید و خواهد آمد.

4- نگرش عاطفی و شخصی:

این نگرش كه مطابق ذوق و سلایق و پسند عوام‌ الناس سرودند. و بی اساس و بعضاً خرافه و بسیار اثرات نابهنجار در فرهنگ شیعه داشتند كه هنوز هم كه هنوز است این عوارض رسوخ كرده و هزينه می‌خواهند. از جمله بازیی كه اخیراً بعضی از مقدس مأبانی كه ناخواسته و نافهمیده در دام بازیگران حرفه‌ای گرفتار آمده‌اند كه من فكر می‌كنم باز از نقشه‌های انگلیسی باشد. همان گونه كه قمه زدن از نقشه‌های انگلیسی‌ها است و فیلم قمه زدن را پیش هر كس نمایش بدهند او متنفر می‌شود از چنین دینی و از چنین مكتبی و از هر چه كه مربوط به او می‌شود.

كجای شیعه قمه زنی را تأیید كرده است، كدام عالم شيعی قمه زنی را تأیید كرده. قطعاً این حقه‌ی انگلیسی است. و از جمله‌ی حقه‌های دیگری كه اخیراً مرسوم شده بود و مورد توجه خاص جامعه‌ی ما هم قرار گرفته بود از جمله طبق تحقیقاتی كه بنده كردم در اسدآباد هم مورد توجه مردم قرار گرفته بود تابوت بازی شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها. چه كسی گفته؟ كدام مرجع دینی این را گفته؟ كدام عاقل اسلامی این حرف را تأیید كرده است؟ قبر فاطمه الزهرا پنهان است و تابوت حضرت زهرا را به غیر از علی مرتضی كسی دیگری حامل نبوده است. حالا بعد از هزار و اندی سال . حالا حساب كنید90 شهری یك تابوتی راه بیاندازند .چه چیز مزحكی می‌شود بعد بیایند این را فیلم بگیرند كه گرفتند بعد در ماهوراه‌ها نشان بدهند بعد تفسیر كنند بگویند آی مردم دنیا این شیعه‌ها اینقدر آدم‌ها بی‌فكرو بی فرهنگی هستند كه هزار اندی سال فاطمه زهرای كه معتقد هستند از دنیا رفته حالا تشیع جنازه می‌كنند. كه الحمدالله نظام به صورت جدی مقابله كرده و جلوی این كار را گرفته و همه هم بدانند در اسدآباد این كار دیگر تكرار نخواهد شد ان‌شاءالله.

بررسی شعر كنونی شاعران :

حمید سبزه‌واری استاد بزرگوار شعر معاصر چه زیبا فرموده است:

حجره گلین است و كوچك است و عجب آن است

هست جهانی چو جای فاطمه دارد

رشحه‌ی ایمان تراود از در و بامش

خانه‌ی علم هست و باب علم در آن است.

یا شعر مرحوم شهریار. مداح‌ها توجه كنند ، نوحه خوانان توجه كنند . مداحی این است كه شهریار كرده است. چقدر زیبا گفته است، خدا رحمتش كند ان‌شاءالله.

روز نخست چون گل این بوستان شگفت

عطر عفیف عشق فرو ریخت بر تنش

هم باشد بهار رسالت در آستین

هم می‌چكد گلاب ولایت از دامنش

مرد آفرین زنی كه خلیلانه می‌شكست

بت خانه خلاف خلافت ز شیونش.

و خانم راكعی كه شعری سوده‌اند كه خانم‌ها بيشتر بشنوند .

ای بی نشانه‌ای كه خدا را نشانه‌ای

هر جا نشان توست ولی بی نشانه‌ای

تصویر شاعرانه‌ی در خود گریستن

راز بلند سوختنه عارفانه.

من یك نكته را هم به شعرا و مداحان عرض می‌كنم كه سعی كنند هر چه كه می‌گویند در بلندگوها و به سمع مردم می‌رسانند مستند باشد، اخيراً یكی از مداحان در محضر معظم انقلاب اسلامی یك مداحی ناخوب انجام داده است، خفیف بوده، كسر شأن حضرت زهرا بوده است، آقا به او فرموده است: شعر خوبی را نخواندی. او در جواب گفته است كه "آقا" ذائقه‌ی مردم این گونه می‌پسندند. آقا فرموده‌اند : ذائقه‌ی مردم را شما این گونه كرده‌اید و شما باید ذائقه‌ی مردم را عوض كنید آن گونه كه هست و اسلام می‌خواهد.

اما پایان بخش این خطبه كه به یاد و نام حضرت زهرا و سیمای ادبی فاطمه در فرهنگ و ادب پارسی زبانان است سروده بلند مرجع عظیم الشأن تقلید حضرت آیت الله وحید خراسانی است كه حقیقتاً آنچه كه باعث این خطبه این حقیر شد این شعر بود كه بارها و بارها این شعر را خوانده ام و هر بار كه خوانده‌ام بیشتر لذت برده‌ام.

ای بلند اختر كه ناموس خدای اكبری

عقل كل را دختری، علم كل را همسری

زینت عرش خدا پرورده دامان توست

یازده خورشید چرخ معرفت را مادری

آنكه بت منت وجودش بر تمام ما سوا

گشت ممنون عطای حق كه دادش كوثری

تاج فرق عالم آدم بود ختم رسل

بر سرآن سرور كون و مكان تو افسری

مقتدای حضرت عیسی بود فرزند تو

آنچه در وصف تو گویم باز از آن برتری

در قیامت اولین و آخرین سرها به زیر

 تا تو با جاه و جلال حق ز محشر بگذری

السلام علیك یا صدیقة الطاهره

اللهم العن قاتلي فاطمة الزهراء سلام الله عليها

  ==============

 

خطبه‌ي اول :

السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

بسم ا... الرحمن الرحيم

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذي يُؤْمِنُ الْخائِفينَ، وَ يُنْجِي الصّادِقينَ، وَ يَرْفَعُ الْمُسْتَضْعَفينَ، وَ يَضَعُ الْمُتَكَبِّرينَ، وَ يُهْلِكُ مُلوكاً وَ يَسْتَخْلِفُ آخَرينَ. اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهذا وَ ما كُنّا لِنَهْتَدِيَ لَوْلا أنْ هَدانَا اللَّهُ. الحمدلله رب العالمين والعاقبة لاهل التقوي واليقين الصلاه و السلام علي سيدنا و نبيّنا حبيب إله العالمين العبد المؤيد الرسول المسدد المصطفي الامجد المحمود الاحمد مولانا و مقتدانا أبا القاسم مصطفي محمد (ص) و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين المكرمين المنتجبين، سيما بقيه الله في الا رضين و صل علي ائمه المسلمين و حماه المستضعفين و هداه المومنين ..

اوصيكم عبادالله و نفسي بتقوي الله .

سالروز شهادت جانگداز و مظلومانه‌ی دختر خیرالوری ام ابیها و ام‌الائمه صدیقة‌الطاهره سلام‌الله‌ علیها در پیش است، پیشاپیش تسلیت و تعزیت عرض كرده و سفارش به تقوای این خطبه را از فرمایشات الهی و قرآنی آن قرآن ناطق و آن تجلی پروردگار، الهام می‌گیریم و خودم و شما را به فرمایش حكیمانه و گرانسنگ آن بانوی بی‌نظیر خلقت توجه داده و توصیه می‌كنم. امیدوارم كه كلام خدايی آن واسطه فیض الهی و آن بهانه خلقت در همه‌ی ما تأثیر بگذارد ان‌شاءالله.

 

السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده
یا فاطمه الزهرا

عن فاطمة‌الزهرا سلام‌الله‌ علیها قالت:"فَاتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ، وَ لا تَمُوتُنَّ اِلاَّ وَ اَنْتُمْ مُسْلِمُونَ، وَ اَطیعُوا اللَّهَ فیما اَمَرَکُمْ بِهِ وَ نَهاکُمْ عَنْهُ، فَاِنَّهُ اِنَّما یَخْشَی اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ." که بخشی از آیات قرآن را متذکر شده و فرموده‌اند : پس آنگونه که شایسته است از خدا بترسید، و از دنیا نروید جز آنکه مسلمان باشید، و خدا را در آنچه بدان امر کرده و از آن بازداشته اطاعت نمائید، همانا که فقط دانشمندان از خدا مى‏‌ترسند. ؛از خدا بترسید، از خدا پروا كنید حق تقوای او را، حق ترسیدن از او را ، حق پروا كردن از او را، را ادا كنيد، آخر پروای از خدا فرق می‌كند با پروای از رئیس، پروای از پدر، پروای از قدرتمندان در اين دنیا پست و فانی.

پروای از خدا یعنی حیا كردن در هنگام معصیت، یعنی شوق و ذوق، نشان در هنگام طاعت و عبادت. "فاتقوالله" يعنی از خدا بترسید، تقوای الهی پیشه كنید، حق تقوای او را " وَ لا تَمُوتُنَّ اِلاَّ وَ اَنْتُمْ مُسْلِمُونَ،  و از دنیا نروید جز آنکه مسلمان باشید،"، و نمیرید مگر اینكه مسلمان از دنیا بروید، اين است تعریف فاطمه‌الزهرا سلام‌الله‌ علیها از تقوای الهی، این تعریف و این فرمایش را در خطبه‌ی معروف فدكیه‌، حضرت زهرا سلام‌الله‌ علیها كه از مفاخر دین و اسلام است، فرموده است. آن حضرت سلام‌الله‌ علیها در این خطبه مباحث و مسائل ديگری را نيز مفصل بیان كرده است و از جمله در رابطه با تقوا سفارش‌هایی داشته اند كه كلامی از آن حضرت را  تقدیم می‌كنیم.

تقوا چیست؟ طبق فرمایش خداوند سبحان و حضرت فاطمه‌الزهرا سلام‌الله‌ علیها:" وَ اَطیعُوا اللَّهَ فیما اَمَرَکُمْ بِهِ وَ نَهاکُمْ عَنْهُ، فَاِنَّهُ اِنَّما یَخْشَی اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ." "؛اطاعت خدا از آنچه كه امر كرده ما را به آن و نهی كرده از آن، یعنی اطاعت خدا در امر نهی پروردگار.

خدا فرموده‌است واجبات و فروع دین را انجام بدهید، چشم. فرموده است خلاف و دروغ و تقلب، زنا، غیبت، تهمت، حسادت، كبر و اینها را رها كنید، بگویید چشم. این می‌شود تقوا طبق فرمایش حضرت زهرا  سلام‌الله‌ علیها.

و آنگاه فرمود:" حَقَّ تُقاتِهِ، "؛ كسانی حق تقاته پروردگار را به جای می‌آورند و كسانی خشیت الهی را در دل می‌پروانند و كسانی مزه ایمان و تقوا را می‌چشند كه دانایان می‌باشند. "فَاِنَّهُ اِنَّما یَخْشَی اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ "، قطعاً و یقیناً چنین است از خداوند كسانی حساب می‌برند. يعنی العلماء، یعنی دانایان، كه ان‌شاءالله همه‌ی شما جز آنان هستید. 

امروز در رابطه با حضرت زهرا سلام الله علیها از منظری دیگر وارد بحث می‌شویم. خطبه‌‌‌‌‌ی اول را مزین و منور به نام و یاد و ذكر او می‌كنیم تا ذهن و زبان گوینده و گوش‌های مبارك شنوندگان مورد عنایت پروردگار قرار بگیرد تا آنچه كه مرضی حضرت زهرا سلام الله علیها، است بر ذهن و زبان جاری شود تا گوش‌های شما مردمان اهل فاطمه، اهل ایمان و اهل علی  سلام الله علیهم نوازش داده شود ان‌شاءالله.

راجع به حضرت زهرا  سلام الله علیها، بسیار شنیده‌اید و بسیار فرموده‌اند و نوشته‌اند و این حقیر هم در وسع اندك خویش در دهه‌ی اول در یكی از خطبه‌های نماز جمعه راجع به حضرت زهرا  سلام الله علیها، عرض كردیم كه در صلاحیت چون ما نیست. اما از باب، "آب دریا اگر نتوان كشید - هم به قدر تشنگی باید چشید" مطالبی را گفتیم، ناقل سخنان بزرگان بودیم و گرنه اذعان كردیم كه در صلاحیت امثال بنده نیست.

امروز وارد یك بحث ادبی و شعری در خصوص حضرت فاطمه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها، می‌شویم، بحثی را كه امروز تهیه كرده‌ام عنوانش هست "سیمای فاطمه‌الزهرا سلام الله علیها، در شعر و ادب پارسی".

ایرانی‌ها و شعرایشان در خصوص فاطمه‌الزهرا  سلام الله علیها، چگونه اندیشیده‌اند؟ و چگونه شعر سروده‌اند؟ و چه دیدگاهی داشتند؟

اولین كسی كه در خصوص اهل بیت شعر گفته‌است  فردوسی بزرگ پدر شعر فارسی رضوان‌الله علیه می‌باشد، كه در قرن چهارم بوده است، كه دیروز مجلسی به یاد او برگزار بود و رئیس جمهور محترم هم در این زمینه سخن گفتند.

راجع به فردوسی همین بس كه من خدمت شما عرض كنم كه زبان و فرهنگ ایرانی و پارسی را تا كنون  پاسداری كرده است و بعد از اين نيز چنين خواهد بود. خدمتی كه مرحوم فردوسی به زبان و ادب پارسی كرد بی همانند است و كسی مانند او دیگر نتوانسته است چنین مرزبانی فرهنگی را به تصویر كشاند.

 

اللهم العن قاتلي فاطمة الزهراء سلام الله عليها

راجع به عظمت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای كبیر رهبر گران‌سنگ جمهوری اسلامی ايران كه مایه فخر و مباهات ما در علوم مختلف است، آقای دكتر حسن حبیبی كه خودش از مفاخر ادبی و از فردوسی ‌شناسان بزرگ تاریخ معاصر است، در جلسه‌ای كه بنده هم حضور داشتم فرمودند: "هر وقت رهبر معظم انقلاب اسلامی سخن می‌گوید و برای مردم سخنرانی می‌كند، بی اختیار من(حبيبی) به یاد فردوسی می‌افتم از بس "حضرت آقا" فارسی را درست و صحیح صحبت می‌كند.

آری، اولین كسی كه افتخار پیدا كرد در خصوص اهل بیت بگوید فردوسی است.

اما نخستین كسانی كه لیاقت و توفیق پیدا كردند تا از فاطمه‌الزهرا  سلام‌الله‌علیها بسرایند و بگویند: ناصر خسرو قبادیانی ، غزنوی و قوامی‌رازی است كه اشعار آنان مالامال بوده است از آیات قرآنی و روایان نبوی و حقایق تاریخی و عقاید دینی كه راجع به حضرت زهرا می‌سرودند و كم‌تر تصنعات و تكلفات شعری و ادبی و صناعات ادبی در آن مراعات ‌شده‌ است. بیش‌تر حقایق، احادث، روایات و آیات را به صورت شعر در شأن حضرت زهرا می‌سرایدند.

آنچه كه مسلم است درباره حضرت زهرا  سلام‌الله‌علیها سرایدن و شعر گفتن بسی سخت است، آنانی هم گفته‌اند زهرا سلام‌الله علیها را "بما هو فاطمة" توصیف نكرده‌اند بلكه توانمندی خودشان را به تصویر كشیده‌اند. از ظن خودشان از فاطمهسلام‌الله‌علیها فرمودند.

 هر كسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

فاطمه سلام‌الله‌علیها اسرار هستی ا‌ست و به غیر از مهدی موعود عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف، كسی توان از فاطمه  سلام‌الله‌علیها گفتن را ندارد و صلاحیت ادعای از فاطمهسلام‌الله‌علیها گفتن آن گونه كه حق اوست را ندارد.

در روزگاری كه در پیش است و روزگار ما كه ان‌شاءالله چشمان ناقابلمان به جمال دل آرای الهی‌اش منور شود فقط و فقط مهدیعجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف، است كه حق دارد از ام‌الائمه بگوید. و بگوید مادرم چنین بود و چنان است كسی دیگری نمی‌تواند از جمله شعرا.

 جمال جسمی فاطمه سلام‌الله علیها قابل تصویر و حتی تصور ایست. مگر می‌شود عشق را تفسیر كرد؟ می‌شود؟ ابداى. مگر می‌شود جمال خدا را تصور كرد؟ هرگز.

فاطمه جمال خدا است.

 فاطمه تجلی خدا است.

فاطمه قابل تصویر و تصور نیست.

ما در رابطه با خدا معتقد هستیم "الله‌ اكبر" از هر گفتنی، از هر شنیدنی، از هر خواندنی، از هر نوشتنی، از هر وهم و خیالی، خدا بزرگ‌تر است. بزرگ‌تر از هر چيز قابل تصوير و تصور

 فاطمه حقیقت خدا در  زمین است و چنین است.

فاطمه را نمی‌شود با زبان توصیف كرد، نمی‌شود در الفاظ گنجانید، نمی‌توان در اوراق سپرد.

فاطمه بالاتر از گفتنی، نوشتنی، خواندنی، نقاشی، فیلم و كلیپ است.

فاطمه جلوه خداست. بنابراین كسی ادعا نكرده است و نمی‌تواند ادعا كند كه فاطمه را معنی كرده است، كه فاطمه را تفسیر كرده است، كه فاطمه را بیان كرده است بلكه عشق و علاقه، اعتقاد خود را هر كسی به طریقی گفته است.

توحید گوی او نه بنی آدم اند بس

بر هر بلبلی كه بر شاخساری نشسته است

راجع به فاطمه زهرا سنی‌ها گفته‌اند، نوشته‌اند. مسیحی‌ها گفته‌اند، نوشته‌اند. در دل اروپا اعتقاد به فاطمی از اعتقاد راسخ آن مردمانی است كه هیچ آشنای با اسلام ندارند. فاطمه گفتنی و نوشتنی نیست.

با توجه به این دو مطلب، شعرا، شعرهای خود را در چهار قالب از نظر محتوایی ارائه كرده‌اند.

1.     نگرش روایی و تاریخی، روایات و تایخی كه در شأن فاطمه گفته شده است و بر فاطمه گذشته است..

2.     از دید فلسفی و كلامی، كه بسیاری از علما و مراجع شعرهایشان در خصوص فاطمه‌الزهرا بیشتر فلسفی و كلامی است و برای توده‌ها درك آن كمی سخت است.

3.     نگرش تخیلی و شاعرانه.

4.     نگرش عاطفی و شخصی كه نگرشی نامناسب است.

1- نگرش روایی و تاریخی:

در رابطه با نگرش روایی و تاريخی، قصیده مروج‌الاسلام كرمانی است كه در خصوص زهرای مرضیه  سلام‌الله‌علیها سروده شده است، كه روایات و تاریخ را در ابیات خود تعبیه و گنجانیده ‌است.

          ای دُر درج حیا و آیت عظما

بضعه‌ی خیرالورا و مریم كبری

آه كه در مدت قلیل چه آمد بر سرت

از مردمان بی سر و بی پا

یعنی از حضرت مریم  سلام‌الله‌علیها بالاتر است. مریمی كه یك سوره مختص اوست مفصل. مریم شوخی نیست. اما مریم كبری، مریم بزرگتر دختر خیر الورا. یعنی پاره تن رسول‌الله. اینقدر بی‌بی مظلوم است . هنوز كه هنوز است بعد از هزار و اندی سال نمی‌توانیم بگوییم چه گونه و چه كسانی چه جنايت‌ها كه نكردند. هی بایستی بگوییم الثانی و الثالث و الرابع، اللهم العن یزید خامساً.

2- نگرش فلسفی و كلامی:

          این نگرش كه بسیار مورد توجه علما بوده‌است از جمله مثنوی معروف محمد فكور صفا متخلص به فكور . عقل كل، لقب اختصاصی رسول خداست اما در خصوص حضرت زهرا  سلام‌الله‌علیها چنین آمده است.

عقل كل اول ظهور  باری است

وآن ظهور اندر موالی جاری است

چون كه ظرف جان زهرا كامل است

عقل كل را در پذیرش شامل است.

حضرتش مشكات نور عقل شد

تا كه نور او به عالم نقل شد

در لباس زن هویدا شد ولی

یازده انوار از او شد منجلی.

یعنی حقیقتاً حقیقت عقل كل حضرت زهرا است و به همین جهت هم ام‌الائمه و ام ابیها  سلام‌الله‌علیها او را نامیدند. اینكه من عرض كردم ام ابیها اگر یكی از احتمالات این است كه گفتند مادر پدر یعنی مادر نبوت، یعنی اصل رسالت، یعنی اگر فاطمه سلام‌الله‌علیها نبود این یازده خورشید فروزان از نسل او و از ذریه‌ی مطهره و مقدسه‌ی او نبود رسالت نمی‌ماند، نبوت نمی‌ماند.

3- نگرشی تخیلی و شاعرانه:

          این نوع نگرش در قدیم بین شعرا كمتر بود و در الان زیادتر شده. شعرای جدید كه من چند نمونه رابرایتان می‌خوانم.

تا رخصت ظهور نیابد شب طلوع

مهتاب از ادب نتراود به روزنه‌اش

تا كعبه راز سنگ كرامت نیفكند

از چشم روزگار نهان است مدفنش

اشعار قبلی كه خواندیم وقایع تاریخی و كلامی و فلسفی بود، این تخیل شاعرانه است اما مصداقش فاطمه است. این شعر می‌گوید: تا كعبه و سنگ بهشتی حجر الاسودكه تكیه گاه حجت ثانی عشر عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف،  مهدی فاطمه است تا او نیاید و از كنار كعبه و حجر الاسود با جهان سخن نگوید و جهانیان جمال الهی و جمیلش را زیارت نكنند و كلام قرآنی و خدای‌اش را استماع نكنند قبر او پنهان است. آن كس كه جای قبر فاطمه را نشان خواهد داد به ایرانی‌ها تا لیاقت پیدا كنند ضریح بر آن بارگاه مقدس و كبریای بسازند مهدیعجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف،  است كه ان‌شاءالله بیاید و خواهد آمد.

4- نگرش عاطفی و شخصی:

این نگرش كه مطابق ذوق و سلایق و پسند عوام‌ الناس سرودند. و بی اساس و بعضاً خرافه و بسیار اثرات نابهنجار در فرهنگ شیعه داشتند كه هنوز هم كه هنوز است این عوارض رسوخ كرده و هزينه می‌خواهند. از جمله بازیی كه اخیراً بعضی از مقدس مأبانی كه ناخواسته و نافهمیده در دام بازیگران حرفه‌ای گرفتار آمده‌اند كه من فكر می‌كنم باز از نقشه‌های انگلیسی باشد. همان گونه كه قمه زدن از نقشه‌های انگلیسی‌ها است و فیلم قمه زدن را پیش هر كس نمایش بدهند او متنفر می‌شود از چنین دینی و از چنین مكتبی و از هر چه كه مربوط به او می‌شود.

كجای شیعه قمه زنی را تأیید كرده است، كدام عالم شيعی قمه زنی را تأیید كرده. قطعاً این حقه‌ی انگلیسی است. و از جمله‌ی حقه‌های دیگری كه اخیراً مرسوم شده بود و مورد توجه خاص جامعه‌ی ما هم قرار گرفته بود از جمله طبق تحقیقاتی كه بنده كردم در اسدآباد هم مورد توجه مردم قرار گرفته بود تابوت بازی شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها. چه كسی گفته؟ كدام مرجع دینی این را گفته؟ كدام عاقل اسلامی این حرف را تأیید كرده است؟ قبر فاطمه الزهرا پنهان است و تابوت حضرت زهرا را به غیر از علی مرتضی كسی دیگری حامل نبوده است. حالا بعد از هزار و اندی سال . حالا حساب كنید90 شهری یك تابوتی راه بیاندازند .چه چیز مزحكی می‌شود بعد بیایند این را فیلم بگیرند كه گرفتند بعد در ماهوراه‌ها نشان بدهند بعد تفسیر كنند بگویند آی مردم دنیا این شیعه‌ها اینقدر آدم‌ها بی‌فكرو بی فرهنگی هستند كه هزار اندی سال فاطمه زهرای كه معتقد هستند از دنیا رفته حالا تشیع جنازه می‌كنند. كه الحمدالله نظام به صورت جدی مقابله كرده و جلوی این كار را گرفته و همه هم بدانند در اسدآباد این كار دیگر تكرار نخواهد شد ان‌شاءالله.

بررسی شعر كنونی شاعران :

حمید سبزه‌واری استاد بزرگوار شعر معاصر چه زیبا فرموده است:

حجره گلین است و كوچك است و عجب آن است

هست جهانی چو جای فاطمه دارد

رشحه‌ی ایمان تراود از در و بامش

خانه‌ی علم هست و باب علم در آن است.

یا شعر مرحوم شهریار. مداح‌ها توجه كنند ، نوحه خوانان توجه كنند . مداحی این است كه شهریار كرده است. چقدر زیبا گفته است، خدا رحمتش كند ان‌شاءالله.

روز نخست چون گل این بوستان شگفت

عطر عفیف عشق فرو ریخت بر تنش

هم باشد بهار رسالت در آستین

هم می‌چكد گلاب ولایت از دامنش

مرد آفرین زنی كه خلیلانه می‌شكست

بت خانه خلاف خلافت ز شیونش.

و خانم راكعی كه شعری سوده‌اند كه خانم‌ها بيشتر بشنوند .

ای بی نشانه‌ای كه خدا را نشانه‌ای

هر جا نشان توست ولی بی نشانه‌ای

تصویر شاعرانه‌ی در خود گریستن

راز بلند سوختنه عارفانه.

من یك نكته را هم به شعرا و مداحان عرض می‌كنم كه سعی كنند هر چه كه می‌گویند در بلندگوها و به سمع مردم می‌رسانند مستند باشد، اخيراً یكی از مداحان در محضر معظم انقلاب اسلامی یك مداحی ناخوب انجام داده است، خفیف بوده، كسر شأن حضرت زهرا بوده است، آقا به او فرموده است: شعر خوبی را نخواندی. او در جواب گفته است كه "آقا" ذائقه‌ی مردم این گونه می‌پسندند. آقا فرموده‌اند : ذائقه‌ی مردم را شما این گونه كرده‌اید و شما باید ذائقه‌ی مردم را عوض كنید آن گونه كه هست و اسلام می‌خواهد.

اما پایان بخش این خطبه كه به یاد و نام حضرت زهرا و سیمای ادبی فاطمه در فرهنگ و ادب پارسی زبانان است سروده بلند مرجع عظیم الشأن تقلید حضرت آیت الله وحید خراسانی است كه حقیقتاً آنچه كه باعث این خطبه این حقیر شد این شعر بود كه بارها و بارها این شعر را خوانده ام و هر بار كه خوانده‌ام بیشتر لذت برده‌ام.

ای بلند اختر كه ناموس خدای اكبری

عقل كل را دختری، علم كل را همسری

زینت عرش خدا پرورده دامان توست

یازده خورشید چرخ معرفت را مادری

آنكه بت منت وجودش بر تمام ما سوا

گشت ممنون عطای حق كه دادش كوثری

تاج فرق عالم آدم بود ختم رسل

بر سرآن سرور كون و مكان تو افسری

مقتدای حضرت عیسی بود فرزند تو

آنچه در وصف تو گویم باز از آن برتری

در قیامت اولین و آخرین سرها به زیر

 تا تو با جاه و جلال حق ز محشر بگذری

السلام علیك یا صدیقة الطاهره

اللهم العن قاتلي فاطمة الزهراء سلام الله عليها

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

ان اعطیناك...

خطبه‌ی دوم

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

اَللهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَصَلِّ عَلى عَلی اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ وَوَصِىِّ رَسوُلِ رَبِّالْعالَمینَ وَصَلِّ عَلَى الصِّدّیقَةِ الطّاهِرَةِ فاطِمَةَ سَیدَةِ نِسآءِ الْعالَمینَ وَصَلِّ عَلى سِبْطَىِ الرَّحْمَةِ وَاِمامَىِ الْهُدى الْحَسَنِ وَالْحُسَینِ سَیدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَّنَةِ وَصَلِّ عَلى اَئِمَّةِ الْمُسْلِمینَ عَلِىِّ بْنِ الْحُسَینِ وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِی وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ  وَمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى وَمُحَمَّدِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِی وَالْخَلَفِ الْهادى الْمَهْدِىِّ . . .

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

عن فاطمة‌الزهرا سلام‌الله علیها قالت:" فَجَعَلَ اللَّهُ الْایمانَ تَطْهیراً لَکُمْ مِنَ الشِّرْکِ، وَ الصَّلاةَ تَنْزیهاً لَکُمْ عَنِ الْکِبْرِ، وَ الزَّکاةَ تَزْکِیَةً لِلنَّفْسِ وَ نِماءً فِی الرِّزْقِ، {وَ الصِّیامَ تَثْبیتاً لِلْاِخْلاصِ، وَ الْحَجَّ تَشْییداً لِلدّینِ، وَ الْعَدْلَ تَنْسیقاً لِلْقُلُوبِ، وَ طاعَتَنا نِظاماً لِلْمِلَّةِ، وَ اِما مَتَنا اَماناً لِلْفُرْقَةِ، وَ الْجِهادَ عِزّاً لِلْاِسْلامِ، وَ الصَّبْرَ مَعُونَةً عَلَی اسْتیجابِ الْاَجْرِ. وَ الْاَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلِحَةً لِلْعامَّةِ، وَ بِرَّ الْوالِدَیْنِ وِقایَةً مِنَ السَّخَطِ، وَ صِلَةَ الْاَرْحامِ مَنْساءً فِی الْعُمْرِ وَ مَنْماةً لِلْعَدَدِ، وَ الْقِصاصَ حِقْناً لِلدِّماءِ، وَ الْوَفاءَ بِالنَّذْرِ تَعْریضاً لِلْمَغْفِرَةِ، وَ تَوْفِیَةَ الْمَکائیلِ وَ الْمَوازینِ تَغْییراً لِلْبَخْسِ}.".

 پس خداى بزرگ ایمان را براى پاک کردن شما از شرک، و نماز را براى پاک نمودن شما از تکبّر، و زکات را براى تزکیه نفس و افزایش روزى، و روزه را براى تثبیت اخلاص، و حج را براى استحکام دین، و عدالت‏ورزى را براى التیام قلبها، و اطاعت ما خاندان را براى نظم یافتن ملتها، و امامتمان را براى رهایى از تفرقه، و جهاد را براى عزت اسلام، و صبر را براى کمک در بدست آوردن پاداش قرار داد. ؛

مطالب را فهرست بار خدمت شما عرض می‌كنم چون یك مطلب مهم دیگری در نظر داریم كه ان‌شاءالله بین الطلاتین خدمت شما مطرح می‌كنیم كه به اعتقاد ما بسیار مهم است و آرزمندیم كه مورد تأیید شما هم قرار بگیرد.

 مناسبت‌ها:

24 اردیبهشت لغو امتیاز تنباكو به فتوای آیت الله میرزا حسن شیرزای است كه از آن روز و از آن فتوا انگلیس و استعمار حساستیش نسبت به مرجعیت شیعه 10 برابر شد و توطئه چینی انگلیس علیه مرجعیت شیعه 100 برابر شد. بعد از آنكه قدرت مرجعیت شیعه را در آن فتوا درك و لمس كرد. گفت:"الیوم استعمار توتون و تنباكو ممنوع" تمام بساط شاه وقت به هم ریخت.و امتیاز تنباكو را كه به انگلیس داده بودند لغو شد.

در هفته‌ی آینده روز جهانی خانواده است.

25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی است.

سالروز  اعلام تأسیس رژیم غیر قانونی و اشغالگر قدس، اسرائیل جنایت كار است كه در 62 سال قبل صورت پذيرفت و به اسم آن "یوم النكبة" مشهور شده است.

27 اردیبهشت شهادت ام ائمه و ام ابیها است.

27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی است.

28 اردیبهشت روز بزرگداشت حكیم عمر خیام است.

28 اردیبهشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی است.

مطالب را فهرست‌وار خدمت شما عرض می‌كنم:

تا كی باید مسلمانان زیر چكمه‌های جلادان خون آشام له بشوند.

 در فلسطین و لبنان و این نانجیب‌های مسلط بر كشورهای مسلمان قتل عام بكنند.

 در پنجاه و چند كشور مسلمان، اجانب سلطنت ‌بكنند و سران كشورهای اسلامی، نوكر اجنبی باشند؟.

تا كی باید ذخایر كشورهای اسلامی را غارت كنند؟، این عراق را ببینید كه چه گونه غارت می‌شود؟.

تا كی كفار باید سران كشور های اسلامی را انتخاب كنند؟.

 ننگ نیست بر ملك عبدالله پلید كه كنار رئیس جمهور كافر آمریكا جام شراب می‌نوشد به عنوان خام‌الحرمین شریفین.

ننگ نیست بر سران كویت، امارات، یمن و مصر از اینكه این گونه ذلیلانه زندگی می‌كنند در مقابل كفار؟.

چرا طرفدار كفر هستند؟

 چرا با سكوت خود سازش را امضا می‌كنند؟

 چرا دارايی‌ها مسلمانان را  می‌دهند و عذرخواهی هم می‌كنند ؟.

چرا سیاست بازی و اجلاس بازی های بی خاصیت را راه می‌اندازند و وقت كشی می‌كنند از ملت مسلمان.

 ننگ است بر كشورهای اسلامی

تنها راه نجات فقط و فقط تمسك به اسلام و جهاد اسلامی و الگو گرفتن از انقلابیون مسلمان ایران و انقلاب اسلامی است و لا غیر.

اگر می‌خواهید جهان اسلام را از شر كفر نجات دهید آنچه كه امام خمينی كرد و ایرنیان مسلمان از آن تبعيت كردند، انجام بدهيد و بدانيد كه "خون بر شمشیر پیروز است".

در رابطه با فاطمه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها بازهم بايد گفت:

 

 

فرشته‌ی نجات انسان‌هاست.

الگوی زن مسلمان است.

معیار معنویت در خانه فاطمه است.

محور مدیریت خانوادگی فاطمه است.

مؤمنين و مؤمنات همه بدانيد كه :

تضعیف خانواده در دستور كار استكبار است.

بی عفتی، موجب ابتذال زن است . . .

اختلاف زن و مرد سستی خانواده را به ارمغان می‌آورد. فرهنگ غربی و لیبرالیسم یعنی نابودی خانواده. عفت زن و عفیف بودن زن یعنی رهایی از هرزه‌گی و بی بندباری. حجاب برتر یعنی چادر، یكی از نمادهای فاطمی بودن زن‌های ماست.

دلایل مخالفت غرب با چادر فقط به خاطر این است كه می‌گوید زن آزاد باشد در حالی كه هرزه‌گی و بی بندباری اوج ذلت، زبونی و اسارت مدرن زن‌های اين جهان پر از فسق و فجور است.

در رابطه با فساد در دستگاه‌های دولتی

لزوم مبارزه با فساد اقتصادی

مقابله با فساد اقتصادی

مبارزه دولت با فساد اقتصادی

مبارزه قوه قضائیه با فساد اقتصادی

مطالب قابل توجهی آماده كرده بودم كه فرصت نيست.

رزمایش دریایی ولایت 89 و موفقیت بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ايران كه مايه‌ی افتخار شد، در حقيقت اثبات این مطلب برای دشمنان اسلام و ايران اسلامی بود كه ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی  مكمل يكديگر هستند. دو هفته قبل، رزمایش دشمن شكن سپاه و هفته گذشته رزمایش قدرتمند و كوبنده و آمریكا لرزه انداز بر بدن و پیكره پوسيده‌ی استكبار عالمی توسط ارتش جمهوری اسلامی، اجرا شدند و هر دو الحمدالله، ابهت و قدرت جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

فتنه‌گران به غیر از 22 خردادكه در پیش است كه باید مواظب باشیم زيرا از حالا برای 22 خرداد كه یكی از روزهای مهم تاریخ انقلاب است، برای فتنه‌گری برنامه‌ريزی می‌كنند. اقدام جدیدشان از قرار اطلاع، ازدواج‌های تشكیلاتی برخی از آن‌هاست كه به راه انداختند.

  از نیروی انتظامی تشكر می‌كنیم به خاطر دستگیری باند بزرگ مروج فساد كه مرتبط بوده است با ستاد انتخاباتی یكی از نامزدهای ریاست‌های جمهوری .

حمایت انگلیس پلید را از رواج كلیساهای خانگی محكوم می‌كنيم  و به مقامات بزرگوار اسدآباد نيز هشدار می‌دهيم كه توجه كنند.

از 236 نماینده مجلس كه از برخورد با فساد و بدحجابی پشتیبانی كردند تشكر می‌كنیم و دلسوزی BBC را برای به اصطلاح برخی از یاران قبلی امام كه به اعتقاد بنده بايد گفت یاران سابق امام. بهترين گواه بر انحراف آنان می‌دانيم برای اين كه‌ آنها دیگر یار امام نیستند دشمن‌های امام خمينی قدس سره هستند ما اين را ثابت می‌كنم.

مقابله‌ی مسلمانان و شیعيان را با تخریب مسجد فاطمه‌الزهرا سلام‌الله‌عليها در آذربایجان تقاضا داريم كه باید اقدام لازم را انجام بدهند، و ما هم از اسدآباد این اقدام آذربایجان را محكوم می‌كنیم.

علامه فضل‌الله به حق فرمودند: تهدیدات آمریكا در ایرن بی اثر خواهد ماند چون رهبری با درایت و حكیم جمهوری اسلامی ايران اداره می‌كند.

از جوانانی كه امروز در اسدآباد يك كار تاریخی را از خود به یادگار گذاشتند، و بزرگواری فرمودند در كمال عزت و آقای و جوانی و جوانمردی با پیاده امام جمعه و خدمتگزار خودشان را، به سوی جایگاه مبارك و مقدس مصلای اسدآباد یعنی مسجد جامع همراهی كردند، صميمانه و خاضعانه تشكر می‌كنم و احتمال می‌دهم كه این كار آن‌ها در كشور یك كار نو باشد و ان‌شاءالله مثال زدنی بشود.

در خصوص هفته‌ی هلال احمر هفته گذشته توضیح دادم و در این هفته شما را به خدمات هلال احمر در گردنه‌ی اسدآباد كه طی سالیان سال شاهد آن بوده‌ايد، توجه می‌دهم و راجع به خون دادن هم هفته گذشته مفصل عرض كردم.

الحمدلله و به فضل الهی تا اين لحظه كه شما مستمع كلام اين گوينده هستيد، نماز دشمن‌ستيز و دوست‌نواز جمعه، در 610 شهر  برگزار می‌گردد و در حقيقت 610 سنگر هميشه آماده از اسلام، ولايت  و مسلمين، در جمهوری اسلامی ايران احداث شده است.

اللهم عجل لولیك‌ الفرج

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

والعصر... .

=====

=====

جزئیاتی از ماجرای شهادت حضرت زهرا(س)

   

کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به اینکه اقوال مختلفی در خصوص تاریخ شهادت حضرت فاطمه(س) نقل شده است، وجود این اقوال را سرّی از اسرار الهی دانست ادامه . . .

=====

فاطمه زهرا(س) تولد و لقب‌ها و شهادت و رحلت آن حضرت

   

مقام و منزلت  (س) بيان ما از شأن و جلال فاطمه (س) و عظمت و فضائل او در حد فهم و ادراك محدود ماست  اادامه‌ . . .

=====

  پايگاه اطلاع‌رسانی حضرت فاطمه‌ی زهراء سلام‌الله‌عليها

 

دیدگاه‌ها   

#3 mostafa 1393-01-14 19:14

با سلام و عرض ادب
مردک پست که عمری نمک حیدر خورد،
نعره زد بر سر مادر به غرورم بر خورد،
ایستادم به نوک پنجه پا اما حیف،
دستش از روی سرم رد شد و بر مادر خورد.
السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س)
تسلیت و التماس دعا
نقل قول کردن

#2 ساقی 1389-05-13 18:42

اقا جون به فکر خودت باش وبه اعتقادات مردم کاری نداشته باش این جزئ فرهنگ ماست وبه اون عشق می ورزیم
نقل قول کردن

#1 mostafa 772-10-15 13:51

با سلام و احترام
تسلیت ایام فاطمیه و تبریک سال نو به محضر مبارک حضرتعالی
ای شکوفه عصمت
ای آیینه عصمت سبز، ای بوی بهشت بی نشان، ای اشک عرش بر کرانه کوثر، ای خاتون نور و ای تحفه آسمانی، ای پاره آفتاب شب در غربت خورشید، ای حوریه در زمین و انسیه در آسمان. ای ودیعة الرسول در مفتاح فردوس و پرتو رسالت و بوی خوش محمّدی. ای شکوفه عصمت که از زلال کوثر، لاله های زهرایی به کعبه عفاف اعطا کرده ای. ای کشتی پهلو گرفته که گلوبند عصمت را در راه فدک با یاس کبود به خانه آوردی.

ای بانوی آفتاب که از لهیب آتش در خانه تو کوثر اشک ما از میان شعله ها چون چشمه خون بر بستر شهادت می بارد.... این خروشی است در دفاع از حریم حقّ از سوخته سینه زهراییان:

ای آتش افروز از خشم فاطمه حذر کن...
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...