چهارمين حقه‌ای كه در این دعوت بکار بسته بود، می‌خواست به مردم بگوید ای مردم این فرزند پیغمبر صلی‌الهن عليه و آله و سلم، و ائمه معصومین  عليهم‌السلام، اگر دیدید هیچ وقت به عنوان خلیفه حکومت نکردند و مثل ما کاخ نساختند، مثل ما . . . اما فرصت پیدا نمی‌کنندimg/daneshnameh_up/3/32/ahlbeit.jpg ادامه . . .

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

و الحمدللَّه ربّ العالمين نحمده و نستعينه و نتوكّل عليه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبيبه و نجيبه و خيرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشير رحمته و نذير نقمته سيّدنا و نبيّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّين المعصومين سيّما بقيّةاللَّه فى العالمين و السّلام على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين

خدا را شاکر هستیم و از درگاه با عظمت ثامن‌الحجج علی‌بن‌موسی الرضا عليه‌السلام، صمیمانه سپاسگزارم که دگرباره توفیق زیارت جمع جمیل شما جیرفتیان باجلال و جبروت را زیارت فرمود و ان‌شاءا... آنچه که امشب بر زبانمان جاری می‌شود مرضی حضرت حق و امام رئوف امام رضا  عليه‌السلام قرار بگیرد و مفید مجلس و محفلمان واقع گردد به برکت صلوات بر محمد و آل محمد صلی‌الله عليه و آله و سلم.

خدمت همه شما سروران بزرگوار جیرفتی،السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته، اولاً، سلامی چو بوی خوش آشنایی تقدیم می‌کنیم و ثانیاً، دلتنگی شدید خود را از عدم توفیق با شما بودن طی یکی دو سال اخیر ابراز می‌کنم و شاید بعضی‌ها خرده بگیرند اما می‌گویم که بارها و بارها دلم برای جیرفت و برای با جیرفتیان بودن، برای جیرفتی‌ها گفتن و از جیرفتی‌ها شنفتن، تنگ شده است و حقیقتاً اظهار دلتنگی داشتم و بعد از این‌که از اینجا به هر دلیلی رفتم، تازه معنی غریبی را دانستم و در جایی که بودم طی 14 ماه گذشته آنجا رسما اعلام کردم که بنده تا قبل از آمدنم به این دیار به رغم اینکه 52 سال از عمرم سپری شده است، معنی دو مطلب را نمی‌دانستم، اول، غریب کیست و غریبی چیست، و دوم، مبارزه با نفس کدام است، و این دو را من در دیار غربت که حقیقتاً غریبی را با همه وجود درک کردم و یکی از عمده دلایلی که حقیقتا دلتنگ جیرفت و جیرفتی‌ها بودم و هستم این درک غریبی و دیار غربت به معنی صحیح کلمه بوده است.

 از اینکه دگرباره در جمع آشنایان حضور پیدا کردم و امشب اسامی خوش دوستان را، شعرهای نورانی یاوران را، و صدای ملکوتی و خوش آهنگ دوستان را در قالب‌های مختلف از تلاوت قرآن کریم، تا اشعار و شعرخوانی برادر بزرگوارمان جناب آقای سلیمانی، و تا اجرای برنامه برادر بزرگوارمان جناب آقای سیداسماعیل، همه‌ی این‌ها که بعد از مدت طولانی دوسالی که شاید بیست سال بر من گذشت و گفتم 14 ماهی که در جایی بودم شاید از نظر درازی مدت اندازه ده سال بر من گذشت، و از امام رضا (ع) صمیمانه تشکر می‌کنم که لطف کرد، بزرگواری کرد، و به عشق نامش و یادش این حقیر را به زیارت عشاقش در سرزمین رضوی جیرفت، نائل گردانید و یک‌بار دیگر آن زائر بارانی‌اش را به دیار جیرفتی‌ها رسانید و به زیارت جیرفتی‌های عزیز نائل گردانید. بر این مهم حقیقتاً سجده‌ی شکر به جای می‌آوریم و پیشانی عبودیت می‌ساییم.

خلاصه عرض خواهم کرد، سعی می‌کنم وقت شما را خیلی نگیرم و خودم هم مایل هستم از ادامه برنامه‌ها خصوصا مداحی برادر بزرگوار و عزیزمان که از دوستان و سروران قدیمی هستند، حاج آقا محسن طاهریبه رغم خستگی شدیدی که داشتند باز هم قبول زحمت کردند، استفاده بكنم.

مطالبی را كه دسته‌بندی کرده‌ام فهرست‌وار عرض می‌کنم و رفع زحمت می‌کنم که انشاءا... شما دقت بیشتری مبذول می‌فرمایید .

همگان مستحضر هستید كه اسلام دین سیاست است و دین سیاسی است و رهبران اسلام خصوصا حضرات معصومین صلوات‌ا. . . عليهم اجمعین، سياسی‌ترين مردمان بودند و هستند، بعد سیاستمداری ائمه‌ی هدی عليهم‌السلام، توسط امام رضا  عليه‌السلام برجسته شد و به نمایش گذاشته شد کما اینکه در رابطه با هر امام معصومی یک ویژگی برجسته شده و سردمدار سیاسیون در بين ائمه  عليهم‌السلام در مقام عمل، كه سیاستمداری قرآنی را عمل کرد و نتیجه گرفت امام رضا عليه‌السلام است و به تعبیر بنده در سال گذشته که تیتر برخی از خبرگزاری‌ها هم شد، امام رضا (ع) سردمدار جنگ نرم بوده است و جنگ نرم از آن روزگار همچنان ادامه دارد، کما این‌که الان در روزگار ما سردمدار جنگ نرم در جبهه حق و عدل پروردگار، فرزند برومند امام رضا  عليه‌السلام، زاده سرزمین امام رضا  عليه‌السلام ،یعنی مقام منیع امامت و ولایت حضرت آیت‌ا... معظم خامنه‌ای کبیر مدظله‌العالی است.

 اتفاقا در بین خلفای به ناحق هم یکی از سیاستمدارترین یا سیاسی‌کارترین خلفای ناحق، مأمون بود که حكومتش مصادف شده بود با امامت امام رضا عليه‌السلام. هر دو می‌خواستند با سیاست جلو بروند اما مأمون با سیاسی‌کاری به معنی حقه‌بازی، و امام رضا  عليه‌السلام با سیاستمداری به معنی آموزه‌های قرآنی و اسلامی.

 مأمون از امام دعوت کرد و اصرار کرد و امام را از مدینه به طوس کشانید بنا به دلایلی که عرض می‌کنم.

اولین دلیلش این بود که می‌خواست طیف بزرگی از جماعت روزگار سلطنت خودش را، تحت سیطره‌ی کشوری که در اختیار مأمون داشت و پهناور هم بود، با دعوت از امام، به حکومت خودش جذب کند، ولی این حقه بود، حقیقت نبود، نیرنگ بود، می‌خواست امام را بیاورد به مرکز خلافت خودش تا به علویان بگوید که امام  عليه‌السلام حامی من است، و چون امام حامی من است شما شیعیان امام  عليه‌السلام هم بايد حامی من باشید، و این دروغ بود و این حقه بود سیاسی‌کاری بود.

 دومین حقه‌ای را که از دعوت امام عليه‌السلام در سر داشت، می‌خواست هجده (18) نهضت علوی که در سراسر کشور اسلامی آن زمان که مرکزش در خراسان قرار گرفته بود آن‌هم بعد از قتل برادرش امين و بعد از تعویض و تغيير پایتختی از بغداد به طوس، این نهضت‌ها را خاموش کند.

هجده ( 18) نهضت در سراسر کشور اسلامی آن زمان علیه عباسیان شکل گرفته بود، در حمایت از امام عليه‌السلام بودند و هر روز گسترده‌تر می‌شدند. ایشان می‌خواست با دعوت از امام  عليه‌السلام، در حقیقت این نهضت‌ها را، نهضت‌های هجده‌گانه را خاموش کند و این هم نقشه بود حقه بود دروغ بود.

ایشان با تمسک دروغين به امام عليه‌السلام می‌خواست آن‌ نهضت‌ها علوی و رضوی را، خام کند و خاموش نماید.

حقه‌ی دیگری که از این دعوت داشت، این‌که امام را از نزدیک در چارچوب کاری خود، تحت کنترل و نظارت در بیاورد و بر چگونگی آمد و شد با امام عليه‌السلام، مسلط باشد. این‌که مأمون در طوس باشد و بخواهد حکومت کند و امام رضا  عليه‌السلام در مدینه هزاران کیلومتر و صدها فرسخ آن طرف‌تر هر کار كه صلاح بداند انجام بدهد، نمی‌شد و خيلی سخت بود، به ناچار باید به هر حقه‌ای که بود امام  عليه‌السلام، از مدینه به طوس آورده می‌شد تا مأمون بتواند نظارت و کنترل بیشتری را بر گفتار، کردار و رفتار امام اعمال کند.

چهارمين حقه‌ای كه در این دعوت بکار بسته بود، می‌خواست به مردم بگوید ای مردم این فرزند پیغمبر و ائمه معصومین  عليهم‌السلام، اگر دیدید هیچ وقت به عنوان خلیفه حکومت نکردند و مثل ما کاخ نساختند، مثل ما دارای کنیز نشدند، نتوانسته‌اند، نه این‌که نخواسته‌اند، به اصطلاح آب ندیدند و گرنه شناگران خوبی هستند، باور ندارید بیایید نگاه کنید من الان به عنوان خلیفه از امام معصوم از فرزند پیامبر دعوت کردم که به زهد، و تقوا شهره آفاق است، بیايد ولیعهد بشود. ولیعهدی پست و مقام است، پست مهمی است، آقا هم پذیرفته ولیعهد شده است. بنابراین (نعوذ بالله)، ائمه هم پست‌طلب هستند، ریاست‌طلب هم هستند، اما فرصت پیدا نمی‌کنند.

در حقیقت قصد آن ملعون اين بود تا مقام امام  عليه‌السلام را در افکار عمومی مردم خفیف کنند.

حقه‌بازی دیگری که از این دعوت داشت، حکومت نامشروع و غاصب خودش را که با قتل برادرش حاکم شده است و بر امور مسلمین به ناحق و غاصبانه حکمرانی می‌كرد، مشروعیت ببخشد. یعنی این‌که بگوید ای مردم مسلمان من بر حق هستم، برای این‌که ولیعهد من، حجت خداست، معصوم است، پسر پیغمبر است، و این‌چنین مردم را فریب بدهد.

 و ششمين مطلب سياسی‌كارانه‌ای را که دنبال می‌کرد، می خواست با این دعوت اعلام کند که امام رضا عليه‌السلام فرزند پیغمبر، الان در حکومت ما دارد فعالیت می‌کند، ولیعهد ما است، در کاخ ما زندگی می‌کند و این پيام شوم و پرفريب را برای همگان بفرستد كه حكومت من مأمون كه با برادركشی و مسلمان‌كشی به خلافت رسيده‌ام، حكومتی علوی و اسلامی است.

البته كه اين خليفه‌ی نابكار عباسی، اهداف سياسی‌كارانه‌ی ديگری نيز داشت كه مجال پرداختن به آن‌ها نيست، و  سیاسی‌کاری، یعنی دروغ، سیاسی‌کاری یعنی نفاق، سیاسی‌کاری یعنی یک سخنی گفتن و برعكس آن عمل كردن، كه خوب متأسفانه در کشور ما نيز اجمالاً رایج شده است. آری رایج شده است.

 این سیاست‌های نرم اینچنینی که الان رایج است، از قدیم‌الایام مرسوم بوده است، نمونه‌ی بارز آن، سیاسی‌کاری‌های مأمون است. اگر می‌بینید در انتخابات‌ها دروغ‌های بزرگ، وعده‌های عجیب و مسائل خاص دیگری که شما بهتر از من می‌دانید مثل سفره‌های كذايی چندهزار نفری انداختن، این‌ها بر مبنای همین سیاست‌های مأمونی است، یعنی سیاسی‌کاری شيطانی.

 نقطه‌ی مقابلش سیاستمداری امام رضا  عليه‌السلام است، ببینید در مقابل همه‌ی این حقه‌ها مقابله کرده است اما نه با حقه‌بازی، نه با سیاسی‌کاری، با سیاستمداری:

 خوب، اولین کار سیاست‌مدارانه‌ای که کرد و بهانه به دست آن ملعون نداد، رفتن بر سر قبر پيامبر و با صدای بلند گريه كردن بود، مأمون دنبال بهانه بود، دنبال بود که یک مورد بهانه پیدا کند و بر امام بتازد. امام  عليه‌السلام باید این سیاسی‌کاری‌های و حقه‌بازی‌های مأمون را بر ملا كند و به جامعه بفهماند. مردم به ظاهر نگاه می‌کردند و می‌گفتند همه چیز خوبه، اما امام که کل مطلب را می‌دانست، می‌بایست مقابله کند، به همين جهت آمد سر قبر جدش حضرت محمد (ص) و شروع کرد به گریه کردن. امام با صدای بلند، های های، گریه می‌کرد همه مردم را متوجه خود کرد، مردم با خود گفتند که خدایا امام  عليه‌السلام چرا گریه می‌کند. گریه امام سیاستمدارانه بود. گریه بود، گریه‌ای مدبرانه، با تدبیر.

 از باب اين‌كه در مثل مناقشه‌‌ نيست عرض كنم كه در همین جیرفت خودمان زمان قبل از پيروزی انقلاب اسلامی، اينجور گریه‌ای اتفاق افتاد، من درست به یاد ندارم كه آيا رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند و يا آيت‌الله ربانی املشی قدس‌سره، به خانم‌ها که آن چنان گریه‌ی مدبرانه و به هنگامی را شروع کردند احسنت گفتند. فرمودند آفرین به اين گریه مدبرانه‌ی شما در امروز، یادم نیست دقیقا موضوع چی بود. نکته‌ای را، کلامی را آقا اشاره کردند که سوزناک بود اما برای گرياندن نگفتند و جو هم جو گريه نبود که یک مرتبه یک صدای گریه‌ای همگون و هم صدا از آن طرف پرده از خانم‌ها بلند شد، خیلی با ابهت گریه كردند كه مدبرانه و سياستمدارانه بود.

آری، مردم گفتند. یابن رسول‌ا... چرا گریه می‌کنید، فرمود مگر نمی‌بینید آمدند می‌خواهند مرا از جدم جدا کنند، می‌خواهند مرا به غریبی ببرند، و چون دارم از جدم دور می‌شوم ناراحت و گريان هستم، و با این حركت به همه فهماند که این سفر اجباری است. يعنی من به سفر نمی‌روم، به تبعیدگاه می‌روم. مرا می‌برند خود نمی‌روم. این اولین حرکت سیاستمدارانه‌ی امام رضا  عليه‌السلام در مقابل جنگ نرم شیطانی مأمون بود.

دوم، فرمود همه زن‌های خاندان اهل پیغمبر جمع بشوند، همه‌ی بنی‌هاشم بیایید، بیایید خانه کار دارم، و همه جمع شدند. امام خطاب به اهل خانه فرمودند: همه گریه کنید، چرا؟، چون من به غریبی می‌روم، دیگر از این سفر برنمی‌گردم، چون آنجا کسی نیست بر من گریه کند. حالا شما بر من گریه کنید.

 یعنی چی؟، یعنی این‌که می‌برند مرا به زور به تبعیدگاه، و در نهایت مرا خواهند کشت.

نکته سومی که امام رضا در مقابل آن روباه مكار سیاستمدارانه تدبیر كرد، فرمود هیچ کس حق ندارد همراه من بیاید تا همه‌ی بغض‌ها در خاندان نبوت نسبت به خلفا، مثل مأمون بماند و این‌كه بگویند این سفر اختیاری نیست تا با زن و بچه بروم، اجباری است.

 سیاست بعدی مدبرانه اما مسیر انتخاب راه بود، فرمود از این مسیر باید برویم از مدینه برویم عراق، بعد از عراق برويم به زیارت قبور ائمه  عليهم‌السلام، بعد برویم بصره، از بصره برویم اهواز، از اهواز تا مرکز ایران ،و برویم نیشابور و تا طوس كه در تاریخ ثبت شده است، در تمام طول اين سفر طولانی مرتب و سياستمدارانه و با ظرافت  علیه حکومت مأمون تبلیغ و ترویج کرد.

 در حقيقت با اين حركات و فرمايشات ثابت کرد كه مردم من را به تبعید می‌برند، آخرش مرا خواهند کشت. ای مردم آنچه را مأمون می‌گوید سیاسی‌کاری است، آنچه را که من می‌گویم سیاستمداری است، آنچه كه من می‌گویم همان سیاستی است كه عین دیانت است. آنچه را كه او می‌گوید سیاسی‌کاری به معنی حقه‌بازی است.

اگر در خاطرتان باشد امام خمينی قدس‌سره مطلبی را بدين مضمون فرمودند: رئيس ساواك آمد در زندان پیش من و گفت، آقا شما بزرگ هستید، آقا هستید این سیاست به درد شما نمی‌خورد، این سیاست پدرسوخته بازی است به درد ما می‌خورد، شما باید آقا باشید و در سياست دخالت نكنيد. امام فرمود من جوابش گفتم این سیاستی که شما دارید، بله همان پدرسوختگی است، مال شماست، به درد شما می‌خورد، همان سیاست مأمونی است. سیاستی که ما داریم سیاست علوی است، سیاست عاشورایی و سیاست رضوی است.

امام رضا عليه‌السلام، حرکت مهم و بسيار هوشمندانه و سياستمدارانه ديگری نيز در نیشابور انجام داد كه معروف به حديث سلسلة‌الذهب است، فرمود که من شنیدم پدرم امام موسی‌بن‌جعفر فرمود، شنیدم پدرم جعفربن‌محمد فرمود، شنيدم پدرم محمد‌بن علی فرمود، همين‌طور تا رسيد به رسول‌الله، كه کلمة لا اله الا ا... بشرطها، مردم مسلمان، نمازخوان‌ها روزه‌بگیرها، خمس دهندگان، زکات پردازان، حج‌ روندگان، صله رحم کنندگان، آمران به معروف، نهی کنندگان از منکر، اگر می‌خواهید بندگی خدا را بکنید، یک راه بيشتر ندارد، يعنی يك شرط دارد، آن هم یک شرط اساسی، اگر امر به معروف می‌کنید شرطش من هستم ، اگر ديگر عبادات را انجام می‌دهيد و پيشانی عبودیت بر خاك می‌سایید، و اقامه‌ی نماز می‌کنید شرطش من هستم.

امام عليه‌السلام این مهم را فرمود و سرانجام به طوس رفت تا آن نماز تاريخی عيد فطرش که مفصل است و وقت نیست.

 مردم بزرگوار جیرفت و هر كس كه بعداً خواننده و يا شنونده‌ی اين مطالب خواهد شد، بنده این را در محضر قرآن و در محضر روح اقدس و انور امام رضا عليه‌السلام، و ارواح طیبه شهدا صلوات‌ا... عليهم اجمعین عرض می‌کنم، و با اعتقاد راسخ می‌گويم، امروز نمازخواندن، روزه گرفتن، خمس دادن، زکات پرداختن،  مکه رفتن، کربلا رفتن، صله‌ی رحم به جا آوردن، و گناه نکردن، و ثواب انجام دادن، همه و همه به شرطی محقق می‌شود که با ولایت نائب به حق امام زمان و فرزند برومند و شایسته‌ی امام رضا حضرت آیت‌ا...العظمی حاج سیدعلی خامنه‌ای، جامه‌ی عمل بپوشد. یعنی همان بزرگوار و عظیم‌الشأنی که الان مهمان خواهر امام رضا است.

انجام این سفر در سالروز ولادت امام رضا عليه‌السلام به ساحت اقدس خواهرش کریمه اهل بیت سلام‌الله‌عليها، نکته‌ها دارد. بله هر كس در اين شرايط ثابت قدم بماند رضوی است. در این شرایط خاص. البته بنده می‌دانم سختی‌ها را، بنده می‌دانم گرانی‌ها، نرخ تورم این چند روز را می‌دانم، وضعیت سخت معیشتی و اقتصادی سال‌های گذشته و روزهای اخیر را، که البته طی همه سی سال گذشته جریان داشته است، اما بدانید ولایت داشتن، بدون امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، محقق نمی‌شود، و چه خوش گفت حاج آقا قرائتی این مفسر نورانی قرآن كريم که تفسیرش نيز تفسیر نور نام گرفته است، جمله عجیبی فرمود، فرمود استقبال از رهبر معظم انقلاب اسلامی، تعظیم شعائر الله است. يعنی هرکس می‌خواهد تعظیم کند نماز را، روزه را، خمس و زکات را، و حج و جهاد را، تعظیم کند رهبر معظم انقلاب اسلامی و نائب به حق بقیة ا...الاعظم امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشريف، یعنی حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای را.

یک تشکر داریم از بزرگان دین و اعاظم حوزه‌‌ی مقدسه‌ی قم که تکریم و تعظیم کردند از حضرت آقا، و استقبال با شكوهی داشتند. بعضی از بزرگان که آمدند و مثل مردم قم استقبال کردند، بعضی از بزرگان که تعداد زیادی بودند که شما دیدید از تلویزیون در حرم حضرت معصومه استقبال کردند. بعضی‌ها در دفتر حضرت آقا مثل آیت‌ا... جوادی آملی و دیگر بزرگان دین، استقبال کردند و تعظیم کردند، صمیمانه تشکر می‌کنیم از مراجع تقلید از علما از مجتهدین بزرگوار.

یک گله هم داریم از ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام که چرا به قم تشریف نیاوردند و چرا در قم در جوار کریمه اهل بیت سلام‌الله عليها، از نائب امام زمان استقبال نکردند. این سؤال ماست چرا؟، چون در پاسخ به بنده، ایشان گفتند هر کجا اختلاف بشود حکم، حکم آیت‌ا...العظمی خامنه‌ای خواهد بود و من اگر مجاب نشوم خودم را مکلف می‌دانم از رهبر معظم انقلاب به عنوان نائب امام زمان اطاعت کنم، این را به خودم فرمود، بنده عرض می‌کنم که حضرت آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی چرا در این سفر آقا را همراهی نكرديد!، کمترین حق رهبر معظم انقلاب این بود که جناب عالی در قم از رهبر معظم انقلاب استقبال کنید و دهان دشمنان را ببندید و تودهنی به دشمنانی که می‌خواهند اختلاف بیندازند، بزنید، اما متأسفانه این کار را نکردید و این گله را از شما داریم و دلمان می‌خواهد که این گله به گوش شما برسد.

 نکته دیگری که یادداشت کردم بگویم استقبال بی‌نظیر لبنانی‌ها در تاریخ لبنان از رئیس‌جمهوری اسلامی ایران. قطعا برادر بزرگوارمان جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد این استقبال را به حساب شخصی خودش نگذاشته است، استقبال از رئیس جمهوری اسلامی ایران، آن‌هم اين‌چنين استقبالی باشکوه و بی‌نظیر، از جهاتی استقبال از انقلاب اسلامی ایران، از امام خمينی قدس‌سره‌الشريف، از رهبر معظم انقلاب اسلامی، و البته از شجاعت و شهامت شخص شخیص رئیس جمهور هم هست که آنچنان با جرأت برنامه‌ها را به هم زد و گفت با هلی‌كوپتر از فرودگاه به كاخ رياست جمهوری لبنان نمی‌روم، بلكه ماشین رو باز می‌خواهم بروم، مثل داخل ایران به ابراز احساسات مردم پاسخ گفت و دشمنان را خیره کرد. شجاعت این مرد شجاع موجب افتخار است. که هر کسی که ایرانی بود و غیرت اسلامی و ايرانی داشت، وقتی می ديد نه فقط مردم شيعه بلكه لبنانی‌های مسیحی و سنی، این گونه رئیس جمهور جمهوری اسلامی ايران را در آغوش گرفتند و استقبال کردند حظ کرد لذت برد، و هر کسی كه خود را ایرانی می‌داند و از این شور و حال لبنانی‌ها لذت نبرد، او باید در ایرانی بودن خودش شک کند. اين سفر خصوصاً در شرايط فعلی پر خیر، پر برکت، دشمن‌شکن بود و روی صهیونیست و آمریکا را کم کرد و شرشان را به خودشان برگرداند و این جزو الطاف الهی است.

نکته دیگر در خصوص نطق آقای احمدی‌نژاد در سازمان ملل است. شما شنیدید و خیلی‌ها هم گفتند این نکته‌ای که من می‌خواهم بگویم چیز دیگری است، مدیر مسؤول دویچه آلمان كه از خبرگزاری‌های مهم جهان است يك نظرسنجی اينترنتی جهانی داشته است كه مردم كاربر در فضای مجازی سايبر راجع به ادعای رئيس جمهور انقلاب اسلامی ايران كه گفته است جنايت يازدهم سپتامبر كار خود امريكا و صهيونيزم است، نظر بدهند، بيش از 85% جهانيان، ادعای آقای احمدی‌نژاد را تأييد كرده و پشتيبانی كرده‌اند، و اين يعنی صدور انقلاب اسلامی ايران، و اين مطلب بسيار مهم و مايه‌ی مباهات است.

........................

خداوند شما و ما را بر آنچه كه خودش می‌پسندد موفق بدارد،

 خداوند توفیق بدهد که کشورمان این گذر سخت یارانه‌ها را كه بايد انجام بدهد، پشت سر بگذارد، و این سختی‌های این روزها را که گرانی‌ها یک دفعه درصد بالایی رشد داشته و شامل خوراکی‌ها، پوشاکی‌ها و وسایل دیگر شده قابل تحمل بگرداند.

بدانید و بدانيم، بین خود و خدا الان پهلوان نامی جهان جمهوری اسلامی ایران است، این یل بودن هزینه دارد، از این گرانی‌ها دارد، از این سختی‌ها دارد، اینها را برای رضای خدا تحمل کنید، از گرسنگی نمی‌میریم. ناشكری نكنيم، یک وقت خدای ناکرده گرفتار بلایی مثل بلای پاکستان نشویم 20میلیون کشته و ده‌ها ميليون آواره،  یک سوم رقم کشور جمهوری اسلامی ایران فقط كشته داد آن سيل وحشتناك و بدون نمونه قبلی در تاريخ بشر، ناشکری نکنیم.

به خدا وجود این پسر پیغمبر صلی‌الله عليه و آله و سلم شکر دارد، پاکی‌اش، طهارتش، فضیلتش، تسلطش بر همه امور، شكر دارد. به حرفهایش گوش بدهیم به عشقش زندگی کنیم و به دشمنانش اجازه ندهیم عرض‌اندام بکنند. اگر چنین بکنیم مطمئناً که رضوی هستیم، و ثامن‌الحجج علی‌بن‌موسی‌الرضا عليه‌السلام و امام زمان عليه‌السلام، از ما راضی خواهند بود به برکت صلوات بر محمد و آل محمد صلی‌الله عليه و آله و سلم.

والسلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

جبرفت؛ پاییز 1389

بازنشر؛ 1394/05/29

==================

انعكاس خبری اين سخنرانی در رسانه‌ی "ايرنا"

======================

ا

امام رضا عليه‌السلام آغازگر مبارزه با جنگ نرم چاپ ايميل

زادسرجيرفتی : امام رضا عليه‌السلام آغازگر مبارزه با جنگ نرم بوده است ادامه . . .

 

کد خبر: 30031914          (1401326)            تاريخ انتشار : 29/07/1389 - 12:38

 

زادسرجيرفتی : امام رضا (ع) آغازگر مبارزه با جنگ نرم بوده است

 

جيرفت - حجت الاسلام ' علي زادسر' گفت: امام رضا (ع) سرآمد مبارزه با جنگ نرم بوده است كه اين جنگ از آن زمان همچنان ادامه دارد و در روزگار ما فرمانده جبهه حق مقام فرزانه ولايت، خامنه اي كبير است.

 

حجت الاسلام 'علي زادسر' شبانگاه چهارشنبه در آيين جشن ميلاد امام رضا (ع) در جيرفت افزود: دين اسلام دين سياسي است و رهبران اسلام سياسي ترين مردمان بوده و هستند.

 

وي اظهار داشت: در بين خلفاي ناحق، يكي از نابكار ترين خليفه ها مامون بود كه حكومتش با دوران حيات مبارك امام رضا (ع) همزمان شده بود.

 

وي اضافه كرد: در آن دوران مامون با سياسي كاري به عنوان حقه بازي حكومت مي كرد اما امام رضا (ع) با سياست مداري به معني آموزه هاي قرآني در راستاي برگزاري عدل پيش مي رفت.

 

حجت الاسلام زادسر، جذب طيف بزرگي از جماعت روزگار به طرف حكومت، خاموش كردن 18 نهضت علويان كه در سراسر كشور طيف سياسي آن زمان را شكل داده بودند ، كنترل و نظارت امام در چارچوب كاري خود و خفيف نمودن مقام امام در افكار عمومي مردم را از جمله دلايل دعوت مامون از امام رضا (ع) عنوان كرد.

 

وي در ادامه گفت: اثبات حقانيت حكومت مامون و مشروعيت بخشيدن به حكومتش پس از قتل برادر يكي ديگر از دلايل آوردن امام رضا (ع) به مشهد بود تا مامون مردم را فريب بدهد و اينكه مي گويند ما غاصب حكومتيم اين چنين نيست، چرا كه امام رضا (ع) وليعهد ما است.

 

نماينده سابق مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس ، نقطه مقابل سياسي كاري مامون را رفتار امام رضا (ع) ذكر كرد و افزود: اولين حركت امام در جنگ نرم و در مقابل جنگ نرم شيطاني مامون اين بود كه امام با سياست مداري با سياسي كاري هاي مامون مقابله مي كرد.

 

حجت الاسلام زادسر گفت: انتخاب مسير حركت امام تا خراسان گام ديگري بود كه امام در تمام منازل و طول سفر عليه حكومت مامون با ظرافت تبليغ كردند، چنانكه در آخرين حركت نيز در نيشابور امام حديث سلسه الذهب را خواندند.

 

وي با اشاره به تقاضاي يكي از عوامل طاغوت در زندان از امام راحل (ره) مبني بر كنار گذاشتن سياست، گفت: امام در جواب اين فرد فرمودند، سياست شما سياست ماموني است و سياست ما علوي، عاشورايي و رضوي و عين ديانت ما است.

 

اين نماينده سابق مجلس ، راه بندگي خداوند را به فرموده امام رضا (ع) تمسك به ولايت دانست و خطاب به مردم جيرفت بيان داشت: امروز نماز خواندن ، روزه گرفتن ، خمس و ذكات دادن، مكه رفتن و در ديگر اعمال به شرطي محقق مي شود كه با ولايت نائب برحق ايشان حضرت آيت اله خامنه اي همراه باشيد.

 

حجت الاسلام زادسر در ادامه با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به قم ، همزماني اين سفر را با ميلاد امام رضا (ع) در بر دارنده نكته هايي دانست و تاكيد كرد: ولايت بدون امامت رهبر انقلاب محقق نمي شود .

 

وي با اشاره به سخن حجت الاسلام قرائتي كه استقبال از رهبر معظم انقلاب را تعظيم شعائر الهي دانسته بودند، افزود: هركس مي خواهد تعظيم كند و نماز ، روزه ، خمس و ذكات را تعظيم كند، رهبر انقلاب را بايد تعظيم كند.

 

وي با تشكر از بزرگان دين و مراجع ، علماي عظام كه تكريم و تعظيم نمودند و از رهبر معظم انقلاب استقبال كردند ، به استقبال بي نظير تاريخ لبنان از رييس جمهور نيز اشاره داشت و گفت: بي شك احمدي نژاد نيز اين استقبال را به حساب خودش نگذاشته است.

 

وي افزود: استقبال بي نظير و با شكوه تاريخي لبنان كه عروس خاورميانه بوده است در جهت هايي از انقلاب اسلامي ايران ، رهبر معظم انقلاب از امام و شجاعت و شهامت رييس جمهور انجام شد.

 

وي با اشاره به شجاعت خيره كننده رييس جمهوري گفت: حضور رييس جمهور با برهم زدن برنامه هاي استقبال و حضور در بين مردم استقبال كننده دشمنان را خيره كرد و باعث لذت بردن هر ايراني، باغيرت ايراني اسلامي شد.

 

وي بيان نمود: توصيه عالمان اين است كه اين استقبال با شكوه را رييس جمهور به حساب جمهوري اسلامي ايران گذاشته و روي آمريكا و صهيونيزم بين الملل را كم كرد و شرشان را در شرايط فعلي به خودشان برگرداند.

 

زادسرجيرفتی:  بيان داشت: استقبال مردم لبنان از رييس جمهور به همراه برگزاري كنفرانس خاور دور و نزديك، رياست ايران بر سازمان نفتي اوپك، نا آرامي هاي فرانسه نويد بخش پيروزي جمهوري اسلامي ايران و نابودي شرق و غرب به سركردگي آمريكا است.ك/2

 

7444/2624

 

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30031914

 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...