اگر کسی این دروغ بزرگ را بگوید یا بنویسد که نماینده مجلس باید از نظر سیاسی و جناحی همسو با دولت حاکم باشد، بدانید که او خائن و وطن‌فروشی است که می‌خواهد شریک و همدست پیمانکار بشود تا مال و منال کارفرما را به یغما ببرند. ادامه ...

 

عزیزی از جیرفت فرمودند که راجع به «نماینده‌ی اصلح» و اهمیت آن مطالبی را به استحضارشان برسد و نگارنده تعهد داد تا بعدازظهر امروز 1394/08/27، نکته نظرات خود را تقدیم نماید که بخش اول آن را اینک و مابقی را در آینده، پیشکش می‌نماید:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم

پیشگفتار

پروردگارا بحق محمد و آل محمد علیهم السلام، توفیقی رفیق بگردان که برای رضای تو قلم را بکار گرفته و منویات خود را با قصد قربت، به اوراق بسپارم.

کلمه‌ی «اصلح» که در فرهنگ سیاسی جمهوری اسلامی ایران ، کاربرد خاص انتخاباتی دارد و ناآشنایان با ادبیات فارسی و عربی، صفت عالی «تر» را به انتهای آن اضافه کرده و متأسفانه با اصطلاح «اصلح‌تر» آن را استعمال می‌کنند، مبحثی بسیار مهم و سرنوشت‌ساز بوده و هست. پر واضح است که «اصلح»، صفت عالی «صالح» است و فارسی آن «نیکوتر» می‌باشد. پسوند «تر» مخصوص کلمات فارسی است، مانند: نیکو = نیکوتر، به = بهتر، بد = بدتر و ... ، در عربی مانند «حسن» = «احسن»، «فاسد» = «افسد»، «صالح» = «اصلح».

برای پی بردن به مقام و موقعیت اصلح، می‌بایست «صالح» را شناخت. صالح یعنی کسی که اوامر پروردگار را اجرا می‌کند و از منهیات الهی دوری می‌گزیند. هر آنچه که امر خدا بر انجام آن صادر شده است، معروف نام دارد و مسلمان صالح به آن‌ها عمل می‌کند، و با همین کیفیت از نواهی خداوند اجتناب دارد. صالح در پی حفظ خودش از عذاب جهنم و تصاحب بهشت است و کاری به بقیه‌ی بندگان خدا ندارد. می‌گوید من مسؤول اعمال خودم هستم نه بقیه. اما «اصلح»، علاوه بر این که خودش را از گناه دور می‌کند، اهل نهی از منکر نیز هست و به فرد یا افراد خطاکار، مطابق قوانین قرآن و عترت، نهی از منکر می‌کند. اصلح، جهت حفاظت و صیانت جامعه از انواع بزه‌ها و ناهنجاری‌ها، همت می‌گمارد و  تلاش می‌کند. «اصلح»، با انجام واجبات مصرح در فقه اسلامی و رساله‌های عملیه‌ی مراجع عظام تقلید، و ترک محرمات مسلم فقهی، ضمن این‌که خودش را برای به دست آوردن رضایت خدا و سکنی گزیدن در فردوس برین آماده می‌گرداند، دست دیگران را می‌گیرد و همراهان را نیز بدین سعادت بزرگ رهنمون می‌رساند.

صالح دوستدار خود است، و اصلح دوستدار خود و دیگران است.

صالح خودش گناه نمی‌کند، اصلح خود اهل گناه نیست و مانع ارتکاب معصیت هم‌نوعان خود هم می‌شود.

صالح خودش خوب می‌خورد، خوب می‌پوشد، خوب زندگی می‌کند، و خوب خانه می‌سازد و ماشین خوب سوار می‌شود. لاکن اصلح، برای ضعیفان، فقیران، مستمندان و بندگان خدا نیز تلاش دارد تا آنان نیز خوب بخورند، بپوشند، و مرکب خوب سوار شوند و در خانه‌های خوب زندگی کنند.

صالح، به دنبال اصلاح خود می‌دود، و اصلح که نام دیگرش مصلح است، برای اصلاح جامعه اقدام می‌نماید. صالح کجا و اصلح کجا، هر دو خوبند، اما این اینجا و آن آنجا. و فاصله‌ی اینجا و آنجا را شما مشخص فرمایید.

برابر فطرت خداداد، انسان‌ها، بین به و بهتر، بهتر را، و بین خوب و خوب‌تر، خوب‌تر را، و بین زیبا و زیباتر، زیباتر را، انتخاب می‌کنند. برای نمونه هر کسی که از سلامت نسبی عقل برخوردار باشد برای سفر به کربلا و نجف، بین اتوبوس و هواپیما، سفر هوایی را، و میان یک همسر زیبای میان سال، و همسر زیبای جوان، کم سن را، بین پژو و پراید، پژو را، و بین پژو و بنز، بنز را، گزینش می‌نماید. این انتخاب‌ها فطری است و نیازی به تعقل آنچنانی و تفکر هم ندارد. اما برای انتخاب شغل، محل زندگی، حضور در مسائل سیاسی و اجتماعی، و عضویت در احزاب و جناح‌ها و گروها، قطعاً و یقیناً تشخیص کدام خوب است و کدامین خوب‌تر، یا کدامین ضرورت دارد و ضرورت کدامین بیشتر است، نیاز شدید به تعقل، تفکر و مشورت و بررسی دارد.

مباحث انتخابات‌های مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، حقیقتاً مهم و سرنوشت‌ساز است و در تمام شئونات کشور، و ریز و درشت زندگی روزمره‌ی حدود 80 میلیون ایرانی مسلمان و غیرمسلمان دخالت دارد. کافی است که یک توجه ساده به وضعیت ادارات و سازمان‌ها و نهادهای سه قوه‌ی جمهوری اسلامی انداخته شود تا تأثیر حیاتی انتخابات در مسائل مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی، هنجارها و بزهکاری، صلاح و فساد جامعه و زندگی روزمره فرد فرد مردم حس و لمس شود.

بنده به عنوان کسی که 12 سال از بهترین فصل زندگانی خود را در مجلس شورای اسلامی گذراندم و ناظر عملکرد قوای مجریه، مقننه و قضائیه بوده‌ام، با صراحت تمام مدعی هستم که درصد بالای از مشکلات و نابسامانی‌های کشور در دو قوه‌ی دیگر، از رؤسای آنها تا آبدارچی‌ها و مأموران نظافت، به مجلس شورای اسلامی مربوط می‌شود. به گمانم دلیل این ادعا نیز خیلی واضح و گویاست که همانا عمل نکردن برخی از نمایندگان منتخب مردم به وظایف اصلی خودشان است که مصرح در قانون اساسی و آیین‌نامه‌ی داخلی مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

معنی پاراگراف فوق این است که پاره‌ای از مردم محترم کشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی، و ...، معیارهای دینی، عرفی، قانونی و الهی را مراعات نمی‌کنند و به جای نامزد اصلح، کاندیدای دیگری را انتخاب کرده‌ و نماینده‌ی غیر اصلح را به قدرت می‌رسانند، به قدرت رسیده‌ی غیراصلح، در اولین ماه‌های اقتدار، سیاست زده، تشریفات خورده و گرفتار جو، و احتراماتی که نه برای اوست بلکه به خاطر مقامش می‌باشد، می‌شود و خودش را گم می‌کند و طی چهارسال یا بیشتر به جای این‌که حق نمایندگی مردم را، ادا کند، دنبال زندگی، ماشین، سفر، و امکانات خوب برای خانواده، اقوام، عشیره می‌رود، و آنگاه اگر چیزی ماند، خرج دوستان سیاسی خود می‌کند. نتیجه‌ی انتخاب مثلاً چنین نماینده‌ای این خواهد بود که وی با پارتی‌بازی، نورچشمی‌گرایی، قوم‌خویش‌سالاری، زمین‌خواری، گرانی‌ و دیگر نابسامانی‌ها، نمی‌تواند برخورد کند، زیرا فوراً مدارک عملکرد نامطلوب او، در شمارگان ده‌ها و میلون‌ها رسانه‌ی دیداری و شنیداری در منطقه، استان و کشور منتشر می‌شود و آبروی وی بر باد خواهد رفت، لاجرم سکوت می‌کند و می‌گوید: «ان‌شاءالله بز است و سگ نیست.» احتمالاً داستان بز و سگ را، همگان شنیده‌اند.

نکته؛ اگر کسی بگوید من مدرک کذا و تحصیلات کذا دارم، زمینی هم دارم که مثلاً ارزش آن چندصد میلیون تومان است، آن را می‌فروشم و خرج انتخابات می‌کنم. پیشاپیش به شما مردم می‌فهماند که اگر به مجلس بروم، باید چند برابر این پول را به دست بیاورم. پس اول تأمین پولی که خرج کرده‌ام و دوم نمایندگی شما مردم در مجلس. مطمئناً کسی که بخواهد از طریق قدرت و امکانات نمایندگی مجلس شورای اسلامی، به ثروت نیز برسد، هرگز نمی‌تواند بدون آلوده شدن به پول‌های بادآورده برسد. بدیهی است که نماینده‌ی آلوده، نمایندگی نخواهد کرد، بلکه زندگی خواهد کرد.

نکته؛ اگر شخصی با استفاده از موقعیت سیاسی، امکانات دولتی یا سوءاستفاده از مقام قضایی، افراد خاصی را دور خود جمع کند و آنان برای رسیدن به مقاصد دنیایی، خود را ناگزیر ببیند که از یک نامزد مسأله‌دار حمایت کنند یا تبلیغ نمایند، بر مردم است که با دقت‌نظر و تیزبینی، افسون حیله‌گری، و شیادی آن‌ها نشوند. باید دقت کرد که فلان شخص چرا پول می‌دهد! آن‌هم مبالغ کلان، آنگاه به دست خواهد آورد که فلان کس را ستاد مبارزه با مواد مخدر، با قاچاق ده‌ها و صدها کیلو از انواع مواد افیونی در بم، مرصاد، کرمان، نائین و قم و ...، دستگیر کرده و زندانی ساخته‌ است، اقوام و همدستان او می‌آیند و با این مقام کذایی، وارد معامله می‌شوند. آقای مقام قرار می‌گذارد که تو برای من در منزل شخصی‌ات جلسه بگذار و این تعداد رأی را به من تعهد بده، و این مبلغ پول را نیز فراهم بگردان، و من نیز تعهد می‌دهم که از طرق مختلف تلاش کنم که زندانی تو را آزاد گردد و پرونده‌ی وی را مختومه سازم. چنانچه با دقت مسائل را عنایت بفرمایید، به اصطلاح پشت‌پرده‌ی قضایا و طرفداری‌ها را، واقف خواهید شد و مطمئناً دیگر سرتان کلاه نمی‌رود و رأیتان را هدر نخواهید داد.

نکته؛ اگر کسی این دروغ بزرگ را بگوید یا بنویسد که نماینده مجلس باید از نظر سیاسی و جناحی هم‌سو با دولت حاکم باشد، بدانید که او خائن و وطن‌فروشی است که می‌خواهد شریک و همدست برخی پیمانکاران نااهل بشود تا مال و منال کارفرما را به یغما ببرند. مردم مسلمان ایران اسلامی، در منطق جمهوری اسلامی ایران، ملت مسلمان ایران اسلامی، نقش کارفرما را دارد و دولت جمهوری اسلامی پیمانکار ملت است تا اموال عمومی و بیت‌المال را مطابق خواست و نظر ملت به مصرف برساند و نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی هم، ناظر کارفرما (ملت) بر کار و هزینه‌کرد پیمانکار می‌باشد که (دولت) است. پر واضح است که اگر ناظر و پیمانکار یکی باشند، کارفرما بیچاره است و روزگارش تباه خواهد شد. آن موقع فرماندار و نماینده و ... با خیال راحت هرکار دلشان بخواهد می‌کنند و شما هم باید نوکر آن‌ها بشوید. اتفاقاً قضیه بر عکس است. ناظر و پیمانکار رقیب هم باشند، کارفرما برنده است.

نکته؛ چنانچه با کسانی مواجه گردیدید که برای نماینده شدن غیر اصلح، از هر جفنگی، مزخرفی، قمپزی، دروغی و مکر و فریبی ابایی ندارند و به راحتی در مجالس، محافل، هفته‌نامه‌ها، سایت‌ها، وبلاگ‌ها، ایمیل‌ها، جیمیل‌ها، فضای مجازی و ده‌ها یا صدها گروه مجازی و اینترنتی هرچه می‌خواهند می‌نویسند و منتشر می‌سازند و سرسختانه می‌کوشند تا رقیب اصلح را با لطایف‌الحیل از میدان بدر کنند و نظر مردم را از او برگردانند، بدانید و شک نکنید که اینان پیروان شیاطینند و نامزد مورد نظرشان از خناسان مورد نفرت قرآن است. هر وقت در چنین مهلکه‌ای گرفتار آمدید فوراً بخوانید:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ * مَلِكِ النَّاسِ * إِلَٰهِ النَّاسِ * مِنْ شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ * الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ * مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ *

نکته؛ اگر با چنین اشخاصی روبرو شدید بدانید که آنان در صورت نماینده شدن، نماینده شما ملت و مردم عزیز نخواهند بود، بلکه باید در خدمت اطرافیان خود باشد زیرا اگر چنین نکند همان به اصطلاح طرفدارانش، مدارکی از او را افشا خواهند کرد که حیثیت وی را ملکوک خواهند کرد. مسلم است که او مجبور است خواسته‌های افراد مورد بحث را برآورده بسازد و منافع نامشروع آنان را تأمین نماید. تازه این با فرض با عرضه بودن او، متصور است، حالا تصور بکنید اگر بلد نباشد که حرف بزند، یا قلم نداشته باشد که بنویسد، و یا خدای ناکرده دیگران برایش سخنرانی کنند، مطلب بنویسند و به نامش مصاحبه کنند.

این رشته سر دراز، و ادامه دارد

پژوهشگر و نویسنده؛

طلبه‌ی بسیجی؛

علی زادسرجیرفتی

قم‌المقدسه؛ 1394/08/27

**************

 

**************

انتخاب اصلح از دیدگاه امام علی (علیه السلام)امام علی

**************

 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...