حجت‌الاسلام والمسلمین علی زادسرجيرفتی امام جمعه سابق اسدآباد، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در سه دوره مجلس شورای اسلامی و یکی از فعالان سیاسی کشور است که در دوره چهارم مجلس به عنوان مخبر(سخنگو) كميسيون ارشاد و هنر اسلامی در آن زمان طرح «قانوني کردن تعيين سالروز شهادت آيت‌الله مدرس به عنوان روز مجلس» را از سوی كميسيون ارشاد و هنر اسلامی در مجلس شورای اسلامی  ارائه کرده است. ادامه ...

 

10. آذر 1394 - 9:13   |   کد مطلب29499

در گفت‌وگویی با یکی از مدافعان طرح «تصویب قانونی روز مجلس»

«شهید مدرس» دین را قربانی سیاست‌بازان حرفه‌ای نكرد/ جمله «سیاست ما عین دیانت ماست» را در عمل پیاده کرد/ سر موكلان خود را با كلاه گشاد «سیاست است دیگر» نپوشاند

نماینده دوره چهارم مجلس که یکی از مدافعان طرح «تصویب قانونی تعیین سالروز شهادت آيت‌الله مدرس به عنوان روز مجلس» بوده، گفت: شهید مدرس قبل از اقدام به طرح جمله «سیاست ما عین دیانت ماست»، آن را در عمل تمام احوالات و ابعاد زندگانی خود پیاده كرد و ان‌ها لازم و ملزوم یكدیگر می‌دانست و به بهانه شعار كهنه‌ استعمار پیر كه «سیاست پدر و مادر ندارد»، دین را قربانی سیاست‌بازان حرفه‌ای نكرد و سر موكلان خود را با كلاه گشاد «سیاست است دیگر» نپوشاند.

به گزارش آوای سیدجمال، به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله شهید سیدحسن مدرس و روز مجلس بر آن شدیم تا با ورق زدن تاریخ  دلیل نامگذاری روز دهم آذرماه به عنوان روز مجلس را بررسی کنیم که با یکی از مدافعان «تصويب كليات طرح قانونی تعيين سالروز شهادت آيت‌الله مدرس به عنوان روز مجلس» آشنا شدیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی زادسرجيرفتی امام جمعه سابق اسدآباد، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در سه دوره مجلس شورای اسلامی و یکی از فعالان سیاسی کشور است که در دوره چهارم مجلس به عنوان مخبر(سخنگو) كميسيون ارشاد و هنر اسلامی در آن زمان طرح «قانوني کردن تعيين سالروز شهادت آيت‌الله مدرس به عنوان روز مجلس» را از سوی كميسيون ارشاد و هنر اسلامی در مجلس شورای اسلامی  ارائه کرده است.

ایشان با سخنرانی که در آن دوره مجلس داشته، با دفاع از این طرح، آن را يكي از افتخارات مجلس چهارم دانسته و اظهار کرده است: از تاريخ تصويب اين قانون روز دهم آذرماه كه مصادف است با سالروز شهادت مجتهد و سياستمدار متعهد و مبارز، آيت‌الله سيدحسن مدرس به عنوان روز مجلس نامگذاری می‌شود.

زادسرجیرفتی ادامه داده: در اين روز ضمن معرفی جايگاه مجلس شوراي اسلامي و عملكرد سالانه مجلس و كميسيون‌هاي آن از خدمات و مجاهدات اين شهيد راه اسلام و مسلمين، تجليل خواهد شد و عده‌اي از نمايندگان مجلس، كه از طرف هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در مراسمي جهت بزرگداشت ايشان، در جوار مزار مقدس او تشكيل گردد، شركت مي‌نمايند.

وی همچنین با ایراد سخنانی در شأن و منزلت آن عظيم‌الشأن شهید مدرس، گفته است: آيت‌الله شهيد سيدحسن مدرس، مصداق «يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه» مي‌باشد، براي اين‌كه نفس مطمئنه‌اي چون او مي‌خواست كه در روزگار اختناق محض و ديكتاتوريي كه غير قابل تصور و توصيف است مردانه بايستد و در مقابل رضاخان ميرپنج فرياد بزند كه من ميخواهم تو نباشي و در مقابل آن كساني كه در مجلس آمده بودند، مزدوران جيره‌خواري كه چماقداران رضاخان بودند يك‌تنه ايستاد، و فرمود كه زنده باد مدرس و مرگ بر سپهسالار.

 نماینده دوره چهارم مجلس ادامه داد که آيت‌الله شهيد مدرس اسوه و الگوي هميشگي نمايندگي ملت‌ها و خصوصاً در جمهوري اسلامي بود و هست و خواهد بود و آيه شريفه «رجال لاتلهيهم تجاره و لا بيع عن ذكر الله» باز در شأن ايشان زيبنده است، از كلام زيبا و گهربار اوست كه فرموده است : «سياستنا، ديانتنا و يا سياست ما عين ديانت ماست»، و مرد مي‌خواهد كه در بازار سياست كالاي دينش را نفروشد و قدمي بر خلاف فرامين الهي بر ندارد و كلامي بر خلاف رضاي الهي حرف نزند.

 زادسرجیرفتی در ادامه سخنان خود با دفاع از این طرح از منزلت و شأن و جایگاه شهید مدرس می‌گوید: همين بس است كه قائد عظيم‌الشأن انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي، رهبر كبير انقلاب اسلامی حضرت امام خميني(ره) فرمودند: «استعمار از مدرس مي‌ترسيد، انگلستان از مدرس مي‌ترسيد، رضاخان از مدرس مي‌ترسيد، مدرس زنده است تا تاريخ زنده است» و حضرت امام در جايي ديگر خطاب به ملت فرمودند كه «سعي كنيد مثل مرحوم مدرس انتخاب بكنيد» و قطعاً ملت مسلمان ايران هميشه و در همه اوقات فرامين امامشان را اطاعت نمودند، انتخاب شما هم بر اساس فرمايش امام بوده و ان شاء الله همه شما مدرس‌گونه هستيد و بوده‌ايد و اينجا اجازه بدهيد من يك كلامي را از مرحوم مدرس (رضوان‌الله‌عليه) كه نوشته‌ام از باب يادآوري تقديم كرده و رفع نمايم.

          وی در جمع نمایندگان مجلس چهارم یادآور میشود که همگي واقف هستيم كه روح آن شهيد و روح پرفتوح و مطهر امام عظيم‌الشأن و همچنين خواست قلبي قائد عظيم‌الشأن انقلاب حضرت امام خامنه‌اي و مردم شريف ايران از مجلس‌ها و خصوصاً مجلس چهارم اين است كه همانند مرحوم مدرس زندگي كنيم و مانند او ره در تصويب لوايح و طرح‌ها عمل كنيم و اگر خداي ناكرده در جايي نارسايي يا بيعدالتي يا پارتي‌بازي يا خلاف اسلامي را مشاهده كرديم همانند او فرياد بزنيم.

 و این زادسرجیرفتی است که به عنوان یک مخبر در مجلس چهارم برای تصویب طرح در پایان سخنانش می‌گوید: اميدواريم كه مجلس با اتفاق آراء اين طرح را به تصويب برساند كه روز دهم آذرماه كه مصادف است با شهادت مظلومانه آن شهيد والامقام كه در 27 رمضان‌المبارك 1316 شمسي، ظاهراً بدست دژخيمان رضاخاني به شهادت رسيده است مجلس چهارم افتخاري ديگر اضافه كنند. و همین بس امروز دهم آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله شهید سیدحسن مدرس به عنوان روز مجلس نامگذاری می‌شود که در این زمینه به گفت‌وگویی با این فعال سیاسی و نماینده ادوار مختلف مجلس نشستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی زادسرجيرفتی یاد و خاطره این شهید مجتهد و عالم را گرامی داشت و گفت: مدرس برای ما تنها یك اسم نیست، بلكه رسم است و او صرفاً یك فرد نیست بلكه یك ملت و فرهنگ بزرگ برای ایران اسلامی به شمار می‌آید و ایشان به عنوان یك اسطوره تاریخی، سیاست‌مداری واقعی بود و هیچگاه در دوران حیات خود سیاسی‌كاری نكرد.

وی تصریح کرد: شهید آیت‌الله مدرس اسلام‌گرا بود و خدا‌سالار، نه حزب‌گرا و دشمن‌سالار، صداقت‌گفتار بود و درست‌كردار، نه ظاهرساز و دغل‌كار كه نمایندگان مجلس نیز باید با تأسی از این شخصیت برجسته در راستای خدمت به نظام و مردم آن اقدام كنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در ادوار مختلف مجلس خاطرنشان کرد: شهید مدرس قبل از اینكه اقدام به طرح جمله معروف «سیاست ما عین دیانت ماست» كند، آن را در عمل تمام احوالات و ابعاد زندگانی خود پیاده كرد و ایشان دیانت و سیاست را لازم و ملزوم یكدیگر می‌دانست و در راستای اجرایی شدن این اصل، به بهانه شعار كهنه‌ استعمار پیر كه «سیاست پدر و مادر ندارد»، دین را قربانی سیاست‌بازان حرفه‌ای نكرد و سر موكلان خود را با كلاه گشاد «سیاست است دیگر» نپوشاند.

وی ادامه داد: اما امروز با صد تأسف برخی مقامات تسلیم این تز كه سیاست پدر و مادر ندارد، شده‌اند و گاهی مواقع با دادن آمارها و گزارش‌های ساختگی و سر دادن شعارهای غیر عملی مخالف راه صحیح حركت می‌كنند.

زادسرجیرفتی معنای واقعی سیاست را تدبیر زندگی و از خاك به خدا رسیدن خواند و خاطرنشان كرد: بنده در ارزیابی‌های خود به جز امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب كمتر كسی از مقامات نظام را دیده‌ام كه به این شعار شهید مدرس اهمیت داده و در راستای اجرای كامل آن در هر شرایطی اقدام كنند.

امام جمعه سابق اسدآباد و این فعال سیاسی با بیان اینکه آيت‌الله شهيد مدرس اسوه و الگوی هميشگی نمايندگی ملت‌ها و خصوصاً در جمهوری اسلامی بوده و هست، افزود: این شهید والامقام یک بسیجی به تمام معنا بود که باید یک الگوی برای هر نماینده مجلسی باشد.

وی ابراز داشت: فاصله ما و نمایندگان ما با شهید مدرس از زمین تا آسمان است و ما توقع نداریم، نمایندگان ما مانند شهید مدرس سخن گویند، مثل او زندگی ساده‌ای داشته باشند، از مرگ نهراسند و یا مانند وی هر روز گزارش‌هایی درباره عملكرد خود به مردم داشته باشند، ولی به هر حال لازم است تا حدودی حركات و رفتار خود را به این مرد بزرگ و همیشه زنده شبیه و نزدیك كنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبراباد در دوره مختلف مجلس یادآور شد: شهید مدرس رانت‌خوار نبود و با اهل اختلاس كنار نیامد و  هیچگاه رفیق‌باز نشد و با شعار شایسته‌سالاری، قوم ‌و خویش گزینی نكرد.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: شهید مدرس ضمن شناسایی مطالبات مردم برای دفع ظلم، رفع فقر و محو تبعیض، از هیچ تلاشی دریغ نكرد و  لازم است هر یك از نمایندگان مجلس با نزدیكی مواضع و رفتار خود به این مرد بزرگ و مؤثر در راستای دست‌یابی به اهداف متعالی نظام و خدمت‌رسانی به مردم فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام/ن 

         برچسب‌ها

        زادسرجیرفتی،شهید مدرس، روز مجلس، مجلس چهارم، طرح تصویب سالروز شهادت مدرس به عنوان روز مجلس

 

       منبع اول:


           منبع دوم:
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...