ماجرای عجيب و غريب عزل شگفت‌انگيز رياست ادامه . . .

 

به فضل الهی، مهندس جواد سرحدی متخصص برجسته‌ی كشاورزی جنوب استان كرمان، باز هم رئيس سازمان جهاد كشاورزی جيرفت و كهنوج شد، اين بار با كوله باری از تجربه و شناخت خادم از خائن.

ماجراهای عجيب و غريب "جناب آقای مهندس سرحدی" رئيس "جديد" و "قديم" سازمان جهاد كشاورزی جيرفت و كهنوج را بخوانيد و عبرت بگيريد، جای دو نفر در استان كرمان خالی است كه يقين پيدا كنند تا  چه اشتياه بزرگی را مرتكب شدند و چه ظلم مضاعفی را در حق جيرفت و جنوب استان كرمان، روا داشتند.

ماجرای عجيب عزل شگفت‌انگيز رياست محترم سابق سازمان جهادكشاورزی جيرفت و كهنوج

نماينده جيرفت و عنبرآباد در مجلس‌‏هفتم:آقاي رييس‌‏جمهور! جلوي يك عزل بي‌‏سابقه رابگيريد

نماينده جيرفت و عنبرآباد در مجلس‌‏هفتم:

آقاي رييس‌‏جمهور! جلوي يك عزل بي‌‏سابقه رابگيري استاندار كرمان رييس جهاد كشاورزي جيرفت را بركنار كرده است

بسم الله الرحمن الرحيم

«رب اشرح لي صدري و يسرلي امري و احلل عقده من لساني يفقهوا قولي»

آمرزگارا تو مي‌داني كه پندارمان اين است كه همه عمر را از جواني تا ميانسالي در راه نهضت مقدس و حسيني امام خميني قدس سره‌الشريف مصروف داشته‌ايم و نظام مقدس جمهوري اسلامي او را بهترين و پاكترين حكومت در كل جهان مي‌دانيم و اوامر جانشين به حق و خلف صالحش حضرت آيت ا... معظم خامنه‌اي بزرگ را در قول و فعل گردن ميی‌نهيم و معتقديم كه اين نظام الهي مورد توجهات خاص حجت ثاني عشر حجت بن الحسن العسگري عجل ا... تعالي فرجه الشريف می‌باشد.

بار الها تو مي داني كه هيچ اراده بيروني بر گفتار و كردار امثال اين بنده سراپا تقصيرت توسط هيچ حزب و جناحي حاكم نيست و بعنوان نماينده‌ي مجلس و به گمان انجام تكليف گفته‌ايم و مي‌گوئيم، نوشته‌ايم و خواهيم نوشت.

خداوندا تو مي‌داني كه از انتخاب جناب آقاي احمدي نژاد بعنوان رئيس جمهور جمهوري اسلامي خوشحال شديم و به وعده هايش دل خوش كرديم و به جمله‌ي وزيراني كه به مجلس معرفي كرد رأي مثبت داديم و از همه‌ي وجود موفقيتش را آرزو داريم و از عمق جان براي عمل به وعده‌هاي بزرگش دعا كرده‌ايم.

ما خود را در جرگه اصولگرايان و اصلاح‌طلباني كه نايب امام زمان عليه السلام رهبر معظم، حكيم و فرزانه انقلاب اسلامي تبيين فرمودند، می‌بينيم و باور داريم كه اصولگرايی بدون اصلاحات و اصلاحات بدون اصولگرايي محقق نخواهد شد و اين دو مكمل يكديگر هستند و بعبارت روشن تر لازم و ملزوم هم مي‌باشند.

ما معتقديم كه نماينده مجلس در جمهوري اسلامي ايران چشم، گوش و زبان ملت ايران اسلامي است و بايد همانند آينه منعكس كننده همه‌ی واقعيت‌ها باشد در انعكاس موفقيت‌ها غالي نباشد و در انتقال معضلات و مشكلات راه تفريط را نپيمايد.

ما معتقديم كه ملت عزيز و مسلمان ايران بزرگ و اسلامي كارفرما و دولت برگزيده او پيمانكار است و مجلس شوراي اسلامي بايد ناظر و كارفرما بر كار پيمانكار باشد و ان شاء الله كه هست.

و اما بعد، با ذكر اين مقدمه ي كوتاه در رابطه با طرح استيضاح جناب آقاي مهندس اسكندري وزير محترم كشاورزي نكاتي چند را به استحضار نمايندگان معزز ملت رشيد و تيزبين ايران اسلامي مي‌رساند:

1- همكاران ارجمند، بنده اگر چه طرح استيضاح را كه به معني طلب توضيح و به اصطلاح امروزي‌ها شفاف سازي است، امضا كردم ولي قصد نداشتم كه تصديع نمايم، وليكن آنچه كه اين برادر كوچكتان را بر گردن داشت كه هم اينك مزاحم اوقات شريفتان كه مي گويند هر دقيقه اش مبلغ كلاني هزينه دارد، شده‌ام. مواضع عمومي و برخوردهاي مطبوعاتي برخي از اعضاي محترم هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي شد كه امثال مرا به ساخت و پاخت و داد و ستد سياسي كارانه متهم ساخته اند و برايمان خط و نشان كشيده اند و تا آنجا پيش رفته اند كه با صراحت گفته اند كه:

«تصميم گرفته شد كه وارد بازي امضاء جمع كردن و امضاء پس گرفتن طرح استيضاح وزراء نشويم.» اما باز فرمودند كه:

«عده اي طرح استيضاح را امضاء مي كنند، سپس وارد مذاكره شده و امضا را پس مي گيرند  در حاليكه هيچ كس نبايد از ابزارهاي نظارتي مجلس كه دقيق است سوء استفاده كند.»

اين دشنام‌هاي خارج از نزاكت سياسي و حكومتي و تهمت‌هاي ناروا را از جايگاه هيأت رئيسه مجلس به امثال بنده كه اولاً همكاران امثال ايشان هستيم و ثانياً با رأي ما بر آن جايگاه بلند تكيه زده‌اند و ثالثاً همه مقامات و مردم مشي و منش مثل گوينده را وقوف دارند، زده مي‌شود. اگر مذاكره‌اي صورت گرفته باشد يا صورت بگيرد توسط دولتی‌ها انجام مي شود يا مجلسی‌ها. در همين طرح استيضاح چه تماس‌ها كه گرفته نشد.

با اين وصف آيا نبايد متأسف و متأثر بود و اين در حالي است كه بايد اعضاي هيأت رئيسه در انظار عمومي و عرصه رسانه‌اي حامي و پشتيبان نمايندگان مجلس باشند و اگر حتي خداي ناكرده نماينده و يا نمايندگان اشتباهي مرتكب بشوند هيأت رئيسه بايد منطقي برخورد كند و حرمت مجلس و نمايندگان را پاس بدارد.

درست به ياد دارم كه در دوره‌هاي گذشته كه بنا به دلايلي يا يكي از مقامات ارشد و قدرتمند قبلي و فعلي بگو مگو داشتيم هيأت‌رئيسه مجلس حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين سيد رضا تقوي را ماموريت داد تا ضمن حمايت از نماينده‌ي مجلس حل و فصل كند. ولي اكنون برخي از اعضاي محترم هيأت رئيسه مدعي ما نمايندگان مي‌باشند و سخاوتمندانه از مقامات دولتي حمايت كرده و همكاران خود را تضعيف و تخريب مي‌كنند. و جا دارد كه بنده در همين بخش خاضعانه استدعا كنم كه امروز براي رضاي خدا تصميمي خداپسندانه بگيريد تا اولاً برخي از اعضاي محترم هيأت رئيسه متوجه بشوند كه اينجا مجلس شوراي اسلامي است و ثانياً وزيران محترم باور كنند كه آنان بايد تحت امر و نظارت مجلس شوراي اسلامي كار را به پيش ببرند.

2- راجع به عملكرد جناب آقاي مهندس اسكندري كه ما امروز خواهان توضيحات جناب ايشان شده‌ايم مواردي را متذكر مي‌گردد.

1- ايشان در روزگار اخذ رأي جزوه‌اي مبسوط را درخصوص كشاورزي كشور در جمع نمايندگان محترم مجلس منتشر ساخت تا رأي اعتماد بگيرند، لطفاً امروز مستند و شفاف بيان كند كه به چند تا از وعده‌هايش عمل كرده است و مصاديقي روشن بر ادعاهاي خود ارائه كند.

2- بيت الغزل ادعاهاي حضرت ايشان خودكفايي در توليد گندم بوده است،‌ دوستان محترم ديگر آمار و ارقام مستند را در اين بخش ارائه خواهند داد، بنده فقط به ذكر چند نكته بسنده مي‌كنم، نه اين كه خودكفا نشده‌ايم در سال جاري بيش از يك ميليون تن گندم وارد كرده‌ايم، آقاي وزير توضيح بدهند كه امسال چقدر گندم از استراليا، كانادا، ازبكستان و حتي مي گويند برخي كشورهاي ديگر حتي كشورهاي اروپايي وارد كرده ايم و چرا چنين شد، جشن خودكفايي گندم و آنهمه تبليغات جناب اسكندري و هزينه هاي سرسام آور به كجا انجاميد.

در اين رابطه و بحث كاهش ضايعات 13 ميليون تني محصولات كشاورزي از 70 ميليون تن انواع محصولات كشاورزي داخل كشور كه وضعيت بسي نابسامان دارد، پاسخ اين وزير محترم چيست؟ وزيري كه شماره تلفن همراه خودش را از طريق برنامه ي 20:30 در اختيار مردم قرار داد و مدعي شد كه خودش همه‌ي sms هاي تلفني را مي خوانند و جواب مي دهند، چيست. خوب است برنامه 20:30 قول ها و برنامه هايي را كه از وزير جهاد كشاورزي پخش كرده‌اند را براي جناب آقاي مهندس اسكندري ارسال كنند تا باعث يادآوري ايشان گردد.

در بيشتر استان هاي كشور مواجه هستيم با كاهش نرخ خريد گندم از كشاورزان گندم كار مثلاً در استان خراسان رضوي حدود 29% كاهش خريد گندم داشته‌ايم، در جيرفت 19% و در گيلان 11% و همينطور در خوزستان، فارس، گلستان، بوشهر، كرمان، يزد و خراسان جنوبي.

3- جناب آقاي وزير كه روزگار درازي رئيس دفتر نخيلات وزارت كشاورزي بوده‌اند و اكنون سياستگذار و تصميم‌گير كلان كشاورزي شده‌اند چه اقدامي براي توليد خرما و عرضه آن انجام داده‌اند؟ اكنون بيش از 14 ماه است كه جناب ايشان وزير جهاد كشاورزي است، زمان قابل قبولي است براي اثبات كارآمدي وي و عكس آن.

نمايندگان محترم و ملت عزيز ايران:

          جمهوري اسلامي ايران دومين كشور توليد كننده خرما مي باشد. دقت بفرمائيد كه اولين مقام توليد كنننده كه يك كشور عربي است با 39 هزار هكتار نخيلات قريب به 000/200/1 تن خرما توليد مي كند و جمهوري اسلامي ايران با 180 هزار هكتار حدود يك ميليون تن بهترين خرماي ايران كه در بم و جيرفت و بوشهر توليد مي شود حداكثر چند صد تومان فروش مي رود و بهترين خرماي كشور اولين توليد كننده خرما هر كيلويي با بيش از شش هزار تومان يعني حدود 7 دلار.

جناب وزير در رابطه با خرماي جنوب استان كرمان و ليموترش آن منطقه كه از هرمزگان تا سيستان و بلوچستان گرفتار بيماري جاروي جادوگر شده اند و تمام باغات را خشكانده است چه كرده‌اند؟

            و جناب آقاي اسكندري رئيس دفتر نخيلات وزارت كشاورزي بوده است كه اكنون به چه دليل آن را منحل ساخته است؟.

3- جناب آقاي اسكندري بعنوان وزير جهاد كشاورزي دستور انحلال دفتر امور پسته وزارتخانه را صادر كرده است و به اصطلاح در كوچك سازي دولت مساعدت فرموده است.

از جناب ايشان كه در ملاقات دو ساعته بنده كه حتي فرصت چند دقيقه صحبت كردن هم پيدا نكردم و مستمع فرمايشات ايشان بودم كه ادعاهاي بزرگ، بزرگ را مطرح مي ساخت، مي‌پرسيم.

ما روزي و روزگاري اولين صادر كننده قريب به 100% پسته در جهان بوديم و فقط شركت پسته رفسنجان يكي از پشتيبانان اصلي مردمي لشگر 41 ثارالله در جنگ حق عليه باطل بود. وليكن اكنون سهم ما به 53% تنزل پيدا كرده است و حدود 17 رقيب جدي پيدا كرده ايم و مي‌گويند به زودي كشور چين با توليد انبوه پسته سهم صادرات 850 ميليون دلاري پسته اي ما را كمتر كمتر خواهد ساخت براي چي دفتر امور پسته را منحل كرديد و چرا سرنوشت امثال شركت پسته رفسنجان چنين شده است و دليل تأسيس يك شركت ديگر پسته در استان كرمان با عنوان شركت ملي پسته ايران چيست؟

سهم كل صادرات صنايع دستي كشور حدود 150 ميليون دلار است و هيچ نوع انحلالي در هيچ كجايش صورت نگرفته و شما دفتري را كه ساليانه متصدي سهم 850 ميليون دلاري صادرات را داشته است منحل كرده‌ايد.

اكنون فصل خريد پسته در سراسر كشور خصوصاً استان كرمان كه اولين توليد كننده پسته است  مي باشد، امروز در برابر پسته كاران چه خواهيد فرمود.

4- جناب آقاي وزير پاسخ جنابعالي به مواردي كه در نامه ي سرگشاده مورخ 25/7/85 جامعه اسلامي دامپزشكان ايران به رئيس جمهور محترم آمده است چيست؟

مواردي از قبيل:

- عدم پاسخگويي به مكاتبات سازمان نظام دامپزشكي جمهوري اسلامي ايران و ايجاد اشكلات و معضلات بر سر راه آن (از جمله مسكوت گذاشتن طرح اشتغال كه حدود 14 ماه قبل تقديم ايشان شده است، عدم پذيرش سازمان نظام بعنوان عضو ستاد مبارزه با بيماري آنفولانزا و بي پاسخ گذاشتن كليه نامه ها و پيشنهادهاي اين سازمان درخصوص بيماري آنفولانزا و ساير موارد مشابه).

- پنهان كاري و عدم اطلاع رساني در امر مبارزه با بيماري بطوريكه حتي نيروهاي دانشگاهي متخصص اين رشته را از دستيابي به اطلاعات وضعيت بيماري در كشور محروم نموده‌اند.

-  بحراني شدن صنعت دام و طيور كشور به دليل عدم اطمينان به سياستهاي وزارت جهاد كشاورزي.

- كاهش و ركود برخي از توليدات واكسنهاي توليدي موسسه رازي.

5- جناب آقاي وزير تا كنون بارها و بارها فرموده ايد كه آبياري گندم بايد به صورت قطره‌اي انجام پذيرد، لطفاً بفرمائيد چگونه و براي اين مهم چه كرده ايد؟.

6-  جناب آقاي اسكندري جناب عالي تا كنون چندين نوبت با خبرنگاران برخوردهاي بسيار تندي داشته‌ايد و آنان را تلحويحي غُرزن معرفي فرموده‌ايد و گفته‌ايد كه جامعه رسانه‌هاي نماينده‌ي مردم نيست و نمايندگان مجلس را هم تهديد كرده‌ايد كه هر كس معترض شود به حوزه انتخابيه‌اش سفري كنيد، لطفاً دلايل اين نوع گفتارهاي خود را بيان فرمائيد.

در رابطه با توليدات برنج، ذرت، جو، علوفه و گوشت قرمز و سفيد و واردات آنها سخن بسيار است كه دوستان ديگر مطرح خواهند كرد، بنده يك مطلب ديگر را جو يا شده و رفع تصديع مي نمايم و منتظر پاسخ جناب آقاي وزير خواهم بود.

جناب آقاي اسكندري مي گويند جنابعالي در رابطه با عزل مديران باسابقه اي چون دكتر شريعتمدار معاون زراعت وزارت جهاد كشاورزي رئيس پژوهشكده چاي كشور و رئيس و رئيس و بنيانگذار پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي و امثالهم اقدامات عجيب و غريب انجام داده ايد كه احتمالاً دوستان ديگر موارد را مستنداً مطرح خواهند كرد و اما آنچه را كه بنده خودم شخصاً شاهد بوده‌ام به صورت فشرده مطرح مي‌كنم و از شما مي‌خواهم كه امروز در حضور ملت رشيد ايران دلايل آن عزل بي سابقه و عجيب و غريبتان را بيان فرمائيد.

لطفاً توضيح بدهيد كه دليل عزل عجيب و غريب رئيس محترم جهاد كشاورزي جيرفت و كهنوج كه در حقيقت او را شبانه عزل كرديد، چيست؟.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

نماينده جيرفت و عنبرآباد در مجلس‌‏هفتم:آقاي رييس‌‏جمهور! جلوي يك عزل بي‌‏سابقه رابگيريد

جلوي يك عزل بي‌‏سابقه رابگيريد 

 حدادعادل وكيل‌‏الدوله شده است

ماجرای عجيب عزل شگفت‌انگيز رياست

سرحدی در گفتن حقایق صريح اللهجه بود

ماجرای عجيب عزل شگفت‌انگيز رياست محترم سابق سازمان جهادكشاورزی جيرفت و كهنوج

نماينده جيرفت و عنبرآباد در مجلس‌‏هفتم:آقاي رييس‌‏جمهور! جلوي يك عزل بي‌‏سابقه رابگيريد

نماينده جيرفت و عنبرآباد در مجلس‌‏هفتم:آقاي رييس‌‏جمهور! جلوي يك عزل بي‌‏سابقه رابگيريد

سرحدی در گفتن حقايق بخش کشاورزی و اعتبارات، صريح‌الهجه بود.د

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...