زادسرجيرفتی : اي اسرائيل جنايتكار بدان كه سرنوشت قدس را، انقلاب سنگ و شعار هميشگي مسلمانان جهان با عنوان "هيهات مناالذله " تعيين مي‌كند نه مزدوران آمريكايي و امثال شما، و اين ملت هيچ‌گاه سازش با شما را نخواهد پذيرفت   ادامه . . .

 

خطبه اول

 

السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

 

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏

 

و الحمدللَّه ربّ العالمين نحمده و نستعينه و نتوكّل عليه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبيبه و نجيبه و خيرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشير رحمته و نذير نقمته سيّدنا و نبيّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّين المعصومين سيّما بقيّةاللَّه فى العالمين و السّلام على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين.

 

اوصیكم عبادالله و نفسی بتقوی‌الله و نظم امركم

 

سروران مکرم٬ روزه داران ارجمند٬ شب زنده داران بزرگ و بزرگوار٬ شما بندگان خوب خدا را و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌کنم٬ ماه تقوا روزهای پایانی‌اش را می‌گذراند و ان شاالله که شما از این خوان  گسترده‌ی الهی در این لیالی قدر و ایام رمضان، زاد و راحله و توشه‌ی یک سال آینده را و برداشت کرده‌اید و با خیال راحت این سفر عمر را ادامه خواهید داد که ان‌شاالله عمرتان دراز باد.

 

علی بن ابی طالب (ع)می فرماید: "جهاد النفس بالعلم عنوان العقل" کسی که با نفس خودش جهاد کند یعنی اهل تقوا باشد و متقی بشود، عاقل بودن خود را به اثبات می‌رساند. عاقل آن است که با نفس اماره مبارزه کند، و او را مهار کند، و او را لجام یا افسار بزند، و او را ازخود کامگی وخود مختاری نهی کند و با او مقابله کند. نفسی که "لامارة بالسوء"، فرمان به بدی می‌دهد، "الا مارحم ربی" حضرت یوسف(ع) می‌فرماید: "وَ مَا أُبَرِّئُ نَفْسِي إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلاَّ مَا رَحِمَ رَبِّيَ إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَّحِيمٌ" سوره‌ی يوسف، آيه‌ی53، من خودم راتبرئه نمی‌کنم و پناه می برم به خداوند، از چه چيزی؟، "من شر النفسی"

 

  ان‌شاالله توانسته باشیم تقوای الهی  را در خودما ن تقویت کرده باشیم، زيرا بزرگترین جهاد، جهاد با نفس است. ما چند نوع نفس داريم؛ 1- "نفس اماره" إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ ، كه به بدی فرمان می‌دهد، 2- "نفس لوامه" "و لا أُقْسِمُ بِالنّفْسِ اللّوّامَةِ"، كه انسان را از بدی‌ها نهی می‌كند و پس از انجام آن‌ها، آدمی را ملامت می‌نمايد، كه بعضی‌ها نام آن را وجدان نيز گذاشته‌اند. 3- "نفس مطمئنه" یا أَیّتُهَا النّفْسُ الْمُطْمَئِنّةُ ? ارْجِعی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیّةً"، كه نفس امام حسین عليه‌السلام است.

 

 با توجه به روز مبارک و روز مقدس قدس که به تعبیرامام راحل این روز مبارک از باقیات‌الصالحات آن ثلاله پاک پیامبرهست كه فرموده است : روز قدس روز خداست، و شما امروز٬ روز خدا را گرامی داشتید و روز مهمی است و با توجه به نهضت دیرینه و ضد صهیونیستی درسرزمین فلسطین که اینک آخرین نام آن بعداز انتفاضه، "انقلاب سنگ" است، خطبه‌ی اول را به جهاد با نفس اختصاص می‌دهیم که پیامبر فرمود: "عن ابى عبد الله عليه السلام : ان النبى صلى الله عليه و آله : بعث سريه فلما رجعوا قال مرحبا بقوم قضوا الجهاد الاصغر و بقى عليهم الجهاد الاكبر. فقيل يا رسول الله : ما الجهاد الاكبر؟ قال : جهاد النفس". جنگ نظامی و جنگ سرد و سخت افزاری، جهاد اصغر است، جنگ کوچکتر است. نفرمود جهاد صغری، فرمود اصغر، اصغر از صغری کوچکتر است. و جهاد با نفس را نفرمود جهاد کبیر، فرمود جهاد اکبر، جهاد بزرگتر و حقیقتا" کسانی می‌توانند در جهاد اصغر فدایی سید‌الشهدا بشوند که درجهاد اکبر ماه مبارک  رمضان نمره قبولی گرفته باشند.

 

 از عجایب خلقت و اسرار هستی این است که از شب قدر يعنی شب 23 ماه مبارك رمضان که شب اصلی قدر است، (دیشب شما سپری کردید و ان شاالله خداوند به جز خیر و برکت برای شما مقدر نکرده باشد)، تا شب عاشورا، يكصدو ده شب است، و عدد 110 عدد اختصاصی علی‌بن ابیطالب (ع) به حروف ابجد است، و چه راز و رمزی در این نهفته است، "الله اعلم". آری کسانی در عاشورا حسینی شدند که در ماه رمضان حقیقتاًعلوی گردیدند و جهاد با نفس کردند. جهاد بزرگتر مقدمه جهاد کوچکتر است و گر نه اگر در مقابل فشار شکم و تشنگی و گرسنگی و دیگر خصال رذیله و ناپسند آدمی نتواند مقاومت بکند، قطعاً و یقیناًدر مقابل توپ و تانک و تفنگ نمی‌تواند و در جبهه‌های هشت ساله‌ی دفاع مقدس شما و ما شاهد بودیم که رزمندگانی كه در خط مقدم، صف شکنی کردند که درنماز شب و زیارت عاشورا خواندن، کوشاتر بودند و راغب‌تر. امثال بنده که رغبت نداشتیم و شوق و ذوق نداشتیم، ماندیم و البته ضرر کردیم.

 

فرمود مرحبا بر قوم، درود بر طایفه اسلامی ما که "قضوا الجهادالاصغر" يعنی این جنگ نظامی که داشتيد، این چکاک شمشیرهای شما و این کلاه‌خود و زره‌های شما، این كشتن و کشته شدن شما، جهاد اصغر بود، و بقی علیهم الجهاد الاصغر،  فقيل يا رسول الله : ما الجهاد الاكبر؟ قال : جهاد النفس".

 

 بنده سه داستان از پهلوانی پهلوانان تاريخ بشر را، در محضر ورزشکاران برومند اسدابادی که در رشته طناب‌زنی الحمدالله والمنه  مقام دوم كشوری را کسب کردند و افتخار اسداباد شدند، سه داستان از پهلوانی پهلوانان  جنگجوی با نفس گفته‌ام و آنان تایید کردند و گفتند که این داستان‌ها برای ما ورزشكاران كشوری و بعضاً جهانی آموزنده است. به مناسبت نهضت حسینی فلسطینی‌هايی كه در باطن شیعه به حساب می‌آيند، حقیقتاً حماسه‌ای که این فلسطینی‌های به اصطلاح الان سنی مذهب می آفرینند، شاید دربعضی امورات از حماسه‌های شیعه  طی این سه دهه سخت تر و مهمتر باشد.

 

 اولین پهلوان مبارزه بانفس "ابن‌سیرین" است که شما اسم مبارکش رازیادشنیده‌اید، ابن سيرين پهلوان است، نه آن‌که بازوی خود را با ورزش و تمرین و ورزش‌های خاص و پرورش اندام، ستبر نشان می‌دهند. ابن سیرین تنومند پر انرزی، برای رزق حلال در بازار حمالی می‌کند، حمال کسی است که زیاد بار به دوش می‌کشد، مثل الان پیکان بارها نقش حمال را ايفا می‌كنند، بعضی از حمال‌های قديم 30 تا 40 من بار را، تا خانه های مردم حمل می‌کردند و مزد می‌گرفتند.

 

 زنی که خداوند در حقش لطف کرده بود و به او جمال داده بود و او متأسفانه از این جمال الهی استفاده به ناحق می‌برد از این حمال كه پهلوانی خوش هیکل بود خواست تا بارش را بر دوش بگيرد  و او را خانه برد و داخل خانه کرد و چون تنها بود در خانه را از پشت قفل کرد و راه را بر این پهلوان نامی و مرد آسمانی بست، از او طلب حرام کرد، و او را به گناه دعوت کرد..............، ادامه دارد ......

 

========

گروه استانها / حوزه همدان           89/06/12 - 17:47              شماره:8906120914

 

امام جمعه اسدآباد: تنها راه محو‌شدن دشمنان اسلام از جهان بازگشت مسلمانان به وحدت است

 

خبرگزاري فارس: امام جمعه اسدآباد گفت: تنها راه محو شدن دشمنان اسلام از جهان بازگشت مسلمانان به دين اسلام و وحدت است.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از اسدآباد، حجت‌الاسلام والمسلمين علي زادسرجيرفتي ظهر امروز در آيين عبادي ‌سياسي نماز جمعه اسدآباد با اشاره به احاديثي از حضرت علي (ع) و پيامبر اكرم (ص) در مورد جهاد نفس اظهار داشت: ماه مبارك رمضان فرصت مناسبي براي جهاد با نفس و داشتن تقوا است كه نفس مطمئنه نفس امام حسين (ع) است.

 

وي با اشاره به نهضت ديرينه ضد صهيونيستي ملت ايران افزود: كساني در عاشوراي حسيني علوي شدند كه در ماه مبارك رمضان جهاد نفس داشته و در راهپيمايي روز قدس حضور حماسي داشتند.

 

خطيب جمعه اسدآباد روز قدس را روز مبارزه با ظالمان و روز خداوند دانست و گفت: امام خميني (ره) به عنوان مردي الهي و آسماني و كارشناس حقيقي دين اسلام و موقعيت شناس جامعه بود كه توجه ويژه‌ به روز قدس، بيت‌المقدس و حمايت از فلسطين را سفارش مي‌كرد.

 

وي خاطرنشان كرد: از نظر امام راحل مشكل اصلي جهان اسلام حكومت دست نشانده و سرسپرده صهيونيستي است كه موجب تفرقه‌‌افكني بين مسلمانان جهان مي‌شود و تنها راه محو شدن دشمنان اسلام از جهان بازگشت مسلمانان به دين اسلام و وحدت است.

 

زادسر روز قدس را يك فرهنگ نهادينه، آرمان جهاني و هدف مقدس با عنايتي ملكوتي برشمرد و خطاب به استكبار جهاني و در رأس آنها رژيم صهيونيستي و آمريكا گفت: اي اسرائيل جنايتكار بدان كه سرنوشت قدس را انقلاب سنگ و شعار هميشگي مسلمانان جهان با عنوان "هيهات مناالذله " تعيين مي‌كند نه مزدوران آمريكايي و امثال شما و اين ملت هيچ‌گاه سازش با شما را نخواهد پذيرفت.

 
 

وي در ادامه با تسليت شهادت آيت‌الله قدوسي، ايشان را مبارزي خستگي‌ناپذير در تاريخ اسلام خواند و تصريح كرد: ايشان به موازات تحصيل به خودسازي و تهذيب نفس و عرفان واقعي نيز مشغول بودند تا توسط دشمنان كوردل به درجه شهادت نائل آمدند.

 
 

امام جمعه اسدآباد در پايان از سركشي از 14 مسجد شهر در شب‌هاي قدر توسط اعضاي ستاد نماز جمعه شهرستان خبر داد و گفت: بيش از 80 درصد از شب زنده‌داران در اين شب‌ها در مساجد را جوانان تشكيل مي‌دادند.

 

فرمانده بسيج و سپاه نبي‌اكرم استان كرمانشاه نيز پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه اسدآباد در سخناني روز قدس را واقعيت انكارناپذير در جهان اسلام و انقلاب تاريخي امام خميني (ره) خواند و گفت: ملت ايران با ولايت‌مداري، دين‌باوري، ايثار و فداكاري و از خود‌گذشتگي، تبعيت از ولايت فقيه به دنبال تحقق اهداف نظام جمهوري اسلامي است كه حمايت از ملت مظلوم فلسطين يكي از آن هداف است.

 

          محمدنظر عظيمي با بيان اينكه دشمنان اسلام و استكبار جهاني به دنبال اختلاف‌پراكني، ياس و نااميدي در ميان ملت ايران و مسلمانان جهان هستند، افزود: مي‌طلبد كه ملت مسلمان جهان با توجه ويژه به آموزه‌هاي ديني، اعتقادي، برادري، برابري و عدم ساده‌انديشي؛ توطئه‌هاي دشمنان را نقش بر آب كنند.

 

وي با اشاره به حوادث بعد از انتخابات سال گذشته گفت: تاريخ شاهد است كه چه طور ملت ايران با بصيرت و تبعيت از رهبر معظم انقلاب به عنوان ديده‌بان، جلوي توطئه‌ و سخن‌پراكني‌هاي دشمنان ايستادگي كرد.

 

عظيمي خاطرنشان كرد: امروز شاهد هستيم كه مدعيان حقوق بشر به علت بيداري، فداكاري و ايثار ملت ايران عرصه را برخود تنگ مي‌بينند و از توطئه‌هاي خود ناكام مانده‌اند.

 

انتهاي پيام/ج10/ب

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...