برخی از اقداماتی را كه از بدو ورود به زادگاه مرد بزرگ و تاریخی جهان اسلام، كه به بیدارگر مشرق­ زمین شهره شده است، انجام داده­ كه الحمدلله اكثراً برای اولین بار در تاریخ شهرستان اسدآباد از جایگاه امامت جمعه، به وقوع پیوسته است را، فهرست كرده و در فصول سه‌گانه‌‌ی تقديمی، با عناوین اقدامات "فرهنگی"، "سياسی" و "اجتماعیبه استحضار برساندزادسر طی 10ماه امامت جمعه اندازه 30 سال ادامه . . .

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

برادر مكرم حضرت حجت­‌الاسلام­‌والمسلمین سيدرضا تقوی زیدعزه‌العالی

ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه‌ی جمعه‌ی كشور

سلام علیكم، اسعدالله ایامكم

 ضمن عرض تبریك به مناسبت اعياد ماه مبارك رجب­‌المرجب 1431 هـ - ق به استحضار می­‌رساند :

اگر خداوند عمر، و اجل مهلت بدهد،به زودی امامت جمعه‌ی این عبد سراپاتقصیر درگاه پروردگار كه مشمول لطف الهی نایب امام زمان علیه­‌السلام قرار گرفته است، یك‌ساله خواهد شد، زیرا در روز بس مبارك ولادت باسعادت حجت ثانی­‌عشر عجل­ ا‌‌‌لله­‌تعالی­‌فرجه­‌‌‌‌‌الشريف و روحی و ارواح­‌العالمین­‌لتراب مقدمه‌الفداء 1430 هـ - ق، اولین خطبه‌ی خود را ایراد كرده است.

بنابراین اجازه می­خواهد تا برخی از اقداماتی را كه از بدو ورود به زادگاه مرد بزرگ و تاریخی جهان اسلام، كه به بیدارگر مشرق­ زمین شهره شده است، انجام داده­ كه الحمدلله اكثراً برای اولین بار در تاریخ شهرستان اسدآباد از جایگاه امامت جمعه، به وقوع پیوسته است را، فهرست كرده و در فصول سه‌گانه‌‌ی تقديمی، با عناوین اقدامات "فرهنگی"، "سياسی" و "اجتماعی" به استحضار برساند :

فصل اول؛ اقدامات فرهنگی :

فرهنگ‌سازی جدی جهت توجه به رعايت وقت :

قبل از هر چیز تشكر خویش را از ائمه‌ی محترم جمعه‌ی پنج‌گانه‌ی سابق اسدآباد حجج اسلام ؛ حمزه‌ای، محمدی، نیشابوری، جمالی‌زاده و سالمی، ابراز داشته، و از مرحوم مغفور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمزه‌ای ره، به دلیل تأسیس حوزه‌ی علمیه‌ی صاحب‌الزمان عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشریف"اسدآباد"، كه مردم اسدآباد از ایشان زیاد یاد می‌كنند، به صورت ویژه قدردانی می‌نماید.

بخشی از اقدامات فرهنگی مطمح نظر عبارتند از ؛

-از شروع خطبه­‌ی اول تا پایان نماز عصر، معمولاً 45 دقیقه تا 50 دقیقه حداكثر به طول می‌انجامد كه سخت مورد اقبال نمازگزاران عظیم‌الشأن جمعه در آن دیار ولایتمدار قرار گرفته است.

-مدت زمانی كه برای دعای توسل در نظر گرفته شده است، 18 دقیقه تا 20 دقیقه می‌باشد و تقربیاً قاطبه‌ی شركت كنندگان در نماز جماعت مغرب و عشا می‌نشینند و دعا را قرائت می‌كنند.

-دعای كمیل نیز به مدت 20 تا 25 دقیقه قرائت می­گردد، و الحمدلله اكثر شركت كنندگان در نماز جماعت  به همراه مداحان محترم، متن دعا را قرائت كرده و با هم می‌خوانند.

-احیای نام و مرام مرحوم، (كه باید گفت شهید) سیدجمال­‌الدین اسدآبادی قدس­‌سره، در بین مردم اسدآباد كه باید گفت اجمالاً به كلی نام بلند او، و اهداف مقدس و عظمت كاری­اش در گردباد نسیان گرفتار آمده بود، و در تارهای عنكبوتی برخی از دشمنان اسلام و ایران و اسدآباد، تنیده شده بود، و از گوشه‌ی ذهن‌های مستعد كنار رفته بود. مردم فرهیخته و با فضیلت اسدآباد شهادت خواهند داد كه این مهم یكی از كارهای بسیار كلیدی و جامعه‌شناسی، این امام جمعه می‌باشد.

فرهنگ­‌سازی جدی جهت توجه به آموزه‌های دينی و ترك سنت‌های غلط :

الف – مقابله با اخذ پول ربوی برای برگزاری مراسم‌های پرسه، مجالس عروسی، و خرید سیسمونی بچه و همانند این‌ها، كه بعضاً به جهت سنت‌های جاهلی و عرف نامتعارف، با اخذ ربا كه جنگ با خداست، برای پدر و مادر و دیگر اقوامی كه دار فانی را وداع می‌كنند، سفره‌ی نهار و یا شام می‌اندازند و ای‌بسا كه خدای ناكرده به ندرت باز هم بیاندازند، و ایضاً برای عیش و نوش عروسی‌ها . . .، و چشم‌روشنی نوه و نتیجه به عنوان سیسمونی نیز.

ب – رونق­ بخشیدن به مجالس مذهبی و شعائر دینی خصوصاً‌ نماز جماعت­های يوميه در مسجد جامع اسدآباد و مسجد سجاد، و نماز جمعه، و همچنین با شكوه برگزار كردن اعیاد بزرگ و مهمی چون غدیر خم، فطر، قربان، و  . و . . . البته ایام و لیالی شهادت‌های حضرات معصومین سلام‌الله‌علیهم اجمعین از جمله شهادت ام‌الائمه صلوات‌الله علیها و امام صادق علیه‌السلام

ج- ممانعت جدی از انجام بدعت‌هایی كه موجبات وهن و تخفیف دین مبین اسلام و آموزه‌های علوی و عاشورایی شیعه می‌گردد، مثل حمل تابوت نمادین در سالگرد شهادت‌  بعضی از ائمه‌ی اطهار صلوات‌الله علیهم اجمعین.

د- تشویق مردم به مصروف ساختن هزینه‌های آن‌چنانی مجالسی را مورد اشاره قرار دادیم، به كار خیر، خصوصاً ازدواج جوانان.

-تهیه‌ی مقدمات احداث یك شهرك دينی، فرهنگی، ورزشی با مركزیت مصلای بزرگ امام رضا عليه‌السلام "اسدآباد" و مدیریت ستاد نماز جمعه و محوریت امام­جمعه­‌ی وقت سرزمین تاریخی سیدجمال‌الدین، در بهترین و استراتژیك­‌ترین موقعیت شهر اسدآباد كه بنا به تعبیر بعضی از مؤمنین و موجهین منطقه، به معجزه بیشتر می­‌ماند،، زیرا طی سی سال گذشته و سعی همه­‌ی ائمه‌ی جمعه‌ی محترم سابق، چنین اقدامی صورت نگرفته بود و احداث آن برای اسدآبادی­‌ها غیر قابل باور شده بود، از بس راجع به مصلای اسدآباد طی سی سال گذشته حرف بدون عمل شنیده بودند. شایان ذكر است كه  زمین آن به مساحت یكصدهزار (100000) مترمربع، با نقش‌ه­ای زیبا كه در بین مصلاهای كشور كم­‌نظیر است و اگر نگوییم نمونه ندارد.

-بررسی كارشناسی چگونگی تبدیل ساختمان حوزه‌ی علمیه‌ی صاحب‌الزمان "عج"،به "بنايی بهتر و استاندارد تعليم و تعلم"، برای این‌كه ساختمان فعلی آن به هیچ وجه، استاندارد مكان آموزشی نیست. به فضل الهی قصد براين است تا زمينی مناسب حداقل به مساحت 14000 مترمربع تهيه شود تا برای احداث حوزه‌ی علميه‌ی صاحب‌الزمان عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشريف، اختثاث يابد.

 تهیه‌ی بیش از یكصدوبیست صندلی مختص تحصیل طلاب و اساتید حوزه‌ی برادران كه از درد زانو گله‌مند بودند. همچنین به زودی چهار و یا پنج دستگاه رایانه با تمام تجهیزات جانبی، برای آموزش وبلاگ نویسی طلاب محترم در فضای مجازی سایبر، تحویل حوزه‌ی برادران خواهد شد.(تحويل شد).

-پیاده­ رفتن­‌های متعدد (هفته­‌ا‌ی چند بار) از دفتر امام­ جمعه به مسجد جامع برای اقامه‌ی نمازهای جماعت سه‌گانه و در برخی از روزهای جمعه‌ جهت ايراد خطبه‌های نماز.

-سوار تاكسی شدن به صورت موردی و پرداخت كرایه، كه تأثیرات خاص و خوبی به جای گذاشته است.

-مراجعه‌ی كاملاً عادی و معمولی به پزشكان مقیم اسدآباد كه بنا به گفته خودشان بی­‌نظیر، و برای اولین بار امام جمعه برای معالجه‌، در مطب یكی از دكترهای مقیم اسدآباد حاضر شده بود.

-رفتن به مسجد جامع اسدآباد در فرصت‌های مقتضی، قبل از وقت نماز ظهر و یا مغرب، و با مؤمنین درددل كردن و استماع فرمایشات دینی و دنیایی آنان.

-اهدای جایزه‌­ای حداقل به مبلغ 50 هزار تومان در هر ماه به یكی از منظم­‌ترین مؤمنین و مؤمنات مسجدی كه برای اقامه نماز جماعت حاضر می‌شوند، از سوی امام­ جمعه.

-توجه و تلاش جدی جهت نظافت و معطر شدن مساجد خصوصاً مسجد جامع، و بالاخص در رفع معضل نصب پرده­‌های غیرمتعارف در برخی از مساجد شهرستان.

-تلاش بی­‌وقفه جهت سر و سامان­ بخشیدن به وضعیت مدیریتی حوزه­‌های علمیه خواهران و برادران اسدآباد در ابعاد مختلف كه مطابق شهادت مدیران آن­ها در بسیاری از موارد حداقل تا 10 برابر افزایش یافته است. میزان كمك‌هایی كه به حوزه‌‌های خواهران و برادران اسدآباد شده است قابل توجه است.

-پی­‌گیری جدی جهت احداث حوزه­‌ی علمیه‌­ی خواهران اسدآباد مطابق استانداردهای آموزشی حوزه­‌ی علمیه خواهران قم، و عدم قبول زمين 3700 متری اختصاص داده شده به احداث آن، و تلاش جدی و قوی برای اخذ زمینی به مساحت 14هزار مترمربع، آن‌هم در جنب مصلای بزرگ امام رضا علیه­‌‌‌‌‌السلام اسدآباد، كه به فضل الهی چنین توفیق بزرگی رفیق گردید.

فصل دوم؛ اقدامات سياسی :

-مقابله با جو سیاسی غيرمتعارف حاكم بر منطقه كه وقتی گفته شد كه این امام­ جمعه حزبی و جناحی نیست و فقط و فقط هر چه مقام معظم رهبری مدظله بفرمایند، مشی و منش اوست، بعضاً برای مدتی تلاشی غیرخدایی كردند تا شاید وی از پا درآورند، كه خداوند سبحان راضی نشد.

-عنایت بسیار مهم، كارشناسی و ضروری به مبحث انعكاس اخبار و اوضاع اسدآباد در انواع مسايل عمرانی، فرهنگی، سياسی و اجتماعی، به مركز استان همدان و مركز كشور، كه به جرأت می­توان گفت در حد صفر بود، و خبرنگاران در آن دیار سیدجمال پرور و خبرساز، هیچ محلی از اعراب نداشتند و برابر گفته‌های خودشان، سخت مورد بی­‌مهری هم بودند، تا آنجا كه اكنون اسدآباد معمولاً جزو اولین و یا دومین شهرستان رسانه­ای استان همدان شده است، و طی 9 ماه گذشته فقط 8 بار استانداران محترم همدان به اسدآباد سفر كرده­اند، و نرخ خبری آن به حداقل 10 برابر افزایش یافته است، و سعی براین بوده و هست كه خطبه‌­های امام­ جمعه‌ی اسدآباد به صورت كامل جمعه شب‌ها و یا هر صبح شنبه در فضای مجازی سایبر قابل دسترسی باشد كه چنین است. طی 9 ماه گذشته فقط بیش از هزاران عنوان «زادسر اسدآباد» در گوگل منعكس شده است.

-حضور جدی و بسیار مؤثر در جلسه شورای فرهنگی عمومی كشور و لغو مصوبه­‌ی قراردادن مركز «بنیاد علمی و فرهنگی سیدجمال­الدین اسدآبادی در شهر همدان» و تصویب قرارگرفتن آن در شهر تاریخی اسدآباد. البته اين مهم با هماهنگی نماینده و فرماندار محترم اسدآباد و كمك ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه­‌ی جمعه‌­ی كشور، محقق گرديد.

-همراهی و همكاری با فرماندار و نماینده‌­ی محترم در ملاقات با معاون اول رئيس جمهور، وزیران محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، نیرو و صنایع و معادن و اخذ میلیاردها تومان اعتبار برای رفع مشكلات بهداشتی خصوصاً فاضلاب اسدآباد و ذوب­آهن اسدآباد كه بیش از 15 سال راكد مانده بود.

-تلاش جدی و مستمر جهت ایجاد وحدت بین طبقات مختلف سیاسی و مذهبی اسدآباد با محوریت امام ­جمعه و ملاك قرارگرفتن :

الف – اعتقاد كامل به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

ب - متابعت از دستورات مطاع ولی­امر مسلمین حضرت آیت­ الله ­معظم خامنه­‌ای كبیر مدظله‌العالی.

ج - در نظر داشتن خیر و صلاح و منفعت مردم اسدآباد به صورت عام كه الحمدلله­ والمنه موفق بوده است، و شاید در كشور هم بی­‌نمونه باشد. كه الحمدله  والمنه بسيار موفق و مشكل‌گشا بوده است.

وابسته ­نشدن به هیچ گروه سیاسی و اجازه­ ندادن به سیاسی­‌كاران جهت بهره‌­برداری از امام جمعه و نهاد نماز جمعه به نفع باند و گروه خاصی و بدين سبب است كه عده‌ای از خواص دو جناح، بنده برنمی‌تابند.

-حضور جدی امام­ جمعه به همراه دیگر مقامات ارشد شهرستان، خصوصاً فرماندار محترم در دیگر مساجد شهر و روستاها و درد دل مردمان را استماع­ كردن و چاره­اندیشی در حد وسع، جهت مشكلات مطرح­ شده از سوی آنان، و بعد از پایان مراسم جملگی به منزل امام جماعت هر مسجد می­‌رويم و پس از صرف چای و اهدای «برگ سبزی»، مراجعت می‌نماییم.

-ملاقات امام­ جمعه‌­ی اسدآباد و نماینده و فرماندار آن دیار سیدجمال پرور با مقامات ارشد وزارت راه و اخذ تعهد از آنان جهت جبران كوتاهی‌­های آن وزارت در حق اسدآباد و تسریع در كار احداث كنارگذر دروازه­‌ی طلایی غرب كشور به سوی كربلا.

-شركت در همایش‌­های فصلی شوراهای نگهبان در شهرستا­ن­های اسدآباد، نهاوند، كبودرآهنگ و تویسركان و افشای ابعاد فتنه اخیر و بررسی سوابق سران فتنه كه بسیار مؤثر افتاد.

-حضور فعال و منظم و بسیار دقیق در جلسات مختلف كه در دفاتر فرماندار و امام­ جمعه برگزار می‌گردد، مانند شورای اداری، شورای فرهنگ عمومی، ستاد امر به معروف و نهی از منكر و از این قبیل، كه در نوع خود طی سه دهه‌ی اخیر نمونه نداشته است و امام جمعه‌ی اسدآباد به وقت شناسی، صداقت، عمل به گفته‌ها و پای‌بندی به عهد، معروف شده است.

برگزاری بیشترین جلسات شورای فرهنگ عمومی در بین شهرستان‌های استان همدان.

-مطرح­كردن موضوع مقیم­شدن مقامات مسؤول شهرستان در اسدآباد، آن‌هم با جرأت و شهامت بالا، زيرا بالای 80% آنان به اصطلاح پروازی بودند و بعضاً هستند و يقيناً تا قبل از بنده هيچكس توان و جرأت پرداختن به اين مهم را در خود نديده بود.

فصل سوم؛ اقدامات اجتماعی :

-برجسته ­ساختن تقدیم بیش از 400 شهید اسدآبادی به انقلاب اسلامی، صدها جانباز بزرگوار، 11 عزیز جانباز قطع­ نخاعی، 4 شهید خلبان و 4 شهید روحانی كه مغفول مانده بود.

-زیارت شهدای آن دیار شهیدپرور رضوان­‌الله‌­علیهم‌­اجمعین در هر پنج­شنبه بعدازظهر.

برگزاری نماز جماعت به صورت مرتب و سر وقت در هنگام حضور در محل، به مدت 10 ماه و مقدم داشتن نماز جماعت اول وقت را بر هر كار و جلسه، ملاقات، بازدید و شورای دیگر كه مورد توجه مردم و مقامات قرار گرفته است .

ورود به مسجد و خروج از آن برای اقامه نماز­های جماعت یومیه و جهت ایراد خطبه­‌های نماز جمعه از در اصلی مسجد كه دیگر مؤمنین وارد و خارج می­شوند، كه برای مردم اسدآباد جالب و مهم جلوه كرده است و الحمدلله والمنه همچنان ادامه دارد.

حضور جدی و فعال در مقاطع مختلف تحصیلی از كودكستان‌­ها، دبستان­ها، مدارس راهنمایی و دبیرستان­‌ها و دانشگاه­‌های آزاد و پیام نور، آن‌هم در شهر و روستاها، و برقراری ارتباط تنگاتنگ با تحصيل كنندگان عزيز آن مكان‌های مبارك مطابق سن، اطلاعات و احوال آنان، كه سخت مورد اقبال قرار گرفته است و همكاری امام جمعه با آموزش‌وپرورش، مثال زدنی است.

ثبت ­نام از سادات سزاوار سهم سادات در منطقه، كه قبل از بنده احدالناسی از اسدآبادی‌ها در خصوص چگونگی سهم سادات و پرداخت آن كمترین اطلاعی نداشت، و پرداخت مستمری ماهانه به صورت دقیق، منظم و مكتوب، صورت می‌گیرد كه این نیز برای اسدآبادی‌ها تأمل برانگیز و مثال زدنی شده است.

توجه بسیار خاص، لاینقطع و فوری به معضل زشت، مشمئزكننده و زیانبار و آلوده­ساز «فاضلاب» در شهر و روستاهای اسدآباد كه هر تازه­واردی باید با دست راه استشمام بوهای بد را مسدود بسازد تا مورد اذیت و آزار قرار نگیرد.

تلاش برای اخذ صدهاهكتار زمین بایر و عزم راسخ بر دایرساختن آن­‌ها به عنوان باغ­‌ها و مزارع پشتیبانی كننده‌ی مالی حوزه­‌های علمیه اسدآباد كه متأسفانه . . .

سركشی مرتب به بسیاری از خانواده­های معظم شهدا و جانبازان در خدمت مقامات ارشد و مسؤول شهرستان اسدآباد كه الحمدلله مفید و تسلی‌بخش بوده است  و ادامه خواهد داشت.

از همه مهم­تر، مؤثرتر و چشمگیرتر شفافیت و طهارت در مسائل مالی، كه سخت مورد توجه مردم و مقامات قرار گرفته است، زيرا بلافاصله برای مصلا، حوزه‌ی علميه‌ی الراضيه(س)، حوزه‌ی علميه‌ی صاحب‌الزمان(ع)، و احداث حوزه‌ی خواهران حساب‌های مشخص با نقل و انتقال حداقل دو امضا، و مشخص كردن مسؤول مالی از خود شهروندان اسدآباد، كه به برخی از آن‌ها اشاره می‌گردد :

الف، كمك یك‌میلیون تومانی برای شروع عملیات توسعه‌ی حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد.

ب، كمك دو‌میلیون تومانی به مسجد جامع اسدآباد.

ج، كمك پانصد‌هزار تومانی به هیأت قرآنی.

د، واگذاری سهم پولی امام‌جمعه از زكات فطره به كمیته امداد.

ه، نقل و انتقال تمامی مسائل مالی امام‌جمعه از طریق امور مالی كمیته امداد امام.

و، اعزام یك نفر بزرگوار كه آثار سوختگی شدید داشت، به تهران و قبول هزینه آن.

ز، نقل و انتقال صدها ميليون تومان اعتبارات مختلف توسط ذی‌حسابی بسيار مطمئن و مسلط كه ذی‌حساب كميته‌ی امداد امام خمينی اسدآباد می‌باشد و لطف كرده و امور مالی امام جمعه را نيز رتق و فتق می‌كند تا آنجا دقيق است كه اسناد ريال به ريال وجوه مختلف با ذكر تاريخ، فاكتور، شخص و برای كجا هزينه شده است، غير قابل خدشه و آماده‌ی ارائه به هر دستگاه نظارتی هستند.

ح، پرداخت ميليون‌ها تومان تحت عناوين؛ عيدی، اهدای جوايز، پاسخ به پرسش‌های دينی و همانند اين‌ها، به طلاب علوم دينی، و اقشار مختلف ديگر.

ط، گرفتن حدود 15 ميليون تومان تخفيف از شركت آزمايشگاه فنی خاك همدان، برار مصلا و حوزه‌ی خواهران.

ی، كمك بلا عوض به ده‌ها مستمند آبرو دار به واسطه‌ی حساب امانی در كميته‌ی امداد.

ك- تأمين بيش از 10  ميليون تومان تجهيزات مختلف مورد نياز دفتر از قبيل ؛ 2 دستگاه كاميوتر با تمام تجهيزات جانبی آن، دو دستگاه پرينتر، يك دستگاه دوربين عكاسی، يك گوشی 2 خط تلفن همراه از جنس سامسونگ، دوربين فيلم‌برداری، 3 دستگاه ضبط خبرنگاری و از اين قبيل.

حضور مؤثر و جوان­پسند در بین بسیاری از جوانان صنوف مختلف خصوصاً هیأت مذهبی، تا آنجا كه هرگز تاریخ اسدآباد چنین حضور گسترده جوانان اسدآبادی در نمازهای جماعت و جمعه، در خود ثبت نكرده است.

آشنا نمودن زنان اسدآباد به حق و حقوق اجتماعی خودشان و میدان­دادن به آن­ها در مراسم­های مختلف سیاسی و اجتماعی اسدآباد كه تاكنون نظیر نداشته است.

مفروش­ساختن مصلای فعلی اسدآباد یعنی مسجد جامع چندصدساله آن شهر تاریخی به فرش سجاده­ای به ارزش بیش از 40میلیون تومان. ايضاً احداث منزلی مناسب و شایسته برای امام­جمعه­ی اسدآباد به دور از هر گونه اسراف­گری و تشریفات و یا تزئینات زائد.

به دليل محروميت نهاد امامت جمعه اسدآباد، خريد يك دستگاه سمند ال – ايكس سال در دستور كار قرار گرفت كه در تابستان 1388 طرف مدت كمتر از 70 ساعت تحويل امام جمعه‌ی شهرستان مذكور گرديد و با اصرار اينجانب سندش به نام شورای سياستگذاری صادر شد. .(اين بند، درگزارش ارسالی فراموش شده است).

آن‌چه كه نوشتیم  و توفیق تقدیم پیدا كردیم رئوس مطالبی بود كه فهرست شد، و كارهای تاریخی و مؤثری مانند ؛

-         برگزاری همايش تاريخی سيدجمال‌الدين اسدآبادیدر اسفندماه 1388، كه با پيام رئيس جمهور محترم  جمهوری اسلامی  ايران، آغاز و روح و روان اسدآبادی‌ها را تازه ، و آنان را به آينده‌ی درخشان اسدآباد بسی اميدوارتر از هميشه ساخت.

-         همكاری صمیمی و اعتقادی و با نشاط، با تمام مجموعه‌ی نظام مبارك جمهوری اسلامی در آن دیار ولایتمدار  و دولت خدمتگزار ، خصوصاً؛ فرمانداری، دادگستری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برادران گمنام وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، و بالاخص آموزش و پرورش، دانشگاها، جهادكشاورزی، بسییج و هیأت‌های مذهبی، هیأت امنای مساجد و . و . . .، تا كنون در اسدآباد نمونه نداشته است.

-         سفر به روستاهاو شركت در مراسمات مختلف و متعدد  مذهبی، غیر آن و دیدار صمیمانه و خاضعانه با مردم و روحانیون مستقر در روستاها، كه بسیار مفید فایده واقع می‌شود.

و بسیار است از این­گونه اقدامات لازم و مؤثر و مفید كه الحمدلله­والمنه صورت گرفته و به اذعان همه گروه­های سیاسی و همه مؤمنین و مؤمنات، جمعیت نماز جماعت­ها 4 تا 5 برابر شده است و تعداد شركت­كننده­ها در نمازجمعه هم برخی می­گویند 2 برابر و بعضی­ها هم معتقدند از یك­ونیم برابر بیشتر.

پی‌گيری جدی و موفقيت‌آميز اصلاح دروازه شهرستان زادگاه سيدجمال‌ادين اسداباد كه از بيش‌از شش‌سال گذشته، مبتلا به يك عارضه‌ی غيرقابل توجيه و دفاع شده بود و هيچكس جرأت نكرده بود كه به آن ترتيب اثر بدهد، تا آنجا كه هم‌اكنون محل آرامش و استراحت و تفريح مردمان متدين گرديده است، و الحمدلله مديريت آن‌هم به "عزيزان بسيج اسدآباد" واگذار شده است، كه حقيقتآً بايد از فرماندار محترم اسدآباد تشكر كرد.(اين بند، درگزارش ارسالی فراموش شده است).

پی‌گيری جدی و موفقيت‌آميز اصلاح تل بزرگ و مالامل از . . .  مقابل در ورودی مسجد جامع اسداباد كه بيش از ده سال بود كه خودش را برگرده‌ی آن محل مورد توجه و پرازدحام تحميل كرده بود، كه دراين ارتباط، از شورای محترم شهر اسدآباد و مدير منصوب آنان، تشكر می‌كنيم. .(اين بند، درگزارش ارسالی فراموش شده است).

و موارد متعدد ديگری كه برای پرهيز از اطاله‌ی كلام، بماند برای بعد اگر توفيق رفيق شد.

لطفاً اين قسمت را محرمانه تلقی بفرماييد

در كنار این توفیقات الهی كه نصیب امام جمعه‌ی ششم اسدآبادشده است، متأسفانه ايشان شاهد برخی از نابسامانی­ها، ناهنجاری‌ها و نكات منفی نيز بوده­ است، كه به مورادی اشاره می گردد:

...، و بسيار است از اين قبيل.

با ابراز ارادت ؛

علی زادسرجيرفتی

امام جمعه‌ی ديار ولايتمدار سيدجمال‌الدين "اسدآباد"

 =====================

 

از باب "مشت نمونه‌ی خروار است برای تأييد عرايض مورد اشاره، گزارش‌گونه‌ی مقامات محترم از حوزه  علمیه‌ی صاحب الزمان (عج) در سال تحصیلی89 طی حدود ده(10) ماه فعاليت اين امام جمعه، و بخشی از نامه‌ی شماره‌ی 2400 مورخ 1389/02/21  كه گزارشی است از سركار خانم منيره‌ ضحاكی‌وارسته، مدير محترم حوزه‌ی علميه‌ی خواهران "الراضيه" سلام‌الله عليها اسدآباد، در خصوص عملكرد اينجانب تقديم می‌نمايد :

=====================

گزارش‌گونه‌ی مقامات محترم از حوزه  علمیه‌ی صاحب الزمان (عج) در سال تحصیلی89 طی حدود ده(10) ماه فعاليت اين امام جمعه ادامه . . .
 ===============
بخشی از نامه‌ی شماره‌ی 2400 مورخ 1389/02/21  كه گزارشی است از مدير محترم حوزه‌ی علميه‌ی خواهران "الراضيه" سلام‌الله عليها اسدآباد، در خصوص عملكرد اينجانب تقديم می‌نمايد ادامه . . . :
 ====================
مطلبی از فرهنگسرای سید جمال الدین اسدآبادی:  اگر امروز در فضای مجازی نام امام جمعه اسدآباد  را با نام سید مان در صفحات اینترنتی جستجو کنیم ،با آمار حیرت انگیزی  مواجه می شوید .نام «علی زادسرجیرفتی»امام جمعه ی محترم شهر ستان اسد آباد با سید جمال الدین اسدآبادی در مدت کمتر از 10 ماه (تا تاریخ 4/4/89 ) هزار و پانصد و بیست مرتبه یافت می‌شود ادامه . .  .
 =========================

نوشته‌ای از يك خواهر فرهيخته‌ی اسدآبادی ؛ حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا زادسرجیرفتی با سلام و احترام، به پاس زحمات بی شاِئبه حضرتعالی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اسدآباد، و به اعتبارمن لم یشکرالمخلوق لم یشکر الخالق اادامه . . .،  

===================

گزارشی از کمیته فن‌آوری اطلاعات وارتباطات

الف: آمار ائمه جمعه شهرستان اسدآباد:

1.       تعداد مطالب زاسر در جستجو گوگل، به تعداد75300 مطلب ( در زمان نمایندگی ایشان 40450)

2.      تعداد مطالب زادسر+ اسدآباد در جستجو گوگل در طول 10 ماه از حضور ایشان. 8290  مطلب، ادامه . . .

==============================

موارد بيست‌گانه‌ی (20) يك جوان با غيرت اسدآبادی

موارد بيست‌گانه‌ی (20) يك جوان با غيرت اسدآبادی كه خيلی‌ها سعی كردند از ايشان بهره‌برداری به ناحق داشته باشند و نتوانستند ادامه . . .
=================
برنامه های امام جمعه در سه ماهه اول سال 1389

برنامه های دیدار ،بازدید و سخنرانی های امام جمعه محترم شهرستان اسدآباد در سه ماهه اول سال 1389  ادامه . . .
 دست‌نوشته‌ی  برخی از فرهيختگان اسدآبادی راجع به پاره‌ای از عملكرد امام جمعه‌ی ديار ولايتمدار شهرستان سيدجمال‌الدين نشان ادامه . . . :

============

خداحافظی زادسرجيرفتی به روايت يك خبرنگار جيرفتی.

1- جيرفتی‌ها عزيز و عنبرآبادی‌های شريف و مردم عظيم‌الشأن اسدآباد و جنوب كرمان، بخوانند؛ زادسر حلاليت طلبيد و مردم گريه كردندادامه . . .

=======================

2-    مردم اسداباد صداقت امام جمعه را به معنای واقعی . .

راستش من به عنوان یک خبرنگار در طول این مدت 10 ماه تمام حرکات، رفتار، صحبت ها، و برخورد امام جمعه را به صورت دقیق زیر نظر دارم و بعد از این مدت و با بررسی  تمام جوانب و کارهایی که ایشان در طول این مدت کوتاه برای شهرستان انجام داده است واقعا به این نتیجه رسیدم تنها کسی که بتواند این شهرستان را از این وضعیت نجات دهد همین امام جمعه است ادامه . . .

=======================

3 - اقدامی خواندنی، از يك خبرنگار اسدآبادی

اقدامی خواندنی، از يك خبرنگار اسدآبادی برای امام جمعهادامه. . .

================ 

 

قابل توجه جدی و ويژه‌‌ی مردم فرهيخته و شريف اسدآباد

مردم بزرگوار و فرهيخته‌ی ديار سيدجمال‌الدين اسدآبادی قدس‌سره كه برابر فرمايش رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظه‌الله تعالی، چنين شخصيت عظيم‌الشأنی بوده است ؛  «آن جريان انديشه مترقي در مصر بود كه آن هم به‌وسيله سيدجمال به‌وجود آمد و شما مي‌دانيد جريان مترقي در مصر، منشأ پيدايش جنبش‌هاي عظيم آزادي‌خواهانه در آفريقا شد. نه فقط مصر را به‌سطحي از بينش نوين اسلام رساند، بلكه نهضت‌هاي مراكش و الجزاير، كلاً شمال آفريقا، ريزه‌خوار خوان حركت سيدجمال بوده است». به استحضار می‌رساند :ادامه . . .

 =====================
نوشته‌ای از يك خواهر فرهيخته‌ی اسدآبادی ؛ حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا زادسرجیرفتی با سلام و احترام، به پاس زحمات بی شاِئبه حضرتعالی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اسدآباد، و به اعتبارمن لم یشکرالمخلوق لم یشکر الخالقادامه   . . .،

==================

زادسر در "آينده‌ی روشن" (با تصوير)  ::گزارش تصویری::حضور نماینده جیرفت در غرفه آینده روشنادامه . . .

=============

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...