اطلاعات دقیق و قطعی بیش‌از یكصدوپنجاه (153) مورد از ناامنی‌های مزمن و غیرقابل توجیه جیرفت و عنبرآباد را از منابع مطمئن جمع‌آوری كرد و نامه‌ی ذیل را برای مراجع ذیصلاح ارسال نمود كه نتایچ بسیار خوبی داشت و بعد ازآن  گردان‌های ویژه در منطقه مستقر شدند و ارمغان‌آور امنیت گردیدند

 

نامه‌ای که سرنوشت امنیتی منطقه‌ی جیرفت بزرگ را تغییر داد. بازدید قبلی؛ 5916. كاربر گرامی مستحضر باشید كه آنچه كه در پی می‌آید در بیست‌ودوم‌ تیرماه‌ یكهزار و سیصد و هشتاد و دو1382/22/04 تهیه و تنظیم شده است،به رغم این‌كه نگارنده در آن زمان به دلایلی كه واقف هستید توفیق خدمتگزاری مردم عزیز و شریف جیرفت و عنبرآباد را از دست داده بود و هیچ‌گونه مسؤولیت قانونی نداشت، بازهم بنا بر فرمایش آنان اطلاعات دقیق و قطعی بیش‌از یكصدوپنجاه (153) مورد از ناامنی‌های مزمن و غیرقابل توجیه جیرفت و عنبرآباد را از منابع مطمئن جمع‌آوری كرد و نامه‌ی ذیل را برای مراجع ذیصلاح ارسال نمود كه نتایچ بسیار خوبی داشت و بعد ازآن  گردان‌های ویژه در منطقه مستقر شدند و ارمغان‌آور امنیت گردیدند و به همین دلیل نامه‌ایی دیگر تحت عنوان تشكر مردم جیرفت و عنبرآباد تقدیم مقامات مربوط گردید كه آن‌هم بعداز ملاحظه موارد دقیق و غیرقابل خدشه‌ی ناامنی‌ها، تقدیم می‌گردد.

 « دورنگـــار »  « 22/4/1382 »

بســـم‌الله‌الـــرحمن‌الـــرحيم

حضور شریف رؤسای معزز قوای مجریه و قضائیه‌ی جمهوری اسلامی ایران زیدعـــزهما      

حضور شریف اعضای معزز شورای‌عالی‌امنیت‌ملی زیدعـــزهم

ســـلام علیكم

با احترام بسیار و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالگرد شهادت مظلومانه و غریبانه‌ی بی‌بی‌دوعالم حضرت صدیقه‌ی طاهره، ام‌ابیها و ام‌الائمه سلام‌الله‌علیهاوعلیهم‌اجمعین، به استحضار می‌رساند :

بدیهی است كه نوشتن‌ نامه‌هایی این‌چنینی و پی‌گیری مطالب مهم ضمائم آن‌ها، بعد از پیروزی ‌شكوهمند ‌انقلاب‌ مقدس‌ اسلامی‌ ایران، و مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از حقوق مسلم دینی، ملی، قانونی و شهروندی آحاد ایرانیان است. علاوه بر این، امثال صاحب این سطور كه محل رجوع ولی نعمتان خودشان(مردم) هستند، مسؤولیت مضاعف دارند.

   بنا بر آنچه كه اشارت رفت، نگارش نامه‌ی مورخ 23/3/1382 علی زادسرجیرفتی خطاب به ریاست محترم جمهوری پیرامون ناامنی‌های مزمن، خطرناك، و خانمان‌سوز شهرستان های جیــرفت و عنبــرآباد،كه نسخه‌ای از آن را به همراه پیوست مورد استنادش، به محضر مباركتان تقدیم می‌دارد، محمل دینی، ملی و شهروندی غیرقابل خدشه داشته است. كتابت این مرقومه نیز چنین است.

شیفته‌گان قدرت، خسته‌گان خدمت، تشنه‌گان ثروت، طالبان شهرت، ذلیلان ریاست و از این قماش، با استحمار و  استثمار برخی از قلم به دستان مزدبگیر و با اعانت از هنر منحرف شده‌ی آنان، پس از دشنام‌های بسیاری كه نثار نماینده‌ی دو دوره‌ی مجلس شورای اسلامی فرموده‌اند بر او خورده گرفته‌اند كه چرا با تحریر رساله‌ی مورد اشاره، باعث شده‌ است كه :

1-    زحمات سربازان گمنام نظام مقدس اسلامی و خدمات نیروی زحمتكش انتظامی نادیده گرفته‌ شود و جایگاه‌ رفیع آنان تضعیف گردد(!) ؟.

2-   پیشرفت صنعتی و كشاورزی جیرفت و عنبرآباد، كند شود(!) ؟.

3-   جیرفت و عنبرآباد، به عقب برگردد(!) ؟.

4-   قاتلین قسی‌القب و خودسر قتل‌های محفلی و خودسرانه‌ی كرمان، به فراموشی سپرده شوند(!) ؟.

5-  سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از جیرفت فرار بكنند(!) ؟.

6-  موقعیت انتخاباتی خودش تثبیت بشود(!) ؟.

و بسیار است رطب و یابس‌های این‌گونه ای كه قلم فرسایان مزدور و سخن‌پراكنان وام‌دار، با افكار سخیف خود و بدون پشتوانه‌ی منطقی، به هم‌بافته‌اند كه پرداختن بیش از این به آن‌ها، تضییع حقوق خوانندگان محترم می‌باشد كه الحمدلله جملگی آنان از كبار كشور و عقلای ملت هستند.

 آنچه‌كه مایه‌ی حیرت مردمان تیزهوش مناطق یادشده است و موجب نگرانی می‌باشد، ادعای بسیار مضحك و بی‌اساس سرپرست محترم فعلی فرمانداری جیرفت می‌باشد كه سخنران اصلی و معروف ستاد انتخاباتی آن كسی بوده است كه در انتخابات میان‌دوره‌ای جیرفت به مجلس به اصطلاح اصلاحات فرستاده شده است و اكنون هم به منزله‌ی همه‌كاره‌ی او می‌باشد.

 ادعای عجیب و غریب مقام محترم مزبور عبارت است از : (نقل‌به‌مضمون) ؛« در حقیقت، جیرفت و عنبرآباد، از امن‌ترین مناطق كشور ایران و شهرستان‌های استان كرمان، می‌باشند(!)». صدای صاحب این ادعای خلاف واقع در حالی گوش شنوای مردمان هوشیار جیرفت و عنبرآباد را ‌آزرده است كه چشمان تیزبین آنان شاهد و ناظر بوده‌اند كه طی پانزده‌ماه ( حدود شش‌ماه آن را نامبرده رئیس شورای تأمین شهرستان‌های مذكور بوده است )، بیش از یكصدوپنجاه(150) مورد از انواع ناامنی‌های اكثراً مسلحانه، به وقوع پیوسته است.

به طور متوسط هر ماهی ده(10) مورد.این‌هم یكی دیگر از مشكلات عجیب شهرستانهای مورد اشاره و از عجایب روزگار ما می‌باشد كه مسؤول مستقیم تأمین امنیت مناطق یاد شده، ناامنی‌های مسلحانه‌ای را كه اكثر قریب به‌اتفاق بانیان آن‌ها را ناشناس اعلام كرده‌اند، منكر می‌شود و قتل‌ها و گروگان‌گیری‌ها و سرقت‌هایی را كه روز روشن، در ملاءعام و در وسط شهرهای جیرفت و عنبرآباد صورت گرفته است و با صدای مهیب شلیك مسلسل كلانشینكف‌ها، دل مردمان بالاخص زنان باردار را به لرزه در آورده است، آن‌هم حدوداً در یكصدوپنجاه‌متری(150) پاسگاه‌شهری جیرفت، خانوادگی و فامیلی معرفی می‌كند و می‌فرماید(نقل‌به‌مضمون) :« ما كه نمی‌توانیم در هر منزلی یك مأمور مستقر نماییم تا اقوام و فامیل‌های جیرفتی و عنبرآبادی یكدیگر را نكشند(!) ». شاید در طول تاریخ گذشته و حال جیرفتیان و عنبرآبادیان، هیچ قلم به دست مزدوری و یا سخنران وام‌داری و یا گستاخ و قلدری، جرأت نكرده باشد كه چنین جسارت بزرگ و دشنام تلخی را به ساحت محترم مردم جیرفت و عنبرآباد، روا بدارد. آیا نباید گوینده‌ و یا نویسنده‌ی این دشنام بزرگ را ......؟!. به راستی چند مورد از یكصدوپنجاه‌وسه(153) موردی كه در پی خواهد آمد، خانوادگی و فامیلی است؟!.

 حقیقتاً كه این سخن دردناك‌ترین دشنامی است كه تا كنون مردم باشخصیت و بافرهنگ جیرفت و عنبرآباد، شنیده و خوانده‌‌اند. به رغم میل باطنی‌ و از باب وظیفه‌ی دینی و ملی، به پیوست  فهرست بلند یكصدوپنجاه وسه ( 153 ) مورد از قتل، غارت و آدم‌ربایی‌هایی را كه اكثراً مسلحانه بوده است و در مدت كوتاه پانزده ماه گذشته اتفاق افتاده است و  بنده به نوعی در جریان آن‌ها قرار گرفته‌ام، تقدیم می‌دارم تا هم شما حضرات بزرگوار مستحضر باشید و هم ملت ایران بداند كه در جیرفت و عنبرآباد، حكومت كنندگان سوء استفاده‌گر از حماسه‌ی ملت ایران در دوم‌ خرداد ‌یك‌هزاروسیصدوهفتادوشش، چه كرده‌اند؟.

 البته مطمئن باشید كه سرمایه داران و یا سرمایه‌گذاران مورد ادعای آقایان، از هر كس دیگری حتی مقامات ارشد آن دیار، از اوضاع ناامنی‌های جیرفت و عنبرآباد، اطلاعات بیشتری دارند. مگر می‌شود باور كرد كه سرمایه گذارانی پیدا شده‌اند كه قبل از تحقیق و تفحص دقیق و كامل راجع به امنیت، فرهنگ، مسایل اجتماعی و . و ... ، منطقه‌ای را كه می‌خواهند در آنجا سرمایه‌گذاری كنند، اقدام به كاری تولیدی و مفید، كرده باشند ! حاشا و كلا. تا مجدداً امنیت نسبی در جیرفت و عنبرآباد برقرار نشود، هركس مدعی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جیرفت بشود، گزافه‌گویی بیش نیست.

چنانچه خدای ناكرده تحریر و تهیه‌ی مثل این نوشته و اوراق همراهش را، منافی حق و حقوق دینی، ملی، و شهروندی همانند نویسنده كه طلبه‌ای است بسیجی و همگی شما بزرگواران او را به خوبی می‌شناسید و از عشق سلول‌ـ سلول وجودش به ولایت فقیه و انقلاب‌اسلامی با خبر هستید، می‌دانید، اعلام فرمایید تا بعد از این، این بازمانده از قافله‌ی عشاق سینه‌چاك، اقدام به ارتكاب تخلفاتی از این دست، ننماید. ضمناً، بعید به نظر می‌رسد كه در كشوری كه اسناد طبقه‌بندی شده‌ و حتی فوق‌سری آن، در اختیار دشمنان اسلام و قرآن قرار می‌گیرد و آب از آب تكان نمی‌خورد، عاقلی پیدا بشود و فهرست كردن ناامنی‌هایی كه همانند خوره تاروپود مناطق مذكور را می‌خورد و مردمان نجیب، شریف و صبور آن دیار را كه سخت ولایت‌مدار و عمیقاً محب اسلام و انقلاب اسلامی هستند، رنجور می‌دارد، برای مقامات مسؤول تا مطلع بشوند و چاره ای اندیشه فرمایند، جزو موارد محرمانه تلقی نماید. بد نیست كه بدانید ؛  هر كار قابل ملاحظه، هر طرح مفید و عام‌المنفعه، هر جاده‌‌وپل ساخته‌شده، هرمدرسه‌ی احداث گردیده از جمله شهرستان شدن بخش عنبرآباد، و . و ، كه در مناطق جیرفت و عنبرآباد صورت گرفته است و به بهره‌برداری رسیده است (خصوصاً ایجاد امنیت كه توسط لشكرظفرمند 41ثارالله، و با دستور فرماندهی معظم‌كل‌قوا روحی‌فداه، به وقوع پیوسته است )، از سال 1371 تا سال 1380 در دولت سازندگی حضرت‌آیه‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی و با دستورات قاطع حضرت ایشان و وزیران محترمش و پی‌گیری نماینده‌ی وقت آن دیار، شروع شده و رقم خورده است.

 اگر  طی سال‌های اخیر، كار قابل ملاحظه‌ای صورت گرفته است‌ كه ‌شروع ‌و‌ اصل ‌آن ‌به‌ دولت‌ سابق ‌وپی‌گیری‌اش به نماینده‌ی‌قبلی، برنمی‌گردد، نگارنده ‌از ‌آن  بی‌اطلاع است. خوب است مقامات محترم به اصطلاح دوم خردادی مناطق ذكر شده گزارشی مستند و دقیق، راجع به عملكرد خویش منتشر فرمایند « تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد ».‌ البته به جز مواردی كه برمی‌گردد به توزیع ناعادلانه‌ی ده‌ها میلیارد تومان پول‌های كلانی كه برای خسارت دیدگان از خشكسالی‌های اخیر تخصیص یافته بود و در سال جاری هم اختصاص یافته است. وای بر احوال مردم مناطق مطمح‌نظر با این مقامات ارشد اجرایی كه بر آنان حكومت می‌كنند. صد وای بر كسانی‌كه‌ امروز و فردا و فرداها ‌می‌خواهند آزادانه اظهار نظر نمایند و  چرخش زندگی خویش را با ساز ی كه آنان كوك می‌كنند، تنظیم نمایند.

رؤسای محترم و معزز قوای قضائیه و مجریه، اعضای محترم و معزز شورای عالی امنیت ملی، قاعدتاً مستحضر هستید كه اكثریت قاطع ملت شریف و نجیب ایران از گرانی، فقر، تبعیض، ظلم، مفاسداقتصادی، فاصله‌ی طبقاتی، سوءاستفاده از رانت و موقعیت مدیریتی برخی از مقامات و. و. ... ، رنج می‌برد. بدانید و مستحضر باشید كه قاطبه‌ی ملت جیرفت و عنبرآباد، قبل از همه‌ی موارد سوئی كه اشارت رفت، از ناامنی‌های پیاپی و مسلحانه، در رنج و عذاب است. اولین و بزرگ‌ترین تقاضای آنان، ایجاد امنیت است.

خدایا تو شاهدی كه این بنده‌ی ذلیل و كوچك درگاهت، توانی به جز نگارش و ابزاری به غیراز قلم ندارد تا از ولی نعمتان خویش دفاع نماید. « لایكلف الله نفساً الا وسعها »

ارادتمند اعضای محترم و معزز شورای عالی امنیت ملی ؛

علی زادسرجیرفتی

خدمتگزار كوچك مردم شریف جیـرفت و عنبـرآباد در

دوره‌های چهـارم و پنـجم مجلس شورای اسلامی كه

صبورند و خسارت دیده از شرارت اشرار شریر و مسلح

رونوش :

1-     ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت استحضار و صدور دستور مقتضی.

2-       خبرگزاری‌های  واحد مركزی خبر، ایسنا، ایلنا، ایرنا، فارس و روزنامه‌های كثیرالانتشار، جهت انعكاس مشكلات مردم جیرفت و عنبرآباد از ناحیه‌ی اشرار مسلح، با هر اقدامی كه صلاح می‌دانند و مفید می‌پندارند.

فهرست دقيق يكصد و پنجاه‌ و سه (153) مورد قتل، گروگان گیری و سرقت اكثراً مسلحانه و    غیرمسلحانه در شهرستان‌های جیـرفت و عنبـرآباد ، كه  نگارنده (علی زادسرجیرفتی)، طی پانزده‌ماه(15)گذشته از طریق اطلاع رسانی برخی از مردمان شریف مناطق یاد شده، در جریان آنها قرار گرفته است :

روز 4/4/1382 ،مصادف است با قتل مرحوم اصغر سالاری با اسلحه‌ی كلانشینكف در یكصدوپنجاه‌متری (150) پاسگاه شهری جیرفت.

2 ، روز - 26/3/1382  سرقت مسلحانه‌ی(با سلاح كمری) وجوه‌نقد و چك‌های مسافرتی بانك كشاورزی شعبه‌ی سازمان كشاورزی جیرفت در ساعت 13:30 بعدازظهر می‌باشد.

3 ، روز -  12/4/ 1382  تیراندازی وحشت‌زا و رعب‌انگیز در سطح شهر عنبرآباد ، است.

4 ، - 29/4/1382 همان روزی است كه افراد مسلح، پس از مسدود نمودن جاده‌ی مردهك‌عنبرآباد، وجوه‌نقد مسافران مینی‌بوسی را به یغما بردند و فرماندهی محترم پاسگاه مردهك و همراهش (آقای‌منصور علیمرادی) را به گلوله بستند و زخمی كردند.

5 ، روز -    8/3/1382 تلخ قتل آقای جلال ملایی فرزند عزیز به وسیله‌ی‌اسلحه‌ی‌كلانشینكف در دانشگاه‌آزاداسلامی‌واحد‌جیرفت واقع در مركز شهرستان جیرفت، می‌باشد.

7- ، 17/3/1382آن روزی است كه مرحوم رحیم سالاری با ضربات پی‌درپی چاقو، آنهم درست در مقابل چشمان حیرت زده‌ی پزشك محترم پزشكی قانونی جیرفت، به قتل رسید!!.

8-         -        9/4/1382 ،  آن روزی است گلوله، به سوی فردی به نام همت، در شهرستان عنبرآباد، شلیك شد.

9-         14/4/1382 ، آن روزی است جسدیك‌خانم در كانال‌آبی‌كه در‌پنج‌كیلومتری شهرجیرفت قرار دارد، كشف شد.

10-      28/4/1382 ، روز پیدا شدن جسدی ناشناس در روستای مگسی، است.

11-      3/4/1382 ، همان روز به رگبار بستن منزل آقای حسین درینی واقع در عنبرآباد، می‌باشد.

12-      6/4/1382 ، روز، ضرب‌وشتم شدید آقای عبدالله كردستانی در روستای‌كلاب‌صوفیان توسط فردی مسلح به كلانشینكف می‌باشد.

13-      12/4/1382 ، روز، تیراندازی چهارنفرمسلح به سوی آقایان؛ منصور و محمدرضا رودباری در روستای ساغری در نزدیكی شهرجیرفت.

14-      18/3/1382 ، روزی است كه در شهرستان عنبرآباد، دونفر كلانشینكف به‌دست، موتورهوندای آقای مختار سعیدی را به سرقت بردند.

15-      18/3/1382 ، روزی است كه خودروی‌پیكان آقای عباس كمشكی را از داخل پاركینگ شهرداری جیرفت، دزدیدند و سوار شدند و رفتند.

16-      31/3/1382 ، روزی است كه موتورسیكلت‌یاماهای آقای حسینجان بلندنظر را چهار نفر مسلح، به سرقت برده‌اند، آنهم درست از وسط شهر جیرفت و درمقابل چشمان خیره شده‌ی بچه‌هایی كه در كوچه‌ی مقابل در ورودی منزلشان، مشغول بازی بودند.

17-      10 /4/1382 ، روزی است كه موتورسیكلت‌هوندای آقای محسن امانی را دونفر مسلح از نزدیكی سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی، به سرقت می‌برند.

18-      12/3/1382 ، روزی است كه موتورهای سواری آقایان؛ خدارضا مرادی و محمود جلالی را افراد مسلح، دزدیدند و بردند.

19-      30/3/1382 ، روزی است كه در روستای سرجنگل‌پوركی از توابع بخش‌مردهك عنبرآباد، شش‌نفر مسلح شخصی را به نام آقای یارمحمد، به گروگان گرفتند و مردم منطقه‌ی مذكور را به شدت مضطرب ساختند.

20-      17/3/1382 ، روزی است كه شش نفرمسلح آقای محدرضا خسروی را به گروگان گرفتند و موتورسیكلت او را دزدیدند.

21-      8/3/1382 ، روزی است كه در روستای دوبنه از توابع بخش مركزی جیرفت، دو نفرمسلح با زور تفنگ، مبلغ دویست‌وپنجاه هزارتومان وجوه‌نقد آقای علی بهزادی، به سرقت بردند.

22-      15/3/1382 ، روزی است كه شش نفر مسلح‌، آقای حبیب محمدی را در روستای تیغ سیاه از توابع عنبرآباد، مجروح ساختند و متواری شدند.

23-      21/3/1382 ، روزی است كه با اسلحه‌ی كلانشینكف، منزل معین توكلی را به رگبار بستند و فرار كردند.

24-      21/6/1382،‌روزی است كه آقای ‌سلیمان‌ امیری،‌‌ساكن‌ روستای ‌عباس‌آباد ‌‌عنبرآباد‌ را، افراد‌ مسلح ‌به ‌كلانشینكف، زخمی‌ساختند ‌و ‌گریختند.

25-      28/3/1382 ، روز، زخمی شدن آقای روح‌الله مشایخی از ناحیه‌ی كمر، می‌باشد(روستای‌طوهان).

26-      13/2/1382 ، برابر است با كشته ‌شدن آقای محمد فرهنگ در روستای فرخ‌آبادعنبرآباد، به دست افراد مسلح جهت مقاومت در مقابل خواسته اشرار كه همانا موتورسیكلت آن مرحوم بوده است.

27- 22/1/1382 ، مصادف است به غوطه‌ور شدن آقای رضا ساردویی در خون خویش، در شهرك‌آزادگان عنبرآباد.

28- 4/3/1382 ، روزی است كه شش(6) نفر مسلح، شش‌(6) دستگاه كولرگازی، یك‌دستگاه‌رایانه، و ....، شركت‌كشت‌وصنعت‌جیرفت را واقع در علی‌آبادعمران، به سرقت بردند.

29-      27/2/1382 ، همان‌روزی است كه دو نفر دزد مسلح، تفنگ و تلفن همراه یكی از مدیران مطرح ادره‌ی كل اطلاعات استان كرمان را در جاده‌ی درب‌مزار-راین، ربودند و متواری شدند.

30-      16/3/1382 ، روز، به گروگان‌گرفتن پسر شش ‌ساله‌ی آقای احمد بدری توسط سه نفر مسلح ناشناس در روستای عباس‌آباد اسفندقه، می‌باشد و تا این لحظه هیچ‌گونه خبری از پسرك ربوده شده به دست نیامده است.

31-      15/3/1382 ، روزی است كه آقای چنگیز رودباری را از علی‌آباد سازمان، به گروگان بردند.(سه‌نفر‌مسلح).

32-      21/1/1382 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست، آقای حسن تام‌نیا را از مركز‌عنبرآباد، ربودند.

33-      21/1/1382 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست، آقای سعید جعفری را از مركز‌عنبرآباد، ربودند.

34-      30/8/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست، خانم م ـ ر را از مركز‌عنبرآباد، ربودند.

35-      1/6/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست، آقای كرامت ریگانی را از مركز‌عنبرآباد، ربودند.

36-      1/4/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست، آقایان‌:علی ‌توكلی و چراغ‌ بران را از مركز‌عنبرآباد، ربودند.

37-      4/9/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست، خانم ز ـ غ  را از مركز‌عنبرآباد، ربودند.

38-      22/12/1382 ، آدم‌ربایان، خانم الف ـ  الف  را از مركز‌ جیرفت، ربودند.

39-      22/12/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست،  آقای احمد رئیسی را از مركز‌ جیرفت، ربودند.

40-      16/11/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست،  آقای رضا سالاری را از مركز‌ جیرفت، ربودند.

41-      21/10/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست،  شخصی به نام اسماعیلی را از مركز‌ جیرفت، ربودند.

42-      30/4/1381 ، آدم‌ربایان،  خانم ن -  د  را از مركز‌ جیرفت، ربودند.

43-      1/5/1381 ، آدم‌ربایان تفنگ به دست،  آقای بهروز نصیری را از مركز‌ جیرفت، ربودند.

44-      9/1/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای انتظاری یزدی توسط افراد مسلح.

45-      18/2/1381 ،  برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای علی استوان(بلوك)توسط افراد مسلح.

46-      4/3/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای حمیدبنده‌ای(كت‌گرگ) توسط افراد مسلح.

47-      31/3/1381 ، برابر‌است‌با‌‌به‌گروگان‌گرفتن‌آقای‌عباس‌فرضی‌پور(روستای‌ورامین)توسط‌افراد مسلح.

48-      25/5/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای امین حمزه‌ای(كلجك)توسط افراد مسلح.

49-      24/7/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای صابر عبدالله‌زاده(آبگرم)توسط افراد مسلح.

50-      25/7/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای برزعلی جوهری(حسین‌آبادبلوك) توسط افراد مسلح.

51-      9/8/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای كیومرث دبیر(علی‌آبادعمران) توسط افراد مسلح.

52-      26/8/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای رحمان یزدی توسط افراد مسلح.

53-      27/8/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای حسن بوزك(كلاب‌صوفیان) توسط افراد مسلح.

54-      15/9/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن خانم م ـ م (مردهك).

55-      19/9/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای حسین سیدی توسط افراد مسلح.

56-      30/10/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای كیانفر افتخاری(سقدر)توسط افراد مسلح.

57-      9/11/1381 ،  برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای محمد سالارپور توسط افراد مسلح.

58-      15/11/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن پسر آقای مهردل رئیسی(جهادآباد) توسط افراد مسلح.

59-      19/12/1381 ، برابر است با به گروگان‌گرفتن آقای سلیم آبیار(فرزند منصور)توسط افراد مسلح.

60-      25/12/1381 برابر است با به گروگان‌گرفتن پسر بچه‌ای به‌ نام آقای علی میراحمدی( روداب).

61-      27/2/1381 ، روز به قتل رسیدن آقای غلامرضا رئیسی در دوبنه، به ضرب گلوله‌های آدم‌كشان مسلح.

62-      26/2/1381  ، روز به قتل رسیدن آقای عباس شیخ در ابتدای جاده‌ی بلوك، به وسیله‌ی آدم‌كشان.

63-      2/3/1381 ، روز به قتل رسیدن خانم زرملك نارویی(جبالبارز) ، به ضرب گلوله‌های آدم‌كشان مسلح.

64-      1/7/1381 ، روز به قتل رسیدن آقای امین تراز، به ضرب گلوله‌های آدم‌كشان مسلح.

65-      8/7/1381 ، روز به دارآویختن آقای اسحق شهدادی در مركز شهر جیرفت.

66-      12/7/1381  ، روز به قتل رسیدن آقای جلال رئیسی، توسط آدم‌كشان، در مركز جیرفت.

67-      ـ ـ ـ ـ  ، روز به قتل رسیدن آقای عنایت‌الله سیف الدینی، توسط آدم‌كشان، در مركز عنبرآباد.

68-      21/8/1381، یعنی روز به قتل رسیدن آقای محمد شهدادی، توسط مأموران ایست ‌بازرسی(دلفارد).

69-      ـ ـ ـ ـ ـ ، روز كشف جسد آقای علی‌رضا زحمتكش در روستای هوكرد.

70-      9/9/1381 ، روز كشته شدن و به آتش كشیدن شخصی به نام آقای مهدی چوپان، در روستای زاخت.

71-      12/11/1381 ، همان روزی است كه در جنب قبرستان جیرفت(وصل است به شهر جیرفت) كه آقای محمد امیری(معروف به محمد شطی) به ضرب گلوله‌های مسلسل كلانشینكف، سوراخِ- سوراخ می‌شود.

72-      16/1/1382 ، برابر است به تیرباران شدن آقای مجید صفی‌زاده در مركز عنبرآباد.

73-      18/1/1382 ، روز، قتل آقای اصغر سالاری می‌باشد.

74-      2/3/1382 ، روز كشته شدن آقای امین سلیمانی در روستای كهورئیه، به ضرب گلوله می‌باشد.

75-      1/3/1382 ، روزی است كه خانم صدیقه ساردویی با سلاح دست‌ساز به قتل می‌رسد.

76-      29/12/1382 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای رضا علی‌توكلی( گزآباد، مسلحانه ).

77-      29/12/  1382، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای شهداد صدیقی(منطقه‌ی‌بلوك.

78-      12/2/1382  ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای قاسم تك‌مار( جزفطن، مسلحانه ).

78-      7/2/1382   ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای یدالله رئیسی( جهادآباد، مسلحانه ).

79-      21/1/1382 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای تیمور پلاشی( مرادآباد، مسلحانه ).

80-      24/1/1382 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای سهراب كشیتی(علی‌آباد سازمان، مسلحانه ).

81-      16/1/1382، روز به سرقت بردن سی رأس گوسفند از آقای نواب احمدی( مسلحانه ).

82-      7/1/1382 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای رمضان آذرنگ( خرپشت، مسلحانه ).

83-      5/1/1382 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقدی‌كارگران‌نرماشیری(حاشیه‌ی جاده‌ی‌عنبرآباد، مسلحانه).

84-      9/12/1381  ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقدی رانندگان عبوری ( شهرجبالبارز، مسلحانه ).

85-      4/12/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای محمد پرناك( كوه‌دوساری، مسلحانه ).

86-      17/11/1381 ، روز به سرقت بردن ماشین آقای گرام امیرمحمودی( دلفارد، مسلحانه ).

87-      13/11/1381 ، روز به سرقت بردن گوسفند آقای اصغر بیدشكی( میثم‌آباد، مسلحانه ).

88-      13/11/1381 ، روز به سرقت بردن‌وسایل‌شخصی آقای علی‌رضا بهمنی(گرم‌سالاررضا، مسلحانه ).

89-      10/11/1381، روز به سرقت بردن گوسفندان آقای دادمراد مشایخی( جگان، جبالبارز ).

90-      9/11/1381 ، روز به سرقت بردن وسایل مسافران جاده‌ای ( منطقه‌ی‌مطاع، مسلحانه ).

91-      29/10/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقدی كشاورزان روستایی( اسدآباد، مسلحانه ).

92-      27/10 1381 ، روز به سرقت بردن مینی‌بوس آقای مجید مصطفوی( بهرام‌آبادبلوك، مسلحانه ).

93-      22/10/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای حسین صباحی( جبالبارز، مسلحانه).

94-      19/10/1381 ، روز به سرقت بردن سیم‌های برق روستای بیدخیر ( بیدخیر، مسلحانه).

95-      17/10/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد آقای بحیی سیستانی( هادی‌آباد، مسلحانه ).

96-      16/10/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای مختار هیجویی( سلمان‌آباد، مسلحانه).

97-      15/10/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد آقای ماشاءالله حاتمی( عباس‌آباد، مسلحانه ).

98-      10/10/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای احمد ساردویی( عنبرآباد، مسلحانه ).

99-      5/10/1381،روز به‌ سرقت ‌بردن ‌موتورسیكلت ‌آقای‌ هوشنگ ‌دهقان به ‌همراه‌ وجوه‌ نقد‌ ایشان (دوكیلومتری‌شهرجیرفت، مسلحانه ).

100-    29/9/1381 ، روز به سرقت بردن‌ خوراكی‌های‌ منزل آقای ‌گل‌محمد سرحدی (احمدآباد عنبرآباد، مسلحانه ).

101 /10/1381،روز به‌ سرقت ‌بردن‌ طلا و‌ جواهرات‌ همسر ‌محترم‌ آقای‌ مهدی‌ سنجری(ده ‌رضای‌ عنبرآباد،‌ مسلحانه).

102-    25/9/1381، روز به سرقت بردن وجوه‌نقدی منزل آقای علی سنجری (علی‌آبادعمران،  مسلحانه ).

103-    24/9/1381 ، روز به سرقت بردن گوسفند آقای احمد بیدشكی( هادی‌آباد، مسلحانه).

104-    16/9/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای علی سلیمانی( عنایت‌آباد، مسلحانه).

105-    15/9/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای علی‌علیمرادی(بهجرد، مسلحانه).

106-    15/9/1381 روز به سرقت بردن وجوه‌نقد راننده‌ی ماشین‌تویوتا(علاءالدینی، مسلحانه).

107-    3/9/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای علی‌حیدری(شهرجیرفت، مسلحانه).

108-    6/9/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد آقای اسحاق‌آبیاژ(باغ‌باغوئیه، مسلحانه).

109-    30/8/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای احمد‌گیلانی(شهرجیرفت، مسلحانه).

110-    27/8/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای اكبرساسان‌نسب(چاه‌افغان، مسلحانه).

111-    24/8/1381 ، روز به سرقت بردن ماشین‌تویوتای آقای محمود‌خبری(عنبرآباد، مسلحانه).

112-    6/8/1381، روز به سرقت بردن هشت (8) دستگاه موتورسیكلت باراهبندی جاده (اسفندقه، مسلحانه).

113-    30/7/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت‌های رهگذران(سورگاه‌اسفندقه، مسلحانه).

114-    30/7/1381  ، روز به سرقت‌بردن‌خودروی آقای مسعودسالاری(سورگاه‌اسفندقه، مسلحانه).

115-    25/7/1381  ، روز به سرقت بردن خودروی آقای حسین افشار(جاده‌ی‌عنرآباد، مسلحانه).

116-    ـ ـ ـ ـ ،  ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت و ماشین (كلوك‌اسفندقه، مسلحانه).

117-    23/6/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد واحشام‌آقای احمد گرگندی(ده‌رضا، مسلحانه).

118-    5/6/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای مالك تاجیك(چناران، مسلحانه).

119-    5/6/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد آقای علی پلاشی(كریم‌آباد).

120-    2/6/1381  ، روز به سرقت بردن خودروی آقای بیژن سیستانی(هادی‌آباد، مسلحانه).

121-    2/6/1381  ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای ...تهوری(دوغ‌آباداسفندقه، مسلحانه).

122-    28/5/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌ نقد آقای ابراهیم رودباری(عباس‌آبادعنبرآباد).

123-    30/5/1381 ، روز به سرقت بردن ‌موتورسیكلت ‌آقای‌رضا ‌آزادمهر (علی‌آبادعمران، مسلحانه).

124-    26/5/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت اداره‌ی ‌ثبت‌واسناد (شهرجیرفت، مسلحانه).

125-    27/5/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد آقای جمشید محمدی(شهرجیرفت، مسلحانه).

126-    25/5/1381  ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت مركزبهداشت(شهرجیرفت).

127-    5/4/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای محمود آج(علاءالدینی،مسلحانه).

128-    4/4/1381  ، روز به سرقت بردن وجوه‌ نقد دو نفر افغانی(باقرآبادجیرفت، مسلحانه).

129-    4/4/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد یك راننده‌ی تریلر(جاده‌ی‌جیرفت، مسلحانه).

130-    15/4/1381 ، روز به سرقت بردن خودروی آقای محمدعلی زابلی(سقدر، مسلحانه).

131-    13/3/1381 ، روز به سرقت بردن خودروی آقای نعیمی(جاده‌ی‌جیرفت-بلوك).

132-    30/3/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای منصور بامری(سرگریج-بلوك).

133-    30/3/1381 ،روز‌كشتن‌آقای‌ مجتبی فرزان و‌ به‌ سرقت‌بردن خودروی ‌ایشان (نظم‌آبادعنبرآباد).

134-    14/3/1381 ،روز ‌زخمی ‌كردن ‌آقای ‌موسی‌ عبداللهی ‌و ‌به ‌سرقت ‌بردن  موتور سیكلت ‌وی(شهرجیرفت).

135-    25/3/1381 ، روز سرقت موتورسیكلت آقای حسن بادپر( داروئیه‌ی بلوك).

136-    22/3/1381 ، روز به سرقت بردن خودروی آقای ابراهیم خواجه‌بهرامی(دریاچه، مسلحانه).

137-    22/3/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای ناصر حمزه‌ای(نظم‌آباد، مسلحانه).

138-    19/3/1381 ، روز به سرقت بردن وسایل آقای محمود كریمی(دوساری، مسلحانه).139- 18/3/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای نعمت‌الله امیری(داروئیه، مسلحانه).

140- 13/3/1381 ، روز به سرقت بردن خودروی آقای دادمراد طلایی(بلوك، مسلحانه).

141- 2/3/1381 ، روز به سرقت بردن خودروی آقای ابراهیم اقتداری(دهنوفتح‌المبین، مسلحانه).

142- 4/3/1381 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای علی عباس‌پور(هوكرد، مسلحانه).

143- 28/2/1381 ، روز به سرقت بردن وجوه‌نقد و ساعت‌یك كاسب‌دوره‌گرد(ده‌پیش،مسلحانه).

144- 28/2/1381،روز‌به‌سرقت بردن‌ خودرو و سلاح‌ مجاز آقای ‌رضا دوست‌محمدی(دلفارد،مسلحانه).

145-13/2/1381،روز به‌ سرقت ‌بردن‌ موتور سیكلت ‌آقای‌ علی ‌شهدوستی (دهنو فتح‌المبین، مسلحانه).

146- 12/2/1382 ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای مجتبی مارانی(خاتون‌آباد،مسلحانه).

147- 7/2/1381، روز به سرقت بردن وسایل منزل آقای محمود مشایخی(مسلحانه).

148- 4/2/1381 ، روز به سرقت بردن طلا و جواهرات دخترخانم آقای گلمراد سالاری( ابراهیم‌آبادشوره‌ای، مسلحانه).

149- روز به سرقت بردن موتورسیكلت یكی از اهالی محترم روستای مرادآباد( مسلحانه).

150- 19/1/1381، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای عبدالله اقتداری و زخمی نمودن ایشان(دهنوفتح‌المبین، مسلحانه).

151- 17/1/1381  ، روز به سرقت بردن موتورسیكلت آقای علی خوشكام( مسلحانه).

152- 11/1/1381  ، روز به سرقت بردن خودروی آقای احمد مختاری(دشت‌كوچ،مسلحانه).

153- 17/7/1381 ، روز به گروگان بردن پسر‌بچه‌ای به نام عبدالله امیری كچمی(طرج، مسلحانه). 154- و. و . و........!!؟؟.

به راستی كه سرپرست محترم فعلی جیرفت كه سخنران معروف و . . .  انتخاباتی پسرعموی محترم فرماندار دوم‌خردادی سابق جیرفت می‌باشد، به همراه خویش نزدیكش(فرماندار سابق) كه برگزار كننده‌ی انتخابات ششم مجلس‌شورای‌اسلامی بود، عجب امنیتی را در شهرستانهای جیــرفت و عنبــرآباد، به وجود آورده‌اند؟!؟!.   اگر امثال سخنران انتخاباتی آقای نماینده‌ی‌میان‌دوره‌ای كه با راهنمایی فرماندار سابق ( چندماهی است كه او را عوض كرده‌اند)، بعد از این نیز مدیریت شهرستان‌های جیــرفت و عنبــرآباد را به عهده داشته باشند، بايد دعا كنيم كه خدا رحم بكند به حال مردم جيــرفت و عنبــرآباد.

اللهم لا تجعل‌الدنیا اكبر همنا و لا تسلط علینا من لا یرحمنا

اللهم اجعل عواقب امورنا خیراً

اللهم‌صل‌علی محمدوآل‌محمد، صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم

ارادتمند اعضای محترم و معزز شورای عالی امنیت ملی ؛

علی زادسرجیرفتی

خدمتگزار كوچك مردم شریف جیـرفت و عنبـرآباد در دوره‌های چهـارم و پنـجم مجلس شورای اسلامی

كه  صبورند و خسارت دیده از شرارت اشرار شریر و مسلح

**************

تشكر مردم جیرفت و عنبرآباد از مقامات محترم خصوصاً نیروی زحمتكش انتظامی

نمـــــابـــــر

بســـم‌الله‌الـــرحمن‌الـــرحيم

محضـر شـريف رؤساي محترم قواي مجريه و قضائيه زيدعزهما؛

اعضاي محترم شوراي‌عالي‌امنيت‌ملي زيدعزهم؛

و فرماندهي محترم نيروي‌انتظامي‌جمهوري اسلامي‌ايران زيدعزه.

        ســـلام عــلیكم

با احترام بسیار و عرض ارادت خالصانه به استحضار می‌رساند :در دهه‌ی اول شهریور ماه سال جاری خداوند متعال، توفیق زیارت مردمان متدین، ولایت‌مدار، قدرشناس و شهید داده‌ی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد را روزی اینجانب فرمود و از نزدیك چهره‌های شاد و تبسم رضایت‌بخش آنان را مشاهده كرده و در جریان رضایت خاطر غیرقابل توصیف آن بندگان خوب خدا، از برقرای امنیت نسبی در جنوب شرق استان كرمان، قرار گرفتم. راقم این سطور، بنا بر انجام وظیفه‌ی دینی، ملی، اخلاقی و شهروندی خویش و پیرو نامه‌های مورخ 23/3/1382 و 22/4/1382 ، بر خود فرض می‌داند كه مطابق حدیث مشهور « من لم یشكرالمخلوق، لم یشكرالخالق » تشكر عمیق ، قدرشناسی فراوان و سپاس بی‌نهایت آحاد مردم منطقه خصوصاً خانواده‌های معظم شهدای عالی‌مقام و خودش را اعلام داشته و به محضر مباركتان ابلاغ نماید.

خداوند این افتخار را نیز به نگارنده كه بنده‌ی سراپا تقصیر و ناقابل درگاه با عظمت اوست، عطا فرموده است كه با قلم ، بیان و بضاعت مزجات خویش با افتخار اعلان نماید كه : فضل پروردگار، توجه خداپسندانه‌ی رؤساي معزز قواي مجريه و قضائيه، لطف خاص و عنایت ویژه‌ی شورای‌عالی‌امنیت‌ملی، دستورات قاطعانه و مقتدرانه‌ی سردار سرتيپ دكتر قـــاليبــــاف، هدایت و نظارت جدی سردار سرتيپ دارايي، فرماندهی محترم متدین و ولایت مدار ناحیه‌ی انتظامی استان كرمان، تجربه و سرعت عمل كم نظیر ســرتيپ گـــريــزان، فرماندهی محترم قرارگاه مرصاد، همدلی و هماهنگی دستگاه قضائی جیرفت خصوصاً رؤسای  محترم دادگستری و دادگاه انقلاب، درایت، تدبیر و خطرپذيري جناب سرهنگ اميــري، فرماندهی محترم منطقه‌ی انتظامی جیرفت و عنبرآباد، همت مردانه، رزم‌بي‌امان، عمليات‌هاي شبانه‌روزي و صاعقه‌وار گـــردان‌هاي ويـــژه‌ي « 105 » و « 110 » اعزامي از مركز استان، همراهي و هم‌ياري سربازان، درجه‌داران و افسران منطقه‌ي‌انتظامي‌جيرفت و حمايت، همكاري و تلاش مخلصانه و مجدانه‌ي سربازان گمنام امام زمان عليه‌السلام در استان و شهرستان‌هاي جيرفت، عنبرآباد و كهنوج، كه به بهترین وجه ممكن و میسور، شامل حال جیرفتی‌ها، عنبرآبادی‌ها و كهنوجی‌ها شد، موجب گردید تا دگرباره مردمان با خدا و باوفای شهرهای یاد شده، شهد شیرین امنیت را در كام دل خود بریزند و طعم دلچسب آسایش را در ذائقه‌ی معنوی خویش بچشند و شاهد مجازات جانیان و اشرار شریر و از خدا بی‌خبر باشند و به قدرت ، ابهت و قاطعیت نظام مبارك جمهوری اسلامی ایران و سرعت عمل عوامل دل‌سوز و فداكار آن، مباهات كنند.

بدیهی است كه مساعدت بارز و پی‌گیری جدی دیگر مقامات ارشد جمهوری‌اسلامی ایران همانند وزیر محترم كشور، استاندار محترم كرمان، و همفكری و همراهی فرمانداران محترم جیرفت، عنبرآباد و كهنوج، متضمن پیروزی قاطع و سریع سربازان و درجه‌داران شجاع و عمل كننده بوده است كه به عنوان عقبه‌ی جبهه‌ی آنان، تأمین كننده‌ی انواع احتیاجات این نوع عملیات‌ها بوده‌ است كه صمیمانه از آنان تشكر كرده و قدردانی می‌نماییم.

در پایان ضمن تشكر مجدد، زبان حال ساكنان سرزمین سرسبز و پرسرو و پرنخل سبزواران را كه پر گنج نیز هست،( بالاخره معلوم نشد كه پنهان‌كاران كذایی در پنهان، چه بر سر گنج‌های كم‌نظیر و بعضاً بی‌نظیر پیدا شده‌ی‌مناطق باستانی جیرفت چه آوردند و چگونه آن آثار تاریخی و ذی‌قیمت را ..... !؟. )، در قالب شعار ذیل تقدیم می‌نماید :

نيــــروي انتظـــامي تشـــكر _ تشـــكر

شايان ذكر است كه :

 ؛1- در رأس تقاضاهای جدی جمله‌ی جیرفتی‌ها، عنبرآبادی‌ها و كهنوجی‌ها، تداوم حضور گردان‌های ویژه‌ی اعزامی، استقرار دائمی آن یگان‌ها در منطقه و استمرار امنیت قرار دارد.

2-  نگرانی شدید آنان از شرارت مجدد اشرار شریر و مسلح به انواع سلاح های سرد و گرم، كاملاً محسوس است و ملموس، كه ان‌شاءالله باهمت بلند جمهوری‌مقدس‌اسلامی‌ایران هرگز چنین مباد.

والعاقبه للمتقین  والسلام علیكم و علی جمیع عبادالله‌الصالحین 

با سپاس و احترام؛

اقل‌الطلاب، علی زادسرجیرفتی

نماینده‌ی دوره‌های چهارم و پنجم مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در

مجلس شورای‌اسلامی

رونوشت:

-1 ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، جهت استحضار.

2 - خبرگزاری‌های واحد مركزی خبر، ایسنا، ایلنا، ایرنا، فارس، جهت استحضار و اقدام خداپسندانه.

3-  روزنامه‌های كثیرالانتشار، جهت استحضار و اقدام خداپسندانه.

4-مردم عزیز سبزواران( جیرفت، عنبرآباد و كهنوج ).

==============

چهل‌وپنج (45) کار اساسی از هزاران کار زادسرجیرفتی که  طبق فرمایش(!)نماینده اعلام شده‌ی فعلی در جیرفت و عنبرآباد، در خواب(!)انجام شده‌اند؟یا للعجب ادامه . . .

 
=====
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...