مقام معظم رهبري در ديدار با كارگزاران نظام:

مردم و مسوولين در قبال انتخابات خبرگان و شوراها احساس تكليف كنند

مقام معظم رهبري در ديدار با كارگزاران نظام:

مردم و مسوولين در قبال انتخابات خبرگان و شوراها احساس تكليف كنند

خبرگزاري فارس: حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب، عصر امروز در ديدار سران سه قوه، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و مسئولان و كارگزاران نظام، ماه رمضان را بهار پربركت رشد و تعالي انسان خواندند و با تأكيد بر وحدت و پايداري مؤمنانه به عنوان تنها راه پيروزي و سعادت، مسئولان، آحاد مردم و گروههاي سياسي اجتماعي رابه احساس تكليف در برابر انتخابات بسيار مهم مجلس خبرگان و شوراهاي اسلامي فراخواندند.

 

به گزارش خبرگزاري فارس ،مقام معظم رهبري احساس تعهد مسئولان در پيشگاه خداوند و مردم را مهمترين زمينه جلب رحمت و بركات الهي برشمردند و با اشاره به ظرفيتهاي متعالي و فضيلتهاي گرانقدر ماه مبارك رمضان افزودند: روزه جسم و جان - و تلاش و مجاهدت براي پاك كردن دل از موجبات و عوامل شر، مي تواند اين ماه عظيم الهي را به فرصت بي نظيري براي تقويت تقوا و رستگاري تبديل كند كه مسئولين با توجه به وظايف بسيار سنگين شان بايد در اين زمينه مجاهدت بيشتري انجام دهند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به بار سنگين اما پرافتخار مسئوليت در نظام اسلامي افزودند: طاغوتهاي جهان طبيعتاً در مقابل نظامي كه با همان پيام تاريخي پيامبران براي به سعادت رساندن ملتها در تلاش است صف آرايي مي كنند اما همچنانكه در 27 سال اخير در دفاع مقدس و ديگرعرصه ها ثابت شده است وحدت، پايداري و ايمان به راه، پيروزي قطعي را نصيب ملت ايران خواهد كرد.
ايشان، مسئولان و مديران همه قوا و دستگاهها را به پرهيز جدي از ايجاد اختلاف توصيه كردند و افزودند: به لطف پروردگار، اتحاد و الفت قلبي مسئولان از هميشه بهتر و بيشتر است اما بايد در مقابل تلاشهاي اختلاف افكنانه دشمنان، به شدت هوشيار بود و اجازه نداد «اختلافات طبيعيِ فكري و سليقه اي» به دو دستگي بينجامد.
حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه تأكيد كردند: هنگامي كه نظام در كليت خود موضعي يا تصميمي مي گيرد همه بايد يك پارچه و متحد پشت سر آن موضع، بايستند كه تا به امروز اين چنين بوده و به ياري خداوند، بعد از اين هم، همينطور خواهد بود.

 
ايشان تقويت قواي سه گانه و به ويژه دولت را وظيفه همه مسئولان و مردم خواندند و افزودند: كمك به دولت، كمك به كشور است و به همين علت، اينجانب هميشه از كليت همه دولتها حمايت كرده ام.
رهبر انقلاب اسلامي با تحسين جديت، تلاش خوب و كار پرحجم دولت نهم افزودند: همه بايد رئيس جمهور را مورد تكريم قرار دهند و اگر كسي درباره عملكرد دولت حرفي دارد آن را از طريقي به گوش دولت يا مسئولان برساند اما تبليغ ناكارآمدي دولت، حتي اگر واقعيت داشته باشد صحيح نيست چه برسد به اينكه واقعيت ندارد و غيرمنصفانه است.
ايشان تضعيف قواي مقننه و قضائيه را نيز مردود دانستند و افزودند: انتقاد كردن صحيح و عاقلانه غير از ناكارآمد جلوه دادن است.
حضرت آيت الله خامنه اي، گله گزاري افراطي مسئولان از يكديگر را به ويژه در افكار عمومي، كاري غلط برشمردند و افزودند: مردم خوب ايران چه تقصيري كرده اند كه با اين گله گزاريها آنها را دلشكسته مي كنيم؟
ايشان در همين زمينه به بزرگنمايي مسائلي كه اخيراً درباره پايان جنگ و قطعنامه بيان شده اشاره كردند و افزودند: اگر اين حرفها و گله گزاريها بيان نمي شد بهتر بود اما حالا كه صورت گرفته نبايد درباره تأثير آن اغراق كرد و به گونه اي حرف زد كه انگار حادثه مهمي اتفاق افتاده است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حقايق و واقعيات جنگ تحميلي افزودند: هم مسئولان سياسي و هم مسئولان نظامي در جنگ خدمات فراوان و ضعفهايي داشتند كه برآيند آنها موجب تصميم گيري امام راحل درباره قطعنامه شد كه اطلاعات آن به طور مناسب و به تدريج در اختيار مردم قرار مي گيرد اما آنچه به عنوان برآيند همه تواناييها، ضعفها، و كوتاهي ها اتفاق افتاد مطلقاً به معناي شكست و تسليم طلبي نبود چرا كه امام عظيم الشأن امت، مظهر استقامت، ايستادگي و اميد به آينده بود و در همه تصميمات جنگ، پذيرش قطعنامه و ديگر حوادث بر همين اساس عمل كرد و به ما نيز همين روش را آموخت.
حضرت آيت الله خامنه اي شجاعت همراه با تدبير را، منش و منطق انقلاب و امام دانستند و افزودند: امروز نيز نظام اسلامي تصميمات خود را با تدبير و بصيرت اما با دليري و شجاعت و تكيه بر توان ملت مؤمن ايران اتخاذ مي كند و با به كارگيري تاكتيكهاي صحيح و منطبق با اقتضائات روز، اهداف خود را محقق مي سازد، همچنانكه در موضوع هسته اي نيز همين راه پيگيري شده است.

 
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تصميم دو سال قبل درباره تعليق غني سازي افزودند: اگر آن راه را تجربه نمي كرديم شايد امروز خود را سرزنش مي كرديم كه چرا آن روش را امتحان نكرده ايم اما اكنون با دلي محكم و تسلط كامل به پيش مي رويم و ديگر هيچكس نمي تواند دليل قابل قبولي درباره اشتباه بودن راه هسته اي كشور ارائه كند چرا كه ما آن راه ديگر را تجربه كرده ايم.
رهبر انقلاب در همين زمينه افزودند: البته دو سال قبل هم نتيجه آن كار معلوم بود و سندهاي دقيق و روشنگري كه در زمينه رخدادهاي آن روزها ثبت شده است روزي در اختيار افكار عمومي قرار خواهد گرفت اما به هر حال آن تصميم در آن هنگام لازم بود.
ايشان در جمعبندي مباحثي كه درباره موضوع هسته اي بيان كردند افزودند: سياست ما روشن است : «پيشرفت، ارائه منطق روشن و پافشاري برحق ملت بدون عقب نشيني» البته هدف ما نيز در موضوع هسته اي كاملاً واضح و انساني است.
حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه سخنانشان به تبيين اهميت انتخابات مجلس خبرگان و شوراها پرداختند و خاطرنشان كردند: هر دوي اين انتخابات، در جاي خود مهم هستند و آحاد مردم – مسئولان – مجموعه هاي گوناگون سياسي – اجتماعي و فعالان كشور بايد نسبت به اين انتخابات احساس مسئوليت كنند.
ايشان سلامت انتخابات و صيانت كامل از آراي مردم را مورد تأكيد قرار دادند و افزودند: حفظ سلامت فضاي انتخابات نيز مهم است و همه مطبوعات – رسانه ها – كساني كه از ابزارها و شيوه هاي رايانه اي استفاده مي كنند و صاحبان تريبونهاي عمومي بايد مراقب باشند كه تخريب و اهانت، فضاي انتخابات را ناسالم مي سازد و هيچگونه منطقي ندارد وجايز نيست.
رهبر انقلاب اسلامي كمك به تضمين مشاركت عمومي را وظيفه اي همگاني برشمردند و افزودند: در اين زمينه باز هم با مردم سخن خواهم گفت.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر دخالت نكردن مسئولان دولتي و نظامي در انتخابات، تهيه فهرست انتخاباتي را از جانب مسئولان و كساني كه كارهاي اجرايي دارند، نفي كردند و افزودند: بايد به گونه اي عمل كرد كه شخصيت مسئولان دولتي هيچ تأثيري در نتايج انتخابات نگذارد.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به شکست سياستهاي امريکا در منطقه به ويژه عراق، فلسطين و لبنان و تلاش براي جبران اين ناکامي ها افزودند: امريکا در تلاش است با طرح مسائل غيرواقعي کشورهاي منطقه را از جمهوري اسلامي ايران بترساند و ايران را در انزوا قرار دهد اما همانگونه که تاکنون موفق نشده اين بار نيز به نتيجه اي نخواهد رسيد.
ايشان افزودند: طرح مسائلي همچون هلال شيعي و يا تبليغات ناصحيح درخصوص قدرت فرامنطقه اي ايران در همين جهت است و دولتها و فعالان سياسي منطقه بايد هوشيار باشند.

 
حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه ايران از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي به يک قدرت تبديل شده و نشانه هاي اين قدرت در سالهاي اخير آشکارتر شده است افزودند: اقتدار نظام اسلامي به دليل تمسک به اصول اسلامي و تکيه به ملت است و اين اقتدار و قدرت هيچ تهديدي براي دولتها و ملتهاي منطقه نيست چرا که جمهوري اسلامي ايران طرفدار حق و عدالت و مخالف هرگونه ظلم و تجاوز است.
آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور در اين ديدار با ارائه گزارشي ازعملكرد يكساله دولت در بخشهاي مختلف گفت: اجراي عدالت يكي از اولويتهاي اصلي دولت نهم است و بر همين اساس در يك سال گذشته تلاش شده اعتبارهاي دولتي، تسهيلات بانكي و منابع صندوق ذخيره ارزي به صورت عادلانه در سراسر كشور توزيع شود، ضمن آنكه با آماده شدن ساز و كار توزيع سهام عدالت، اجراي آن به زودي آغاز خواهد شد.
رئيس جمهور مبارزه با مفاسد اقتصادي و ويژه خواران را از جمله اقدامات جدي و مستمر دولت براي اجراي عدالت نام برد و تأكيد كرد: مبارزه با مفاسد اقتصادي يكي از شاخص هاي امنيت سرمايه گذاري است و موجب كاهش سرمايه گذاري نخواهد شد.
آقاي احمدي نژاد با اشاره به اقدامات دولت براي حل مسائل اشتغال، ازدواج و مسكن جوانان از جمله توزيع مناسب و ارزان قيمت تسهيلات بانكي، تأسيس صندوق مهر امام رضا (ع) و حمايت از بنگاههاي زودبازده، درخصوص صادرات غيرنفتي خاطرنشان كرد: با برنامه ريزيهاي دولت، صادرات غيرنفتي نيز در سال 84، چهل درصد رشد و در شش ماهه اول سال 85 نيز پنجاه و هشت و نيم درصد رشد داشته است.
رئيس جمهور، حمايت از نوسازي دويست هزار مسكن روستايي، برنامه ريزي براي خارج كردن قيمت زمين از قيمت تمام شده مسكن، رشد صد و يك درصدي تقاضا براي سرمايه گذاري در بخش صنعت، پرداخت نقدي مبلغ خريد محصولات اصلي كشاورزي و رشد سه درصدي سرمايه گذاري در اين بخش، فعال و شفاف كردن معاملات در بازار بورس، تمركز زدايي از پايتخت، كاهش هزينه هاي دولت، ترميم حقوق بازنشستگان، افزايش اعتبارات عمراني، برنامه ريزي براي مهار تورم، اصلاح جهت گيريهاي فرهنگي، توسعه فعاليتهاي گردشگري و گنجاندن تبصره 13 در لايحه بودجه براي ساماندهي حمل و نقل شهري و صرفه جويي در سوخت را از ديگر اقدامات دولت در يك سال گذشته برشمرد و گفت: اعضاي دولت در اين مدت به 19 استان كشور سفر كرده اند كه تاكنون شصت درصد از سه هزار و سيصد مصوبه سفرهاي استاني اجرايي شده است.
رئيس جمهور همچنين با تشريح دستاوردهاي دولت در عرصه سياست خارجي به مسئله هسته اي اشاره و خاطرنشان كرد: دولت در يك سال گذشته با پيگيري رهنمودهاي مقام معظم رهبري، با سياستي فعال و پيشرو اين مسئله را پيگيري كرده است كه به رغم تبليغات و فشارهاي قدرتهاي بين المللي، يكصد و هيجده كشور عضو سازمان غيرمتعهدها، 57 كشور اسلامي، سران دي هشت و اعضاي اكو بطور صريح از حق جمهوري اسلامي ايران براي استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي حمايت كرده اند.
رئيس شورايعالي امنيت ملي با تأكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران همواره از هر امكاني براي گفت وگو و تعامل درخصوص مسئله هسته اي استفاده كرده و به اين سياست نيز ادامه خواهد داد، افزود: پيشنهاد ايران چارچوب مناسبي براي تعامل درخصوص مسئله هسته اي است و ملت ايران با استقامت و تدبير و بدون هيچگونه هراسي مسير عزت خود را ادامه خواهد داد.
انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...