... و اصلاً به غیر از چند جیرفتی بی‌تعصب و آقای اسحاق جهانگیری‌کوه‌شاهی نماینده‌ی وقت، عباس نگارستانی فرماندار وقت، شهردار وقت، رئیس اداره منابع طبیعی وقت جیرفت، مدیرکل منابع طبیعی استان، و آقای سیدحسین مرعشی استاندار وقت، هیچ‌کس دیگری از مردمان جیرفت، و احدالناسی از عنبرآبادی‌ها، کهنوجی‌ها، منوجانی‌ها، قلعه‌گنجی‌ها، رودباری‌ها و فاریابی‌ها، و دیگر مردم جنوب استان کرمان، هیچ خبری از این نقل و انتقال خائنانه و خلاف قانون دریافت نکردند  د ادامه . . .

 

باسمه تعالی

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یااَباعَبْدِاللَّهِ وَعَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَلاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ ...

جناب آقای حمیدرضا عظیمی زیده عزه

مدیریت محترم پایگاه خبری تحلیلی دقیانوس

سلام علیکم

با احترام و ضمن عرض تسلیت و تعزیت، بازگشت به مطلب منعکس شده در آن پایگاه با عنوان:

          «از تجاوز شرکت احیا اراضی سد به شورو و سرگز تا تصرف زمینهای ملی به اسم عشایر /تصرفاتی به نام کشاورزی به کام…» مورخ ۲۷ مهر ,۱۳۹۳ ساعت: ۱۲:۴۳، با کد 35089، مستدعی است تا برابر قوانین ساری و جاری جمهوری اسلامی ایران، نسبت به درج جوابیه‌ای که به پیوست تقدیم می‌گردد، اقدام بایسته به عمل آورید.

پیشاپیش متشکرم

طلبه‌ی بسیجی؛ علی زادسرجیرفتی

نماینده‌ی مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در

دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم در مجلس شورای اسلامی

قم‌المقدسه؛ 1393/08/05

==============

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

وعده داده بودیم «اینجا» که پاسخ یکایک مطالب مطرح شده در جلسه‌ی «شورای حقوق بیت المال جیرفت» را در خصوص شرکت به اصطلاح «شرکت احیاء اراضی زیر سد»، تقدیم بداریم و جامعه‌ی فعلی جیرفت خصوصاً جوانان عزیز جیرفتی را، با حقایق آشنا بگردانیم. در بخش دوم جوابیه، بیست (20) پاسخ به بیست (20) سخن مطرح شده در آن مجلس، مشخص گردیده و ارائه می‌شود.

توضیح: برخی از مطالب مطرح شده در جلسه‌ی مطمح نظر، با رنگ بنفش است که مورد علاقه‌ی پست‌داران دولت یازدهم می‌باشد. متن اصلی سخنان را از منبع "دقیانوس"، در «اینجا» ملاحظه فرمایید.

1-    «... جدا کردن وابستگان زمین مانند ... جدا کردن آن [طفل] از مادر واقعا خیلی سخت است ...».

پاسخ 1؛ سخن بالا توسط مقام محترم گزارش دهنده، و آوردن تمثیل طفل و مادر، غیر عالمانه و قیاس مع‌الفارق است. مهر مادر به طفل و بالعکس، خدایی، طبیعی و بنا بر قوانین موالید خلقت در انسان و حیوان مشترک، و بر محور مشیت پروردگار است. اهل عرفان، معرفت و دانش، هرگز به دنیا و آنچه در آن است از جمله زمین، وابسته نشدند و نبودند، زیرا میل به ثروت آن‌هم از راه زمین خواری و پایمال کردن حق و حقوق هزاران هزار نفر از بندگان خدا، از امیال شکم و پایین آن است، و ریشه‌ی آن نیز از سوار بودن شیطان لعین بر روح و روان زمین‌خواران و قطاع طریقی که تفنگ قلم را به دست گرفته‌اند، رشد می‌کند. بنابراین تشبیه زمین‌خواران مدیون به برخی از مقامات دیروز و امروز، به مادران اطفال، به توهم می‌ماند نه به تعلق و محبت.

2-    این شرکت «شرکت احیاء اراضی زیر سد» در سال ۱۳۷۰ و در دوران نمایندگی حاج آقا زادسر به جهت بالا بردن بنیه مالی شهرداری وقت ...

پاسخ 2؛ هر کس که این مطلب را ملاحظه فرموده، انگشت به دهان مانده و تلخند زده است، زیرا همه می‌دانند که زادسرجیرفتی در فروردین 1371 ه – ش، با حماسه‌ی کم نظیر مردم جیرفت [و عنبرآباد] انتخاب شد و در تاریخ 1371/03/10 ساعت حدود 10:30 صبح  توسط مجلس شورای اسلامی، رأی مردم رشید و عزیز جیرفت [و عنبرآباد] که معجزه کرده بودند، تنفیذ و اعتبار نامه‌اش تصویب شد. اولین اقدامی هم که به عنوان نماینده‌ی ملت بزرگ ایران اسلامی انجام داد، دقیقاً به خاطر دارد و آن این است که قبل از ظهر همان‌روز تاریخی، در کمال عزت و اقتدار، با استاندار وقت تماس گرفت و برای اولین بار صدای آقای مرعشی را که قیافه‌اش را حتی از تلویزیون هم ندیده بود، شنید و به او گفت که نماینده‌ی رسمی و قانونی جیرفت [و عنبرآباد] می‌خواهد استاندار حوزه‌ی انتخابیه‌اش را از نزدیک ببیند و ...، که داستان جالب آن بماند برای مجالی دیگر.

        حالا چرا در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۳ در جلسه‌ای با عنوان :«شورای حقوق بیت المال جیرفت» در حضور مقامات شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد و قاضی‌القضات منطقه گفته‌اند: «... این شرکت در سال ۱۳۷۰ و در دوران نمایندگی حاج آقا زادسر به جهت بالا بردن بنیه مالی شهرداری وقت ...»، معلوم نیست و باید تحلیل کرد.چند دلیل در ذهن جولان پیدا می‌کند:

الف؛ از سر غفلت گفته‌اند و دقت لازم را نداشته‌اند، که بسیار بعید است.

ب؛ قصد القای این شایعه را داشتند که زادسرجیرفتی هم یکی از دست‌اندرکاران اصلی این شرکت کذایی می‌باشد.

ج؛ هر کاری که این شرکت احتمالاً زمین‌خوار بزرگ انجام داده، با پشتیبانی نماینده‌ی وقت (بنده) بوده است.

د؛ طرفداران احتمالی زادسرجیرفتی در آن جلسه را به پشتیبانی زمین‌خواری این شرکت ترغیب نماید یا ساکت نگه دارد.

ه؛ توپ تخلفات احتمالی و ای‌بسا بسیار این شرکت را در زمین شهردار عزیز و مرحومی بیندازند که دست‌اش از دار دنیا کوتاه شده و توان پاسخ‌گویی را ندارد. آن‌ شهردار سفر کرده، قبل از وکیل شدن زادسرجیرفتی به رحمت ایزدی پیوسته است و نماینده‌ی دوره‌ی چهارم مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ی انتخابیه‌ی جیرفت [و عنبرآباد] هرگز او را از نزدیک زیارت نکرده است که خدایش بیامرزد.

و؛ احتمالاً القا کند که به اصطلاح، اصلاح‌طلبان نقشی در این زمین‌خواری بزرگ نداشتند و جزو سهام‌داران آن نیستند.

و گرنه دلیلی نداشته است که در طلیعه‌ی فیوضات! خود، بحث زادسرجیرفتی را مطرح کند. بدیهی است که اذهان خوانندگان و شنوندگان از آقایان جهانگیری‌کوه‌شاهی و مرعشی غافل شده و معطوف زادسر شده و این سؤال در ذهن آنان خطور می‌کند که زادسر هم بله!؟ بدین سبب است که این قلم خود را موظف می‌داند که به تمام مطالب آن مقام محترم پاسخ بگوید زیرا ذهن شنوندگان حاضر در آن مجلس، و فکر کاربران خواننده‌ی پایگاه اطلاع‌رسانی دقیانوس و دیگر پایگاه‌های اطلاع‌رسانی که به نقل از دقیانوس منعکس کرده‌اند، از ابتدا تا انتهای سخنان نامبرده متوجه زادسر بوده است.

3 - به متراژ ۳۲۰۰ هکتار ما بین ۸۰۰ نفر واگذار شد که به هر نفر ۴ سهم می رسید واگذار شد...

پاسخ 3؛ چرا نگفتند که 800 نفر از رفیقان اکثراً غیر جیرفتی دار و دسته‌ی آقایان مرعشی استاندار وقت، و جهانگیری‌کوه‌شاهی به اصطلاح نماینده‌ی وقت، مالک چهار سهم شدند یعنی هر یک از اعضا، صاحب چهار هکتار زمین مفت! شدند، خدا بهتر می‌داند. آن‌هم درست قبل از انتخابات دوره‌ی چهارم مجلس شورای اسلامی که در فروردین 1371، و افتتاح سد بزرگ جیرفت در اردیبهشت 1371، البته که چرایی این زمین‌خواری بزرگ احتمالی را مردم رشید منطقه بهتر از همه می‌دانند. دستگاه محترم قضایی اگر اراده کرده است تا به موضوع رسیدگی کند بهترین عنصری که می‌تواند حقیت را برملا سازد آقای عباس نگارستانی فرماندار وقت است. (احتمالاً عباس پورنصاری شهردار بعد از مرحوم رستمی نیز در جریان قرار گرفته باشد.

4-  شهردار وقت هر ۳۲۰۰ هکتار عیناً به شرکتی تحت عنوان شرکت احیاء اراضی زیر سد که یک شرکت چند منظوره کشاورزی بود انتقال ...

پاسخ 4؛ اگر شهردار مرحوم وقت، زنده بود قطعاً می‌گفت که این کار خلاف قانون و زشت که فروش حومه شهر جیرفت بوده است، به دستور چه کسانی انجام گرفت، و چگونه از شهرداری به عنوان یک محلل استفاده کردند و 3200 هکتار زمین‌های تمام مردم جیرفت را به یغما بردند. لاکن چنانچه قاضی‌القضات محترم و مدعی‌العموم محترم و دیگر اعضای آن شورا واقعاً عزم را بر کشف حقایق جزم دارند بهترین مطلع آقای قاسم شفیعی مدیر وقت آبیاری جیرفت هستند.

5- قانون هم به آنها اجازه می داد اگر پایاب و مازاد آب سد اگر وجود داشت می توانستند این اراضی را جهت کشت آبیاری کنند.

پاسخ 5؛ خوب بود که یکی از اعضای محترم جلسه‌ی مورد نظر، از آن کسی که پیرامون شرکت به اصطلاح احیای اراضی زیر سد جیرفت گزارش می‌داده است، می‌پرسید:

1-     آیا شخص شما در آن زمان هم در اداره منابع طبیعی جیرفت مسؤولیت داشته‌اید و در واگذاری کذایی زمین‌های ملی و دولتی نقشی ایفا کرده‌اید یا خیر؟

2-  آیا بین واگذاری 3200 هکتار اراضی زمین‌های ملی و منابع طبیعی زیر سد جیرفت و انتخابات دوره‌ی چهارم ارتباطی وجود دارد یا نه؟

3-  به چه دلیل این زمین‌هایی که از انفال بوده و تعلق به دولت داشته است، قبل از افتتاح رسمی سد جیرفت توسط رئیس جمهور وقت، و پیش از انتخابات دوره‌ی چهارم چوب حراج خورده است؟! و به قول خودتان غیرقانونی به شهرداری جیرفت و اگذار شده‌اند؟ آن‌هم به اسم فضای سبز!. جل‌الخالق!

4-  پاسخ بدهد که آیا مدیر وقت آب منطقه‌ای کرمان (ظاهراً آقای مسعود رشیدی) جهت تأمین آب این زمین‌هایی که با تخلف مقامات به نورچشمی‌ها باج داده شده، تعهد خلاف قانون داده است یا نداده، اگر نداده پس چگونه زمین بدون آب واگذار شده؟ و اگر داده چرا مجازات نشده است!؟، چطور با «اگر پایاب و مازاد آب سد اگر وجود داشت می توانستند این اراضی را جهت کشت آبیاری کنند»، زمین‌ها واگذار شده است! کدام آدم عاقلی زیر بار زمین بدون آب می‌رود، و کدام انسان هوشمندی این حرف‌ها را می‌پذیرد.

5-  این مدافع این شرکت کذایی پاسخ یدهد که در کدام قانون و در کدامین ماده یا تبصره، برای سد جیرفت اجازه صادره شده است که امثال آن زمین‌های زیر خودش را مشروب سازد؟! تا به نور چشمی‌ها اهدا گردد.

6-  باید از ایشان سؤال می‌شد آیا آن کسی ده‌ها هزار هکتار زمین‌های بین کرمان – ماهان را با زور حقوقی خود سینه کرد و برد و با فرمولی خاص، به اصطلاح به شرکتی دیگر تسلیم کرد، در این واگذاری کذایی هم نقش ایفا کرده است؟، باید از این مقام محترم بپرسند که به راستی از کدام قانون؟ و از کدامین کار قانونی! سخن رانده است؟

6-  چون اسناد به صورت صلح بین اداره منابع طبیعی و شهرداری برای ایجاد فضای سبز بود و بین اراضی ملی اسناد صلح معنی و مفهوم ندارد و غیر قانونی بود ...

پاسخ 6؛ چرا به او گفته نشده که مرد شریف!، شما از یک طرف می‌گویید که قانون اجازه داده است که اگر سد جیرفت آب زیادی داشت این زمین‌ها مشروب شوند، و بلا فاصله می‌فرمایید: «اسناد به صورت صلح بین اداره منابع طبیعی و شهرداری برای ایجاد فضای سبز بود و بین اراضی ملی اسناد صلح معنی و مفهوم ندارد و غیر قانونی بود»، خوب مرد حسابی! شما هم‌زمان با قسم حضرت عباس(ع)، دم خروس را هم هویدا ساخته‌اید. اصلاً یک کسی بگوید چه ارتباطی بین شهرداری و اراضی ملی خارج از محدوده‌ی شهر و شهرداری، وجود دارد. آخر مگر آدم صاحب عقلی پیدا می‌شود که این حرف‌های این‌چنینی را باور بکند!

7-  پای سازمان بازرسی کل کشور به موضوع باز شد و پس از بررسی پرونده ها گفتند اصلا نباید این کار انجام می شد ...

پاسخ 7؛ چرا نفرموده‌اند که چرا پای سازمان بازرسی کل کشور به این پرونده باز شد؟ چرا نگفته است که زادسرجیرفتی چگونه عرصه را بر واگذارکنندگان زمین‌های مزیور، تنگ کرده بود، چرا اطلاع رسانی نکرده است که سازمان بازرسی کل کشور با درخواست و پی‌گیری نماینده‌ی دوره‌ی چهارم (نگارنده) مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد. چرا نفرموده است اگر در آن روزگار، زادسرجیرفتی اینچنین رئیس کل دادگستریی با این دیدگاه ضد زمین‌خواری، و این‌گونه رئیس دادگستری شهرستانی که جهت احقاق حقوق ملت و دولت اسلامی شجاعانه اقدام می‌کند، داشت، همان وقت اسناد غیرقانونی واگذاری زمین‌های مورد اشاره را، توسط دستگاه مربوط (وزارت جهاد کشاورزی) ابطال می‌ساخت. اصلاً اگر دستگاه قضایی در استان کرمان مثل الآن قاطع حرکت می‌کرد،  وزیر وقت جهاد سازندگی و استاندار وقت کرمان و فرماندار وقت جیرفت، جهت ابطال اسناد این شرکت را، خودشان رأساً اقدام می‌کردند.

8-  فقط به صورت اجاره می شود این کار را انجام داد ...

پاسخ 8؛ اگر حساب و کتابی بود، اگر نظارت و مؤاخذه‌ای درکار بود، مگر می‌شد قبل از انتخابات بدین‌سان از کیسه بیت‌المال مسلمین این‌گونه بذل و بخشش‌هایی داشت! یا حتی اجاره داد. قطعاً نمی‌توانستند چنین کنند. اما افسوس.

9-  قرارداد صلح فسخ شد ...

پاسخ 9؛ البته بعد از فشارهای شدید و پی‌گیری‌های جدی زادسرجیرفتی، قرارداد غیرقانونی صلح فسخ شد و شرکت اطلاعیه داد که چنانچه جیرفتی‌ها برای خرید این 800 سهم چهار هکتاری اقدام کنند، شرکت مذکور اسناد غیر جیرفتی‌ها را باطل می‌کند و به اصطلاح براین مبنا اطلاعیه داد، به احتمال قریب به یقین، مأمور انجام اکثر این کارها، آقای قاسم شفیعی بود. اما ای دریغ از ... به دو سندی که تقدیم می‌دارد عنایت بفرمایید.

        سند اول؛

«مجلس شورای اسلامی، دوره ۴، جلسه ۳۶۱

رئیس جلسه: علی اکبر ناطق نوری

تاریخ: ۱۳۷۴/۰۶/۲۶

شماره روزنامه رسمی: ۱۴۷۴۰

زمان: ۰۸:۲۶ تا ۱۱:۳۰

تذکرات نمایندگان

آقای زادسر نماینده محترم جیرفت به وزیر محترم جهاد سازندگی در مورد صدور دستور ابطال اسناد شرکت احیای اراضی زیر سد جیرفت».

سند دوم که سال‌ها قبل از زبان و قلم بنده در فضای مجازی مطرح است؛

داستان غم‌انگیز و شرم‌آور فروش بیش از سه هزار هکتار زمین‌های زیر سد جیرفت به غیر جیرفتی‌ها، و نقشی که زادسر در مجبور کردن مسؤولین مربوط به واگذاری آن‌ها به خود بومی‌های جیرفتی ایفا کرد، در تاریخ جیرفت ثبت و ضبط شده است. اما افسوس که جیرفتی‌ها حمایت نکردند و حاضر نشدند از اقدامات شجاعانه و کم‌نظیر خدمتگزار خودشان در خانه‌ی ملت حمایت بکنند.

منبع: چهل سؤال "کمنزیل" و چهل پاسخ "زادسرجیرفتی

http://www.zadsar.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=1456

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...