پاسخ قاطع زادسرجیرفتی به مطلب «دقیانوس» با عنوان : «از تجاوز شرکت احیا اراضی سد به شورو و سرگز تا تصرف زمینهای ملی به اسم عشایر /تصرفاتی به نام کشاورزی به کام» ادامه . . .

 

همه آنچه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال جیرفت گذشت:

از تجاوز شرکت احیا اراضی سد به شورو و سرگز تا تصرف زمینهای ملی به اسم عشایر /تصرفاتی به نام کشاورزی به کام

۲۷ مهر ,۱۳۹۳ ساعت: ۱۲:۴۳

کد مطلب : 35089

جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال جیرفت در موضوعات بررسی زمین های شرکت احیاء اراضی زیردست سد ، تصرفات غیر قانونی پشت شهرک های قانونی ورودی شهر و تصرفات و ساخت و سازهای غیرقانونی به اسم عشایر در منطقه بندسراجی تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس:احمد علی انجم روز رئیس دادگستری شهرستان جیرفت درجلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان جیرفت گفت:خدمت به مردم توفیق الهی است که نصیب مسئولان شده است،لذا باید از حقوق دولت وملت حفاظت وحراست کنیم.

 

وی افزود: اموال عمومی نزد ما امانت است،باید امانت دار ودر قبال اینده گان جوابگو باشیم.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان تصریح کرد: گاهی اوقات در بحث حقوق بیت المال همه توجهات به سمت اراضی می رود در صورتی که سایر مواهب الهی که برای سایر نسلها آفریده شده از جمله رودخانه ها و آبها ، برق و گاز و … نیز شامل بیت المال می شود.

وی افزود :اینکه من قاضی دادگاه باشم و با نا عدالتی و پارتی بازی کار اقوام و خویشان خود را راه بیاندازم هم از نظر عرف و هم از نظر شرع درست نیست در این دنیا باید جواب مردم ، کسانی که از این امر ضرر می کنند و افکار عمومی و در آن دنیا باید به خدا جواب بدهیم.

وی بیان داشت:موضوعاتی که بایستی در جلسه مورد بحث قرار گیرند یکی بحث مهم تقسیم اراضی است  که اگر قرار است زمینی تقسیم شود باید فراخوان عمومی داده شود نه اینکه فقط قشری خاص صاحب زمین شوند و فقرا فقیرتر.

انجم روزبیان کرد: اموال دولت بایستی زیر نظردولت و طبق قوانین تقسیم شوند ودر واگذاریها وجدان بیدار شرط اول است،چراکه همه مردم باید یکسان از امکانات و منابع بهره مند شوند و منافع عمومی باید به مستحق آن واگذار شود.

 

رئیس دادگستری جیرفت تاکید کرد:امروز شایع است که زمین ها را به سرمایه گذارانی دهید که توانایی کار روی آن دارد و سرمایه دارتر شود که این تفکر هم می تواند مفید باشد ولی اگر این زمین ها به چند جوان بیکار تحصیلکرده که تعداد آنها کم نیست واگذار شود و تسهیلات در اختیارشان گذاشته شود بهتر است و ثواب هم دارد.

انجم روز تاکید کرد:دوره زمانی بسیار بدی شده بعضی بی پروا به حریم بیت المال تعدی و تصرف می کنند و شبانه زمین ها تصرف می شود و گاها ساخت و ساز می کنند که این تنها مشکل شهر ما نیست و به کل کشور بر می گردد.

وی گفت:مجموعه دستگاه قضا از بنده گرفته تا دادستان محترم ، قضات و سایر کارمندان اولویت کاریمان بحث دفاع ازحق بیت المال و بخصوص اراضی است و همینجا از دادستان محترم تشکر می کنم که با صادر نمودن احکام قاطعانه و قوی و در بعضی موارد نادر جلوی زمین خواری ایستاده اند و به هیچ وجه مسامحه کاری نمی کنند.

 

وی بیان داشت ما به بحث پیشگیری و فراهم نکردن زمینه های تخلف برای زمین خواران بارها تاکید کرده ام یکی از این زمینه ها نصب تابلوی(اراضی متعلق به دولت است) در پایان حدودات اراضی متعلق به منابع طبیعی ، مسکن و شهرسازی ، جهاد کشاورزی و … است که اگر نصب شود جلوی بسیاری از این مشکلات گرفته می شود و هیچ کس حتی فکر تصرف و ساخت و ساز غیر قانونی در این اراضی را نمی کند که متاسفانه تا کنون این امر مغفول مانده و توجهی به آن نشده است.

اراضی زیر دست سد:

وی در خصوص اراضی زیر سد که شایعات زیادی پیرامون آن پخش شده است گفت: اگر این شایعات صحت دارد باید توسط ادارات مربوطه جواب داده شود و اگر هم درست نیست که برای افکار عمومی روشنگری شود و آیااین اراضی که به اسم کشاورزی واگذار شده اکنون بر روی آن کشت می شود.

 

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال گفت:ادارات مربوطه با بررسی کمیسیون ماده ۳۳ پیگیری کنند این اراضی که هم مرز با بخشی از زمین های مربوط به اداره آب و آموزش و پرورش هم استو با یکدیگر اختلافاتی دارند و بایستی وضعیت آنها روشن شود.

اراضی پشت سیلو :

شهرکهایی که بعد از کمربندی جدید در ورودی شهر احداث شده اند از جمله شهرک های عدالت ، جهاد کشاورزی ، گاز و… که گزارشاتی به دست ما رسیده مبنی بر اینکه متصرفان به دلیل مشخص نبودن حد و حدودات و نبود خاکریز زمینها را تا به طرف بستر رودخانه شور گسترش داده اند و  پشت شرکت های قانونی تصرفات غیر قانونی اجرا می شود و تعدادی از آنها که مجوز زمین کشاورزی گرفته اند و الان آنها را به مسکونی تبدیل کرده اند و خرید و فروش غیر قانونی می کنند .

وی بیان داشت اگر ادارات ذیربط واعضای کمیسیون ۱۳۳ این مشکل را حل نکنند مجبوریم اسامی صاحبان املاک ، زمینها و ادارات کم کار را به مردم ، افکار عمومی و رسانه ها اعلام نمائیم .

وی بیان داشت ادارات منابع طبیعی و راه و شهر سازی موظف هستند ظرف مدت یک ماه نسبت به ایجاد خاکریز از بعد از شهرک عدالت تا پل فلزی و بستر رودخانه شور اقدام نماید آب منطقه ای نیز نسبت به تعیین حد و حدودات زون آبی اقدام نماید.

اراضی بند سراجی:

این اراضی که تحت عناوین کشاورزی ، کشت علوفه ، طرح مرتع ، عشایر واراضی دولتی را تصرف کرده و در یک مورد به اسم عشایر ۶۵ هکتار را حصارکشی و ساخت و ساز کرده و ملک شخصی خود نموده اند که ازهمینجا اعلام می کنیم هر گونه ساخت و ساز و حصارکشی بر روی این اراضی ممنوع است.

جدا کردن وابستگان زمین مانند این است که یک بچه تا قبل از ۲ سالگی شیر می خواهد و جدا کردن آن از مادر واقعا خیلی سخت است

در ادامه جلسه حسین مراد کریمی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در خصوص موارد مطرح شده در جلسه گفت:بعضی افراد به نوعی وابسته به زمین هستند همانطور که یک بچه تا قبل از ۲ سالگی شیر می خواهد و جدا کردن آن از مادر واقعا خیلی سخت است و اینطور نمی شود که با قوه قهریه هم او را جدا کرد من دوست دارم یک سری مسائل را باز کنم  و قوانین و مقررات در بحث زمین نشان داده که به چه نوعی عمل کنیم .

 

وی گفت:ما دوست داشتیم که بسته های پیشنهادی را از اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال بشنویم و در یافت کنیم ، بعضی از افراد ممکن است زمین باز باشند و اگر زمین قانونی می خواهند مراجعه کنند و ما در خدمتشان هستیم و بخیل نیستیم ولی از طریق مجاری قانونی عمل می کنیم هر کس از اعم از خرد و کلان قصد سرمایه گذاری در شهرستان را دارد درخواست خود را ارائه دهد ما به او زمین می دهیم ولی نه اینکه اراضی دولت را من غیر حق و بدون جواز قانونی تصرف کنند ، که ما هم مجبوریم با هماهنگی دادستان محترم و ریاست محترم دادگستری با آنها برخورد کنیم.

وی افزود:ما باید تهدیدها و فرصت ها را شناسایی کنیم و اینکه در واقع دلایل تصرف چه است یا اینکه طرف پول زیادی دارد و می خواهد زمینی برای خود بلوکه کند و بعدها به قیمت گزاف بفروشند یا نه اینکه طرف سزاوار است یا اینکه نیاز دارد و این فرق می کند با کسی که توی این شهر با یک جسارت خاصی بیاید حاشیه شهر را تصرف کند.

مراد کریمی در زمینه شرکت احیاء اراضی زیر سد گفت: این شرکت در سال ۱۳۷۰ و در دوران نمایندگی حاج آقا زادسر به جهت بالا بردن بنیه مالی شهرداری وقت که شهردار آن زمان مرحوم رستمی بود به متراژ ۳۲۰۰ هکتار ما بین ۸۰۰ نفر واگذار شد که به هر نفر ۴ سهم می رسید واگذار شد که پس از آن توسط شهردار وقت هر ۳۲۰۰ هکتار عینا به شرکتی تحت عنوان شرکت احیاء اراضی زیر سد که یک شرکت چند منظوره کشاورزی بود انتقال یافت و قانون هم به آنها اجازه می داد اگر پایاب و مازاد آب سد اگر وجود داشت می توانستند این اراضی را جهت کشت آبیاری کنند.

سازمان بازرسی کل کشور به موضوع واگذاری زمین ها ورود کرد

وی بیان داشت چون اسناد به صورت صلح بین اداره منابع طبیعی و شهرداری برای ایجاد فضای سبز بود و بین اراضی ملی اسناد صلح معنی و مفهوم ندارد و غیر قانونی بود پای سازمان بازرسی کل کشور به موضوع باز شد و پس از بررسی پرونده ها گفتند اصلا نباید این کار انجام می شد و فقط به صورت اجاره می شود این کار را انجام داد که در نهایت قرارداد صلح فسخ شد و فصلنامه ای بین منابع طبیعی و شرکت ایجاد شد که اجاره دهند و ۳۲۰۰ هکتار تحت عنوان ۴ سهم برای ۸۰۰ نفر یعنی هر نفر یک هکتار اجاره داده شد.

 

وی بیان داشت این ۸۰۰ نفر از طریق فراخوان سهم خریدند و از همه گروه ها در استان و خارج از استان نیز بودند و شامل بومی و غیر بومی نیز می شد .

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی تصریح کرد:شرکت احیا اراضی زیر سد بر اساس قراردادی فی مابین و احیائی که انجام داده بود درخواست سند قطعی داد و کمیسیون پس از بررسی به متراژ ۲۱۵۲ هکتار ۸۶۰۰ متر مربع که احیا شده بود سند قطعی با سند مالکیت صادرکرد و به شرکت انتقال داد که شامل ۴ پلاک نهر شهر ، آهوان ، دماغ کرم و علی آباد بود و ۹۸۸ هکتار و ۶ هزار متر مربع باقی مانده که کشت و احیاء نشده بود جلوی انتقالش به شرکت گرفته شد و هنوز هم به همین صورت مانده است و منوط به احیاء صد در صد است.

وی تاکید کرد:ما هم حساسیت زیادی بر روی این زمین ها داشتیم و دو بار کارشناسانی به جهت اینکه بررسی کنند که آیا تصرفاتی بیش از حدود اراضی یاد شده انجام شده یا خیر که نقشه برداران شرکت با آنها همکاری نکردند و ما از طریق مجاری دیگر اقدام نمودیم طی یک ماه کار انجام شد و در مقایسه متوجه شدیم ۱۳۶ هکتار اختلاف وجود دارد .

=====

 پاسخ قاطع زادسرجیرفتی به مطلب «دقیانوس» با عنوان : «از تجاوز شرکت احیا اراضی سد به شورو و سرگز تا تصرف زمینهای ملی به اسم عشایر /تصرفاتی به نام کشاورزی به کام . . .حداکثر ظرف سه روز آینده

=====

تصرفات در پلاک شورو و سرگز ادامه داشته است

وی گفت: پس از اعتراض مالکین پلاک آهوان به شرکت احیا اراضی زیر سد ، کمیسیون ماده واحده رای به باز پس گیری ۷۰ هکتار تصرفات موجود در پلاک آهوان داد و در مجموع حدود ۶۴/۶ هکتار تصرفات آنها خارج از سندهایی است که موجود است که در قسمت شرقی بعد از رودخانه و حدودات پلاک شورو و سرگز واقع شده که تسطیح را انجام داده اند و فعلا متوقف شده و ما آنها را خواستیم که توضیح دهند چرا اینکار را انجام داده اند و خواسته ایم آن را پس دهند زیرا تصرف آنها عدوانی است.

 

مراد کریمی گفت: مسئولین شرکت احیا در جواب اینکه چرا تصرفات را به سمت پلاک شورو و سرگز ادامه داده اید گفته اند در جلسه ای که در فرمانداری برگزار شده مقرر شده حدود ۴۰ هکتار از اراضی شرکت در قسمت زیر فرودگاه برای توسعه آن آزاد شود و ما هم در عوض آن این اراضی را تصرف کردیم.

تصرفات شرکت های حاشیه سیلو/تصرفاتی به نام کشاورزی به کام

مراد کریمی بیان داشت:شرکت هایی طی سالهای ۶۴ و ۶۳ با واگذاری اراضی صرفا جهت کشاورزی در محدوده پشت سیلو و کمربندی کنونی که هنوز حد و حدودات شهر جیرفت مشخص نشده بود واگذار شد و اخیرا گزارشات مبنی بر این است که این شرکت ها به سوی حریم رودخانه و بیش از چیزی که به آنها واگذار شده تصرفاتی داشته اند و بعضا کشاورزی نمی کنند و با قطعه بندی مسکونی آنها را به فروش می رسانند.

اداراتی که زمین دولتی دارند سندسازی کنند/بعضی ادارات زمینه زمین خواری را فراهم کرده اند

مجید رستمی دادستان شهرستان جیرفت نیز در خصوص موارد مطروحه این جلسه گفت:ما بر پیشگیری و کارهایی که سبب شود زمینه زمین خواری بسته شود بیشتر تاکید داریم ، کلیه اداراتی که زمین در اختیار دارند بایستی نسبت به صدور سندها اقدام کنند تا این مشکلات پیش نیاید و اینگونه جلسات کم شود.

 

وی تاکید کرد:کشور ترکیه ۵۰ سال از ایران در بحث سندسازی اراضی جلوتر است به طور مثال در همین ادارات جرفت بسیاری از زمین های دولیتی را سند سازی نکرده اند و زمینه زمین خواری را فراهم نموده اند اداره آبیاری نسبت به سندسازی بستر رودخانه ها اقدام نکرده است منابع طبیعی و راه و شهرسازی نیز به همین صورت بسیاری از زمین ها را تعیین تکلیف نکرده اند و باعث می شوند ما با مردم درگیر و روبه رو شویم و توپ در زمین ما می افتد.

رستمی بیان داشت : وقتی کشاورزی زمینی در اختیار دارد و کشت می کند و وضع مالی مناسبی ندارد کمکش کنیم این اراضی که در جمهوری اسلامی وجود دارد متعلق به همین ملت است و جیرفت منطقه کشاورزی است و باید با همین دید به موضوع نگاه کنیم و کسی مخالف دریافت زمین ار راه قانونی نیست بلکه همه موافقند چند جوان بیکار برای خود اشتغال ایجاد کنند.

در بحث زمین خواری از اغنیاء شروع کنیم

دادستان شهرستان جیرفت افزود: مردم انتظارشان از ما این است که در همه موارد عدالت را رعایت کنیم اگر قرار است با پدیده زمین خواری برخورد کنیم از اغنیاء شروع کنیم ،

رستمی تصریح کرد:یکی نفر است ۱۰۰ هکتار مازاد دارد یکی هم است نیم هکتار دارد ما اول ۱۰۰ هکتاری را رها کرده و نیم هکتاری را گرفته ایم می بینیم کسی سالها روی اراضی ملی گلخانه زده و کشت می کند و به قول خودش اولین گلخانه دار شهر شده ولی آب مورد استفاده آن غیرقانونی است مقامات اجرایی هم وی را حمایت می کنند ولی یک رزمنده که جان خود را در راه دفاع از میهن و آسایش ملت گذاشته و و ضع مالی مناسبی ندارد ۲ هکتار یک جا زمین داشته باشد یقه او را گرفته و همه طلبکار او می شویم.

 

وی افزود:واقع گرا باشید و درست بررسی کنید که اطرافتان چه می گذرد یک وقت کسی است هکتارها زمین دارد و خلاف قانون است باید زمین های خلاف قانون این طرف را بگیریم و بین جوانان جویای کار تقسیم کنید در نهایت ۲۰ جوان می تواند از آن ارتزاق کند با وضعیتی که اکنون جیرفت دارد الحمدالله هکتاری ۴ تا ۵ میلیون اجاره داده می شود.

رستمی یان داشت:از حدودات منازل سازمانی ۳۰ دستگاه روبه روی نارجوئیه به بعد ساخت و ساز غیر قانونی مشاهده می کنیم هر روزه به صورت قارچ وار ساخت و سازها افزایش می یابد حتی شرکت احیاء ارضی نیز ساختمان اداری خود را در همین محدوده احداث کرده است و ما دستورات کافی را به نیروی انتظامی داده ایم ولی نمی دانم باز چرا دستورات اجرا نمی شود و فعالیت ها ادامه دارد اراضی شرکت احیا سد در قالب ۵۰ قصب زمین باغچه واگذار شده که الان ادعا دارند زمین های ما مسکونی است که این اشتباه است و کلیه زمین ها در قالب کشاورزی است و به هیچ وجه حق ساخت مسکونی ندارند.

اگر جلوی تخلفات گرفته نشود عده ای روز به روز گردن کلفت تر می شوند

وی گفت:همین الان هم جلوی این گروه گرفته شود دیر نیست زیرا این زمین ها ارزش افزوده پیدا می کنند و باعث می شود عده ای روز به روز گردن کلفت تر و عده ای فقیرتر شوند.

حفظ سلامت مردم از حقوق بیت المال مهم تر است

رستمی با اشاره به آلودگی های ایجاد شده توسط گلخانه های حاشیه شهر بیان داشت:بنده پیشنهاد می کنم با توجه به ضرورت حفظ سلامت مردم که از بیت المال نیز مهمتر است شورای حفظ سلامت عموم مردم نیز تشکیل شود.

کسی که سودجو است و منافع خود را به سلامت مردم ترجیح می دهد به درد انسانیت نمی خورد

وی خاطر نشان کرد گلخانه های حاشیه شهر مخصوصا گلخانه های اطراف سیلو آلودگی های زیست محیطی فراوانی برای شهروندان ایجاد کرده اند که از سازمان جهادکشاورزی شهرستان می خواهم اسناد چهار نفر باقی مانده از این مالکان را که ادعا دارند مجوز دارند را بررسی و نسبت به انتقال آنها به محل دیگری اقدام نمائید. وی بیان داشت:کمیسیون ماده ۳۳ باید ا سناد این گروه که زمین را به نام کشت علوفه دریافت و الان گلخانه احداث کرده را باطل کند کسی که سودجو است و منافع خود را به سلامت مردم ترجیح می دهد به درد انسانیت می خورد؟

رستمی تاکید کرد:زمانی که این مجوزها صادر شده منطقه مسکونی نبوده ولی امروزه در فاصله ۳۰ متری آنها منازل مسکونی وجود دارد و کمیسیون ماده ۳۳ و جهاد کشاورزی بررسی و مکانی خارج از محدوده شهری زمین به آنها واگذار شود.

=====

شورای نگهبان از چهار نامزد فقط زادسر را تأیید کرده

مخالفان زادسرجیرفتی: «یعنی این زادسر طی نه دوره انتخاباتی که شرکت کرده و 12 سال نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی، و زمان امامت جمعه و دیگر مدیریت‌هایش، هیچ‌گونه تخلفی نکرده که شورای نگهبان از چهار نامزد ثبت‌نام کرده فقط و فقط زادسر را تأیید کرده است!، و آن سه نفر دیگر را بعد از یک‌بار یا دوبار ثبت نام در انتخابات، صلاحیت‌شان را احراز نکرده است»      ادامه . . .

دیدگاه‌ها   

#3 علی 1393-08-10 00:08

... و اصلاً به غیر از چند جیرفتی بی‌تعصب و آقای اسحاق جهانگیری‌کوه‌شاهی نماینده‌ی وقت، عباس نگارستانی فرماندار وقت، شهردار وقت، رئیس اداره منابع طبیعی وقت جیرفت، مدیرکل منابع طبیعی استان، و آقای سیدحسین مرعشی استاندار وقت، هیچ‌کس دیگری از مردمان جیرفت، و احدالناسی از عنبرآبادی‌ها، کهنوجی‌ها، منوجانی‌ها، قلعه‌گنجی‌ها، رودباری‌ها و فاریابی‌ها، و دیگر مردم جنوب استان کرمان، هیچ خبری از این نقل و انتقال خائنانه و خلاف قانون دریافت نکردند د ادامه . . .

==============

مخالفان زادسرجیرفتی :«یعنی این زادسر طی نه دوره انتخاباتی که شرکت کرده و 12 سال نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی، و زمان امامت جمعه و دیگر مدیریت‌هایش، هیچ‌گونه تخلفی نکرده که شورای نگهبان از چهار نامزد ثبت‌نام کرده فقط و فقط زادسر را تأیید کرده است!، و آن سه نفر دیگر را بعد از یک‌بار یا دوبار ثبت نام در انتخابات، صلاحیت‌شان را احراز نکرده است » ادامه . . .

باسمه تعالی

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یااَباعَبْدِاللَّهِ وَعَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَلاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ ...

جناب آقای حمیدرضا عظیمی زیده عزه

مدیریت محترم پایگاه خبری تحلیلی دقیانوس

سلام علیکم

با احترام و ضمن عرض تسلیت و تعزیت، بازگشت به مطلب منعکس شده در آن پایگاه با عنوان:

«از تجاوز شرکت احیا اراضی سد به شورو و سرگز تا تصرف زمینهای ملی به اسم عشایر /تصرفاتی به نام کشاورزی به کام…» مورخ ۲۷ مهر ,۱۳۹۳ ساعت: ۱۲:۴۳، با کد 35089، مستدعی است تا برابر قوانین ساری و جاری جمهوری اسلامی ایران، نسبت به درج جوابیه‌ای که به پیوست تقدیم می‌گردد، اقدام بایسته به عمل آورید.

پیشاپیش متشکرم

طلبه‌ی بسیجی؛ علی زادسرجیرفتی

نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در

دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم در مجلس شورای اسلامی

قم‌المقدسه؛ 1393/08/05

==============

بسم‌الله‌الرحمن‌ال رحیم

وعده داده بودیم «اینجا» که پاسخ یکایک مطالب مطرح شده در جلسه‌ی «شورای حقوق بیت المال جیرفت» را در خصوص شرکت به اصطلاح «شرکت احیاء اراضی زیر سد»، تقدیم بداریم و جامعه‌ی فعلی جیرفت خصوصاً جوانان عزیز جیرفتی را، با حقایق آشنا بگردانیم. در بخش دوم جوابیه، بیست (20) پاسخ به بیست (20) سخن مطرح شده در آن مجلس، مشخص گردیده و ارائه می‌شود.

توضیح: برخی از مطالب مطرح شده در جلسه‌ی مطمح نظر، با رنگ بنفش است که مورد علاقه‌ی پست‌داران دولت یازدهم می‌باشد. متن اصلی سخنان را از منبع \"دقیانوس\"، در «اینجا» ملاحظه فرمایید.

1- «... جدا کردن وابستگان زمین مانند ... جدا کردن آن [طفل] از مادر واقعا خیلی سخت است ...».

پاسخ 1؛ سخن بالا توسط مقام محترم گزارش دهنده، و آوردن تمثیل طفل و مادر، غیر عالمانه و قیاس مع‌الفارق است. مهر مادر به طفل و بالعکس، خدایی، طبیعی و بنا بر قوانین موالید خلقت در انسان و حیوان مشترک، و بر محور مشیت پروردگار است. اهل عرفان، معرفت و دانش، هرگز به دنیا و آنچه در آن است از جمله زمین، وابسته نشدند و نبودند، زیرا میل به ثروت آن‌هم از راه زمین خواری و پایمال کردن حق و حقوق هزاران هزار نفر از بندگان خدا، از امیال شکم و پایین آن است، و ریشه‌ی آن نیز از سوار بودن شیطان لعین بر روح و روان زمین‌خواران و قطاع طریقی که تفنگ قلم را به دست گرفته‌اند، رشد می‌کند. بنابراین تشبیه زمین‌خواران مدیون به برخی از مقامات دیروز و امروز، به مادران اطفال، به توهم می‌ماند نه به تعلق و محبت.

2- این شرکت «شرکت احیاء اراضی زیر سد» در سال ۱۳۷۰ و در دوران نمایندگی حاج آقا زادسر به جهت بالا بردن بنیه مالی شهرداری وقت ...

پاسخ 2؛ هر کس که این مطلب را ملاحظه فرموده، انگشت به دهان مانده و تلخند زده است، زیرا همه می‌دانند که زادسرجیرفتی در فروردین 1371 ه – ش، با حماسه‌ی کم نظیر مردم جیرفت [و عنبرآباد] انتخاب شد و در تاریخ 1371/03/10 ساعت حدود 10:30 صبح توسط مجلس شورای اسلامی، رأی مردم رشید و عزیز جیرفت [و عنبرآباد] که معجزه کرده بودند، تنفیذ و اعتبار نامه‌اش تصویب شد. اولین اقدامی هم که به عنوان نماینده‌ی ملت بزرگ ایران اسلامی انجام داد، دقیقاً به خاطر دارد و آن این است که قبل از ظهر همان‌روز تاریخی، در کمال عزت و اقتدار، با استاندار وقت تماس گرفت و برای اولین بار صدای آقای مرعشی را که قیافه‌اش را حتی از تلویزیون هم ندیده بود، شنید و به او گفت که نماینده‌ی رسمی و قانونی جیرفت [و عنبرآباد] می‌خواهد استاندار حوزه‌ی انتخابیه‌اش را از نزدیک ببیند و ...، که داستان جالب آن بماند برای مجالی دیگر.

حالا چرا در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۳ در جلسه‌ای با عنوان :«شورای حقوق بیت المال جیرفت» در حضور مقامات شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد و قاضی‌القضات منطقه گفته‌اند: «... این شرکت در سال ۱۳۷۰ و در دوران نمایندگی حاج آقا زادسر به جهت بالا بردن بنیه مالی شهرداری وقت ...»، معلوم نیست و باید تحلیل کرد.چند دلیل در ذهن جولان پیدا می‌کند:

الف؛ از سر غفلت گفته‌اند و دقت لازم را نداشته‌اند، که بسیار بعید است.

ب؛ قصد القای این شایعه را داشتند که زادسرجیرفتی هم یکی از دست‌اندرکاران اصلی این شرکت کذایی می‌باشد.

ج؛ هر کاری که این شرکت احتمالاً زمین‌خوار بزرگ انجام داده، با پشتیبانی نماینده‌ی وقت (بنده) بوده است.

د؛ طرفداران احتمالی زادسرجیرفتی در آن جلسه را به پشتیبانی زمین‌خواری این شرکت ترغیب نماید یا ساکت نگه دارد.

ه؛ توپ تخلفات احتمالی و ای‌بسا بسیار این شرکت را در زمین شهردار عزیز و مرحومی بیندازند که دست‌اش از دار دنیا کوتاه شده و توان پاسخ‌گویی را ندارد. آن‌ شهردار سفر کرده، قبل از وکیل شدن زادسرجیرفتی به رحمت ایزدی پیوسته است و نماینده‌ی دوره‌ی چهارم مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ی انتخابیه‌ی جیرفت [و عنبرآباد] هرگز او را از نزدیک زیارت نکرده است که خدایش بیامرزد.

و؛ احتمالاً القا کند که به اصطلاح، اصلاح‌طلبان نقشی در این زمین‌خواری بزرگ نداشتند و جزو سهام‌داران آن نیستند.

و گرنه دلیلی نداشته است که در طلیعه‌ی فیوضات! خود، بحث زادسرجیرفتی را مطرح کند. بدیهی است که اذهان خوانندگان و شنوندگان از آقایان جهانگیری‌کوه‌شاهی و مرعشی غافل شده و معطوف زادسر شده و این سؤال در ذهن آنان خطور می‌کند که زادسر هم بله!؟ بدین سبب است که این قلم خود را موظف می‌داند که به تمام مطالب آن مقام محترم پاسخ بگوید زیرا ذهن شنوندگان حاضر در آن مجلس، و فکر کاربران خواننده‌ی پایگاه اطلاع‌رسانی دقیانوس و دیگر پایگاه‌های اطلاع‌رسانی که به نقل از دقیانوس منعکس کرده‌اند، از ابتدا تا انتهای سخنان نامبرده متوجه زادسر بوده است.

3 - به متراژ ۳۲۰۰ هکتار ما بین ۸۰۰ نفر واگذار شد که به هر نفر ۴ سهم می رسید واگذار شد...

پاسخ 3؛ چرا نگفتند که 800 نفر از رفیقان اکثراً غیر جیرفتی دار و دسته‌ی آقایان مرعشی استاندار وقت، و جهانگیری‌کوه‌شاهی به اصطلاح نماینده‌ی وقت، مالک چهار سهم شدند یعنی هر یک از اعضا، صاحب چهار هکتار زمین مفت! شدند، خدا بهتر می‌داند. آن‌هم درست قبل از انتخابات دوره‌ی چهارم مجلس شورای اسلامی که در فروردین 1371، و افتتاح سد بزرگ جیرفت در اردیبهشت 1371، البته که چرایی این زمین‌خواری بزرگ احتمالی را مردم رشید منطقه بهتر از همه می‌دانند. دستگاه محترم قضایی اگر اراده کرده است تا به موضوع رسیدگی کند بهترین عنصری که می‌تواند حقیت را برملا سازد آقای عباس نگارستانی فرماندار وقت است. (احتمالاً عباس پورنصاری شهردار بعد از مرحوم رستمی نیز در جریان قرار گرفته باشد.

4- شهردار وقت هر ۳۲۰۰ هکتار عیناً به شرکتی تحت عنوان شرکت احیاء اراضی زیر سد که یک شرکت چند منظوره کشاورزی بود انتقال ...

پاسخ 4؛ اگر شهردار مرحوم وقت، زنده بود قطعاً می‌گفت که این کار خلاف قانون و زشت که فروش حومه شهر جیرفت بوده است، به دستور چه کسانی انجام گرفت، و چگونه از شهرداری به عنوان یک محلل استفاده کردند و 3200 هکتار زمین‌های تمام مردم جیرفت را به یغما بردند. لاکن چنانچه قاضی‌القضات محترم و مدعی‌العموم محترم و دیگر اعضای آن شورا واقعاً عزم را بر کشف حقایق جزم دارند بهترین مطلع آقای قاسم شفیعی مدیر وقت آبیاری جیرفت هستند.

5- قانون هم به آنها اجازه می داد اگر پایاب و مازاد آب سد اگر وجود داشت می توانستند این اراضی را جهت کشت آبیاری کنند.

پاسخ 5؛ خوب بود که یکی از اعضای محترم جلسه‌ی مورد نظر، از آن کسی که پیرامون شرکت به اصطلاح احیای اراضی زیر سد جیرفت گزارش می‌داده است، می‌پرسید:

1- آیا شخص شما در آن زمان هم در اداره منابع طبیعی جیرفت مسؤولیت داشته‌اید و در واگذاری کذایی زمین‌های ملی و دولتی نقشی ایفا کرده‌اید یا خیر؟

2- آیا بین واگذاری 3200 هکتار اراضی زمین‌های ملی و منابع طبیعی زیر سد جیرفت و انتخابات دوره‌ی چهارم ارتباطی وجود دارد یا نه؟

3- به چه دلیل این زمین‌هایی که از انفال بوده و تعلق به دولت داشته است، قبل از افتتاح رسمی سد جیرفت توسط رئیس جمهور وقت، و پیش از انتخابات دوره‌ی چهارم چوب حراج خورده است؟! و به قول خودتان غیرقانونی به شهرداری جیرفت و اگذار شده‌اند؟ آن‌هم به اسم فضای سبز!. جل‌الخالق!

4- پاسخ بدهد که آیا مدیر وقت آب منطقه‌ای کرمان (ظاهراً آقای مسعود رشیدی) جهت تأمین آب این زمین‌هایی که با تخلف مقامات به نورچشمی‌ها باج داده شده، تعهد خلاف قانون داده است یا نداده، اگر نداده پس چگونه زمین بدون آب واگذار شده؟ و اگر داده چرا مجازات نشده است!؟، چطور با «اگر پایاب و مازاد آب سد اگر وجود داشت می توانستند این اراضی را جهت کشت آبیاری کنند»، زمین‌ها واگذار شده است! کدام آدم عاقلی زیر بار زمین بدون آب می‌رود، و کدام انسان هوشمندی این حرف‌ها را می‌پذیرد.

5- این مدافع این شرکت کذایی پاسخ یدهد که در کدام قانون و در کدامین ماده یا تبصره، برای سد جیرفت اجازه صادره شده است که امثال آن زمین‌های زیر خودش را مشروب سازد؟! تا به نور چشمی‌ها اهدا گردد.

6- باید از ایشان سؤال می‌شد آیا آن کسی ده‌ها هزار هکتار زمین‌های بین کرمان – ماهان را با زور حقوقی خود سینه کرد و برد و با فرمولی خاص، به اصطلاح به شرکتی دیگر تسلیم کرد، در این واگذاری کذایی هم نقش ایفا کرده است؟، باید از این مقام محترم بپرسند که به راستی از کدام قانون؟ و از کدامین کار قانونی! سخن رانده است؟

6- چون اسناد به صورت صلح بین اداره منابع طبیعی و شهرداری برای ایجاد فضای سبز بود و بین اراضی ملی اسناد صلح معنی و مفهوم ندارد و غیر قانونی بود ...

پاسخ 6؛ چرا به او گفته نشده که مرد شریف!، شما از یک طرف می‌گویید که قانون اجازه داده است که اگر سد جیرفت آب زیادی داشت این زمین‌ها مشروب شوند، و بلا فاصله می‌فرمایید: «اسناد به صورت صلح بین اداره منابع طبیعی و شهرداری برای ایجاد فضای سبز بود و بین اراضی ملی اسناد صلح معنی و مفهوم ندارد و غیر قانونی بود»، خوب مرد حسابی! شما هم‌زمان با قسم حضرت عباس(ع)، دم خروس را هم هویدا ساخته‌اید. اصلاً یک کسی بگوید چه ارتباطی بین شهرداری و اراضی ملی خارج از محدوده‌ی شهر و شهرداری، وجود دارد. آخر مگر آدم صاحب عقلی پیدا می‌شود که این حرف‌های این‌چنینی را باور بکند!

7- پای سازمان بازرسی کل کشور به موضوع باز شد و پس از بررسی پرونده ها گفتند اصلا نباید این کار انجام می شد ...

پاسخ 7؛ چرا نفرموده‌اند که چرا پای سازمان بازرسی کل کشور به این پرونده باز شد؟ چرا نگفته است که زادسرجیرفتی چگونه عرصه را بر واگذارکنندگان زمین‌های مزیور، تنگ کرده بود، چرا اطلاع رسانی نکرده است که سازمان بازرسی کل کشور با درخواست و پی‌گیری نماینده‌ی دوره‌ی چهارم (نگارنده) مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد. چرا نفرموده است اگر در آن روزگار، زادسرجیرفتی اینچنین رئیس کل دادگستریی با این دیدگاه ضد زمین‌خواری، و این‌گونه رئیس دادگستری شهرستانی که جهت احقاق حقوق ملت و دولت اسلامی شجاعانه اقدام می‌کند، داشت، همان وقت اسناد غیرقانونی واگذاری زمین‌های مورد اشاره را، توسط دستگاه مربوط (وزارت جهاد کشاورزی) ابطال می‌ساخت. اصلاً اگر دستگاه قضایی در استان کرمان مثل الآن قاطع حرکت می‌کرد، وزیر وقت جهاد سازندگی و استاندار وقت کرمان و فرماندار وقت جیرفت، جهت ابطال اسناد این شرکت را، خودشان رأساً اقدام می‌کردند.

8- فقط به صورت اجاره می شود این کار را انجام داد ...

پاسخ 8؛ اگر حساب و کتابی بود، اگر نظارت و مؤاخذه‌ای درکار بود، مگر می‌شد قبل از انتخابات بدین‌سان از کیسه بیت‌المال مسلمین این‌گونه بذل و بخشش‌هایی داشت! یا حتی اجاره داد. قطعاً نمی‌توانستند چنین کنند. اما افسوس.

9- قرارداد صلح فسخ شد ...

پاسخ 9؛ البته بعد از فشارهای شدید و پی‌گیری‌های جدی زادسرجیرفتی، قرارداد غیرقانونی صلح فسخ شد و شرکت اطلاعیه داد که چنانچه جیرفتی‌ها برای خرید این 800 سهم چهار هکتاری اقدام کنند، شرکت مذکور اسناد غیر جیرفتی‌ها را باطل می‌کند و به اصطلاح براین مبنا اطلاعیه داد، به احتمال قریب به یقین، مأمور انجام اکثر این کارها، آقای قاسم شفیعی بود. اما ای دریغ از ... به دو سندی که تقدیم می‌دارد عنایت بفرمایید.

سند اول؛

«مجلس شورای اسلامی، دوره ۴، جلسه ۳۶۱

رئیس جلسه: علی اکبر ناطق نوری

تاریخ: ۱۳۷۴/۰۶/۲۶

شماره روزنامه رسمی: ۱۴۷۴۰

زمان: ۰۸:۲۶ تا ۱۱:۳۰

تذکرات نمایندگان

آقای زادسر نماینده محترم جیرفت به وزیر محترم جهاد سازندگی در مورد صدور دستور ابطال اسناد شرکت احیای اراضی زیر سد جیرفت».

سند دوم که سال‌ها قبل از زبان و قلم بنده در فضای مجازی مطرح است؛

داستان غم‌انگیز و شرم‌آور فروش بیش از سه هزار هکتار زمین‌های زیر سد جیرفت به غیر جیرفتی‌ها، و نقشی که زادسر در مجبور کردن مسؤولین مربوط به واگذاری آن‌ها به خود بومی‌های جیرفتی ایفا کرد، در تاریخ جیرفت ثبت و ضبط شده است. اما افسوس که جیرفتی‌ها حمایت نکردند و حاضر نشدند از اقدامات شجاعانه و کم‌نظیر خدمتگزار خودشان در خانه‌ی ملت حمایت بکنند.

منبع: چهل سؤال \"کمنزیل\" و چهل پاسخ \"زادسرجیرفتی

http://www.zadsar.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=1456

10 - فصلنامه ای بین منابع طبیعی و شرکت ایجاد شد که اجاره دهند و ۳۲۰۰ هکتار تحت عنوان ۴ سهم برای ۸۰۰ نفر یعنی هر نفر یک هکتار اجاره داده شد.

پاسخ 10؛ احتمالاً تایپ کننده اشتباه نوشته است، هر نفر چهار هکتار نه یک هکتار. زیرا اگر 800 ضربدر 4 بشود نتیجه 3200 خواهد شد، نه 800.

11- وی بیان داشت این ۸۰۰ نفر از طریق فراخوان سهم خریدند و از همه گروه ها در استان و خارج از استان نیز بودند و شامل بومی و غیر بومی نیز می شد .

پاسخ 11؛ در وقت واگذاری این زمین‌ها که در سال 1369 و 1370 انجام شده‌اند، به هیچ‌وجه این‌گونه نبوده است و به جز نورچشمی‌های آن‌چنانی در سراسر استان و حتی از استان‌های دیگر، دیگر کسی در جریان این واقعه‌ی زشت و عفن قرار نگرفته است. قطعاً قبل از پی‌گیری‌ها و اعتراضات بنده، فراخوانی صورت نگرفته بود، و اصلاً به غیر از چند جیرفتی بی‌تعصب و آقای اسحاق جهانگیری‌کوه‌شاهی نماینده‌ی وقت، عباس نگارستانی فرماندار وقت، شهردار وقت، رئیس اداره منابع طبیعی وقت جیرفت، مدیرکل منابع طبیعی استان، و آقای سیدحسین مرعشی استاندار وقت، هیچ‌کس دیگری از مردمان جیرفت، و احدالناسی از عنبرآبادی‌ها، کهنوجی‌ها، منوجانی‌ها، قلعه‌گنجی‌ها، رودباری‌ها و فاریابی‌ها، و دیگر مردم جنوب استان کرمان، هیچ خبری از این نقل و انتقال خائنانه و خلاف قانون دریافت نکردند.

آنچه که برای این قلم مسلم است عده‌ای از مسؤولین دهه 60 الی 80 ، که جملگی چپی و به اصطلاح اصلاح‌طلب بودند، مثل الآن، سعی وافر کرده‌اند تا قبل از هر انتخاباتی بخشی از زمین‌های جیرفت و عنبرآباد را در پوشش‌های مختلف، از جمله طرح طوبی واگذار کنند و رأی بخرند. به غیر از این، مسائلی چون پخش کود شیمایی، لوله‌های پلی‌اتیلین، وام‌های عجیب و غریب، تهدید کارمندان، تطمیع دولتی‌های نترس، نشاندن هواپیمایی نظامی که در هر زمین مسطحی می‌نشیند در زمین باند مانند فرودگاه فعلی جیرفت در روز قبل از انتخابات چهارم، پخش نوشته‌ای تبلیغاتی مبنی بر احداث کارخانه‌ی تراکتور سازی جیرفت، و ... که هر کدام خود قصه‌ها دارند، انجام می‌گرفت که انتخابات‌ها را به نفع آقای جهانگیری‌کوه‌شاهی که آن‌وقت دانشجو بود و یک نفر دیگر در دوره‌های بعد که اکنون به او دسترسی نیست، رقم بزنند. حالا برای انتخابات دهم چه نقشه‌ها کشیده‌اند و چه پروپگاندای تبلیغاتی راه بیندازند، و چه انتیازاتی بدهند تا آقایان مرعشی و جهانگیری‌کوه‌شاهی خیالشان راحت باشد، باید منتظر ماند. ای کاش اجازه داشتم تا بنویسم که ناراحتی این دو مذکور از رقیب آن وقت‌شان، را باید از ... بپرسید تا بدانید که آقای مرعشی استاندار وقت در منزل جناب ایشان راجع به رقیب آقای جهانگیری‌کوه‌شاهی چه گفته است؟

12- شرکت احیا اراضی زیر سد بر اساس قراردادی فی مابین و احیائی که انجام داده بود درخواست سند قطعی داد ...

پاسخ 12؛ خشت اول را کج و خلاف قانون گذاشتند، لاجرم ناگزیر شده‌اند با تخلفات قانون‌نما، اقدامات خلاف قانون خود را توجیه کنند. اکنون که بیش از 24 سال از تأسیس این شرکت گذشته است، کاش یک منبع موثق با مدارکی کتبی، اسنادی صوتی و مستنداتی تصویری نشان بدهد که 800 نفر به اصطلاح مالک آن 3200 هکتار زمین جاده‌ی سد جیرفت چه احیایی بر روی زمین‌های ناقانونی مالک شده، انجام داده‌اند؟ چقدر فضای سبز ایجاد شده است؟ و چند مزرعه‌ی کشاورزی احداث گردیده است؟ و چند نفر از این مالکان جیرفتی هستند؟

13- کمیسیون پس از بررسی به متراژ ۲۱۵۲ هکتار ۸۶۰۰ متر مربع که احیا شده بود سند قطعی با سند مالکیت صادرکرد به شرکت انتقال داد که شامل ۴ پلاک نهر شهر، آهوان، دماغ کرم و علی آباد بود ...

پاسخ 13؛ کاش ریاست محترم دادگستری جیرفت با همکاری دادستان محترم جیرفت به احترام مرحوم رستمی شهردار به رحمت خدا پیوسته، به صحت و سقم سخنان مطرح شده راجع به او (ره)، از برادران عزیز، مقتدر، مطلع و زحمت‌کش گمنام امام زمان علیه‌السلام، بخواهند تا از الف تا یایِ این شرکت را، مستنداً برایشان گزارش کنند و آن‌گاه مطالب را با این مطالب مطرح شده در جلسه، مقایسه فرمایند.

14- ۹۸۸ هکتار و ۶ هزار متر مربع باقی مانده که کشت و احیاء نشده بود جلوی انتقالش به شرکت گرفته شد و هنوز هم به همین صورت مانده است و منوط به احیاء صد در صد است.

پاسخ 14؛ خدا کند که این آمار درست باشد.بنده که بعید می‌دانم، مگر این‌که خودم از نزدیک ببینم تا باور کنم. آیا امکان دارد که یک روزی شاهد باشیم که ...

15- ما هم حساسیت زیادی بر روی این زمین ها داشتیم ...

پاسخ 15؛ نفرمودند که چه نوع حساسیتی داشتند، از نوع حساسیت زادسرجیرفتی، یا حساسیت جهانگیری‌کوه‌شاهی؟

16- متوجه شدیم ۱۳۶ هکتار اختلاف وجود دارد ...

پاسخ 16؛ خدا کند این آمار نیز درست باشد. کاش مقامات هم نظر بدهند تا مردم بدانند.

17- پس از اعتراض مالکین پلاک آهوان به شرکت احیا اراضی زیر سد ، کمیسیون ماده واحده رای به باز پس گیری ۷۰ هکتار تصرفات موجود در پلاک آهوان داد و در مجموع حدود ۶۴/۶ هکتار تصرفات آنها خارج از سندهایی است که موجود است که در قسمت شرقی بعد از رودخانه و حدودات پلاک شورو و سرگز واقع شده که تسطیح را انجام داده اند و فعلا متوقف شده و ما آنها را خواستیم که توضیح دهند چرا اینکار را انجام داده اند و خواسته ایم آن را پس دهند زیرا تصرف آنها عدوانی است ...

پاسخ 17؛ «دو صد گفته چون نیم کردار نیست». «به عمل کار برآید به سخندانی نیست».

18- شرکت احیا در جواب اینکه چرا تصرفات را به سمت پلاک شورو و سرگز ادامه داده اید گفته اند در جلسه ای که در فرمانداری برگزار شده مقرر شده حدود ۴۰ هکتار از اراضی شرکت در قسمت زیر فرودگاه برای توسعه آن آزاد شود و ما هم در عوض آن این اراضی را تصرف کردیم ...

پاسخ 18؛ پشت این شرکت از اول هم به کوه بوده است و الآن نیز. پیرو جلسه در فرمانداری ... ما هم تصرف کردیم، آفرین! بر این تصرف!

19- شرکت هایی طی سالهای ۶۴ و ۶۳ با واگذاری اراضی صرفا جهت کشاورزی در محدوده پشت سیلو و کمربندی کنونی که هنوز حد و حدودات شهر جیرفت مشخص نشده بود واگذار شد ...

پاسخ 19؛ بیش از سی سال است که جیرفت را بدین‌سان واگذار کردند و جماعت ذی‌نفع را در مقابل مقامات دلسوز قرار دادند و حتی امثال زادسرجیرفتی هم نتوانستند در مقابل تصرف کنندگان که اکثر قریب به اتفاق آنان کارمندان دولت بودند، کاری بکنند. آنان که سخنان اینجانب را راجع به آلوده نشدن آب شرب شهروندان جیرفتی مستمع بودند، بلافاصله شاهد واکنش امثال آقای عنایت افتخاری بودند. بله، زمین‌هایی را که تا عمق یکصد متری شن بودند و سنگ، و در طرح تفصیلی شهر جیرفت قرار داشتند و مقامات دست‌اندرکار می‌دانستند، قبل از وکالت زادسر به عنوان زمین کشاورزی، در حقیقت معامله کردند و در اختیار صدها کارمند دولت و ده‌ها اداره‌ی مختلف قرار دادند. آن‌هم قبل از انتخابات سوم که بنده برای اولین بار به دستور بعضی از مردم جیرفت و عنبرآباد در آن نامزد شده بودم.

20 - که این شرکت ها به سوی حریم رودخانه و بیش از چیزی که به آنها واگذار شده تصرفاتی داشته اند و بعضا کشاورزی نمی کنند و با قطعه بندی مسکونی آنها را به فروش می رسانند...

پاسخ 20؛ جناب ایشان و تمام دوستان هم‌خط و سیاسی‌شان که حاکمان جیرفت و عنبرآباد بودند و هستند، خوب می‌دانستند که دارند چکار می‌کنند. و اکثر طرفدان انتخاباتی اینان، دنبال این امتیازها بودند و اکنون هم برخی دیگر در صدد هستند تا برای انتخابات بعدی امتیاز بگیرند. اگر بسیاری از امتیاز بگیران از جهت اعتقادی طرفدار امثال آقای مرعشی بودند که در دولت‌های نهم و دهم ...!. داستان آقای نجار استاندار شدیداً احمدی‌نژادی سابق کرمان را، با نجار به شدت هرجه تمام‌تر روحانی فعلی، در وزارت کشور ملاحظه بفرمایید و ...، جالب است که بدانید که هر دو از مخالفان سرسخت زادسر شما بودند و هستند. اگر طالب دلیل آن هستید ی
نقل قول کردن

#2 علی 1393-08-10 00:05

پاسخ قاطع زادسرجیرفتی به مطلب «دقیانوس» با عنوان : «از تجاوز شرکت احیا اراضی سد به شورو و سرگز تا تصرف زمینهای ملی به اسم عشایر /تصرفاتی به نام کشاورزی به کام…» ادامه . . .

=====

مخالفان زادسرجیرفتی :«یعنی این زادسر طی نه دوره انتخاباتی که شرکت کرده و 12 سال نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی، و زمان امامت جمعه و دیگر مدیریت‌هایش، هیچ‌گونه تخلفی نکرده که شورای نگهبان از چهار نامزد ثبت‌نام کرده فقط و فقط زادسر را تأیید کرده است!، و آن سه نفر دیگر را بعد از یک‌بار یا دوبار ثبت نام در انتخابات، صلاحیت‌شان را احراز نکرده است» ادامه . . .

=============

داستان تلخ شرکت احیای اراضی زیر سد جیرفت!؟... و اصلاً به غیر از چند جیرفتی بی‌تعصب و آقای اسحاق جهانگیری‌کوه‌شاهی نماینده‌ی وقت، عباس نگارستانی فرماندار وقت، شهردار وقت، رئیس اداره منابع طبیعی وقت جیرفت، مدیرکل منابع طبیعی استان، و آقای سیدحسین مرعشی استاندار وقت، هیچ‌کس دیگری از مردمان جیرفت، و احدالناسی از عنبرآبادی‌ها، کهنوجی‌ها، منوجانی‌ها، قلعه‌گنجی‌ها، رودباری‌ها و فاریابی‌ها، و دیگر مردم جنوب استان کرمان، هیچ خبری از این نقل و انتقال خائنانه و خلاف قانون دریافت نکردند د ادامه . . .

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یااَباعَبْدِاللَّهِ وَعَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَلاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ ...

مردم عزیز، رشید، دقیق، و نظاره‌گر جیرفت و عنبرآباد زیدعزهم

سلام علیکم

شما حضرات بزرگوار بهتر از بقیه‌ی ملت مسلمان، رشید و بصیر ایران اسلامی می‌دانید که به فضل خدا جلت عظمته، عنایت ائمه سلام‌الله و صلواته علیهم اجمعین و استمداد شهدا رضوان‌الله تعالی علیهم‌، و امداد آنان، این خدمتگزار کوچک شما که بیش از 38 سال است که در خدمت انقلاب اسلامی و شما مردم نجیب و شریف از سال 1355 تا زماننا هذا می‌باشد و به حول و قوه‌ی الهی تا آخرین ثانیه‌ی عمرش نیز چنین باشد، و الحمدلله والمنه مخالفان کذایی‌ام هرگز نتوانسته‌اند مورد مستند و قابل توجهی از زشتی و تباهی ظاهری، در ابعاد اخلاقی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، نظامی، مدیریتی و طلبه‌گی بیابند تا با در بوق و کرنا کردن آن، انتقام دیرینه‌ی خود را از نگارنده، از حوادث انقلابی قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب عزت‌مند علوی و عاشورایی ایران، بگیرند. انتقام خودشان را از خدمات این حقیر به علمای جلیل‌القدر تبعیدی خصوصاً حضرت امام خامنه‌ای مد ظله‌العالی، حضور پیشتازانه در حوزه مقدسه‌ی علمیه‌ی قم‌المقدسه، و درک جنگجویانه‌ی محضر رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس از آغازین روزهای دوران دفاع و شرکت در 12 عملیات بزرگ جنگی، بگیرند. مخالفان بی رحم کذایی هرگز نتوانستند انتقام خودشان را از این طلبه‌ی بسیجی که در جبهه‌ی سیاست نیز جنگجو و سربلند از کار در آمد، بگیرند، لاجرم به دروغ، تهمت، شایعه‌سازی، شب‌نامه بازی، و از این قماش پناه بردند و تمام همت! و تلاش! خود را بر تخریب صاحب این قلم و توطئه علیه زادسرجیرفتی به کار بستند که شرح آن‌ها طی چهل سال گذشته احتمالاً ضرب‌المثل «مثنوی هفتادمن کاغذ» را هم شرمنده ‌می‌سازد.

آن چیزی که خیلی آن‌ها را عذاب داده است و خواهد داد بی توجهی شما مردم فهمیده و با دقت به شایعات، تهمت‌ها، افتراها، تخریب‌ها، دروغ‌ها، شب‌نامه‌ها و سیاه‌نامه‌های اینان اعم از شفاهی، کتبی، چهره‌به‌چهره، سخنرانی خانه‌به‌خانه، مطبوعاتی هفته‌نامه‌به‌هفته‌نامه، مکتوبات مجازی و اینترنتی در ده‌ها وبلاگ محلی، استانی و غیره می‌باشد، که برخی از مخالفان عنود را عصبی ساخته است. بعضی از این قبیل مخالفان بی رحم، در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی که در 12 اسفند 1390 برگزار شد، در روز اول بهمن ماه 1390 که شورای نگهبان اسامی کسانی را که تأیید صلاحیت شده بودند، اعلام کرد، بدین مضمون گفتند: «یعنی این زادسر طی نه دوره انتخاباتی که شرکت کرده و 12 سال نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی، و زمان امامت جمعه و دیگر مدیریت‌هایش، هیچ‌گونه تخلفی نکرده است که شورای نگهبان فقط و فقط زادسر را از چهار نامزد ثبت‌نام کرده، تأیید نموده است!، و آن سه نفر دیگر را بعد از یک‌بار یا دوبار ثبت نام در انتخابات، صلاحیت‌شان را احراز نکرده است». از این رو است که بعضی از این مخالفان کذایی سال گذشته خبر مریض شدن بنده را با خوشحالی زایدالوصفی در اینجا و آنجا و حتی در تهران و در دفتر آقای مرعشی اعلام می‌کردند. شاید خدای نکرده منتظر بودند که حضرت ملک‌الموت قابض‌الارواح عزرائیل علیه‌السلام آنان را، از دست این بنده‌ی مسکین، مستکین، فقیر، حقیر و سراپا تقصیر درگاه خدا، خلاص بفرماید، که آن ملک مقرب پروردگار هم بنا بر مشید ذات اقدس اله، تا حالا مهلت داده و بعد از این نیز تا کی مهلت خواهد داد، الله اعلم.

زیاد حاشیه نروم گرچه این‌ها خود متن هستند، لاکن پیرامون موضوع مورد نظر نیستند. قبل از شروع پاسخ به مطالب منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس، به استحضار می‌رساند که دیباچه‌ی این جوابیه را به حساب شخص خاصی نگذارید زیرا بنده به هیچ‌وجه کسی را مد نظر قرار نداده و در مقام پاسخ‌گویی به اشخاص حقیقی نبوده و نیستم. دلیل پرداختن به پاره‌ای از محتویات جلسه‌ای که با عنوان: «شورای حقوق بیت المال جیرفت» به ریاست قاضی‌القضاة جیرفت تشکیل شده است، حقوقی بودن مجلس مذکور و متهم شدن نویسنده است و بس.

فاما اصل مطلب:

در نشست شورای حقوق بیت المال جیرفت، توسط یکی از مقامات حقوقی حاضر، مطالبی مطرح شده است که بعضاً خلاف واقع و بی‌حقیقت هستند و برخی نیز قلب واقعه یا حقیقت را حکایت می‌کنند. بنابراین اول مطالب مطرح شده را مطرح کرده و سپس یکی- یکی آن‌ها را از روی حوصله پاسخ می‌دهیم. حالا اگر دست‌اندرکاران عزیز پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس لطف کردند و همه‌ی مطالب را منعکس کردند که الحمدلله رب‌العالمین، و چنانچه به هر دلیلی چنین نشد، جویندگان حقایق را به www.zadsar.ir ، دلالت می‌کنیم تا با حوصله این خدمتگزار کوچک‌شان را با نظرات کارشناسی خودشان یاور باشند.
طلبه‌ی بسیچی؛ زادسرچیرفتی
جیرفت بزرگ، 1393/07/30

=====
مطالب مطرح شده عبارتند از:

1- جدا کردن وابستگان زمین مانند ... جدا کردن آن [طفل] از مادر ... واقعا خیلی سخت است.

2- این شرکت در سال ۱۳۷۰ و در دوران نمایندگی حاج آقا زادسر به جهت بالا بردن بنیه مالی شهرداری وقت ...
دروغ تعطیل!

3- به متراژ ۳۲۰۰ هکتار ما بین ۸۰۰ نفر واگذار شد که به هر نفر ۴ سهم می رسید واگذار شد...

4- شهردار وقت هر ۳۲۰۰ هکتار عینا به شرکتی تحت عنوان شرکت احیاء اراضی زیر سد که یک شرکت چند منظوره کشاورزی بود انتقال ...

5- قانون هم به آنها اجازه می داد اگر پایاب و مازاد آب سد اگر وجود داشت می توانستند این اراضی را جهت کشت آبیاری کنند.

6- چون اسناد به صورت صلح بین اداره منابع طبیعی و شهرداری برای ایجاد فضای سبز بود و بین اراضی ملی اسناد صلح معنی و مفهوم ندارد و غیر قانونی بود ...

7- پای سازمان بازرسی کل کشور به موضوع باز شد و پس از بررسی پرونده ها گفتند اصلا نباید این کار انجام می شد ...

8- فقط به صورت اجاره می شود این کار را انجام داد ...

9- قرارداد صلح فسخ شد ...

10- فصلنامه ای بین منابع طبیعی و شرکت ایجاد شد که اجاره دهند و ۳۲۰۰ هکتار تحت عنوان ۴ سهم برای ۸۰۰ نفر یعنی هر نفر یک هکتار اجاره داده شد.

11- وی بیان داشت این ۸۰۰ نفر از طریق فراخوان سهم خریدند و از همه گروه ها در استان و خارج از استان نیز بودند و شامل بومی و غیر بومی نیز می شد .

12- شرکت احیا اراضی زیر سد بر اساس قراردادی فی مابین و احیائی که انجام داده بود درخواست سند قطعی داد ...

13- کمیسیون پس از بررسی به متراژ ۲۱۵۲ هکتار ۸۶۰۰ متر مربع که احیا شده بود سند قطعی با سند مالکیت صادرکرد به شرکت انتقال داد که شامل ۴ پلاک نهر شهر ، آهوان ، دماغ کرم و علی آباد بود ...

14- ۹۸۸ هکتار و ۶ هزار متر مربع باقی مانده که کشت و احیاء نشده بود جلوی انتقالش به شرکت گرفته شد و هنوز هم به همین صورت مانده است و منوط به احیاء صد در صد است.

15- ما هم حساسیت زیادی بر روی این زمین ها داشتیم ...

16- متوجه شدیم ۱۳۶ هکتار اختلاف وجود دارد ...

17- پس از اعتراض مالکین پلاک آهوان به شرکت احیا اراضی زیر سد ، کمیسیون ماده واحده رای به باز پس گیری ۷۰ هکتار تصرفات موجود در پلاک آهوان داد و در مجموع حدود ۶۴/۶ هکتار تصرفات آنها خارج از سندهایی است که موجود است که در قسمت شرقی بعد از رودخانه و حدودات پلاک شورو و سرگز واقع شده که تسطیح را انجام داده اند و فعلا متوقف شده و ما آنها را خواستیم که توضیح دهند چرا اینکار را انجام داده اند و خواسته ایم آن را پس دهند زیرا تصرف آنها عدوانی است ...

18- شرکت احیا در جواب اینکه چرا تصرفات را به سمت پلاک شورو و سرگز ادامه داده اید گفته اند در جلسه ای که در فرمانداری برگزار شده مقرر شده حدود ۴۰ هکتار از اراضی شرکت در قسمت زیر فرودگاه برای توسعه آن آزاد شود و ما هم در عوض آن این اراضی را تصرف کردیم ...

19- شرکت هایی طی سالهای ۶۴ و ۶۳ با واگذاری اراضی صرفا جهت کشاورزی در محدوده پشت سیلو و کمربندی کنونی که هنوز حد و حدودات شهر جیرفت مشخص نشده بود واگذار شد ...

20- که این شرکت ها به سوی حریم رودخانه و بیش از چیزی که به آنها واگذار شده تصرفاتی داشته اند و بعضا کشاورزی نمی کنند و با قطعه بندی مسکونی آنها را به فروش می رسانند...
21- ادامه دارد . . .
نقل قول کردن

#1 مهدی 1393-07-28 21:53

منتظر شفاف سازی حاج اقا هستیم مثل همیشه
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...