این‌ها حرف‌های غیر مسلمان‌هاست. حرف‌های دانشمندان است كه سال‌های سال،ده ها سال طبابت كرده‌اند و در آزمایشگاه‌ها كار كرده‌اند و  به اینجا رسیده‌اند و شاید خدا می‌داند چقدر برای آن‌ها سخت بوده كه این‌‌ها را رسما اعلام كنند. اینقدر مطلب روزه مهم و بزرگ كه این‌چنین آدم‌هایی اذعان كرده‌اند  و اعتراف كرده‌اند. این‌ها حرف‌های آن‌هاست فكر نكنید حرف من است. دقت كنید،به آن‌هایی كه روزه نمی‌گیرند بگویید چه در گرانبهایی را از دست ميدهند برای وجود خودشان اصلا تكلیف الهی هیچ ،برای سلامت خودشان روزه بگيرند.ادامه . . .

 

بازدید تا تاریخ 17 خرداد 1395: 3565

 

اعوذبالله من‌الشيطان‌الرجيم

سلام علیكم و رحمه الله و بركاته

بسم الله الرحمن الرحیم

 اوصیكم و نفسی بتقوی الله و نظم امركم

بندگان خوب خدا، ای آنان كه مشمول درود خدا قرار گرفته‌اید، سلام و  درود به محضر مبارك شما روزه‌داران ماه مبارك رمضان و شما بندگان خوب پروردگار، شما و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌كنم، خصوصاً در این ماه تقوی، ماه خدا، ماه مبارك رمضان.

قال امیرالمومنین علیه السلام : "صوم القلب خیر من صیام اللسان، و صوم اللسان خیر من صیام البطن". روزه قلب بهتر از روزه زبان است و روزه زبان بهتر از روزه شکم است. غرر الحکم، ج 1، ص 417، ح 80 "،

روزه را سه قسم دانستند كه عرض خواهم كرد:

1-  روزه‌ی عمومی است كه همه‌ی مردم مسلمان از مبطلات روزه، از اذان صبح تا اذان مغرب امساك می كنند. این روزه،روزه‌ی عمومی است.

 2-  روزه‌ی خصوصی است كه نه فقط روزه‌ی ظاهر است، روزه‌ی باطن نيز هست. یعنی آنچه كه در ظاهر هم حرام نیست روزه‌دار بر خود حرام می‌داند.روزه‌ی عمومی يعنی روزه‌ی ظاهری ماه مبارك رمضان 30 روز است و تمام می‌شود، ولی روزه‌ی خصوصی همیشگی است،و روزه‌دار واقعی آن است كه روزه‌دار باطن باشد.

 روزه‌ی ‌باطن، یعنی در هیچ حال و زمانی دروغ نگوید، غیبت نكند، تهمت نزند و هر كار خلاف شرعی را كه خدا نهی كرده است، ترك كند و هر كاری كه خدای تبارك و تعالی امر فرموده است، اطاعت كند و انجام بدهد..

3-  یك روزه هم هست به نام روزه‌ی خصوصی الخصوصی كه روزه‌‌ی اهل معرفت است، و آن روزه‌ی قلب‌هاست، روزه‌ی دل است، یعنی فكر بد در ذهن و در قلب نمی‌آید، جز طاعت خدا در سر نمی‌پروراند، جز عشق پروردگار در قلب جای نمی‌دهد، كه عرش‌الرحمان است. ان‌شاءالله خداوند تبارك و تعالی همه‌ی ما را جزو روزه داران حقیقی و صائمین قرآنی قرار بدهد انشاءالله.

 ما چندین نوع روزه داریم در احكام  شرعیه و رساله‌های عملیه و خصوصاً آن‌‌چه را كه بنده یادداشت كرده‌ام از رساله‌ی عملیه‌ی رهبر معظم انقلاب و مرجع  تقلید جهان اسلام حضرت آیةالله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی است.

 روزه‌ی واجب مثل روزه‌ی ماه مبارك رمضان،

 روزه‌ی مستحب مثل روزه‌های شعبان و ایام البیض البته روز آخر اعتكاف روزه‌ی واجب است.

 روزه‌ی مكروه مثل روزه‌ی روز عاشورا.

روزه‌ی حرام مثل روز اول شوال كه در پیش است

روزه‌ی  عید الاضحی یا دهم ذی‌الحجه عید قربان.

 پس روزه‌ها عبارتند از واجب، مستحب، مكروه، حرام.

 روزه‌های واجب خود عبارتند از :

 روزه‌ی ماه مبارك رمضان كه ان‌شاءالله الان همه‌ی شما در حال انجام آن هستید.

روزه‌ی قضا ،كسی به هر دلیلی در ماه رمضان روزه نگرفته است.

روزه‌ی كفاره كه شرایط خاص خودش را دارد كه باید روزه گرفت.

روزه‌ی قضای پدر و مادر كه بر فرزند ذكور ارشد واجب است.

روزه‌ی كه به وسیله‌ی عهد و قسم و نذر واجب شده،

سومین روز اعتكاف حالا چه ایام البیض چه غیر ایام البیض.

 روزه‌ی بدل از قربانی در حج تمتع، روزه‌دار مشرف شده به مكه در آنجا به هر دلیلی استطاعت خرید قربانی را ندارد اجازه دادند به جای قربانی روزه بگیرد و روزه‌ی آن واجب است و بايد سه روز آن در مناسك حج و موسم حج باشد و هفت روز آن در وطن.

 راجع به روزه‌ی عمومی و روزه‌ی خصوصی و روزه‌ی خصوصی الخصوصی نیز عرض كردم كه ان‌شاءالله شما همه روزه داران خصوصی هستید یعنی به غیر از این‌كه از مبطلات نه‌گانه‌ی فهرست‌شده‌ی رساله‌های عملیه امساك می‌ورزید تا اذان مغرب، به فضل الهی چشم شما، گوش شما و ديگر اعضا و جوارح شما نيز روزه دار هستند.

دروغ بستن به خدا و پیغمبر خدا، جزو احكامی است كه  در روزه‌ی عمومی روزه را باطل می‌كند ،اما در روزه‌ی خصوصی هر دروغی روزه را باطل می‌كند، مثلا در مبطلات روزه نگاه به نامحرم را ذكر نكرده‌اند، در روزه‌ی عمومی اگر كسی خدایی ناكرده چشم چرانی كرد،به ناموس مردم نگاه آلوده داشت، نمی‌گویند روزه‌اش باطل شده است، اما در روزه‌ی خصوصی آن آدم آلوده چشم، روزه‌اش باطل است اگرچه باید امساك كند از آن موارد هشت یا نه‌گانه.

 روزه، نفس اماره را، طمع را، حرص را، شهوت را، و هماننند این‌ها را می‌كشد.

 روزه، طبیب دردهای روحی است.

 روزه اگر به مرحله‌ی خصوصی برسد، همه‌ی دردها را، و امراض روحی را مانند غیبت، حسادت، خود‌خواهی،كبر و هر چه ديگر را كه جزو نفس اماره است، دوا می‌كند.

 روزه صفای دل است.

 روزه قلب را طاهر می‌گرداند.

روزه باعث سلامت جوارح و اعضای بدن می‌شود ،كه بخشی از خطبه‌ی من در این خصوص تنظیم گردیده است.

 روزه‌دار باید در ماه رمضان ظاهر را اصلاح كند. خود به خود اصلاح ظاهر بر باطن هم تاثیر گذار است. سروران این نكته را اینجا عرضه بدارم كه ما در اسلام مأمور به ظاهر هستیم نه به باطن، این غلط است بعضی از مومنین در دل‌های مردم تفتیش اعتقادی می‌كنند، در درون خانه‌های مردم تجسس می‌كنند، این غلط است. مثلا شما بنده را در كسوت روحانیت می‌بینید، حكم اولیه‌ی اسلام این است كه شما بنده را به عنوان یك روحانی بشناسید و آنچه را كه عرفاً برای  یك روحانی انجام می دهند، عمل بكنيد، مگر خلاف آن ثابت شود، خلاف آن ثابت شود یعنی كبیره صادر شود و شما ببینید خدایی ناكرده، و یا اصرار بر صغیره. وگرنه شما در مرحله‌ی اول حق ندارید به غير ظاهر حكم بكنيد، هركسی را باید به عنوان مسلمان بدانيد و مطابق اداب اسلامی با او رفتار كرد، در بازار، در اداره، در حوزه، در دانشگاه، ما برون را می‌نگیریم  و قال را. ما ظاهر را می‌نگریم و باطن مال خداست، آن ‌كس كه درون را می‌نگرد و حال را و عالم به ذات‌الصدور است، پروردگار است. خدایی ناكرده نعوذ بالله، كار خدایی نكنید و در امور مردم مؤمن و مسلمان تجسس نكنيد. ما مامور به ظاهريم، به ظاهر مردم باید حكم كنیم.

 روزه، شكر نعمت‌های خداست،

روزه احسان به فقرا است،

روزه تضرع و خشوع و گریه در مقابل پروردگار است،

خلاصه در یك كلام روزه، انكسار نفس است كه خیلی سخت است.

 خودشكنی ،مرگ بر خودم خيلی سخت است.

 خودشكنی یعنی انكسار خودیت و منیت و آمریكای درون و استكبار درون كه لحظه به لحظه با ماست و شیطان هم رئیسش هست و در كمین نشسته است و سوگند خورده و هر لحظه آماده گمراه كردن ما می‌باشد، "فبعزتك لاغوینهم اجمعین، الا عبادك منهم‌المخلصين".لحظه به لحظه در كمین است. البته خدا هم در كمین است "انك ربك لبالمرصاد".خدا هم در كمین‌گاه نشسته است و عاقبت از آن خداست.

 خوب این بخش اول روزه.

يك نكته‌ای را در پرانتز يادآور بشويم كه همه مستحضر هستید و بودید و خواهید بود كه خطبه‌های نماز جمعه را باید استماع كنید. استماع غیر از سماع است، سماع داريد می‌روید، نشستید و يك كار دیگری می‌كنید،  یك كسی هم چیزی می‌گوید و شما می‌شنوید. استماع گوش‌ها را تیز كردن و توجه كردن و  با دقت شنیدن است.

الان كه بنده دارم با شما صحبت می‌كنم با این‌كه قنوت نماز جمعه را بخوانم" ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخره حسنه" هیچ فرقی ندارد، این گفتار بنده كه الان عرض می‌كنم  مثل نماز است و حتماً و حتماً باید  به قصد قربت باشد، و باید به نیت اخلاص  و به قصد قربت انجام بگيرد، مثل خواندن سوره‌ی حمد در دو ركعت، این دو خطبه است، این دو ركعت نماز است و باید تا آنجا كه در توان داری استماع بفرمایید.

          پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند: "صُومُواتَصحّوا" «روزه بدارید تا تندرست شوید.»

و همچنين فرموده‌اند : "اَلمِعدةُ بَیتُ کُلّ داءوَالحِمیَةُ رَأسُ کُلّ دواء « معده خانه ی تمام درد هاست  وپرهیز وامساک بالاترین داروهاست.»"

خانه‌ی هر دردی شكم است، به این شكم خیلی باید توجه كرد من اول به خودم عرض می‌كنم، فرمود : و"َالحِمیَةُ رَأسُ کُلّ دواء" امساك ورزیدن و نخوردن دوای هر دردی است.

دقت كنید دكتر ژان فرو مازون فرانسوی است می‌گويد:

 روزه شستشو دهنده‌ی اعضای درون بدن است، مانند دل، كبد، شش ، كلیه و معده می‌باشد. شستشو دهنده‌ی این اعضایی كه بر شمردم كه مهمترینش كبد است روزه این‌ها را شستشو می‌دهد. دلایل علمی‌اش هم را آوردند من این‌جا وقت نیست عرض كنم.گفتند روزه این‌كه در یك مدت معین چیزی نخوردن حاصل این چیز نخوردن در معده چه فعل و انفعالاتی اتفاق می‌افتد تا این خاصیت‌ها را به بار می‌‌آورد مفصل، این‌ها حرف‌های غیر مسلمان‌هاست. حرف‌های دانشمندان است كه سال‌های سال،ده ها سال طبابت كرده‌اند و در آزمایشگاه‌ها كار كرده‌اند و  به اینجا رسیده‌اند و  شاید خدا می‌داند چقدر برای آن‌ها سخت بوده كه این‌‌ها را رسما اعلام كنند. اینقدر مطلب روزه مهم و بزرگ  كه این‌چنین آدم‌هایی اذعان كرده‌اند  و اعتراف كرده‌اند. این‌ها حرف‌های آن‌هاست فكر نكنید حرف من است. دقت كنید،به آن‌هایی كه روزه نمی‌گیرند بگویید چه در گرانبهایی را از دست ميدهند برای وجود خودشان اصلا تكلیف الهی هیچ ،برای سلامت خودشان روزه بگيرند.

 در اوایل روزه‌داری، زبان آدمی بار‌دار می‌شود. بدن زیاد عرق می‌كند دهن خیلی بد بو می‌شود، اما بعد از چند روز كم‌كم به خوبی تبدیل می‌شود. شما الان كه روز نهم است را، مقایسه كنید با روز اول، روز اول خیلی بر شما سخت گذشته اما الان بهتر است و هرچه جلوتر برویم تسلط  به نفس و شكم بیشتر می‌شود و روزه گرفتن نيز آسان‌تر خواهد شد. خدا رحمت كند دوستی بنده داشتم از 365 روز  سال را قریب به 300 روز آن را روزه بود، و فقط افطار تا افطار، غذا می‌خورد و عادت كرده بود. می‌شود بله.

 دكتر الكسیس كارل كه خیلی معروف است. نویسنده‌كتاب انسان موجود ناشناخته. می‌گوید :

در روزه گرسنگی و گاهی نوعی تحریك عصبی و ضعف جسمی است ولیكن همزمان با آن قند كبد در خون می‌ریزد، چربی‌های ذخیره شده در زیر پوست از بین می‌رود. پروتوئین‌های عضلات و غدد كنده و آزاد می‌شوند و به مصرف بافت های اصلی بدن می‌رسند در حقیقت روزه باعث می‌شود تمام اعضا مواد خاص خود را برای نگهداری تعادل محیط داخلی  و قلب  قربانی كنند و بدین سان روزه بافت‌های بدن را می‌شویدو تعویض می‌كند.

خدا رحمت كند دكتر پاك‌نژادنماینده‌ی شهید مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ی انتخابیه‌ی یزد را كه در این زمینه ید طولایی داشت ایشان فرموده است یك ماه رمضان تمام سلول‌های  و بافت بدن را بكلی تعویض می‌كند. بدن دیگری را تحویل صاحبش می‌دهد.

دكتر الكسی‌سوفورین كه روسی است می‌گوید روزه فوایدی‌دارد این‌ها را فهرست می‌كند و می‌گوید روزه این‌‌كارها را می‌كند برای درمان این امراض ؛

1-كم‌خونی، هركس كم‌خون است روزه بگیرد.

2- ضعف روده‌ها را را درمان می‌كند. به مجرد این‌كه یك ذره گرسنه می‌شويد البته به شرط این‌كه زخم معده نداشته باشید. خدا رحمت كند مرحوم حضرت آیه الله مشكینی می‌فرمود كه من در روایات این‌طور استفاده می‌كنم مومن در هر شبانه‌روز یك وعده غذا می‌خورد. گفتند كسانی كه دو وعده غذا می‌خورند شكم پرستند. آنانی‌كه سه وعده می‌خورند، معذرت می‌خواهم ایشان می‌فرمود، باید بروند در آخور و كنار حیوانات بخورند. بعد خودش می‌فرمود : حالا خدا به من رحم كند كه دكتر به من گفته كه باید روزی چند بار غذا بخورید، چون زخم معده داشت.

ورم های ساده و مزمن را روزه درمان می‌كند.

 دمل‌های روی پوست را روزه درمان می‌كند

 بیماری سل را روزه درمان است، كسی كه مسلول است بداند كه درمانش در روزه است.

روماتیسم را روزه برطرف می‌كند.

 روزه شفا می‌دهد بیماری‌های چشمی را،

 روزه بيماری‌ها درمان ‌می‌كند امتحان كنید حتی در غیر ماه رمضان.

 مرض قند را روزه درمان می‌‌كند،

  تمام امراض را روزه درمان می‌كند.

 این دانشمند روسی می‌گوید روزه دارای چند روز است  یكی آب‌درمانی كما این‌كه در تاریخ داریم علی(ع) و فاطمه(س) و حسنین  در سه روز ماه مبارك رمضان با آب افطار كردند. آب‌درمانی و بسیار بسیار تاكید كردند. افطار كردن با آب.

 یكی از دانشمندان می‌گوید اولین بیماری كه در تاریخ بشر ثبت شده است ازپرخوری است و اولین درمان از روزه بوده است.

 یك دانشمند مصری در 3600 سال قبل گفته است كه انسان پرخور با یك چهارم آنچه كه می‌خورد زنده می‌ماند، و سه چهارم دیگر را نصيب پزشكان پولدار می‌گرداند. یعنی آنچه كه می‌خورد در واقع نیاز بدنش با یك چهارم آن‌چه كه خورده است تأمين می‌شود، و مابقی فشار می‌آورد به قلب به مغز به روده‌ها و مریض می‌شود، باید برود دكتر و آنان را پول‌دارتر بگرداند.

          دكتر شهید پاك نژاد می‌فرماید در طی یك ماه روزه داری جسم آدمی دارای یك جسم تازه‌ای می‌شود  و از همه‌ی سموم آزاد می‌شود.

          فیثاغورس شاگردان خود را را به روزه‌داری توصیه می‌كرد.

دكترگوئل پا  می گوید چهار پنجم بیماری‌ها از تخمیر غذا است. و باروزه‌داری اصلاح می‌شود

          سقراط مریضان خود را مجبور به روزه‌گرفتن می‌كرد و روزه‌ی طبی و چهل روزه‌ی آب درمانی و فقط آب خوردن را و كارشناسان عصر حاضر گفته‌اند.

علی‌بن ابیطالب فرمود : سه چیز حافظه را تقویت می‌كند.

1-                           مسواك كردن، چقدر این مسواك زدن سفارش شده است خدا می‌داند هر چه مطالعه می‌كنم مسواك هست.

2-                           روزه

3-                           قرائت قرآن

          باز گفته‌اند كه روزه درمان است برای چاقی، كسانی كه می‌خواهند وزن كم كنند، روزه بگيرند.

 من چند تا شعر هم یادداشت كردم كه ماه رمضان در آیینه‌ی شعر و ادب فارسی كه البته وقت گذشته و فرصت نیست بعضی از دوستان هم توصیه می‌كنند كه در ماه رمضان خطبه‌ها را خلاصه‌تر باید كرد. اجازه بدهید كه بخوانم، مخصوصاً كه یك ادیب ميهمان داریم كه باید به ايشان خوش‌آمد بگوییم.

سعدی می فرماید :

کسان که در رمضان چنگ می شکستندی

            نسیم گل بشنیدند و توبه بشکستند

حافظ می‌فرماید:

ثواب روزه و حج قبول، آن کس برد

            که خاک میکده عشق را زیارت کرد

شاطر عباس صبویی می‌فرمایید :

روزه دارم من و افطارم از آن لعل لب است

                        آری افطار رطب در رمضان مستحب است

مولانا می‌فرماید:

نی تو را هر شب مناجات و قیام 

            نی تو را در روزه پرهیز و صیام

اوحدی مراغه‌ای می‌فرماید:

روزه دار و به دیگران بخوران

                        نه مخور روز و شب شکم بدران

افشین علا هم می‌گوید:

توی سفره اش علی (ع)

                        شربت خنک نداشت

در کنار نان جو

                        او به جز نمک نداشت

زرق و برق سفره ها

                        کم نمی شود ولی

کاش زندگی کنیم

                        مثل حضرت علی (ع)

هنرجو هم می‌گوید :

نیمه شبهای علی آکنده است

                        از مناجات و دعا و زمزمه

آسمان خانه اش بارانی است

                        هر سحر، از غصه های فاطمه

باز هم می آید و در گوش چاه

                        مثل هرشب، درد دلها کرده است

آه، می دانم علی با نان خشک

                        باز امشب روزه را وا کرده است

خدایا ما را علوی قرار بده

خدایا ما را جزو پیروان راستین فاطمه قرار بده

دل امام زمان را از ما شاد بگردان

رهبر معظم انقلاب را طول عمر و سلامتی وجود مرحمت فرما

خدایا عاقبت ما را ختم به خیر بگردان

بسم الله الرحمن الرحیم انا انزلناه فی لیله القدر

خطبه‏‌ى دوم‏

بسم‏‌اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏

والحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیدنا و نبینا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما علىّ امیرالمؤمنین و حبیبته فاطمة الزّهراء و الحسن و الحسین سیدى شباب اهل الجنّة و علىّ‏بن‏الحسین و محمّدبن‏علىّ و جعفربن‏محمّد و موسى‏بن‏جعفر و علىّ‏بن‏موسى و محمّدبن‏علىّ و علىّ‏بن‏محمّد و الحسن‏بن‏علىّ و الخلف القائم المهدىّ صلواتك علیهم اجمعین و صلّ على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

اوصیكم و نفسی بتقوی الله و نظم امركم

بزرگترین ناظم عملی آموزه‌های دینی ما روزه است، نظمش آنچنان مهم و قوی است كه یك ثانیه دیرتر حق خوردنی نداری و یك ثانیه قبل از اذان مغرب حق افطاری نداری ثانیه‌ای نظم می‌دهد به مومن روزه. نظم و نسق،وقت شناسی از سحر ها و افطارهای ماه رمضان یاد بگیریم

قال الباقر علیه السلام : "لا صیام لمن عصی الامام و لا صیام لعبد ابق حتی یرجع و لا صیام لامراة ناشزة حتی تتوب و لاصیام لولد عاق حتی یبر".  روزه این افراد کامل نیست:1 - کسی که امام (رهبر) را نافرمانی کند. 2 - بنده فراری تا زمانی که برگردد. 3 - زنی که اطاعت‏شوهر نکرده تا اینکه توبه کند. 4 - فرزندی که نافرمان شده تا اینکه فرمانبردار شود. بحار الانوار ج 93، ص 295.

امام باقر (ع) فرمود: كسی كه معصیت خدا را بكند معصیت امام را بكند، گوش به حرف امام ندهد اولولامر را اطاعت نكند، روزه‌اش باطل است گرچه كه گرسنگی تحمل كند و برای بنده‌ای كه فرار بكند تا برگردد روزه ندارد. و زنی كه شوهرش را اذیت بكند تا توبه نكند روزه ندارد. و فرندی كه  پدر و مادرش را برنجاند. جوانان قربان شما كه جمعیت‌ها و صف‌های جماعت مزین به وجود نازنین شما جوانان است، یادتان باشد اگر خدایی ناكرده اف هم به پدر و مادر بگویید روزه‌تان اشكال پیدا می‌كند. "و لا تقل لهما اف" یعنی اوه مادر، اوه بابا، این را نباید بگویی،روزه‌ات مشكل‌دار می‌شود این یادتان باشد.

مناسبت‌ها :

وفات حضرت خدیجه كبری(س)،

حمله‌ی چماق‌دارن رضا خوانی به مسجد گوهر شاد،

 وروز جهانی مسجد كه هفته‌ی قبل گفتیم،

 روز 30 مرداد یعنی فردا روز آتش سوزی مسجد الاقصی  توسط رژیم صهیونیستی كه هفته‌ی قبل گفتیم ، و گفتيم كه 24 مهر 1357 صهیونیست های داخل ایران كه شاه هم اسرائیلی بود مسجد جامع كرمان را به آتش كشید.

 31 مرداد روز صنعت دفاعی است كه هفته‌ی قبل بنده عرض كردم كه جواب لجستیك و نقل و انتقالات نظامی آمریكا را، و ناو های هواپیما بر آمریكا را كه، راه افتادند به طرف خلیج فارس، خواهيم داد. گفتیم كه وزیر دفاع ما فرموده روز 31 مرداد ماه جواب خواهیم داد یعنی پس فردا كه روز صنعت دفاعی است كه ان‌شاءالله جمهوری اسلامی از نظر تجهیزات مدرن نظامی با های‌تكنولوژی جواب آمریكا را خواهد داد، و از نظر مادی آمادگی خودش را به تصویر خواهد كشانید، كه 31 مرداد شما حتما صحنه‌هایش را از سیمای جمهوری اسلامی خواهید دید.

همانطور كه گفتیم پاسخ تهدید اتمی و تهدیدهای توخالی و تحریم‌های آنچنانی آمریكا را ان‌شاءالله در روز قدس  مردم مسلمان ایران با 50 میلیون نفر خواهد آمد و مرگ بر  آمریكا سر خواهد داد.

1 شهریور روز پزشك و بزرگداشت ابن سینا است كه من در رابطه‌ی با وضعیت پزشكی  جامعه خیلی حرف دارم كه الان فرصت نیست و اگر یك وقتی فرصتی شد خواهم گفت.

2 شهریور آغاز هفته‌ی دولت است كه خطبه‌ی دوم من در این زمینه تنظیم شده است

3 شهریور اشغال ایران به وسیله‌ی متفقین است

4 شهریور ولادت كریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) است و روز اكرام و روز كارمند است كه ما در این زمینه برنامه خواهیم داشت و انشاءالله خطبه‌ی اول من هفته‌ی آینده‌ی این حقیر اگر خدا عمر داد و اجل مهلت، در رابطه‌ی با كریم اهل بیت امام مجتبی (ع) است كه حق آن امام مظلوم این است كه یك خطبه نماز جمعه‌ی مستقلا در شان و عظمت آن انشاء شود ان‌شاءالله

 خوب در رابطه ی با هفته‌ی دولت شما مستحضرید كه هر سال هفته‌ی دولت از یك هفته به شهادت شهیدین والا مقام حضرت حجه الاسلام والمسلمین دكتر باهنر نخست وزیر شهید كه آن موقع قدرت اصلی اجرایی كشور به عهده‌ی نخست وزیر بود، و شخص شخیص شهید محمد علی رجایی آن مرد آسمانی و آن مقلد واقعی كه دستبوسیش را از امام كه ملاحضه كنیم اوج عظمت روحی آن مرد خدا را در می‌یابیم. در این یك هفته هر ساله دولت‌ها، همه‌ی دولت‌ها، بعد از شهادت شهید رجایی و باهنر هرساله گزارش عملكرد می‌دادند كه آقا ما طی این یك سال گذشته این كارها را كرده‌ایم و ما همینجا از رئیس دولت در اسدآباد یعنی فرماندار محترم اسدآباد جناب آقای آزادبخت دعوت می‌كنیم و آمادگی داریم هفته‌ی آینده اگر مایل باشند گزارش كارهای خودشان را به مردم اسدآباد تقدیم كنند، ما آمادگی داریم قبل از خطبه‌ها را در اختیار جناب ایشان بگذاریم.

          خوب هر دولتی آمده است كارهایی كرده است و از خود دفاعیاتی دارد و رفته است من اینجا یك نكته‌ای را از سر صدق و از صفا ی دل لازم می‌دانم خدمت برادر عزیزمان جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری عرض كنم

جناب آقای دكتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران: هر كس موفقیت رئیس جمهور را نخواهد باید در دین و ایمان خودش شك كند. موفقیت رئیس جمهور جمهوری اسلامی آرزوی قلبی ماست. اما وظیفه‌ی خطیب بودن ما اقتضا می‌كند بعضی از مسائل را بگوییم، از باب نصیحة لائمةالمسلمین.

عملكرد دولت اصلاحات و در راسش آقای خاتمی باعث شد مردم مسلمان ایران فوج فوج به سوی شما روی بیاورند، مخصوصاً با هدایت‌های امثال آیه الله مصباح (حفظه الله)، شما چه می‌گفتید: گفتید عدالت. گفتید پول نفت سر سفره‌ها. چی گفتید؟ گفتی مساوات. گفتی مدیریت خارج شود از دست 200 نفر و بیفتد دست همه‌ی ملت و 2000 نفر.

حالا چقدر در این شعارها موفق بوده‌ای خود شما باید برای ملت توضیح بدهید. البته ما موفقیت‌های زیادی را از شما سراغ داریم. از جمله دفاع خوب و جانانه‌ی شما از اعتقادات دینی ما و آن سخنی كه در رابطه‌ی با حجه ثانی عشر حضرت بقیه الله الاعظم حجه ابن الحسن المهدی در سازمان ملل داشتيد. ما یادمان نمی‌رود كه با آن اطمینان و جرات گفتید كه دنیا بدانید كه مهدی عج ما خواهد آمد و خواهد آمد انشاءالله. این یكی از كارهای خوب شما بود.

 دست‌بوسی از معلم اول ابتدایی ،حقیقتاً كاری كردی كه هیچ رئیس جمهوری ديگر این به عقلش نرسید. كار بزرگی كردی و شیرینیش واقعا در ذائقه‌ی ما هست.

 سفر های استانی حالا البته سفرهای دور اول و دوم را من از همه جهت مفید دانسته و قبول دارم و فنی می‌دانم. سفرهای دور سوم را،اینها هم انشاءالله مفیدند اما من هنوز به این نرسیده‌ام كه این سفرها صورت بگیرد بهتر است یا نگیرد. ولی اجمالا سفرهای استانی یكی از موفقیت‌های بزرگ شماست. پركاری شما.

http://upload.comkadeh.com/images/uwwxhlifhou25sie8.jpg

البته یك سری معایب هم دولت شما و شخص شما داشتید و د؛ارید. ما حالا به یمن هفته‌ی دولت نمی‌خواهیم وارد بشویم و من یك نقدی نوشتم دو سال قبل تحت عنوان "نقد احمدی‌نژاد و دولت نهم به سبكی دیگر". سه فصل دارد، یك فصلش نقد چیست؟ و نقاد كیست؟، فصل دوم نقد و نقادی در جمهوری اسلامی، و فصل سوم نقد دولت احمدی نژاد و به تعداد حروف ابجد كه 28 است، 14 حسن از آقای احمدی‌نژاد نوشتم و 14 عیب از ايشان نوشتم،و همه را از سر دلسوزی.

الان می‌خواهم عرض كنم جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد عملكرد بد اصلاحات، بی‌توجهی به مردم، پارتی‌بازی، تبعیض، مسافرت‌های بی‌حساب و كتاب خارجی و بسيار است از اين قبيل. یك كارهای كه واقعاً هیچ دردی از این مردم را دوا نمی‌كرد. خالی‌بندی روی تیراژ روزنامه‌ها كه ما برای توسعه‌ی سیاسی آمدیم و از این مزخرفاتی كه اصلاحاتی‌ها سردادند و مردم را ناامید كردند و مردم را سوق دادند به سوی حمایت از شما و رای دادن به شما.

 جناب آقای دكتر احمدی نژاد باید كاری بكنید كه فردا مردم باز به امثال شما رای بدهند. مبادا خدایی ناكرده، شما و دولت شما باعث بشوید بعد از 8 سال دوباره مردم رو بیاورند به سوی امثال همان اصلاحاتی‌های قبلی، یا خدایی ناكرده بدتر از آنان، و این نكته‌ی بسیار مهمی است كه ان‌شاءالله از سر صدق و دلسوزی و برادرانه خدمت شما رئیس جمهور محترم عرض كردم كه باید مد نظر شما قرار بگیرد.

 

اما در رابطه‌ی با دولت من هر چه فكر كردم كه چه بگويم كه بهترين باشد، دیدم بهتر از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی چيزی نیست كه فهرست می‌كنم و مفصلش راشما می‌دانید.

"حضرت آقا" می‌فرماید دولت موظف است كه چنين باشد :

1-       جهت گیری در همه‌ی زمینه‌ها برای این باشد كه مردم متدین بار بیایند. این اولین چیزی كه می‌فرماید دولت موظف است در جهت گیری‌های سیاسی، اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی همه و همه طوری باشد كه دین مردم بارور شود، از جمله این نماز اول وقت خواندن احمدی‌ن‍ژاد و وزرایش كه حقیقتا دستشان درد نكند، حقیقتا عندالله ماجور باشند، من خود شاهد بودم به مجرد این‌كه موذن گفت الله اكبر آقای احمدی‌نژاد كه دولت را داشت اداره می‌كرد و  اوج جلسه هم بود، گفت بقیه‌ی جلسه بعد از  اذان و نماز كه من یك مقاله‌ی مفصل نوشتم و بسیار هم بازتاب داشت، راجع به اینكار احمدی‌نژاد و ما اینجا هم دیدیم كه استانداراش هم جناب آقای مرادی و هم جناب آقای پیریایی، همه و وزرایشان همین آخرین وزیری كه آمد جناب آقای مهندس محرابیان كه حقیقتاً قدوم پر خیر و بركتی داشت و توجه خاصی به نماز كرد كه ما صمیمانه تشكر می‌كنیم، و خودآقای فرماندار كه مرتب در نماز جمعه شركت می‌كند و برخی از مسئولین از جمله معاون ایشان كه من زیارت می‌كنم و از جمله سرهنگ سپاه جناب آقای خزایی و سرهنگ نیروی انتظامی جناب آقای دباغی ،همه و همه‌ی مسؤولین كه خدا از همگان قبول كند.

2-         توكل بر باطن،  و اعتماد به تحقق وعده‌های الهی كه دیروز هم فرمود "ان تصر الله ینصركم" نترسید از تهدیدات نطامی آمریكا، هیچ غلطی نمی‌تواند بكند(تكبير نمازگزاران). آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند.

توجه نكردن به این پلاكاردی كه جلوی جایگاه نماز جمعه نصب شده است خطرآفرین است توجه نكردن به این فرمایش عواقبش غیر قابل پیش‌بینی است، یعنی عدم اختلاف مقامات ارشد، كه فرمود وحدت آنانم فریضه است، یعنی واجب است مثل نماز. هر نوع اختلافی فرمود شرعاً حرام است. از این طور چیزها باید بترسیم، از بیكاری باید بترسیم از  گرانی و تورم باید بترسیم. آمریكا هیچ غلطی نتوانسته بكند و نخواهد بكند و الان همه‌ی هم و غمش این است كه تحت لوای این چیز ها بخواهد غلطی بكند كه ان شاءالله نمی‌تواند

3-       فرمود عدالت،دولت موظف است به عدالت و فساد ستیزی و حمایت از مردم

4- جهت‌گیری دولت باید با شاخص‌های سند چشم انداز،

5-  اجرای كامل سیاست های اصل44 ،

6-  حل مشكلات اقتصادی مردم. آن‌هایی كه به من خرده می‌گیرند اینجا آقا اول می‌فرماید حل مشكلات اقتصادی مردم. یعنی دنیای مردم، و بعد می‌فرماید توجه به فرهنگ ،یعنی دین مردم، چون  اگر دنیا نباشد دین نمی‌ماند. سر خود كلاه نگذاریم، شكم خالی دین نمی‌فهمد. فقر از این در بیاید، دین از آن در می‌رود. چرا گفتند مستحب است ماه رمضان نماز جماعت را زود بخوانی؟ و اگر كسی سر سفره‌ی افطاری منتظر است، مستحب است اول افطار كنی بعد نماز بخوانی‌چرا؟ چون صاحب شكم خالی، دين نخواهد داشت.

7-   رعایت دقیق قانون ،قانون عمل كردن،

8- گوش دادن به نقد‌های غیر مغرضانه،شما دیگر همه می‌دانید دولتی‌های بزرگوار در اسدآباد دیگر همه خلق و خوی امام جمعه را می‌دانند. والله به خدا در محضر قرآن در محضر نماز گزاران در حین عبادت و نماز عرض می‌كنم من هر كس خدمت كند خوشحال می‌شوم و البته هر كس كوتاهی كند ناراحت می‌شوم. خدا نبخشد آن امام جمعه‌ای را كه موفقیت فرماندار و شهردار و بخشدار و دولت را موفقیت خودش و موفیقت امام جمعه ها نداند.، و  خدا نیامرزد فرماندار و مسئول دیگری را كه موفقیت امام جمعه را موفقیت خودش و دولت نداند. وخاك بر سر آن كسی كه بین فرماندار و امام جمعه و  دیگر مقامات ارشد نظام فرق قائل شود. بین بنده و فرماندار اگر بخواهیم فرق قائل شویم دیوانگی است. اگر نظام جمهوری اسلامی كمترین آسیبی ببیند مگر به فرماندار رحم می‌كنند كه به امام جمعه رحم بكنند.

8-  قدر دانستن از نصایح علمای دین، این را آقا فرموده است، نگویید من می‌گویم آقا فرموده است به نصیحت‌های علمای دین توجه كنید.

9-  تعامل و همكاری با دیگر قوا،

10-  و نكته‌ی بسیار مهمی را فرموده به دولتی‌ها توجه به زن و بچه هایتان. آی مسؤولین دولتی آی وزرا، ای مقامات، همه و همه توجه كنید به زن و بچه‌هایتان من اول به خودم عرض می‌كنم این خیلی مهم و نكته‌ا‌ی كلیدی است.

          كمك به سیل زدگان پاكستان یادتان نرود، پاكستانی‌ها مسلمانند اكثر قریب به اتفاقشان. و سخت مضطر شدند كمكی را كه می‌توانید كمك كنید اسدآبادی‌ها.

       كمك به احداث مصلا به حساب 8888 ، و یادتان باشد مصلا روز 88/08/08 كلنگ‌زنی شد و در آن روز  توسط استاندار وقت روز ولادت امام هشتم عليه‌السلام بود،جمعه بود اسمش هم شد مصلای بزرگ امام رضاعليه‌السلام اسدآباد، و شماره حسابش هم است 8888. پول به این حساب بریزید می‌خواهیم شب 19 رمضان نماز جماعت را در محل و مكان فعلی مصلا كه بتن ریزی می‌شود آنجا اقامه كنیم و اگر خدا توفیق بدهد بنا داریم تهیه‌ی یك افطاری هم داشته باشیم كه اگر شما پول بدهید این كار را هم خواهیم كرد.

یك كلمه‌ای من هفته‌ی گذشته گفتم كه عبارت بود از خاك برسرت، خطاب به آقای مشايی، البته خاك بر سر كلمه‌‌ی خيلی بدی نیست، ولی در خصوص موضع گیری‌های زشت و به قول آیه الله مصباح بی‌شرمانه‌ی آقای مشایی من كلمه‌ای بكار بردم گفتم خاك بر سرت با این حرف زدنت، و بعداً گفتم كه خدایا كاش تو خطبه‌ی نماز جمعه این‌طور نگفته بودم و اگر خطا گفتم مرا ببخش و  منظورم از این جمله این بود كه وای بر تو ای آقای مشایی چطور می‌توانی به عنوان رئیس دفتر احمدی نژادی كه با "اللهم عجل لولیك الفرج"از این مردم رای گرفته است، این حرف‌ها را تو می‌زنید.

در پاسخ به نیاز مساجدی كه امام جماعت ندارند، شنیدم كه بعضی‌ها این ور و آن‌ور گفته‌اند كه امام جمعه به جای پرداختن به فاضلاب، چرا به اين مسأله نمی‌پردازد. اولاً بنده اولویت اول را به فاضلاب می‌دهم، آن‌هم با دلایل محكم، ثانیاً پیش نماز مساجد هیچ ربطی به امام‌جمعه ندارد و مسؤول مستقیم و قانونی آن سازمان تبلیغات است و در اسدآباد اداراه‌ی تبلیغات و رئیس  محترمش، و اگر از من امام جمعه كمكی خواستند و بنده دریغ كرده‌ام بگویند. وگرنه تامین روحانیت مورد نیاز شهرستان با امام جمعه نیست.

به شما عرض بكنم وزیر اطلاعات ادعا كرده كه 18 میلیارد دلار برای فتنه‌ی 88 ، آمریكا خرج كرده است، حالا ظاهراً بعضی‌ها می‌گفتند سند بیاورید، آیه الله جنتی گفته بود، یك میلیارد دلار دادند به سران فتنه، آقايان می‌گفتند كه سند بیاورید. وزیر اطلاعات مملكت كه حتما بدون سند نگفته كه امريكا 18 میلیارد دلار خرج كرده است، و احتمالاً یك میلیارد دلار از آن 18 ميايارد دالار هم كوفت شما شده است.

 گله‌مندی از آقای شجریان و  حیف آقای شجریان، دلمان سوخت برایت ای آقای شجريان، كه تو در آخر عمری پناهنده‌ی به شیطان شدی، از خدا بریدی و به شیطان پیوستی و ما دعا می‌كنیم كه خدا هدایتت كند

نا امیدی 53 درصد مردم آمریكا از اوضاع اقتصادی كشور از هرصدنفر 53 نفر از اوضاع اقتصادی آمریكا ناامیدند ولی نرخ اقتصادی ایران بحمدلله اجمالاً خوب گزارش شده است.

ما یك مهمان هم داریم من البته ایشان وظیفه‌اش است كه بیاید نماز جمعه، ولی من هم وظیفه‌ی خود می‌دانم كه جناب ايشان را كه به عنوان شاخص اسدآبادشناسی، می‌شناسيم، خوش‌آمد بگوييم، ما عرض می‌كنیم كه جناب آقای ابوالقاسمی شاخص اسدآباد شناسی هستند،و بنده قبل از این كه به اسدآباد بیایم در مطالعه‌ی تاریخ اسدآباد جنابش را ‌شناختم و در برنامه‌های صدا و سیما هم زیارتشان كرده‌بوديم. حضور ایشان را گرامی می‌داریم و دعا می‌كنیم خداوند همیشه به ایشان و شما توفیق بدهد كه در همه‌ی نمازهای جمعه‌ای كه در شهرستان حضور دارید شركت بكنید ان‌شاءالله

بسم الله الرحمن الرحیم

قل هوالله احد.........

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...