آری رسانه اگر رسانه باشد از اعمال نفوذ و تقلب مقامات، سوءاستفاده از امکانات ادارات، تحت فشار قرار دادن رؤسای مختلف در دوایر گوناگون دولتی و حکومتی، رأی خریدن با پول مفت از قاچاقچیان، و کمک گرفتن از دیگر متخلفان و هزینه کردن، قسم قرآن دادن‌ها، بگو یا علی‌ها، اتاهیم‌ها، مغ‌خواران و پهکاران و جبالبارزی‌ و ساردویی بازان، و جنگ شوم و پلید گرمسیری و سردسیری، و هر اقدام غیر اسلامی و غیراخلاقی و غیرعرفی و . و ...، ممانعت به عمل می‌آورد و قطعا نامزد اصلح انتخاب خواهد شد. و اگر خدای نکرده چنین نباشد عکس تمام آنچه که گفتیم رخ خواهد داد که ما چندبار شاهد بوده‌ایم. اادامه ...

 

  jiroft anbarabad <zadsar14@gmail.com>;

جنوبشرق

Jonoobe sharq Newspaper <jonoobesharq@gmail.com> Wed, Aug 19, 2015 at 3:35 PM
To: zadsar14@gmail.com

جناب اقای حجه الاسلام والمسلمین زادسرجیرفتی 

سلام

پیرو مذاکره تلفنی ، سوال مربوطه را به حضورتان ارسال می‌کنم

«در انتخابات پیش روی ، شما چه انتظاری از رسانه ها دارید؟» 

با تشکر

مدیر مسؤول جنوب شرق

==============

مدیر مسؤول محترم «جنوب‌شرق» زیدعزه

سلام علیکم

در پاسخ به پرسش بالا نوشته‌ی پایین را تقدیم می‌دارد:

با احترام؛ طلبه‌ی بسیجی؛

علی زادسرجیرفتی

نماینده‌ی دوره‌های چهارم، پنجم و هفتم

مردم شریف جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی

و ششمین امام جمعه اسدآباد و محقق مرکز تحقیقات فقهی

قم‌المقدسه، 1394/05/29

*****************

بسم الله الرحمن الرحیم

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ؛

ترجمه: نون، رمزى ميان اللَّه و رسول اوست. اين كتاب مركب از همين حروف است اما بشر از معارضه آن ناتوان است. اين كتاب داراى محكمات و اين گونه متشابهات است. سوگند به لوح نورانى محفوظ (كه قلم بر وى بنگاشت)، و به دوات و هر جوهر مايع (كه قلم بدان بنويسد). سوگند به قلم (قلم اوّل جارى بر لوح محفوظ، و قلم فرشتگان حسابگر، و قلم انسان‏هاى پاك) و به آنچه قلم‏ها مى‏نويسند (علوم و اسرار توديعى قلم كه بر روى لوح محفوظ نگاشته مى‏گردد، و عمل‏هاى نيك صالحان كه در صحايفشان نوشته مى‏شود، و علوم نافعى كه قلم‏فرسايان مى‏نگارند. مترجم آیت الله مشکینی قدس‌سره

رسانه از تمدن‌های جدید بوجود آمده‌ و مورد توجه است. اکنون آنچه که مصداق این تعریف است وسایلی همانند: روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، CDها، ویدئو و... می‌باشد.

رسانه در نوع آموزشی آن ﺑﻪ ﻛﻠﯿــﻪ اﻣﻜﺎﻧﺎﺗﯽ گفته ﻣﯽ‌ﺷــﻮد ﻛﻪ ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺷﺮاﯾﻄﯽ را در ﻣﺤﯿﻂ آﻣﻮزﺷﯽ ﺑﻮﺟﻮد آورﻧﺪ ﻛﻪ ﺗﺤﺖ آن ﺷﺮاﯾﻂ، ﻓﺮاﮔﯿﺮان، اﻃﻼﻋﺎت، رﻓﺘﺎر و مهارت‌های ﺟﺪﯾﺪی را ﺑﺎ درک ﻛﺎﻣﻞ ﺑﺪﺳﺖ آورند.

تاریخچه رسانه‌های عمومی

در حدود ۱۶۰ سال قبل با منتشر شدن کاغذ اخبار به مدیریت مرحوم آیت‌الله میرزای شیرازی قدس‌سره، ایران وارد جهان رسانه‌ای شد و این در حالی است که در غرب این تاریخ به ۴۰۰ سال پیش برمی‌گردد.

ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﯾﮏ رﺳﺎﻧﻪ:

رسانه‌ها بستر و مجاری طبیعی تهیه و توزیع اطلاعات در جامعه برای شهروندان هستند و موجب می‌شوند که نیروهای اجتماعی ضمن وقوف و آگاهی به حقوق خویش، سهم خود را از قدرت طلب نمایند.

بحث رسانه سر دراز دارد و مثنوی هفتاد من کاغذ است، به صورت خلاصه آنچه را که این طلبه‌ی بسیجی که از قضا خود به نوعی یک رسانه‌ای و انتخابات‌چی حرفه‌ای و مجرب است، در انتخابات پیش‌رو یعنی انتخابات‌های مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، از رسانه آرزو دارد که ان‌شاءالله به گور نبرد و خواننده، شنوده و بیننده آن‌ها باشد، از قرار ذیل است:

1-     نظر قرآن کریم و عترت راجع به نقش انتخابات.

2-     تبیین و تشریح آیات و روایاتی که مؤید انتخاب‌گری انسان هستند.

3-     ذکر دلایلی چند مبنی بر این‌که انسان‌ها ذاتاً بهتر پسند (اصلح) هستند.

4-     چرا برخی از افراد به رغم واضح بودن بهتر و یا اصلح، نابهتر و غیر اصلح را برمی‌گزینند.

5-     وظیفه‌ی الهی، دینی و ملی مردم در انتخابات چیست؟.

6-     شرایط الهی، و اسلامی حضور نامزدها در انتخابات‌های مختلف چیست؟.

7-     مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی چه نقشی را در اداره‌ی کشور ایفا می‌کنند.

8-     نمایندگان این دو مجلس کیانند و وظایف آنان کدام است.

9-     دلایل نکوهش جدی قومیت‌گرایی، حزب‌بازی، جناح‌محوری، خویشاوندسالاری و ازاین قماش را برای خوانندگان و شنوندگان و بینندگان تشریح کنند.

10- چرا بعضی از نامزدهای از خدا بی‌خبر، و عده‌ای از طرفداران ناعاقل آن‌ها، قرآن به دست و خانه به خانه مشغول سوگند دادن مردم می‌شوند، و می‌گویند از من می‌گذری، بگذر ولی از قرآن خدا نگذر و به من و یا به فلانی رأی بده.

11- ما به عنوان مردم، در برابر آن‌گونه سوگندها، چه کنیم، و تعلیم مردم پیرامون چگونگی سوگند یاد کردن.

12- شرایط نامزد اصلح چیست؟، و چگونه باید او را شناسایی کرد؟.

13- چرا بعضی از نامزدها، از محارم خیلی خاص خود، با عناوین مختلف استفاده می‌برند، و آنان را در جلسات مختلف می‌فرستند تا با تمسک به مداحی و روضه‌خوانی، سوءاستفاده نموده و کار انتخاباتی بکنند.

14- ولایت‌مداری و وفادارای نامزدها را به احکام اسلامی، و دستورات ولی فقیه چگونه باید تشخیص داد.

15- چگونه مردم جیرفت و عنبرآباد نسبت به رهبری حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، و در استاندار شدن استانداران سراسر کشور نقش ایفا کرده و می‌کنند.

16- چرا مردم قم و کاشان و . و . . .، نسبت به فرمانداران جیرفت و عنبرآباد و استاندار کرمان، دخالت کردند.

17- رأی مردم روستاهای دور افتاده کشور، چگونه بازار ارز و سکه را رقم می‌زند، و در شکوفایی اقتصادی و عکس آن مؤثر بوده و خواهد بود.

18- شما مردم جیرفت و عنبرآباد، چگونه با رأی خود ولی فقیه را خوشحال و یا ناراحت خواهید کرد.

19- توضیح این نکته که آیا نماینده‌ی مجلس در اسفالت جاده‌ها، عمران شهرها، آبادانی روستاها، و اراین قبیل نقشی دارد و یا ندارد.

20- تشریح دلایل این مهم که چرا بعضی‌ها حاضرند برای به مجلس شورای اسلامی رفتن، هر ذلتی را بپذیرند، هر تحقیری را بربتابند، هر تخفیفی را متحمل بشوند و منت از هر مقام و کس و ناکسی بکشند، و سر هر سفره‌ای ولو حرام، بنشیند و دیگران را بر هر سفره‌ای حتی با پول قاچاقچیان داخلی و بین‌المللی، بنشانند.

21- با استفاده از تجارب گذشته، چگونگی انواع تقلب‌های انتخاباتی، و حقه‌های شیادان انتخابات‌چی را، که دیده و شنیده‌اند ، تشریح کنند و راه‌های مقابله با آن‌ها را نیز بیان فرمایند.

22- با توجه به عملکرد انتخاباتی فرمانداران و بخشداران دولت‌های مختلف، برای مردم مستند و مدلل بگویند و بنویسند که برابر آموزه‌های قرآن، دخل و تصرف دولتی‌ها و خصوصاٌ مجریان انتخاباتی، در آرای مردم خیانت است و گناه، و هر مقامی بالاخص استانداران، فرمانداران، بخشداران چنان بکنند، ملعون هستند و به معنی واقعی کلمه دزد سرنوشت مردم خواهند بود.

23- نظر به سوءاستفاده‌ی بعضی از نامزدها از ادارات و مقامات و نهادها، متذکر شوند که همه‌ی مقامات و مسؤولین جمهوری اسلامی ایران، مانند استانداران و فرمانداران، باید از دست درازی در آرای مردم به هر شکل و شمایل ممکن حرام است و گناه است و خیانت.

24- در جلسات مختلفی که تشکیل می‌گردد، برای افکار عمومی جیرفت و عنبرآباد تبیین کنند که کانون‌های قدرت و ثروت، چگونه از نامزدها حمایت می‌کنند، و وظیفه‌ی آن نامزد طی دوران نمایندگی‌اش، در مقابل آن‌ها چیست. و برای خوانندگان با صراحت توضیح بدهند که رأی ندادن به «اصلح» حرام است، رأی دادن به غیر «اصلح» خیانت است، خیانت به خود رأی دهنده، به جیرفت و عنبرآباد و کشور و اسلام و مسلمین و وجدان‌های بیدار و هوشیار.

25- در محضر ده‌ها هزار جیرفتی و عنبرآبادی در نقاط مختلف این سرزمین قریب به نوزده هزار کیلومتری، توضیح بدهند که چرا باید به کسانی که پول می‌دهند و رأی می‌خواهند، کباب می‌خورانند و نظارت بر نوشتن رأی را، طلب دارند. وعده‌ها می‌دهند و التماس‌ها می‌کنند، نباید رأی داد. و تبیین کنند که رأی دادن با آنان مانند دیگر گناهان حرام است، حرام.

26- دلایل حمایت عده‌ای از خواص مطرح را، از نامزدهایی خاص، تشریح کنند، و ضمناً علل مخالفت شدید و بدون منطق آن‌ها را با زادسرجیرفتی، روشن سازند و اضافه کنند که هر کس که مرام و مسلک زادسرجیرفتی را داشته باشد و در هر کجای ایران اسلامی باشد، مورد مخالفت امثال اینان قرار گرفته و می‌گیرد.

27- علت کاندیدا شدن کسانی که قبلاً به ظاهر طرفدار زادسرجیرفتی بودند و در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم، مخالف او شدند، و چنان کردند که هرگز اصلاح‌طلبان چنین نکردند را نیز، با بیان حقایق تاریخی بشکافند و مردم را متقاعد بنمایند که بحث مخالفت برخی از مخالفان بی‌رحم و دروغ‌پرداز و افترا زن و خالی‌بند با زادسرجیرفتی، به جرم حمایت زادسرجیرفتی از ...، بهانه‌ای غیرخدایی و مشمئز کننده بوده و هست. و به داوطلبان با فشار افکار عمومی بقبولانند که اگر بدانند که بهتر از آن‌ها هست و این‌ها ثبت نام بکنند و تبلیغات راه بیندازند و پول خرج کنند و مردم را در رودربایستی قرار بدهند، باید در دینشان و آموزه‌های دینی خودشان تجدید نظر بکنند، زیرا طبق موازین دین مبین اسلام هر کس یقین پیدا کند که دیگری از او بهتر است، باید به نفع او کنار برود و اصلح را کمک کند و گرنه خیانتکار است.

28- نقش اتاق‌هایی را که بعضی‌ها، آن‌ها را، اتاق فکر، اتاق مخصوص بی‌جامه، اتاق مخصوص سیگاری‌ها و غیرسیگاری‌ها، نامگذاری کرده‌اند را برای مردم برملا بسازند. و با بعضی از کسانی که آن اتاق‌ها را دیده و یا از بینندگان آن‌ها شنیده‌اند، مصاحبه کنند و مردم را با ساکنان آن اتاق‌ها که اکثرشان شایعه‌سازان، دروغ‌پردازان، تخریب‌گران، توطئه‌چینان، شب‌نامه نویسان، و پول پخش‌کنندگان و رأی‌خران هستند، آشنا سازند تا فریب آن شیادان حرفه‌ای و کلاه‌برداران پرتجربه را، نخورند.

29- چگونگی ایجاد جنگ روانی ستادهای رقیبان انتخاباتی را، به همراه مثال‌هایی قابل حس و لمسی که مردمان در جریان آن‌ها قرار گرفته‌اند، روشن کنند و به مردم بباورانند که این شیوه‌ها، حقه‌ها‌ی انتخاباتی هستند، و حقه‌بازی برای مسلمانان و مؤمنان جایز نیست.

30- در یک جمله؛ آن بنویسند که خدا می‌پسندد و آن به تصویر بکشنند که اسلام، قرآن و چهارده معصوم صلوات‌الله علیهم اجمعین، و امام خمینی نورالله مرقده‌الشریف، و امام خامنه‌ای مدظله‌العالی تصویر، تبیین فرموده و فرمان داده‌اند.

آری رسانه اگر رسانه باشد از اعمال نفوذ و تقلب مقامات، سوءاستفاده از امکانات ادارات، تحت فشار قرار دادن رؤسای مختلف در دوایر گوناگون دولتی و حکومتی، رأی خریدن با پول مفت از قاچاقچیان، و کمک گرفتن از دیگر متخلفان و هزینه کردن، قسم قرآن دادن‌ها، بگو یا علی‌ها، اتاهیم‌ها، مغ‌خواران و پهکاران و جبالبارزی‌ و ساردویی بازان، و جنگ شوم و پلید گرمسیری و سردسیری، و هر اقدام غیر اسلامی و غیراخلاقی و غیرعرفی و . و ...، ممانعت به عمل می‌آورد و قطعا نامزد اصلح انتخاب خواهد شد. و اگر خدای نکرده چنین نباشد عکس تمام آنچه که گفتیم رخ خواهد داد که ما چندبار شاهد بوده‌ایم.

         و نوشتنی‌ها در این باره بسیار است و مجال اندک . . .

والسلام

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...