خداي نيامرزد شاهان ستم‌پيشه را كه خوبی‌ها را قلب به منكرات می‌كردند و معاصي را ارزش می‌دادند و قبح آنها را می‌ريختند و مراسم نوروز مقدس و سنت‌هاي حسنه آن را آلوده ساختند و كار را به جايي رساندند كه برخي‌ها به غلط می‌پندارند ... مي‌بايست در روزهاي نخستين هر سال نيز خداي ناكرده گناه كرد و متأسفانه مقامات فرهنگی جمهوري اسلامي عزيز و مقدس هم هنوز نتوانسته‌اند اين مراسم ملي و باستاني را كه نيكو بود و بخشش را ترويج مي‌كرد و مهرباني را توصيه مي‌نمود و مردمان را خشنود مي‌ساخت، به اصل خويش برگردانند. ... حقيقتاً «نوروز» است و جشن گرفتن داردادامه‌ . . .

بسم الله الرحمن الرحيم

يا مقلب القلوب و الأبصار، يا مدبر الليل و النهار ... الخ

نوروز باستان در يك نگاه

به قلم علی زادسرجيرفتی

اگرچه پيشوايان معصوم ما صلوات‌ا...عليهم‌اجمعين، اعياد اسلامي و ديني اهل اسلام و ايمان را «قربان»، «فطر»، «غديرخم» و «جمعه» تصريح فرموده‌اند و لفظ مبارك «عيد» را براي آنها به كار برده‌اند وليكن «نوروز» كه همان جشن باستاني ايرانيان خداپرست است، حقيقتا «روزي نو» و يا «نوروز» است و جشن گرفتن و شادمانی كردن دارد، زيرا: 

اول:

ايرانی‌ها كه متمدن‌ترين قوم جهان و فرهيخته‌ترين ملت دنيا بوده‌اند، جملگی حتی‌قبل از ظهور اسلام عزيز، خداپرست بوده‌اند و بدين جهت است كه به استقبال اسلام عزيز، متعالی، مترقی و آسمانی رفتند و تمام آنچه كه مورد تأييد اسلام و قرآن قرار نگرفت كنار گذاشتند و هيچ‌گونه عناد و استكباری از خود نشان ندادند و جشن‌باستانی «نوروز» آنان نه فقط مورد تأييد اسلام قرار گرفت كه با ستايش پيشوايان اين دين مبين روبرو شد..

روزگاری بر اين ملت رشيد گذشته است كه بزرگان او ، سال را به دو فصل تقسيم كرده بودند كه ده ماه آن را زمستان می‌پنداشتند و دو ماهش را تابستان، و دورانی را نيز تابستان را هفت‌ ماه و زمستان را پنج ماه تقسيم كردند و سرانجام در عهد باستان به چهار فصل فعلی بخش شد و همچنان باقی ماند.

آغاز سال ايرانی، از زمان خلقت انسان (يعني ابتداي هزاره هفتم از تاريخ عالم) روز هرمز از ماه فروردين بوده يعني  وقتي که آفتاب در نصف النهار، در نقطه اعتدال ربيعي و طالع سرطان قرار مي گرفت.

نوروز و يا عيد باستان ايرانيان كه اكثراً زرتشتي مذهب بودند، قدمتي به حداقل روزگار حكمراني مستبدانه نمرود دارد برای اينكه بزرگان دين ما فرموده‌اند آن روزي كه خليل‌الرحمن، ابراهيم بت‌شكن (س) وارد بت‌خانه گرديد و جمله‌ي بتان را درهم شكست مگر بت بزرگ را و تبر الهي و تيزش را بر گردن آن آويخت، «نوروز» بوده است مردم بت‌پرست دورانش آن روز را براي جشن به صحرا و بيرون از شهر رفته بودند.

 

اما اولين كسي كه «نوروز» را «روز نو» و منشأ شروع سال شمسي قرار داد جمشيد پسر طهمورث می‌باشد كه از پادشاهان افسانه‌اي و اسطوره‌اي تاريخ ايران است و مراسم‌هاي خاصي را طي مدتي طولاني اجرا مي‌كردند كه در اين مختصر نمی‌گنجد.

دوم:

از قديم‌الايام رسم بوده است كه بعد از استحمام و نظافت، تن خويش را با لباس نو مي‌پوشاندند و بدن خود را معطر مي‌ساختند و در لحظه تحويل سال و شروع «نوروز» دعاي معروف «يا مقلب القلوب و الأبصار ... » را بر سر سفره‌ي هفت‌سين مي‌خواندند و با دعا و نيايش سال جديد را آغاز مي‌كردند.و آنگاه كوچكترها به زيارت بزرگترها مي‌رفتند و عرض ادب به جا مي‌آوردند و شادباش خويش را تقديم مي‌كردند و بزرگترها به وسع و توان خود به كوچكترها «عيدي» مي‌دادند و مراسم آشتي‌كنان آنان كه با يكديگر قهر كرده بودند نيز در شروع سال جديد بود.

خلاصه كلام كه از چهارشنبه‌سوري تا مراسم سيزده‌بدر، روزگار احسان بوده است و دوران صله‌ي‌رحم و موسم جشن و سرور خانواده‌ها، اقوام، ايل‌ها بوده است و نه فصل شرب‌خمر، اشتغال به فحشاء و غوطه‌ور شدن در قمارخانه‌ها وارتكاب انواع گناهان كبيره و صغيره.

 خداي نيامرزد شاهان ستم‌پيشه را كه خوبی‌ها را قلب به منكرات می‌كردند و معاصي را ارزش می‌دادند و قبح آنها را می‌ريختند و مراسم نوروز مقدس و سنت‌هاي حسنه آن را آلوده ساختند و كار را به جايي رساندند كه برخي‌ها به غلط می‌پندارند كه همانگونه كه بايد در ماه‌هاي محرم و رمضان از انجام گناهان كاست و آمار هم كاهش انواع بزه‌هاي اجتماعي را در اين دو ماه تأييد مي‌كند، مي‌بايست در روزهاي نخستين هر سال نيز خداي ناكرده گناه كرد و متأسفانه مقامات فرهنگی جمهوري اسلامي عزيز و مقدس هم هنوز نتوانسته‌اند اين مراسم ملي و باستاني را كه نيكو بود و بخشش را ترويج مي‌كرد و مهرباني را توصيه مي‌نمود و مردمان را خشنود مي‌ساخت، به اصل خويش برگردانند و «چهارشنبه‌سوري» مبدل شده است به گناه، آتش‌سوزي و مرگ‌آفريني و عزادارساختن خانواده‌ها.

 

سوم:

نوروزي را كه نياكان ما گرامي مي‌داشتند و مقدس، بنا بر برخي از دلايلي كه ذكر كرديم مورد تأييد اسلام عزيز و مقدس قرار گرفت كه شرح آن از حوصله‌ي اين نوشتار خارج است ولي به احترام آباء و اجداد مردمان شريف ايران اسلامي و علوی، نمونه‌هايي ميمون و تاريخي را به نقل از حضرت امام صادق عليه‌السلام يادآور مي‌گردد كه مؤيد آنها علامه مجلسي رضوان‌ا...تعالي‌عليه صاحب بحار‌الانوار مي‌باشد:

در حديث ((معلى بن خنيس))(9) از امام صادق(ع) ـ كه علامه مجلسى مى گويد آن را در كتب معتبر ديده است ـ به چند رخداد بزرگ در نوروز, بعد از اسلام اشاره شده است, از جمله فرمود:

«و هو اليوم الذى نزل فيه جبرئيل على النبى(ص), و هو اليوم الذى حمل فيه رسول الله(ص) اميرالمومنين(ع) على منكبه حتى رمى اصنام قريش من فوق البيت الحرام فهشمها, و كذلك ابراهيم, و هو اليوم الذى امر النبى اصحابه ان يبايعوا عليا بامره المومنين, و هو اليوم الذى وجه النبى عليا(ع) الى وادى الجن يإخذ عليهم البيعه له, و هو اليوم الذى بويع لاميرالمومنين(ع) فيه البيعه الثانيه, و هو اليوم الذى ظفر فيه باهل النهروان, و قتل ذوالثديه, و هو اليوم الذى يظهر فيه قائمنا و ولاه الامر و هو اليوم الذى يظفر فيه قائمنا بالدجال, فيصلبه على كناسه الكوفه, و ما من يوم نيروز, الا و نحن نتوقع فيه الفرج, لانه من ايامنا و ايام شيعتنا, حفظته العجم, و ضيعتموه إنتم;» .

آری نوروز، روزى است كه:

1-     آن لحظاتی كه خداوند حكيم و كريم از بندگانش عهد گرفت كه به جز او را نپرستند، «نوروز» بود.

2- آن روز كه بت‌شكن بزرگ تاريخ بشر حماسه آفريد و خليل‌الرحمن شد، «نوروز» بود.

3- آن هنگامه‌اي كه كشتي نجات نوح نبي عليه‌السلام، از طوفان رهايي يافت و بر كوه «جودي» فرود آمد و آرام گرفت و مسافرانش زندگي عادي را از نو آغازيدند «نوروز» بود.

4- در آن ساعات مقدس و مباركي كه محمديان با «ابوتراب» عليه‌السلام بيعت كردند و علوي نيز شدند، «نوروز» بود.

5- در آن لحظه‌اي كه كوفيان و عراقيان پس از بيست‌وپنج سال سكوت علي عليه‌السلام و خار در چشم و استخوان در گلويش به بارگاه مولي‌الكونين پناه بردند و هدايت و حاكميتش را مسألت كردند، «نوروز» بود.

6-  آن روز فروزان و آسماني كه امين وحي بر پيامبر امين، فرمان خدا را ابلاغ فرمود، «نوروز» بود.

7- در آن دقايق طلايي و بي‌بديلي كه مصطفي (ص)، مرتضي (ع) را بر دوش مبارك گرفت تا ولي‌ا...الاعظم، كعبه مكرمه را از لوث بت‌هاي قريشيان بت‌پرست پاك بگرداند، «نوروز» بود.

8-  آن زماني كه جنيّان عالم ، پيام پيامبر خاتم (ص) را از زبان اول‌الاوصياء (ع) مبني بر پذيرش اسلام عزيز،  دريافت كردند، «نوروز» بود.

9- در آن وقت فرخنده‌اي كه خبر خوش پيروزي اميرالمؤمنين بر نهرواني‌هاي خوارج‌نشان، در فضا طنين‌افكن شد و جهان اسلام را معطر ساخت، «نوروز» بود.

10-  مي‌گويند فرخنده روزگاري كه چشم جهانيان به جمال دلبر دلآراي خاندان محمدي منور مي‌شود و كلام دلنشين و نافذش گوش آدميان را مي‌نوازد كه «أنا المهدي» عجل‌ا...تعالي‌فرجه‌الشريف «نوروز» خواهد بود.

11-  فرموده‌اند كه دوران شكست «دجال» آخرالزمان بدست توانا و الهي مهدي زهراء سلام‌ا...عليها شروعش در «نوروز» خواهد بود.

12- «نوروز» را دليل معاد و روز محشر كبری دانسته‌اند كه رستاخيز را عيناً و عملاً به اثبات می‌رساند و معاد زمين، درخت و نباتات، گياهان و موجودات عالم ناسوت است.

و چون چنين است فرموده‌اند در وقت نوروز:

1-      غسل بكنيد.

2-      وضو بگيريد.

3-      نماز مخصوص نوروز را بخوانيد.

4-      روزه بگيريد.

5-      يا مقلب القلوب و الأبصار ... را تكرار كنيد.

6-      دعای ياذالجلال والاكرام بخوانيد.

7-      بزرگان را احترام كنيد.

8-      لباس نو بپوشيد.

9-      عطر بزنيد.

10-    صله‌ی رحم بجا بياوريد.

11-    سجده‌ی شكر بگذاريد.

12-   هديه به يكديگر بدهيد و سخاوت پيشه كنيد.

نقل است كه امام صادق عليه‌السلام فرموده است كه هيچ «نوروزی» نيامده است و نخواهد آمد كه ما خاندان نبوت به ياد حجت ثانی عشر عجل‌ا... تعالی‌فرجه‌الشريف، نباشيم و ظهور ميمون و مباركش را مسألت نكنيم. 

حال كه چنين است شما هم ای ايرانی‌های مسلمان و عزيز كه در هركجای اين كره خاكی كه نفس می‌كشيد، دعا برای فرج آقا و مولايمان عجل‌ا...تعالي‌فرجه‌الشريف را در سرلوحه‌ی نوروز باستان و عزيز خويش قرار بدهيد و در لحظه‌ی تحويل سال، دست دعا به آسمان بالا ببر يد و از خداوند كريم بخواهيد كه ظهور مباركش را نزديك بگرداند و دشمنانش را خوار و ذليل بفرمايد و و سرزمين مقدس عتبات‌عاليات و قبر شش‌گوشه‌ی سيدالشهداء عليه‌السلام را از لوث بدن‌های پليد و چشمان آلوده و افكار منحوس امريكايی‌های خون‌آشام و انگليسی‌های خون‌ريز و روباه‌صفت و صهيونيست‌های ملعون و خبيث، پاك بنمايد و آنگونه كه رود «نيل» را مأمور ساخت تا به حكومت چندصدساله‌ی فراعنه‌ی مصر باستان پايان بخشد، خليج فارس را مأموريت بدهد تا فراعنه‌ی دوران را كه با ناوگان‌های جنگی خويش خاورميانه‌ی عزيز واسلامی يعنی از نيل تا فرات را آلوده ساخته‌اند در دل امواج سهمگين خود فرو برد كه جمله‌ی آنان اشغالگرند و يزيدی مسلك‌اند و فرعونی مرام.

دعا بفرماييد كه جمهوری عزيز اسلامی و رهبر معظم و حكيمش را كه نايب مهدی زهرا عليهما‌السلام است، برآنان، پيروز فرمايد و شر اشرار شرير امريكايی، انگليسی، اسرائيلی و روسی و فرزند نامشروع گروهی آن جنایتکاران «داعشی‌های خونخوار و جلاد» را به خودشان برگرداند، آمين يارب‌العالمين.

اللهم عجل لوليك‌الفرج عليه‌السلام

اللهم صل علی محمد و آل محمد صلی الله‌عليه‌وآله وسلم

http://uc.niksalehi.com/images/5hyq855pt0qa2n647n6.jpg

حیلت رها کن عاشقا دیوانه شو دیوانه شو

و اندر دل آتش درآ پروانه شو پروانه شو

هم خویش را بیگانه کن هم خانه را ویرانه کن

وآنگه بیا با عاشقان هم خانه شو هم خانه شو

رو سینه را چون سینه‌ها هفت آب شو از کینه‌ها

وآنگه شراب عشق را پیمانه شو پیمانه شو

باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی

گر سوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو

به گزارش خبرگزارش دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين نوشتار به‌نشاني www.zadsar.net آمده است: «اگرچه پيشوايان معصوم ما صلوات‌الله عليهم ‌اجمعين، اعياد اسلامي و ديني اهل اسلام و ايمان را «قربان»، «فطر»، «غدير خم» و «جمعه» تصريح فرموده‌اند و لفظ مبارك «عيد» را براي آنها به كار برده‌اند، وليكن «نوروز امسال (‌١٣٨٦)» كه همان جشن باستاني ايرانيان خداپرست است، حقيقتا «روزي نو» يا «نوروز» است و جشن گرفتن و شادماني كردن دارد، زيرا:

منبع: خبرگزارش دانشجويان ايران ايران(ايسنا)

مي‌گويند فرخنده روزگاري كه چشم جهانيان به جمال دلبر دلآراي خاندان محمدي منور مي‌شود و كلام دلنشين و نافذش گوش آدميان را مي‌نوازد كه «أنا المهدي» عجل‌ا... تعالي ‌فرجه ‌الشريف «نوروز» خواهد بود.

مرجع : سايت خبری آينده روشن

 امام صادق(ع) فرمود: ((نوروز, روزى است كه خداوند از بندگانش پيمان هايى گرفت كه تنها خداى يكتا را بپرستند, و براى او همتا قرار ندهند, و ايمان به رسولان و حجت هاى خدا و امامان(ع) بياورند, و روزى است كه كشتى نوح(ع) بر كوه جودى نشست...)) و نيز از آن حضرت نقل شده است كه فرمود: ((نوروز همان روزى است كه ابراهيم خليل(ع) بت هاى قومش را ـ كه در آن روز براى شركت در مراسم جشن از شهر خارج شده بودند ـ شكست.))  ادامه‌ی مطلب»و

=====

روايت هاي اسلامي درباره نوروز

=====

پیدایش جشن نوروز، قسمت اول

 =====

1 - ساقیا آمدن عید مبارک بادت، عاشقان، عيدتان مبارك،«عیددانه»  ادامه . . .

=====

2 - نوروز باستان در يك نگاه (به قلم ع - ز)، . . . حقيقتا «روزي نو» و يا «نوروز» است و جشن گرفتن دارد، زيرا . . .(بيننده تا تاريخ 04/01/1388، 30606 نفر) ادامه . . .

=====

3 - نگاهی گذرا به مراسم سیزده به در،(روز طبیعت). ادامه . . .

=====

 =====

بهار و شاعران جليل‌القدر

= =

نوروز و امام خمينى، بهار و شاعران گرانقدر ادامه . . .  

=====

عيد نوروز در پیش است و من تبریك عرض می‌كنم عید باستانی نوروز را كه از اعیادی است كه اسلام عزيز و حكيم آن را تأیید كرده است، امضا كرده است و رد نكرده است.

یك مقاله مفصلی در این زمینه دارم تحت عنوان "نوروز باستان در یك نگاه" كه الان بر روی پایگاه اصلاع رسنا امام جمعه اسدآباد  به نشانی :

WWW.ZADSAR.IR    و   WWW.ZADSAR.NET

موجود و قابل كپی گرفتن نيز هست، اگر دوستان ستاد نماز جمعه مایل بودند می‌توانند تكثیر كنند و در اختیار شما قرار بدهند ادامه . . .

دیدگاه‌ها   

#6 خردمند 1392-12-11 08:37

اسلام همچی خیلی هم عزیز نیست. کلی محدودیت دارد و احکام خشن و کشتار زیاد دارد. دینی که کشتن توش باشه راه خدا را دور میکنه. ما قطع امید کردیم دادا

===
=====
========

اسلام به ذات خود ندارد عیبی ...، لطفا بروید تاریخ داریوش و کورش و شاهان دیگر را بخوانید تا بدانید خشونت و کشتن یعنی چی!؟. در همین پایگاه اطلاع رسانی به "کورشیسم غوغاسالار پاسخ بدهد" نیز مراجعه فرمایید. مدیریت
نقل قول کردن

#5 شهردند 1388-12-25 21:40

سلام/ شما این همهخ آیه و دلیلی که بر شیر سگ خوردن و.... کورش کبر آورده اید بگویید علامه طبا طبایی که کورش کبیر را همان ذوالقرنین قد آن میداند در وغ میگوید!!
نقل قول کردن

#4 امیرسام 1388-12-19 23:36

با درود

▬ 99% یه خرده زیادم گفتم ، اما خب بازم خوبه ، دلیلشم اینه که من اون زمان هنوز به دنیا نیومدم و هرچی شنیدم از رسانه های حکومت جمهوری اسلامی بوده ( که همیشه راستگو بوده !!!!!!!!!!!! ) ، اینکه 1% کم کردم بخاطر خوبی هایی بود که احتمالا خیلی از شما روحانیت قبولشون دارین!!!

▬ درمورد نام کوروش بزرگ هم باید بگم که ، کوروش بزرگ شــاه نبود ، بلکه پدر ایــــران زمین بود ، هست و خواهد بود
کوروش تو نخواب که ملتت در خواب است
آرامگه ات غرق به زیر آب است
امروز نه بیگانه که دشمن ز خود است
صد ننگ به ما که روح تو بی تاب است

▬ شما بگید منظورتون از عادل و مردم سالار چیــه؟
اینکه خوب اعدام کنه !!!!
اینکه خوب زندانی کنه !!!!
اینکه خوب با دین خدا بازی کنه !!!
اینکه خوب قصاص کنه !!!!
اینکه منتقدان رو تنبیه کنه !!!!
اینکه ریا کاری کنه !!!!
اینکه به اعراب کمک کنه در حالی که مردم کشور خودش فقیر هستن !!!!
اینکه ...
اینکه ...

▬ آقای زادسر شما یه چهره ی شناخته شده هستین ، یه مقام بالا و به اصطلاح یاور رهبـــر !!!

خب با این وجود منم هیچ انتظاری ندارم توی نوشتن کاملا آزاد باشین و صادقانه جواب بدین ( البته ممکنه واقعا به جوابهایی که میدین ایمان داشته باشین اما من که باور نمیکنم )

آخر نوشته رو هم با سخنی از پدرم به پایان میرسونم :

در این دیار تا ناله و ناروایی باقیست دیده به خواب خوش نخواهم سپرد (کوروش بزرگ)

( آقای زادسر نوشتن از بزرگان ایران زمینم بـــه از اینکه از اعراب بنویسم )

پایدار باشید==================================
========= ========================
======================== =====
بسم الله الرحمن الرحيم

مقدمه

این قلم هرگز در انديشه‌ی نگارش آنچه كه در پی می‌آید فرو نرفته بود و اصلاً ذهن صاحبش به چنین موضوعی نیز نينديشيده بود، اما اخیراً با مواردی مواجه شده است كه احساس می‌كند جریانی سازمان یافته با سربازانی كاركشته، جنگی روانی و نابرابر، ولی پر كشتار و بدون خون‌ريزی جسمی و بی طبل و شيپور، در فكر و ذهن جوانان ایرانی، بلوا به راه انداخته ‌است كه نگو و نپرس، و متأسفانه برخی از دست اندركاران صدا و سيمای جمهوری اسلامی ان‌شاءالله ناخواسته، در اين دام صيد شده و در هميان خالی آنان، درم می‌ريزند.

بدیهی است كه همگان مستحضر هستند كه صاحب این قلم مورخ نیست و به عنوان يك كارشناس تاريخ سخن نمی‌گويد، ولی به صحت و سقم مطالب تاریخی توجه جدی دارد و البته بعد از اين مداقه‌ی بيشتری خواهد كرد و جريان سازی‌های آنچنانی پان‌تركيسم و پان‌عربيسم و ازاين قماش را، تلاشی بيهوده برای رسيدن به مقاصدی شوم و اهدافی شيطانی، دانسته و برائت خود را از آن‌ها اعلام می‌كند و مطمئن است كه عزيزان سلحشور و متدين آذری زبان، همانند گذشته، دست رد بر سينه‌ی نااهلان كوبيده و مخالفان ايران اسلامی را در ملك، ملت، دين، زبان و فرهنگ خود، جا نخواهند داد.

اين نويسنده آنچه را كه از مطالعه‌ی تاریخ مكتوب و مستند فعلی در رابطه با افسانه‌ی كوروش به دست آورده است در آينده به حضور شریف خوانندگان عزیز در داخل و خارج از كشور تقدیم می‌دارد و تأكید می‌كند كه نظری قطعی و حتمی را در رد و یا قبول مطالب راجع به كوروش، ارائه نمی‌دهد و فقط می‌خواهد به حضور شریف جوانان ایرانی عرضه بدارد که هیچ سند معتبر و غيرقابل خدشه‌ای بر اثبات درستی 100% افسانه‌ی كوروش در تاریخ وجود ندارد. همه‌ی آنچه كه راجع به كوروش در تاريخ آمده است، حدس، ظن، قلم‌فرسایی، خیال‌پردازی و تاریخ‌سازی اين و آن است، و نه قطع و علم و سند و تاریخ نگاری.

ضمن اين كه آرزو داريم كه روزی برسد كه مطالب مورد ادعای جريان «كوروشيسم غيردروغين» با اسناد غيرمخدوش به اثبات برسد، وليكن تاكنون چنين مهمی را كسی به طور جد و یقین ادعا نكرده است. منكران اين مدعی را به ارائه سند معتبر و غیر اختلافی مورخان و دانشمندان ایران و جهان، فرا می‌خواند و از آنان تقاضا دارد که بدون هرگونه حميت، دشنام، تحریف و خیال‌پردازی و تاريخ‌سازی چنين بكنند و ما نيز متعهد می‌شويم كه به وسع خود در انعكاس آن‌ها بكوشيم، زيرا مسلمانی ايرانی هستيم و سربلندی اين سرزمين شهيدان بلندآوازه را آرزومنديم و اگر كوروش همان باشد كه برخی‌ها ادعا كرده‌اند، ما نيز خرسند شده و بدو افتخار خواهيم كرد.
Go to fullsize image

جريان «كورشيسم غوغاسالار» پاسخ بدهد :

به نام خداوند تبارك وتعالی جلت عظمته

لطفاً جريانی كه اين بنده‌ی كوچك درگاه پروردگار، نام «كوروشيسم غوغاسالار» برآن نهاده است، با صراحت و بدون لفاظی، مغالطه، جدل و تحريف، پرسش‌های ذيل را كه برای ميليون‌ها مسلمان ايرانی و غير ايرانی در ايران و جهان به جد مطرح است، پاسخ بدهد و به همه بباوراند كه انتخاب نام «كوروشيسم غوغاسالار» برای آن، از اشتباهات اين نويسنده است :

1-آیا مطالب راجع به كوروش را، افسانه می‌پنداريد یا واقعیت؟، اگر واقعيت می‌دانيد اسناد مثبته آن را ارائه كنيد.

2-اصل و نسب كوروش و تولد و مرگ او را، بدون افسانه‌ی نوشته شده به دست «هرودت» و «كنسیاس» یونانی كه بيش از يكصدوپنجاه سال بعد از مرگ كوروش، قلم فرسايی كرده‌اند، چگونه معرفی و اثبات می‌فرماييد؟.

3- خواب افسانه‌ای «جاری شدن سیلاب از بدن «ماندایه» و یا «ماندانا» مادر كوروش را، «آستیاگ» پدربزرگ مادری كوروش، ديده است، و یا خود «ماندایه» قبل از ازدواجش با كمبوجيه؟.

4- ازدواج مادر كوروش با «كمبوجيه» آن پادشاه پارسی را، اختياری می‌دانيد يا تحمیلی؟.

5- آيا خواب خود «آستیاگ» مبنی بر روییدن تاك از بدن دخترش «ماندایه» و امتداد آن به چهارسوی دنيا، مبنایی غیر از افسانه‌ی «هرودت»، دارد؟.

6- آیا درست است كه «آستیاگ» وزیر خود را جهت كشتن كوروش، مأموريت داده است؟. و هارپاگ مأمور شده، «كوروش» نوزاد را به چوپان دربار می‌سپارد تا وی را در جنگل رها كند تا طعمه‌ی درندگان بشود!.

7- آيا این عمل قبيح و دور از انسانيت، صحت دارد كه جد مادری كوروش، به جرم اين‌كه هارپاگ كوروش را نكشته بود، دستور می‌دهد تا سر پسر 13 ساله‌ی آن وزير نگون‌بخت را ببرند و گوشت بدن آن نوجوان 13 ساله را، طبخ كرده و به میهمانان خاص خود كه به افتخار پيدا شدن «كوروش»، فراخوان شده بودند، از جمله خود «هارپاگ»، بخورانند؟!.

8- به راستی ماجرای تغذیه‌ی «كوروش» توسط یك سگ ماده را، چگونه توجیه می‌كنید؟ آیا كوروش شیر سگ خورده را قبول دارید؟. آيا شير سگ خواص خاصی برای انسان دارد؟.

9- به نظر شما حضرات محترم، جریان به قدرت رسیدن «كوروش» به غیر از خیانت «هارپاگ»، يعنی پدر آن پسر 13 ساله‌ای كه جدی مادری «كوروش»، گوشت بدنش را پخت و خورد، چیز دیگری می‌باشد. به قول آستیاگ، «هارپاگ ماد»، با خیانت به كشور و قبيله‌اش، «كوروش پارس» را به قدرت رسانید.

10- مدعیان زرتشت‌گون بودن «كوروش» توضیح بدهند كه حفاظت جدی و نهايت تكریم كوروش از «آستیاگ» ظالم، خونخوار، آدم‌پز، جلاد و . و . ، بعد از به اسارت درآوردن او، چگونه قابل توجیه است؟.

11- كسانی كه فوق بشر معمولی بودن كوروش را، تلويحاً به رخ می‌كشند، پاسخ بدهند كه آیا آنچه را «هرودت» درباره كوروش گفته است به واقعیت نزدیك‌تر است و یا مطالبی را كه «كنسیاس» آن پزشك یونانی اردشیر دوم كه حدود 17 سال پزشك مخصوص دربار شاه ایران بوده، روایت كرده است؟.

12- راجع به ادعای «پتیاس» مبنی بر شكنجه كردن مردم به دستور شخص «كوروش» جهت اطلاع از مخفيگاه «آستياگ»، بعد از رسیدن به «اكباتان»، چه می‌فرمایید؟.

13- با توجه به این كه قبل از كوروش صدها سال آریایی‌ها حكومت و شاه داشته‌اند و دودمان‌های مختلفی همزمان در نقاط مختلف ایران حكمرانی داشته‌اند، چگونه می‌شود كه كوروش را پدر ایران و بنیانگذار شاهنشاهی در ایران باستان، معرفی كرد؟.

14- دلایل شما مریدان كوروش جهت اثبات مصلح بودن كوروش با استناد به لوحه‌ی كوروش چیست؟، آيا آن گل نوشته‌ای كه به طول 20 سانتی متر و عرض 10 سانتی متر است كه در سطر بیستم آن نوشته شده ؛ منم كوروش، شاه بزرگ، شاه بابل و . و .، می‌باشد و یا سند قطعی ديگری داريد كه آن متعلق به كوروش باشد؟!. حتماً می‌دانید كه بسیاری از مورخین ایرانی و غیر ایرانی، در اين ماجرا نظرات يكديگر را مردود اعلام می‌كنند.

15- به نظر كوروشيسم غوغاسالار، آیا كوروش پس از ورود بدون مقاومت مردم «بابل» به آن پايتخت بزرگ امپراطوری عصر خود، می‌بایست چه كار می‌كرد؟، آيا باز هم باید دستور می‌داد كه سربازانش بكشند، غارت بكنند، و ویران بسازند كه عادات دیرینه‌ی آن‌ها در كشورگشایی‌های همه‌ی شاهان بوده است؟. خوب معلوم است كه بايد به سربازانش راجع به مردمان یك امپراطوری بزرگ كه خودشان، نه اين‌كه تسلیم شده‌اند، بلكه به استقبال كوروش و سپاهش رفته‌اند، بگوید، نكشید، غارت نكنید، ویران نسازید. اين‌ كار و يا فرمان كوروش اگر درست هم باشد، كمترين وظيفه‌ی او بوده است و افتخار خاصی ندارد.

16- مطابق كدام سند تاریخی شما كوروش را بانی اولین منشور حقوق بشر معرفی می‌كنید؟، ظاهرا هیچ كس نمی‌تواند این مهم را اثبات كند. برابر ادعاهای مستند تاریخی مخالفان افسانه‌ی كوروش حتی در پاسارگاد كه می‌گویند استخوان‌های پوسيده‌ی كوروش را از محل كشته شدنش در آخرين جنگ خونين او، به دستور داريوش به شيراز منتقل و در پاسارگاد مدفون شده باشند، هیچ نوشته‌ای در اثبات كوروش وجود ندارد و نام كوروش بر هیچ سنگی حك نشده است به جز سه تكه‌ی یك لوحه كه به خط میخی پیدا شده است و جمله‌ی ؛ «منم كوروش شاه هخامنش» در آن نوشته شده كه احتمالا صدها سال پس از مرگ كوروش و توسط یكی از جانشینان او، انجام گرفته باشد.
http://ronevesht.com/2008/10/

17- شما عالی جنابان، با كدام سند تاریخی ادعا دارید كه «كوروش» «ذوالقرنین» است و یا «كوروش» پیامبری از جنس زرتشت و يا كوروش پيامبری به نام ذوالقرنين است. تنها سندی كه وجود دارد «ذوالقرنین» ابوالكلام آزاد هندی است كه ترجمه شده‌ی جناب آقای دكتر باستانی‌پاریزی است و نقل قولی از علامه طباطبایی قدس سره، كه آنان نیز فقط و فقط احتمال داده‌اند، و ذوالقرنین بودن كوروش را به صورت قطعی ادعا نكرده‌اند. نگارنده ظرف روزهای اخير حضوری و تلفنی مطلب را از جناب آقای دكتر باستانی پاريزی زيدعزه، جويا شد كه ايشان فرمودند: به غير از آن ترجمه هيچ ادعايی ندارم و كتاب ذوالقرنين هم، فقط ترجمه است و نه نظر و يا چيزی ديگر.

18- لطفاً توضیح بدهید كه چگونه باید باور كرد كه شاه و شاه‌زاده‌ای به چهارسوی عالم لشكركشی بكند و ده‌ها (52) جنگ خونين را به راه بيندازد، و لفظ خون‌ریز نيز بر او صدق نكند؟!.

19- در خصوص این‌كه «هرودت» آن مورخ یونانی كه كوروش هر چه دارد از قلم فرسایی اوست، كورش را در اواخر عمر شاهنشاهی خود خونخوار و ستمگر و كشورگشا می‌نامد، چه می‌گویید؟ در رابطه با جمله‌ای كه از قول ملكه‌ی «ماساگت»ها، خطاب به سر بريده شده‌ی كوروش كه در طشت پراز خون قرارش داده بودند، نقل می‌كند، چه نظری داريد؟، كه عبارت است از ؛ «ای كورش، من می‌خواهم تو را از خون سیر بكنم كه یك عمر خون ریختی و سیر نشدی».

20- آیا شكل و شمايل مجسمه كوروش به غیر از خواب منسوب به دانیال پیامبر (ع)، مبنای دیگری نیز دارد؟.

21- آیا تعداد كسانی كه از «مغان» به دست كوروش كشته شدند برای شما روشن است، «مغانی» كه فقط به جرم مخالفت با او كشته شدند.

22- به نظر شما و با توجه به ادعاهای مخالفان كوروش، سند آخرین گفتار كوروش كه چهره‌ای پیامبرگونه را از او به نمایش می‌گذارد، چقدر مورد اعتبار و اعتماد است، آیا به غیر از نوشته‌های «گزنفون» آن تاریخ نویس و یا تاریخ ساز یونانی، مستند دیگری را ارائه می دهید؟. آيا به آن افسانه ساز و مانند او، می‌شود اعتماد كرد و برای قلم فرسائی‌های افسانه‌ای او اعتبار قائل شد؟!.

23- دروغ بزرگ نامگذاری روز جهانی كوروش توسط سازمان ملل را به چه نحوی لاپوشانی می‌كنید، مطابق كدام سند مدعی هستید كه سازمان ملل روز 29 اكتبر - 7 آبان را «روز جهانی كوروش» نامیده است؟!.

24- مدعیان آریایی و كورش و قوم برتر، چرا در پیامك‌های خود در داخل كشور، بیشتر از زبان فینگیلیش استفاده می‌كنند و در خارج از ايران اسلامی هم از زبان انگليسی در گفتن و نوشتن با يكديگر بهره می‌برند، تا آنجا كه شركت مایكروسافت رسماً اعلام كرده است كه استفاده كنندگان از زبان فارسی در جهان و ایران، به مراتب كمتر از كسانی هستند كه در كشورهای دیگر و از زبان‌های مادری خودشان استفاده می‌كنند.

25- به راستی چرا برخی از شما مدعیان «كوروشیسم» و مروجین «ایرانیسم» با تمسك به یك افسانه‌ای كه قلم فرسایان یونانی كه كشورشان در تصرف كوروش قرار گرفته بوده است، آن‌هم بيش از یكصد و پنجاه سال پس از مرگ كوروش، ساخته و نوشته شده است، این‌همه با جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و روحانیت مبارز و اصيل اسلام مخالفت می‌كنید و فرمان احتمالاً خیالی كوروش را در برابر احكام قطعی و نورانی قران قرار می‌دهید و كوروش افسانه‌ای یونانی‌ها را، با امثال حضرت امام خمینی قدس سره، مقایسه می‌كنید و می‌خواهيد به جوانان مام وطن به ناحق بباورانید كه حكومت كوروش هخامنشی و كذایی، عادل‌تر از جمهوری اسلامی ایران است كه ریشه در عاشورا دارد. اين انصاف و مروت است كه بعضی از نواقص را به اسم اسلام مروج شد و به نام روحانيت متعهد و امام خمينی قدس‌سره، تبليغ كرد.

26 - آیا «كنسیاس» یونانی در چهارصد سال پیش از میلاد و حدود یكصدوپنجاه سال بعد از مرگ كوروش، اولین كسی است كه افسانه‌ی كوروش را نوشته است؟، و به چه منظوری چنين كرده است؟، احتمال می‌دهيد كه مثلاً برای سرگرم كردن ايرانيان باستان، اين كار را كرده باشد؟، و اصولاً انگیزه‌ی او از این افسانه پردازی‌ها چه بوده است؟. «كنسیاس» یونانی را كه كشورش در جنگ با كوروش شكست خورده بوده است، دوست كوروش و ايران باستان می‌دانيد يا دشمن؟.

27- اگر مستندات خود را كه به غیر از نوشته‌های«كنسیاس» و «هرودت» كه هر دو یونانی بوده‌اند و ای‌بسا كه از دست كوروش افسانه‌ای، دل خوشی هم نداشته‌اند، (چون كشورشان از متصرفات كوروش بوده است)، در اختیار داريد، به نشانی : his e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it و يا : is e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ، ارسال بفرماييد تا از طريق همين پايگاه اطلاع‌رسانی به اطلاع و مشاهده‌ی ديگران نيز برسد.

والسلام علی من اتبع‌الهدی

علی زادسرجيرفتی 12/02/1388

ذكر نكته‌ای كه بعد از انتشار آنچه كه ملاحظه فرموديد، ضروری به نظر می‌رسد، (مهم) :

خوانندگان مكرم و كاربران عزيز، نظرهايی(كامنت‌ها) كه تا كنون دريافت كرده‌ايم، هيچ‌كدام به پاسخ‌گويی مستند و موجه به پرسش‌های تقديمی نپرداخته‌اند، بلكه اكثراً با عصبيت و عصبانيت اقدام به ناسزاگويی كرده‌اند كه هر خواننده‌ای كه از محتوای به اصطلاح نظرها مطلع بشود، مطمئناً از نويسندگان آن‌ها، متنفر می‌شود و اگر علاقه‌ای هم به كوروش داشته باشد يا از دست می‌دهد و يا كم‌محبت خواهد شد.

نگارنده در كمال ادب و احترام و پس از مطالعه‌ی ده‌ها كتاب و مقاله از متن نوشته‌های سنتی و ديجيتالی، پيرامون كوروش، و مصروف ساختن ساعت‌های متمادی وقت، پرسش‌هايی را كه در ذهنش خطور كرده است، به محضر شريف اهل فضل و ادب تقديم داشته و تقاضای جواب كرده است، چرا برخی عنان از كف داده‌اند؟!.

دشنام دادن به اسلام عزيز و مسلمانان مجاهد صدر اسلام و امثال نويسنده، كه دردی را دوا نمی‌كند. همانند بنده حق دارند كه به عنوان يك ايرانی مسلمان و با تعصب درست و مقدس، به قرآن كريم و چهارده معصوم صلوات‌الله عليهم اجمعين، از مورخان و دانشمندان مسلمان و زرتشتی، يهودی و نصرانی در ايران و جهان، بپرسند كه ماجرای مثل كوروش چيست؟، اين‌كه عصبيت و عصبانيت و دشنام ندارد. لطفاً بفرماييد پاسخ فلان سؤال اين است و يا به اين دليل آن پرسش غلط است و يا مطابق اين سند قبر كوروش در پاسارگاد است و . و . . .، تا توان انعكاس آن‌ها به ديگران ميسر گردد.

مجدداً متذكر شده كه اسناد تمام سؤال‌های مطرح شده و طرح نشده، در نزد اينجانب موجود است كه اگر لازم شود به موثع ارائه خواهند شد، و تكرار كرده و تأكيد دارد كه ما هيچ دشمنی با كوروش نداشته و نداريم، ما می‌گوييم به اسم كوروش، به اسلام جفا نكنيد و با استناد به او، به مسلمانان افتراء نبنديد، زيرا روی ديگر سكه‌ی كورش را كه در تاريخ مضبوط است، دقت نفرموده‌ايد. از باب يادآوری دوباره اين جمله را از متن نوشته‌ی جريان «كورشيسم غوغاسالار» پاسخ بدهد، تقديم می‌دارد كه "اگر كوروش همان باشد كه برخی‌ها ادعا كرده‌اند، ما نيز خرسند شده و بدو افتخار خواهيم كرد". 14/02/1388، مديريت
تصاوير مختلف مربوط به افسانه‌ی كوروش ، اينجا را كليك كنيد
=============

مصاحبه‌ی زادسرجيرفتی با مجله‌ی پرطرفدار خانواده سبز , پنجشنبه 25 بهمن 1386؛

ظاهراً شما يك نطق اختصاصي فقط و فقط راجع به حوزه انتخابيه‌ی خويش (تاريخ، تمدن، فرهنگ، و نيازهای فعلی جيرفت) ، در مجلس شورای اسلامی ايراد كرده‌ايد، دليل آن چيست؟

زادسر: دليل آن در متن نطق كه اصل آن را تقديم می‌دارم موجود است: نطق قبل از دستور(28/1/1386)

بسم‌ا... الرحمن الرحيم

ان‌شاءا... كه جمهوري عزيز اسلامي و رهبر عظيم‌الشان و جليل‌القدرش از شر اشرار شرير آمريكايي، انگليسي، روسي و اسرائيلي در امان باشند و بمانند ؛كه چنين بوده و خواهد بود، به بركت صلوات بر محمد و آل محمد صل‌ا... عليه و اله و سلم

قريب به بيست تيتر از ده‌ها هزار تيتر رسانه‌هاي مختلف ايران و جهان راجع به جيرفت بزرگ و باستاني است تا جايي كه يكي از جستجوگرهاي پرقدرت اينترنتي فقط يكصد و سيزده هزار مورد را در باره جيرفت به خود اختصاص داده است:

1- فرهنگ ناشناخته جيرفت، بايد به فرهنگ دنيا اضافه شود.

2- مدت زمان لازم براي انجام عمليات حفاري علمي در منطقه جيرفت،بيش از ده سال است.

3- مردم جيرفت ده‌‌‌هزار سال پيش، صنعتگران ماهري بوده‌اند.

4- جيرفتي‌ها، پنج‌هزار سال پيش مجسمه‌هاي لولايي مي‌ساخته‌اند.

5- جيرفتي‌ها پنج‌هزار سال پيش بيست و هشت نوع صدف دريايي مي‌خورده‌اند.

6- مولفان تاريخ به بهشت گمشده يعني جيرفت مي‌روند.

7- جيرفت، تمدن بين‌النهرين را از رونق انداخت.

8- قديمي‌ترين خط عيلامي (ايلافي) نوشتاري در جيرفت كشف شد.

9- عمر پستانداران فسيلي جيرفت، هشت ميليون سال است.

10- كيفيت بي‌نظير هنري اشياي به ‌دست آمده از جيرفت، درجه والاي رشد فرهنگي ساكنان فلات ايران را در اواخر هزاره چهارم پيش از ميلاد نشان مي‌دهد.

11- احتمالا آثاري با قدمت بيش از ده‌هزار سال در منطقه جيرفت وجود دارد.

12- روستايي شش هزار ساله در زير هزاران چاله گورستان غارت شده جيرفت پيدا شد.

13- همه تمدن‌هاي پيشين،تحت تاثير تمدن جيرفت بوده است.

14- كشف تمدن جيرفت، تحول حقيقي در علم باستان شناسي است.

15- كشفيات در جيرفت، نگرشهاي تاريخي را عوض كرد.

16- كشف 95 محوطه باستاني تازه در جيرفت.

17- فروش خوب آ‌ثار باستاني جيرفت، تعداد قاچا‌قچيان را افزايش مي‌دهد.

18- بحث شيرين گنج‌يابي در جيرفت‌ ،پاي قاچاقچيان بين‌المللي را به اين منطقه باز كرده است.

19- ضعف حاكميت دولتي از سال 79 و 80 به بعد در جيرفت موجب قاچاق آثار باستاني شده است.

20- وظيفه دولت براي حفظ ميراث فرهنگي بيشتر از دستگاه قضايي است.

با توجه به آنچه كه ذكر شده آيا سزاوار است كه:

1- جيرفت بزرگ‌ كهن و باستاني، استاني مستقل از كرمان نباشد؟!

2- حتي يك هتل خوب و سياح‌پسند در آن يافت نشود؟!

3- باند فرودگاهش براي فرودآمدن هواپيماهاي بزرگ استاندارد نشود؟

4- جاده‌اش به سمت مراكز استان‌هاي كرمان و هرمزگان، چون قتلگاه باشد؟

5- عمر ده‌ها هزار نفر بيكار تحصيلكرده در آن ديار تلف شود؟

نظر به آنچه كه مورد اشاره قرار گرفت و با توجه به:

1- صدور دستور قاطع و شفاف رياست محترم جمهوري به وزيران محترم خارجه و دادگستري و رييس محترم ميراث فرهنگي.

2- موضع‌گيري قوي و صريح رياست محترم مجلس شوراي اسلامي.

3- پيگيري جدي و فوري كميسيون‌هاي محترم امنيت ملي و سياست خارجي، قضايي، حقوقي و فرهنگي مجلس شوراي اسلامي.

4- اظهارنظر كارشناسي، قضايي و فني جمع كثيري از حقوقدانان‌ محترم حقوق خصوصي، عمومي و بين‌المللي كشور كه جملگي شناخته شده و خبره هستند.

5- برخورد سخنگوي محترم وزارت امور خارجه با حكم غيرقانوني دادگاه لندن.

6- فرياد و تقاضاي مردم عزيز جيرفت و عنبرآباد توسط خدمتگزارشان در مجلس شوراي اسلامي و موارد ديگر...

در كمال تاسف بايد اعلام كرد كه متولي اصلي، رسمي و قانوني موضوع مورد نظر كه ملي است و اينك در سطح جهان مطرح است و تاريخ، فرهنگ، هويت و حيثيت ايرانيان مسلمان و جمهوري عزيز اسلامي را در برمي‌گيرد، هيچگونه اظهارنظري نكرده است، انگار نه انگار كه جناب آقاي مهندس‌مشايي‌،رييس محترم سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است و از اين بدتر اين‌كه مدير حقوقي سازمان مذكور كه زير نظر جناب آقاي مشايي بايد اقدامات قانوني و بين‌المللي را انجام بدهد، در كمال بهت و حيرت همگان، در تاريخ 27/1/86 در مصاحبه با «ايسنا» كه از اين خبرگزاري جدا متشكريم، اظهار مي‌دارد كه ايران هنوز به حكم حراج اشياي‌ قيمتي ، بي‌بديل و كم‌نظير جيرفت متمدن و باستاني، اعتراض هم نكرده است ؛ چه رسد به اقدامات ديگر وا اسفا، به راستي اين درد را كجا بايد برد و اين ناله را كجا بايد برآورد.واقعا كه چشم آقاي مشايي روشن! حكم دادگاه انگليس مكار و استعمارگر كهنه‌كار، برخلاف قوانين داخلي جمهوري اسلامي ايران و كنوانسيونهاي متعدد جهاني و قوانين و مقررات سازمان جهاني‌ يونسكو است و خلاف بودن آن از بديهيات است،اما چگونه است كه سازمان ميراث فرهنگي بعد از گذشت ده سال و هزينه كردن صدها هزار پوند انگليسي، هنوز نتوانسته است مالكيت دولت جمهوري اسلامي ايران را براي اين دادگاه غيرقضايي و قاضي سياسي‌كار آن ثابت كند و چرا هيچگونه استمدادي از مقامات كشور درخواست نكرده است و صداي آن را نيز بلند نكرد تا اينكه حكم حراج تاريخ، فرهنگ، تمدن و هويت ما را صادر كردند؟اگر خداي ناكرده نقيصه قانوني وجود دارد، جناب آقاي دكتر حداد عادل، رياست محترم مجلس كه خيلي وقت قبل، آمادگي مجلس محترم را جهت رفع آن اعلام فرمودند.از رياست محترم جمهور استدعا دارد كه مجددا ح
نقل قول کردن

#3 امیرسام 1388-01-11 14:56

با درود

وقتی پیام تبریک نوروزی را مینوشتم یادمه اولش یک سخن از ... . بود ، اما الان متوجه شدم حذفش کردین و نقطه گذاشتین !!!!

میشه دلیلش رو بنویسین ؟

اگه اینجا مایل به پاسخ نیستین میتونید به ایمیلم بفرستیناز پاسخی که به نوشتم دادین ( نوشته ی اولم ) ممنون ، اما باید اینم بگم که من مخالف 99% حکومت شاهنشاه و سلطنتی هستم و این نوشته اصلا به این معنا نیست که بخوام از اونا دفاع کنم ..
با سپاس

....................

پاسخ مديريت :
به نام خدا

چرا نودونه درصد؟!.

آيا حتی يك شاه عادل و مردم‌سالار در تاريخ بشر سراغ داريد؟، و اين است دليل عدم تبليغ اسم يكی از آن‌ها.(البته به وسع خويش(، با تشكر.
نقل قول کردن

#2 امیرسام 1388-01-01 06:03

.....................................
با درود ، فرا رسیدن عید نوروز ، عید هویت ، اصالت و شناسنامه ایرانیا ن به جهانیان را به شما شادباش میگویم و ارزومندم در کنار هفت سینتان گفتار نیک ، پندار نیک و کرداز نیک در دلهایتان روشن و جاودانه شود
نقل قول کردن

#1 امیرسام 1388-01-01 06:01

با درود ، من متوجه منظورتون از گذاشتن عکس نوروز احمدی نژادی ها و پهلوی ها نشدم ، آیا منظور شما این بوده که به ماها بگید که این اقای رئیس جمهور چقده خاکی و ساده ست؟ و اونا چقده بی حجاب و عیان؟

این جور مطالب رو ماها به صورت 24 ساعته از رسانه های جمهوری اسلامی میبینیم و میشنویم ، من فکر میکنم خود مردم بهترین داوران هستند و میدونن کی چی واسه گفتن داره

در می خانه ببستند خدایا مپسند
که در خانه ی تزویر و ریا بگشایند

با سپاس از شما و آرزوی ایرانی آزاد و آباد


پاسخ مديريت :

............. ضمن تبريك و تهنيت به همه‌ی هم‌وطنان، خصوصاً اين برادر محترم، عرضه می‌دارد كه :
هر كسی از ظن خود شد يار من . . . .
..........................
آری ، بهترين قاضی ، وجدان عمومی جامعه است
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...