حجت الاسلام علی زادسرجیرفتی افزود: به برکت همین نظام جمهوری اسلامی است که شهرستان جیرفت اکنون به هفت شهرستان تبدیل شده استhttp://kamanzil.com/wp-content/uploads/2014/05/Halil2014512183736226.jpgادامه . . .

 

همایشی با موضوع ˈمدارهای توسعه نیافتگی جنوب کرمانˈ برگزار شد

کرمان - ایرنا - همایشی با عنوان ˈمدارهای توسعه نیافتگی جنوب کرمانˈ با حضور صاحب نظران، مسوولان محلی، اندیشمندان و دانشجویان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، نماینده سه دوره پیشین مجلس شورای اسلامی در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در این آیین با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی در طول 35 سال گذشته گفت: جمهوری اسلامی خدمات زیادی را انجام داده است به عنوان مثال شهرستان کهنوج در سال 58 به عنوان یک بخش بود اما اکنون به شهرستان تبدیل شده است.

حجت الاسلام علی زادسر جیرفتی افزود: به برکت همین نظام جمهوری اسلامی است که شهرستان جیرفت اکنون به هفت شهرستان تبدیل شده است.

وی با اشاره به مشکلات کشاورزان جنوب کرمان تصریح کرد: رفع مشکلات کشاورزی جیرفت و سایر شهرستان های جنوب کرمان توسط خود کشاورزان باید صورت گیرد.

حجت الاسلام زادسر جیرفتی گفت: اگر روزی برسد که تولیدات کشاورزی در این هفت شهرستان از چهار و نیم میلیون تن به 12 میلیون تن افزایش یابد و کشاورزان به صورت عملی ایده هایی که مد نظر است رعایت کنند، نیازی نیست که این محصولات از طریق هوا و زمین به خارج صادر شوند چون جوابگوی بازار داخلی نمی باشند.

وی ادامه داد: اولین ریشه محرومیت نبود دانش است.

حجت الاسلام زادسر جیرفتی بیان کرد: دانشجویان و طلاب باید درس بخوانند و تعهد و دلسوزی داشته باشند زیرا اگر تعهد نباشد و فرهیخته هم شوند دردی از دردهای مناطق محروم را رفع نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: همدلی و وحدت امروز مهمترین نیاز جامعه است که هر فردی با هر گرایش سیاسی بایستی دلسوزانه برای توسعه استان تلاش کند.

حجت الاسلام زادسر جیرفتی ادامه داد: باید تعداد دانشجویان هفت شهرستان این منطقه را که در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند شناسایی کرد و اگر همه این دانشجویان با دیدگاه و علت شکل گیری این همایش بیندیشند، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

وی با اشاره به عدم حضور برخی از مسوولان در این همایش گفت: با توجه به تاثیر گذاری حضور اصحاب رسانه لذا اگر در نشستی رسانه ها و خبرنگاران حضور داشته باشند باید بگوییم که استاندار و سایر مسوولان در جلسه حضور دارند زیرا مباحث مطرح شده در این نشست به اطلاع آنها خواهد رسید.

حجت الاسلام زادسر جیرفتی در ادامه به دیگر دستاوردهای نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: در زمان پیروزی انقلاب آمار دانشجویان ما 100 هزار نفر بود اما تعداد دانشجویان ما امروز در سطح کشور چهار میلیون نفر است که این خود از برکت نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در همان مدت 90 درصد روستاهای ما فاقد برق و 98 درصد فاقد آب آشامیدنی بودند که امروز جمهوری اسلامی در تمام زمینه ها موجب رشد و توسعه شده و در بحث راه سازی نیز غوغا کرده است.

وی گفت: موضوع این همایش با عنوان توسعه نیافتگی جنوب کرمان قابل قبول نیست بلکه باید نام آن را بررسی علت ˈادا نشدن حق شهرستان های جنوب کرمانˈ گذاشت، چرا که روزی که من نماینده جیرفت شدم یک خیابان سالم در آن وجود نداشت و 70 هزار شهروند جیرفتی در سال 71 آب غیر بهداشتی می نوشیدند.

حجت الاسلام زادسر خاطرنشان کرد: در دیدار با استاندار کرمان بیش از 40 طرح را تعریف کردیم که اگر در این هفت شهرستان جنوب استان اجرا شود، چند هزار شغل ایجاد خواهد شد که امیدواریم این طرح ها عملیاتی و اجرایی شود.

http://kamanzil.com/wp-content/uploads/2014/05/Halil2014512183736226.jpg

======

رییس دانشکده ادبیات دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در ادامه این نشست گفت: در اویل انقلاب بچه های انقلاب به منطقه محروم برای رفع محرومیت ها اعزام شدند و در آن موقع کسی آنان را مامور نکرده بود و این عشق به اسلام و ولایت و در سایه محرومیت زدایی امام راحل بود که موجب حرکت جوانان می شد.

عباسعلی رستمی خاطرنشان کرد: در آن زمان این حرکت ها توسط همین نسل جوان انجام می شد و باید جوانان بروند و تاریخ گذشته محل سکونت و شهر خود را مطالعه کنند.

وی ادامه داد: به تاریخ می نگیریم روزگاری جیرفت مرکز تمدن بشری بوده است و روزگاری مردم این شهرستان فرهنگ را با هنر آمیخته بودند و با هنر فرهنگ خود را منتقل می کردند.

وی گفت: باید فرهنگ این منطقه را احیاء کنیم و به جهان بشناسیم و منطقه را به محل ورود سیاحان و گردشگران تبدیل کنیم.

رستمی ادامه داد: ما ایرانی ها از ابتدا تا الان یک فرهنگ الهی و تولیدی داشتیم که البته مقداری مبنای این فرهنک تغییر کرده اما ما باید به سراغ فرهنگی برویم که قرآن به ما آموزش داده است.

همایش ˈمدارهای توسعه نیافتگی جنوب کرمانˈ به همت دانشجویان علوم سیاسی دانشگاه باهنر برگزار شد.ک/2

7444/2624... انتهای پیام /*

منبع : ایرنا

=====

http://kamanzil.com/wp-content/uploads/2014/05/Halil2014512183431958.jpg

نماینده اسبق مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس:

توسعه مناطق جنوب کرمان غیرقابل انکار است

نماینده اسبق مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: سازندگی جمهوری اسلامی در مناطق جنوب کرمان و توسعه این مناطق غیرقابل انکار است.

خبرگزاری فارس: توسعه مناطق جنوب کرمان غیرقابل انکار است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام علی زادسرجیرفتی ظهر امروز در نخستین همایش مدارهای توسعه نیافتگی مناطق جنوب کرمان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر با بیان اینکه نباید منکر سازندگی در کشور بود، اظهار داشت: محروم‌تر از جنوب کرمان نیز در کشور وجود دارد.

وی گفت: بی‌دانشی ریشه محرومیت در هر جامعه‌ای است، بنابراین جوانان ما باید با پرداختن به علم و دانش نسبت به موضوعات و مسائل جامعه خود آگاه شوند.

زادسر تعهد، دلسوزی و امنیت را نتیجه علم‌آموزی دانست و تصریح کرد: برای اینکه یک جامعه ‌از نظر تولید فرهنگ و ساخت انسان‌های فرهیخته ‌غنی شود، باید مرکز آموزشی آن تقویت شود.

وی با تاکید بر اهمیت قدرت علم در جوامع عنوان کرد: در طول تاریخ کسانی سرنوشت بشر را اداره کرده‌اند که قدرت دانش را به دست گرفته‌اند.

زادسر با بیان اینکه منتقدتر از من نسبت به دولت‌های مختلف وجود ندارد، گفت: سازندگی جمهوری اسلامی در مناطق جنوب کرمان غیر‌قابل انکار است به برکت انقلاب شهرهای جنوب کرمان توسعه یافته و هر کدام برای خود شهر شده که با شهرهای دیگر برابری می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: احداث خطوط حمل و نقل‌ ریلی‌، هوایی و راه‌های شوسه برخی از تلاش‌های نظام در منطقه جنوب کرمان است.

نماینده اسبق مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرر و زیان کشاورزان جنوب کرمان، گفت: راه اصلاح کشاورزی در جنوب کرمان دستگاه‌های دولتی نیستند و باید گفت، علت و عامل اصلی این ضرر و زیان‌ها خود کشاورزان هستند، زیرا از کاشت و برداشت اصولی و علمی استفاده نمی‌کنند.

زادسر با بیان اینکه عده‌ای پس از رسیدن به پست و مقام یادشان می‌رود که اصل‌شان از کجاست، بیان داشت: قدرت اصولگرایی و اصلاح‌طلبی نمی‌شناسد، زیرا جایگاه قدرت مشترکات بسیار دارد.

وی با تاکید بر اتحاد و همدلی بین گروه‌ها و جناح‌های مختلف بیان داشت: همه ما در کنار یکدیگر باید بر رفع محرومیت‌ها در مناطق جنوب استان کرمان تلاش کنیم.

زادسر با بیان اینکه ما متقاضی استقلال هفت شهرستان جنوب کرمان از سال‌ها پیش بوده‌ایم، تصریح کرد: کاری با ما کرده‌اند که امروز حتی اسم این شهرستان‌ها را هم نمی‌آوریم، چرا باید چنین جوی به وجود بیاید.

وی گفت: در آن زمان می‌خواستند اسم جیرفت را حذف کنند که امروز حتی خود ما هم از بردن این نام خودداری می‌‌کنیم.

زادسر خاطر نشان کرد: ما نباید تعصب‌ها را برانگیزیم و شهرستان‌های جنوب را در مقابل هم قرار دهیم‌.

وی با اشاره به آمار مقایسه‌ای از خدمات نظام در 35 سال گذشته ابراز داشت:‌ در سال 57 ایران با 35 میلیون جمعیت با فروش 6 میلیون بشکه نفت به قیمت 37 دلار حدود 100 هزار دانشجو، 800 هزار انواع خودرو، بیش از 90 درصد روستای بدون برق، بیش از 98 درصد روستای بدون آب و ... داشت.

زادسر عنوان کرد: اما امروز به برکت انقلاب با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور بیش از 4 میلیون دانشجو در دانشگاه‌های ملی و آزاد تحصیل می‌کنند و بسیاری موفقیت‌های دیگر که هیچ انقلابی غیر انقلاب اسلامی ایران نتوانسته است به آن دست یابد.

وی با بیان اینکه من عنوان توسعه نیافتگی را در این همایش قبول ندارم، اظهار داشت: ادا نشدن حق واقعی مناطق هفت گانه عنوان مناسبی است برای آن زیرا در این مناطق نیز کارهای بسیاری در راستای توسعه نیافتگی صورت گرفته است که نباید از آن غافل شد.

زادسر بیان داشت: خدمات جمهوری اسلامی را باید گفت و ما مسئولان آینه این خدمات هستیم و من خود نیز انتقادهای بسیاری به دولت‌های مختلف داشته که هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان از دست من عصبانی هستند.‌

وی از ارائه 44 طرح به استاندار کرمان خبر داد و افزود: طرح یکسان‌سازی محصولات کشاو‌رزی در جنوب کرمان و ... که خود چند‌ هزار شغل در این مناطق ایجاد می‌کند از این دست است.

انتهای پیام/2446/غ40/د1000

- http://www.farsnews.com/newstext.php?nn

=====

سخنان حجه الاسلام والمسلمین زادسرجیرفتی در همایش مدارهای توسعه نیافتگی جنوب کرمان

تعهد نباشد دردی از دردهای مناطق محروم رفع نخواهد شد

وی گفت: موضوع این همایش با عنوان توسعه نیافتگی جنوب کرمان قابل قبول نیست بلکه باید نام آن را بررسی علت ˈادا نشدن حق شهرستان های جنوب کرمانˈ گذاشت، چرا که روزی که من نماینده جیرفت شدم یک خیابان سالم در آن وجود نداشت و 70 هزار شهروند جیرفتی در سال 71 آب غیر بهداشتی می نوشیدندادامه . . .

=====

تاريخ انتشار :      19 ارديبهشت 1393 ساعت 21:31:46        

برگزاری نخستین همایش بررسی مدارهای توسعه نیافتگی جنوب استان کرمان

پیرو بیانات مقام معظم رهبری و با حضور 70 صاحب نظر :

به گزارش سایت خبری-تحلیلی هلیل،نخستین همایش بررسی مدارهای توسعه  نیافتگی  جنوب استان کرمان برگزار می شود.

علیرضا دلشادی دبیر  نخستین همایش بررسی مدارهای توسعه نیافتگی جنوب استان کرمان با اعلام این خبر افزود:پیرو بیانات مقام معظم رهبری پیرامون "پیمودن مدارهای توسعه نیافتگی مناطق محروم کشور"، این همایش برای اولین بار با رویکردهایی علمی- اقتصادی و فرهنگی، با هدف بررسی معضلات اقتصادی و ارائه ی نظریات و الگوهای راهبردی در مسیر تحقق پیشرفت و بهبود وضعیت مناطق محروم جنوب استان نگاهی عمیق تر به مدارهای توسعه نیافتگی آن برگزار می شود.

وی در ادامه مطلب فوق  اظهارداشت:  این همایش با مشارکت انجمن علمی علوم سیاسی، صداوسیمای مرکز استان، استانداری و با حضور 70 صاحبنظر و جمع کثیری از مسئولین،اساتید، نخبگان،دانشجویان جامعه ی دانشگاهی، فرمانداران هفت شهرستان جنوبی ، نائب رییس محترم کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی، در روز دوشنبه مورخ 22/2/93 ساعت 9:30 در محل تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر برگزار میگردد.

دلشادی  با اشاره به اهم مدارهای مورد بحث در همایش بررسی مدارهای توسعه نیافتگی جنوب استان کرمان خاطر نشان کرد:توسعه اقتصاد مدرن،توسعه حمل و نقل،توسعه صنایع تبدیلی، توسعه ی عرضه ی محصولات کشاورزی متناسب با تقاضای بازار، توسعه ی فرهنگی در کنار توسعه ی سیاسی-اقتصادی، توسعه ی گردشگری با استفاده از پتانسیل های تاریخی و فرهنگی، توسعه ی بخش رسانه و ارتباط، توسعه و تقویت تشکل های فرهنگی در چهارچوب کانون های فرهنگی-مذهبی، توسعه و تلاش بر ابعاد هویت سازی فرهنگی و اجتماعی، توسعه در بخش آموزش و پرورش با استفاده از حداقل امکانات و توسعه ی ورزشی بواسطه ی کشف و شکوفایی استعدادها از جمله  مدارهای مورد بحث می باشند.

گفتنی است،جنوب استان کرمان شامل شهرستان های،منوجان،قلعه گنج،رودبار جنوب،فاریاب،کهنوج،عنبرآباد  و جیرفت با جمعیتی قریب به 1 میلیون نفر  است که برخی از مناطق بیش از 700 کیلومتر تا مرکز استان فاصله دارند.

http://www.halil.ir/fa/ew_news_9164.ashx

دیدگاه‌ها   

#2 دلشادی - منوجان 1393-05-10 11:31

با سلام و تقدیم ادب و احترام خدمت روحانی فرزانه حاج آقا زادسر/ همیشه خواننده خاموش و البته پر و پا قرص تارنمای حضرتعالی بوده و هستم. از آنجایی که اخیرا روابط بین اهالی شهرستان های جنوبی استان دستخوش یکسری حرف و حدیث ها و تخاصمات متعصبانه ی گاها قومی و قبیله ای و قید و بندهای اقلیمی و جغرافیایی بوده است اما علیرغم همه ی اینها وقتی با چشم باز و حقیقت جو و درکی منطق محور به واقعیات نگاه میکنم میبینم که مهمترین عنصر پیشرفت و آبادانی جنوب در گرو همبستگی و اتحاد ما جامعه خونگرم این بوم هاست. و وقتی بزرگی و کرامت شما در دیدار اخیرمان در همایش دانشگاه باهنر کرمان در خاطرم تداعی میشود که چه دلسوزانه با رهنمودهای خویش، فرمانداران و مسئولان هفت شهرستان جنوبی را فراخوانی و تشویق به همبستگی و اتحاد می نمودید حقیقتا دلم لک میزند و آرزو میکنم ای کاش همین الان دنیای حقیقی و مجازی تداخل فیزیکی پیدا میکردند تا حداقل یکبار بتوانم دست این بزرگمرد دلسوز را از صمیم قلب بوسه زنم. هرگز آن نشست صمیمی و آن سادگی و بی تکبر بودنتان و همسفره گی تان بر سر سفره ی ساده دانشجویی، تا مادامیکه جسمم می جنبد، از خاطر من و دوستانم پاک نخواهد شد و بازهم فخر میفروشم به جنوب ...این مولد انسانهای بزرگ و ابرمردان ساده زیست و خونگرم، و غبطه میخورم ..و حتی حسادت...به مردمان دیار جیرفت...که از برکت وجود مبارک چونین بزرگمردی بهره میبرند. / و ای کاش قدر هم بدانند تا انتها اراتمندیم است�...
نقل قول کردن

#1 حسین فاریابی 1393-02-27 22:33

با سلام
جناب حاج آقا زادسر
خواستم نامه ای را که در خصوص درمانگاه تامین اجتماعی جیرفت به چندین مرجع قانونی فرستادم ، رونوشتی از آن را برای شما هم بفرستم
اما متاسفانه قسمت (( تماس با ما )) در سایت فعال نبود
لطفا این قسمت را فعال نمایید.
باسمه تعالی

لطفاً به ایمیل ارسال بفرمایید:

نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...