همه كاربران عزيز و رشيد ملاحظه بفرمايند، بالاخص جيرفتی‌ها و عنبرآبادی‌های بزرگ، بزرگوار و آگاه به فتنه‌ی جيرفت‌زدايی توطئه‌گران، (خصوصاً شاعران و نويسندگان آن ديار ولايت‌مدار و سلحشورپرور و رزمنده‌‌ساز برای اسلام و نظام مقدس اسلامی) ، حتماً بخوانند

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

الحق كه بهشت باستان جيرفت است      تصوير بهار بی‌خزان جيرفت است

با خط خودش نوشته بين‌النحرين      آغاز تمدن جهان جيرفت است

( شاعر ولايی ع س) 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

برادر مكرم جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد زيدعزه

رياست محترم جمهوری اسلامی ايران

سلام عليكم

با احترام، پيرو مكاتبات قبلی خطاب به رئيس محترم ميراث فرهنگی كشور جناب آقای مهندس مشايی پيرامون عملكرد ناصواب مدير محترم ميراث فرهنگی كرمان راجع به ميراث فرهنگی 10هزار ساله‌ی جيرفت بزرگ و باستان، و عدم توجه جدی جناب ايشان خصوصاً در ميدان دادن به شخصی كه روزنامه‌ی وزين كيهان در سال 1383 با خبری ويژه او را؛

1-      اخراجی از دانشگاه تهران.

2-      ماركسيست.

3-      استهزاء كننده‌ی شعائر دينی و اسلامی.

4-      و . و . .

معرفی نمود، مطالب قابل تأملی را به استحضار می‌رساند:

            الف- متأسفانه مدير محترم ميراث فرهنگی كرمان كه چگونگی مدير شدنش در دولت نهم جالب است، با حمايت شديد و تعجب‌برانگيزی از فرد مورد اشارۀ در حق مردم عزيز جيرفت جفا روا داشته است، زيرا شخص مذكور مورد حمايت وی، مقابله با نام تاريخی و مبارك جيرفت بزرگ و كهن را در سرلوحه‌ی كار خويش قرار داده است و ساليانه ظرف چندماه(يك الی سه ماه) صدها ميليون تومان پول بيت‌المال را اخذ می‌نمايد و به محل زندگيش در فرنگ برمی‌گردد.

            ب- اين آقای مطمح نظر با جلب‌‌نظر برخی از مقامات جيرفت در سال 1383 (قبل از شروع مجلس هفتم)، نام يكی از بهترين ميدان‌های شهر جيرفت را به نام خود اختصاص داد و به ريش همگان خنديد كه با افشاگری «روزنامه‌ی كيهان» و با پی‌گيری جدی اينجانب و اقدام قاطع بسيجيان و حزب‌اللهيان عزيز جيرفت، تابلویی كه با نام ايشان «ميدانی» را در شهر جيرفت شرمنده كرده بود، به زير كشيده شد و آن ميدان، به نام مبارك «ميدان شهدای گمنام» مزين شد.

            ج- نامبرده از شروع كار قاچاقچيان حرفه‌ای و بين‌المللی در رابطه با قاچاق اشياء قيمتی كشف شده‌ی چندهزارساله‌ی جيرفت بزرگ و باستان(1380 و 1381) دست اندركار كاوش در منطقه بوده است و روابط بسيار حسنه‌ای نيز با رؤسای محترم دادگاه انقلاب و دادگستری وقت جيرفت داشته است و ظاهراً با كمك آن دو موفق می‌شود كه ميدان مورد اشاره را به نام خود نامگذاری كند!، و با اين حال ميليون‌ها قطعه‌ی نفيس و بی‌بديل و گرانقيمت به قاچاق رفته است و سر از موزه‌های معروف غرب و اروپا در آورده‌ است، اكنون ايشان بايد پاسخ بدهد كه چرا و چگونه آن‌همه آثار و گنج‌های ذي‌قيمت جيرفت به تاراج رفت و نامبرده هيچ‌كاری انجام نداد. مردم منطقه‌ی ما نسبت به وی خوش‌بين نيستند.

            د- سازمان ميراث فرهنگی كشور بايد توضيح منطقی و عاقل‌پسندی را از بكارگيری چنين عنصری ارائه دهد. آيا در بين باستان‌شناسان نامی، مجرب و خبره‌ی كشور، باستان شناسی يافت نمی شود كه كار كاوش باستان‌شناسی جيرفت را بر عهده بگيرد؟!. اين در حالی است كه ده‌ها باستان‌شناس، منتظر لطف و توجه مقامات ميراث فرهنگی مانده‌اند تا مشغول شناسايی مناطق باستانی كشور  بشوند و بتوانند زندگی معمولی قابل قبولی برای خود به وجود بياورند.

            بلی فرد ياد شده‌ كه مورد حمايت جدی مدير محترم ميراث فرهنگی كرمان است، به مجرد رسيدن به ايران با هياهوی تبليغاتی در رسانه‌ها و ذكر نشانی دقيق محل قبور چندهزارساله كشف شده، پای قاچاقچيان حرفه‌ای و بين‌المللی را به منطقه باز و آن افعی‌هاي خفته را بيدار می‌كند. بعد از هياهوی وی، احتمالاً چند نفر روستايی محلی به عنوان قاچاقچی اشياء عتيقه مطرح و دستگير می‌شوند و سپس بحث قاچاق اشياء مكشوفه در جيرفت به طوفان نسيان سپرده می‌شود و ديگر كسی نمی‌داند كه چگونه قطعات قيمتی پيدا شده از كشور خارج می‌شوند. از جمله‌ هياهوی اخيرش كه هنوز از فرنگ برنگشته و به منطقه نرسيده است، جنجال تازه‌ای به راه انداخت كه بياييد كه قبور پنج‌هزارساله‌ی سلاطين جيرفت را كشف كرديم كه هركدامشان چقدر اشياء قيمتی در خود جای داده‌اند. و مواردی از اين قبيل.

            ه- جناب آقای رئيس جمهور ؛ لطفاً به رئيس محترم ميراث فرهنگی كشور و وزير محترم فرهنگ‌وارشاد دستور فرماييد تا دلايل بكارگيری كلمه‌ی مجعول شخص مورد اشاره با عنوان «حوزه‌ی فرهنگی هليل‌رود» را به جای نام مبارك «فرهنگ و تمدن جيرفت» توسط مقامات ميراث فرهنگی كرمان و خبرگزاری جمهوری اسلامی در كرمان مستنداً بيان فرمايند، در اين خصوص ذكر چند مطلب ضروری است:

            1- تمدن‌ها در كنار رودها و چشمه‌ها و در يك‌كلمه آب‌ها شكل گرفته‌اند نه بر روی آنها، مثلاً تمدن بين‌النهرين كه در برابر تمدن جيرفت رنگ باخته است در ميان دو رود بزرگ دجله و فرات به وجود آمده است و نه بر روی آنها و به همين جهت هم به «تمدن بين‌النهرين» شناخته شده‌اند و نه «تمدن نهرين»، و اينچنين است «تمدن فراعنه و مصر باستان و اهرام ثلاثه». هرگز كسی نشنيده و نخوانده است كه «تمدن نهرين» ، و يا حوزه‌ی فرهنگی «دجله رود»، «فرات‌رود» و يا حوزه‌ی فرهنگی «نيل‌رود».

            2- رودخانه‌ی بزرگ و خروشان «هليل» كه از كوه‌های بزرگ مناطق بافت، ساردو و رابر سرچشمه می‌گيرد و با پيمودن بيش از 400 كيلومتر راه پرپيچ‌وخم به باتلاق معروف جازموريان فرو می‌رود، به «ديورود» مشهور است و بسياری از مورخين اين رودخانه‌ی آدم‌كش را عامل اصلی پديدآورنده و مدفون‌سازنده‌ی جيرفت بزرگ و باستان می‌دانند و درست هم هست، زيرا ميدان جولان دادن آن در جلگه‌ی جيرفت بيش از 50كيلومتر مربع تخمين زده می‌شود و محل تاخت وتازش را در مناطق كشفيات تاريخی فعلی می‌دانند و اهل جغرافيا، شهر فعلی جيرفت و حومه‌اش را تأسيس شده‌ی بر روی دلتاهای هليل‌رود می‌پندارند و البته كه هليل‌رود آدم‌كش يكی از پديدآورندگان اصلی سرزمين جيرفت باستان بوده است و خودش‌هم آن را نابود ساخته است. اكنون نيز رونق‌بخش قسمتی از جلگه‌ی جيرفت، رودخانه‌ی مشهور هليل است.

            3- نگارنده خود به چشم خود آدم كشی هليل‌رود را ديده است كه چگونه كاميون حامل ده‌ها جيرفتی بی‌گناه را (قبل از احداث‌پل) واژگون ساخت و همه‌ی آنان را بی رحمانه كشت و همان شب از بنگاه سخن‌پراكنی بريتانيا خبری بدين مضمون پخش شده است كه ؛ «ازجنوب شرق ايران خبر می‌رسد كه كاميونی در رودخانه‌ی هليل جيرفت واژگون شد و ده‌ها تن از سرنشينان آن غرق شدند».

            4- مردم جيرفت علاوه بر شاهد بودن آدم‌كشی دسته‌جمعی «ديورود»(هليل‌رود)، ناظر بودند كه اين رودخانه‌ی كه عمران ساز و تمدن‌سوز بوده و هست با چه بی‌رحمی ، شاعر نامی ديارشان مرحوم «غلامحسين بينش» را كشت (07/01/1351) و جسم بی‌جانش را در ساحل پرسنگلاخ خود رها كرد كه توسط شهيد والامقام مرتضی دليری رضوان‌ا. . . عليه، كشف و به خانواده‌ی داغدارش تحويل گرديد و بدين‌سان هليل‌رود، عيد آنان را عزا ساخت و مردمی را به سوگ وی ره نشانيد.

حتی بعد از احداث سد جيرفت هم اين رود ديوانه و پراشتلم، سيلابی مهيب و ويرانگر را به راه انداخت(سال 1371) و در مقابل چشمان مردم سيل‌زده‌ی جيرفت و مقامات مسؤول از جمله اينجانب به عنوان نماينده‌ی مجلس، خانه‌ی يك زوج مسلمان را برسرشان(در منطقه‌ی كلرود) خراب كرد و آنان را با امواج سهمگين و درهم‌شكننده خويش به ديار باقی فرستاد و كاری از هيچكس ساخته نشد و به چشمان خود ديديم كه صدها هكتار باغات چهل و پنجاه‌ساله‌ی كشاورزان جيرفتی را به شن‌زار مبدل ساخت.

            آری، اسم هليل رود برای مردم عزيز جيرفت و عنبرآباد، شيرين نيست و يادآور خاطراتی تلخ است. حالا چرا مقامات ميراث فرهنگی كرمان و دفتر خبری «ايرنا» در كرمان به رغم تذكرات فراوان از سوی مردم جيرفت باز هم به جيرفت‌زدايی مشغول هستند و مصمم هستند كه نام «هليل‌رود آدم‌كش» را جايگزين اسم مبارك و تاريخی جيرفت بگردانند، الله اعلم، كه هرگز نتوانسته‌اند و بعد از اين نيز نخواهند توانست.

            جناب آقای دكتر احمدی نژاد؛ رئيس جمهور مردمی و شجاع جمهوری اسلامی ايران، لطفاً به رئيس محترم ميراث فرهنگی كشور و وزير محترم فرهنگ و ارشاد و وزير محترم آموزش‌وپرورش دستور صريح و اكيد بدهيد تا عوامل تحت مديريت خويش را از بكارگيری واژه‌ی من‌درآوردی و مجعول « حوزه‌ی فرهنگی هليل رود» به جای «فرهنگ و تمدن جيرفت» كه نام آشنای باستان شناسان ايران و جهان است، باز بدارند و تكليف سرپرست تيم كاوش‌گران منطقه‌ی باستانی جيرفت را نيز مشخص فرمايند كه نقش او و آمد و شد وی برای ما روشن نيست.

            لازم به ذكر است:

1-   وزارت آموزش و پرورش مصوب كرده است كه تاريخ، فرهنگ و تمدن جيرفت در كتب درسي دانش آموزان گنجانده شود تا فرزندان ايران اسلامي با تاريخ 10 هزار ساله جيرفت كه مهد تمدن شرق جهان است، آشنا بشوند.

2-   يكی از نهادهای رسمی و موثق كشور رسماً و كتباً اعلام كرده است كه سرپرست تيم كاوش‌گران مناطق باستانی جيرفت در دولت حزب‌اللهی و عدالت‌محور نهم هيچ گونه مسؤولتی ندارد!!.، و اين در حالی است كه . . . ،.

                جناب آقای رئيس جمهور، لطفاً با عنايت خاص خود و دستور قاطع، قوی و خداپسند خويش، برخی از مقامات مسؤول در دولت نهم را در استان كرمان كه مخالف استان شدن جنوب  آن استان به مركزيت جيرفت هستند و  به جيرفت زدايی مشغول شده‌اند را بر سر جای خود بنشانيد و از تحريف تاريخ در آن ديار كه قريب 1500 سال قبل به نام پرافتخارش سكه ضرب شده است، ممانعت به عمل بياوريد.

باتشكر، ارادتمند

علي زادسرجيرفتي

رونوشت:        

-          جناب آقاي مشايي معاون محترم رياست جمهوري و رياست سازمان ميراث فرهنگي كشور جهت استحضار و صدور دستور پيگيري.

-          جناب آقاي صفار هرندي وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي جهت استحضار و صدور دستور پيگيري.

-          جناب آقاي فرشيدي وزير محترم آموزش و پرورش جهت استحضار و صدور دستور پيگيري.

-          جناب آقاي فياضي مديرعامل محترم خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران جهت استحضار و صدور دستور پيگيري.

در رابطه با جيرفت

جيرفت صدای آبی باران است       جولانگه عشق و غرش شيران است

كرمان اگر كه يك سبد گل باشد     جيرفت گل سر سبد كرمان است

( شاعر ولايی ع س)  
جيرفت، سرزمين تسخير ناشده و گنج ايران است   متن كامل سخنرانی نماينده‌ی مردم شريف جيرفت و عنبرآباد كه در تاريخ 21/10/1385 در مراسم اختتاميه‌ی همايش كشوری «جيرفت ، گهواره‌ی تمدن مشرق زمين» در تهران ايراد شده است
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...