تئاتر تأثیرگذارترین هنر در میان مردم است

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵   ۱۷:۲۴    شماره‌ خبر : 70873

زادسر، نماينده مجلس: تاثيرات تئاتر دينی از سينما و تلويزيون ماندگارتر است

   

علی زادسر عضو كميسيون قضايی – حقوقی مجلس

گروه هنر: تئاتر بسيار تاثيرگذارتر از سينما و تلويزيون است؛ اما در جامعه ديده می‌شود كه تئاتر در ميان توده‌های مردم و يا اهل سياست غريب واقع شده ‌است. من شخصا وقتی تئاتر«شهادت خوانی انسان‌های سرگشته...» را ديدم ترغيب شدم بيشتر تئاتر ببينم.

حجت‌الاسلام والمسلمين«علی زادسر» در گفت‌وگو با روابط عمومی تئاتر شهر با بيان اين مطلب گفت: جامعه اسلامی، تعاملش با تئاتر بسيار كم است. در حاليكه تاثيرات تئاتر دينی در مقولات سياسی و اجتماعی و ... بسيار ماندگارتر است؛ زيرا تاثير بيشتری در روح و روان مخاطب دارد. عضو كميسيون قضايی،حقوقی مجلس در خصوص نمايش«شهادت خوانی انسانهای...» اظهارداشت: اين نمايش مذهبی با ديدی مثبت واقعه عاشورا و امام حسين(ع) را برای تماشاگران بيان می‌كند كه اين امر بسيار تاثيرگذار است.

«علی زادسر» گفت:در اين نمايش بازيگران نقش شان را بسيار خوب ايفا كردند و از توانمندی‌های بالايی برخوردار بودند.

وی تصريح كرد: من اگر در اين زمينه تصميم گيرنده بودم قطعا در سال 2 تا 3 تئاتر را بصورت جدی برای نمايندگان مجلس و اهل سياست به اجرا در می‌آوردم. اگر آنها نمی‌توانند نمايندگان را به تئاتر بياورند، می‌توانند تئاتر را به صحنه مجلس ببرند؛ هرچند كه آنجا نمی‌تواند پاسخگوی امكانات اجرايی خيلی خوب باشد؛ ولی بايد در اين زمينه تلاش كنند تا بتوانند هنر اصيل و تاريخی ما را به جامعه و دست‌اندركاران بشناسانند.

اين نماينده مجلس در ادامه افزود: البته من تاكنون به خاطر مشغله كاری بيشتر از 4 الی 5 تئاتر نديده‌ام و فكر می‌كنم برخی دست‌اندركاران سياسی هم اينگونه باشند و سر و كار زيادی با اين هنر نداشته باشند كه اين امر را من از چشم خود تئاتری‌ها می‌بينم؛ به علت اينكه اهالی تئاتر يا نخواستند و يا نتوانستند آنگونه كه بايد تبليغات تئاتری را منعكس كنند.

«علی زادسر» در پايان تاكيد كرد: اهالی تئاتر می‌توانند مسائل جدی جامعه را باشيوه‌ای هنرمندانه و رندانه به اهل سياست نشان دهند.

  زادسر: تئاتر، تأثیرگذارترین هنر در میان مردم است،خبرگزاری مهر

علي زادسر: تئاتر در ميان توده‌هاي مردم و اهل سياست غريب واقع شده‌است، خبرگزاری جمهوری اسلامی

تهران: 14:42 03/07/1385 

کدخبر: 65459-04-850703

سرویس: فرهنگی-هنری

نوع مطلب: خبر


حجت الاسلام و المسلمین علی زادسر نماینده جیرفت و عنبرآباد:

پس از دیدن نمایش مذهبی "شهادت خوانی انسان های ..." ترغیب شدم بیشتر تئاتر ببینم

ایسکانیوز ـ حجت الاسلام و المسلمین علی زادسر گفت: من از بازی های بازیگران نمایش مذهبی "شهادت خوانی انسان های..." بسیار خوشم آمد و پس از دیدن این نمایش ترغیب شدم که وقت بیشتری را از این پس برای تماشای هنر تئاتر بگذارم.

 

به گزارش سرویس فرهنگی هنری ایسکانیوز، وی پس از دیدار از نمایش شهادت خوانی انسان های... به روابط عمومی این نمایش در تالار قشقایی تئاتر شهر، خاطر نشان کرد: جامعه اسلامی تعاملش با تئاتر بسیار کم است ولی می توان گفت که تاثیرات دینی راجع به اسلام، امور سیاسی و اجتماعی، مسایل پیرامون جامعه و... از طریق تئاتر بسیار ماندگار است، چون تاثیر بیشتری در روح و روان آدمی دارد.
حجت الاسلام علی زادسر در زمینه تاثیرگذاری هنر تئاتر گفت: تئاتر بسیار تاثیرگذارتر از سینما و تلویزیون می تواند باشد، اما در جامعه دیده می شود که تئاتر در میان توده های مردم و یا اهل سیاست غریب واقع شده است.
نماینده و عضو کمیسیون قضایی – حقوقی مجلس اظهار داشت: من به عنوان یک آدم نوعی با توجه به فیلم ها و سریال هایی که دیده ام، می گویم تئاتر چون زنده است، تماشاچی آن را با حواس سه گانه خود لمس می کند ولی در خصوص فیلم و سریال چنین نیست به همین علت تاثیرگذاری تئاتر ماندگار است.
این نماینده مجلس هفتم شورای اسلامی در خصوص نمایش  شهادت خوانی انسان های ... اظهار داشت: در این نمایش بازیگران نقششان را بسیار خوب ایفا کردند و از توانمندی بالایی برخوردار بودند.
وی افزود: این نمایش مذهبی با دیدی خوب و مثبت واقعه عاشورا و امام حسین (ع) را دلسوزانه برای تماشاگران بیان می کند که این امر بسیار نیکو و تاثیرگذار است.
وی تصریح کرد: البته من تاکنون به خاطر مشغله کاری بیشتر از 4 الی 5 تئاتر بیشتر ندیده ام و فکر می کنم برخی دست اندرکاران سیاسی هم اینگونه باشند و سر و کار زیادی با این هنر نداشته باشند که این امر را من از چشم خود تئاتری ها می بینم به علت اینکه اهالی تئاتر یا نخواستند و یا نتوانستند آنگونه که باید تبلیغات تئاتری را منعکس کنند.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد اذعان داشت: من اگر در این زمینه تصمیم گیرنده بودم قطعا در سال 2 تا 3 تئاتر را به صورت جدی برای نمایندگان مجلس و اهل سیاست به اجرا درمی آوردم. اگر آنها نمی توانند نمایندگان را به تئاتر بیاورند می توانند تئاتر را به صحن مجلس ببرند، هر چند که آنجا نمی تواند پاسخگوی امکانات اجرایی خیلی خوب باشد ولی باید در این زمینه تلاش کنند تا بتوانند هنر اصیل و تاریخی ما را به جامعه و دست اندرکاران بشناسانند.
حجت الاسلام و المسلمین علی زادسر تاکید کرد: اهالی تئاتر می توانند مسایل جدی جامعه را به شیوه هنرمندان و رندانه به اهل سیاست نشان دهند.

      نویسنده:

نماینده جیرفت و عنبرآباد:
تئاتر تأثیرگذارترین هنر در میان مردم است
هنر تئاتر می‌تواند بسیار تاثیرگذارتر از سینما و تلویزیون باشد، اما در جامعه ما دیده می‌شود که تئاتر در میان توده مردم یا اهل سیاست غریب واقع شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی زادسر پس از دیدن نمایش "شهادت‌خوانی انسان‌های سرگشته ..." به روابط عمومی این نمایش گفت: "تعامل جامعه اسلامی با تئاتر بسیار کم است، ولی می تون گفت تاثیرات دینی اسلام در امور سیاسی و اجتماعی و ... از طریق تئاتر بسیار ماندگارتر است، چون تاثیر بیشتری در روح و روان آدمی دارد."

عضو کمیسیون قضایی - حقوقی مجلس ادامه داد: "من به عنوان یک آدم نوعی با توجه به فیلم ها و سریال هایی که دیده ام می گویم تئاتر چون زنده است، تماشاچی آن را با حواس خود لمس می کند، ولی در خصوص فیلم و سریال چنین نیست. به همین علت تاثیر تئاتر ماندگار است."

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درباره نمایش "شهادت خوانی انسان های سرگشته ..." اظهار داشت: "در این نمایش بازیگران نقش های خود را بسیار خوب ایفا کردند و از توانمندی بالایی برخوردار بودند. این نمایش مذهبی با دیدی خوب و مثبت واقعه عاشورا و امام حسین (ع) را دلسوزانه برای تماشاگران بیان می کند که این امر بسیار نیکو و تاثیرگذار است."

حجت الاسلام زادسر ادامه داد: "من از بازی های بازیگران نمایش مذهبی "شهادت خوانی ..." خوشم آمد و پس از دیدن این نمایش ترغیب شدم وقت بیشتری برای تماشای تئاتر بگذارم. البته من تاکنون به خاطر مشغله کاری بیشتر از چهار پنج تئاتر ندیده ام و فکر می کنم برخی سیاستمداران هم اینگونه باشند که این را من از چشم خود تئاتری ها می بینم. به علت اینکه اهالی تئاتر یا نخواستند یا نتوانستند آنگونه که باید تبلیغات تئاتری را منعکس کنند."

وی در پایان گفت: "من اگر در این زمینه تصمیم گیرنده بودم قطعا در سال دو تا سه تئاتر را به صورت جدی برای نمایندگان مجلس و اهل سیاست به اجرا درمی آوردم. اگر نمی توانید نمایندگان را به تئاتر بیاورید می توانید تئاتر را به صحن مجلس ببرید، هر چند امکانات آنجا نمی تواند پاسخگو باشد، ولی باید در این زمینه تلاش کنید تا بتوانید هنر اصیل و تاریخی ما را به جامعه و دست اندرکاران بشناسانید."
تاریخ انتشار، تهران: ۱۶:۲۵  ,  ۱۳۸۵/۰۷/۰۳

علي زادسر: تئاتر در ميان توده‌هاي مردم و اهل سياست غريب واقع شده‌است

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۷/۰۳‬

داخلي. فرهنگي. تئاتر. سينما.

نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: تئاتر بسيار تاثيرگذارتر از سينما و تلويزيون است ولي در جامعه تئاتر در ميان توده‌هاي مردم و يا اهل سياست غريب واقع شده است.

"علي زادسر" روز دوشنبه پس از ديدن نمايش "شهادت‌خواني انسانهاي ..." در تالار قشقايي افزود: جامعه اسلامي تعاملش با تئاتر بسيار كم است ولي مي‌توان گفت كه تاثيرات ديني راجع به اسلام، امور سياسي و اجتماعي از طريق تئاتر ماندگارتر است.

وي اظهار داشت: تئاتر چون زنده است، تماشاچي آن را با حواس سه گانه خود لمس مي‌كند ولي در خصوص فيلم و سريال چنين نيست.

به گفته وي،اهالي تئاتر مي‌توانند مسايل جدي جامعه را با شيوه هنرمندانه و رندانه به اهل سياست نشان دهند.

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...