باز گذاشتن در دفتر امام جمعه به روی كليه‌ی طلاب و جمله‌ی كاركنان حوزه، و شنيدن انواع مطالب آنان بدون هرگونه واسطه‌ای و ترتيب اثر جدی نسبت به موارد مستند و به حقی كه آنان بيان می‌داشتند، كه سابقه نداشته، و حقيقتاً اين گفت‌وشنود، برايشان عجيب و حيرت‌آور بود و هست. گزارش‌گونه‌ی مقامات محترم از حوزه  علمیه‌ی صاحب الزمان (عج) در سال تحصیلی89 طی حدود ده(10) ماه فعاليت اين امام جمعه ادامه . . .

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

حضرت حجت الاسلام‌ والمسلمین حاج آقای زادسرجیرفتی زیدعزه

امام جمعه و مسؤول محترم حوزه‌های علمیه‌ی شهرستان اسدآباد

گزارش‌گونه‌ی از حوزه  علمیه‌ی صاحب الزمان (عج) در سال تحصیلی89 طی حدود ده(10) ماه بعد از حضور حضرت‌عالی در این شهرستان را، به شرح ذیل به استحضار می‌رساند :

1-بنا به اعتمادی كه به مدیریت محترم سابق  حوزه‌ی علمیه صاحب‌الزمان(عج) اسدآباد كردید، در هفته‌های اول حضور جناب‌عالی، کلنگ اصلاح، توسعه و مرمت ساختمان فعلی حوزه‌ی علمیه برادران را با یك میلیون تومان اهدایی خود، به زمین زدید. ولیكن بعداً حقایقی برای شما مكشوف شد كه به این نتیجه رسیدید که محل مذکور مکانی مناسب و استاندارد برای آموزش طلاب عزیز نمی‌باشد، از این رو اعلام كردید كه در فكر تهیه‌ی زمینی مناسب برای احداث حوزه‌ای مطابق معیارهای اعلانی از سوی حوزه‌ی مقدسه‌ی قم هستید. اخیراً مسموع شد كه قرار براین شده است تا زمینی به مساحت 14000 مترمربع جنب مصلای بزرگ امام رضای علیه‌السلام اسدآباد، به منظور احداث حوزه‌ی علیمه‌ی برادران اختصاص یابد، و كارشناسانی نیز از قم به محل آمده و مكان را مناسب تشخیص داده و تأیید كرده‌اند.

2- یکی از برنامه‌های بسیار خوب شما كه سخت مورد توجه طلاب و اساتید قرار گرفته است، حضور دقیق و دقیقه‌ای آن امام جمه‌ی محترم، در هر پنج‌شنبه برای درس اخلاق بوده است، تا آنجا كه تا پایان سال تحصیلی، حتی یك دقیقه هم تأخیر نداشته‌اید.

3-حضور صمیمی و خاضعانه  جناب‌عالی در جمع طلاب بسیجی و گرامی‌داشت برنامه های هفته بسیج، و بزرگ‌داشت هفته دفاع مقدس، و سخنرانی‌های مفید و مؤثر پیرامون جنگ و بیان خاطرات خودتان از روزگار مبارك دوران مقدس دفاع با عظمت ملت ایران اسلامی و علوی.

4-برگزاری همایش بزرگ، پربار و مشترک حوزه‌های علمیه‌ی صاحب‌الزمان(عج) و الراضیه(س) اسدآباد، به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت مظلومانه‌ی استاد شهید ایت الله مرتضی مطهری و روز معلم، و ایراد سخنرانی  آن امام جمه‌ی محترم در مراسم مذکور.

5- با برنامه‌ريزی شما، حضور و بازدید متعدد مسؤولین و مقامات محترم ارشد شهرستان اسدآباد از حوزه‌ی علمیه‌ی صاحب‌الزمان(عج) را شاهد بوديم كه با این كیفیت و كمیت، هرگز سابقه‌ی قبلی نداشته است.

6- با پی گیری‌های آن امام جمعه‌ی محترم، بازرسان مرکز مدیریت حوزه‌ی مقدسه‌‌ی علمیه‌ی قم از حوزه علمیه‌ی برادران اسدآباد بازدید به عمل آوردند، و ظاهراً با رضایت خاطر مراجعت كرده‌اند.

7- اهدای عیدی‌های مختلف داشتيد آن‌هم با مبالغ غیر قابل انتظار به مناسبت‌های گوناگون دینی و ملی همانند تولد آمام رضا علیه‌السلام، میلاد حضرت رسول اکرم(ص)، عید غدیر و عید نوروز، به طلاب عزیز كه بسیار به موقع و مشكل‌گشا بوده‌اند.

8- بنا بر نظر آن امام جمعه‌ی محترم مبلغ ده میلیون ریال(10/000/000)، نیز از سوی نماینده محترم مردم اسداباد در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دكتر رنجبرزاده، به طلاب عیدی داده شده است.

9-با عنایت و پی‌گیری جدی از سوی امام جمعه‌ی محترم، تعداد 4 دستگاه رایانه‌ی آخرین نسخه(مدل – ورژن) با تجهیزات  كامل، برای راه‌ اندازی اتاق رایانه و دسترسی راحت طلاب به اینترنت، توس یكی از مقامات مهم و ارشد استان (جناب آقای شفیعی)، تهیه كه فعلاً سه دستگاه آن، به حوزه اهدا گردیده است. البته بايد به این مهم، قرارداد واگذاری یك خط ای –دی‌-اس‌-ال، را نیز باید اضافه كرد.

10-دعوت موردی كه از نماینده‌ی معزز ولی فقیه در استان همدان داشتيد تا برای نصیحت طلاب و تشريح زی‌طلبگی برای محصلين علوم دينی به حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد تشريف بياورند كه چنين شد.

11- دعوت موردی كه از مدیریت معزز حوزه‌ی علمیه‌ی همدان جهت بيان نصايح اخلاقی در جمع طلاب عزیز مستقر در حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد، داشتيد كه انجام گرفت.

12- جلسات پرسش و پاسخ متعددی كه تشکیل داديد، و استماع فرمایشات و انتقادات طلاب عزیز و سعی جدی و موفق برای رفع مشکلات حوزه‌ی مقدسه‌ی اسدآباد و طلاب و اساتید محترم آن مكان مبارك، كه بازتاب بسيار خوبی داشت.

13-باز گذاشتن در دفتر امام جمعه به روی كليه‌ی طلاب و جمله‌ی كاركنان حوزه، و شنيدن انواع مطالب آنان بدون هرگونه واسطه‌ای و ترتيب اثر جدی نسبت به موارد مستند و به حقی كه آنان بيان می‌داشتند، كه سابقه نداشته، و حقيقتاً اين گفت‌وشنود، برايشان عجيب و حيرت‌آور بود و هست.

14- نشست‌های چندگانه‌ای كه با مدیر و اساتید محترم حوزه‌ی مذكوره برای رفع مشکلات سر راه آنان داشتيد و سركشی از منازل مسكونی اساتيد محترم و اقدام جدی و فوری برای رفع نواقصی كه مطرح می‌كردند.

‌15-با عنایات امام جمعه محترم تعداد 120 صندلی استاندارد آموزشی از سوی جناب آقای دكتر ملكی تهیه و جهت استفاده، در اختیار طلاب قرار گرفت كه شوق و ذوق آنان را برای ادامه‌ی تحصیل دوچندان شد.

16- تجلیل شایسته‌ی جناب‌عالی از اساتید محترم حوزه به مناسبت هفته معلم، و اهدای لوح سپاس و تقدیم هدایایی در خور وسع، به حضرات مطمح نظر.

17- بنا بر پيشنهاد مدير محترم حوزه، از طلاب ممتاز در ترم اول تشویق به عمل آورديد.

18- با عنایت امام جمعه‌ی محترم، از 7 نفر از اساتید و طلاب نمونه این حوزه در دانشگاه پیام نور تقدیر به عمل آمد.

19- به دعوت شما رئیس محترم پدافند غیر عامل کشور جناب  آقای داوود احمدی‌نژاد جهت ایراد سخنرانی در جمع طلاب حوزه علمیه‌ی برادران اسداباد، تشريف آورند و به فيض رساندند.

20- از همه مهم‌تر و بلكه بسیار مهم، پرداخت تمام هزینه‌های جاری حوزه‌ها‌ی علمیه‌ی خواهران و برادران از سوی شماست، خصوصاً تامین غذای گرم برابر استاندار آشپزخانه‌های رسمی، در سه وعده‌ی غذایی كه ظاهراً بیش از سیصد میلیون ریال(300/000/000) شده است.

21- افتتاح حساب‌های مستقل جدید بانکی و نقل و انتقال تمام وجوه مختلف مربوط، با خداقل دو امضاء كه یكی از آن‌ها مدیر وقت می‌باشد، و بنا بر نظر شما انجام گرفت، بسيار مؤثر بود. ظاهراً برای اولین بار بود كه این كار ضروری و بسیار قابل توجه، در حوزه‌ها‌ی علمیه‌ی اسدآباد، انجام می‌گرفت.

22- تفویض تمام اختیارات مسؤول حوزه‌ها‌ی علمیه‌ی مورد نظر، كه برعهده‌ی امام جمعه می‌باشد، به مدیریت‌های محترم حوزه‌های خواهران و برادران، و مسؤوليت  جدی و قوی از مديران  خواستن، كه این نیز تا كنون نمونه نداشته است، حسن نيت شما را در بهتر اداره شدن حوزه‌ها به اثبات می‌رساند.

23-واگذاری خودروی متعلق به حوزه‌‌ی علمیه‌ی برادران به مدیريت حوزه كه آن مديريت چندين‌ساله، هیچ‌گونه اطلاعی از وجود آن نداشت، آن‌هم بلافاصله بعد از تحویل گرفتن سویچ پژوی 405 مورد بحث كه تصادفی و معیوب هم بود، و مكلف كردن مدیر حوزه به بغل‌نویسی آن به نام حوزه‌ی علمیه‌ی برادران اسداباد، و تغيير نام سند آن به اسم حوزه‌ی علميه‌ی اسدآباد كه متأسفانه هنوز هم انجام نشده است.

24- حضور گرم، بسيجی و صمیمی امام جمعه، فرماندار، و دیگر مقامات محترم شهرستان در جمع طلاب عزیز برای در جريان قرارگرفتن مسؤولين محترم از چگونگی اداره‌‌ی حوزه و استماع نظرات طلاب محترم، و صرف نهاری طلبگی، به مناسبت هفته‌ی بسیج.

25- با عنایت امام جمعه‌ی محترم و همکاری‌های آموزش و پرورش، از طلاب محترم جهت حضور در دبيرستان‌ها برای اقامه‌ی فریضه‌ی الهی نماز به جماعت دعوت به عمل آمد كه جای تقدير و تشكر دارد.

26-  با همکاری ستاد اقامه نماز از طلاب فاضل و توانا، در مساجد برای اقامه‌ی نماز جماعت استفاده می‌شود، مساجد؛ فاطمه زهرا(س)، امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، و امام جواد(ع) می‌باشد.

27- دعوت از نماینده‌ی محترم مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم، و مقاماتی ديگر، برای حضور در نشست‌های سیاسی طلاب و پاسخ‌ به پرسش‌های سياسی آنان.

28-انتصاب مدير محترم حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسداباد مطابق نظر اساتيد محترم و اكثريت طلاب عزيز كه اين نيز بديع و نمونه است.

شایان ذكر است كه بسيار است از اين قبيل كه در اين مختصر نمی‌گنجد. ضمناً تصاوير مستند اين گزارش‌گونه به پیوست تقديم می‌گردد.

با تشكر ؛

سيدحسن رحمتی                 بهزاد رسولی‌پور                           فرزاد سعادت

  مدير حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد                  معاون امور مالی حوزه‌ی علميه‌ی برادران اسدآباد             فرمانده  پايگاه بسيج طلاب علميه‌ی برادران اسدآباد

دیدگاه‌ها   

#1 احمدمرادی 1390-03-11 13:54

بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام واحترام به مدیر مدرسه علمیه صاحب الزمان
اسدآباد.درود برشما سربازان امام زمان که پاسداری ازحریم ولایت را وجهه ی همت خود گماشته اید.غرض ازمزاحمت اینکه من دانشجو ی دانشگاه قم هستم و علاقه شدیدی به تحصیل درحوزه دارم امسال هم شرکت کردم و درمدرسه علمیه صاحب الزمان اسدآباد
قبول شدم و خود نیز متولد همدان هستم واقواممان در شهرستان کبوترآهنگ زندگی می کنند.آقای سید حسن رحمتی بچه ها مرا مسخره می کنندجون لکنت زبان دارم می گویند تو نمی توانی حوزه بروی.اما من عاشق حوزه واهل بیت هستم چه کنم؟ چرا درک انسانها اینقدرپایین است وبرادران دینی خودشان را مسخره می کنند؟ مگرمن چی کم دام که نمی توانم؟
به خدمت شما استاد محترم رسیدم تا نظر شما را جویا شوم. چون شما ها تنها کسانی هستید که کسی را مسخره نمی کنید.زیرا: علم خدا را می خوانید.تورا به احترام حضرت زهرا مرا راهنمایی کنید.
من خیلی علاقه مند حوزه هستم چه کنم؟لکنت زبان
طبیعی است. کسان زیادی به این پدیده گرفتارند.اما این به این معنی نیست که از علاقه شان باز بمانند.آن
هم خدمت به اهل بیت.آیا خدا را خوش می آید که
بندگان خدا را بیازارند.نمی دانید چه حس عجیبی به آن
شخصی که گرفتار این پدیده است دست می دهد.
این حق الناس است وباید روز قیامت پاسخ دهند.
شما مرا به خوبی درک می کنید چون انسان هستید
ودرک متقابل دارید.استاد محترم لطفا پاسخ حقیر را بدهید. من منتظرپاسخ شما هستم.
ببخشید مزاحم شدم.حرفهای دلم بود.
اللهم احفظ امام خامنه ای
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...