جلسه ی خانگی زادسر جیرفتی با حضور 4000 نفر*

انتخابات جیرفت و عنبرآباد به پایان راه نزدیک شدhttp://www.fardanews.com/files/fa/news/1390/10/18/83069_534.jpg  

 

موضوع:

عصر امروز ۲۱/۱۰/۱۳۹۰در طی یک جلسه خانگی که جهت اعلام بیعت مردم با حجه الاسلام والمسلمین زادسرجیرفتی صورت گرفت قریب به چهار هزار نفر  خود جوش در این جلسه  شرکت نمودند.

 

ازدحام جمعیت به اندازه ای زیاد بود که حتی برگزار کنندگان جلسه را تحت شعاع قرار داد و چندین بار بعلت عدم وجود امکانات اولیه پذیرایی (موکت و صندلی) از مردم عذر خواهی شد.

 

حضور گسترده ی اقشار  و قومیتهای مختلف از ویژگیهای این مراسم بود.

 

در چند هفته ی گذشته بازگشت افکار عمو می به سمت و سوی حجه الاسلام زادسرجیر فتی  شتاب بی سابقه ای به خود گرفته است و ناظران سیاسی معتقدند در حال حاضر حجه الاسلام والمسلمین زادسرجیرفتی با فاصله زیاد نسبت به سایر رقبا پیشی گرفته است.

 

این در حالی است که برخی هواداران و رقبای دیگر بنا بر بداخلاقی گزارده اند اما تاکید زادسر جیرفتی به هوادارانش دال بر رعایت اخلاق و تحت تاثیر قرار نگرفتن از برخی ناهنجاریها همچنان ادامه دارد.

از دیگر کاندیدای این شهرستان که بنا را بر برپا کردن همایش انتخاباتی همزمان با جلسه خانگی زادسر گزارده بود گزارشی در دست نیست اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 
 


    نظر بدهید
نویسنده : علی مختاری
چهارشنبه بیست و یکم دی 1390
موضوع:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور مردم قم:
نه در شرایط «شعب ابی‌طالب»، بلكه در شرایط «بدر و خیبر» هستیم

مقامات غربی بارها تكرار كرده اند كه هدف از تحریم‌ها و فشارها ضد ایران، خسته و از صحنه به در كردن مردم و وادار كردن مسئولان به تجدید نظر در محاسبات خود است، اما آنها اشتباه می‌كنند و به هدف خود نخواهند رسید، زیرا این روسیاه‌های بد محاسبه‌گر، تصور می‌كنند نظام اسلامی در شرایط شعب ابی طالب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، طلاب و قشرهای مختلف مردم قم در سخنان مهمی حادثه نوزدهم دی قم را مبدأ تاریخ تحولات جدید دنیا دانستند و با اشاره به نقش صبر و بصیرت در موفقیت‌های مستمر نظام اسلامی، به تبیین دو عامل مهم ناكارآمدی توطئه‌های دشمنان و استمرار زنجیره‌های اقتدار ملت ایران یعنی ایستادگی قاطعانه نظام بر اصول، و حضور هوشمندانه مردم در صحنه پرداختند و تأكید كردند: بر خلاف تصور و تحلیل‌های جبهه استكبار، نظام جمهوری اسلامی امروز نه تنها در شرایط شعب ابی طالب نیست بلكه در شرایط بدر و خیبر قرار دارد و به لطف و فضل الهی حضور مردم در انتخابات آینده مجلس به عنوان یكی از مظاهر دخالت مردم در سرنوشت كشور، حضوری پرشور و دشمن‌شكن خواهد بود و همه مسئولان و نامزدها نیز وظیفه دارند كه با پایبندی كامل به قانون، زمینه یك انتخابات سالم و رقابتی را بوجود آورند.

به گزارش «تابناک» در این دیدار كه همزمان با سالروز قیام مردم قم در نوزدهم دی سال 1356، برگزار شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، این حركت ماندگار مردم قم را به مثابه جرقه‌ای در فضای بشدت خفقان‌آمیز و اختناق‌آور دوران رژیم ستمشاهی دانستند و افزودند: این قیام سرآغاز حوادث گوناگون بعدی و سلسله اربعین‌ها در كشور شد و حادثه نوزدهم دی قم، در واقع زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی، ایستادگی مردم ایران و شكسته شدن ابهت پوشالی امریكا و رژیم صهیونیستی، الگو شدن ملت ایران و در نهایت شكل‌گیری بیداری اسلامی و حوادث مهم و سرنوشت‌ساز منطقه بود.

ایشان صبر و بصیرت را دو عامل مهم برای استمرار موفقیت‌ها و پیروزی‌های ملت‌ها برشمردند و خاطرنشان كردند: ملت ایران تجربه بزرگ موفقیت‌های ناشی از بصیرت و صبر را در مقابل چشم ملت‌های دیگر قرار داده است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بصیرت یعنی گم نكردن راه و هدف و گرفتار بیراهه‌ها نشدن و صبر هم به معنای ایستادگی قاطعانه نسل‌های پی در پی در مسیر است و هنر انقلاب اسلامی این بوده است كه مردم در مدت بیش از سی سال، این دو عامل را حفظ كرده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقویت بصیرت و صبر و استمرار موفقیت‌ها و زنجیره‌های اقتدار ملت ایران در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی‌های جبهه كفر و استكبار را منوط به دو عامل دیگر دانستند و افزودند: ایستادگی قاطعانه هویت جمعی نظام اسلامی بر اصول و منحرف نشدن از آن‌ها و همچنین حضور هوشمندانه مردم در صحنه، موجب می‌شود كه هیچیك از توطئه‌ها و كیدهای دشمن تأثیرگذار نباشند.

ایشان با اشاره به تلاش گسترده و متراكم جبهه استكبار به سردمداری امریكا و صهیونیست‌ها برای تضعیف این دو عامل، خاطرنشان كردند: با وجود همه تلاش‌ها، این دو عامل همچنان وجود دارد و به لطف خداوند در آینده هم خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر این دو عامل از هم جدا می‌شدند، قطعاً، موفقیت‌های نظام اسلامی دچار اختلال می‌شد، زیرا اگر مسئولان و مدیران نظام مصمم باشند اما مردم در صحنه نباشند،  كارها پیش نمی‌رفت، همانگونه كه اگر مسئولان و مدیران نظام دچار تردید می‌شدند، این موضوع در فهم و درك و تصمیم‌گیری آنان در مقابل لشكر كفر و ضلالت، تأثیرگذار بود و نظام دچار اختلال می شد و به دنبال آن نیز مردم از صحنه خارج می‌شدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به توسل جبهه استكبار به همه ترفندها و روش‌ها برای ایجاد رخنه و تردید در اراده مسئولان و همچنین مأیوس كردن مردم، تأكید كردند: مقامات غربی بارها تكرار كرده اند كه هدف از تحریم‌ها و فaشارها بر ضد ایران، خسته و از صحنه خارج كردن مردم و وادار كردن مسئولان به تجدید نظر در محاسبات خود است، اما آنها اشتباه می‌كنند و به هدف خود نخواهند رسید زیرا این روسیاه‌های بد محاسبه‌گر، تصور می‌كنند نظام اسلامی در شرایط شعب ابی طالب است، در حالیكه ملت ایران امروز در شرایط بدر و خیبر قرار دارد.

ایشان افزودند: در شرایطی كه ملت ایران با سرافرازی به بسیاری از مراحل پیروزی دست پیدا كرده است و نشانه‌های پیروزی‌های جدید را نیز به چشم می‌بیند، جبهه استكبار تلاش دارد با ترساندن مردم و مسئولان از تحریم‌ها، در اراده آنان اختلال ایجاد و مردم را از صحنه خارج كند، در حالیكه ملت ایران این راه پرافتخار را با بصیرت انتخاب كرده است و برای پیمودن آن مجاهدت فراوان كرده و خون عزیزترین‌های خود را نثار كرده است.

رهبر انقلاب اسلامی حركت مستمر ملت ایران در مسیر رسیدن به قله‌ها را متوقف ناشدنی خواندند و خاطرنشان كردند: دشمن در حالی قصد دارد در عزم و اراده مردم و مسئولان رخنه ایجاد كند كه اقتدار و توانایی‌های امروز نظام جمهوری اسلامی ایران با 20 و یا 30 سال پیش قابل مقایسه نیست و هیمنه ظاهری جبهه استكبار در سال‌های گذشته نیز، اكنون جای خود را به ضعف و ناتوانی روزافزون داده است.

حضرت آیت‌الله خامنه ای افزودند: اراده مسئولان برای حركت در مسیر الهی، دین و سعادت دنیا و آخرت، مستحكم است و مردم نیز همواره پای ثابت این حركت عظیم خواهند بود.

ایشان، انتخابات را یكی از عرصه‌های نمایش حضور مردم دانستند و خاطرنشان كردند: از مدتها قبل، از مركز و قرارگاه فرماندهی جبهه كفر و استكبار گرفته تا پادوها و پیاده‌نظام این جبهه در داخل و خارج، تلاش گسترده‌ای  بكار گرفته شده تا حضور مردم در انتخابات مجلس كمرنگ باشد اما به لطف و فضل الهی، حضور مردم در این انتخابات دشمن‌شكن خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه انتخابات موجب نشاط جدید و دمیده شدن خون تازه در پیكره نظام اسلامی خواهد شد، افزودند: عرصه انتخابات در كنار این ویژگی‌های برجسته و مهم، آفت‌هایی هم دارد كه باید مراقب بود این آفت‌ها پیش نیایند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات سال 88 را یادآور بهترین و بدترین خاطره‌ها دانستند و تأكید كردند: بهترین خاطره‌ها، حضور عظیم و خیره‌كننده چهل میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی بود و بدترین خاطره‌ها مربوط به جرزنی‌های سیاسی برخی افراد ناباب، نادان و بعضاً معاند، در انتخابات بود.

ایشان با تأكید بر اینكه در هر انتخاباتی ممكن است عده‌ای معترض باشند، خاطرنشان كردند: در چنین شرایطی، قانون، راه را معین كرده است، اما در انتخابات سال 88 عده ای راه قانون‌شكنی، تحمیل هزینه به كشور و مردم، شاد كردن دشمن، و اجرای برنامه‌های مورد نظر دشمن را برگزیدند ولی راه به جایی نبردند زیرا مردم در صحنه بودند و تا زمانی كه ملت در صحنه است، هیچكس در كشور، نمی تواند، كارهای خلاف قانون را به پیش ببرد.

رهبر انقلاب اسلامی قضایای بعد از انتخابات سال 88 را یك تجربه و درس، خواندند و افزودند: انتخابات مظهر حضور مردم و نتیجه آن، مظهر خواست و رأی مردم است و همه باید به آن احترام بگذارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی خاطرنشان كردند: رقابت غیر از خصومت و تهمت‌زنی متقابل است، رقابت به معنای اثبات خود با نفی دیگران نیست. رقابت، دادن وعده‌های خلاف قانون، برای جلب نظر مردم نیست.

ایشان همه مجریان و مسئولان، و نامزدها را به رعایت آداب و شروط انتخابات سالم فراخواندند و افزودند: مجریان برگزاری انتخابات اعم از دولت و وزارت كشور و همچنین شورای نگهبان باید تمام تلاش خود را برای امانت‌داری رأی مردم و برگزاری انتخاباتی سالم انجام دهند و همه بدانند هیچ چیزی بالاتر از قانون نیست.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری برگزاری بیش از 30 انتخابات سالم در 32 سال گذشته، خاطرنشان كردند: در انتخابات مختلف، چه در زمان حیات امام(ره) و چه بعد از ایشان، هیچ موردی كه انتخابات را ناسالم كرده و یا نتیجه آنرا تغییر داده باشد، وجود نداشته و همان رأی و انتخاب مردم، واقع شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه سخنان خود نكاتی را درخصوص نامزدهای انتخابات گوشزد كردند و از همه مردم خواستند این نكات را به دقت دنبال كنند.

ایشان افزودند: نامزدها باید با قصد خدمت وارد عرصه انتخابات شوند زیرا اگر كسانی با هدف قدرت‌طلبی و بدست آوردن ثروت و یا انگیزه‌های ناسالم دیگر وارد انتخابات شوند، به مردم و كشور خدمت نخواهند كرد.

رهبر انقلاب اسلامی، ارتباط نامزدها با مراكز ثروت و قدرت را بسیار مخرب دانستند و خاطرنشان كردند: این، همان شیوه‌ای است كه در به‌اصطلاح دموكراسی های دنیا بویژه در امریكا مرسوم است و نامزدها با حمایت مالی كمپانی‌ها، شركت‌ها و افراد ثروتمند، وارد انتخابات می‌شوند و بعد از پیروزی در انتخابات نیز وامدار این افراد هستند و به جای خدمت به مردم، در جهت منافع صاحبان قدرت و ثروت، قانون وضع می‌كنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استفاده از بیت‌المال برای انتخابات را یكی دیگر از نكاتی دانستند كه مردم باید بشدت در مورد آن حساس باشند.

ایشان افزودند: استفاده از بیت‌المال در انتخابات اشكال مضاعف دارد، ضمن آنكه هر فردی را هم نمی‌توان براحتی متهم به اینگونه مسائل كرد.

ایشان مردم را به دقت و حساسیت در انتخاب نامزدها فراخواندند و تأكید كردند: برای تشخیص درست دو راه وجود دارد : یا انسان خودش تحقیق كند و به نتیجه برسد و یا استفاده از نظرات افرادی كه بین انسان و خدا حجت ایجاد می‌كنند.

رهبر انقلاب اسلامی اظهار امیدواری كردند با لطف خداوند و حضور پرشور مردم و انتخاب درست آنان، مجلسی در شأن نظام اسلامی تشكیل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات مجلس را برای  ملت‌های اسلامی نیز مهم و تأثیرگذار خواندند و افزودند: به همین دلیل است كه دستگاه‌های خبیث استكبار اعم از امریكا، انگلیس، صهیونیست‌ها و دیگران تلاش دارند تا این انتخابات را مخدوش و برای ملت‌های دیگر مأیوس‌كننده جلوه دهند.

ایشان تأكید كردند: ملت ایران در زمینه انتخابات و انقلابی بودن، پیشكسوت ملت‌ها است و قطعاً نگاه ملت‌های دیگر، به این انتخابات دوخته شده است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب

 
 

موضوع:
نگاه اول :بي شك انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حوزه ي انتخابيه ي جيرفت وعنبرآباد با فراز و نشيب هاي فراواني همراه است و اين فراواني تنوع ،حكايت از پيچيدگي جريانات سياسي حاكم در اوضاع و احوال اين حوزه ي انتخابيه دارد اما هميشه پس از پايان هر انتخابات اما واگرها رسد مي شود امري كه بي بديل اگر در قبل ازيرگزاري هر رفراندوم مورد مطالعه و در اختيار افكار عمومي قرار داده شود به برخي از نابساماني هاي اين حوزه انتخابيه كمك هاي شاياني خواهد كرد .از اين رو پرداختن صحيح و به موقع به مولفه هايي ير حسب احتياجات نظام اسلامي و نيازهاي حوزه ي انتخابيه ، طبعا نتيجه اثر بخش در افكار عمومي را دارا مي باشند مي تواند پويايي و بالندگي جامعه به سمت انتخاب هدفدار را تضمين كند .


انتخابات مجلس نهم در حوزه ي انتخابيه جيرفت و عنبرآباد تكرار انتخابات هشتم لقب گرفته است تنها اختلاف آن را مي توان عدم حضور رقيب بزرگ اصولگرايان ،دكتر علي اسلامي پناه از صحنه ي انتخابات دانست تا مهاجم زهر دار اصلاحات با استفاده از دامنه ي درگيري اصولگرايان حضوري جهت به ثمر نشاندن گل پيروزي بخش جريان اصلاح طلبي را نداشته باشند .

همواره اين سوال در افكار عمومي مطرح مي شود كه دليل بي نظمي و تفرقه در اردوگاه جريان اصولگرايي چيست ؟

چرا برخي شخصيت هاي اصول گرايي پس از 16 سال حضور موثر در اردوگاه اصولگرايي ،اكنون يكديگر را نشانه رفته اند ؟

پاسخ آشكار است :اصولگراياني كه در روزهاي سخت را با يك دلي به پايان برده اند در روزهاي شيرين حضور دولت اصولگرا رقيبي را به جز يكديگر نمي بينند !!!؟؟

با نگاهي به وضعيت حاكم بر انتخابات و با پرداختن به اما واگر هاي شرايط و چگونه گي حضور كانديدها ،بيشتر با روند شكل گيري تجمع افكار عمومي در نزد هر يك از كانديدها بررسي مي كنيم .

1-حجه الاسلام والمسلمين علي زادسر جيرفتي

حاج علي زادسر جيرفتي پيروز سه دوره انتخابات مجلس از حوزه ي انتخابيه جيرفت وعنبرآباد از طيف اصولگرا بوده است وي براي هفتمين بار در انتخابات شركت مي كند كه توانسته است در مجالس چهارم وپنجم وهفتم به عنوان پيروز انتخابات به مجلس راه يابد  وي واگذار كردن نتيجه انتخابات در مجلس هشتم با هفت هزار راي را در كارنامه دارد .

كارشناسان مسائل سياسي معتقدند كه زادسر نمي بايست در انتخابات مجلس هشتم حضور پيدا مي كرد امري كه خود زادسر نيز به آن معتقد است و مي گويد با توجه به شرايط جاري انتخابات هشتم قصد استعفاء داشتم كه به دليل پرداختن شبكه هاي خارجي (آمريكا vdaوbbc)به شرايط انتخاباتي اين حوزه ترجيح دادم نتيجه را بپذيرم اما خوراك براي رسانه هاي غربي فراهم نياورم حضور زادسر در انتخابات مجلس نهم كه بواسطه ي خواست مردم اين حوزه انتخابيه و با امضاي طوماري با بالغ بر 1500امضاءميسر شده است از دلايل و نكات يرجسته  حضور زادسر در انتخابات است اما يهر حال  تجربه و ذكاوت زادسر همه كمپ هاي سياسي ديگر را تحت تاثير خود قرار داده است .

زادسر در حال حاضر از ريزش هواداران ساير ستادها بيبشترين استفاده را مي نمايد و هم چنين افكار عمومي از وي استقبال بي نظيري را به نمايش گزارده اند امري كه تاكنون در 6 دوره انتخابات قبلي سابقه نداشته است .

كارشناسان مسائل سياسي معتقدند كه به جرات مي توانند اذعان كنند كه نزديك ترين فرد به پيروزي در انتخابات نهم زادسر است زيرا وي به شدت مورد توجه مردم است .

زادسر تاكنون بارها مورد تهاجم راديوها وشبكه هاي مختلف خارجي قرار گرفته است و از اين رو تمامي تحركات وي در اين حوزه ي انتخابيه به شدت توسط دشمنان انقلاب رسد مي شود زادسر يك چهره بين المللي است و درمجلس پنجم به عنوان مدرس مجلس مشهور شد وي سياستمداري آمانخواه است كه در هر سنگري كه قرار گيرد آنجا را به يكي از مهمترين پايگاههاي دفاع از انقلاب تبديل مي نمايد وي سابقه ي حدود چهارده ماه امام جمعهگي اسد آباد را نيز در پرونده دارد .

كارشناسان و افكار عمومي معتقدند كه پروژه ي استقلال جنوب  كرمان قطعا به دستان زادسر كليد خواهد خورد و حضور وي در مجلس مي تواند تضمين كننده استقلال جنوب كرمان باشد .

زادسر تاكنون محور وحدت شناخته مي شود وي هيچ گاه تن به قبيله سالاري و منطقه سالاري نداده است و از اين رو اكثر تحليلگران حضور زادسر را به عنوان نماينده اين حوزه ي انتخابيه پاياني براي منطقه سالاري و قوم گرايي برشمرده اند .از سوي ديگر همواره شهرستانهاي اطراف (بم و سيرجان) از حضور نماينده قدري چون زادسر در مجلس شوراي اسلامي مي ترسند زيرا حضور وي را مزاحمي براي مقاصد خود مي دانند و استقلال جنوب كرمان تنها به دستان پرتوان و با تجربه حجه الاسلام والمسلمين زادسر جيرفتي توان رقم خوردن خواهد داشت.

2-بختيار مجاز

حاج بختيار مجاز عضو شوراي شهر در شوراي دوم و سابقه ي يك دوره شركت در انتخابات (مجلس نهم )را دارا مي باشد وي مدير مسئول و صاحب امتياز هفته نامه ي گلدشت نيز مي باشد مجاز براي بار دوم و پس از راي آوردن در شوراي به اصطلاح اصولگرايان اين حوزه ي انتخابيه پاي به عرصه ي انتخابات گزارده است فعالان سياسي معتقدند كه حضور وي در صحنه ي انتخابات تنها حاصل نوعي سياست تعدد كانديدها توسط جريان موسوم به عارفي در جهت تقسيم آراي مناطق ساردوئيه و دلفارد بوده است زيرا اگر نيت ديگري را در سر داشتند مي بايست به ميثاق نامه عمل مي كردند كه عملا چنين نشد برخي از تحليلگران معتقدند كه بختيار مجاز در صورت عدم انتخاب از سوي شوراي اصولگرايان هرگز در انتخابات شركت نمي كرد و به راي حاصله گردن مي نهاد اين خود دليلي بر تاييد سياست تعدد كانديدها ي شركت كننده توسط كمپ فرج ا... عارفي مي باشد به هر حال بختيار مجاز از درايت لازم جهت بررسي دقيق اوضاع سود مي برد و در صورت لازم تصميمات نهايي را به مرحله ي اجرا در خواهد آورد .اما اگر بختيار مجاز به جاي تعامل و قرار گرفتن با رقيبي چون عارفي كه به صراحت مي دانست كه هيچ گونه تضميني عملي دال بر اجراي ميثاق نامه را عملي نخواهد كرد با ساير كانديدهاي ديگر چون زادسر به توافق مي رسيد قطعا نتيجه ي حاصله براي هر دو شيرين وحتي پيروز انتخابات دهم نيز از اين تعامل رقم مي خورد و البته جاي هيچ شكي نيست كه بختيار مجاز در مقابل عهد شكني كه عارفي در مقابل كلام خدا انجام داد وي نيز دست به تحركاتي جديد و خنثي كننده خواهد زد بايد به انتظار نشست .

3-يحيي كمالي پور

حاج يحيي كمالي پور براي دومين بار پاي  به كارزار انتخابات گزارده است شكست وي در فينال انتخابات دوره قبل حضور وي را براي مجلس نهم اميدوار كرد وي به صراحت از حضور در شوراي اصولگرايان طفره رفت و خود را مستقل ناميد وي يك هفته پس از پايان انتخابات هشتم تبليغ براي انتخابات نهم را آغاز نمود برخي تحليلگران معتقدند كه رشد حباب گونه آراي كمالي پور متوقف شده است و اكنون نمودار آراي وي از ريزش حد اكثري بهره مي برد حضور اصلاح طلبان و اصولگرايان در يك جبهه معمولا هيچ گاه نتوانسته درب وتخته ي پيروزي انتخابات نامزدي را ،تضمين كند .

براي كمالي پور نمي توان اما و اگرهاي را  متصور شد زيرا هر امكان خالي شدن كمپ سياسي وي از سوي اصولگرايان مي رود زيرا برخي تحركاتي كه در سوي ديگر كمپش در حال وقوع مي باشد اصولگرايان حامي وي بايد تكليف خود را با جريان اصولگرايان روشن كنند .

برخي ناظران سياسي معتقدند شمارش معكوس جهت فروپاشي كمپ وي آغاز شده است زيرا تاكنون شاهد ريزش هاي فراواني از سوي هواداران وي بوده ايم .

                                         

4-فرج الله عارفي

وي براي سومين بار در انتخابات شركت مي كند و تا كنون طعم پيروزي را نچشيده است وي در امضاي ميثاق نامه با بختيار مجاز به تعهدات خود پشت كرد وحضورش را به هر قيمتي جهت ورود به صحنه انتخابات مجلس شوراي اسلامي  مهيا كرد. اما برخي شبهات حضور وي را در انتخابات كم رنگ مي نمايد و در صورت واقعيت حذف خواهد نمود و ....

عافي با حضور خود براي سومين بار در صحنه ي انتخابات بزرگترين اشتباه سياسي خود را مرتكب شد گرچه برخي رايزني ها جهت حضور بهنام سعيدي فرماندار كرمان به جاي وي در انتخابات شايع شد اما فرج الله عارفي به هيچ وجه نپذيرفت اما در صورتي كه بهنام سعيدي پا در صحنه ي انتخابات گذارده بود احتمال پيروزي وي نسبت به فرج الله عارفي فزوني داشت زيرا هنوز تنها خبر حضور بهنام سعيدي در انتخابات شايع شده بود برخي از اصولگرايان از حضور وي استقبال كردند و به هيچ وجه كمپ وي به منطقه گرايي و قوم سالاري تبديل نمي شد زيرا بهنام سعيدي سالها به عنوان معلم (دبيرستانها و دانشسراي تربيت معلم )استاد دانشگاه و فرمانداري عنبرآياد و كرمان  مشغول بوده است ناظران سياسي معتقدند شكست سوم فرج الله عارفي وداع تلخي خواهد بود كه وي براي هميشه از صحنه ي سياسي شهرستانهاي جيرفت وعنبرآباد دوري كند  اما احتمال مي رود كه بهنام سعيدي به عنوان كانديداي تاثير گزار مجلس دهم از اين پس در اوضاع سياسي حوزه انتخابيه جيرفت و عنبرآباد نقش آفريني نمايد بر اساس اطلاعات و اصله و به نقل از يكي خبرنگاران(علي مختاري )كه در هفته گذشته در كرمان با حاج احمد سعيدي ملاقات كرده و ايشان (حاج احمد سعيدي )به صراحت از عدم دخالت در اوضاع سياسي جيرفت وعنبرآباد سخن گفته بود و احتمال مي رود با توجه به مسئوليت فرمانداري بهنام سعيدي وي هم قطعا اين تصميم را در دستور كار خواهد داشت .

 


 
 


 
    نظر بدهید
نویسنده : علی مختاری
سه شنبه بیستم دی 1390


موضوع:
علي مختاري روزنامه نگار و تحليلگر مسائل سياسي جنوب كرمان در گفتگو با هقته نامه كمنزيل
جيرفت وعنبر آباد فرصتي را براي آزمون نماينده ديگري ندارد
ترس باهنر از ورود زادسر به مجلس آشكار است
علي مختاري از روزنامه نگاران فعال جنوب كرمان است كه عمدتا در بخش تحليلهاي سياسي قلم مي زند وي تاكنون با همه ي كانديدها ي مجلس نهم شوراي اسلامي از حوزه هاي انتخابيه ي جيرفت وعنبرآباد مصاحبه داشته حضور فعال وي در چند دوره انتخابات مجالس  مختلف تجربيات گرانبهايي را براي وي برجا گذارده است گفتگوي انجام شده با وي بيشتر ما را با زواياي پنهان لازمه ي ضروري يك انتخاب صحبح آشنا مي سازد .

س 1-مقوله ي انتخابات در حوزه ي انتخابيه ي جيرفت و عنبرآباد را در ادوار گذشته چگونه ارزيابي مي كنيد؟

بي شك اين حوزه ي انتخابيه تا كنون شگفتي هاي زيادي را در انتخاب هاي ادوار گذشته در مبحث مجلس شوراي اسلامي خلق نموده است كه پرداختن به آنها قطعا به فضا وزمان بيشتر از يك مصاحبه نياز دارد اما در نگاه كلي مي توان گفت كه تاكنون هيچ يك از رياضي دانان عرصه سياست قادر به حل معادله ي چند مجهولي انتخابات در اين حوزه ي انتخابيه نبوده اند از اين رو مي توان به انتخاب سه دوره ي حجه الاسلام و المسلمين حاج علي زادسر جيرفتي در اوج دول اصلاحات وسازندگي اشاره كرد و همچنين انتخاب دكتر اسلام پناه در دولت اصولگر ،گرچه اين اتنتخاب بر حسب اشتباه مسلم اصولگرايان در تعداد كانديدها اتفاق افتاد اما تجربه ثابت كرد اگر در دوره حاضر انتخابات مجلس هم دكتر اسلامي پناه حضور داشت اين تجربه تكرار مي شد ظاهرا اصولگرايان به سختي از هر اشتباهي درس مي گيرند و اين امر متاسفانه يك حقيقت غير قابل انكار است كه معادله ي انتخابات مجلس را در اين حوزه ي انتخابيه با نتايج خاص روبه رو كرده است .

س2- شما دلايل تعدد كانديدها را در مجلس هشتم راچگونه تحليل مي كنيد و چگونه مي توان آن را توجيه كرد؟ .
اگر بخواهيم بدون واهمه حقيقت را بگوييم بايد اذعان داشت كه هنگامي كه دولت به دست اصولگرايان افتاد شمشير اصولگرايان اين حوزه ي انتخابيه جهت رسيدن به اهدافشان نيز تيز شد و از سوي ديگر در دول سازندگي و اصلاحات حضور در ميدان انتخابات مچلس از اين حوزه ي انتخابيه تقريبا به برخي جوهره ي خاص و شجاعت ذاتي احتياج داشت كه در آن زمان آنها مجبور شدند كه حول محور علي زادسر جيرفتي پا به عرصه ي انتخابات بگذارند و جالبترين ماجرا چگونگي حضور زادسر در انتخابات مجلس سوم است كه هنگامي كه فرج ا... عارفي كانديد رقيب حال حاضر زادسر وي را از جبهه هاي جنگ به جيرفت فرا مي خواند و در جلسه اي به زادسر با صراحت مي گويد كه در فكر انتخاب گزينه اي از سوي اصولگرايان جيرفت و عنبرآباد جهت شركت در انتخابات مجلس شوراي اسلامي مي بوده ام و هنگامي كه در سفر حج ومكه ي مكرمه در حال طواف بودم به هر كجا كه نگاه مي كردم تصوير شما (علي زادسر )را مي ديدم از اين رو امروز بر اين شده ايم كه شما به عنوان كانديد اي اصولگرايان اين حوزه ي انتخابيه اعلام حضور كنيد ،حال بگذريم از اين ماجراي اتفاق افتاده در انتخابات سوم مجلس شوراي اسلامي از اين حوزه ي انتخابيه اما در انتخابات هشتم مجلس اصولگرايان با فراهم شدن زمينه ي حضور و اينكه صحنه را عاري از هر گونه خطر ديده اند به يكباره احساس تكليف آنها را مجبور به حضور در صحنه ي انتخابات كرد !!!

س3- ظاهرا كه مهمترين دليل آنها براي در مقابل زادسر ايستادن را حمايت زادسر از هاشمي رفسنجاني عنوان كردند و آن را عدول از اصولگرايي دانستند ؟

درست است اما اين بهانه ي آنها و اينكه حمايت زادسر از هاشمي رفسنجاني را پيراهن عثمان كرده اند و در مقابل زادسر برخاستند تنها يك ترفند سياسي جهت فريب افكار عمومي بود وديگر هيچ وجود اعتقلدي نداشت به چند دليل اول آن كه هيچ كدام  از كانديداي قرار گرفته در مقابل زادسر از حاميان دكتر محمود احمدي نژاد نبودند مي توانيد در اين باره از آقاي ميثم اميري رياست ستاد دكتر احمدي نژاد در دوره ي اول انتخابات نهم رياست جمهوري در حوزه ي انتخابيه جبرفت وعبرآباد سوال كنيد. دوما تنها نشريه اي كه متعلق به اصولگرايان بود (هفته نامه گلدشت ) به مدير مسئولي بختيار مجاز (رقيب فعلي و قبلي زادسر )در دوره اول انتخابات به طرفداري ار هاشمي رفسنجاني تيتر زد و از وي حمايت كرد و در دوره ي انتخابات دقيقا در دقيقه ي نود انتخابات و هنگامي كه برايش پيروزي احمدي نژاد مسجل شد به حمايت از احمدي در آمد و از سويي يحيي كمالي پور هم تمايل شديدي به سمت وسوي هاشمي رفسنجاني داشت البته انتخابات نهم رياست جمهوري نيز با پيروزي دكتر احمدي نژاد يك شگفتي غير قابل باور خلق نمود هر چند كه ساير رقباي كنوني زادسر به صراحت وسريعا در دور دوم تغيير موضوع دادند اما زادسر به چند دليل بنا را به اخلاق در حمايت از هاشمي رفسنجاني ديد .
تا آن زمان هاشمي رفسنجاني به عنوان پشتوانه ي انقلاب و در زير چتر ولايت بود وتا جايي كه مقام معظم رهبري از وي به عنوان همرزم پنجاه ساله ياد نموده بود و حتي مقام مغظم رهبري در خطبه هاي نماز جمعه ي تهران پس از انتخابات نهم رياست جمهوري از حضور هاشمي رفسنجاني در انتخابات رياست جمهوري كه به تعبير مقام معظم رهبري باعث گرم شدن تنور انتخابات شده بود تشكر كرد و در ادامه بايد به رايزني زادسر در جهت موافقت هاشمي رفسنجاني با استقلال جنوب كرمان نيز اشاره داشت كه يكي از عوامل ديگر حمايت زادسر از هاشمي بوده است
پس با اين توضيحات داده شده به سهولت مي توانيد در يابيد كه چگونه حمايت زادسر از هاشمي را برايش پيراهن عثمان كردند و در مقابلش برانگيخته كه بزرگترين ضرر را تنها جيرفت وعنبرآباد متحمل شد و سهم خواهان هيچ توجهي به اين مهم نداشتند .

س 4–تحليل شما از سه دوره نمايندگي زادسر چيست ؟آيا وي تمامي ابعاد شخصيتي يك نماينده را داراست ؟
اين تحليل من نيست بلكه اكثر كساني كه تاريخ سياسي مجلس شوراي اسلامي را پيگيري مي نمايند همگي متفق القول هستند كه زادسر در اكثر دوران نمايندگي اش در مجلس فراتر از حد يك نماينده ظاهر شد زادسر در مجلس شوراي اسلامي به يك چهره بين المللي تبديل شد دشمن شناسي زادسر مهمترين شاخصه ي وي در عملكرد سياسي اش تلقي مي شود رشادتهاي زادسر در مجلس همگان را به ياد مرحوم مدرس مي انداخت تا جايي كه دانشجويان شمالي به زادسر لقب مدرس مجلس را دادند و اين مهم نام و آوازه ي جيرفت را در سرتاسر كشور مطرح ساخت  و البته وي بارها و بارها از سوي بلندگوهاي تبليغات صهيونيستي آمريكا وانگليس (آمريكا voa ،انگليس bbc  راديو فردا و ....)مورد حمله قرار گرفت و به عنوان يك خبرنگار در دوشب مانده به پايان انتخابات هشتم مجلس شاهد حمله شبكه تلويزيوني بي بي انگليس توسط نوري زاده خائن به زادسر بودم كه دقيقا مي توان دريافت كه آنها حوزه ي انتخاباتي جيرفت وعنبرآباد را به دقت وحساسيت لازم رسد مي كنند و حتي در يك ماه اخير شبكه تلويزيوني bbc انگليس حجه الاسلام زادسر را متهم به ساماندهي تجمع اعتراض دانشجويان بر عليه سفارت انگليس نمود قطعا اين حملات در جهت كاهش محبوبيت زادسر در حوزه ي انتخابيه اش صورت مي گيرد زيرا حضور زادسر در مجلس شوراي اسلامي ترس را به اندام امريكا و انگليس خواهد انداخت از اين رو هرگونه اقدامي را براي كاهش محبوبيت زادسر را در دستور كار قرار دادند و اينجا مي طلبد دلسوزان نظام هوشيارتر عمل كنند .

س5-محبوبيت زادسر در حال حاضر (انتخابات نهم مجلس )چگونه ارزيابي مي كنيد ؟آيا وي شانس حضور مجدد در مجلس شوراي اسلامي را خواهد داشت ؟

شك نكنيد مردم زادسر را تنها نخواهند گذاشت زيرا اكنون وآنگونه در نهان وآشكار هويداست وي از محبوبيت فراواني سود مي برد مردم جيرفت وعنبرآباد اكنون به توانمندي هاي زادسر ايمان پيدا كرده اند آنها به جز زادسر تاكنون دو نماينده ي ديگر را نيز امتحان كرده اند و اين سخن كه هيچكدام از آنها زادسر نمي شوند را به صراحت در هر كوي و برزني از زبان مردم مي شنويد و از سوي ديگر مردم جيرفت وعنبرآباد فرصتي را براي سنجيدن وآزمايش كردن توانمنديهاي نماينده ي ديگري را ندارند مسئله استقلال جنوب استان كرمان كه از خواسته هاي افكار عمومي منطقه به شمار مي رود و بر اساس اظهار نظر اكثر مردم اين حوزه ي انتخابيه تنها زادسر راي مي طلبد زيرا رقباي ديگر ما در شهرستانهاي مجاور داراي نمايندگاني قدر وهوشيار هستند و اينكه نماينده ي يكي از شهرستانها ي مجاور (بم ،غنفر آبادي )به استقلال جنوب كرمان معترض است دليلي بر عدم وجود زادسر در مجلس مي باشد زيرا تا هنگامي كه زادسر بود بيشترين اداره ي كل به جنوب كرمان آمد وايشان توان اعتراض را نداشت در دوره ي قبل برخي از دوستان بمي نيز در جهت تخريب زادسر گامهايي را برداشتند تا جيرفت از مسير توسعه عقب بماند به هر حال مردم جيرفت وعنبرآباد بايد درست بيانديشند وترديد را كنار بگذارد و زادسر را به مجلس بفرستند و قطعا نتيجه  اين انتخابات ثابت خواهد كرد كه آيا جيرفت وعنبرآباد به استقلال مي انديشند يا نه ؟

س6 – اخيرا برخي جريانات سياسي و برخي شخصيتها از جمله آقاي باهنر به صراحت از استفلال جنوب كرمان صحبت مي كنند و حتي خواستار استان ساحلي شدن جنوب كرمان مي باشند بنظر شما اين نرمشها چه دلايلي را مي تواند داشته باشد؟

ببينيد اين ترفند سياسي هيچگاه نمي تواند مردم جيرفت را گمراه كند آنها با اينگونه جبهه گيريها آنهم در ايام انتخابات سعي در گمراه كردن و توهين به افكار عمومي را دارند اولا آقاي باهنر بايد بداند كه اين طرح از ايشان نيست اين طرح دولت محترم است و در دور سوم سفر هيئت دولت به كرمان دكتر بهبهاني وزير راه و ترابري وقت دولت احمدي ‍نژاد در شهرستان عنبرآباد و در جمع مسئولان اين شهرستان در فرمانداري اين موضوع را عنوان كرد و هفته نامه كمنزيل نيز در تيتر اول خود نوشت: سواحل كرمان جنوبي به درياي عمان ختم ميشود و حال ايشان طرح ديگران را به نام خود مصادره مي كند و يا اين اعمال قصد قريب و توهين به  افكار عمومي را دارد و در ثاني چرا آقاي باهنر زمانيكه دكتر اسلامي پناه اكثر كارهاي استقلال جنوب كرمان را در سال قبل تا سرحد استقلال پيش برد اين طرح با مخالفتهاي آشكار و پنهان ايشان از دستور كار خارج شد ( كه در اعتراض به عمل وي هفته نامه كمنزيل كاريكاتور باهنر را در تيتر اول خود منتشر كرد و اعتراض خود را عنوان نمود).تنها دليل اين تكرار گفتار سايرين توسط باهنر فقط ترس از ورود زادسر يه مجلس است و باهنر قطعا ميداند كه اگر زادسر به مجلس برود جنوب كرمان مستقل خواهد شد از اينرو تلاشهاي گسترده اي را در دستور كار قرار داده است تا مانع از ورود زادسر شود و به جاي ايشان يك نماينده ي مبتدي و حرف گوش كن را به مجلس ببرد  البته همگان ميدانند كه جيرفت و عنبرآباد به هبچ وجه باج به كسي نداده اند و ديگر هم نخواهند داد و آقاي ياهنر بازنده ي اصلي اين معركه مي باشد .

س7-گفته مي شود جريان انحرافي در انتخابات اين حوزه ي انتخابيه حضور دارد شما اين مهم را چگونه ارزيابي مي نماييد؟

حوزه ي انتخابيه جيرفت و عنبرآباد به دارالولايه مشهور است قطعاهركسي به جريان فتنه ربط داشته باشد از اعتبار و حمايت مردمي در اين حوزه ساقط خواهد شد البته شوراي نگهبان به عنوان پاسداران حدودات شرعي خداوند به اين مهم توجه خاصي را دارند افرادي كه در كلاسهاي مكتب انحرافي ايراني حضور داشته اند را به خوبي رسد خواهد كرد و هيچ گونه انكاري را در اين باره نخواهد پذيرفت و محو جريان موسوم به انحرافي از صحنه هاي سياسي از آرزوهاي مردم ايران است مردم از فتنه خوارج و الاحكم الاالله درسهاي لازم را گرفته اند تاريخ براي شيعه تكرار نخواهد شد شيعه ي امروزي تحت امر ولايت و بصيرت است البته برخي رسانه ها با گستره ي  توزيع كشوري مانند روزنامه 9 دي حقايق را درياره كانديد انحرافي حوزه ي انتخابيه جيرفت و عنيرآباد به صراحت در هفته ي گذشته  عنوان  كردند هر چند هم اين مطلب براي اكثر آگاهان مسايل سياسي تازگي نداشت.

س 8-آيا به نظر شما هر چهار كانديداي مجلس نهم از اين حوزه انتخابيه تعيين صلاحيت شوراي نگهبان را كسب خواهند نمود ؟

حق قضاوت و اظهار نظر در اين مورد به عهده ي مسئولان شوراي نگهبان است اما تجربه در اين مورد مي گويد انتخابات با حضور 3 كانديد در اين حوزه ي انتخابيه برگزار خواهد شد .

س9-آيا تعاملي شكل خواهد گرفت و يا رد صلاحيتي اتفاق خواهد افتاد ؟

هر دوي آنها امكان پذير مي باشند احتمال تعامل بين زادسر و بختيار مجاز مي رود و از سوي ديگر اعلام نتيجه تعيين صلاحيت كانديدها نيز به واقعيت نزديكتر خواهد بود بايد منتظر ماند ...!!!

س10-سخن پاياني

انتخابات يك اصل است و ميزان راي ملت مردم بايد آزادانه و به دور از اجبار واكراه و بدون قسم دادن وايجاد مزاحمت نماينده ي خود را بنا بر شرايط موجود انتخاب نمايند و مهمترين دليلي را كه مي توان گفت انتخابات نهم مجلس با ادوار ديگر فرق دارد حضور 12 نشريه و بالغ بر 30خبرنگار فعال در اين حوزه ي انتخابيه است كه به دقت وسرعت در حال رسد اوضاع و احوال مي باشند و به راحتي و صراحت از هيچ گونه مسئله اي چشم پوشي نخواهد شد و آن گونه تاكنون احساس شده است حضور رسانه ها تاثير به سزايي در كاهش برخي تخلفات انتخاباتي توسط كانديدها داشته است كه اميدواريم اين مهم با حضور فعال رسانه ها نهادينه گردد و ما شاهد انتخاباتي بر پايه ي تفكر آزاد انديشانه مردم باشيم

 
 


نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...