نظر مدیریت این پایگاه اطللاع رسانی در رابطه با عملکرد شهرداران تهران بزرگ، خصوصاً "قالیباف" اعضای محترم شورای کلان شهر تهران که مرکز ایران اسلامی است، بین خود و خدا، بین خود و ارواح طیبه‌ی صدها هزار شهید والامقام، خلوت کنند و کسی را برگزینند که مرضی خدا، شادی بخش شهیدان، و خدمتگزار و نوکر مردم فهیم و فکور و وفادار تهران باشد   برای مشاهده اندازه واقعی قیچی  کلیک کنید ادامه . . .

 

جناب حجت الاسلام والمسلمین زادسرجیرفتی

سلام علیکم

نظر به تماس شفاهی درباره گفتگوی روزنامه قانون با حضرتعالی پرسش های مورد نظر حضورتان تقدیم می شود

با احترام فراوان علیرضا شاکر

=====

(قابل توجه خوانندگان روزنامه‌ی قانون و ایضاً سایت قانون؛متن سوألات به وسیله‌ی پست الکترونیکی برای زادسرجیرفتی ارسال شده است) 

سؤال اول ؛

حضرتعالی یکی از شخصیت هایی هستید  که در دوران نمایندگی مجلس و بعد از آن به شدت با مفاسد اقتصادی و سوء استفاده احتمالی مسولان مبارزه کردید؛ حال پرسش این است که نهادهای نظارتی مسئول چرا در مورد شهرداری تهران ( چه شهردار فعلی و چه شهرداران پیش از آن ) گزارشی به مردم نمی دهند تا حداقل سوء نگاهها و شایعات در باره این مسئولان از بین برود؟

بسم‌الله‌ارحمن‌الرحیم

پاسخ پرسش اول ؛

حالا که جنابعالی ذکر خیری از شهرداران سابق هم به میان آورده‌اید خوب است که بنده هم اشاراتی به مبارزات قلمی و بیانی خود در قالب مصاحبه و نطق قبل از دستور، در خصوص یکی از شهرداران پرقدرت و اجمالاً قوی تهران بزرگ داشته باشم.

ملت مسلمان ایران اسلامی دقیقاً به خاطر دارد که این بنده‌ی ناچیز درگاه پروردگار یکی از مخالفان سرسخت عملکرد آقای کرباسچی در روزگار "قدر" بودنش در شهرداری تهران به حساب می‌آید، زیرا مدعی بودم که آقای کرباسچی یکی از عوامل اصلی تورم و گرانی زمین و آپارتمان در تهران شده است، و الآن هم همین نظر را دارم که پایه‌گذار تورم و گرانی‌های بی‌حساب و کتاب فعلی، آقای کرباسچی بود که حقیقتاً بی حساب و کتاب اقدام می‌کرد که در جریان رسیدگی به تخلفاتش در محمکه، بخشی از آن‌ها برملا شد.

او با عملکرد خود که باغات 200 ساله را می‌خشکاند و به جای آن‌ها برج‌های 10 الی 30 طبقه می‌کاشت، و بابت فروش تراکم آن‌ها هزاران میلیارد تومان آن روزگار را، ان‌شاءالله به جیب شهرداری تهران می‌ریخت!، اقلاً حالا بگوید که با پول‌های مردم چه کرده است.

آری؛ به یاد دارم که در برابر دفاع مهاجرانی از عملکرد کرباسچی، به آن پناهنده‌ به ملکه‌ی‌ کذایی رژیم پلید که روباه مکار تاریخ 800 ساله‌ی اخیر است، پاسخ دادم که بنده منکر خدمات عمرانی آقای کرباسچی نیستم، اما این معما را برایم حل بکنید که کرباسچی چقدر پول از جیب میلون‌ها شهروند تهرانی بر‌می‌دارد و چند درصد آن پول‌های نجومی را مصروف فضای سبز، اتوبان، فرهنگسرا، و . و . . .، کرده است. به مهاجرانی گفتم که بنده مدعی هستم که اگر حساب و کتابی پیش بیاید ای بسا که مشخص بشود که احتمالاً کرباسچی 100 ریال از شهروندان گرفته، و آیا به همان میزان اخذ شده‌ را برای کارهای عمرانی و خدمات شهری هزینه کرده است. اگر چنین نباشد که تا حدودی نیست، بنابراین به او نمی‌گویند مدیر موفق، زیرا مدیر موفق کسی است که در قبال 100 ریال اعتبار، 100 ریال کار قابل عرضه به یادگار بگذارد. کسی که فقط برای بخشی از اعتبارات مأخوذه  خود سند و مدرک نامخدوش دارد، نمی‌تواند مدیر شایسته و موفقی به شمار آید.

اکنون و بعد از گذشت قریب به دو دهه، راجع به عملکرد شهردار فعلی تهران هم، عرض می‌کنم باید دید که آقای شهردار فعلی، و ایضاً شهردار قبلی، و شهردار قبل از شهردار قبلی و بعد از آقای کرباسچی، می‌توانند اسناد مثبته‌ای را مبنی بر اخذ یکصد ريال، و هزینه‌ی همان مبلغ را ارائه بدهند، اگر چنین مدارک و عملکردی را ارائه بدهند، مدیران موفقی به حساب می‌آیند.

به نظر می‌رسد عقیده بنده مبنی بر اینکه (قدرت قدرت است، و اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسد)، به صواب نزدیک باشد. زیرا عملکرد آقایان کرباسچی، ملک‌مدنی، قالیباف، و احمدی‌نژاد، خیلی با هم توفیر ندارند که بماند، بلکه از جهاتی مانند؛ به هر بهانه‌ای پول گرفتن، فروش بی‌حساب و کتاب تراکم، و قطع درختان 200 ساله، و کاشت برج‌هایی چند ده طبقه‌ای که تهران را نازیبا ساخته‌‌اند، شباهت‌های بسیاری هم دارند. کما اینکه عملکرد آقایان خاتمی و احمدی‌نژاد هم به نوعی با هم شباهت دارند، همانگونه که برخی از حرف‌های مهاجرانی عجیب بود، بعضی از سخنان الهام هم غریب بود. بلی، قدرت قدرت است، احمدی‌نژاد، قالیباف، خاتمی، و . و ...، نمی‌شناسد.اما چرا دستگاه‌های نظارتی تا کنون هیچ‌گونه روشنگری نداشته‌اند، سؤالی است که باید از آن‌ها پرسیده شود تا ان‌شاءالله پاسخ بگویند.

 

البته انصاف حکم می‌کند که اذعان بکنیم که آقای کرباسچی خدمات بسیاری را برای تهران بزرگ در پرونده دوران قدرتش به ثبت رسانید، اما آقای قالیباف به رغم مخالفت‌های احمدی‌نژادی، به مراتب بیش از کرباسچی مورد حمایت جدی رئیس جمهور وقت، خدمت کرده است. جمله‌ی تهرانی‌ها به خدمات آقای قالیباف اعتقاد و اعتراف دارند اگرچه اکثریت آنان به او رأی ندادند، و لی قبول دارند که خدمت کرده است. ملک‌مدنی که کاری کرد که همگان حتی امثال این قلم و بیان هم گفتند صد رحمت به کرباسچی او کجا و این کجا. اما اکنون را جع به قالیباف همه می‌گویند که انصافاً بیشتر و بهتر از کرباسچی عمل کرده است. در رابطه با عملکرد شهردار قبل از قالیباف هم از خودش بپرسید بهتر است.

سؤال دوم ؛

مقام معظم رهبری بارها درباره ی مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کردند، نظر به این که بزودی اعضای شورای شهر تهران بایستی شهردار پایتخت را انتخاب کنند بنظر شما آیا شایسته نبود شهرداری تهران _ جناب آقای قالیباف به پرسش های متعددی که درباره ی مسائل مالی شهرداری مطرح است پاسخ می دادند؟.

پاسخ پرسش دوم ؛

ای کاش که مسؤولین دولت‌های مختلف به فرمایشات و ارشادات مقام معظم رهبری عمل می‌کردند. از زمان حضرت امام خمینی قدس سره، این مشکل وجود داشت و اکنون نیز دارد، هروقت سخنان مقام منیع ولایت و اوامر موقعیت رفیع ولایت به نفع مسؤول و یا مسؤولانی بوده است، مورد توجه قرار گرفته‌اند، و هر کجا منافع سیاسی و جناحی و مالی برخی از دست‌اندرکاران را، تهدید کرده است، آهسته از کنارش عبور کرده‌اند. خدا کند که در دولت یازدهم چنین نباشد.

از این فرمایش جنابعالی که حکایت کننده‌ی عدم پاسخ‌گویی آقای شهردار پیرامون مسایل مالی شهرداری تهران می‌باشد، متأسف و متأثر شدم. ضمناً به یاد این مهم افتادم که دوستان انتخاباتی ایشان هم هرگز این پرسش اینجانب را پاسخ ندادند که منابع اینهمه هزینه‌های چندین ساله‌ی انتخاباتی را چه کسانی و از کجا تأمین می‌کنند.

سؤال سوم ؛

از آن جا که آقای قالیباف گفته‌اند که نه خود و نه خانواده ی ایشان حتی فعالیت اقتصادی حلال نیز انجام نداده اند و درخبرها آمده بود که همسر محترم ایشان مبلغ 25 میلیون تومان برای پرداخت دیه فردی هبه کرده اند و روزنامه ی رسمی کشور نیز ثبت موسسه ای به مدیریت آقای الیاس قالیباف (فرزند آقای باقر قالیباف)که این موسسه را در انتهای سعادت آباد ابتدای کوی فراز اداره می کنند. به اعتقاد شما، که فردی آگاه و دارای تجربه ی نمایندگی در چندین دوره از مجلس هستید از چه منابعی می توان چنین سرمایه هایی را کسب نمود؟.

پاسخ پرسش سوم ؛

حتماً همسر شهردار پول داشته‌اند که چنین هبه‌ای را تقدیم کرده‌اند، و به بنده ربطی ندارد که از کجا توانسته‌اند که چنین کمکی بکنند، ان‌شاءالله تعالی که همسر و فرزند ایشان از پول حلال و طیب، و بدون بهره‌گیری از امکاناتی خاص، چنان کرده و چنین می‌کند.

سؤال چهارم ؛

برای اعضای شورا در انتخاب صحیح شهرداری چه توصیه ای دارید؟.

پاسخ پرسش چهارم ؛

بین خود و خدا خلوت کنند و سپس تصمیم بگیرند، بین خود و خدا خلوت کنند و 100% اطمینان پیدا کنند که شخصی را که می‌خواهند به او رأی بدهند، از دیگران مناسبتر و قوی تر می‌باشد. بین خود و خدا خلوت کنند و منافع تهران بزرگ و میلیون‌ها شهروند تهرانی را در نظر بگیرند و رأی بدهند. بین خود و خدا خلوت کنند و اندیشه کنند که اگر از شهردار فعلی، شخص اصلح دیگری را می‌شناسند، خوب تکلیف روشن است، اما اگر بهتر از او پیدا نکردند، مبادا خدای ناکرده به خاطر مسایل شخصی و یا سیاسی او را از خدمت به مردم محروم بسازند. بنده در مجلس هفتم از کسی که خودش را به عنوان رقیب آقای حدادعادل مطرح کرد حمایت کردم، در حالی که به شدت نسبت به عملکرد او مسأله داشتم و اکنون نیز. اما بین خود و خدای خود خلوت کردم و در مقام مقایسه او را برای ریاست مجلس، قوی‌تر ‌دانستم و برای او تبلیغ می‌کردم. اگرچه او به احترام حدادعادل نامزد نشد و با لابی‌های خاص خودش با هم کنار آمدند، و من‌هم به آقای حداد رأی دادم.

خلاصه بین خود و خدا خلوت بکنند و بدانند که این رأی دادن‌ها به غیراز تأثیرات دنیوی، در آخرت هم مورد توجه خواهد بود، زیرا بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری رأی مردم حق‌الناس است. شورای محترم بدانند که از هر یکصد نفری که با آنان سلام و علیک دارند و تعریف و تمجید می‌کنند، اینان عضو شورا را احترام می‌کنند و نه شخص آن عضو محترم، آنان قربان و صدقه‌ی کسانی رفته و می‌روند که مقامی و موقعیتی داشته باشند، و نه به اشخاص حقیقی.

بین خود و خدا، بین خود و ارواح طیبه‌ی صدها هزار شهید والامقام، خلوت کنند و کسی را برگزینند که مرضی خدا، شادی بخش شهیدان، و خدمتگزار و نوکر مردم فهیم و فکور و وفادار تهران باشد.

والسلام علی جمیع عبادالله الصالحین

قم‌المقدسه؛ طلبه‌ی بسیجی؛

علی زادسرجیرفتی

امام جمعه و نماینده‌ی سابق1392/06/08

 ==============

 

Print - Close Window

Subject:        با سلام- علیرضا شاکر

From: alireza@shaker.ir (alireza@shaker.ir)

To:     a_zadsarjirofti@yahoo.com;

Date: Thursday, August 29, 2013 12:50 PM

 (در قالب فایل ورد نیز خدمتتان ارسال شد)

جناب حجت الاسلام و المسلمین زادسر

سلام علیکم

نظر به تماس شفاهی درباره گفتگوی روزنامه قانون با حضرتعالی پرسش های مورد

نظر حضورتان تقدیم می شود

با احترام فراوان علیرضا شاکر

1-      حضرتعالی یکی از شخصیت هایی هستید  که در دوران نمایندگی مجلس و

بعد از آن به شدت با مفاسد اقتصادی و سوء اسستفاده احتمالی مسولان مبارزه

کردید؛ حال پرسش این است که نهادهای نظارتی مسئول چرا در مورد شهرداری

تهران ( چه شهردار فعلی و چه شهردار پیش از آن ) گزارشی به مردم نمی دهند

تا حداقل سوء نگاهها و شایعات در باره این مسئولان از بین برود؟

2-      مقام معظم رهبری بارها درباره ی مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید

کردند، نظر به این که بزودی اعضای شورای شهر تهران بایستی شهردار پایتخت را

انتخاب کنند بنظر شما آیا شایسته نبود شهرداری تهران _ جناب آقای قالیباف

به پرسش های متعددی که درباره ی مسائل مالی شهرداری مطرح است پاسخ می

دادند؟

3-      از آن جا که آقای قالیباف گفته اند که نه خود و نه خانواده ی ایشان

حتی فعالیت اقتصادی حلال نیز انجام نداده اند و درخبرها آمده بود که همسر

محترم ایشان مبلغ 25 میلیون تومن برای پرداخت دیه فردی حبه کرده اند و

روزنامه ی رسمی کشور نیز ثبت موسسه ای به مدیریت آقای الیاس قالیباف (فرزند

آقای باقر قالیباف)که این موسسه را در انتهای سعادت آباد ابتدای کوی فراز

اداره می کنند. به اعتقاد شما، که فردی آگاه و دارای تجربه ی نمایندگی در

چندین دوره از مجلس هستید از چه منابعی می توان چنین سرمایه هایی را کسب

نمود؟

4-      برای اعضای شورا ادر انتخاب صحیح شهرداری چه توصیه ای دارید؟====

========

جهت اطلاع شخصی به عرض می رساند که موسسه ی آقای... ادامه....

 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...