http://masoud2nouri.rozup.ir/facenama/_11.gifادامه . . .

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا اباالفضل ‌العباس، یا باب ‌الحوائج، و علی آبائک الطيبين‌ الطاهرين ‌المنتجبين .

سلام بر عشق پهلوانان عالم، "ابوالفضل‌العباس" عليه‌السلام

يا عباس‌بن‌علی،"تو" را "ابوالفضل" فرموده‌اند، نه فقط از آن روی که «ابوالفضل» هستی، بل از آن باب که حقیقتاً «"بابا"ی فضل و "پدر" تمام فضائل هستی» و هیچ کس به مقام شامخ و والای تو دست نیافته است. چه فضلی از این بالاتر که تو علمدار حسین استی(علیه السلام). از لحظه‌ای که زاده‌ی زهرای بتول سلام‌الله علیها و عليه، علم سپاه الهی، محمدی و علوی‌اش را، در دستان سترگ و بازوان توانمندِ تو سپرد، دیگر هرگز رنگ زمین به خود نديد، مگر در کنار رودخانه‌ی تاریخی «علقمی».

ای "ماه"، ای ماهتاب، ای بالاتر از آفتاب، ای زلال‌تر از آب و ممیز از سراب، ای بر یاری دین بی‌تاب، ای مظهر اسلام ناب، ای قمر منیر آسمان خورشيد عالمتاب. آری، آری، تو ماه آسمان هفتم آل محمد صلی‌الله‌علیه و آله‌ و سلم شده‌ای، زیرا شب ساخته و پرداخته‌ی شب‌دلان يزيدی را، بر سیدالشهداء که خورشید فروزان کیهان هستی است، روز روشن ساخته‌اید.

 ای "شب‌شکن"، ای آن که هرگاه و هر لحظه که در آسمان کربلا نظر فکندی، نور نیر تو ای نور علی نور، شب ظلمانی شب‌پرستانِ شب پره را، با فلق سحری‌اش، در هم درید و بارها و بارها، آن گرگ صفتان کفتارخصال را، به فرار مجبور ساخت و از آن پس است كه افق ديدگاه آزادگان عالم، با فلق تو ، «شر ما خلق»، را تميز می‌دهند.

يكی از القاب زیبا و دلنشین دیگرت، ای مفتخر به سقایی حرم پرحریم اهل بیت خاتم الانبیاء صلی‌الله‌علیه و آله‌ و سلم، "سقا" است، زیرا نه تنها به کرات تشنه لبان اهل خیام کربلا، در جبهه‌ی حسین علیه السلام را، سیراب ساختی، که از روز تاریخی عاشورا و تا قیام قیامت، هر تشنه‌ی صداقت، عدالت، مساوات، آزادگی، مروت، شجاعت، شهامت، صراحت، درایت و از این گونه خصال و صفات را، سیراب کرده و خواهی کرد. الله اکبر از آن عظمت، الله‌اكبر از آن کار اعظمِ "تو" ای بزرگ‌تر از وهم، خیال، تصویر و تصور چون منی، كه درست در وسط رود علقمی، كاری كردی كارستان.

 "الله‌اکبر" از آن لحظه‌ها، و "لا اله الا الله" از آن ثانيه‌ها، قطعاً و یقیناً که مصداق و نمونه نداشته و ندارند و همه بزرگان تاریخ، همه و همه، در مقابل جلال و جبروت آن صحنه‌ی بی نظیر ثبت شده در دل حماسه‌های خلق شده از آدم ابوالبشر تا دميدن صور اسرافيل، سر تعظيم فرود آورده و خواهند آورد، بدان دليل كه شكوه، شوكت و زيبايی آن كار تماشايی و وصف ناشدنی، همه‌ی عاقلان عالم را خيره كرده است.

 سبحان‌الله، آب رسيده به لب خشکیده‌ات را ننوشیده و آن را ناكام كردی، البته كه به احترام لب و دهان خشک اولاد علی و حسین علیهما‌السلام، آب را بر رودخانه‌ی خروشان علقمی، پس فرستادی و تا "اذا زلزلت‌الارض زلزال‌ها"، این آرزوی بزرگ «علقمی» را بر دلش گذاشتی، و هنوز که هنوز است "علقمی" شيرين، در حسرت عدم لیاقتش از تر كردن لب‌های خشک تو می‌سوزد و می‌سوزد، و با آه و ناله خودش را به فرات و دجله می‌زند و سرانجام به دريا می‌اندازد، تا با شوری آن، كمی از شرمندگی بسيار خود، بكاهد.

سلامت باد ای "پرچم‌دار"، آخر مگر محتمل است که خامس آل عبا صلوات الله علیهم اجمعین، سخنی نسنجیده بگوید، و عملی بیهوده فاعل گردد، و مسؤولیتی را ناروا واگذار کند، و منصبی را به ناحق، اعطا نماید، اصلاً و ابداً، پرچمداری حسین و حسینیان را از خروج اباعبدالله از مدینه، تا ورود جمله‌ی اهل اسلام و شهادت به عدنان موعود، فقط و فقط تو را سزاست، که حتی برای یک لحظه هم بیرق حسینی را که در يثرب بر بالای سر سیدالشهداء به اهتزاز درآوردی، دیگر هرگز پایین نیامد مگر بعد از قطع دو دست مبارک و مقدست در ساحل «رود علقمی».

درودت باد ای "سپه‌سالار"، ای علوی تبار، ای یادگار حیدر کرار، ای یاورِ یاور کردگار، ای دلبر و دلداده‌ی دلدار، ای مرد، ای عشق، ای عاشق، ای حبیب، ای محبوب دل حسین و زینب و سجاد، صلوات الله علیهم، و دل دل‌داران عالم. ای فرمانده‌ی کل قوای نهضت اسلام و سپه‌سالار سپاه قرآن، و ارتشبد ارتش حسین عليه‌السلام. من و از تو گفتن نشاید و جفاست، تو و از من خواندن نه مروت است كه کرامت و بنده پروری تو را بيش از پيش به رخ می‌كشد و در باور می‌نشاند. بر من ببخشای این جسارت را، و بر من بباران فضلی از فضائل بی‌نهایتت را، ای ابوالفضل‌العباس‌بن‌علی عليهم‌السلام.

لقب بس شنیدنی و گوش‌نواز و منحصر به فرد دیگرت، ای دریای فضیلت‌ها و اقیانوس وفاها، و ای آسمانی از صفا، «حامی‌الظعینه» همی باشد، که در بین تمام پیامبران الهی و حضرات معصومین، این لقبی اختصاصی است، «حامی بانوان». ارباب لغت فرموده‌اند، الظعینه، به زنی گفته می‌شود که در کجاوه نشسته باشد، بنابراین ای بسا که افتخار حمایت الهی و آسمانیت از عمه‌ی بی همتایت بعد از ام‌الائمه سلام الله علیهما، یعنی زینب كبری، عقیله بنی‌هاشم است، ای ماه بنی‌هاشم ،که تا آخرین قطره‌ی خونت از حضرت باعظمتش که به راستی اعظم، بود و از ديگر دختران امام و مولایت، لحظه‌ای کوتاهی و کم توجهی هم، نکردی.

«السلام علیک یا حامی‌الظعینه»

یا "باب‌الحوائج"، شیعیان پدرت که ابوتراب است كه درود خدا بر او باد، و مریدان برادرت که سیدالشهداء است كه سلام خدا نثارش باد، "تو" می‌دانی ترانه‌های آنان را خطاب به حضرتت ای ابوالفضل‌العباس(ع)، كه در سراسر جهان، در هر ثانیه و دقیقه، میلیون‌ها و ميليون‌ها بار تکرار می‌كنند که : یا باب‌الحوائج، یا اباالفضل‌العباس، یا قمر بنی‌هاشم، کمکم کن، مشکلم را بگشا، راه را نشانم بده، يا باب‌الحوائج، حاجت روایم کن، حاجاتم را برآورده بفرما، خدایا به حق باب‌الحوائج ابوالفضل‌العباس، عاقبت به خیرمان بگردان، خدايا تو را به حق ابوالفضل‌العباس که باب‌الحوائج است، مراد این مریدش را عطا بفرما. و . و . . .، و اختصاصی ايرانی‌های ابوالفضلی هم، كه دها و صدها ميليون بار استماع فرموده‌ايد كه؛ «ابوالفضل علمدار، خامنه‌ای را نگه دار».

 البته که این لقب از آن امام هفتم و ثامن الحجج و همه ائمه‌ی هدی صلوات الله‌و سلامه عليهما و عليهم اجمعين، بوده و هست و خواهد بود، اما باب الحوائجی تو ای سرباز فداکار و پاک باخته‌ی امام و برادرت، حال و هوایی خاص و دگر دارد.

«کبش‌الکتیبه»، نشان پرافتخار و مدال طلایی و الهی حسین علیه السلام است، که به شخص شخیص تو، ای حصن حصین حرم خامس آل عبا، اهدا گردیده است، چون که در هدایت لشکریان و فرماندهی افسران و تدبیر امور جنگ، گوی سبقت را از همه‌ی هادیان لشکری و فرماندهان نظامی و جنگجویان نام‌آور تاريخ و جهان، ربوده‌ای و در دفاع و وفا همتا نداری، ای «قهرمان علقمی»، که دیگر لقب خاصِ خاص شما است. "كبش‌الكتيبه" بودنت را، حتی عناصر خود فروخته و آدم‌كش بعثی و عفلقی دريافته‌اند و می‌دانند كه تو ميرِ غضب هم هستی، و بدين سبب به شدت از "تو" ای برای آنان عباس، به شدت می‌ترسند و حساب می‌برند و ما خود به چشمان خود ديده‌ايم كه نگهبانان بعثی اتوبوس‌های حامل زائران عظيم‌الشأنت، هرگاه كه از مقابل بارگاه ملكوتی و با ابهت و پرصلابت و صولتت، می‌گذشتيم بی اختيار به پا می‌خواستند و "كبش‌الكتيبه"، سپاه حسين را، سلام نظامی می‌دادند. اگرچه خود می‌دانستند كه در لشكر پزيد خدمت می‌كنند و صدام لعين و معدوم، خود يك يزيد ديگر است.

آنچه را که این قلم بی مقدار با بضاعت مزجات خويش، و با استمداد از کتاب ارزشمند و گران‌سنگ «زنـدگـانـى حـضـرت ابـوالفـضـل العباس علیه السلام»، به قلم توانمند «باقر شریف‌القریشی»، و ترجمه‌ی سید حسن اسلامى، و چاپ دفتر انتشارات اسلامى، بر جای می‌گذارد، قطره‌ای از اقیانوس، ذره‌ای از خورشید، و خردلی از خروار، ابوالفضل‌العباس علیه‌السلام هم، که ابوالفضائل است، نیست.

برجستگی‌های ساحت اقدسش را ائمه‌ی هدی علیهم‌السلام ، سیدالساجدین و صادق آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم، آن‌گونه که حق باب‌الحوائج، قمر بنی‌هاشم علیه‌السلام، که به "کبش‌الکتیبه"‌ی حسین و "حامی‌الظعینه"‌ی کربلا هم شهرت دارد، می‌باشد، بیان فرموده‌اند، که سروده‌های امثال آنان، "ابوالفضل" را سزاست، نه آنچه را كه . . . .،.

امام سجاد فرموده‌اند: (مضمون)

 رحمت واسعه و غفران بی‌کران ذات اقدس احدیت جلت‌عظمته، نثار عموی گرانقدرم که به راستی از خود گذشت و حقیقتاً خود را فدای امام و برادرش ساخت، و الحق که از امتحان الهی سربلند به درآمد و نمره‌ی بیست قرآن را، در کارنامه خویش به ثبت رسانید. عمویم «عباس» را در قیامت مقامی اعطا کنند که تمام شهیدان از اولین تا آخرین، بر آن منزلت غبطه خورند. پروردگار ودود و غفور و شکور، معوض دستان قطع شده‌ی عمویم عباس (ع) را، دو بال عطا فرماید تا در بهشت برین به طیران و تماشا بپردازد.

امام صادق علیه‌السلام نیز فرموده‌اند: (مضمون)

 تیزبینی ویژه‌ی عمویم عباس را، فقط تیزبینان عالم ناسوت درک می‌کنند، و بر چشم بصیرت بین فرزند "ام‌البنین" علیها سلام الله، احسنت و آفرین می‌گویند. ایمان چون کوه استوار او به مولايش را، هیچ طوفان سهمگینی، حتی کربلای شدیداً طوفانی، مردد نساخت، و به اندازه یک پلک بر هم زدنی هم، در حقانیت بردارش و حمایت از امامش، شک نکرد. آن گونه که مادر مکرم و جلیل‌القدرش "ام‌البنين"، حسنین فاطمه سلام‌الله‌عليها و عليهما را، در هرحال و هر كمتراز ثانيه‌ای، بر پسران خود، ارجح می‌دانست. اين دامن اطهر بود كه پرورش يافته‌ی برومندش توانست"ابوالفضائل" را، اعطای تاريخ و بشريت بنمايد.

جهادِ "ابوالفضل" در رکاب امام حسین علیه السلام، از دیگر ویژگی‌های زاده‌ی "ام‌البنین" (مادر پسران)، سلام الله علیها، است، كه مورد تأکید صادق آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم، قرار گرفته است.

امام عصر بقيت‌‌‌‌الله‌الاعظم عجل اللّه تعالى فرجه‌الشريف و ارواحنا لتراب مقدمه‌الفداء نيز، عموی بی‌نظيرش كه باعث افتخار اهل بهشت و مايه‌ی مباهات خدا بر فرشتگان است، چنين توصيف می‌فرمايد : (مضمون)

هم‌زبانی و هم‌دلی وهم‌راهی عموی با جبروت و كبريائيم، با بهترين اولاد بشر در كربلا، او را ضرب‌المثل نوع بشر در طول تاريخ بعد از كربلا ساخته است.

بدين سبب آباد كننده‌ی بی‌مانند آن سرای خود شد اولاً، و مثل و نمونه برای اهل تقوا و فضيلت گرديد ثانياً.

شهيد پاك‌باخته بودن را، در عمل، معنی كرد، و فنای در خدا را، با بذل برادران و فرزندان و دار و ندار خود، و با فنا شدن در راه حسين علیه السّلام، به اثبات رسانيد، كه حسين جلوگه خدا در زمين است.

محافظ بودن خود را چه زيبا، با حفاظت تاريخی‌اش از ولی خدا و امام‌الاتقياء به نمايش گذاشت.

سعی وافرش بر سيراب ساختن لب تشنگان كربلا و زوددن غبار غم از چهره‌ی مبارك پسر فاطمه سلام‌الله عليهما، و نرساندن آب به لب تشنه‌ی خود در وسط نهری عظيم و ننوشيدن آن به ياد لب‌های بچه‌های امامش كه عطشانان كربلا بودند، او را اسطوره‌ی مثال زدنی تاريخ بشر ساخته است.

اين حقير سراپا تقصير، حاضر است كه همه‌ی عمرش را بدهد و یکی از یا "اباالفضل"های، پهلوان پهلوانان جهان، حسین رضازاده را بگیرد، اگر بدهد؟. همان رضازاده‌ای را منظور است كه طنين بانگ رسای "يا اباالفضل"اش، نام نامی و مبارك سقای كربلا را، دگر باره با گوش جهانيان آشنا ساخت. ان‌شاءالله كه در تمام ابعاد زندگی‌اش، "ابوالفضل"ی، زيست كرده و خواهد كرد.

 یا اباالفضل و یا باب‌الحوائج، الهی به قربانت بگردم، حاجت روايم بگردان.

و . و . . .، چه بسيار است از تو گفتن و چه بی‌شمار است از سماحتت نوشتن، كه ما را سعادت نصيب نگرديد.

حسن ختام اين مقال را با غزلی از حافظ در وصف حضرت ابوالفضل‌العباس علیه السلام، تقديم می‌نمايد كه متن و محتوا و ادبيات اين نوشتار را، مزين فرمايد :

شاه شمشاد قدان خسرو شیرین دهنان

كه به مژگان شكند قلب همه صف شكنان‏

مست بگذشت و نظر بر من درویش انداخت

گفت ای چشم و چراغ همه شیرین سخنان‏

تا كی از سیم و زرت كیسه تهی خواهد بود

 بنده‏‌ی من شو و برخور ز همه سیم‌ تنان‏

كمتر از ذره نه‏ای پست مشو مهر بورز

تا به خلوتگه خورشید رسی چرخ زنان‏

بر جهان تكیه مكن ور قدحی "می" داری

شادی زهره جبينان خور و نازک بدنان

دامن دوست به دست آر وز دشمن بگسل

 مرد یزدان شو و فارغ گذر از اهرمنان

پیر پیمانه ‏كش من كه روانش خوش باد

گفت پرهیز كن از صحبت پیمان شكنان‏

با صبا در چمن لاله سحر می‏گفتم

كه شهیدان كه‏اند این همه خونین كفنان

گفت حافظ من و تو محرم این راز نه‏ایم

از می لعل حكایت كن و شیرین دهنان‏

"حافظ شیرازی" غزل شماره 384 –

والسلام عليكم و علی جميع عبادالله‌الصالحين

طلبه‌ی بسيجی؛

زادسرجيرفتی

(سوم شعبان‌المعظم 1430

1388/05/04

=====

پخش زنده و مستقيم مراسم حرم حضرت ابوالفضل العباس عليه السلامادامه . . .

=====

من ندانسته و نمی‌دانم كه تو كيستی، فقط اين را می‌دانم كه تو حسينی(ع) و به من ياد داده‌اند كه اگر حسين(ع) نبود هيچ پيامبر، امام و معصومی صلوات‌الله عليهم اجمعين، نبود و هيچ آئينی از اديان الهی پا برجا نمانده بود. .>ادامه‌ . . .

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...