بترسیم از آن لحظه‌ا‌‌ی كه فشار قبر استخوان‌هايمان را درهم می‌شكند، كه فرياد انسان به عرش می‌رسدادامه . . .

 

خطبه‌ها‌ی نماز جمعه‌ی 21 خرداد 1388

السلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته

اعوذبالله من‌الشیطان‌الرجیم

بسم‌الله‌الرحمن ‌الرحیم

و الحمدللَّه ربّ العالمین نحمده و نستعینه و نتوكّل علیه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما بقیةاللَّه فى العالمین و السّلام على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

اوصیكم عبادالله بتقوی‌الله و نظم امركم

          مؤمنین، بندگان خوب خدا، شما را و خودم را، به تقوای الهی دعوت می‌كنم، و از خداوند تبارك و تعالی مسأ‌لت می‌كنیم تا توفیق متقی شدن، یعنی؛ انجام واجبات الهی و ترك محرمات پروردگار را به بهترین وجه روزیمان بگرداند بمنه و كرمه.

          قال علی ‌علیه‌السلام:"الموت باب الآخره"؛موت و مردن دروازه جهان دیگر است. اگر می‌خواهید بدانید چگونه وارد جهان دیگر می‌شوید از این نشئه و نشئه‌ی دیگر خمار می‌شوی و از این منزل به منزل دیگر منتقل می‌شوی بنگر كه چگونه زندگی می‌كنی. آن گونه می‌میری كه زندگی می‌كنی، هر گونه كه می‌خواهی بمیری آن گونه زندگی كن. " الموت باب الآخرة"، مردن دروازه آخرت است.

این حدیث را در شورای اداری كه با حضور استاندار خوب و پر تلاش همدان كه در فرمانداری اسدآباد تشكیل شده بود و همه‌ی مقامات شهرستان و استان بودند، امام جمعه‌ی اسدآباد متذكر گردید یاد مرگ و مردن را برای آنان كه مقام دارند، چون یكی از وسایل اصلی و ابزار اساسی شیطان برای فراموشی مرگ و غفلت از مردن و بی‌توجهی به واجبات الهی و كوتاهی نسبت به محرمات پروردگار ،همین فراموشی مرگ است.

اگر مرگ را فراموش نكنیم، بسیاری از این مشكلاتی كه الان پیش آمده است پیش نمی‌آمد. اگر همه‌ی ما به مرگ توجه داشتیم این یك سال گذشته كه لاینقطع كشور ما گرفتار انواع فتنه‌ها و فتنه‌انگیزی‌ها شده است، اين‌گونه نمی‌شد. یكی از دلایل عمده‌ی اين ناهنجاری‌ها فراموشی مرگ است.

پروین اعتصامی (ره) می‌گوید:

خاك در دیده بسی جان فرساست

سنگ بر سینه بسی سنگین است

بیند این بستر و عبرت گیرد

هر كه را چشم حقیقت بین است.

این همه مزار شهدا می‌رویم، این همه تشیع جنازه می‌رویم . همین دیروز رفتیم تشیع جنازه جانبازی، مراسم ختم او، مجلس ختم دیگری در مزرعه‌بید، اما عبرت نمی گیریم. ان‌شاءالله خداوند همه‌ی ما را چشم حقیقت بین مرحمت فرماید به بركت صلوات بر محمد و آل محمد ... .

راجع به مقام مادر و پدر سخن می‌گفتیم عرض كردیم كه پدر و مادر بسیار بسیار مورد توجه خدا هستند. در زندگانی آنها، بوسیدن دست پدر و مادر، و بوسیدن پای مادر، حتماً گشایش در زندگی به وجود می‌آورد. در ممات آنها، بوسیدن قبر پدر و مادر مورد توجه خواهد بود. خداوند عنایت خواهد كرد. در حیات و در ممات باید پدر و مادر را احترام كرد، و توصیه كردیم به خانم‌ها و همسران بزرگوار مردانی كه توقع دارند شوهرانشان مادران، پدران آنان مورد احترام شوهرانشان باشند، لاجرم باید پدر و مادر همسرشان را احترام كنند.

اگر پدر و مادر همسرشان را احترام كنند و بحث مادر شوهر و عروس را كنار گذارند، یقیناً همسرانشان دو چندان به پدر و مادر آنان احترام خواهد كرد، چون داماد، از فرزند هم به پدر زن و مادر زن، نزدیك‌تر می‌شود.

خداوند در رابطه با مهر مادری كه بسیار بسیار عجیب است، عنايت ويژه داشته است و دارد، اینقدر عجیب است كه شما حتماً شنیده‌اید، گفتند: جوانی خام كه دلباخته هوسرانی بوده و از چهره و قامت جنس مخالفی خوشش آمده بود و به اصطلاح غلط، عاشق شده بود، معشوقه‌ی بی‌مروتش از او خواست اگر می‌خواهی به كام من برسی، باید سینه‌ی مادر را بشكافی و قلب او را برای من هدیه بیاوری تا من باور كنم كه تو خاطر خواه من هستي، و این جوان نادان، خام و دیوانه چنین كرد، در بین راه به زمین خورد و پایش زخم شد، صدایی از آن قلب گرم از سينه به در آورده‌اش شنید كه می‌گوید: "آه پای پسرم زخم شد"، مادر این چنین است.

خداوند اشاره می‌كند در قرآن مجید در داستان مادر حضرت موسی می‌فرماید: "(واوحينا الي ام موسي ان ارضعيه فاذا خفت عليه فالقيه في اليم ولا تخافي ولا تحزني انا رادوه اليک وجاعلوه من المرسلين) (آيه 7 سوره ي قصص) "؛ ما به مادر موسی وحی كردیم كه او را در رود نيل بگذار آن گونه كه گفتیم ، اگر می‌ترسی كه بیرون می‌ماند، بی شیر می‌ماند بی مورد است، او را به نیل بسپار، و نترس و اندوهگین مباش، ما او را به بهترین وجه به سوی تو برمی‌گردانیم، تو فكر نكن از ما بیش‌تر دوستش داری، ما به بنده‌‌ي خودمانمان از مادر به فرزندش مهربان‌تر هستیم. نه اینكه او را به تو برمی‌گردانیم بلكه او را از پیامبران اولواالعزم  قرار می‌دهیم، رسالت جهانی برایش تعریف می‌كنیم و او را به پیامبری جهانی مأمور می‌كنیم، و بدان كه نهایتاً شیر خودت را خواهد خورد و كاری می‌كنیم كه فقط شیر مادر را بخورد، زیرا خواص شیر مادر خاص و اختصاصی است.

كسانی كه فوری شیر خشك به بچه‌هایتان می‌دهید، بدانید جفای بزرگ می‌كنید در حق فرزند انجام می‌دهيد، شیر مادر، نفس كشیدن مادر، تپش قلب مادر همه‌ی اینها تأثیر خاص دارد در آینده بچه، در استعداد بچه، در سلامت روحی و جسمی بچه، شیر خشك بچه‌ها را  در جسم و در جان، بادكنكی می‌كند. خداوند  در شیر مادر یك خواص خاص قرار داده است كه اگر وقت شد راجع به خواص شیر مادر بنده خواهم گفت، اما توصیه می‌كنم آنهایی كه نوزاد دارند حتماً كتابی كه در این زمینه باشد پیدا كنند و بخوانند و بدانند كه با شیری كه به فرزند می‌دهند چه معجزه‌ی را در عالم خلقت انجام می‌دهند.

خداوند فرمود:"و حرمنا علیه المراضع من قبل، فقالت هل أدلکم على أهل بیت یکفلونه لکم و هم له ناصحون"،مادر موسی ما شیرهای دیگر را بر او حرام خواهیم كرد. كاری می‌كنیم كه این بچه‌ات اگر از گرسنگی تلف هم شود خدای ناكرده، شیر كس دیگری را نخورد. زنانی كه می‌توانستند شیر بدهند صف كشیدند و از جمله مادر موسی هم آمد در صف ایستاد، هر زنی كه رفت پستان به دهان موسی گذاشت قبول نكرد تا نوبت رسید به مادرش، وقتی كه نوبت به مادرش رسید شروع كرد به شیر خوردن، در كمال بهت و حیرت فرعون و همسر خوبش. فرعون لعنتی و همسر خوبش سلام‌الله علیها . خدا مأمور كرد فرعون را و همسرش را تا حضرت موسی علی نبينا و آله و عليه السلام، را با شیر مادر واقعیش پرورش بدهند و بزرگ بگردانند.

اینجا باز  پروین شعری گفته ‌است كه:

مادرموسی چو موسی را به نیل

در فكند از گفته رب جلیل

گر نيارد ایزد پاكت بیاد

 آب خاكت را دهد ناگه به باد 

 وحی آمد كه این چه فكر باطل است

رهرو ما اینك اندر منزل است

پرده شك را برانداز از میان

تا ببینی سود كردی یا زیان

رودها از خود نه طغیان می‌كنند

آن چه می‌گوییم ما، آن می‌كنند

مادر موسی داشت با خودش حرف می زد و می‌گفت: فرزندم من تو را به نیل انداختم كه خدا گفت، حالا اگر كه خدا فراموشت كند، چه كار كنم؟ این امواج نیل تو را نابود خواهند كرد.  وحی آمد كه خانم، این چه افكار باطلی است كه تو در خيال خام خود دارید، مگر تو ایمانت به خدا ضعیف است، این كسی كه ما گفتیم به رودخانه بينداز ،  الان در قصر فرعون در بهترین وضعیت دارد نفس می‌كشد، شك نكن كه برنده تویی، هر كه با خدا معامله كند ضرر نمی‌كند، این طور نیست كه زلزله همین جور بدون حساب و كتاب بیاید، این گونه نیست كه سیل‌ها بدون حساب و كتاب راه بیفتند، این‌چنين نیست كه آسمان به دلخواه باران نبارد و خشكسالی پدید بیاورد، نه اینها در اراده‌ی پروردگار هستند، هر چه ما می‌گوییم آن می‌كنند، با حساب و كتاب است.

ان‌شاءالله خداوند جز برای خیر  ما رقم نزند و ما را آن گونه كه مهر مادر به فرزند هست ما را نسبت به احكام خودش مهربان و شوق و ذوق انجام تكالیفش و ترك محرماتش را روزیمان بگرداند ان‌شاءالله.

هفته محیط زیست، جهاد كشاورزی است من در این رابطه چند نكته را یاداشت كرده‌ام كه فهرست‌وار عرض می‌كنم:

در قرآن كریم در 43 سوره 63 مرتبه خداوند به آب اشاره كرده است و آب را مایه حیات ، آب را مایه پاكیزگی و آب را پاكیزه‌كننده قرار داده است. یكی از مطهرات آب است. 

خداوند با صراحت فرموده است: "اولم يرالذين كفروا ان‏السموات والارض كانتا رتقا ففتقناهما وجعلنا من‏الماء كل‏شي حي افلا يومنون (سوره انبياء، آيه 30) "؛ از آب هر چیزی را قرار دادیم . شما می‌دانید كه دوسوم كره زمين، آب است و هیچ وقت هم كم و زیاد نمی‌شود. اگر در اسدآباد خشكساكی پدید بیاید در جاهای دیگر ترسالی و بارندگی بیشتر خواهد بود. آب اقیانوس‌ها همیشه یكسان است اقیانوس‌ها در طول تاریخ پس‌رفت و پیشرفت كردند، از نظر مكانی و محیطی و زمینی، اما از نظر حجم آب یكسانند، اگر حجم اقیانوس‌ها بهم بخورد تبخیری كه در تابستان صورت می‌گیرد، با بارشی كه در زمستان صورت می‌گیرد، جهان خلقت به هم می‌ريزد، لحظه به لحظه‌اش ، ذره به ذره‌اش، حساب و كتاب دارد.

90% از مایعات بدن، اعم از: خون، گوشت، اشك، عرق و مواد زاید از قبیل، ادرار مدفوع 90% از آنها را آب تشكیل داده است. دقت كرده‌اید اشكتان از آب است، خون‌تان از آب است، عرقی كه می‌كنید از آب است و این در كل جهان این چنین است. هیچ چیزی را شما در كل دنیا پیدا نمی‌كنید كه نقش اول را آب نداشته باشد. دو سوم سلول‌های بدن از آب تشكیل شده، از میلیاردها سلول بدن دوسوم آن‌ها از آن آب است.

امام باقر فرمود:" اول شی ء خلقه من خلقه،الشی ء الذی جمیع الاشیاء منه،و هو الماء، کتاب توحید صدوق،ص 67،شماره 20،باب التوحید. ،و همچنين فرموده است: و كان عرشه من الماء"؛ كه در كلینی كافی آمده كه امام باقر (ع) فرموده: هرچیزی از آب است حتی خداوند عرش خود را بر مبنای آب قرار داده است.

آب طهور است و از مطهرات.

خوردن آب باران بسیار سفارش شده و گفتند: اكثر امراض بدن را، آب باران دفع می‌كند.

من در مطالعات اخیرم با خود می‌گفتم ای كاش زودتر این را فهمیده بودم، وقتی باران می‌آمد ظرفی را پر از آب باران می‌كردم و یك هفته‌ای فقط آب باران می‌خوردم. پاكترین، تمیزترین، شفابخش‌ترین آب، آب باران است بعد آبی كه در جوي‌ها می‌رود،‌آب در چشمه‌ها، قنات‌ها.

پاكترین آب؛ آب جویبارها و چشمه‌سار‌هاست.

خدا می‌فرماید:"و جعل لكم الماء طهورا،" و ".. . و ينزل من السماء ماء يطهركم. "؛ خدا آب را قرار داده است كه شما را پاك كند.

          ما در اسدآباد آب را كردیم وسیله‌ی.........................، بماند برای بعد.

قال علی‌علیه‌السلام:"بسم الله و الحمدالله الذى جعل الماء طهورا و لم يجعله نجسا"؛ خدا را شكر را كه آب را طهور قرار داد، و آب نجس نیست، يعنی تأكيد بر طهور بودن آب.

هوا یكی از عوامل محیط زیست است. هوا باید تمیز باشد، ریه‌های تهرانی‌ها را گفتند: هر تهرانی ریه‌هایش به اندازه یك آدم سيگاری كه هر روزی دو پاكت سیگار می‌كشد، آلوده است.

خاك یكی از پاك كننده ها و محیط زیست است. . طی سه و نيم  میلیارد سال گذشته 17 میلیون گونه‌ی گیاهی و جانوری  شناسائی شده است و همه‌ی اینها بدون استثناء برای حیاط بشر مفید است.

انواع زیست کردن‌ها:

1-     زیست اخلاقی؛ اخلاق درست داشته باشیم.

2-     زیست جنگلی و شجری و فضای سبز؛ چرا به درخت‌ها توجه نمی‌كنید؟ چرا در روز 13 نوروز كه روز طبیعت است پدر طبیعت را در می‌آوریم و طبیعت را نابود می‌كنیم؟ چرا از محیط زیست در رابطه با مورد نیازمان استفاده می‌كنیم؟ خدا فرمود : نگاه به سبزه و نگاه به آب روان نور چشم را زیاد می‌كند و اعصاب را آرام می‌كند. و من تجربه كردم. بروید نیم ساعت پایتان را در آب بگذارید، آبی كه در روستاها و كوه‌ها روان است. نگاه آب كن واقعاً آرام می‌شوی .

3-      تأثیر گیاهان بر جسم و جان؛ بی‌خودی كه این روستای مرهم دره را نگفتند مرهم دره، ولی حالا می‌گویند به زبان تركی ملحمدره است و به نظر بنده همان مرهم است اما از نظر من غلط است طبق تحقیقاتی كه كردم مرهم دره است، از بس كه گیاهان دارویی در اين روستا و كوهای اطرافش بسيار است.، بهترین گیاه داروی برای سخت‌ترین مرض‌ها در این مرهم دره است كه توجه لازم به آن نشده كه ان‌شاءالله با برنامه‌هایی كه فرماندار محترم دارد توجه خواهد شد.

4-      زیست حیوانی و كیفیت شكار؛ اسم چند تا از حیوان‌ها كه اینقدر مهم است خداوند در قرآن مجید چندین حیوان را اسم برده است و چندین سوره را با نام حیوان ها نامگذاری كرده. سوره بقرة یعنی گاو، سوره فیل، سوره نحل یعنی زنبور، سوره نمل یعنی مورچه.

كسی را كه با تبلیغات كسی ديگر تازه مسلمان شده بود به نماز ایستاده و اولین نمازی بود كه شركت مي‌كرد ، پیش‌نماز آن روز حال داشت و حافظ قرآن هم بود سوره بقره را شروع كرد از اول تا آخرش خواند، دو ساعت طرف سر پا ایستاده بود. ركعت دوم كه حمدش تمام شد گفت بسم الله .... الم تر كیف فعل ربك باصحاب الفيل ... تازه مسلمان از مسجد فرار كرد گفت: او كه گاو بود اینقدر طول كشید حالا خدا رحم كند به این كه فیل است. خداوند برای این حيوانات و جانداران سوره قرار داده است و اسامی حيواناتی را نيز متذكر شده است: گرگ، سگ، هدهد، الاغ، و به گرد سم اسب‌ها هم قسم خورده است.

 زیست شهری و آلودگی‌ها.

 زیست روستایی و آلودگی‌ها؛ واقعاً من به روستاها می‌روم به خدا غصه می‌خورم، خوب 40 سال پيش روستاهايی كه ما دیده بودیم مثل الان روستاهای ......... آخر چرا؟

 زیست سیاسی و آلودگی‌ها؛ زیست سیاسی ما آنقدر آلوده است كه رئیس جمهورمان و رئیس مجلسمان می‌ایستند جلوی دوربین‌ها با هم دعوا می‌كنند، این چه وضعی است ما سال قبل هم از آنها خواهش كردیم گفتیم رؤسای محترم قوا محض رضای خدا جلوی دوربین‌ها با هم دعوا نكنید. كار به جایی می‌رسد كه آقا در دیدار با نمایندگان می‌گوید همكاری دولت با مجلس، آقا دولت و مجلس اگر با هم همكاری نكنند كار پیش نمی‌رود. آی مجلسی‌ها، آی دولتی‌ها محض رضای خدا با هم رفیق باشید، جلوی دوربین یك حرف بزنید.

 كسی به من گفت كه در انتخابات مریض بودم دكتر نسخه نوشت رفتم داروخانه به من داور نداد چون من طرفدار نامزدی كه او بود نبودم. وای، وای ، وای بر این آلودگی سیاسی، وای بر این آلودگی مكانی. یعنی كار این بشر به اینجا می‌رسد كه مریض است به خاطر انتخابات، به خاطر وكیل شدن كس دیگری، به خاطر اينكه كسی دیگری مجلس برود دارو به مردم نمی‌فروشد. بعد می‌گوید: رفتم دادم به برادم ، برادرم طرفدار نامزد داروخانه چی بود وداروها را آورد. وای بر ما، توجه كنید .

8- زیست اجتماعی و آلودگی‌ها؛ فقط مواظب هم هستیم، فقط همدیگر را می‌پاییم. گاهی اوقات ما رفتیم به خانواده شهید سر بزنیم با فرماندار ، با معاون فرماندار، با رئیس بنیاد شهید از خانه می‌آییم بیرون، می‌بینم از هر پنجره‌ای چند نفر آمده‌اند بیرون سرك می‌كشند. شما چه كار دارید چه كسي مي‌رود چه كسي مي‌آيد؟.

9-  زیست اخلاقی و آلودگی‌ها.

10. زیست كاری و آلودگی‌ها.

11. زیست دامی و آلودگی‌ها.

راجع به چونگی اينها و از اين قبيل ديگر در اين هفته فرصت نيست.

          اما مايلم در خصوص كيفيت خوابيدن و به اصطلاح زيست خوابی كه بسيار مهم هستند وجامعه‌ی فعلی ما تا حدودی درست برعكس قاعده‌ی خلقت عمل می‌كند، نكاتی را تقديم بدارم:

                 تأثیر ساعت خواب بر زیست جسمانی آدمی:

گفته‌اند اول شب زود بخوابید و سحر و صبحگاهان زود بیدار شوید. هر كس از ساعت 21 شب بخوابد،

-         21 شب تا 23 شب بخوابد مواد سمی را توسط انتی اكسیدان‌ها از بین می‌برد یعنی 23 به بعد اگر نخوابی دیگر در بدن این فعالیت انجام نمی‌گیرد.

-         23 تا 1 بامداد عملیات از بین بردن موارد سمی در كبد، كه كبد و جگر از اساسی‌ترین ابزار زندگی بشر است.

-         ساعت 1 تا 3 بامداد ، سم زدایی در كیسه صفرا است كه باید در خواب عمیق باشد،

-         ساعت 3 تا 5 بامداد از بین بردن مواد سمی در ریه ‌ها، دیدید بعضی‌ها صبح‌ها زود بلند می‌شوند احساس تنگی نفس می‌كنند و سرفه‌ها و عطسه‌های ناجور می‌زند آن موقع است كه بدن مشغول پاكسازی ریه‌ها است.

-         ساعت 5 تا 7 عملیات سم زادیی در روده بزرگ كه معمولاً صبح زود كه بیدار می‌شود احساس نیاز می‌كند هم برای بول و غائط كه باید بیدار باشید كه روده تخلیه خودش را انجام دهد.

 ساعت 7 صبح هم بهترین زمان برای صبحانه خوردن است كه ساعت 7 جذب مواد مغذی در بدن شروع می‌شود. كه گفته‌اند غذای اصلی كه در اسلام توصیه شده است صبحانه است. صبحانه خوردن بسیار تأكید شده. نهار توصیه نشده و شام نخوردن هم توصیه شده است.

هفته كشاورزی است. مدیر خوب جهاد كشاورزی جناب آقای مهندس ملكی مطالبشان را فرمودند و شما استفاده كردید و بنده حقیقتاً رضایت خودم را از عمكرد و گزارشی را كه دادند ابراز می‌كنم و در این زمینه فهرست‌وار عرض می‌كنم:

1.     كشاورزی شغل انبیاست.

2.     كشاورزی اساس اقتصادی كشور است.

3.     در كشور ما یعنی وابستگی از انواع وابستگی‌های سیاسی، اقتصادی به جهان.

4.     كوشش در بخش كشاورزی یك جهاد در راه خداست

5.     كشاورزی مجاهده در راه خداست

6.     وظیفه دولت در مقابل كشاورزان به نحو احسن دارد انجام می‌گیرد مخصوصاً در رابطه با آبیاری تحت فشار و گزارشی كه چند روز پیش جناب ملكی به من دادند بسیار امیدوار كننده بود در اسدآباد.

7.     وظیفه كشاورزان در قبال دولت هر كس می‌تواند باید وام دولت را برگرداند.

8.     تكلیف همگانی هم این است كه توجه به بخش كشاورزی داشته باشیم.

الحمدلله مدیدیت جهاد كشاورزی رضایت بخش است و آماری كه دادند قابل قبول است و ان‌شاءالله استان و كشور اسدآباد را یك ملاك و محك قرار بدهد و تأمین و مدیریت اسدآباد در استان و كشور كه ان‌شاءالله خودكفا شویم در كشاورزی كه جشنش را چند سال پیش گرفتیم و من باور قطعی نكردم كه درست است كه ان‌شاءالله درست است.

خدا ان‌شاءالله همه‌ی ما را عاقبت به خیر كند . 

بسم‌الله‌الرحمن ‌الرحیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ، اللَّهُ الصَّمَدُ ، لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ ، وَلَمْ یكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ .

خطبه‌ی دوم

بسم‌الله‌الرحمن ‌الرحیم

والحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما علىّ امیرالمؤمنین و حبیبته فاطمة الزّهراء و الحسن و الحسین سیدى شباب اهل الجنّة و علىّ‏بن‏الحسین و محمّدبن‏علىّ و جعفربن‏محمّد و موسى‏بن‏جعفر و علىّ‏بن‏موسى و محمّدبن‏علىّ و علىّ‏بن‏محمّد و الحسن‏بن‏علىّ و الخلف القائم المهدىّ صلواتك علیهم اجمعین و صلّ على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

اوصیكم عبادالله بتقوی‌الله و نظم امركم

قال علی علیه‌السلام:"بالموت تختم الدنيا"؛ با مرگ دنیا تمام می‌شود، زندگانی تمام نمی‌شود تازه اول زندگانی جاودان، اول مرگ است.

مردن یعنی زندگی جاوید شروع شدن نه از بین رفتن.

پیامبر فرمود:"الموت ريحانة المؤمن"؛ مرگ گل خوشبوی مؤمن است. حدیث داریم كه مؤمن وقتی از دنیا می‌خواهد برود ملك‌الموت علیه‌السلام یك گل خوشبو به دست او می‌دهد و استشمام می‌كند و با آن استشمام قبض روح می‌شود كه ان‌شاءالله همه‌ی شما بعد از 100 سال این چنین توسط ملك‌الموت قبض روح شوید از بركت شما این حقیر رو سیاه ان‌شاءالله.

يادمان نرون آن‌گونه می‌ميريم كه اكنون زندگی‌ می كنيم، آری؛

آن قصر كه جمشید در او جام گرفت

آهو بچه كرد روباه  آرام گرفت

بهرام كه گور می‌گرفتی همه عمر

دیدی كه چگونه گور بهرام گرفت

 

بترسیم از آن موقعی كه گور ما را فشار می‌دهد، فشار قبر استخوان‌هايمان درهم می‌شكند ، كه جیغ انسان به عرش می‌رسد.

  مناسبت‌ها:

23 خرداد، فرمان امام بر تشكیل ستاد انقلاب فرهنگی است.

24 خرداد، روز اول ماه مبارك رجب المرجب است و ولادت امام باقر (ع) است كه پیشاپیش تبریك می‌گوییم. و بمباران وحشیانه جنوب لبنان است كه از خداوند سرنگونی این صهیونیسم بین‌الملل را خواستاریم خدا ان‌شاءالله ریشه‌ی آن‌ها را بكند.

25 خرداد، روز گل و گیاه است. ان‌شاءالله همه‌ی شما گل باشید و همه‌ی شما از گیاهان و از ریاحین بهترین استفاده را ببرید.

26 خرداد، شهادت امام دهم است كه پیشاپیش تسلیت عرض می‌كنیم.

26 خرداد، شهادت بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیك نژاد است. در رابطه با اعدام آن نخست وزیر ملعون ، پلید زمان شاه، حسن علی منصور است كه روحشان شاد باشد و عذاب حسن‌علی منصور و محمد رضای پهلوی مضاف. برای شادی این شهدای والا مقام كه در آن شرایط مبارزه كردند بسیار بسیار سخت و مو به بدن سیخ كننده بود، برای شادی این شهدای عظیم الشان صلواتی مرحمت فرمایید... .

27 خرداد،  و چهار رجب لیلة الرغائب است و شب آرزوها است و اولین شب جمعه‌ی ماه رجب كه ان‌شاءالله به آن توجه كنید و جمعه‌ی آینده و پنج‌شنبه شب كه فردای آن جمعه است شب ویژه‌ای است.

22   خرداد، تشكیل جهاد كشاورزی است كه الان توضیح دادیم.

22 خرداد، كه روز مباركی است كه در دنیا ركورد زد در تاریخ دموكراسی ركورد بی‌نظیر و بهت انگیز ثبت كرد با شركت در انتخابات. از 46 میلیون رأی دهنده 40 میلیون نفر رأی دادند و این می‌توانست به عنوان یك اهرم بسیار قوی و پولادین و سپر و گرز مستحكمی در مقابل حملات استكبار باشد، اما خدا نبخشد آن فتنه‌گرها و سران فتنه‌ای را كه خدا به حق فاطمه(ع) از آنها نگذرد كه این حماسه‌ی بزرگ را این گونه تلخ كردند و زبان دشمن را كه با این رأی باید كوتاه می‌كردیم دراز كردند بر سر جمهوری اسلامی و الان كار به جایی رسید كه قطعنامه‌ی جدید تصویب كردند كه من عرض می‌كنم.

در این 22 خرداد پارسال ملت آزمون داد

آزمون بصیرت را و ثابت كرد ملت بصیری هستند، ملتی صبور و ملتی دشمن شناسی است.

اهداف دشمنان 22 خرداد بر ملا كرد و چهره گشایی كرد و نقاب از چهره‌ی صورت نفاق جدید كه پنهان شده بودند در لایه‌های مختلف و لباس‌های مختلف بر ملا كرد.

اقتدار مردم را یك بار دیگر به اثبات رساند.

امتحان بزرگی برای نخبگان بود

متأسفانه بسیاری از نخبگان مردود شدند در این امتحان و دشمن همچنان مصر است سروران، من نخواندم این را و در تحلیلی هم نشنیدم ندیدم كسی همچین تحلیلی كرده باشد اما خودم احتمال می‌دهم قطعنامه  با 22 خرداد كه فردا هست می‌تواند مربوط باشد، می‌تواند ربط داشته باشد و دلیل آن اظهار تأسف شدید كلینتون وزیر منحوس خارجی آمریكا از لغو راهپیمایی فردا. خبر رسیده كه سران فتنه گفتند: فردا ما راهپیمایی نداریم، جرأت داشتند مگر؟ غلط می‌كردید، این ملت تو دهنی به شما زده است كه دیگر جرأت این حرف‌ها را نخواهید داشت.

یك سفری داشت مارگارت تاچر به كویت، مرحوم آیت الله مشكینی خدا رحمتش كند در خطبه نماز جمعه فرمود: الكویت ما الكویت و ما ادراك ما الكویت ، بعد تعبیری كه برای مارگارت تاچر اینچنین فرمود: این كفتار پیر بریتانیا. حالا من با تأسی از آیت الله مشكینی عرض می‌كنم این كفتار میانسال آمریكا چه می‌كند؟ و چه می‌خواهد از جان اسلام و مسلمین و خصوصاً شیعه؟.

همكاری دولت و مجلس، كه عرض كرديم ما از آقای رئیس مجلس و رئیس جمهور خواهش می‌كنیم از رئیس قوه خواهش می‌كنیم به خدا این مواضع شما در روح و روان ما اثر داد. نكنید. دعوا دارید بنشینید در اتاق‌ها، بزنید بر سر كله‌ی همدیگر، اما جلوی دوربین‌ها باهم دعوا نكنید. كار را به اینجا نرسانید كه آقا بیاید روی این مسأله در مشهد فرمود. باز توجه نكردید باز آقای رئیس جمهور و رئیس مجلس ادامه می‌دهد. ما گله‌مندیم.

 رفع معضل مهم كه دندان¬گیر بود برای آمریكا راجع به بحث هسته‌ای توسط ایران كه این بیانیه‌ی تهران توسط برزیل و تركیه و تهران انجام شد. اینهایی كه این قطعنامه را تصویب كردند دق‌دلی دارند از این، تو دهنی خوردند از ایران. آمریكا و كشورهای اروپایی را داخل آدم حساب نكرد، با برزیل و تركیه كنار آمد به خاطر مسائل هسته‌ای و بهانه را از آنها گرفت. آنها به شدت عصبانی هستند.

این قطعنامه می‌خواست فضای جهانی صهیونیسم را كه الان تمام دنیا بسیج شده است پس از حمله به كاروان آزادی می‌خواهد این فضا را عوض كند به نفع صهیونیسم.

این قطعنامه از نظر ما غیر حقوقی است، سیاسی است، غیر قابل قبول است. خلاف ادعای آمریكا است كه می‌گفت: ما دنبال حل مسئله هستیم.

راه حل برون رفت هم همان عمل به بیانیه‌ی تهران است.

          ما با صدای بلند یك بار دیگر حرف امام را تكرار می‌كنیم كه "آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند".

آقای رئیس جمهور  كه از تاجیكستان به چین تشریف بردند، الان سفری در چین دارند ما دعا می‌كنیم این سفر پر خیر شود و از آقای رئیس جمهور هم تقاضا داریم در صحبت‌هایی كه می‌فرمایند توجه بیش‌تر به آموزه‌های دینی و ادبیات غنی كهن ما داشته باشند. كه با دیپلماسی اسلامی صورت گیرد كه بهانه به دست بهانه جویان داده نشود.

یكی از مقامات شورای هماهنگی بیمه‌های درمانی اعلام كرده است كه: بزرگترین مصرف كننده داروی جهان ایران است. هر ایرانی هر سالی 300 عدد قرص و آمپول مصرف می‌كند. وای چه مصیبت بزرگی. سالیانه 20 میلیارد عدد با اشكال مختلف دارو وارد ایران می‌شود و به مصرف می‌رسد. هزینه‌ی مصرف شده در نظام سلامت از تولید ناخالصی‌های داخلی یعنی چیزی  بیش از 5/3% است . یعنی 5/3% درآمد ناخالص تولید داخل فقط مصرف دارو می‌شود به خاطر بی‌توجهی كه در انواع زیست گفتیم.

سفر آقای استاندار همدان به اسدآباد:

این سفر پنج تا میم داشت :

1.     مفید بود خیلی.

2.     مؤثر بود جداً

3.     مشكل گشا بود حقیقتاً

4.     مرهون مدیریت خوب فرماندار اسدآباد بود خدا وكیلی ،

فرماندار می‌گوییم یعنی؛ مجموعه‌ی مدیریت كل اسدآباد از معاونش كه حضور دارند تا شورای تأمین تا بقیه‌ی شورای اداری خیلی خوب بود. من بیش از 20 سفر این گونه را همراه وزرا و رئیس جمهور ها مقامات و استاندارها بودم ولی تا به حال یاد ندارم سفری كه طبق آن چه كه مشخص شد و وقت تعیین شده ما وقت اضافی بیاوریم جز این سفر. اینقدر خوب و به موقع عمل شد. دست آقای فرماندار و دست شورای اداری و دست شورای تأمین هم درد نكند من دست بوس همه‌ی شما هستم. و از نماینده مردم هم تشكر می‌كنیم ایشان هم پیگیر بودند.

5.     ممیزی پیشرفت در بین شهرستانها اسدآباد

الحمدالله اسدآبادی كه فراموش شده بود، اسدآبادی كه خط قرمز شورای تأمین همدان بود الان از نظر سمعی و بصری ، رسانه‌ای دارد در استان، اسدآباد می‌درخشد. الان رسماً استاندار اعلام كرد در اجرای پروژه‌ها مقام اول است.

وضعیت ما در ابعاد فرهنگی، پول نزول خوری برای پرسه‌ها، برای عروسی، نكنید، این چه وضعی است، قرض می‌كنید كه خرجی پرسه‌ها را بدهيم، كوفت بخوريم، كسی كه می‌فهمد این صاحب عزا، فقیر است و در آنجا غذای مرده را می‌خوراند. كوفت بخورد اگر مرده خوری می‌كند نخوردید، نگذارد كسی هم كه پول دارد اين‌جوری خرج بكند، برای چه بروند رستوران؟ پولتان را برای كار خیر خرج كنید. این كسی كه آمده تشیع جنازه نیامده است كه بخورد، این چه رسم غلطی است؟ این را محض رضای خدا جمع كنید.

با آقای استاندار به ماهواره رفتم به ایشان گفتم شما می‌گویید عدالت، عدالت، عدالت آفرین، اما در این اسدآباد سال 52 این ماهواره را با این وضعیت ساختند، غوغایی است واقعاً در جنگ نقش كلیدی ایفا كرده است، هدف استراتژیکی برای دشمن بوده است و بارها برای بمباران این ماهواره اقدام كرده‌اند.

 گفتم این اسدآباد اگر همپای این ماهواره جلو رفته بود الان بهشتی بود در غرب، بهشتی بود در این چهارراه كربلا، نجف و چند استان ديگر. آخر چرا؟ . فرهیختگان اسدآبادی كجا بودید؟ تحصیل كرده‌های اسدآبادی كجا هستید؟ چرا صدایتان در نمی‌آید؟ از نظر تاریخی، تا من بیایم اينجا، چه كسی از سید جمال حرف می‌زد؟ كدام انتخابات یك نامزد از سید جمال اسم برد. الان سید جمال می‌تواند همه‌ی مشكلات اسدآباد را حل كند، اسدآباد را باید سید جمالی كنیم، سید جمال اسدآبادی هست، هیچ كس نمی‌تواند این را از بین ببرد. اما ما اسدآباد را سید جمالی می‌كنیم. ما مردم اسدآباد كجا به سید جمال شباهت داریم؟ این نماز جمعه‌ی سید جمالی است، اين نماز جماعت سيدجمال‌الدينی است؟.

مصلا هم دارد ساخته می‌شود.

در مورد مسكن مهر یك نامه نوشتم كه در سايت می‌گذارم بخوانید.

بسم‌الله‌الرحمن ‌الرحیم

والعصر... .

=======================

*************************

در مورد مسكن مهر یك نامه نوشتم كه در سايت می‌گذارم بخوانید.

همت مضاعف ، کار مضاعف

نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اسدآباد

حضرت حجت الا اسلام والمسلمین حاج آقا زادسرجیرفتی

سلام علیکم:

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با احترام نظربه تدوین کتابچه ای با عنوان فعالیتهای اجرایی پروژه مسکن مهر اسدآباد مستدعی است نظرات و پیشنهادات خود را با موضوعیت مسکن مهر و وضعیت مقایسه ای مسکن مهر اسدآباد در یک برگ A5 جهت درج در کتابچه مرقوم فرمایید.

با تشکر

امید فروتن

مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن مهر اسدآباد

*************************

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

مدير عامل محترم شركت تعاونی "مسكن مهر" اسدآباد

جناب آقای مهندس اميدعلی فروتن

با سلام و احترام

با تأملی منطقی و مديريتی در محتوای مرقومه‌ی شريفه‌ی آن مدير عامل محترم، كه بيت‌الغزل آن عبارت‌ است؛ "نظرات و پیشنهادات خود را با موضوعیت مسکن مهر و وضعیت مقایسه‌ای مسکن مهر اسدآباد در یک برگ A5  جهت درج در کتابچه مرقوم فرمایید"، چنين به دست می‌آيد كه مهر مدير "مسكن مهر"، جوشيدن گرفته و احتمالاً بنا بر قاعده‌ی لطف، امام جمعه‌ی اسدآباد را نيز، مشمول توجه خود فرموده است.

البته كه رأی ايشان در خصوص تنها طرح بزرگ و قابل توجه، در اسدآباد طی سی سال گذشته، يعنی اجرای همين "پروژه‌ی مهم "464 واحدی مسكن مهر"، صائب نخواهد بود، اگرچه نظر كارشناسی پيرامون كيفيت احداث و بهای واقعی آن، در وسع اجمالی او همی باشد، وليكن مربوط به شغل شريف و مقدس امامت جمعه نيست، قطعاً آن عزيزانی كه با نظر صائب خود بايد تأييد و يا رد بكنند، چنين خواهند كرد، وليكن امام جمعه‌ی اسدآباد وظيفه‌ی خود می‌داند كه از زحمات شبانه‌روزی جناب‌عالی و همكاران محترم و پرتلاشتان، و همچنين از نظارت‌ و پی‌گيری‌های ممتد فرماندار محترم اسدآباد، استاندار محترم همدان، وزير محترم مسكن، و در رأس آنان از شخص شخيص رئيس جمهور محترم، به جهت اين‌كه بالاخره يك كار بزرگ و مهم را در اسداباد انجام داد‌ه‌اند، تشكر كرده و قدردانی عميق خود را اعلام نمود و بگويد كه آی دولتمردان خدمتگزار، "جزاكم‌الله خيراً.

در اين فرصت مغتنم پرسش‌های جمله‌ی اسدآبادی‌ها را بدين‌سان به استحضار می‌رساند كه آيا بعد از سی‌سال وقت آن نرسيده است كه :

1-     وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت نيرو، و استاندار همدان مشكل «فاضلاب» اسدآباد را حل و فصل بكنند.

2-     وزارت راه و ترابری كار احداث كمربندی بسيار حياتی و استراتژيك اسدآباد را كه كاری است كارستان، تمام بكند، و تونل ضروری و ايمن‌ساز گردنه‌ی پرخطر و آدم‌كش اسدآباد را احداث نمايد.

3-     استانداری همدان، مبحث عجيب عدم اقامت مقامات اسدآباد را در محل رياست آنان كه بخشی از عدم آبادانی اين ديار تاريخی و كهن، از اين موج ويران‌گر است و بايد برابر قانون مقيم بشوند، تمام كرده، و تغييرات وحشتناك، غريب و اسدآباد سوزِ پنج سال شش (6) فرماندار و نوزده سال سيزده (13) فرماندار را، متوقف بگرداند.

با تشكر از توجه شما و پوزش از تصديع ما

علی زادسرجيرفتی

امام جمعه‌ی اسدآباد

 1389/03/10

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...