زادسرجیرفتی در جمع محققین جلیل‌القدر مرکز تحقیقات فقهی قوه قضائیه: در رثای رئیس مذهب جعفری امام صادقعلیه‌ آلاف‌التحیةوالثناء: از تو چه بگویم ای آن کس که فقه آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم، و فقهای عظیم­الشأن تاریخ جهان اسلام از هشام، مفضل، مالک، ابوحنیفه، و کبار و اعاظم شیعه از شیخ طوسی و شیخ مفید تا سید رضی و سید مرتضی، تا سیدعلی، و سیدروح الله، هر چه دارد و دارند، از تو، و والد ماجد و مکرمت محمد بن علی، الباقر العلوم به ارث برده­‌اند. ادامه . . .

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم

صلی الله علیک یا ابا عبدالله ایهاالصادق یابن رسول الله، یا حجة الله علی خلقه

سلام و درود خدا، ملائکه الله ،و انبیا، اولیاء، شهدا، و عبادالله الصالحین، بر تو ای حبیب خدا، و صادق آل محمد صلی اللله علیه و آله وسلم.

از تو چه بگویم ای آن کس که فقه آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم، و فقهای عظیم‌­الشأن تاریخ جهان اسلام از هشام، مفضل، مالک، ابوحنیفه، و کبار و اعاظم شیعه از شیخ طوسی و شیخ مفید تا سید رضی و سید مرتضی، تا سید علی، و سیدروح الله، هر چه دارد و دارند، از تو، و والد ماجد و مکرمت محمدبن علی که باقر العلوم است، به ارث برده­اند.

سیدنا و مولانا، یابن رسول الله، عرفای با معرفت جهان بشر، در مناقب و فضائل تو، فلاسفه‌ی متفکر عالم، و ذوالعقول جهان، از اقیانوس بی­‌انتهای دانش و حکمت و تدبیر تو، اهل تاریخ و مورخین، از ده­‌ها کار بی­‌نظیر تاریخی‌­ات از جمله گردآوری بیش از 4000 مجتهد و دانشمند که یکی از آنان، ابان بن تغلب است که افزون بر سی هار (000/30) حدیث مستند پیرامون «من المهد الی اللحد» شد.

از زهد، طهارت، قداست، شجاعت، بلاغت، فصاحت و رشادت و سرانجام شهادت تو ای امام همام سلام الله علیک و علی آبائک الطیبین‌الطاهرین، ده‌ها میلیون­ کلمه و بلکه بیشتر را چون در و مروارید، در صدها صدف کتب ذی­‌قیمت و مقالات مستند و تاریخی ریخته، و برای بشریت و خصوصاً جهان تشیع به ارمغان آورده‌اند. فقط بگویم اینک یکی  از جستجوگرهای صهیونیستی پر قدرت جهان معاصر، مجبور شده است که نتیجه‌ی کلمات "امام" و "صادق"(امام صادق) را ظرف 14 ثانیه، تقریباً 23,200,000 صفحه اعلام بکند،

««https://www.google.com/webhp?hl=fa#hl=fa&q=%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85+%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%82»»

و قریب 6,220,000 میلیون صفحه را به نام نامی و مبارک امام ششم مزین نماید.

جمله فقیهان، فلاسفه، عرفا، فضلا، شعرا، مورخین، و همه‌ی 4000 شاگرد مکتب تو ای استاد بی‌نظیر جهان بشر، و شاگردان شاگردانت تا زماننا، هذا هر چه گفتند چو در، و هر چه سفتند چو زر، به وسع فهم، فکر و حکمت خود گفته‌­اند، و نتوانسته‌اند حتی شمه‌­ای از ابعاد الهی وجود خدائی سماحتت را تیین کنند، ای  انسان کامل، که تجلی جمال و کمال خدا برای نوع بشر همی باشید. یعنی بدون مقام عصمت، این مهم و بلکه اهم، میسور و مقدور نمی‌­باشد، زیرا خدا، بالاتر از وهم، خیال، خرد، زبان، قلم، فیلم، اسلاید، نقاشی، و هر چیز دیگری که نوع بشر توانسته و یا بتواند، ترسیم و یا توصیف بنماید.

هر کس که هر کاری کرده و هر سخنی گفته و هر شعری سرائیده است، در خصوص امام صادق درک و شعور خودبوده است، و نه جعفربن محمدالصادق علیه آلاف التحیه و الثناء ....

حال که چنین است، این قلم هم به خود جرأت داده است که امتثال امر مبارکی را عینیت بخشد و با بضاعت مزجاه و بلکه کمتر از از اندک خود، ذهن، فکر، چشم و دست خود را به نام و یاد و عشق تو متبرک بگرداند، باشد که به یمن از تو نوشتن و با دعای خیر شما، مشمول لطف و مغفرت پروردگار واقع گردد، ان‌شاءالله.

امام صادق علیه السلام طی 34 سال دوران الهی امامتش، و روزگار طلایی تربیت شاگردانش، با مسائل و مخالفان خاص نیز مواجه بوده است.

 گروهی از موافقان حضرت در کسوت دوستی در پاسخ به دشمنانش می­گفتند؛ امام صادق علیه‌السلام، آنچنان غرق در بحر عمیق پرورش فضلا و بزرگانی چون هشام‌بن حکم، مفضلبن عمر، محمدبن‌مسلم ثقفی، ابان‌بن تغلب، هشام‌بن سالم، جابربن حیان، و 2995 عنصر کمی و کیفی اینچنینی، بود، و متأسفانه فرصت امر به معروف و نهی از منکر را پیدا نکرد.

دسته­‌ای دیگر که مخالفان بی­‌منطق و عنود حضرت بودند و هستند، با زبانی زهرآگین، تبلیغاتی مسموم را ترویج می­‌کردند که خلاصه می­‌شد در بی­‌توجهی امام به ظلم ظلمه (ظالمان) ، و جور ستمگران، و شکنجه شدن و آوارگی شیعیان اهل­بیت علیهم‌السلام.

و این دو گروه هر دو به خطا رفته­‌اند زیرا :

دوران امامت را به چهار فصل مهم، تاریخی، و سرنوشت ساز تقسیم کرده‌­اند:

اول؛ سکوت؛ از بعد از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله، تا خلافت علی علیه السلام، 25 سال سکوت سخت و طاقت فرسا و به تعبیر جگرسوز علوی علیه‌السلام، خار در چشم، و استخوان در گلو، برای حفظ کیان اسلام، و ارکان شریعت مقدسه.

دوم؛ قدرت، قریب به پنج سال حکومت علی بن ابیطالب علیه السلام  آن ماجراها و طوفان‌های عجیب.

سوم؛ شهادت، که به ماجرای خونین و انسان ساز کربلا انجامید.

چهارم؛ دوران جهاد علمی و یا نهضت نرم­افزاری که حدوداً 200 سال طول کشید و به غیبت صغری و کبری بقیه الله الاعظم حجه بن الحسن المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، ختم شد.

آری حضرت ابا عبدالله جعفربن محمد الصادق علیه آلاف التهیه و الثناء، مظهر خلق عظیم محمدبن عبدالله رسول رب العالمین است. مصداق بارز حلم، صبر، شجاعت، رادمردی و پهلوانی علی بن ابیطالب علیه السلام می‌باشد. نمونه‌ی واقعی و قابل عرضه‌ی کیاست، تدبیر، سیاست حسن‌بن علی علیه‌السلام به شمار آید. به تصویر کشنده‌ی رزم‌­آوری و جنگجویی و آمر به معروفی و ناهی از منکری حسین بن علی علیه السلام محسوب گردیده است. عبادت، سخاوت، شرافت، دیانت، رکوع و سجود سیدالساجدین و زین‌العابدین علیه‌السلام را، به نمایش گذاشته است. علم، فضل، تبلیغ، ترویج، تشریح، تبذیر، و تبشیر باقرالعلوم علیه السلام را، عینیت بخشیده و رسمیت داده است. آن حضرت وارث جمیع صفات حمیده و خصال وحیده­‌ی همه انبیاء الهی و اوصیای خدایی قبل از خود بود، و فرزندان برومند او نیز چنین بودند که آخرین فرزند معصومش حضرت حجت بن الحسن المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، دارای اکمل و اتم آن ویژگی‌هاست.

حضرت صادق آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم، در طول حیات پربرکت خویش که عمر امامتش نیز بیش از سایر اوصیای الهی بوده است، اقدامات خاص، شگرف، بااهمیت بسیار و بعضاً منحصر بفردی را انجام داد است که به برخی از آن­‌ها اشاره می­گردد:

-         تبلیغ بلیغ، و تبیین فصیح دین مبین اسلام، با محوریت امامت و مرکزیت شیعی.

-         تشریح مستند و ترویج با کیفیت احکام دین پیامبر خاتم، و تفسیر صریح و سلیس قرآن کریم برابر راه و رسم امامت و ولایت، و سیره اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین.

-      فعالیت گسترده و مفید فایده سیاسی با بیانی رسا، توصیه­‌های حکیمانه، گفتاری نغز و قولی لیّن، نگارش رساله­‌هایی تاریخی و مبتنی بر «نون و القلم و ما یسطرون» و یادآوری اشعاری خاص و تأثیرگذار بر روح و روان جامعه.

-         ایجاد تشکیلات زیرزمینی یا مخفیانه‌ی سیاسی، اجتماعی و حتی نظامی، با اهداف دینی و عقیدتی.

-         هدایت مدیرانه، حکیمانه و لی مخفیانه انقلاب­‌ها و جنبش‌­های عناصر انقلابی و نظامی علویان عصر امامت خویش.

و ده­ها و بلکه صدها اقدام دیگری که طی 34 سال امامت آن حضرت علیه السلام به یادگار مانده است، موجب شده است که فقه شیعی به فقه جعفری، شناخته شود، و مذهب رسمی شیعیان در طول تاریخ با عنوان مذهب جعفری  معرفی گردد، و هر مرکز علمی، آموزشی دینی با محوریت حوزه و دانشگاه، با عنوان مبارک دانشگاه امام صادق علیه السلام به امر خطیر تعلیم و تعلم مشغول باشد.

در پایان از باب تبرک و تیمن حدیثی را از آن امام همام تقدیم داشته و پس از یادآوری مصائب آن حضرت، رفع زحمت می‌نماید

قال الصادق علیه السلام:

" يَا شَقْرَانِيُّ إِنَّ الْحَسَنَ مِنْ كُلِّ أَحَدٍ حَسَنٌ وَ إِنَّهُ مِنْكَ أَحْسَنُ لِمَكَانِكَ مِنَّا ، وَ إِنَّ الْقَبِيحَ مِنْ كُلِّ أَحَدٍ قَبِيحٌ وَ إِنَّهُ مِنْكَ أَقْبَحُ ".

امام صادق علیه السلام که فردا (11/06/1391)، سالگرد شهادت جانگداز و بس مظلومانه و بسیار غریبانه‌اش هست، که بر همه‌ی شما تسلیت باد، خطاب به شقرانی که کار بسیار زشتی را انجام داده بود، فرمود:

«ای شقرانی کار خوب از هر کسی خوب است، ولی از شما خوب‌تر می‌باشد، به جهت انتسابی که به ما خاندان نبوت دارید، و کار بد از هر کسی بد است و از تو بدتر خواهد بود.

و همو علیه السلام  فرموده است:

«کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم»

یعنی مردم را به سوی خدا بخوانید و دین خدا را تبلیغ کنید و اسلام را ترویج بنمایید، اما نه فقط با زبان و گفتارتان، بلکه با عمل صالح و نیکوکاری خود چنین بکنید،ان‌شاء الله ما که منسوب به آن امام همام علیه السلام هستیم، و اکنون نیز در مقام ایفای وظیفه‌ی شرعی و قانونی قرار گرفته‌ایم،بتوانیم به فرمایشات آن حضرت علیه السلام، عمل کنیم.

و اما مصائب آن امام صادق، مظلوم، غریب و بی‌نظیر

 .............

يا عُدَّتي عِندَ شِدَّتي وَيا غَوثِي عِندَ کُربَتي اَحرِسنِي بِعَينِکَ الَّتي لا تَنامُ وَاکَنِفنِي

درود خدا، ملائکه الله و انبیاء، اوصیاء، صلحاء، شهداء، اولیای الهی بر صادق آل محمد و صدیقین  قبل و بعد از آن امام همام صلوات الله علیهم اجمعین

والسلام علیکم و علی جمیع عبادالله الصالحین لاسیما علی جعفربن محمدالصادق ورحمت‌الله و برکاته

طلبه بسیجی

علی زادسر جیرفتی

قم‌المقدسه؛ ؛ 1392/06/10

*****

 

*****


امام عليه‏السلام فرمود: بگو بدانم آيا تو اجزاء مغز و جايگاه هر کدام از آنها را مي‏داني؟ طبيب گفت: نمي دانم. امام عليه‏السلام فرمود: آيا مي‏داني براي چه موها روي سر قرار گرفته؟ گفت: نمي‏دانم. فرمود: آيا مي‏داني براي چه پيشاني خالي از مو مي‏باشد؟ گفت: نمي‏دانم.فرمود: آيامي‏داني خط هاي روي پيشاني براي چيست؟ [و نشانه‏ي چيست؟ گفت: نمي‏دانم.ادامه ...

*****

*****

شهادت جانگداز رئيس مذهب شيعه حضرت امام صادق عليه‌السلام را تسليت عرض می‌نماييم    . . .  پيشواى صادق (ع)درانديشه حضرت آيت‌الله العظمی‌خامنه‌ای(پيش از انقلاب اسلامی)،http://golesorkham.persiangig.com/image/4.jpgادامه . . .

===== 

نقل داستان جالب و خواندنی امام خمینی قدس الله نفسه‌ الزکیه و آیت‌الله نخودکی قدس سره‌ الشریف، و "علم کیمیا" در حرم ثامن‌الحجج علی‌ بن موسی‌ الرضا المرتضی علیه آلاف التحیةو الثناء، توسط زادسرجیرفتی در جمع مقاماتی از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از سراسر کشور. ادامه . . .

=====

 

دیدگاه‌ها   

#2 ياسين 1393-02-18 00:25

از اينكه همجنان يكه تازه عرصه سياستيد خرسندم .بإقرار باشيد و سلامت .
نقل قول کردن

#1 فرزاد سعادت صفاپ 1392-06-11 21:02

سلام علیکم.حاج آقا زادسر نمیدونم حقیر رو به یاد بیارید یا نه . شاگرد کوچک شما فرزاد سعادت هستم از اسدآباد.همیشه دعاگوی شما هستم و از شما به نیکی یاد خواهم کرد هدف عرض سلام بود و ارادت. ملتمس دعای خیر شما هستم
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...