ما در جماران به ملاقات خدا رفته‌ایم و در آن وادی مقدس یدالله را بوسیده‌ایم و شمه‌ای از جمال خدایی یوسف فاطمه، حجت‌بن‌الحسن‌المهدی (سلام‌الله‌علیهما) را تصور كرده‌ایم ادامه . . .

 

 

خطبه‌‏ى اول‏

السلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته

اعوذبالله من‌الشیطان‌الرجیم

بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم‏

الحمدللَّه الّذى خلق السّموات و الارض و جعل الظّلمات و النّور ثمّ الّذین كفروا بربّهم یعدلون. نحمده و نستعینه و نستغفره و نؤمن به و نتوكل علیه و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین سیما بقیة اللَّه فى الأرضین  و صل علي ائمه المسلمين و حماه المستضعفين و هداه المومنين ..

اوصيكم عبادالله و نفسي بتقوي الله

بندگان خدا، مؤمنین، سروران نمازگزار، شما را و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌كنم. متقی شدن سخت نیست، اهل تقوا بودن آسان است. مشروط به این كه اولاً از خدا كمك بخواهیم و ثانیاً همت كنیم، گناه نكنیم. اگر گناه نباشد، خود به خود راه طهارت و پاكی باز می‌شود و چنانچه حرام خدا را انجام ندهیم، امر پروردگار را انجام دادن آسان می‌شود. آن چیزی كه مانع تقوا می‌شود، گناه است.

در ابعاد  مختلف ممكن است گناه انجام بگيرد، گناه اخلاقی، گناه سیاسی، گناه اقتصادی، گناه اجتماعی، گناه نظامی، گناه اطلاعاتی و هر كدام اینها اختصاصی است. ممكن است یك نظامی ، یك اطلاعاتی، یك انتظامی، یك اقتصادی كه جزو سیاست گذاران كلیدی كشور باشند، خدای ناكرده آلوده به گناه شوند. نعوذ بالله، نعوذبالله یك اطلاعاتی با بی تقوایی تبدیل به نیروی دشمن شود كه هرگز چنین مباد، یك نظامی اطلاعات اختصاصی نظامی را به بیگانه بفروشد، یك اقتصادی كه به مسائل قانون را خوب بداند در بعد اقتصادی تخلف كند و از مال حرام برای خود و دوستانش انباشته كند. گناه فقط گناه چشم چرانی، زنا، پاسور بازی، قمار بازی، نزول خواری نیست، هر چیزی كه به امور مسلمین صدمه بزند، گناه است.

 اما بعضی‌ از گناهان مورد توجه ویژه هستند.

پیامبر صلی‌الله‌عليه و آله وسلم فرمود: "ثلاثة من‌الذنوب تعجل عقوبتها ولا تؤخر الی‌الاخرة، عقوق‌الوالدين، والبغی علی‌الناس و كفرالاحسان"؛ (بحارالانوار ، ج 10 ص 368)، سه گناه است كه خدا در مجازات آ‌ن‌ها عجله می‌كند، وقتی آن گناهان صورت گیرد خداوند قادر متعال در مجازات كردن عجله می‌كند، شتاب می‌كند. فرصت نمی‌دهد كه به قیامت بكشد، در همین دنیا مجازات می‌كند و معروف است.

راجع به عاق والدین می‌گویند اگر جوانی عاق پدر و مادر شود، یعنی پدر و مادر را برنجاند و دل آنان را بشكند جوان‌مرگ می‌شود، عاقبت به خیر نمی‌شود. جوانمرگ می‌شود، از عمرش خیر نمی‌بیند و این را زیاد دیده‌اند بزرگان. و ان‌شاءالله دیگر نبینیم.

گناهانی كه پیامبر فرمودند عبارتند از:

" عقوق‌الوالدين، "؛ رنجانیدن پدر و مادر. كاری انجام دهیم كه پدر و مادرمان دلشان بشكند، به او بر بخورد، احساس كند بچه‌اش حقش را به جا نیاورد، احساس كند بچه‌اش از اینكه اینگونه پدری دارد خوشش نمی‌آید، از اینكه اینگونه مادری دارد كسر شأنش است. اینها مصادیق بارز رنجانیدن پدر و مادر است. ممكن است یك خانم الان دكترا گرفته باشد،خواستگار دكتر هم برایش آمده باشد، مادرش هم كه خانم میانسال روستایی بی‌سواد باشد. خانم دكتر خجالت بكشد بگوید: این مادر من است. این اوج بی‌تقوایی و بی‌خدایی است. خانم دكتر، آقای دكتر تو از دامن این خانم به اینجا رسیده‌ای. با افتخار دستش را ببوس،با افتخار پایش را ببوس كه اگر می‌خواهی عاقبت به خیر شوی.

 " والبغی علی‌الناس "؛ ستم به مردم. مسؤول اداره‌ای كه حق و حقوق مردم را ادا نكند، احترام ارباب رجوع را نگه ندارد، كار امروز ارباب رجوع را به فردا بیفكند. این مصداق بارز ستم بر مردم است. بازاری كه كم به مشتری بفروشد، ستمكار است. امام جمعه‌ای كه در انجام وظیفه‌اش كوتاهی كند، ستمكار است. هر كس در هر بعدی بايد حق‌الناس را تا آنجا كه در توان دارد كوتاهی نكند.

" و كفرالاحسان "؛ پوشاندن احسان. وقتی شخصی به تو احسان می‌كند اجابت كن، شكر كن، هر كجا نشستی بگو فلان كس این كار را برای من انجام داده و این احسان را كرده. بحارالانوار، جلد10، صفحه‌ی 368.

خوب این خطبه را درمورد بحث والدین به همین اندازه كفایت می‌كند ان‌شاءالله خطبه‌های بعد.

باتوجه به فرا رسیدن سالگردِ استثنایی زمان و نادره دهر یعنی سلاله‌ی پاك پیامبر و فرزند برومند زهرای مرضیه(س) و احیاگر اسلام در زمان ما حضرت امام خمینی قدس سره‌الشریف، خطبه اول را به امام و جانشینش اختصاص می‌دهیم. باشد كه خدا قبول كند و مرضی حضرت حق قرار بگیرد و اگر چنین شود گوش‌های شما هم نواخته‌خواهد شد با آهنگ نام مبارك این دو عبد صالح خدا كه حقیقتاً عبد صالح خدایند.

چند فرمایش حضرت امام خمينی قدس سره‌الشريف، راجع به "حضرت آقا" مدظله‌العالی، جانشینش می‌باشد، شاید قبلاً هم شنیده‌اید ولی یادآوری آن مفید است برای اهل ایمان، آدمی فراموش می‌كند، "وذكر، فان‌الذكری تنفع‌المؤمنين" ، امام، راجع به آقا فرموده است،

این مطالب را امام در زمانی كه حضرت آيت‌الله خامنه‌ای رئیس جمهور بودند، فرموده است. این‌ها را امام محكم، ادعا می‌كند می‌گوید :

من آقاى خامنه‏‌اى را بزرگ كردم

آواى دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمين جهان طنين‏‌انداز است

آقاى خامنه‏‌اى، در بين متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى، نعمتى است كه چون خورشيد روشنى مى‏دهد

(ايشان) را يكى از بازوهاى تواناى جمهورى اسلامى مى‏‌دانم و چون برادرى كه به مسائل فقهى آشنا (بوده) و متعهد به آن (هستند) و از مبانى فقهى مربوط به ولايت مطلقه فقيه جداً جانبدارى (مى‏‌كنند)، مى‏‌دانم

آقای خامنه‌ای سرباز فداكار جبهه، و خطيب توانای جمعه است

  شما اگر گمان بكنيد كه در تمام دنيا، (در بين) رئيس‏‌جمهورها و سلاطين و امثال اين‏ها، (مى‏‌توانيد) يك نفر را مثل آقاى خامنه‏‌اى پيدا بكنيد كه متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بناى قلبى‏‌اش بر اين باشد كه به اين ملت خدمت كند، پيدا نمى‏‌كنيد.

خوب این‌كه خارجی‌ها رسماً گفتند كه اسم امام را بردند و گفتند فلانی نمرده است، كه نمرده است كه روحش حاضر و ناظر است، بلكه جوان شده است، و حقيقتاً بین حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای كبیر، و امام بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در راه و رسم، مشی و منش، ادبیات و اخلاق، رفتار و كردار، هیچ فرقی نیست. و واقعاً نیست، اهل انصاف و مروت تصدیق می‌كنند كه نیست. 

 14 بند را من آوردم اینجا البته  نمی‌خوانم ، از شما خواهش می‌كنم كه این‌ها را در سایت امام جمعه‌ی اسدآباد بخوانيد كه چندین سال قبل من این‌ها را آماده كردم، طی یك مقاله كه بخشی از آن مقاله را خدمت شما می‌خوانم و ببینند كه رهبر معظم انقلاب راجع به امام چه مطالبی را مطرح كرده‌ من چند نمونه را فهرست‌وار عرض می‌كنم :

وليكن قبل از آن بگويم كه الان یك مشت آدم منافق كه قطعاً و یقیناً امام را فدای خودشن كردند نه خودشان را فدای امام. هر كجا امام مطلبی می‌فرمود كه با آن‌ها سازگار بود با حزب و گروهشان و با مطامع دنیوی‌شان، می‌گفتند و وقتی با آن‌ها سازگاری نداشتند، آهسته رد می‌شدند. اين‌ها آنچه را كه الان به نمایش گذاشتند مؤید این است كه آن‌ها منافق بودند و سال‌های سال از امام بهره‌برداری حزبی، گروهی و سیاسی كردند، و مخالفان خودشان را اینگونه از میدان به در كردند و حالا نفاق جدیدشان كه با مطالعه هم هست، اصرار بر این‌كه ما یاور امام بودیم، ما از امام حكم داشتیم، ما از امام چه و چه، خوب بله، منافق یعنی همین كه در لباس دوست می‌آید و دشمنی می‌كند.

رهبر معظم انقلاب راجع به امام  فرموده‌اند :

مقصود از راه امام(ره)، حاكميت اسلام، تكيه بر مردم، عدالت اجتماعى و تعالى علمى و سازندگى كشور است‏

آبادانى دنيا و آخرت؛ راه امام‏

  راه امام؛ نجات ملل مسلمان‏

تجليل از امام؛ اصرار بر راه امام‏

هدف اصلى راه امام؛ احياى اسلام‏

  وصيت‏نامه؛ ميثاق هميشگى امام با امت‏

اما راه شما ، همان راه امام است ، هرگز؛

مواضع حضرت امام در باره‌ی آمریكا،امام و اسلام، امام و حجاب، امام و جوانان، امام و انقلاب، امام و مردم مشخص است، این‌ها كه قابل انكار نیستند.

كدام یك از اینها را شما مراعات كردید؟ شما الان شدید جیره‌خوار آمریكاه. شما الان رسماً پرچم آمریكا را در دست گرفتید و سربازیتان را برای آمریكا اثبات كردید. شما خط امامی هستید؟ ابداً.

خط امام، راه امام  احیای اسلام، احیای حضرت امام، یعنی احیای اسلام. شما تا به حال كی ؟ از امام سخن گفتيد، از رحلت امام 20 سال گذشته است، كی از امام حرف زدید، حالا كه در مخمصه افتادید، باز هم می‌خواهید از امام خرج كنید.

 مؤمن كسی است كه خودش را خرج امام كند، نه از امام برای خودش خرج كند. مؤمن، حزب‌الله، اصول‌گرا و اصلاح طلب كسی است كه خودش را فدای امام می‌كند، نه انقلاب، امام و اسلام را فدای خودش و حزب و باندش كند.

احیای نام امام ،یعنی احیای اسلام، راه امام، یعنی دشمن شناسی به هنگام كه بارك‌الله به ملت ایران،‌ آفرین بر مردم اسدآباد بر دشمن‌شناسی بهنگام گوی سبقت را ربوده‌اند، اسدآبادی‌ها در همدان و ایرانیان در جهان اسلام الحمدالله.

 در خصوص حضرت امام من دو مطلب را كه سال‌های قبل بنا به درخواست مؤسسه‌ی نشر آثار حضرت امام نوشته‌ام و اعتقادات قلبی خودم را به صورت مقاله تقدیم كرده‌ام بخش‌های از این مقاله را برای شما می‌خوانم، ان‌شاءالله خوشتان بیاید به امید پروردگار. 

السلام عليك يا روح‌الله ، قدس سره

خبرنگار محترم مجله «رسول آفتاب» (مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قدس‌سره)

سلام علیكم

 با احترام و در پاسخ به پرسش‌های دوازده‌گانه‌ی(12) آن عزیز پیرامون شخیصت و ویژگی‌های بنیان‌گذار كبیر انقلاب شكوهمند و مقدس اسلامی، حضرت امام خمینی نورا...مرقده‌الشریف، به استحضار می‌رساند:

پاسخ – س -1- از شخصیتی كم‌نظیر(بعد از معصومين سلام‌ا...عليهم‌اجمعين) و بی‌بدیل كه در میان كبار و اعاظم شیعه (رضوان‌ا...علیهم)، روح خدا در كالبد زمانه است، سخن گفتن و راجع به ویژگی‌های بسیار برجسته و بعضاً منحصربه‌فرد حضرتش ، قلم راندن، نباید و نشاید. زیرا :

الف – چگونه می‌شود اقیانوسی متلاطم و مالامال از همه‌ی خوبی‌های را با انگشتان دست، پیمانه كرد؟.

ب- آیا عقلایی و منطقی است كه كسی ادعا كند كه می‌توان دريا در بركه جای داد.

ج- هرگز نخواهد آمد آن هنگامه‌ای كه ادیبی خود را مجاز بداند كه بنویسد كه الفاظی را یافته است كه «خميني» را در خود جای می‌دهند و كلماتی را بدست آورده است كه «او» را به تصویر می‌كشانند و اوراقی را ملاحظه كرده است كه «روح‌الله» را تفسیر می‌كنند، چه رسد به ادعای توصیف آن یگانه‌ی دهر و تبیین آن استثنای زمانه، كه روان پاك و ضمیر آسوده‌اش شادان باد.

د- كدامین فقیه و سیاستمدار، حقوقدان و فیلسوف، صرفی و نحوی، كلامی و منطقی و اصولی، هندسی و نجومی، شاعر و عارف، ظالم‌سوز و مظلوم نواز. و. و. را در عصر حاضر و در میان مذاهب اسلامی سراغ دارید كه تبیین و توصیف شخصیت و ویژگی‌های «خميني» را آنگونه كه بوده است ، مطرح كرده باشد؟! ، ابداً، هر آنكس كه هر آنچه كه از روح‌الله گفته است و از خمينی نوشته است، به قدر تشنگی خود از آن چشمه‌ی فیاض و جوشان چشیده است و یاری او را از «ظن» خود برگزیده است، وگرنه «خميني» به ماهو «خمينی»، قابل گفتن، نوشتن، درك‌كردن و توصیف‌نمودن نیست، چون كه او جلوه‌ی خداست.

هـ - «خمینی» را نمی‌توان در الفاظ گنجانیدن، كه از كلمه و كلام بیرون است و نمی‌شود به اوراق سپردن، كه از جمله و عبارت بالاتر و بزرگ‌تر است.

وصف «خمینی» را می‌بایست در آیات قرآن جستجو كرد، و ويژگی‌های خاص او را از خدا شنید و قول و فعلش را در اعمال و رفتار چهارده(14) نور واحد، صلوات‌ا...علیهم اجمعين ، برشمرد.

چگونه صاحب این بضاعت مزجات از آن گنجینه‌ی اسرار الهی بگوید و بنویسد!؟، ان‌شاءالله كه از الطاف خداوند تبارك و تعالی است كه به «زادسر» فرموده‌اند كه از «خمینی» بگويد و بنویسد!؟، و نامبرده اگرچه بر عدم صلاحیت خویش وقوف دارد، ولیكن بدان امید كه این موقعیت طلایی فرصتی الهی باشد، مغتنمش می‌داند، و عرضه می‌دارد كه در این جهان هستی و این كره‌ی خاكی سزاوارترین عزیز عظیم‌الشأن و جلیل‌القدری كه می‌بایست از «خمینی» بگوید و می‌باید از «عشق و مرادش» بنویسد «خامنه‌ای» است كه خلف صالح و فرزند برومند و تلمیذ برجسته‌ی ‌«روح‌اللهي» است و چنین كرده است كه جملات و بیاناتی چهارده‌گانه(14) را از صدها كلام ناب و پر شراب «حضرت آقا» روحی‌فداه را كه سيراب شده‌ی از جام پير خراباتی خمين است ، پيرامون شخصيت و ويژگی‌ها امام شهيدان ، از باب تیمن و تبرك ، تقدیم می‌دارد ؛

امام خمينی (قدس‌سره‌الشریف) مخاطب واقعی خدای سرمد است كه فرمود: «یا ایتها النفس المطمئنه إرجعی إلی ربك راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی» چون كه حسین روزگار خویش شد و نهضت مقدس خمینی همان انقلاب اقدس حسینی است. آن یگانه دوران، مصداق روشن كلام درربار جد نازنینش مولی‌الموحدین، علی‌بن‌ابیطالب شد كه فرمود: قرآن ناطق منم و قرآن مجید را در مقام عمل تبیین و تفسیر كرد و آیات بسیاری را در باور دینداران نشانید و در بوستان مقدس دلهای محبین ولایت آبیاری نمود و از آن جمله «وقل جاء الحق و زهق الباطل إن الباطل كان زهوقا» را در دوازدهم بهمن 57 و «إنا فتحنا لك فتحا مبینا» را در بیست‌ودوم بهمن 57، «إذا جاء نصر الله والفتح و رأیت الناس یدخلون فی دین الله أفواجا» را در دوازدهم فروردین 58، «فسبح بحمد ربك» را در كلام گهربار «اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر است تا رهبر بگویید»، «تبت یدا أبی‌لهب و تب» را با ترانه زیبای «آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند» و چه بسیار است از این قبیل كه در این مقال و زمان نمی‌گنجد.

1)از او چه بگویم كه تجلی‌بخش «فتبارك الله أحسن الخالقین» است و از او چگونه بگویم كه آنچه خوبان پس از معصومین (سلام‌الله‌علیهم‌أجمعین) همه داشتند به تنهایی صاحب بود.

2)جماران او مسجدالنبی را به نمایش گذاشت. ما در جماران رسول‌الله را زیارت كرده‌ایم، ولی‌الله را مشاهده و نهج‌البلاغه را استماع و ذوالفقار را رؤیت نموده‌ایم.

3) از جماران علت معاهده امام مجتبی (علیه‌السلام) را در پذیرش قطعنامه دانستیم و جگر پاره‌پاره جگر‌گوشه زهرا (سلام‌الله‌علیها) را با جام زهر نوشیدنش ، به چشم خویش دیده‌ایم.

4) ما در جماران به ملاقات خدا رفته‌ایم و در آن وادی مقدس یدالله را بوسیده‌ایم و شمه‌ای از جمال خدایی یوسف فاطمه، حجت‌بن‌الحسن‌المهدی (سلام‌الله‌علیهما) را تصور كرده‌ایم.

5) جماران یك حسینیه كوچك در شمال تهران نیست، جماران یك تاریخ است. تاریخی پندآموز، روشنگر، جماران یك مكتب است. مكتبی ظلم‌ستیز و ظالم‌سوز.

 آری! از او چه بگویم كه همه خوبی، سراسر پاكی، سراپا عشق و مظهر بندگی خدا بود و اكنون هیجده سال است كه «الله أعلم حیث یجعل رسالته» را درك كرده‌ایم و شنونده ترانه زیبای سروده امتش می‌باشیم كه «آمریكا در چه فكریه، خامنه‌ای خمینیه» و زبان حال دشمنان قسم‌خورده‌اش چنین حكایت می‌كند كه «خمینی نمرده است، خمینی جوان شده است». درود خدا و انبیاء و اوصیاء و اولیاء و عبادالله و ملائكه‌الله به روح پرفتوح و جاودانه‌اش ، و سلام به محضر مقدس جانشین بحق و حكیم و فرزانه‌اش.

اينك در هيجدهمين سالگرد ارتحال و جانگداز امام خمينی كبير در محضر روح ملكوتی و پرفتوح حضرتش و ارواح طيبه‌ی صدها هزار شهيد در ركابش، دگرباره رجز زیبا و حماسی امتش را زمزمه می‌كنیم كه «ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای»، «تا خون در رگ ماست، خامنه‌ای رهبر ماست». روح بلند روح‌الله از همگان راضی باد. به بركت صلوات بر محمد و آل‌محمد .

 رحلت جانگداز آن فقید سعید و امام حكیم كه «رضوان من الله أكبر» روزیش ، و «ادخلوها بسلام آمنین» منزلش همی باشد، ، بر امام عصر عليه‌السلام و نايب شایسته‌اش تسليت باد.

 ادامه را در اينجا بخوانيد . . . :

دو تا خاطره دارم در سایت هست در همین موضوع كه یكی از آنها ملاقات با امام است در جماران بخوانید، اگر بخوانید حتماً گریه خواهید كرد.

 السلام عیك یا روح‌الله.ان‌شاءالله روحت از مجلس، محفل،خطبه و گفت و شنود ما شاد باشد.

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ، اللَّهُ الصَّمَدُ ، لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ ، وَلَمْ یكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ .

خطبه‌ی دوم

 

 

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

والحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما علىّ امیرالمؤمنین و حبیبته فاطمة الزّهراء و الحسن و الحسین سیدى شباب اهل الجنّة و علىّ‏بن‏الحسین و محمّدبن‏علىّ و جعفربن‏محمّد و موسى‏بن‏جعفر و علىّ‏بن‏موسى و محمّدبن‏علىّ و علىّ‏بن‏محمّد و الحسن‏بن‏علىّ و الخلف القائم المهدىّ صلواتك علیهم اجمعین و صلّ على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

پیامبر خاتم  فرمود:"الا اخبركم باكبرالكبائر، الاشراك بالله و عقوق الوالدين و قول‌الزور" ؛ می‌خواهید شما را به بزرگترین گناهان خبر بدهم به شما بگویم  بزرگترین گناهان در نزد خداوند چیست:

اول؛ "الاشراك بالله" شرك به خدا  كه مفصل توضیح دادیم كه شرك چیست و چگونه است. 

دوم؛ "عقول الوالدین" رنجاندن پدر و مادر. جوانان ای همه كسانی كه مادر و پدرانتان زنده‌اند و همه‌ی كسانی كه از دنیا رفته‌اند، بروید سر قبورشان از ایشان حلالیت بطلبید، اگر جفا كرده اید. بروید قبر پدر و مادر خودتان را با افتخار  ببوسید. بنده با افتخار جلوی دهها و صدها و هزاران آدم وقتی می‌رسم به قبر پدر و مادرم (رحمه الله علیهما) با عشق و اعتقاد می‌بوسم.

 همه می دانند و همه دیده‌اند كه بنده قبر پدر و مادرم را می‌بوسم و همیشه رضایتشان را سوال می‌كردم.  اما متاسفانه هرگز این لیاقت و این توفیق را پیدا نكردم كه پای مادرم را ببوسم و این داغ به دل من مانده است. جوانان، مردم، بارها گریه كرده‌م كه خدایا چرا كسی به من نگفت، چرا تا بعد از رحلت مادرم، در جای نخواندم كه بوسيدن پای مادر يعنی شيخ انصاری شدن. بهشت زیر پای مادر است. بوسیدن دارد. بوسیدن پای مادر، یعنی رفتن به بهشت.

سوم؛ "قول‌الزور" دروغ ، دروغ از كبائر است، مردم دروغ نگوییم  می‌شود دروغ نگفت. كارمندان بزرگوار به ارباب رجوع می شود دروغ نگفت، بازاریان بزرگوار می شود برای فروش جنستان، قسم دروغ نخورد، بی‌بركت نكنید زندگی را.

 این حدیث را در شب عملیات(خیبر) جزیره مجنون اتفاق افتاد، من این حدیث را بین دو نماز خواندم بعد از نماز جوانی خوش سیما با چشمانی نافذ با حافظه ای فوق العاده كه ادعا كرد گفت هر چه تو این مدت اینجا منبر رفتی همه‌ی آنها  را از ب، بسم الله تا ت، تمت برايت می‌گویم و می‌گفت.

 طلبه بود، سیوتی می‌خواند، سید بود، بعد از این‌كه حدیث را خواندم آمد، گفتم اگر بدون خداحافظی با پدر و مادر آمدید جبهه، يعنی پدر و مادر را رنجاندن، از شما ناراحت هستند، حالا در وصیت‌نامه های‌تان بنویسید، (اگر بعضی‌ها شهید شدید) كه پدر و مادرتان شما را ببخشند آن طلبه آمد نزد من و گفت: فلانی، من هم از آن كسانی هستم كه از پدر و مادرم خداحافظی نكردم و آمدم به جبهه. گفتم، به پدر مادرت بنویس كه حلالت كنند، بگو پدر برای امام حسین(ع) آمدم، آنها امام حسین(ع) را دوست دارند و در همان عملیات شهید شد. آخرین نمازش را پشت سر من خواند با پوتین و زیر آتش، و با تیمم نمازش را به جماعت اقامه كرد. آری زیر آتش رگباری جنگ هم  رزمندگان نماز جماعت می‌خوانندند.

 عكسش روی سایت، هست خاطره‌اش هم هست باعنوان "عارف 16 ساله".  بعد از شهادتش و مفقود شدنش رفتم  زرند كرمان وصیت نامه‌اش را آوردند، نوشته بود: "پدرم، مادرم، فدای شما بشوم، از اینكه خداحافظی نكردم مرا ببخشید، معذرت می‌خواهم همیشه این‌گونه بوده است كه پسرها اشتباه می‌كردند و پدر و مادرها می‌بخشیدند. این بار هم من اشتباه كردم و شما ببخشید.

واقعا سوزناك بود، این‌گونه بودند، ما بازماندگان آنان هستیم، به كجا داریم می‌رویم، نمی‌دانم.

مناسبت‌ها:

افتتاح اولین تا هفتمین دروه مجلس شورای اسلامی ازسال 1359 تا سال 1387، مطالب بسياری دارم كه استدعا دارم آن‌ها را مطالعه بكنيد.("اينجا را كليك بكنيد")

سالروز درگذشت آزاده سر افراز سید علی اكبر ابو ترابی، آن مرد خدا، آن مجسمه پاكی و تقوا، آن كسی كه این حقیر لیاقت داشت بارها و بارها در محضر شریفش به عنوان دو عضو جانباز افتخاری مجلس شورای اسلامی در جمعیت ایثارگران حضور پیدا می كردیم.

 حقیقتاً از آن سید حسینی، آن عاشورایی بزرگ، آن آزاده قهرمان، چه بگويم؟!، نمی دانم، مشیت خدا چه بود؟، نمی‌دنم. او حقیقتا شهید بود، حقیقتا شهید زنده بود. چه غوغايی كرد در زمان اسارت در اردوگاه های بعثی‌ها، روحش شاد باد، روح خودش و پدرش كه در سفر مشهد مقدس در بین راه دعوت حق را لبیك گفتند.

روز جهانی بدون دخانیات است، من واقعا رنج می‌برم زجر می كشم، مزار شهدا می‌روم اين معتادان، با یك حال و وضعی می آیند به گدایی، از مسجد می‌روم به بیرون با این وضع، به خدا  نمی‌دانم  چه كاری از من بر می‌آید، منظور مواد مخدر اینجا شاید سیگار باشد، و ترك سیگار سخت نیست، اراده می خواهد، بسیارند كسانی‌ كه سیگار كشیدند و تصمیم گرفتند، نكشند و نكشیدند. این جامعه را كه می‌بینیم واقعا دلمان بسوزد، تا می‌توانیم در احیای آنها بكوشیم، احیای یكی از آن‌ها احیای، یك ملت است. ولی چه كنیم كه دستمان از چاره كوتاه است و خرما بر نخیل .

13 خرداد فرخنده میلاد حضرت فاطمه زهرا(ص) روز زن است، روز مادر.

13 خرداد  روز ولادت حضرت امام و روز سخنرانی تاریخی حضرت امام است. همه اینها با هم مصادف شده است.

14 خرداد، ارتحال ملكوتی امام كه عرض كردم.

اما در خصوص مناسبت های روز زن و ولادت حضرت زهرا(ص) من چند نكته را در خصوص خانم‌ها عرض می كنم.

 اولین مطلب خدمت خانم‌های اسدآباد عرض می‌كنم كه شما .......... ، و مردان را خدا یكسان آفریده است هیچ فضلی مردان بر زنان ندارند جز به تقوا. در حقوق اجتماعی هم مساوی هستند. و حتی برخی حقوق را زن‌ها دارند و مردها ندارند. چرا ............................؟!، از خانم‌های اسدآباد سپاسگذاریم پیش فاطمه زهرا (ص) رو سفید باشید، بارك الله به تدین‌تان بارك الله به حجابتان، هزار بارك الله آفرین به حجابتان، درود خدا و فاطمه زهرا(ص) بر شما  ان‌شاءالله با امر به معروف و نهی از منكر صحیح، هرگز در اسدآباد بی‌حجاب و بدحجاب تولید نشود و پیدا نشود با آگاهی و مطالعه ان‌شاء‌الله.

در این خصوص من ابياتی را از مرحوم آقاسی بخوانم :

در خیابان چهره آرایش مكن

 از جوانان سلب آسایش مكن

زلف خود را از روسری بیرون مریز

در مسیر چشم‌ها افسون مریز

یاد كن از آتش روز معاد

طره‌ی گیسو نده در دست باد

خواهرم دیگر تو كودك نیستی

فاش‌تر گویم عروسك نیستی  

خواهر من این لباس تنگ چیست

پوشش چسبان رنگارنگ چیست

خواهرم ای دختر ایران زمین

 یك نظر عكس شهیدان را ببین.

این توصیه ی اسلام است كه در این ابیات مرحوم آقاسی آمده است .

خداوند همه ما را عاقبت بخیر كند و بنده را خدمتگزار صدیق مردم اسدآباد پیش از پیش بگرداند و به خانم‌ها هم این مژده را بدهم كه ظرف چند هفته ی آینده طبقه بالا هم مثل طبقه‌ی پایین توسط فرش‌های سجاده‌ای مفروش خواهد شد ان‌شاء الله .

بسم‌الله‌الرحیم‌الرحیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ، اللَّهُ الصَّمَدُ ، لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ ، وَلَمْ یكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ .

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...