روز سرنگونی "ایرباس" ایرانی توسط "وینسنز" آمریكایی، مظهر جدال حق با باطل و تن با تانك و و پیروزی خون بر شمشیر شد، و آسمانی شدن جمع كثیری از  خداجویان آسمانی در آسمان رقم خورد و چه مرگ زیبایی نصیبشان شد و از آْسمان زمين  به اعلی علیین، پرواز كردند و رفتند. خدایا ما را با  قوم ظالم قرار مده ، ما را از آنها درور بگردان. خدایا  ما را با آنان ‌كه دارند به اسم امام، ریشه انقلاب اسلامی را تيشه می‌زنند، قرار نده. خدایا توفیق بده ما آن‌ها را بشناسیم. خدایا تو می‌دانی ما خطی نیستیم، خدایا تو می‌دانی كه ما سیاسی كارانه نمی‌گوییم، دنبال حزب و جناح نیستیم، خدایا ما جمهوری اسلامی را دوست داریم ادامه . . .

ای آقای امریكا، اگر این‌ها تروریست نیستند، پس تروریست كیست؟، البته رئیس‌شان شما هستید، آقايان جنايتكار؛ كارتر و ریگان و بوش و اوباما و كلینتون رؤسای اينان هستند.  الآن  نیز این دیوانه سعودی كه مست جام شراب كاخ سفیدِ واشنگتن است، به ايران فحاشی، به اسلام و شیعه ناسزا می‌گويد، و در پاریس فضولی زیادی می‌كند و می‌گوید دو حكومت نباید در این جهان باشند، مزاحمند، یكی را جمهوری اسلامی ايران گفته است، نعوذبالله، نعوذبالله، اين شكم‌باره، غلط كرده است، این عرب  بی‌حیای، شراب‌خور و مفسد، یعنی ملك عبدالله لجن، می‌گوید دو حكومت نباید باشند، یكی ر‍ژیم اشغال گر قدس  و بعد نعوذ بالله جمهوری اسلامی ایران. او می‌داند كه همین الان هم تنها نظام و رژیمی كه در این دنیا از اسلام به عنوان معنای صددرصد كلمه، و از فلسطین در مقام عمل دفاع می‌كند جمهوری اسلامی ایران است. به راستی كه آدم حلال‌زاده نمی‌تواند این طوری حرف بزند.

مدتی است كه الحمدلله قیافه‌ی نحس سركرده‌ی گروه نفاق، پیدا در مجامع عمومی پيدا نشده است و معمولاً از آرشیو عكس‌های او استفاده می‌كنند. بعضی‌ها تحلیل كردند كه احتمالاً، یا به درك واصل شده است و درون گروهی حذف شده باشد، كه امیدواریم كه شرش از سر عوامل بدبخت و گمراه اهل نفاق كنده شود و اميدواريم كه خبر به درك واصل شدنش در سطح دنیا و ایران منتشر بشود ان‌شاءالله.

 رسوایی غرب و لیبرال دموكراسی غربی به جایی رسیده است كه فرانسه كه مهد تمدن نامیده می‌شد، الان شده پایگاه اصلی توحش و بدترین تروریست‌ها را در آنجا جا داده است. روز سرنگونی "ایرباس" ایرانی توسط "وینسنز" آمریكایی، مظهر جدال حق با باطل و تن با تانك و و پیروزی خون بر شمشیر شد، و آسمانی شدن جمع كثیری از  خداجویان آسمانی در آسمان رقم خورد و چه مرگ زیبایی نصیبشان شد و از آْسمان زمين  به اعلی علیین، پرواز كردند و رفتند.

روز قلم است و آیه‌ی "نون والقلم و ما يسطرون"و عرضه می‌دارم فرمایش رهبر معظم انقلاب را « قلمی كه تضعیف كننده ی وحدت باشد در خدمت دشمن است». كلی است. از این اسدآباد بگیر  برو تا كل كشور. هر وحدتی كه به نفع توده های عامه مردم است هر كس با قلم، زبان ،چشم و هرچیز دیگری تضعیفش می كند او بلاشك در خدمت دشمن است.

مرحوم "آل‌احمد" می‌گوید اگر می‌فروشی همان به كه بازوی خود را، اما قلم خود را هرگز. بلی قلم مقدس است، نخبگان قلم فروش كسانی هستند كه دیوار پولادین در مقابل سعادت مردم خود می‌كشند، در هر جایی و در هر كشوری.

قلمی كه تخم بدبینی به مقامات دلسوز را می‌پاشد، زمین شوره زار را مزرعه می‌پندارد. و خار ذلت را می‌پروراند و خاشاك فرش‌های قرمز رنگ دشمن می‌گردد. شما نگاه كنید مهاجرانی قلم به دست معروفی در كشور بود، اما الآن خاشاك فرش‌های  قرمز  بی‌بی، سی‌ان‌ان و رژیم اشغالگر قدس است. به ظاهر می‌رود در استودیو خبر بی‌بی‌سی اين پایگاه سخن پراكنی انگلیس مكار، ولی در حقيقت ذلیل شده است.

 قلمی كه به دشمن و مكتب لیبرالیسم، خوش‌بین باشد قطعاً  در صف مرفهان بی درد قرار گرفته است. از آدمیت و عاشورایی بودن خسته شده است و پیرو امثال یاسر عرفات بدبخت، و همانند مهاجرانی خبیث خواهد شد، كه به قول خودش به جهت خوردن شیر خر در كودكی، اینچنین سیاسی كار شده است. خودش گفت.

قلم آن قلمی است كه در نبرد فرهنگی، مقابله‌ی به‌مثل كند، با دشمن و در جنگ نرم مردانه و دلاورانه بجنگد، كه الآن جنگ، جنگ قلم است، و مسلسل، مسلسل مقاله و خبر است، گرینف، گرینف خبرگزاری و دیجیتال و وبلاگ است. الان جنگ نرم باید همه‌ی ما بر او مسلح باشیم. همه‌ی كسانی كه می‌توانند باید وبلاگ داشته باشند، همه‌ی كسانی كه می‌توانند باید بنویسند و دفاع كنند.

عشق آن روز كه این لوح و قلم دستم داد

گفت هرشب غزل چشم شما بنویسم

راجع به مطبوعات خیلی مطلب نوشتم اما سه گونه هستند

 دسته‌ی اول خودی هستند.

 گروه دوم بی طرف و خنثی هستند.

 و طايفه‌ی سوم معاند و دشمن هستند.

 خودی‌ها كه تكلیفشان روشن است با ید دفاع كنند از نظام.

معاندین هم تكلیفشان مشخص است می‌جنگند با نظام و ما باید با آن‌ها بجنگیم.

 منتها بی طرف ها  كار با آنها سخت می شود.

 

آب‌های نیلگون خلیج فارس گلباران می‌شود

=============

خطبه‌ی اول

السلام علیكم و رحمه الله و بركاته

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

  و الحمدللَّه ربّ العالمین نحمده و نستعینه و نتوکّل علیه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیّدنا و نبیّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیّةاللَّه فى العالمین و السّلام على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقو‌ی‌الله و نظم امركم

طبق دستور صریح فقه مبین اسلام عزیز، در شروع  خطبه‌ی جمعه شما سروران نماز گزار و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌كنم. خداوند همه‌ی ما رابه ا نجام واجبات و ترك محرمات موفق بدارد، كه حداقل مرتبه‌ی تقواست و اگر چنین كنیم می‌توانیم رجای آن را داشته باشیم كه در صف متقین ثبت نام می‌شویم  ان شاء الله كه خداوند  چنین توفیقی را به شما  و ما و همه‌ی بندگانش روزی بفرماید.

  حدیث تقوای این خطبه را به مناسبت شهادت جانگداز  باب الحوائج امام موسی‌بن جعفر كه مظلومانه در زندان هارون به درجه‌ی رفیعه‌ی شهادت نائل آمد و  پنج شنبه آینده سالروز شهادتش هست، حدیث تقوای این هفته را از آن عظیم الشان تقدیم می داریم تا آویزه‌ی گوش همه‌ی ما پیروان آن امام همام  باشد و بتوانیم كه در پرتو این كلام نورانی و قرآنی و الهی مسیر زندگیمان را بر محور آموزه‌های دینی استوارتر بگردانیم  ان شاءالله.

قال الكاظم (ع) : "«إِتَّقِ اللّهَ وَ قُلِ الْحَقَّ وَ إِنْ کانَ فیهِ هَلاکُکَ فَإِنَّ فیهِ نَجاتُکَ، إِتَّقِ اللّهَ وَدَعِ الْباطِلَ وَ إِنْ کانَ فیهِ نَجاتُکَ، فَإِنَّ فیهِ هَلاکُکَ.»".از خدا بترس و حقّ را بگو، اگرچه نابودى تو در آن باشد. زیرا که در واقع، نجات تو در آن است. از خدا بترس و باطل را واگذار، اگرچه نجات تو در آن باشد، زیرا که در واقع، نابودى تو در آن است.

می‌فرماید تقوا پیشه كنید، بترسید از خدا و حق را بگویید ، معنی آن این است كه حق گفتن جزو تقواست ، ناحق گفتن بی تقوایی است. می فرمايد اگر به ظاهر، با حق گفتن هلاك می‌شوی ،به سختی می‌افتی ، آسیب می‌بینی، حتی به زندان می‌روی و مغبون می شوی، باز هم حق را بگو. هلاك تو در حق‌گويی نیست، در حقيقت به اشتباه فكر می‌كنی، چون ملاك دنیاست، فكر می‌كنی اگر حق را بگویی، به ضررت تمام می‌شود و هلاك می‌شوی، نه، اين طور نيست. بلكه قضيه بالعكس است، با تاكید می‌فرمايد نجات تو در حق‌گویی است. 

گر راست گویی ودر بند بمانی

 به  از آن كه دروغت دهد از بند رهایی

مگر می‌شود كه خلاف بگويی ،دورغ بگویی ، قسم خلاف قرآن بخوری، و مسلمان هم باشی؟!. یكی از قضات عظیم الشان می‌فرمود بعضی‌ها وضو می‌گیرند و خیلی راحت دست می‌گذارند بر روی قرآن و قسم دروغ می‌خورند. وای  برما، نكند خدایی ناكرده در اسدآباد چنین افرادی پیدا بشوند، و ان‌شاءالله كه پيدا نشوند. مگر می‌شود؟ حتی بی  دین‌ها، لا مذهب‌ها، بعثی‌ها نيز  جرأت نمی‌كنند چنین سوگندهای كذبی را ياد بكنند.

اتق‌الله، دو باره تاكید می‌كند اتق‌الله، بترسید از خدا و  باطل را رها كنید، «إِتَّقِ اللّهَ وَدَعِ الْباطِلَ وَ إِنْ کانَ فیهِ نَجاتُکَ، فَإِنَّ فیهِ هَلاکُکَ»، گرد باطل نگردید. "و ان كان فیه نجاتك". اگر فكر می‌كنید با طل‌گویی. زیرآب‌زنی، با نفع توست، اشتباه می‌كنی. با دروغ ، با ناحق، خودت را به جای ديگری استخدام می‌كنی، اشتباه می‌كنی، خیر نمی‌بینی، عاقبت به خیر نخواهی شد. اگر اندر احوالات  مقامات عالی‌رتبه و میان‌رتبه و پایین‌رتبه‌ی جمهوری اسلامی نظاره بكنيم، مطالعه بكنيم، حالا در احوال آنان در قبل از پيروزی انقلاب اسلامی، پیشكش، فقط در بعد از انقلاب اسلامی،متوجه می‌شويم كه نتيجه باطل‌گويی چيست.

 مصداق بارز این‌كه باطل  گفت و به ظاهر نجات پیدا كرد، آن خائن فراری است كه در این مملكت رئیس جمهور شد، با گمان خودش با باطل‌گویی، به اصطلاح نجات پیدا كرد، اما نجات پیدا نكرد، بلكه هلاك شد، دیدید كه نجات پيدا نكرد و با لباس مبدل فرار كرد. بسیار است مثل آن بدبخت فرار كرده به پاریس، لندن و واشنگتن، كه خدای ان‌شاءالله عذابشان را زیاد بكند و آنان را در دست تیغ عدالت اسلامی گرفتار نمايد، ان‌شاءالله.

 مصداق بارز این حدیث كه باطل را رها نكردند و فكر می‌كردند كه نجاتشان در باطل است، بسيار هستند، همگان مطمئن باشيم كه در باطل گویی، دردروغ، در تقلب، در ريا، در دزدی، در تهمت در حسادت در هرچیزی مانند اين‌ها، در كبر، در خودخواهی، در غرور، و امثال اين‌ها، هلاكت است، این‌ها باطل هستند، گرد باطل نگردید، و هر چه كه خدا فرموده است انجام بدهيم كه حق است حتی اگر تلخ باشد. ان شاءالله حق را بگوییم ولو به ضررمان باشد، بعضی‌ها ناراحت می‌شوند، خوب بشوند، باطل را رها كنیم، بعضی‌ها ممكن است خوششان بیاید كه ما باطل را رها نكنیم، اما بايد رها كنيم تا خدا خوشش بيايد كه این فرمایش امام كاظم(ع) است.

در رابطه با ادامه بحث دعا من دو سه تا دعای قرآنی برایتان می خوانم كه یاد بگیریم، خدا یاد داده كه وقتی با من حرف می زنید از من می خواهید، مرا ندا می زنید چه  بگویید.

رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِيًا يُنَادِي لِلإِيمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَيِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الأبْرَارِ. آل عمران آیه 193،  پروردگارا! ما صداى منادى [تو] را شنيديم كه به ايمان دعوت مى كرد كه : (به پروردگار خود، ايمان بياوريد!) و ما ايمان آورديم ؛ پروردگارا! گناهان ما را ببخش ! و بديهاى ما را بپوشان ! و ما را با نيكان [و در مسير آنها] بميران، خداوندا، هرچه تو گفتی حرام است ترك كردیم ، هرچه تو گفتی واجب انجام دادیم ، "ربنا فاغفر لنا ذنوبنا"، خدایا گناهان ما را ببخش قرآن است. و كفر عنا سیئاتنا، خدایا سیئات ما را، بدی‌های ما را بپوشان، ستاری كن "یا ستار العیوب" و "توفنا مع الابرار" خدایا ما را نیكان بمیران.

اكنون این دعا مناسب ما و حال مادر جامعه و كشور ماست، " رَبَّنَا لاَ تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِّلْقَوْمِ الظَّالِمِينَ   .یونس آیه 85  پروردگارا! ما را مورد شكنجه گروه ستمگر قرار مده، ربنا لا تجعلنا فتنه للقوم الظالمین" خدایا ما را فتنه و وسيله‌ی آزمایش برای اهل فتنه قرار نده. خدایا ما را وسیله‌ی مجلس رفتن كسی كه با دروغ و حقه و وعده‌ی خلاف می‌خواهد رای بگیرد، قرار مده. خدایا ما را وسیله تشكیل شورای شهریی كه كم توجهی درباره شهروندان بكنند، قرار مده. خدایا ما را وسیله كسانی كه به راهپیمایی‌های ناحق و اردو كشی‌های خیابانی می‌خواهند به نظام صدمه بزنند، ما را وسیله‌ی موفقیت آن‌ها قرار نده.

رَبَّنَا لاَ تَجْعَلْنَا مَعَ الْقَوْمِ الظَّالِمِين اعراف آیه 47  پروردگارا! ما را با گروه ستمگران قرار مده.

 این‌ها دعاست خدایا ما را فتنه اهل ظلم قرار نده

خدایا ما را با  قوم ظالم قرار مده ، ما را از آنها درور بگردان. خدایا  ما را با آنان ‌كه دارند به اسم امام، ریشه انقلاب اسلامی را تيشه می‌زنند، قرار نده. خدایا توفیق بده ما آن‌ها را بشناسیم. خدایا تو می‌دانی ما خطی نیستیم، خدایا تو می‌دانی كه ما سیاسی كارانه نمی‌گوییم، دنبال حزب و جناح نیستیم، خدایا ما جمهوری اسلامی را دوست داریم، خدایا ما برای جمهوری اسلامی جوانی داده‌ایم، خدایا بنده از 17 سالگی تا 53 سالگی كه الان هستم ، برای جمهوری اسلامی جان داده‌ام، هیچ سوء استفاده‌ای نكردم، این نظام را می خواهم،  هر كس به این نظام صدمه می‌زند ، اسمش هر زهرماری كه هست، اصول گراست در ادعا، ادعای اصلاح طلبی دارد، چپ است، يا راست است و يا هر نام دیگری دارد، اگر قابل هدایت نیست، خدایا به حق امام ،به حق شهدا ، به حق بهشتی و 72 تن شهد ، به حق شهید صدوقی كه همین روزها شهادتش هست. اینها را رسوا و ذلیل و ناكام بگردان.

خدایا ما را با آن‌هایی كه سبقت گرفتند از ما در ایمان، بيامرز. چهارصدنفر سبقت‌گیرنده بر من و شما در اسدآباد شاهدند، اسدآبادی‌ها به خدا این بچه‌ها صدای ما را می‌شنوند، مجلس ما را می‌بینند، شهیدند، یعنی مثل خدایند، شهید یعنی كسی كه خیلی می‌بیند، خیلی می‌شنود. این‌ها شهدا هستند ، شاهد بر ما هستند، اینان سبقت گیرندگان بر ما شده‌اند، و ما می گوییم "رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْإِيمَانِ وَلَا تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلًّا لِّلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ "حشر آیه 10پروردگارا! ما و برادرانمان را كه در ايمان بر ما پيشى گرفتند بيامرز، و در دلهايمان حسد و كينه اى نسبت به مؤمنان قرار مده.

خدایا مرا بیامرز ، خدایا پدر و مادر مرا بیامرز ،خدایا مومنین را بیامرز در روز حساب

این ها ادعیه ای هستند كه قرآن سفارش داده و فراوانند ربناهای قرآن.

دعای حضرت موسى نيز همين‌گونه است كه خدايش را مى‏خواند:)...رَبِّ إِنِّي لِمَا أَنزَلْتَ إِلَيَّ مِنْ خَيْرٍ فَقِيرٌ(. )سوره قصص، آيه 24) "خداوندا من به خيرى كه بر من نازل فرمودى نيازمندم."

 حضرت ابراهیم وقتی او را در صندوق گذاشتند و در وسط آتش انداختند  جبرییل (ع) آمد و گفت كاری داری ؟ گفت :نه آنكه من او را عبادت می كنم و به خاطر او بتخانه را در هم نورديدم، او می‌فهمد من چه حالی دارم. اگر خواست كمك می‌گند.  اینجا بود كه خدا گفت «یا نار كونی برداً و سلاماً علی ابراهيم» آْتش نسوزانی ابراهیم را و او هم گفت چشم.

ودعای حضرت نوح كه فرمود؛ "َنُوحاً إذْ نادى‏ مِن قَبْلُ فَاستَجَبْنا لَهُ فَنَجِّيْناهُ وَأَهْلَهُ مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ(. )سوره انبيا، آيه 76) "و نوح را بياد آور كه از پيش ندا درداد، پس براى او اجابت كرديم و او و اهلش‏را از بلاى عظيم نجات داديم."

 دعای حضرت زكریا كه فرمود ؛ فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَوَهَبْنَا لَهُ يَحْيَى‏ وَأَصْلَحْنَا لَهُ زَوْجَهُ إِنَّهُمْ كَانُوا يُسَارِعُونَ فِي‏الْخَيْرَاتِ وَيَدْعُونَنَا رَغَباً وَرَهَباً وَكَانُوا لَنَا خَاشِعِينَ(. )سوره انبياء، آيه 90) "براى او اجابت كرديم و يحيى را به او بخشيديم و همسرش را براى او اصلاح‏كرديم، آنها در كارهاى خير مى‏شتافتند و ما را از سر بيم و اميد مى‏خواندند و براى ما خاشع‏بودند." قبول كردیم دعایش را و یحیی را به دادیم.

 دعا و فطرت آدم همه شما دیدید كه هر وقت مشكلی پیشمان می آید اول كاری كه می كنیم سر نماز ها می گوییم؛  أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ وَيَجْعَلُكُمْ خُلَفَاءَ الْأَرْضِ أَءِلهٌ مَعَ‏اللَّهِ قَلِيلاً مَا تَذَكَّرُونَ(. )سوره انعام، آيه 62) "آن كيست كه مضطرّ را اجابت مى‏كند چون او را بخواند و بدى را برطرف‏مى‏سازد و شما را جانشينان در زمين قرار مى‏دهد، آيا معبودى جز اللَّه هست، شما اندكى‏متذكّر مى‏شويد." اين أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ آیه ی قرآن است. با فطرت آدم جور است. ناا خود آگاه  هر وقت هر مشكلی برایمان پیش می آید این آیه در ذهنمان می‌آید كه "أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ".

دعا  كمر شكن است برای مستكبران، " كسانی كه از دعا كردند استكبار بورزند و تكبر پیش من نكنند. اینان جهنم در انتظار آنهاست؛ "و َقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ‏جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ"(. )سوره غافر، آيه 60) "خداوند شما گفت مرا بخوانيد تا براى شما استجابت كنم، آنانكه از عبادت من‏سر مى‏پيچند به زارى و خوارى به جهنّم خواهند رفت."

دعا سلاح مومن است قال النبيّ‏صلى الله عليه وآله: "الدعاء سلاح‏المؤمن، وعمادالدين، ونور السموات والأرض".)بحار الانوار، ج‏90 - باب فضل الدعاء والحثّ عليه( "دعا سلاح مؤمن، ستون دين و روشنايى آسمانها و زمين است."

"إنّ أعجز الناس مَن عجز عن الدعاء، وأنّ أبخل الناس من بخل بالسلام". )بحار الانوار، ج‏93، ص‏291) "عاجزترين مردم كسى است كه از دعا كردن عاجز باشد و بخيلترين مردم آن‏است كه در سلام كردن بخل ورزند." عاجزترین مردم كسی است كه حال دعا ندارد كسی كه بلد نیست دعا كند

          "ایام البیض" ماه مبارك رجب‌المرجب سپری شد و صدها نفر از سروران اسدآبادی خصوصاً خواهران زینبی، الحمدلله موفق به مراسم الهی و معنوی و قرآنی اعتكاف شدند. بنده با مشورت ستاد اعتكاف و دوستانی كه حدود پنجاه نفر زحمت اعتكاف را بر عهده داشتند متنی را تهیه كردم  كه بحثی پیرامون اعتكاف هم باشد كه خطاب به كوچكترین كسی كه معتكف بوده است و بزرگترین كسی كه معتكف بوده است، و كسانی كه همه‌ی اعتكاف‌ها را حضور داشته‌اند، تقديم بشود كه ظاهراً چهارده نفر  شده‌اند.

جمعاً چهارده لوح تقدیر را با متنی كه الان  می‌خوانم  تهيه كرده‌ايم و در بین دو نماز تقديمشان می‌داريم. لوح‌ها را به همراه برگ سبزی كه به یاد چهارده معصوم  صلوات‌الله عليهم اجمعين، تدارك ديده شده است، يعنی یك تحفه درویشی به مبلغ چهارده هزار تومان، كه اگر خواستند هركدام به مقتضای حال خودشان، هرچه خواستند به عنوان يادگاری اعتكاف امسال بخرند و در خانه نگه بدارند

و اما متن آن لوح‌هايی كه تقديم خواهد شد:

بسم الله الرحمن الرحیم

معتکف مکرم (ایام البیض 1431)مسجد جامع« اسدآباد»

خواهر ارجمند سرکار خانم معصومه مرادی  زیدعزها (كوچكترين معتكف)

سلام علیکم بما صبرتم..................«سلامی چو بوی خوش آشنایی»

درود «حضرت حق» و تهنیت فرشتگان ذات اقدس احدیت، بر تو ای آن که توفیق سفری سه روزه از «ناسوت» به «لاهوت» و پرکشیدن رفیق‌ات گردید، و از «زمین» تا «آسمان» را  میدان پرواز قرار دادی، و از «خاک» به «خدا» رسیدید.

 سلام امثال ما به تو ای عزیزی که ریزه خوار خوان کرم دوست شدید، و در سفره‌ی سریر کائنات سیرکردی و بر فرشِ عرش جلوس فرمودید، و پس از ارتزاق از آن مائده‌ی ربانی، موفق به حضور در محضر بس مبارک و بسیار مقدس «برگزیدگان» خصوصاً آخرین آنان، صلوات الله علیهم اجمعین، شدید،  و آنگاه با افطاری پانزدهم رجب المرجب، مجدداً به جمع جمیل خانواده، که بزرگ است و جلیل، مراجعت نمودید، تا آنان را نیز از برکات «اعتکاف» خویش متبرک بگردانید.

تو، با"عشقی" آسمانی، "انقطاعی" عارفانه را حاصل کردید که به جز «عبادالله الصالحین» توفیق طواف حریم پرحرمت آن "معشوق ِ عاشق کش" را، پیدا نمی‌کنند. تو، وقوف در کوی دوست را، با "سعی" با صفای تلاوت « قرآن»، و "مروه‌ی" با طراوت ذکر «صلوات»، و شرب شراب «ام داود»، توانستهاید با  رمی جمرات «خوردن»، «خوابیدن»  و «غفلت»، مشمول «همچو حافظ غریب به مقامی رسیده ام که مپرس» بشوید، و به جز خوبی در دفتر دل ننگارید وبه غیر از پاکی در گوشه ذهن، جا ندهید. پس بعد از این نیز به حساب خود برس، قبل از آن که به حساب تو برسند، و می توانی، زیرا ثابت کردی که در زمین هم میشود آسمانی شد و ازخاک به خدا رسید. آری به قول امام خمینیکبیر آن معتکف آسمانی :

این ما و منی جمله ز عقل است و عقال است 

 در خلوت مستان، نه منی هست و نه مایی

ارادتمند و ملتمس دعا؛

علی زادسرجیرفتی

امام جمعه‌ی زادگاه اول بيدارگر جهان اسلام، "اسدآباد"

بسم الله الرحمن الرحيم

قل هو الله احد.........

خطبه دوم

بسم الله الرحمن الرحیم

  الحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیدنا و نبینا أبى‏القاسم محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین سیما علىّ أمیرالمؤمنین و الصّدیقة الطّاهرة و الحسن و الحسین سیدى شباب أهل الجنّة و علىّ‏بن‏الحسین زین‏العابدین و محمّدبن‏علىّ باقر علم النبیین و جعغربن‏محمد الصّادق و موسى‏بن‏جعفر الكاظم و علىّ‏بن‏موسى الرّضا و محمّدبن‏على الجواد و على‏بن‏محمّد الهادى و الحسن‏بن‏علىّ الزّكىّ العسكرىّ و الخلف القائم المهدى حججك على عبادك و امنائك فى بلادك و صلّ على أئمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

 أوصیكم عباداللَّه بتقوى اللَّه.

خطبه دوم را نیز با حدیثی از امام كاظم عليه‌السلام مزین می كنیم در رابطه ی با تقوا كه فرمود «مَنْ أَرادَ أَنْ یَکُونَ أَقْوَى النّاسِ فَلْیَتَوَکَّلْ عَلَى اللّهِ.»: هر که می‌خواهد که قویترین مردم باشد بر خدا توکّل نماید. يعنی هركس می خواهد قوی ترین مردم باشد ، مردم اورا به دیده خوب نگاه كنند توكل بر خدا كند» كه شما همه این چنین هستيد. و حدیث دوم «مَنْ کَفَّ نَفْسَهُ عَنْ أَعْراضِ النّاسِ أَقالَهُ اللّهُ عَثْرَتَهُ یَوْمَ الْقِیمَةِ» : هر که خود را از آبروریزى مردم نگهدارد، خدا در روز قیامت از لغزشش می گذرد». هركس عرض مردم را صیانت كند خدا او را روز قیامت از لغزش ها مصون می‌دارد. بدان امید كه همه‌ی ما حافظ عرض و آبروی اهل ایمان كه حرمتش از آبروی كعبه بیشتر است باشیم تا روز قیامت از لغزش ما گذشت كنند، ان‌شاءالله.

مناسبت‌ها

11 تیر شهادت آیت الله صدوقی است.

12 تیر سرنگونی هواپیمایی ایرباس ایرانی توسط آمریكایی ها و روز بزرگداشت علامه امینی.

14 تیر روز قلم . روز مالیات.

17 تیر روز شهادت امامموسی كاظم (ع).

به بهانه‌ی سالگرد آیت الله صدوقی عرض می‌كنیم كه گروه نفاق كور یعنی  منافقین بدتر ازكفار،  توانستند مردانی مرد را از ما بگيرند. اين جماعت، بدتر از كفارند، كثیف تر از صدامیان و صدامند، قساوت را ببینید، روز هفتم تیر 1360  72 نفر و شهید بهشتی را كه همگی از بزرگان این مردم بودند را ظالمانه كشتند و این روزها به اين مناسبت، در پاریس كه به اصطلاح مهد تمدن است، كارناول شادی راه انداختند، و اروپا و امریكای جهان‌خوار به پاس این حركت زشت منافقین، آنان را به اصطلاح، و به ظاهر، از لیست تروریست‌ها خارج كردند و آن‌ها در آدم‌كشی تشويق و ياری كردند.

خوب آقای امریكا، اگر این‌ها تروریست نیستند، پس تروریست كیست؟، البته رئیس‌شان شما هستید، آقايان جنايتكار؛ كارتر و ریگان و بوش و اوباما و كلینتون رؤسای اينان هستند.  الآن  نیز این دیوانه سعودی كه مست جام شراب كاخ سفیدِ واشنگتن است، به ايران فحاشی، به اسلام و شیعه ناسزا می‌گويد، و در پاریس فضولی زیادی می‌كند و می‌گوید دو حكومت نباید در این جهان باشند، مزاحمند، یكی را جمهوری اسلامی ايران گفته است، نعوذبالله، نعوذبالله، اين شكم‌باره، غلط كرده است، این عرب  بی‌حیای، شراب‌خور و مفسد، یعنی ملك عبدالله لجن، می‌گوید دو حكومت نباید باشند، یكی ر‍ژیم اشغال گر قدس  و بعد نعوذ بالله جمهوری اسلامی ایران. او می‌داند كه همین الان هم تنها نظام و رژیمی كه در این دنیا از اسلام به عنوان معنای صددرصد كلمه، و از فلسطین در مقام عمل دفاع می‌كند جمهوری اسلامی ایران است. به راستی كه آدم حلال‌زاده نمی‌تواند این طوری حرف بزند.

مدتی است كه الحمدلله قیافه‌ی نحس سركرده‌ی گروه نفاق، پیدا در مجامع عمومی پيدا نشده است و معمولاً از آرشیو عكس‌های او استفاده می‌كنند. بعضی‌ها تحلیل كردند كه احتمالاً، یا به درك واصل شده است و درون گروهی حذف شده باشد، كه امیدواریم كه شرش از سر عوامل بدبخت و گمراه اهل نفاق كنده شود و اميدواريم كه خبر به درك واصل شدنش در سطح دنیا و ایران منتشر بشود ان‌شاءالله.

 رسوایی غرب و لیبرال دموكراسی غربی به جایی رسیده است كه فرانسه كه مهد تمدن نامیده می‌شد، الان شده پایگاه اصلی توحش و بدترین تروریست‌ها را در آنجا جا داده است. روز سرنگونی "ایرباس" ایرانی توسط "وینسنز" آمریكایی، مظهر جدال حق با باطل و تن با تانك و و پیروزی خون بر شمشیر شد، و آسمانی شدن جمع كثیری از  خداجویان آسمانی در آسمان رقم خورد و چه مرگ زیبایی نصیبشان شد و از آْسمان زمين  به اعلی علیین، پرواز كردند و رفتند.

روز قلم است و آیه‌ی "نون والقلم و ما يسطرون"و عرضه می‌دارم فرمایش رهبر معظم انقلاب را « قلمی كه تضعیف كننده ی وحدت باشد در خدمت دشمن است». كلی است. از این اسدآباد بگیر  برو تا كل كشور. هر وحدتی كه به نفع توده های عامه مردم است هر كس با قلم، زبان ،چشم و هرچیز دیگری تضعیفش می كند او بلاشك در خدمت دشمن است.

مرحوم "آل‌احمد" می‌گوید اگر می‌فروشی همان به كه بازوی خود را، اما قلم خود را هرگز. بلی قلم مقدس است، نخبگان قلم فروش كسانی هستند كه دیوار پولادین در مقابل سعادت مردم خود می‌كشند، در هر جایی و در هر كشوری.

قلمی كه تخم بدبینی به مقامات دلسوز را می‌پاشد، زمین شوره زار را مزرعه می‌پندارد. و خار ذلت را می‌پروراند و خاشاك فرش‌های قرمز رنگ دشمن می‌گردد. شما نگاه كنید مهاجرانی قلم به دست معروفی در كشور بود، اما الآن خاشاك فرش‌های  قرمز  بی‌بی، سی‌ان‌ان و رژیم اشغالگر قدس است. به ظاهر می‌رود در استودیو خبر بی‌بی‌سی اين پایگاه سخن پراكنی انگلیس مكار، ولی در حقيقت ذلیل شده است.

 قلمی كه به دشمن و مكتب لیبرالیسم، خوش‌بین باشد قطعاً  در صف مرفهان بی درد قرار گرفته است. از آدمیت و عاشورایی بودن خسته شده است و پیرو امثال یاسر عرفات بدبخت، و همانند مهاجرانی خبیث خواهد شد، كه به قول خودش به جهت خوردن شیر خر در كودكی، اینچنین سیاسی كار شده است. خودش گفت.

قلم آن قلمی است كه در نبرد فرهنگی، مقابله‌ی به‌مثل كند، با دشمن و در جنگ نرم مردانه و دلاورانه بجنگد، كه الآن جنگ، جنگ قلم است، و مسلسل، مسلسل مقاله و خبر است، گرینف، گرینف خبرگزاری و دیجیتال و وبلاگ است. الان جنگ نرم باید همه‌ی ما بر او مسلح باشیم. همه‌ی كسانی كه می‌توانند باید وبلاگ داشته باشند، همه‌ی كسانی كه می‌توانند باید بنویسند و دفاع كنند.

عشق آن روز كه این لوح و قلم دستم داد

گفت هرشب غزل چشم شما بنویسم

راجع به مطبوعات خیلی مطلب نوشتم اما سه گونه هستند

 دسته‌ی اول خودی هستند.

 گروه دوم بی طرف و خنثی هستند.

 و طايفه‌ی سوم معاند و دشمن هستند.

 خودی‌ها كه تكلیفشان روشن است با ید دفاع كنند از نظام.

معاندین هم تكلیفشان مشخص است می‌جنگند با نظام و ما باید با آن‌ها بجنگیم.

 منتها بی طرف ها  كار با آنها سخت می شود.

در رابطه با مالیات بسيار تاكید شده اگرچه قرار است رئیس اداره مالیاتی در اینجا هفته بعد سخنران قبل از خطبه باشد اما من چند نكته را عرض می‌كنم و یك گریز هم به بحث خمس می‌زنم. مالیات یعنی هزينه‌ی اداره‌ی كشور را برابر درآمد واقعی هر شخص حقیقی و حقوقی، تأمين كردن. تمام دنیا به غیر از آن كشورهایی كه نفت دارند با مالیات اداره می‌شوند.

در تاریخ ایران هم (چون آن موقع نفت نبوده است)  از زمان داریوش و كوروش و . و . . ، كشور را با مالیات اداره می‌كردند. ایران باستان، با مالیات اداره می‌شده است. در ایران نفتی كنونی كم مالیات می‌گیرند و متأسفانه با نفت اداره می‌شود و نفت به زودی تمام می‌شود.

وظایف دولت كه با مالیات اداره می‌شود ؛

حفظ تمامیت ارضی كشور است

 ایجاد توسعه ی راه ها و حمل و نقل است.

 تقویت قوه قضاییه برای حل و فصل دعاوی است

تامین ما یحتاج عمومی،

تامین زیرساختهای كشور.

تامین و تقویت دانش، پژوهش و تحقیقات،

 تلاش برای خودكفایی در همه ی امور،...

و خمس هم كه می دانید كه دوقسم است سهم امام و سهم سادات. آن مالیات را كه دولت می‌گیرد. هر كس خودش آمد و خمس داد او خیلی مرد است. برای این‌كه زوری بالای سرش نیست. ما اهرمی كه به زور خمس بگیریم، نداریم و با خمس حوزه‌های علمیه ، روحانیت، مساجد، ترویج احكام شریعت، تامین سادات فقیر، كمك به نیازمندان و ابن سبیل و همه‌ی این‌ها با خمس اداره می‌شود و همه‌ی این‌ها را از امام جمعه می‌خواهند. من هم بارها گفته‌ام كه متاسفانه نمی‌توانم با زبان خاص كه بعضی‌ها از خمس بده‌ها از آن خوششان می‌آید، خمس بگیرم، نمی‌توانم، اما در این‌كه خمس اسدآبادی‌ها صددرصد درست و صحیح هزینه می‌شود  سر سوزنی شك ندارم، و كسانی هم كه قبضشان را دريافت نكرده‌اند، نیامده‌اند بگیرند. ماه‌هاست كه قبوض آمده در دفتر و سراغ آن نمی‌آیند. اما چرا وجوهات را كم می دهند؟، نمی‌دانم، به این طور امام جمعه‌ای كه مطلعین امور مالی به شفافیت و طهارت مالی‌اش  اعتقاد تجربی پيدا كرده‌اند، چرا كمك نمی‌كنند. هر كس به چنین امام جمعه‌ای خمس بدهد خیلی، خیلی مومن است

بسم الله الرحمن الرحیم

 قل هو....

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

==============

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...