قسمت سوم ؛

پرسش ششم ؛

6- دلسوز عمرانی و توسعه یعنی چه؟ آیا در جیرفت وجود دارد.

برابر آموزه‌های دین مبین اسلام عزیز، دلسوز عمرانی کسی است که همه‌ی اختیارات قانونی و توانمندی مدیریتی خود را با معیار الهی عدالت مصروف سروسامان دادن به امور مهم و مختلف مردم مسلمان بگرداند. مردم عزیزی که به نوعی از همت و تلاش او بهره‌مند می‌شوند. برای مثال نباید نگاه یک دهدار، بخشدار، فرماندار، استاندار، و یک وزیر، با نگاه رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه‌ی قضائیه و دیگر مقامات سطوح مختلف کشور به مجموعه‌ی مدیریتی‌شان فرق بکند، آنچه که تفاوت می‌کند، توان و امکانات هر کدام از این مقام‌ها می‌باشد، که خداوند تبارک و تعالی بر مبنای وسع بندگانش از آنان تکلیف می‌خواهد.

بنابر منطق اسلام عزیز و تعلیم قرآن مجید، مثالی بزنم تا موضوع بیشتر قابل حس و لمس باشد. مثلاً وزیر محترم آموزش و پرورش نباید به استان همدان، بیشتر از استان کرمان و دیگر مناطق کشور توجه بکند، و ایضاً دیگر مقامات کشور، مخصوصاً رئیس جمهور که کلید اصلی بیت‌المال را در دست دارد. اگر خدای ناکرده چنین بکنند، دلسوز عمرانی نیستند.

 بدون تردید اگر مدیرانی خدای ناکرده از انواع امکاناتی که متعلق به بیت‌المال مسلمین است و به امانت در اختیار آنان قرار گرفته است، به نفع شخصی خود، اقوام، هم‌ده‌هی‌ها، همشهری‌ها و از این قبیل استفاده بکنند و بیت‌المال را سفره‌ی پهن شده‌ای ‌بدانند که فقط باید شکم خود و خاندان و همولایتی‌هایشان را پر کنند، عکس دلسوز و امانتدار هستند.

بنا براین اعتقاد بود که این حقیر که دلسوزی‌ام را عملاً ثابت، و حتی سلامت جسمی‌ام را هم مصروف تعالی دین و دنیای جیرفتی‌ها و عنبرآبادی‌ها، و باید بگویم ایرانی‌ها، کرده‌ام، می‌گفتم : خدا لعنت بکند مرا اگر در پی‌گیری امور مردم مناطق مختلف حیطه‌ی کاری و مدیریتی‌ام، از جیرفت و عنبرآباد گرفته تا کرمان و تهران و کل ایران که معمولا مراجعه داشتم، فرق بگذارم و دوئیت قائل بشوم، زیرا پی‌گیری‌های نماینده‌ی سابق جیرفت و عنبرآباد، در کل کشور شهرت پیدا کرده بود.  و در عمل نیز این ادعای مهم و بسیار سخت را ثابت کردم. حتماً مخالفت تعدادی اندک و بهانه‌گیر از برخی از مناطق ساردوئیه را شندیده‌اید که فریاد می‌زدند چرا زادسر نسبت به زادگاهش توجه لازم را نکرده است، و این تفاوت نگذاشتن را نه این که حسن نمی‌دانسته و تشویق نمی‌کردند، بلکه آن را قبیح می‌دیدند و محکوم می‌ساختند.

با توصیف بالا، خوانندگان عزیز و رشید خود دلسوزان عمرانی را در جیرفت، عنبرآباد و جنوب کرمان شناسایی بفرمایند.

7- وظایف تریبون‌های معنوی علاوه بر مسائل روز چیست؟/

لطفا مرحمت فرموده و پاسخ هفتم بنده را در پایگاه اطلاع­ رسانی زادسرجیرفتی با عنوان «سماجت یک امام جمعه» بخوانید. به نظر می­‌رسد که بهترین جواب این سؤال شما آن عملکرد باشد که به هر نحو که صلاح می‌دانید تنظیم بفرمایید، بنده فقط سرفصل‌های آن‌ها را متذکر شده و توجه دوستان خواننده را به نشانی‌های اینترنتی آن‌ها جلب می‌نماید. شایان ذکر است که تمام کارهای چهارده ماهه‌ی اینجانب به عنوان "امام جمعه"، در پایگاه اطلاع‌رسانی زادسرجیرفتی قابل دسترسی است.

سماجت جدی يك امام جمعه برای آنچه كه

چاپ ايميل
 

سماجت يك امام جمعه (زادسرجيرفتی) برای آنچه  كه حق مردم (اسدآباد) می‌دانست ادامه . . .

پرداختن به مشکلات زيست محيطي وظيفه‌ای الهي،

امام جمعه اسدآباد گفت: توجه عملي به مشکلات اجتماعي، بهداشتي و زيست محيطي جامعه، بزرگترين کار فرهنگي است http://media.farsnews.com/Media/8409/Images/jpg/A0149/A0149307.jpgادامه . . .

نظر اول ... | بازدید: 6

ادامه مطلب...

"أَوَّلُ ما يُحاسَبُ بِهِ الْعَبْدُ طَهُورُهُ"

 

رسول خدا فرمود : "إِنَّ اللّهَ طَيِّبٌ، يُحِبُّ الطَّيِّبَ، نَظيفٌ، يُحِبُّ النَّظافَةَ"، (تصاوير را ببينيد)http://tabrizemodern.persiangig.com/b07%20%28Small%29.jpg ادامه . . .

دغدغه‌ی روحانيت سلامت جسم و روح مردم

 

زادسرجيرفتی : دغدغه روحانيت سلامت جسم و روح مردم استhttp://media.farsnews.com/Media/8905/Images/jpg/A0888/A0888481.jpg ادامه . . .

رفع مشکل فاضلاب اسدآباد مطالبه جدي مردم

چاپ ايميل
 

رفع مشکل فاضلاب اسدآباد مطالبه جدي مردم است http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010%5C7%5C30%5Cimg634161081397812500.JPG ادامه . . .

سکوت در برابر معضل فاضلاب اسدآباد خيانت

چاپ ايميل
 

سکوت در مقابل مشکلات و ناهنجاري اسدآباد به ويژه فاضلاب يک نوع خيانت به مردم شهيد پرور اين شهرستان است  http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010%5C7%5C29%5Cimg634160055311406250.jpg  ادامه . . .

حضور زادسرجيرفتی در اسدآباد فرصت بزرگي

http://www.farsnews.com/shares/img/logo.gif 

بالاخره فراموش نكنيم حضور حجت‌الاسلام زادسرجيرفتی در شهرستان اسدآباد فرصت بزرگي براي توسعه اين شهرستان است و اگر ايشان اعتراضي دارد تنها در راستاي خدمت به مردم است پس بايد قدر اين شجاعت را دانست و سعي كنيم با ايجاد فضايي آرام و در راستاي خدمت به مردم از اين شخصيت مردم براي خدمات‌رساني بيشتر به مردم بهره ببريم http://media.farsnews.com/Media/8605/Images/jpg/A0323/A0323134.jpgادامه . . .

در اعتراض به مشكلات موجود در اسدآباد؛ زادسرجيرفتی 

امام جمعه اسدآباد در ‌اعتراض‌ به مشكلات موجود در اين شهرستان از قبيل وضعيت فاضلاب و همچنين وجود مديران پروازي و عدم رفع اين مشكلات،‌ به قم عزيمت كرد ادامه . . .

امام جمعه اسدآباد با انتقاد شديد از وضعيت فاضلاب اسدآباد: اگر مشكل فاضلاب اسدآباد حل نشود از اين شهر مي‌رومادامه . . .

‌اسدآباد‌ی‌ها در معرض خطر آلودگي فاضلاب شهر

چاپ ايميل
 

امام جمعه اسدآباد گفت: 65 هزار نفر جمعيت شهرستان اسدآباد در معرض خطر آلودگي فاضلاب شهر هستند اادامه . . .

دستگاه‌هاي نظارتي صحت و سقم گزارش مدير

چاپ ايميل
 

زادسرجيرفتي در پايان با اشاره به كم‌كاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط در ارتباط با فاضلاب اسدآباد خاطرنشان كرد: نكته جالب توجه و عجيب اين استادامه . . .

 استاندار همدان به مشكلات اسدآباد خاتمه دهد امام جمعه اسدآباد خاطرنشان كرد: اگر استاندار همدان دستورات لازم براي مقيم شدن مقامات و خشكاندن فاضلاب از كوچه‌ها و خيابان‌ها صادر كند، با حضور در اسدآباد مشكلي نخواهم داشتفتح   خرمشهر از جمله رخدادهای درخشان پس از انقلاب استادامه . . .

http://lh4.ggpht.com/alireza.samadi/RrAhBYCKdCI/AAAAAAAAAZA/WPxXWdh_Gvw/s720/Shizar%20%2825%29.jpg

 


نماينده مردم اسدآباد:
مسئولان براي رفع مشكلات اسدآباد همت مضاعف داشته باشند

خبرگزرري فارس: نماينده مردم اسدآباد در مجلس‌ گفت: مسئولان براي رفع مشكلات اسدآباد همت مضاعف داشته باشند.

 =========

نماينده مردم اسدآباد در مجلس شوراي اسلاميدر گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به عزيمت امام جمعه اسدآباد به قم در اعتراض به وضع موجود اظهار داشت: متأسفانه شهرستان اسدآباد آن طور كه بايد و شايد توسعه نيافته و با مشكلات بسياري مواجه است كه بايد براي رفع مشكلات موجود همكاري مناسبي از سوي مسئولان شهرستاني و استاني و توجه ويژه‌اي از جانب مسئولان كشوري به اين مهم صورت پذيرد.

وي افزود: حجت‌الاسلام زادسرجيرفتی بعد از انجام پيگيري‌هاي خود براي رفع اين مشكلات به دليل اجرايي نشدن آن‌ها، اين شهرستان را ترك كرد تا ضمن نشان دادن اعتراض خود به اين وضعيت، همت لازم را در ميان مسئولان براي حل مشكلات موجود ايجاد كند.

نماينده مردم اسدآباد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به علاقه‌مندي امام جمعه اسدآباد به منظور خدمت به مردم ديار سيدجمال‌الدين بيان داشت: لازم است مسئولان دولتي براي رفع مشكلات اين شهرستان و ارائه خدمت به مردم ولايتمدار و هميشه در صحنه اسدآباد برنامه‌ريزي و اقدامات مناسب‌تر و سريع‌تري انجام دهند.

نماينده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامیاز علاقه‌ مردم اسدآباد به امام جمعه و محبوبيت ايشان در اين شهرستان گفت و ابراز داشت:دغدغه‌هاي ايشان به جا بوده و بنده نيز به عنوان نماينده مردم اسدآباد در مجلس ضمن حمايت از دلمشغولي‌هاي ايشان براي رفع مشكلات شهر خواستار حركتي مؤثر و اصولي از سوي مسئولان در اين راستا هستم.

 =============


فرماندار اسدآباد خبر داد:
اختصاص بيش از 25 ميليارد ريال براي تكميل فاضلاب اسدآباد

خبرگزاري فارس: فرماندار اسدآباد گفت: امسال 25 ميليارد و 270 ميليون ريال از محل اعتبارات عمراني شهرستان براي تكميل پروژه فاضلاب اين شهر اختصاص داده شده است.

 شهردار اسدآباد در جلسه‌اي اعلام كرد "مشكل فاضلاب مختص شهر اسدآباد نيست بلكه اكثر شهرها با اين معضل درگير هستند كه متأسفانه در اين شهر برجسته شده است "، اما تصاويري از وضعيت فاضلاب دو محله اين شهر حكايت ديگري دارد.

 http://media.farsnews.net/Media/8905/Images/jpg/A0888/A0888459.jpgتصاويري از وضعيت فاضلاب اسدآباد

اخبارمرتبط :

 

مردم ‌اسدآباد در معرض خطر آلودگي فاضلاب شهر هستند89/04/03 - 14:40

 

اگر مشكل فاضلاب اسدآباد حل نشود از اين شهر مي‌روم  89/04/17 - 12:08

امام جمعه اسدآباد به قم عزيمت كرد 89/04/26 -

"اَلطَّهُورُ شَطْرُ الاْيمانِ" طهارت نصف ایمان است

 

رسول خدا صلی‌الله عليه و آله و سلم فرمود : "اَلطَّهُورُ شَطْرُ الاْيمانِ" طهارت نصف ایمان است یعنی اگر ایمان را بگذاریم به عنوان ترازو و دو كفه براش قائل بشویم طهارت نصف آن است و بقیه‌ی مطالب مانند ؛ اخلاق و عبادت و نماز شب و صداقت و همه‌ی واجبات الهی و همه‌ی صفات حمیده‌ی یك انسان متقی و با ایمان دارد، یك طرف ديگر، و طهور طرف دیگر است، آری "الطهور نصف الایمان"، پاكیزگی نصف ایمان است http://tabrizemodern.persiangig.com/other/PICT0038%20%28Small%29.JPG  ادامه . . .

8- ایا کاندیدا (نامزد)مجلس نهم می شوید؟

پاسخ به هشتمین پرسش سرکار عالی را، بارها و بارها در جمع و آحاد مردمان عزیز جیرفت و عنبرآباد عرض کرده‌ام، و آن همان سه شرط اساسی می‌باشد که گفته‌ام. اگر آن شرایط محقق بشوند، بنده همچنان به نوکری مردم شریف جیرفت و عنبرآباد افتخار می‌کنم. یکی از قدرتمندان زمان شاه در شهرستان جیرفت به نام الف – ط که خدا رحمتش کند، به من می‌گفت انتخابات به سه عنصر اصلی نیاز دارد که عبارتند از ؛ 1-    پول- 2- زور - 3- گول. یعنی همان "زر و زور و تزویر" معروف، که بنده هیچکدام را ندارم.

 اینجانب پولی در بساط نداشته و ندارم، بنابراین دیناری از درآمد خودم خرج انتخابات‌های متعدد نکرده‌ام. در ربع قرن گذشته، مردم عزیزی که این عبد کوچک خدا را نامزد می‌کردند، خود هزینه‌ی انتخابات را نیز تأمین می‌کرده‌اند. هرکس باور ندارد از آقایان محترم و عزیز ؛ 1- علی میرکهنوج -2 – غلام شریف و3-رضا عالم‌زاده، سؤال کند.

خدا را شکر از زبان چرب و نرم چاپلوسانه هم بی‌نصیبم.

 دست چسبنده‌ای هم به دست نیاورده‌ام.

اهل مجیزگویی قدرتمندان نیز نبوده و نیستم.

 گول زدن و دروغگویی و حقه‌بازی و وعده‌ی سرخرمن دادن هم در مرامم راه نیافته است.

پس نتیجه می‌گیریم، بدون خواست و پشتوانه اکثریت مردم جیرفت و عنبرآباد کاندیدا شدن، همان کاندید بودنی است که فرانسوی‌ها . . . ،.

اما اگر مردم بخواهند موضوع فرق می‌کند، زیرا قطره قطره پول مردم مؤثرتر از میلیاردها تومان پول‌های کذایی سرمایه‌داران آنچنانی است. قدرت مردم نیز فوق همه‌ی قدرت‌هاست. حتی قدرتمندتر از استاندار و فرماندار و بخشدار و دهدار و رئیس جمهور است، اگر اکثریت مردم یک چیزی را با اتفاق بخواهند به دست می‌آورند، ولو این‌که دولت‌ها و حکومت‌ها ضد آن را طالب باشند. پس نامزد مردمی آرا را از آن خود خواهد ساخت، کما این‌که نوکر سابق مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، همیشه  نامزد مردم بوده است و پیروز هم شده است، اگرچه نگذاشتند سه دوره بیشتر به خانه‌ی ملت راه یابد.

مخلص کلام، وقتی نامزدی، برگزیده اکثریت و مردمی باشد، هیچ فریب‌کاری هم نمی‌تواند افکار عمومی را فریب بدهد، مشروط به این‌که آن  نامزد مانند این بنده‌ی خدا، هنر خداداد ارتباط با مردم و قدرت تبیین حقایق و افشای حقه‌بازی‌ها را داشته باشد. در انتخابات‌های دوره‌های ششم و هشتم، زورداران، زراندوزان و فریبکاران از رسیدن زادسرجیرفتی به مردم ممانعت کردند و او نتوانست حقایق را برای جماعت‌ها آشکار، و توطئه‌ها را افشا بکند، وگرنه بازهم آرای حقیقی مردم روزی برگزیده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجالس پنجم و هفتم می‌شد و نامبرده همچنان به خدمات صادقانه‌ی خود به ارباب‌های واقعی و محبوب خدا، ادامه می‌داد. اکنون نیز . . .، بگذرم.

نامزد مردمی بعد از انتخاب شدن، نوکر مردم خواهد بود، کما این‌که بنده چنین بودم، و چنین می‌ماند و من تا آخر حقیقتاً نوکر مردم ماندم. اما کسانی که خدای ناکرده با پول‌های باد آورده، و مداحی‌های نزدیکان ، و حقه‌بازی دوستان و سیاه‌بازی رفیقان و ایجاد اختلافات قومی و قبیله‌ای، و تخریب رقیب آنهم ناجوانمردانه و با دروغ، تهمت، شب‌نامه، فحش‌نامه، و از این قماش، رأی مردم را به دست آورده‌اند، بعد از انتخابات، چنان شده‌اند که دیده‌اید. این جماعت بعد از انتخاب شدن و به قدرت رسیدن خود را نوکر مردم که نمی‌دانند به جای خود، بلکه مردم را نوکران خود و خاندان و طوایف‌شان می‌خواهند.

 همه دوستان و آشنایان عزیز و بزرگوار وقوف دارند که بنده در هیچ دوره‌ای به جز دوره‌ی پنجم، خودم به خواست شخصی‌ام نامزد نشده‌ام. بلکه بزرگان جیرفت و عنبرآباد امر کرده‌اند و من هم امتثال کرده‌ام و همیشه هم مورد لطف و عنایت خدا و بندگان عزیزش قرار گرفته‌ام، و بدین دلیل با آقایی و سربلندی و تاریخی نمایندگی کرده‌ام، و حتی به غیر از دیگر مقامات ارشد و میانی، رؤسای جمهور سه‌گانه نیز، از نماینده‌ی دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، حساب می‌بردند، چون بدهکار به هیچکس نبودم، طلبکاران من مردم جیرفت و عنبرآباد و ایران بودند، و نه گروه‌ها و سیاسی‌کاران خاص.

این بار هم همانند گذشته اگر مردم به صورت طوماری خوانا، مستند و قابل عرضه به دیگران، به من امر کنند که در انتخابات نهم نیز شرکت کنم، و شرط دوم بنده هم محقق بشود بنده اطاعت می‌کنم و آنگاه به منطقه آمده و در جلسات مختلف مطالب مورد نظرم را بعلاوه‌ی شرط سوم مد نظر، به سمع و نظر مردم شریف می‌رسانم اگر پذیرفتند، ثبت نام می‌کنم، وگر نه، نه.

البته به قول مرحوم مغفور والد، رضوان‌الله تعالی علیه، که می‌فرمود: "پسرم همه‌ی رنگ‌رزی‌ها دست خودش هستیعنی «بیده ناصیه کل شیء» هر چه که خدا بخواهد همان خواهد شد.

9-ایا این ظلم های که به حق جنوب صورت گرفته در زمان  نمایندگی شما بود چه برخوردی می کردید؟

اگر بنده نماینده‌ی مجلس بودم اصلاً چنین ظلم‌های فاحشی صورت نمی‌گرفت، جیرفت و جنوب این‌همه مظلوم و این‌گونه غریب واقع نمی‌شدند. اگر بنده در دوره‌ی هشتم نماینده‌ی مجلس بودم، اینک به احتمال قریب به یقین جیرفت مرکز استان کرمان جنوبی بود، گازکشی خانه‌های جیرفتی‌ها و عنبرآبادی‌ها در حال انجام بود و . . . ...........

 ادامه دارد . . .

=======================

=======================

==========================

===================================

بخش‌هايی از كارنامه‌یزادسرجيرفتیدر دفاع جانانه و همه جانبه از مردم شريف و جيرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، قسمت اول تا پنجم

 

بخش‌هایی از نامه‌ی مهم زادسرجيرفتی خطاب به مردم جيرفت و عنبرآباد در روزهای پايانی دوره‌ی سوم نمايندگی‌اش(هفتم)  http://www.aftabnews.ir/images/docs/000087/n00087618-b.JPG ادامه . . . 

 

فصل چهارم :

 اهدافی كه مورد نظر خدمتگزار شما جهت پی‌گيری در مجلس هشتم بود كه چنين توفيق بزرگی رفيق نشد، اكثر قريب به اتفاقشان را به جاهای خوبی رسانده بود و داشت به نتيجه خوبی منتج می‌شد كه . . . !، عبارتند از :

الف ـ بحث استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت كه باتوجه به جميع جهات، بالای نوددرصد مطمئن بودم كه اين كار شدنی است برای اين‌كه مقدمات آن مهم انجام گرفته و تا جاي خوبی نيز پيش رفته است كه اكنون هم اميدواريم چنين بشود.

ب ـ احداث خط آهن كرمان ـ جيرفت – كهنوج كه چگونگی تصويب آن در جلسه‌ی هيأت دولت در كرمان در سفر بيست‌و هشتم دولت نهم از افتخارات بزرگ خدمتگزار شما است كه بايد صميمانه از برادر مكرم جناب آقای دكتر باقری لنكرانی كه به عنوان نماينده‌ی تام‌الاختيار دولت نهم به جيرفت و عنبرآباد سفر كرد، تشكر كنم كه به اين درخواست خدمتگزار شما توجه خاص معطوف داشتند، و اگر زادسر نبود چنين امر مهمی به تصويب نمی‌رسيد.

ج ـ احداث باند دوم جاده‌ی بسيار مهم و استراتژيك جيرفت ـ كرمان كه حياتی است و مهم.

د ـ سرعت بخشيدن در احداث باند دوم جيرفت ـ عنبرآباد ـ كهنوج كه شروع آن‌هم از ديگر افتخارات خدمتگزار شما است.

ه ـ گاز رسانی به شهرستان‌های جيرفت و عنبرآباد كه مقدمات آن انجام شده كه حتی وزير محترم فعلی نفت نيز در هامش درخواست‌های زادسر شما در اين خصوص، دستورات بسيار قوی و قاطع صادر فرموده‌اند.

و ـ ثبت قطعی و حتمی فرهنگ، تمدن و تاريخ جيرفت باستان و متمدن را در سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد(يونسكو)، كه از كارهای بسيار ضروری است برای تاريخ و تمدن جيرفت.

ز ـ ابلاغ الحاق بخش بزرگ اسماعيله‌ی بلوك به شهرستان جيرفت كه چندين سال زمان را به خود اختصاص داده است.

ح ـ توجه جدی و قوی به روند اجرايی پل دوم هليل‌رود كه نقش زادسر در شروع آن بر كسی پوشيده نيست و تعريض و چهارخطه شدن جاده‌ی بسيار مهم تاريخی و فرهنگی جيرفت _ كنارصندل(جاده‌ی ميانچيل)، كه ضرورتی غير قابل انكار است.

ط ـ تعريض و تطويل باند فرودگاه جيرفت به همراه افزايش پروازهای آن تا سرحد يك فرودگاه بين‌المللی.

ك ـ تسريع در كار راه اندازی كارخانه‌ی ويسكوز(توليد ابريشم مصنوعی).«مهندس عظيمی».

ل ـ سرعت بخشيدن در كار تأسيس دامداری چند ده‌هزار رأسی. «جناب آقای آرمان"، كه متأسفانه و مطابق گفته‌ی ايشان اخيراً، يعنی بعد از انتخابات مجلس هشتم، برخی از مقامات استان كرمان ادامه‌ی آن را متوقف ساخته‌اند».

م ـ يكپارچه سازی زمين‌های كشاورزی جهت شروع يك كشاورزی علمی، مكانيزه و منطبق با استانداردهای بين‌المللی با الگو قرار دادن كشاورزی كشور مجارستان و كمك گرفتن از كارشناسان مجاری، حالا چرا پيشرفت نكرد بايد جناب آقای مهندس مرتضوی توضيح بدهند.

س ـ پی‌گيری جدی جهت تأسيس صنايع جنبی صنعت گردشگری در مناطق تاريخی جيرفت و عنبرآباد.

ع ـ ادامه‌ی پی‌گيری برای حل و فصل شدن مشكلات خلبان‌های عزيز و زحمتكش سراسر كشور.

ف _ تداوم اقدامات لازم جهت برطرف شدن معضل بزرگ پرستاران مبنی بر تبعيض بزرگ بين پرستاران با پزشكان در سراسر كشور.

ص ـ پی گيری بيش از پيش برای رسيدگی به وضعيت تلفن همراه و نرخ پيامك‌ها و تغيير نام پيامك به دوحرف اول پيام كوتاه يعنی «پك».

ق ـ تكرار دفاع قوی و جدی از كاركنان مجلس شورای اسلامی كه در دوره هفتم صورت گرفته بود.

ر ـ رساندن صدای اعتراض بسياری از خبرنگاران محترم و زحمتكش مبنی بر عدم تأمين حداقل‌های زندگی آنان با دستمزدی كه می‌گيرند به مقامات مربوط.

ش ـ ادامه‌ی مقابله با انداختن سفره‌های پر زرق و برق افطاری از كيسه‌ی بيت‌المال توسط مقامات سطوح مختلف كشور.

ت ـ پی‌گيری بسيار جدی جهت احداث كارخانه‌ی پتروشيمی در جيرفت كه دولت نهم مصمم به اجرای آن است.

ث ـ همانند گذشته تلاش بی وقفه برای راه‌اندازی كارخانه‌ی سيمان عنبرآباد.

خ ـ سرعت بخشيدن به روند اجرايی جاده‌های جيرفت ـ بلوك، جيرفت ـ اسفندقه و جيرفت ـ عنبرآباد ـ مردهك ـ نرگسان.

ذ ـ سماجت و اصرار بر تأسيس گمرك فرودگاه جيرفت كه سرنوشت ساز است.

ض ـ اصرار شديد، قوی، جدی و لاينقطع به دولت، جهت سروسامان دادن به وضعيت كاشت، برداشت و  فروش محصولات كشاورزی توسط وزارت‌خانه‌های جهادكشاورزی، بازرگانی و راه‌وترابری مشروط به همكاری و همراهی قاطبه‌ی كشاورزان عزيز و زحمتكش كه تا كنون دريغ فرموده‌اند.

ظ ـ مثل گذشته، زلزله انداختن در بين دولتمردان جمهوری اسلامی در رابطه با وقوع زلزله احتمالی در منطقه‌ی جيرفت.

غ ـ حمايت جدی و قاطع از سرعت بخشيدن در احداث سد شور جيرفت كه البته همانند گذشته همگان شاهد بوده‌اند.

فصل پنجم :

 وظايف ما جيرفتي‌ها و عنبرآبادي‌ها نسبت به وكيل دوره‌ی هشتم اين منطقه در مجلس شورای اسلامی چيست؟.

مردم عزیز جیرفت و عنبرآباد خصوصاً خانواده‌های معظم شهدای عالی‌مقام، زادسر  شما تأكید می‌كند كه نماينده‌ای را كه اينك برگزيده‌ايد و نمايندگانی را كه ان‌شاءالله بعد از اين نيز انتخاب خواهيد كرد، خود را موظف و مجبور می‌بينند و می‌دانند كه خستگی‌ناپذیر، شجاع، راستگو، پر سفر به حوزه‌ی انتخابیه، سمج، جدی، خطرپذیر، پی‌گیر نامه‌ها و پاسخ‌گوی تلفن‌ها . و . ، باشند و بشوند، زيرا اين صفات ميوه‌های درختی است كه شما توسط زادسر خودتان در مسير نمايندگی مجلستان كاشته‌ايد.

آری از اين پس وكیلان شما چاره‌ای نخواهند داشت جز اين‌كه :

1-    راستگو باشند، چون كه زادسر شما سه دوره وكيل مجلس بود و هرگز دروغ نگفت.

2-    پی‌گیر نامه‌هایتان باشند، برای این‌كه زادسر شما در این بخش در بين نمايندگان مجلس نفر اول بود.

3-    در پی‌گيری مشكلات و معضلات عمومی و خصوصی شما سر از پا و روز از شب نشناسند، كه زادسر شما چنين بوده است.

4-  باید در علوم جدید و «تكنولوژی» سخت‌افزار و نرم‌افزاری مطلع باشند، كما اين‌كه بنا بر فرمايش مسؤولين مربوط در مجلس تا كنون هيچ نماينده‌ای مثل نماينده‌ی مردم جيرفت و عنبرآباد در بخش ديجتال، سايبر، و نرم‌افزار، آشنا و مسلط نبوده است. زادسر شما مدعی است كه در این مهم، نفر اول مجلس‌های هفت‌گانه‌ی بعد از انقلاب اسلامی است و به ‌« Information technology man» مجلس شورای اسلامی مشهور بود. (مرد فن‌آوری و اطلاعات در مجلس I.T.MAN).

5-    باید با پارتی‌بازی كسی را سر كار نبرد، چون كه حتی یك مورد هم زادسر شما چنین نكرده است.

6-  می‌بایست هیچ استفاده‌ی شخصی از نمایندگی شما نبرند كه زادسر شما چنین بوده است و حتی يك‌بار هم از ماشين‌های دولتی استفاده‌ی شخصی و غير كاری نكرده است.

7-  هر وقت كه لازم باشد در مجلس و امور مربوط به آن در قالب‌های مختلف اعم از مخالفت، موافقت، تذكر، استيضاح، تحقيق و تفحص و . و ، فرياد بزند و اهل مماشات و ملاحظات نباشد.

وكیلان شما بعد از زادسر، باید پر سفر، پر مكاتبه، پر خطر، عدالت‌خواه، یكرنگ و صادق باشند و گرنه شما آنان را با زادسر مقایسه می‌كنید و نمره‌ی قبولی از شما نخواهند گرفت.

            بنابرآنچه كه اشاره شد نماينده‌ی دوره‌ی هشتم و البته دوره‌های ديگر موظف هستند كه حداقل‌های هفت‌گانه را رعايت كنند و لاجرم نمی‌توانند نسبت به جيرفت و عنبرآباد خدای ناكرده همانند وكيلان قبلی كه چهار دوره كرسی و قدرت مجلس ر ا در اختيار داشتند و مردم آنان را خوب می‌شناسند و عملكردشان را واقف هستند، عمل كنند، زيرا شما آنان را رها نخواهيد كرد.

پس مردم جيرفت و عنبرآباد، خصوصاً خانواده‌های معظم شهدای عالی‌مقام ،، برای مصلحت خودمان و جيرفت و عنبرآباد و خصوصاً استان شدن جيرفت، می‌بايست با جناب آقای دكتر علی اسلامی‌پناه تا زمانی كه در خط اسلام و خدمت ولايت و نوكری مردم باشند، همدلی و همراهی داشته باشيم و در همين فرصت مغتنم، بنده به شما مردم خوب قول می‌دهم كه چنين كنم و چنانچه نماينده‌ی محترم دوره‌ی هشتم، مطلبی را بفرمايند كه از بنده ساخته بشود و به نفع جيرفت و عنبرآباد و كل كشور و اسلام و ولايت باشد، باكمال ميل و از باب وظيفه‌ای اسلامی، ولايی، استانی و ملی در خدمت ايشان خواهم بود و حقيقتاً برای موفقيتشان دعا می‌كنم و حتماً از عملكرد خوبشان خوشحال خواهم شد كما اين كه از عكس آن‌هم غصه خواهم خورد. اين مطالب قطعاً بدون در نظر گرفتن گرايشات حزبی و جناحی جناب ايشان عرضه شد، زيرا مصلحت كشور، منطقه و مردم برای ما از همه چيز مهم‌تر است.

 

 

 
 

فرياد، از نوعی ديگر (قسمت اول) ، عنوان نامه‌ای مهم خطاب به مردم جيرفت و عنبرآباد است كه . . . . ، آنچه كه بدين وسيله تقديم حضور شريف شما سروران بزرگوار می‌گردد، متشكل است از يك مقدمه و هفت فصل و بخش پايانی كه استدعا دارد مرحمت فرموده و بر زادسرجيرفتی منت گذاشته و به رغم طولانی بودن آن، از سر حوصله و با دقت ملاحظه بفرماييد، زيرا يكی از مهم‌ترين نوشته‌های دوران مبارك نمايندگی‌ام در مجلس هفتم می‌باشد كه ان‌شاءالله برای شما فرهيختگان تيزبين و نكته‌سنج هم مفيد فايده واقع گردد. ا ادامه‌ی مطلب

فصل سوم : ذكر مشتی از خروار خدمات دوران نمايندگی شما در مجلس شورای اسلامی، تا بدانيد كه كسانی كه می‌گفتند زادسر شما چه كرده است، دلسوز مردم جيرفت و عنبرآباد نبودند، بلكه تشنگان قدرت صندلی مجلس بودند كه اكثرشان ره به جايی نبردند و كسانی هم كه با آن شرايطی كه شما بهتر می‌دانيد به مجلس رفتند در عمل گفتند ما را ياد و جيرفت و عنبرآباد را باشد فراموشدامه‌ی مطلب 
 

خداحافظی زادسرجيرفتی به روايت يك خبرنگار جيرفتیحجت‌الاسلام زادسر در پایان سخنرانی خود از مردم حلاليت طلبيد و از همه‌ی جيرفتی‌ها و عنبرآبادی‌ها و ملت ايران خواست كه او را ببخشند كه مردم منقلب شده و گريه كردند .. ادامه‌ی مطلب

بخش‌هايی از پيام زادسر جيرفتی به مردم شريف جيرفت و عنبرآباد

 آنان كه زادسر را از فيض خدمت صادقانه به ملت كه آن را عبادت خدا می‌دانست و می‌داند محروم ساختند، آنهم به بهانه‌ی انتخابات رياست‌جمهوری، بايد پاسخ‌گوی وجدان خود و مردم و جريان اصولگرایی و دولت نهم كه ياوری جدی را از دست داده است، باشند.

به زودی مزدم جيرفت و عنبرآباد حقايق را خواهند فهميد و آنگه اهل غش سيه‌روی خواهند شد، همان كسانی را منظور است كه با وجود حدود نود‌هزار رأی اصول‌گرايان رقيب را با سی‌وچندهزار رأی، راهی خانه‌ی ملت كردند

به منتخب محترم شما مردم خوب و خونگرم جناب آقای دكتر علی اسلامی‌پناه تبريك گفته و برايش موفقيت آرزو كرده و نصيحتی را برادرانه و خاضعانه تقديم می‌دارد و آن اين است كه مواظب برخی ‌رفتار‌ها و تصميمات به اصطلاح اصلاح‌طلبان باشد و جز رضای خدا، مصلحت كشور و منافع مردم نگويد، نرود، ننويسد و انجام ندهد.، ا ادامه‌ی مطلب 

متن طومار پارچه‌ای جمع كثيری از بزرگان جيرفت و عنبرآباد خطاب به علی زادسرجيرفتی كه آن را امضاء كرده‌اند و به زادسر امر فرموده‌اند كه بايد در انتخابات مجلس هشتم شركت كنيد، ادامه‌ی مطلب

يك يادگاری ديگر از كارهای ماندنی زادسرجيرفتی : اين توفيق كم‌نظير و اين پيروزي بزرگ برمردم عزيز جنوب استان كرمان خصوصاً مردم شريف جيرفت و عنبر آباد مبارك باشد. در اين روز كه يك روز به پايان كار مجلس هفتم باقيمانده است، بسيار خبر خوشي بود كه اين نامه ابلاغ كرد.

زادسر درخصوص احتمال صدور قطعنامه سوم تحریم از سوی شورای امنیت تصریح کرد: با وجود اینکه البرادعی گزارش نسبتا مثبتی از فعالیت های هسته ای ایران ارایه داد اما دو پهلویی گویی های او موجب شد که این گزارش تاثیر چندانی در جلوگیری از صدور قطعنامه سوم نداشته باشد و احتمال صدور قطعنامه جدید علیه ایران زیاد است . ادامه‌ی مطلب

به مناسبت مراسم اولين سالگرد رحلت جانگداز حضرت آيت الله مشكينی  

پيشاپيش عيد سعيد و بزرگ مولود بی‌نظير و بی‌بديل كعبه عليه‌السلام(سيزدهم مبارك رجب‌المرجب) را به همه‌ی علی(ع) دوستان عالم تبريك و تهنيت عرض می‌كنيم

زادسر در ادامه با اشاره به جملاتي كه غير شيعيان و حتي دشمنان حضرت علي (ع) در خصوص فضايل اخلاقي او بيان داشته‌اند در بيان برخي از آنها گفت: كمونيست مشهور مصري يعني دكتر شبلي شميل كه صوت‌العداله‌الانسانيه، جورج جرداق راوي آن است؛ گفته است: علي (ع) تنها كسي است كه همانند ندارد. ادامه‌ی مطلب

«متن دستورات هفده‌گانه‌ (17) و خدا پسندانه‌ی صادر شده‌ی وزير محترم آموزش و پرورش و رياست محترم سازمان نوسازی و تجهيزات مدارس كشور در هامش هفده نامه‌ا‌ی كه توسط زادسرجيرفتی راجع به اصلاح امور آموزش و پرورش در شهرستان‌های «جيرفت» و «عنبرآباد» كه در ملاقات حضوری وی با جناب آقای دكتر علی‌احمدی و جناب آقای مهندس بوربور، تقديم شده است . . .  ،اا ادامه‌ی مطلب

زادسردر نامه به رييس‌جمهور: رشدتوليد خودرو دركشور بيش از 17‌درصد و رشد ساخت راه 2درصد است در كشورما حتي يك كيلومتراتوبان مطابق با استاندارد جهاني وجود ندارد،   ادامه‌ی مطلب

 

 

زادسرجيرفتی در خبرگزاری‌ها : «ايسنا» (233) مطلب، «مهر» (184)عنوان ، و  «ايكنا» (55) مورد ، ادامه‌ . . .

فرياد، از نوعی ديگر، (قسمت دوم)، عنوان نامه‌ای مهم خطاب به مردم جيرفت و عنبرآباد است كه . . .فصل سوم : ذكر مشتی از خروار خدمات دوران نمايندگی شما در مجلس شورای اسلامی، تا بدانيد كه كسانی كه می‌گفتند زادسر شما چه كرده است، دلسوز مردم جيرفت و عنبرآباد نبودند، بلكه تشنگان قدرت صندلی مجلس بودند كه اكثرشان ره به جايی نبردند و كسانی هم كه با آن شرايطی كه شما بهتر می‌دانيد به مجلس رفتند در عمل گفتند ما را ياد و جيرفت و عنبرآباد را باشد فراموش .ادامه‌ی مطلب 

 

اكنون كه روزهای پایانی نمایندگی زادسر شما در حال سپری‌شدن است و شمارش معكوس روزهای مجلس هفتم شروع شده‌است و همگان منتظر افتتاح مجلس هشتم شورای اسلامی هستند، برخی از ادعاهای خویش را مجدداً تكرار و تأكید می‌كند كه هر كس كه می‌تواند و راست می‌گويد، با سند و مدرك حتی یكی از آن‌ها را منكر شود، و البته كه نمی‌تواند.

            زادسر شما مدعی است كه نمایند‌گی‌اش در مجلس شورای اسلامی باعث و بانی كارهای بزرگ و كوچكی شده است پاره‌ای از آن‌ها در پی می‌آید.

1-   برقراری نعمت بزرگ امنیت كه حداقل سه سال زمان برد و سرانجام با دستور فرماندهی معظم كل قوا محقق شد كه نیاز به توضیح ندارد.

2-   نشاندن این باور در روح و روان شما مردم خوب و رشيد كه بايد جنوب كرمان به مركزیت جیرفت استان بشود.

3-   شهرستان‌شدن عنبرآباد.

4-    احداث فرودگاه جیرفت و برقراری پرواز جيرفت ـ تهران و بالعكس كه از افتخارات بزرگ زادسر است.

5-   پرواز‌دار شدن مجدد فرودگاه جیرفت بعد از لغو چهارساله‌ی پروازهای آن. (در طول دوره‌ی ششم مجلس).

6-  ساخت مخازن بزرگ آب شرب شهر جیرفت كه تا بیست سال دیگر پاسخگو هستند (آن زمان برای سی‌سال آينده‌ی جيرفت احداث شدند)، از خدمات بزرگ جمهوری اسلامی است كه با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی زادسر تخقق يافت.

7-   ساخت سد تنظیمی – انحرافی جیرفت و كانال‌های آب‌رسانی آن.

8-   ترمیم تونل آب‌رسانی سد جیرفت به نیروگاه 28 مگاواتی آن.

9-   احداث كارخانه‌ی كنسانتره‌ی گریپ‌فروت.

10- احداث پایانه‌ی بزرگ باربری جیرفت كه شاهكاری ماندنی از خدمات زادسر است، مثل فرودگاه، مثل تأمين آب شرب شهر جيرفت، مثل برقراری امنيت، مثل تصويب راه‌آهن كرمان ـ جيرفت، مثل تصويب چهار خطه شدن جاده‌ی جيرفت ـ كرمان و ده‌ها مثل ديگر.

11- اصلاح، مرمت و تعریض جاده‌ی مهم و استراتژیك جیرفت – كرمان كه كيلومتر به كيلومتر آن از زادسر خاطره‌های كاری و نظارتی دارد.

12- اصلاح، مرمت و تعریض جاده‌ی جیرفت – عنبرآباد – كهنوج.

13- "             "          "          جاده‌ی جیرفت – ساردوئیه – بافت كه كيلومتر به كيلومتر آن از زادسر خاطره‌های كاری و نظارتی دارد.

14- "          "          "          جاده‌ی جیرفت – ساردوئیه – راین كه كيلومتر به كيلومتر آن از زادسر خاطره‌های كاری و نظارتی دارد.

15-  "                     "          "          جاده‌ی جیرفت – بلوك.

16- "                      "          "          جاده‌ی جیرفت – اسفندقه كه كيلومتر به كيلومتر آن از زادسر خاطره‌های كاری و نظارتی دارد.

17- "       "      "     جاده‌ی جیرفت – عنبرآباد – مردهك – نرگسان كه كيلومتر به كيلومتر آن از زادسر خاطره‌های كاری و نظارتی دارد.

18- اصرار بر احداث پل بسیار مهم دریاچه – عنبرآباد تا انجام شد.

19- اصرار بر احداث جاده‌ی عنبرآباد – كنارصندل تا انجام شد.

20- "                      "          " جاده‌ی نه‌بنی – سلمان‌آباد تا انجام شد.

21- "                      "          " جاده‌ی خیرآباد – پاتلی تا انجام شد.

22- "                      "          " جاده‌ی گمركان تا انجام شد.

23- "                      "          " جاده‌ی جیرفت – میجان تا انجام شد.

24- "                      "          " جاده‌ی حیشین تا انجام شد.

25- "                      "          " جاده‌ی جیرفت – دوبنه تا انجام شد.

26- "                      "          " جاده‌ی جیرفت – چمن تا انجام شد.

27- "                      "          " جاده‌ی جیرفت – هوكرد تا انجام شد.

28- اصرار بر تأسیس شهرداری جبالبارز تا انجام شد.

29- "                      "          " شهرداری ساردوئیه تا انجام شد.

30- "                      "          " شهرداری مردهك تا انجام شد.

31- "                      "          " اداره‌ی كل راه و ترابری كه پیش‌قراول استان‌شدن است تا انجام شد.

32- اصرار بر استقلال سازمان جهاد كشاورزی جیرفت و كهنوج از 1371 تا 1375 تا انجام شد.

33- اصرار بر تصویب چهارخطه‌شدن جاده‌ی جیرفت – كرمان در جلسه‌ی هیأت دولت در كرمان كه انجام شد.

34- اصرار بر تصویب احداث راه‌آهن كرمان – جیرفت – كهنوج تا انجام شد كه از كارهای بس عظيم زادسر است.

35- اصرار بر تطویل و بین‌المللی ساختن باند فرودگاه جیرفت كه بايد به زودی شروع شود.

36- اصرار بر استقلال بانك كشاورزی جیرفت تا انجام شد برويد از مقامات آن بانك بپرسيد كه يعنی‌چی؟!.

37- پی‌گیری جدی چندین ساله برای الحاق بخش اسماعیلیه‌‌ی بلوك به شهرستان جیرفت.

38- چندین سال تلاش برای تعريض، اصلاح و آسفالت مجدد جاده جیرفت ــ كرمان.

39- سال های سال خطر كردن برای مقاوم‌سازی علمی و فنی منازل مسكونی شهرستان جیرفت.

40- سال‌ها تلاش و جديت جهت احداث كارخانه‌ی سیمان در عنبرآباد.

41- پی‌گیری جدی بیش از ده ساله جهت احداث كارخانه‌ی تولید ویسكوز (ابریشم مصنوعی) كه متأسفانه به دلايل مختلف از جمله تغيير دولت‌ها هنوز به نتيجه‌ی مطلوب و دلخواه نرسيده است و فقط تا مرحله كشت اكاليپتوس پيش رفته است.

42-  تلاش جدی تصويب محاسبه‌ی تعرفه‌ی برق مصرفی جيرفت همانند ديگر شهرهای گرمسيری كشور. آن‌گونه كه مسؤولين مربوط می‌گويند افزايش تعرفه‌های اخير مربوط به زمستان سرد گذشته بوده است.

43- سال‌ها تلاش و جديت جهت طرح بزرگ دامداری چند هزار رأسی.

44- پی‌گیری برای یكسان‌سازی زمین‌های كشاورزان و سر و سامان دادن به امور كشاورزی.

45- سال‌ها تلاش و جديت جهت احداث سد شور جيرفت.

46- تلاش 4 ساله جهت تأسیس دفتر خبری صدا و سیما در جیرفت كه الحمدلله انجام گرفته است.

47- توجه و تلاش چندین ساله به همراه ديگر همكاران جهت حل مشكل حق‌التدریسی‌ها.

48- توجه دائم 12 ساله جهت تقدیر و تشكر از عوامل برقراری امنیت در منطقه‌ی جیرفت و كهنوج.

49- پی‌گیری توسعه و تجهیز فرودگاه جیرفت و احداث ترمينال آبرومند جديد آن و رساندن باند فرودگاه مذكور تا حد استانداردهای بین‌المللی.

50- ركورددار سفر به حوزه‌ی انتخابیه به مسافت 1400 كیلومتری.

51- منظم‌ترین نمایندگان در ملاقات با مراجعین و وقت‌شناس‌ترین مسئول سه دوره‌ی مجلس در حوزه‌ی انتخابیه‌اش.

52- احتمال قريب به يقين اين است كه زادسرجيرفتی‌ تنها مقامی است كه از مسئولین جیرفت و عنبرآباد، كرمان و كشور تقاضای شخصی كه حق مسلم او نبوده است، ننموده است.

53- ظاهراً جزو معدود مسؤولینی است كه در هر حالی تلفن همراهش را پاسخ داده است و شماره‌ی آن هنوز عوض نشده است.

54- تنها نماینده‌ای كه یك نطق اختصاصی عاشقانه در مورد سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به حوزه‌ی انتخابیه‌اش ایراد كرده است.

55- ظاهراً جزو معدود مسؤولینی است كه هرگز استفاده‌ی اختصاصی و خانوادگی از ماشين‌های دولتی نكرده است.

56- "                      "          " كه در دفاع از عملكرد دیوان محاسبات خطر كرد.

57- "                      "          " كه در دفاع از شبكه‌ی جهانی العالم اقدام كرد.

58- "                      "          " كه برای دفاع از زبان فارسی و مقابله با زبان فینگیلیش توجه كرد.

59- "                      "          " كه برای محاسبه‌ی ارزان پیام كوتاه (پك) به زبان فارسی اقدام جدی كرد.

60- "                      "          " كه با سفرهای آنچنانی و افطاری مقامات از سفره‌ی بیت‌المال مقابله كرده است.

61- "                      "          " كه برای آزادسازی خانم دكتر گروگان گرفته‌شده‌ی كرمانی اقدام كرد.

62- "                      "          " كه پی‌گیری ارسال پاسخ از سوی وزیران  به نمایندگان مجلس را در دستور كار خود داشته و دارد.

63- "                      "          " كه از چاپ و پخش سررسید‌های گران‌قیمت سالیانه توسط دستگاه‌های دولتی ممانعت به عمل آورده است.

64- "                      "          " كه پی‌گیر برطرف ساختن برخی از مشكلات شروع سریال حضرت یوسف شد.

65- "                      "          " كه با تغییر دكوراسیون چند صدمیلیونی برخی از مقامات مقابله كرده است.

66- "                      "          " كه بحث مقابله با زلزله را به صورت جدی در كشور مطرح ساخته است و لاینقطع پی‌گیری كرده است.

67- "                      "          " كه در دفاع از كاركنان مجلس شورای اسلامی خطر كرده است.

68- تنها نماینده‌ای كه از حق و حقوق خبرنگاران سراسر كشور جانانه دفاع كرده است.

69- پی‌گیری اختصاصی حق و حقوق خلبانان سراسر كشور در شركت‌های خصوصی و دولتی و دیگر نهادها و سازمان‌ها.

70- پی‌گیری خاص برای حل و فصل مشكلات پرستاران سراسر كشور.

            و بسيار است موارد ديگری كه در نوع خود منحصر به فرد است، مانند پی‌گيری صدها خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران كه اولاًً نمونه ندارد و ثانياً اكثراً، منتج به نتيجه‌ی مطلوب گرديده‌اند و از اين رهگذر خاطرات بسياری هست، همانند احداث كناره‌بندی ساحل‌های شرقی و غربِی رودخانه‌ی ديوانه‌ی هليل‌بعد از سيل وحشتناك و ويرانگر سال 1371، كه داشت شهر جيرفت را مثل گذشته می‌بلعيد، كه شايد يك روزی آن خاطرات و ربط آن‌ها را به خبرگزاری جمهوری اسلامی، بيان گردد.

 جمله‌ی مردم جيرفت خصوصاً بازاريان محترم خيابان طالقانی شمالی شهر جيرفت می دانند، تعريض خيبان طالقانی شمالی حقيقتاً يكی ديگر از شاهكارهای دوران نمايندگی زادسرجيرفتی است كه بی محابا خطر كرد  و در مقابل فرياد و اعتراض شديد بازاريان محترم ذينفع و مرحوم مهندس . . . كه ساختمانش در طرح قرار داشت و . و ، محكم ايستاد و از شهردار وقت مؤكداً خواست كه با پشتيبانی اين نماينده‌ی مجلس، اين طرح را كه بيش از بيست سال بود كسی جرأت اجرای آن را نداشت، اجرا كند كه چنين كرد و اتمام آن قريب به شانزده سال طول كشيد و به تن چندين شهردار،كفن مديريتی پوشانيد تا سرانجام با همت و تلاش شهردار محترم و خدوم فعلی به پايان رسيد كه صميمانه از ايشان متشكريم و همينطور از شهرداران محترم سابق تشكر داريم. جملگی قبول دارند كه كار بزرگی صورت گرفته است و چهره‌ی شهر جيرفت را عوض كرده است كه افتخار اين كار بزرگ در پرونده‌ی درخشان زادسرجيرفتی ثبت شده است.

مردم عزيز و موكلين محترم؛ داستان‌های راست، درست و بی‌نظير :

-        پرواز تاريخی و بی نظير هواپيمای آسمان در سال 1374  از مبداء مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه جيرفت، قطعاً و يقيناً در تاريخ هوانوردی ايران و جهان نمونه ندارد كه لغو شده بود و شرح آن را در سخنرانی 21/01/1387 حسينيه‌ی امام خمينی جيرفت بيان شد.

-        نشست تاريخی و فراموش ناشدنی و بی نظير هواپيمای آسمان در آذرماه 1386 در فرودگاه جيرفت كه قريب به يكصد نفر از خيرين محترم سراسر كشور را كه از مبداء مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه . . . ، حامل بود و مرتب می گفتند هنوز هم باور نمی كنيم كه در فرودگاه جيرفت به زمين نشسته باشيم.

-        حكايت عزل سه‌ساعته فرماندار اسبق جيرفت كه هنوز نمونه ندارد، قصه‌ی حل و فصل آب شرب سقدر بعد از چهل سال و سوزش قلب زادسر برای اولين بار، داستان دعوای زادسر و مرعشی در بافت، داستان مسايل امنيتی كه زادسر مدعی می شد و استانداری تكذيب می‌كرد، چگونگی نطق زادسر در مجلس و تشييع پيكر پاك همزمان شهيد مداحی‌پور و . و . . . .،.

-         و . و . . . صدها مورد  ديگر اينچنينی كه فرصت فهرست كردن آن‌ها در اين مجال بيش از اين وجود ندارد، بمانند برای فرصت های بعدی ان‌شاءالله.

فصل چهارم :

 اهدافی كه مورد نظر خدمتگزار شما جهت پی‌گيری در مجلس هشتم بود كه چنين توفيق بزرگی رفيق نشد، اكثر قريب به اتفاقشان را به جاهای خوبی رسانده بود و داشت به نتيجه خوبی منتج می‌شد كه . . . !، عبارتند از :

الف ـ بحث استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت كه باتوجه به جميع جهات، بالای نوددرصد مطمئن بودم كه اين كار شدنی است برای اين‌كه مقدمات آن مهم انجام گرفته و تا جاي خوبی نيز پيش رفته است كه اكنون هم اميدواريم چنين بشود.

ب ـ احداث خط آهن كرمان ـ جيرفت – كهنوج كه چگونگی تصويب آن در جلسه‌ی هيأت دولت در كرمان در سفر بيست‌و هشتم دولت نهم از افتخارات بزرگ خدمتگزار شما است كه بايد صميمانه از برادر مكرم جناب آقای دكتر باقری لنكرانی كه به عنوان نماينده‌ی تام‌الاختيار دولت نهم به جيرفت و عنبرآباد سفر كرد، تشكر كنم كه به اين درخواست خدمتگزار شما توجه خاص معطوف داشتند، و اگر زادسر نبود چنين امر مهمی به تصويب نمی‌رسيد.

ج ـ احداث باند دوم جاده‌ی بسيار مهم و استراتژيك جيرفت ـ كرمان كه حياتی است و مهم.

د ـ سرعت بخشيدن در احداث باند دوم جيرفت ـ عنبرآباد ـ كهنوج كه شروع آن‌هم از ديگر افتخارات خدمتگزار شما است.

ه ـ گاز رسانی به شهرستان‌های جيرفت و عنبرآباد كه مقدمات آن انجام شده كه حتی وزير محترم فعلی نفت نيز در هامش درخواست‌های زادسر شما در اين خصوص، دستورات بسيار قوی و قاطع صادر فرموده‌اند.

و ـ ثبت قطعی و حتمی فرهنگ، تمدن و تاريخ جيرفت باستان و متمدن را در سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد(يونسكو)، كه از كارهای بسيار ضروری است برای تاريخ و تمدن جيرفت.

ز ـ ابلاغ الحاق بخش بزرگ اسماعيله‌ی بلوك به شهرستان جيرفت كه چندين سال زمان را به خود اختصاص داده است.

ح ـ توجه جدی و قوی به روند اجرايی پل دوم هليل‌رود كه نقش زادسر در شروع آن بر كسی پوشيده نيست و تعريض و چهارخطه شدن جاده‌ی بسيار مهم تاريخی و فرهنگی جيرفت _ كنارصندل(جاده‌ی ميانچيل)، كه ضرورتی غير قابل انكار است.

ط ـ تعريض و تطويل باند فرودگاه جيرفت به همراه افزايش پروازهای آن تا سرحد يك فرودگاه بين‌المللی.

ك ـ تسريع در كار راه اندازی كارخانه‌ی ويسكوز(توليد ابريشم مصنوعی).«مهندس عظيمی».

ل ـ سرعت بخشيدن در كار تأسيس دامداری چند ده‌هزار رأسی."جناب آقای آرمان"، كه متأسفانه و مطابق گفته‌ی ايشان اخيراً، يعنی بعد از انتخابات مجلس هشتم، برخی از مقامات استان كرمان ادامه‌ی آن را متوقف ساخته‌اند».

م ـ يكپارچه سازی زمين‌های كشاورزی جهت شروع يك كشاورزی علمی، مكانيزه و منطبق با استانداردهای بين‌المللی با الگو قرار دادن كشاورزی كشور مجارستان و كمك گرفتن از كارشناسان مجاری، حالا چرا پيشرفت نكرد بايد جناب آقای مهندس مرتضوی توضيح بدهند.

س ـ پی‌گيری جدی جهت تأسيس صنايع جنبی صنعت گردشگری در مناطق تاريخی جيرفت و عنبرآباد.

ع ـ ادامه‌ی پی‌گيری برای حل و فصل شدن مشكلات خلبان‌های عزيز و زحمتكش سراسر كشور.

ف _ تداوم اقدامات لازم جهت برطرف شدن معضل بزرگ پرستاران مبنی بر تبعيض بزرگ بين پرستاران با پزشكان در سراسر كشور.

ص ـ پی گيری بيش از پيش برای رسيدگی به وضعيت تلفن همراه و نرخ پيامك‌ها و تغيير نام پيامك به دوحرف اول پيام كوتاه يعنی «پك».

ق ـ تكرار دفاع قوی و جدی از كاركنان مجلس شورای اسلامی كه در دوره هفتم صورت گرفته بود.

ر ـ رساندن صدای اعتراض بسياری از خبرنگاران محترم و زحمتكش مبنی بر عدم تأمين حداقل‌های زندگی آنان با دستمزدی كه می‌گيرند به مقامات مربوط.

ش ـ ادامه‌ی مقابله با انداختن سفره‌های پر زرق و برق افطاری از كيسه‌ی بيت‌المال توسط مقامات سطوح مختلف كشور.

ت ـ پی‌گيری بسيار جدی جهت احداث كارخانه‌ی پتروشيمی در جيرفت كه دولت نهم مصمم به اجرای آن است.

ث ـ همانند گذشته تلاش بی وقفه برای راه‌اندازی كارخانه‌ی سيمان عنبرآباد.

خ ـ سرعت بخشيدن به روند اجرايی جاده‌های جيرفت ـ بلوك، جيرفت ـ اسفندقه و جيرفت ـ عنبرآباد ـ مردهك ـ نرگسان.

ذ ـ سماجت و اصرار بر تأسيس گمرك فرودگاه جيرفت كه سرنوشت ساز است.

ض ـ اصرار شديد، قوی، جدی و لاينقطع به دولت، جهت سروسامان دادن به وضعيت كاشت، برداشت و  فروش محصولات كشاورزی توسط وزارت‌خانه‌های جهادكشاورزی، بازرگانی و راه‌وترابری مشروط به همكاری و همراهی قاطبه‌ی كشاورزان عزيز و زحمتكش كه تا كنون دريغ فرموده‌اند.

ظ ـ مثل گذشته، زلزله انداختن در بين دولتمردان جمهوری اسلامی در رابطه با وقوع زلزله احتمالی در منطقه‌ی جيرفت.

غ ـ حمايت جدی و قاطع از سرعت بخشيدن در احداث سد شور جيرفت كه البته همانند گذشته همگان شاهد بوده‌اند.

فصل پنجم :

 وظايف ما جيرفتي‌ها و عنبرآبادي‌ها نسبت به وكيل دوره‌ی هشتم اين منطقه در مجلس شورای اسلامی چيست؟. . . .

=================

===================

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...