بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

خداوند متعال در سوره‌ی مباركه‌ی اسرا آيه‌ی 36 می‌فرمايد : «ولاتقف ما ليس لک به علم، إن السمع والبصر والفؤاد کل أولئک کان عنه مسئولاً»، و از آنچه براي تو معلوم نيست ، پيروي نكن، قطعا گوش و چشم و دل، همه اين‌ها مورد سوال قرار می‌گيرند.

مردم عزیز، شریف و رشید جیرفت و عنبرآباد خصوصاً خانواده‌های معظم شهدای عالی‌مقام زيد عزهم

سلام علیكم

با احترام بسیار و ضمن گراميداشت روزهای بسيار مهم و تاريخ‌ساز سوم، چهاردهم و پانزدهم خرداد و عرض ادب به حضور روح پر فتوح امام خمينی سترگ سلام‌الله‌عليه، و ارواح طيبه‌‌ی همه‌ی‌شهدای راه خدا رضوان‌الله‌تعالی علیهم اجمعین، به استحضار می‌رساند :

آنچه كه بدين وسيله تقديم حضور شريف شما سروران بزرگوار می‌گردد، متشكل است از يك مقدمه و هفت فصل و بخش پايانی كه استدعا دارد مرحمت فرموده و بر زادسر منت گذاشته و به رغم طولانی بودن آن، از سر حوصله و با دقت ملاحظه بفرماييد، زيرا يكی از مهم‌ترين نوشته‌های دوران مبارك نمايندگی‌ام در مجلس هفتم می‌باشد كه ان‌شاءالله برای شما فرهيختگان تيزبين و نكته‌سنج هم مفيد فايده واقع گردد.

مقدمه :

به نام و فضل پروردگار و با ذكر صلوات بر محمد و آل محمد صلی‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم، و با استعانت از ذات اقدس احديت جلت عظمته، قصد براين شده است تا اين بنده‌ی كوچك درگاه قادر متعال، دراين روزهای پايانی نمايندگی و نوكری شما مردم عزيز جيرفت و عنبرآباد در دوره‌ی هفتم مجلس شورای اسلامی، مطالبی مهم را بدون هرگونه شائبه‌ای، با شما ولی نعمتان خود در ميان بگذارد و يك بار ديگر از جمله‌ی شما مردم ديار ولايتمدار، حلاليت طلبيده و آرزوی هميشگی‌اش را مبنی بر دعای دائمی جيرفتی‌ها و عنبرآبادی‌ها كه اهل دعا هستند و با خدا، برای عاقبت به خيری اين برادر و فرزندشان، تقديم بدارد، باشد كه خداوند بخشاينده‌ی مهربان هم به احترام شما بندگان خوبش، اين بنده‌ی سراپا تقصير را مورد غفران و آمرزش خويش قرار داده و عاقبت به خير بگرداند، بمنه و كرمه.

قبل از آن‌كه مطالب مطمح نظر را عرضه بدارد، ذكر پنج نكته را ضروری و مهم می‌داند :

1-  دل زادسرجيرفتی خواستار آن است كه وصف حال خود را طی بيست‌سال گذشته، خصوصاً  بعد از انتخابات مجلس هشتم، با استعانت از كلام الله مجيد و به نقل از غزال زيبای غزل‌سرای وادی اسلام و قرآن حافظ شيرازی عليه‌الرحمه، به تصوير ‌بكشاند، اگر چه ممكن است اهل بهانه، باز هم بر اين بيان خاضعانه، لازم و روشنگرانه نيز خرده بگيرند و همانند گذشته مطالب ناحق و خلافی را بگويند و يا بنويسند و يا تحليل‌های مغرضانه و سياسی‌كارانه‌ای را ارائه بدهند كه مهم نيست.

همان‌گونه كه عده‌ای بی‌عده و پر حسادت و مملو از نخوت و قساوت، كه خود را قيم همه مي‌پندارند، به حمايت نماينده‌ی مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از آيه‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات نهم رياست جمهوری ايراد بنی‌اسرائيلی گرفتند و آن حمايتی را كه بنا بر انجام وظيفه و تكليف الهی صورت گرفته بود با سرنوشت استاندار اسبق كرمان كه از ماه‌ها قبل و بعد از انتخابات رياست جمهوری، زادسر او را نديده بود، گره زدند و در حضيض ذلت و زبونی، شايعه به راه انداختند كه زادسر پانصد ميليون تومان پول از هاشمی رفسنجانی گرفته است؟!. اهل سياست می‌دانند كه در همه‌ی دوره هايی كه هاشمی‌رفسنجانی كانديدای رياست جمهوری بوده‌اند، زادسر جيرفتی از حضرت ايشان حمايت كرده است، اگرچه از منتقدين برجسته‌ی برخی از سياست‌ها و عملكردش نيز بوده است و اين دو با يكديگر منافات و تباينی نداشته و ندارند.

اين گروه چند چهره و فرصت‌طلب و ميزخواه، همچنين به دفاع خالصانه  نگارنده از رئيس جمهور محترم و دولت جناب آقای دكتر احمدی‌‌نژاد بعد از انتخابات خرداد هشتادوچهار كه اين نيز مطابق دستورات الهی و فرمان صريح نايب امام زمان(عج) انجام گرفته است، خرده گرفته و می‌گيرند و القاب و صفاتی را كه شايسته‌ی اين‌كار اعتقادی نبوده و نيست، به كار برده و  نسبت می‌دهند.

اين مهم در حالی سرزنش می‌شود كه هردو كار وظيفه زادسر و امثال او بوده و هست و می‌بايست مورد تشويق و ستايش قرار بگيرد نه سرزنش، تهمت و نكوهش. و هر كس كه چون زادسر اعتقاد دارد و در عمل طريقی به غير از انجام وظيفه طی كرده است، به خطا رفته است. زادسر الآن هم از عملكرد خود قبل از انتخابات مذكور و بعد از آن، دفاع جانانه دارد و آنچه را كه اكنون نيز می‌نويسد و می‌خواهد منتشر كند، از سر باور و از باب ادای وظيفه‌ی الهی می‌باشد، و مدعی است كه هرگز به نرخ روز نان نخورده است و چيزی را كه اعتقاد نداشته است نگفته، ننوشته و نرفته است و زادسر می‌تواند برای تمام ادعاهای خود سند غيرقابل خدشه ارائه كند.

2-   ما معتقديم كه هرچه كه از دوست رسد نيكوست و همه‌ی آنچه كه گذشت و خواهد گذشت مشيت پروردگار است وبس، يعنی «... شاء الله لذهب بسمعهم وأبصارهم إن الله على كل شيء قدير ﴿سوره‌ی بقره آيه‌ی 20﴾» و  « . . الَّذِي بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيْءٍ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ (سوره‌ی اسرا آيه‌ی 83)» و به قول مرحوم مغفور پدر رضوان‌الله‌تعالی‌عليه، كه می‌فرمود : «پسرم همه‌ی رنگ‌رزی‌ها دست خودش هست»  ، و اين بنده ناقابل خدا و دوستان با وفا و با صفايش، پسنديده‌اند آنچه را كه خداوند تبارك و تعالی تمشيت فرموده است و خير را در اين می‌بينند كه اتفاق افتاده است.

خداوند كريم در قرآن مجيد در سوره‌ی بقره، آيه‌ی 216 مي‌فرمايد: « . . . و عسي ان تكرهوا شيئاً و هو خير لكم، و عسي ان تحبوا شيئاً و هو شر لكم و الله يعلم و انتم لاتعلمون» و بسا چيزي را ناخوش داريد در حالي كه آن به خير شماست و بسا چيزي را دوست داريد كه همان به زيان شماست و خدا مي‌داند و شما نمي‌دانيد. پس نتيجه مي‌گيريم كه انسان همه خير و شر خود را نمي‌داند و تنها خداوند است كه مصالح واقعي انسان را در قالب احكام الهي طراحي نموده است و انسان بايد آن‌ها را اجرا نمايد هر چند كراهت داشته باشد.

«غمناك نبايد بود از طعن حسود اي دل 

شايد كه چو وا بيني خير تو در اين باشد» (حافظ).

3-  ما معتقديم كه مردم چه وقتی رأی می‌دهند و چه آن هنگامه‌ای كه به هر دليلی رأی آنان شامل حال نمی‌شود، عزيز و رشيد هستند، نه اين‌كه در لحظه‌ی انتخاب شدن، مردم را خوب و با شعور و فرهيخته بدانيم و در غير آن، نه، و خدای ناكرده اين جفا را در حق مردم روا بداريم، زيرا بنده‌ی خدا نبايد به جز ذات اقدس احديت جل‌جلاله، به كس ديگری اتكاء و اتكال داشته باشد.

بنا بر دو بند مورد اشاره‌ی فوق، ما بنده‌ی پير خراباتيم كه لطفش دايم است و گرنه بعضی وقت‌ها با لطف خدا و همت مردم به ظاهر انتخابات را برده‌ايم و بعضی وقت‌ها هم . . . ، و در هر دو صورت خود را مشمول لطف پروردگار می‌دانيم و تأكيد داريم كه برنده‌ی واقعی و هميشگی بوده و هستيم برای اين‌كه در مكتب اسلام عزيز و منطق پيروان عملی امام حسين عليه السلام، كسانی كه به تكليف عمل می‌كنند، شكست ناپذيرند.

«بنده پیر خراباتم که لطفش دائم است 

ور نه لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست»(حافظ).

4-  حتماً در خاطر مباركتان هست كه شما خود افتخار پسوند «جيرفتی» را به زادسر اعطا كرده‌ايد و در تبليغات انتخابات‌های دوره‌ها‌ی سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی با صدایی رسا شعار می‌داديد و می‌فرموديد : «زادسرجيرفتی حمايتت می‌كنيم»(در برابر نامزد ديگری كه جيرفتی نبود)، و خدمتگزار شما مردم خوب و با صفا و با وفا هم، به احترام شعار شما، پس از تصويب اعتبار نامه‌اش در دوره‌ی چهارم، بر سر برگ نمايندگی‌اش در مجلس نوشت «زادسرجيرفتی» و به اين لقب مشهور شد.

5 - پر واضح است كه نگارنده‌ی اين سطور قصد پاسخ‌گويی به اين شخص و آن فرد، فلان گروه و بهمان جناح را در جيرفت نداشته و ندارد و نيازی هم برای جواب دادن احساس نمی‌كند، اگر چه پاسخ گويی حق مسلم اوست و همگان اذعان دارند كه توان اين‌كار وجود داشته و دارد.

 صاحب اين سطور از اين باب می‌نويسد كه اولاً آغازی باشد بر نوشتن مفصل خاطرات و عملكرد دوازده‌ساله‌اش و همچنين موضوعات ديگر، كه به اميد خدا در آينده‌ای نزديك شروع خواهد شد، و ثانياً از تحريف بخشی از تاريخ جيرفت و عنبرآباد ممانعت به عمل بياورد كه بعضی‌ها علناً به اين امر شوم و زشت مشغول هستند، و اين نوع جواب دادن، خود نيز وظيفه‌ای است الهی، مردمی و تاريخی.

 كلی گويی اجمالی و بدون ذكر نام و نشان را هم نمی‌توان پاسخ  دادن به نا اهلان و هتاكان دو دهه‌ی گذشته به حساب آورد. لازم است بدانيد كه خدمتگزار شما به سه دليل اساسی از پاسخ گفتن به دروغ‌پردازی، ناسزا‌گويی، شب‌نامه‌نويسی، هفته‌نامه‌فروشی و . و . . .،بيست‌ساله‌‌ی اينان اجتناب كرده است و داغ تيتر زدن‌های آنچنانی را به دل گِل اين جماعت كذايی كه فعلاً تيغ به كف دارند، گذاشت.

سه دليل مورد اشاره عبارتند از :

1-  مشغله‌ی بسيار كار نمايندگی اين خوف را در دل زادسر شما می‌انداخت كه نكند پرداختن به اراجيف اهل خدعه، تضييع حق و حقوق موكلين عزيز را در پی داشته باشد.

2-    بهترين جواب برای اينان كه زيباترين و گويا‌ترين هم بوده و هست، سلام مورد سفارش قران كريم است و ايضاً خاموشی مورد عنايت بزرگان فرهنگی ما نيز جواب خوبی است برای اين قبيله.

3-  واگذاری جبران ظلم فاحش اينان را به روز واپسين كه باطن‌انسان‌ها نمايان خواهد شد و كسی را يارای كتمان كردار و تكذيب گفتارش نيست و نمی‌تواند تقصير را هم به گردن اين و آن بيندازد، از بهترين جواب‌ها است.

در اينجا اشعاری را نه به عنوان پاسخ، بلكه جهت بر سر ذوق آمدن خوانندگان محترم و معزز تقديم می‌دارد :

«وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم

که در طریقت ما کافری است رنجیدن»

«به پير ميکده گفتم که چيست راه نجات

 بخواست جام می و گفت عيب پوشيدن»(حافظ)

و :

"مرد خدا كه خدمت به خلق خدا كند  

پروا كی از ملامت اهل ريا كند"

"مرد خدا به مصلحت خلق متكی است

 كی مرد مصلحت به فريب اتكا كند"(اسم شاعر را نمی‌دانم)

و اما توجه جدی دارد كه مطالب هفتگانه‌ی وعده داده شده را به عنوان مبارك نماينده‌ی مردم جيرفت و عنبرآباد در دوره‌ی هفتم مجلس شورای اسلامی، طی هفت فصل تقديم بدارد كه عبارتند از :

1- اشاره به پاره‌ای از كارهای پرخطری كه زادسر شما مجبور نبود آن امور خطرناك را انجام بدهد و می‌دانست كه پی‌گيری آن‌هابه صلاح شخص خودش نيست، ولی مصلحت‌انديشی نكرد و نترسيد و  آن‌ها را انجام داد و صد البته كه هزينه‌ای بسيار سنگين نيز پرداخته است.

2-   مروری بر چگونگی رفتار و گفتار مدعيان . . . ، با اين فرزند كوچك و برادر خدمتگزارتان در مجلس، كه به گمان نگارنده از اهميت به سزايی برخوردار است و ضمناً طولانی‌ترين فصل هم می‌باشد.

3-   ذكر مشتی از خروار خدمات دوران نمايندگی شما در مجلس شورای اسلامی، تا بدانيد كه كسانی كه می‌گفتند زادسر چه كرده است، دلسوز مردم جيرفت و عنبرآباد نبودند، بلكه تشنگان قدرت صندلی سرخ و سبز مجلس بودند كه اكثرشان ره به جايی نبردند و كسانی هم كه با آن شرايطی كه شما بهتر می‌دانيد به مجلس رفتند، در عمل گفتند ما را ياد و جيرفت و عنبرآباد را باشد فراموش.

4-   بيان اهدافی كه مورد نظر اين خدمتگزار شما جهت پی‌گيری در مجلس هشتم بود كه تمام آن‌ها را در دوره‌های قبل با پی‌گيری‌های جدی زادسر شروع شده بودند و در دوره‌ی هشتم احتمالاً به نتيجه می‌رسيدند، كه چنين توفيق بزرگی روزيش نگرديد.

5-   وظايف ما جيرفتي‌ها و عنبرآبادي‌ها نسبت به وكيل دوره‌ی هشتم اين منطقه در مجلس شورای اسلامی چيست؟.

6-   يادآوری بعضی از نكاتی را كه به عنوان سابقه‌ی زادسر خدمتگزار شما محسوب می‌گردد تا نسل جوان فعلی و آيندگان در جيرفت و عنبرآباد، بيش از پيش راجع به نماينده‌ی دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم خويش در خانه‌ی ملت، مستحضر بشوند.

7-  تكليف ما مردم ولايتمدار جيرفت و عنبرآباد كه ديار شهيد و سلحشور پرورمان، وطن دوم حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی است، در برابر انقلاب اسلامی و رهبری معظم آن روحی‌فداه، چيست؟.

پيشاپيش از اين‌كه در اين  نوع تاريخ‌نگاری ناگزير شده‌ايم كه عناوين برخی از مقامات را ذكر كنيم پوزش می‌طلبيم.

اما فصل اول :

مردم عزیز، شریف و رشید جیرفت و عنبرآباد خصوصاً خانواده‌های معظم شهدای عالی‌مقام، آيا می‌دانيد كه زادسر شما و خاطره نويس شهدا چه كارهای خطرناكی را فقط در چهارسال دوره‌ی هفتم انجام داده است؟ چه رسد به هشت سال نمايندگي‌اش در دوره‌های چهارم و پنجم.

 در اين قسمت نظر شريف شما را به تعدادی از كارهایی كه زادسر شما از نوع غيرمعمول انجام داده است ودر نزد بعضی از اهالی قدرت و ثروت، جرم تلقی شده است، جلب می‌كند تا حديث مفصل اين مجمل را بخوانيد، اگرچه نخوانده می‌دانيد و خوب هم می‌دانيد. به راستی آيا همانند موارد ذيل را راجع به زادسرجيرفتی می‌دانيد ؟! :

1-  خدمتگزار شما، به فرمانداران و ديگر مقامات دولت به اصطلاح اصلاحات در جيرفت و عنبرآباد گفت اگر برای مردم نوكری شايسته باشيد، نماينده هم كه خود را نوكر مردم می‌داند با شما صادقانه كار خواهد كرد، زيرا نوكران يك ارباب با يكديگر دعوا ندارند، و اصولاً خيری در مقابله با آنان برای مردم متصور نبود، اما با اين كار، برخی از كسانی را كه در صف رياست‌ها و فرمانداری‌ها ايستاده بودند از دست داد و آنان را برآن داشت تا شمشيرها را به سموم تهمت، غيبت، دروغ، بهتان و شب‌نامه و سياه‌نامه آغشته بگردانند و از رو بكشند و با تمام توان برای عدم موفقيت زادسر شما تلاش و شيطنت بكنند كه خدا را شكر موفق نشدند.

2-   خدمتگزار شما،  معتقد بوده و هست كه نماينده‌ی مجلس شورای اسلامی، نماينده‌ی همه‌ی ملت ايران اعم از موافقان و مخالفانش می‌باشد، بنابراين زادسر خود را نماينده‌ی مخالفانش نيز می‌دانست و با هر دو يكسان رفتار كرد، ولی اين مهم را بعضاً گناهی بس بزرگ به حساب آوردند.

3-  خدمتگزار شما، در مقابل مقامات دولتی وقت ايستاد و استدلال آورد كه بايد خطر زلزله را به مردم جيرفت گوشزد كرد ولو اين‌كه باعث ترس و اضطراب آنان گردد و در آن ايام، ظرف يك هفته سه مرتبه بين جيرفت و تهران رفت و آمد كرد و ركورد جديدی را بدست آورد كه كسانی گفتند راه جيرفت ـ تهران، برای زادسر همانند راه جيرفت ـ عنبرآباد شده است. البته كه فوايد آن آمد و شد بسيارـ بسيار بود كه در اين مجال نآيد. فقط به ذكر يك نكته بسنده می‌گردد كه يكی از مقامات ارشد دولت به زادسر شما گفت : «آقای زادسر زلزله نيامده شما زلزله به پا كرده‌ای، وای به اين‌كه خدای ناكرده زلزله بيايد».

4-  خدمتگزار شما، از توهين و جسارت بعضی‌ها در بخش جبالبارز كه به اصطلاح خود را از طرفداران او می‌دانستند، به فرماندار جمهوری اسلامی ايران در مسجد جامع محمدآباد(جبالبارز)، ممانعت به عمل آورد و آنان را نكوهش كرد و غضب شديد آنان و آن شخص محركشان را در جيرفت به جان خريد و از انجام وظيفه‌اش كه در آنجا حمايت از مقامات دولتی بود طفره نرفت. قطعاً بسياری از مردم آن ديار ولايت‌مدار و مسؤولين به همراه نماينده و فرماندار و خبرنگاران، در خاطرشان مانده است كه شهادت خواهند داد.

5-  خدمتگزار شما، شكوائيه‌ای عليه رئيس وقت دادگاه انقلاب جيرفت، پی‌گيری قضايی كرد كه نويسنده‌ی آن جرأت نكرده بود آن را امضاء كند، ولی محتوای آن از نظر اين نماينده‌ی مجلس بسيار مهم بود، و آن رئيس عليه اين طلبه‌ی بسيجی به دادگاه ويژه‌ی روحانيت شكايت برد و چون صحت هيچ‌كدام از موارد مطرح شده در شكوائيه‌اش را نتوانست به اثبات برساند، احتمالاً شرمنده‌ی روی خدمتگزار شما ماند كه ماند. اين برداشت برمی‌گردد به جريان شب بيست‌ويكم رمضان‌المبارك سال گذشته كه خودش بهتر از هر كس ديگری می‌داند.

6-  خدمتگزار شما، عليه رئيس وقت دادگستری جيرفت نيز شكايتی ديگر را كه بدون امضاء بود ولی محتوای آن از نظر نماينده‌ی مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس، مهم بود، پی‌گيری قضايی كرد و آن رئيس هم مانند رفيقش، شكايت اين طلبه‌ی بسيجی را به دادگاه ويژه‌ی روحانيت برده و آن موارد ناموجه را تكرار كرده بود و چون صحت هيچ‌كدام از موارد مطرح شده در شكوائيه‌اش را نتوانست به اثبات برساند . . . !،.

7-    خدمتگزار شما، با كمك رزمندگان بسيجی نام نحس يك ماركسيست مشهور را كه به علت عدم صلاحيت علمی از دانشگاه تهران اخراج شده بود و دشمن شماره يك نام مبارك جيرفت بود و هست، از ميدانی در شهر جيرفت كه نام پر افتخار آن خواجوی كرمانی بود و اكنون به نام مقدس شهدای گمنام مزين شده است، به زير كشيد و آن ميدان مسأله‌دار شده را از لوث نام ننگ آن كمونيست بی‌دين پاك گردانيد. آن فرد شخصی است كه هرگز تا اين لحظه نه خودش و نه كس ديگری، ماركسيست بودن او را تكذيب نكرده است ! ! .

دركمال عجب و حيرت بايد اذعان كرد اين نوع نامگذاری برای اولين بار در تاريخ كشور اتفاق افتاده بود كه نام ميدانی را به اسم چنين فردی تغيير دادند. همو را منظور است كه نه اين كه انقلابی نيست، بلكه ماركسيست، ضدانقلاب و مخالف حزب‌الله است، نه اين كه تعلقی به ايران اسلامی ندارد، بلكه ساكن فرنگ است و حتی زن و فرزندش نيز ايرانی نيستند، و نه اين‌كه پرفسور نيست بلكه به دليل عدم صلاحيت علمی از دانشگاه تهران اخراج شده است، و نه اين كه برای جيرفت كار مهمی‌نكرده است، بلكه در تلاش است كه نام جيرفت را محو كند، و اين در حالی است كه نامبرده هرچه دارد از بركت نام مبارك جيرفت است و جيرفت حكم پدری و حق مادری بر گردن او داشته و دارد چون كه جيرفت او را مطرح و مشهور ساخت و نه بالعكس. جالب‌تر اين كه بعضی‌ديگر هم كه مشايی را مشاعی می‌نوشتند و مستنداتش موجود است، به همراه برخی ديگر از به اصطلاح جيرفتی‌های جيرفت‌زدا، مرتب او را پرفسور می‌خوانند كه احتمالاً اين‌گونه لقب دادن‌های كيلويی برای آن‌ها خيلی منافع دارد كه گر نه چرا لاينقطع پرفسور، پرفسور می‌كنند.

8-  خدمتگزار شما، در مقابل باندی قوی و قدرتمند به سركردگی . . . ، كه جيرفت زدايی در دستور كارشان بوده و هست و مصمم هستند كه نام جيرفت را حذف و به جای آن اسم رودخانه‌ی معروف جيرفت را مشهور بگردانند، آن‌هم به بهانه‌ی مضحك و ضد علم و تاريخ و عاری از منطق و استدلال عدم ذكر اسم برخی ديگر از شهرستان‌های حاشيه‌ی هليل‌رود كه به ديورود و آدمكش شهره است و مرحوم غلامحسين بينش آن شاعر جيرفتی يكی از قربانيان آن است،  قاطعانه و شجاعانه ايستاد و حقيقتاً خطر كرد و از جيرفت و نام مبارك آن دفاع كرد و گفت نام شهرستان‌های ديگر را نيز ذكر كنيد و بگوييد تمدن بافت، تمدن رودبار و يا كهنوج و يا هر جای ديگری، ولی حق نداريد نام جيرفت را حذف كرده و يا تغيير بدهيد و اگر هر جيرفتی جهت مقابله با اين جيرفت زدايی سكوت كند قطعاً به جيرفت خيانت كرده است و فردا می‌فهمد كه ديگر دير شده است.

 جيرفتی‌ها، الآن وقت دفاع از جيرفت است، اگر آنچه را كه زادسر می‌داند و می‌بيند، هركدام از شما وقوف داشتيد، همانند او فرياد می‌زديد و غصه می‌خورديد و البته كه اگر همه‌‌ی شما همراه با زادسر فرياد می‌زديد، ديگر لازم نبود كه غصه بخوريد. در اين قسمت روی سخنم با خواص پرمدعا است كه می‌دانند خدمتگزار شما كه وظيفه‌ی خود را به خوبی انجام داد و مقاومت كرد تا تكليف دفاع از جيرفت به هر دليلی از دوش او برداشته شد، و در مسير مقاومت اين نماينده‌ی مجلس حتی يك نفر از آن مدعيان هم حركتی نداشت و از اين اقدام تاريخی زادسر پشتيبانی نكرد، كما اين‌كه در رابطه با برگرداندن  3200 هكتار از زمين‌های زير سد جيرفت كه به غير جيرفتی‌ها واگذار شده بود، نيز كسی از اينان كه خود را قيم جيرفت می‌دانند، با وی همراه و همدل نشد.

جيرفتی‌ها اگر بدانيد كه زادسرجيرفتی در ارديبهشت سال جاری چه خون‌دل‌هایی خورد تا موفق شد نام جيرفت را در همايش اخير به نام «تمدن جيرفت» بر جسته سازد و كلمات مجعول را به حاشيه براند. فقط خدا می‌داند.

 آری به قول شاعر :

 از جور روزگار نداريم شكوه‌ای

 ا اين گرگ را به قيمت يوسف خريده‌ايم.

 جيرفتی‌های عزيز و فرهيخته اگر خون ‌دل‌خوردن‌ها و از جان گذشتن‌های زادسرشما به همراه فريادها و پی‌گيرهای چهار سال گذشته‌ی او نبود، اينك نام هليل‌رود به جای جيرفت نشسته بود و كسی‌هم توان مقابله با آن جريان جيرفت زدا را نداشت و بعيد است كه بعد از اين نيز كس ديگری چنين توان و جرأتی به دست بياورد كه بتواند با اين گروه  . . . . ، مبارزه و از نام مبارك جيرفت دفاع نمايد، كه دعا می‌كنيم چنين كسی يافت بشود.

9-  خدمتگزار شما، شكايت دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی جيرفت را عليه رئيس آن (زادسر در رئيس شدنش نقش اساسی ايفا كرده است) به خودش مسترد كرد و از او پاسخ خواست ولی به جهت اين‌كه دانشجويان متقاعد نشدند، شكوائيه‌ی بعدی آنان را به شدت پی‌گيری كرد و دستور بررسی و بازرسی جدی از عملكرد ايشان را از شخص دكتر جاسبی گرفت و تيم مهم و مجربی از بازرسان سازمان مركزی دانشگاه آزاد  به جيرفت آمدند كه رئيس مذكور خودش می‌گويد به نفع او حكم كرده‌اند.

10-خدمتگزار شما، در مقابله با عزل غيرخدايی رئيس وقت سازمان جهادكشاورزی جيرفت و كهنوج، از هيچ‌چيز نهراسيد و تا سرحد استيضاح وزير جهادكشاورزی پيش رفت و هر نوع خطری را به جان خريد و قدرتمندان قدر كرمان و تهران را برای از قدرت انداختن زادسر مهيا ساخت.

11-خدمتگزار شما، در عزل ظالمانه‌ی فرماندار سابق جيرفت، برابر كلام پرحكمت و طلايی مولی‌الكونين عليه‌السلام كه فرمود :«كن لظالم خصماً و للمظلوم عوناً»، تا آنجا پيش رفت كه استانداری كرمان را . . . ،.

12-خدمتگزار شما، در مخالفت با شايعه‌ی بركنار شدن يكی از معاونت‌های استانداری كرمان از اتاق سی‌سی‌يوی بيمارستان، تذكر رسمی داد و آن شايعه را به كلی منتفی ساخت كه ای‌كاش چنين نكرده بود تا حالا او به جای تشكر از جيرفتی‌ها، از جيرفت زدايان پشتيبانی بكند!؟، اف بر اين روزگار غدار كه . . .،. "دوستی با هركه كردم خصم مادر زاد شد" . . . ،.

13-خدمتگزار شما، در مخالفت با استاندارشدن . . . ، كه نامزد معرفی شده آن . . . ، بسيار موفق عمل كرد و البته هزينه‌ی آن را هم پرداخت، اين به آن، در، ولی آن برای رضای خدا بود و مصلحت استان كرمان و اين برای چی بود؟!، اظهار نظر با شما خوانندگان محترم كه كل جريان و چگونگی آن را به همراه كيفيت استاندار شدن استاندار محترم فعلی مستحضر هستيد؟!.

14-مردم عزيز، اگر بدانيد خدمتگزار شما، جهت استقرار اداره‌ی كل راه و ترابری جنوب استان كرمان در شهر جيرفت چه كرد!، فقط مستحضر باشيد كه قلب زادسر شما در آن جلسه‌ای كه به درخواست اين نماينده‌ی مجلس و در مخالفت با افتتاح اداره‌ی كل مذكور در جايی غير از جای فعلی آن، تشكيل شده بود، چنين شد و حتی پی‌گيری آن را از اتاق مراقبت‌های ويژه‌ی بيمارستان قلب جماران هم رها نكرد تا سرانجام آن اداره‌ی كل در محل سابق شورای شهر واقع در چهار راه مهمانپذير مستقر شد.

=====

ادامه را در «اینجا» ملاحظ فرمایید:

 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...