درخواست استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت و چگونگی شهرستان شدن عنبرآباد . اصلي ترين، بزرگترين و عمومي ترين تقاضاي مردم جنوب استان كرمان در محضر مبارك رهبر عظيم الشأن انقلاب اسلامي حضرت آيه ا... معظم خامنه‌اي كبير  كه سراسر فضاي شهر جيرفت و استاديوم ورزشي آن را آكنده ساخته بود در اين شعار متجلی بود كه: "اي رهبر فرزانه – حق جيرفت استانه"

ادامه ...

درخواست استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت و چگونگی شهرستان شدن عنبرآباد

درخواست استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت

قسمتی از نطق قبل از دستور مورخ 19/07/1385 نماينده‌ی مردم جيرفت و عنبرآباد خطاب به رئيس جمهور محترم جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد

جناب آقای رئيس جمهور، همانگونه كه حضوری به استحضار رسيد، يكی از دلايلي كه نماينده‌ی مردم شريف جيرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در جمع‌بندی نامزد اصلح انتخاباتی‌اش در دوره‌ی نهم رياست‌جمهوری به آن رسيد و آن را از شواهد و قرائن بدست آورده بود، عبارت است از اين مطلب مهم كه اطمينان يافته بود كه نامزد مورد نظرش علاوه بر ويژگی‌های ديگر، با استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت به عنوان كمربند امنيتی شرق كشور پهناور ايران اسلامی موافق است و مساعدت خواهد كرد و حضرت‌عالی پس‌از شنيدن اين مطالب فرموديد كه «منهم كمك می‌كنم» و ادامه داديد كه مطلب را به وزير كشور منعكس كنيد تا نظر كارشناسی تقيسمات كشوری را تهيه و برای دولت ارسال كنند، و بنده هم چنين كرده‌ام .

اكنون مصرانه تقاضا دارد كه به وزير محترم كشور دستور فرماييد تا تحقق اين آرزوی ده‌ها ساله‌ی مردم جيرفت بزرگ و بيش‌از 8 هزار ساله را در دستور كار خويش قرار بدهد و به گونه‌ای اقدام نمايد كه مردم عزيز و منتظر جنوب استان كرمان را در مراسم استقبال باشكوهشان از رئيس جمهور عزيزشان كه بعد از ماه مبارك رمضان به ميان جمع صميمی آنان خواهد شتافت، بيش از اين منتظر نگذارد و آنان را مستمع خبر خوش و تاريخی موافقت دولت كريمه‌ی جمهوری اسلامی ايران با استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت از زبان رئيس دولتشان قرار بدهد.

بدان اميد كه مورخان صداقت‌قلم طغرای اين كار تاريخی و به حق را به مهر محمود احمدی‌نژاد ممهور كرده و در دفتر ديوانی دولت نهم به ثبت برسانند كه در روزگار صدارت و رياست جمهوری دكتر محمود احمدی‌نژاد جنوب استان كرمان به عنوان استانی مستقل به مركزيت جيرفت تبديل شد و بدانيد كه مردم محروم آن ديار شهيدان و سلحشورپرور را از حالا و تا هميشه‌ی تاريخ مديون و دعاگوی خود خواهيد ساخت.

قسمتی از نطق قبل از دستور مورخ 15/01/1385 نماينده‌ی مردم جيرفت و عنبرآباد خطاب به رئيس جمهور محترم جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد

جناب آقای رئیس جمهور، شما به سرزمینی سفر خواهید كرد كه در هزاره سوم قبل از میلاد مهد تمدن بشریت بوده است.تاریخ مدنیت، فرهنگ، صنعت و دادوستد ساكنان جیرفت‌باستان نزدیك به ده‌هزارسال عمر دارد. صنعتگران و فرهیختگان سرزمین بین‌النهرین و اقوام تمدن ساز سومری در مقابل همتایان خود در جیرفت كهن سر تعظیم فرود آورده‌اند و شاگردی بزرگان جیرفت را برگزیدند.آنان حدود پنج هزار سال قبل به طرز درستی مردگان خود را به امانت خاك می‌سپردند. قریب به هزاروسیصدسال قبل یعنی در سال 84 شمسی به نام جیرفت سكه ضرب می‌ساختند. حدود هزارسال پیش از معدن مس سرگز جیرفت مس استخراج و ذوب می‌كردند و ابزار مورد نیاز خود را می‌ساخته‌اند آنهم از بیست متری زیر آب.هزاران سال ثروتمندترین مردم شرق جهان بوده‌اند و صنایع آنان به جهان آن روز صادر می‌شده است. برابر نظر كارشناسان، جیرفت، پهناورترین شهر باستانی اسلامی بوده است كه چهارصدوهشتاد كیلومتر طول داشته است. جیرفت فقط از 12 كیلومتر بافت فشرده‌ی شهری و شبكه‌ی پیشرفته‌ی ارتباطی برخوردار بوده است كه چندین مسجد از آن روزگار به یادگار مانده است.

جناب آقای رئیس جمهور، اصلی ترین خواسته‌ی جدی و همگانی مردم جنوب استان كرمان كه منطقه‌ی جیرفت باستان بوده است، استان شدن آن دیار به مركزیت جیرفت‌است‌كه‌ان‌شاءا... ارمغان‌ سفر حضرتعالی و دولت‌خدمتگزار لبیك‌گویی‌به‌این تقاضا باشد.

بسم‌ا... الرحمن‌الرحيم

برادر ارجمند حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمين پورمحمدي زيدعزه

وزير محترم كشور

ســلام عليكم      

با احترام و ضمن تشكر از وقتي را كه در اختيار نماينده‌ي مردم شريف جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي قرار داديد و با اميد به صدور دستور خداپسندانه، قاطع، شفاف و جدي آن مقام محترم به مقامات ذي صلاح و پاسخ‌گو در رابطه با تقاضاي به حق و به مورد مردم عزيز جنوب استان كرمان مبني بر:

استان شدن جيرفت

مطالبي چند را به استحضار مي‌رساند و آنگاه استدعا مي‌نمايد كه عنايتي فرماييد:

مطلب اول:

بيانات رهبر فرزانه‌ي انقلاب اسلامي حضرت آيه‌ا... معظم خامنه‌اي كبير در مورد جيرفت و جيرفتي‌ها:85/ 1/ 18

بيانات رهبر فرزانه‌ي انقلاب اسلامي جضرت آيه‌ا... معظم خامنه‌اي كبير راجع به منطقه‌ي جيرفت در ديدار با قضات هيأتهاى هفت‏نفره‏ى واگذارى زمين در تاريخ ششم‌آبان‌ماه يكهزاروسيصدوهفتاد‏ (06/ 08/ 1370)

رهبر معظم انقلاب اسلامي : بلوچستان مى‏تواند مثل جيرفت باشد

مى‏خواهم عرض بكنم كه مسأله‏ى زمين با اين كارها حل نمى‏شود. حالا شما قدمى برداشته‏ايد، كه البته قدم بسيار مهمى است - قدم اول بود؛ قدم باارزشى است - اما اين، عاقبت آنچه كه ما در جمهورى اسلامى انتظار داريم، نيست. ما بايستى يك بلوچستان به آن عظمت را، به يك باغستان تبديل كنيم؛ يعنى بلوچستان مى‏تواند مثل جيرفت باشد. آقايان هر كدام به جيرفت رفته باشند، مى‏دانند كه شهر جيرفت تماماً يك باغ بزرگ است. همه‏ى شهر، از اولى كه انسان وارد مى‏شود، مثل اين‏كه وارد باغى شده است. منطقه‏ى بلوچستان مى‏تواند آن‏طور بشود. بايد اين كارها بشود؛ و اين نخواهد شد، مگر اين‏كه زمين در دست مردم باشد و مردم به اين زمين دل ببندند و بفهمند كه زمين متعلق به آنهاست؛ بايستى آن را آباد كنند و زندگى خود و ديگران را از اين زمين اداره نمايند. رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع عظيم و پرشور مردم جيرفت،كيهان: يک شنبه 18 ارديبهشت 1384- 29 ربيع الاول 1426- 8 مه 2005 -سال شصت و سوم-شماره 18224رهبر انقلاب كسي از عهده رياست جمهوري برمي آيد كه پرحوصله، شاداب و باهمت باشدسرويس شهرستانها- رهبر معظم انقلاب اسلامي در هفتمين روز از سفر به استان كرمان، صبح ديروز در اجتماع عظيم و پرشور مردم جيرفت، رفع مشكلات مادي و معنوي مردم را از اهداف اساسي نظام اسلامي خواندند و افزودند: بايد در زير سايه پرمهر نظام اسلامي، فقر و هرگونه تلخ كامي از جامعه رخت بربندد.به گزارش خبرگزاري فارس در اين ديدار كه در ورزشگاه تختي جيرفت صورت گرفت،

 حضرت آيت الله خامنه‌اي با تشكر از لطف و محبت هميشگي مردم جيرفت، آگاهي ملت مؤمن و بااراده ايران را رمز ايستادگي و حضور آنان در صحنه خواندند و با اشاره به ويژگي هاي نظام اسلامي نظير خدمت و تلاش بي وقفه براي حل مشكلات مردم و رفع محروميتها، مخالفت با هرگونه استبداد و خودرأيي، مقابله با هر نوع دخالت خارجي، عدالتخواهي، ظلم ستيزي و شايسته‌سالاري، افزودند: در جمهوري اسلامي ارزشهاي معنوي هر فرد، تعيين‌كننده رتبه اوست و نه ثروت و قدرت او.ايشان در بخش ديگري از سخنانشان از ديدار دوباره با مردم خونگرم و مهربان جيرفت ابراز مسرت كردند و با اشاره به ميهمان نوازيهاي مردم جيرفت در سالهاي تبعيد ايشان به اين شهر افزودند: مردان و جوانان مؤمن و وفادار جيرفت و بانوان انقلابي و متدين اين شهر پس از پيروزي انقلاب نيز از امتحانات مختلف، سربلند بيرون آمده اند.ايشان كارهاي انجام شده در منطقه جيرفت را در مقايسه با قبل از انقلاب، بي نظير برشمردند و با اشاره به استعداد طبيعي فوق‌العاده اين منطقه و فقر و محروميت غيرطبيعي آن خاطرنشان كردند: در هر گونه برنامه ريزي براي اين منطقه بايد سه مسئله اشتغال جوانان، امنيت و كار فرهنگي را در اولويت قرار داد و به طور كلي در قوه مجريه و همه دستگاه ها، بايد هر مسئله‌اي كه با متن زندگي مردم ارتباط دارد، در درجه اول اهميت قرار داشته باشد.

مطلب دوم ؛

در رابطه با تاريخ اين منطقه‌ي باستاني:

يك باستانشناس : جنوب شرق ايران ۴۸۰۰ سال پيش وارد دوره تاريخي شده است

جيرفت ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ۸۴/۱۱/۱۷ . داخلي. اجتماعي. فرهنگي. علمي. باستانشناسي.

سرپرست گروه باستان‌شناسي حوزه جيرفت كهن گفت:بر اساس اسناد موجود جنوب شرق ايران حدود ۴۸۰۰ فاصله سال پيش همزمان با تمدن مصر و بين‌النهرين وارد دوره تاريخي شده است. وي گفت: اين در حالي است كه تا پيش از كاووشهاي باستان‌شناسي در جيرفت تصور مي‌شد كه شرق ايران همواره تحت تاثير تمدن بين‌النهرين بوده است. وي افزود: در ايران نيز اين نظر وجود داشت كه كاووشهاي باستاشناسي منحصر به غرب كشور است، لذا تاكنون تصور مي‌شد خط از زمان هخامنشيان رسميت يافته اما يك كتيبه آجري در جنوب شرق(جيرفت‌كهن) نشان مي‌دهد كه اين خط متعلق به ۴۶۰۰ سال قبل است. اين باستان‌شناس گفت: اين كتيبه كه هنوز خوانده نشده متعلق به قلعه‌اي مي‌باشد كه در حوزه باستاني شهر كهن‌جيرفت در حال خاكبرداري است. وي افزود: مجموعه آثار به دست آمده بيانگر آن است كه چهار شهرستان جيرفت، عنبرآباد، كهنوج و بافت، قلب يك پادشاهي بزرگ و مقتدر باستاني بوده‌اند. او طول قلمرو اين پادشاهي را حدود ۴۰۰كيلومتر اعلام كرد و گفت: اين قلمرو از نظر صنعتي و فرهنگي بسيار غني بوده است. وي به كشف كارگاههاي ذوب فلز و آثار مفرغي در اين منطقه اشاره كرد و افزود: اين محدوده آنقدر مترقي و پيشرفته بوده كه صنايعش را به عراق، سوريه، عربستان، عمان، افغانستان و پاكستان صادر مي‌كرده است. او همچنين با اشاره به فصل چهارم كاوشهاي باستان‌شناسي در حوزه هليل رود گفت: اين كاووشها تپه كنارصندل و قبرستان مطوط آباد را شامل مي‌شود. سرپرست گروه باستان‌شناسي حوزه جيرفت كهن افزود: مردم اين مناطق مردگان خود را پنج هزار سال پيش در اين قبرستان دفن مي‌كردند. وي گفت: ۲۲باستان‌شناس ايراني و سه باستان‌شناس خارجي كاووش در اين مناطق را بر عهده دارند. او اظهار داشت: در اين فصل ۳۰ظرف سفالي و شماري ظروف سنگي و مفرغي كشف شده است. وي همچنين گفت: با تلاش ماموران انتظامي حفاريهاي غيرمجاز در جيرفت تقريبا به صفر رسيده است. او با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازي در مناطق باستاني افزود:مردم اين مناطق اكنون از نظر اعتبار و اقتصادي به آثار كشف شده بهاي زيادي مي‌دهند.

ارسال خبر: ۱۱:۵۱ دوشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۸۴

مطلب سوم؛

چند مورد ديگر:

جناب آقاي وزير كشور، جيرفت بزرگ و عزيز دوران‌هاي مختلف تاريخي كه عبارتند از «نخستين»، «شكار»، «نوسنگي»، «پارينه سنگي»، «آهن» و دوران كنون كه به اصطلاح «عصر كشاورزي» و صنعتي نامگذاري شده است، سرآمده بود و جمله‌ي تمدن‌هاي ساخته و پرداخته نوع بشر اعم از «تمدن بين‌النهرين و سومري ها»، «تمدن دره‌ي نيل»، «تمدن روم»، «تمدن هندوچين» و تمدن بابلي‌ها، كلداني‌ها و آشوري ها و ... ، در برابر عظمت فرهنگ جيرفتي‌ها و صنعت جيرفت سر تعظيم فرود آورده‌اند. مورخين قدر و قابل اعتماد، جيرفت را از مراكز مهم و استراتژيك تجاري جهاني ذكر كرده‌اند و مدارك مستند آن را ارائه داده‌اند و ساكنين آن را جزو ثروتمندترين مردمان روزگاران برشمرده‌اند.

حضرت آقاي وزير، جيرفت بزرگ و عزيز از دو جهت كم نظير است و يا به عبارتي ديگر بي‌بديل است كه عبارت هستند از:

1- از نظر تمدن، فرهنگ، ديانت، صنعت و دادوستد كه چند مورد از آنها را يادآور گرديد و چند نكته هم از آنها را در نطق قبل از دستور 15/01/1385 به استحضار ايران و جهان رسانيد كه در پايان اين مقال مجدداً تقديم مي‌دارد.

2- از نظر كشاورزي، اقليمي، آب و هوا و نوع تابش آفتاب در ايران اسلامي منحصربه‌فرد است و در دنيا فقط نمونه‌هاي سه‌گانه دارد كه اولين آنها جنوب اسپانيا مي‌باشد و سواحل نيل نمونه دوم جيرفت ذكر شده و بخشي از كاليفرنياي امريكا هم آخرين مشابه جيرفت است.حضرت حاج آقاي پورمحمدي، جيرفت، يعني اولين شكل‌گيري حيات نوع بشر در كوهپايه‌هاي بلند و رفيع بافت كه اولين منابع و سرشاخه‌هاي رودخانه‌ي معروف «هليل» كه به «ديورود» شهرت دارد (زيرا هميشه آدم‌كُش بوده است) شروع مي‌شود و تا «باتلاق جازموريان» به طول صدها كيلومتر ادامه مي‌يابد و برابر اسناد تاريخي «جيرفت» مستقيماً به دريا وصل بوده است و «ميناب» و «جاسك» شهرهاي بندري آن بوده‌اند.

جناب آقاي وزير كشور، مقصود از جيرفت يعني شهرهاي: «جيرفت»، «بافت»، «عنبرآباد»، «كهنوج»، «منوجان»، «قلعه‌گنج» و «رودبار» مي‌باشد.بر جناب‌عالي روشن است كه شهرستان‌هاي مذكور 100% كشاورزي و دام‌داري هستند و داراي مشتركات بسيار و گرايشات فرهنگي، زباني و شغلي هستند و شهر جيرفت تقريباً در مركز اين مناطق واقع شده است و همچنين است شهرستان بم كه تعامل بين مردم بم و مردم جيرفت در انواع مختلف آن قابل توصيف نيست. فقط اين مطلب را متذكر مي شود كه در زلزله مهيب و مرگبار 2/10/1382 بم كه آن شهر تاريخي را مبدل به تل‌خاك نمود، قريب به سه‌هزارنفر جيرفتي كه ساكن بم بودند، به رحمت خدا پيوستند.

جناب آقاي وزير، مطمئناً جناب‌عالي مستحضريد كه معادن غني جيرفت هم در نوع خود كم نظير هستند، معادني چون؛ «طلا»، «نقره»، «مس»، «آهن»، «اورانيوم»، «سرب»، «روي»، «تيتانيوم»، «كروم»، «فيروزه» و «منگنز» و معادن انواع «سنگهاي مرمر» كه برخي از آنها هم اينك در حال بهره برداري هستند و بدين جهت نيز جيرفت شهرت جهاني دارد.

جناب آقاي وزير كشور، سرزمين جيرفت درهزاره سوم قبل از ميلاد مهد تمدن بشريت بوده است.تاريخ مدنيت، فرهنگ، صنعت و دادوستد ساكنان جيرفت‌باستان نزديك به ده‌هزارسال عمر دارد. صنعتگران و فرهيختگان سرزمين بين‌النهرين و اقوام تمدن ساز سومري در مقابل همتايان خود در جيرفت كهن سر تعظيم فرود آورده‌اند و شاگردي بزرگان جيرفت را برگزيدند.

آنان حدود پنج هزار سال قبل به طرز درستي مردگان خود را به امانت خاك مي‌سپردند. قريب به هزاروسيصدسال قبل به نام جيرفت سكه ضرب مي‌ساختند. حدود هزارسال پيش از معدن مس سرگز جيرفت، مس استخراج و ذوب مي‌كردند و ابزار مورد نياز خود را مي‌ساخته‌اند آنهم از بيست‌متري زير آب.هزاران سال ثروتمندترين مردم شرق جهان بوده‌اند و صنايع آنان به جهان آن روز صادر مي‌شده است. برابر نظر كارشناسان، جيرفت، پهناورترين شهر باستاني اسلامي بوده است كه چهارصدوهشتاد كيلومتر طول داشته است. جيرفت فقط از 12 كيلومتر بافت فشرده‌ي شهري و شبكه‌ي پيشرفته‌ي ارتباطي برخوردار بوده است كه چندين مسجد از آن روزگار به يادگار مانده است.

حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمين پورمحمدي، اصلي ترين خواسته‌ي جدي و همگاني مردم جنوب استان كرمان كه منطقه‌ي جيرفت باستان بوده است، استان شدن آن ديار به مركزيت جيرفت‌است‌كه‌ اميدوار است ارمغان‌ صدارت و مديريت جناب‌عالي و دولت‌خدمتگزارنهم لبيك‌گويي ‌به ‌اين تقاضاي به حق و به مورد باشد، ان شاءا...ضروري مي داند كه به استحضار برساند كه:

اصلي ترين، بزرگترين و عمومي ترين تقاضاي مردم جنوب استان كرمان در محضر مبارك رهبر عظيم الشأن انقلاب اسلامي حضرت آيه ا... معظم خامنه‌اي كبير در اين شعار عينيت يافته بود كه: "اي رهبر فرزانه – حق جيرفت استانه" كه سراسر فضاي شهر جيرفت و استاديوم ورزشي آن را آكنده ساخته بود.

1-تنها استاني كه مرزهاي جغرافيايي آن تغيير نكرده است استان كرمان است.

2- تضييع حقوق مسلم مردم منطقه توسط استان كرمان قبل و بعد از انقلاب اسلامي و توسعه نامتوازن شمال استان مذكور كه حتي مورد اشاره رهبري معظم نيز قرار گرفت.

3- تفاوت جدي فرهنگ در ابعاد مختلف، لهجه و آداب و رسوم مذهبي و ملي، جغرافيا و آب، هوا و خاك، فاصله صدهاكيلومتري با مركز استان و...

4- منطقه مورد درخواست استان شدن شامل شهرستان هاي: جيرفت، كهنوج، بافت، عنبرآباد، منوجان، اسلام‌آباد و رودبار مي‌باشد كه ساكنين آن ديار يا كشاورز هستند و يا دامدار و اين منطقه به طور صد درصد كشاورزي و دامداري است و نوع زندگاني آنان با مردم شمال و مركز استان كرمان متفاوت است.

5- مركز شهرستان جيرفت (شهر جيرفت) تقريباً 100 كيلومتري كهنوج – 170 كيلومتري بافت و رابر، 20 كيلومتري عنبرآباد و 150 كيلومتري منوجان، اسلام شهر و رودبار واقع شده است و ايضاً 110كيلومتري بم.قطعاً و يقيناً عدالت گرايي و حق خواهي رئيس جمهور محترم و حضرت‌عالي مردم منطقه را جهت تحقق اين آرزوي بزرگ، تاريخي و قديمي در دولت اسلامي نهم اميدوارتر و جدي‌تر گردانيده است.

چنانچه مستندات خاص جغرافيايي و آمار و ارقام دقيق در زمينه‌هاي مختلف مورد نياز است اعلام شود تا تهيه و تقديم گردد.

جناب آقاي وزير؛ در استحقاق مردم عزيز جنوب استان كرمان به تأسيس استاني جديد به مركزيت جيرفت هيچ انسان منصف و كارشناس منطقي و مقام مسؤولي ترديد نخواهد كرد.به اميد آن روز كه صداوسيماي جمهوري اسلامي اعلام كنند كه:«هيأت دولت لايحه استان شدن جيرفت را تصويب كرد و به مجلس شوراي اسلامي تقديم نمود.»

از لطف، توجه و دستورات حق مدارانه و خداپسندانه جنابعالي متشكرم.

ارادتمند و دعاگو؛

علي زادسر جيرفتي

دستور وزير محترم كشور خطاب به معاونت محترم سياسي وزارت كشور :

«باسمه تعالي-

جناب آقاي جنتي، درخواست جناب آقاي زادسر بصورت جدي مورد مطالعه و پي‌گيري قرار گيرد. پورمحمدي، 20/01/1385.»  

و چگونه عنبرآباد شهرستان شد

بسـم‌الله‌الـر‌حمـن‌الـرحيـم

مردم عزيز، با شخصيت، تيزهوش و فهيم شهرستان عنبرآباد زيدعزهم

            ســـلام عليكم 

 به فضل الهي، سرانجام صبح امروز 13/2/1382 ساعت 11:00:58خبرگزاري «ايسنا» به نقل از روابط‌ عمومي‌ وزارت‌كشور، رسماً خبر مسرت بخش و نشاط‌آفرين تأسيس شهرستان عنبرآباد را به مركزيت عنبرآباد، به سراسر جهان گزارش كرد. در رابطه با اين اقدام مبارك و خداپسندانه‌ي دولت جمهوري‌ اسلامي‌ ايران، به استحضار مي‌رساند:

 1 – استقلال به حق مردم عنبرآباد در ابعاد مختلف دولتي و حكومتي، از شهرستان جيرفت، امري است ميمون و مبارك. اين خدمتگزار ناقابل جيرفتيان و عنبرآباديان، چنين موفقيت بزرگي را كه براي تحقق آن حداقل بيش از پنج سال تمام تلاش و همت عالي خودش را  به كار بسته بود، به محضر شريف شما مردم نجيب عنبرآباد و امام جمعه‌ خوبتان، تبريك و تهنيت عرض مي‌نمايد و توفيق نوكري واقعي و بدون منت مقامات شهرستان جديدالتأسيس عنبرآباد را آرزومنداست.

2 – نماينده‌ي مردم عزيز و شريف شهرستان‌هاي جيرفت و عنبرآباد در دوره‌هاي چهارم و پنجم قانونگذاري در جمهوري‌اسلامي‌ايران، اين افتخار را دارد كه با صدايي بلند و مداركي غيرقابل خدشه اعلام كند و اثبات نمايد كه علي‌زادسرجيرفتي اولين كسي است كه به ضرورت انتزاع عنبرآباد از جيرفت علم پيدا كرد و اولين جيرفتي و يا عنبرآبادي است كه گفت و نوشت كه بخش بزرگ عنبرآباد، بايد به شهرستان تبديل شود و قبل از او احدالناسي چنين ايده‌اي را مطرح نساخته است.

 3 – نظر به اين‌كه براي نماينده‌ي واقعي شما مردم خوب عنبرآباد، در دوره‌ها‌ي چهارم و پنجم مجلس شوراي‌اسلامي، محرز گرديده بود كه پي‌گيري‌هاي ممتد و لاينقطع‌اش در آينده‌اي نزديك مثمر ثمر واقع خواهد شد،  به خود جرأت داد تا به چاپخانه‌ي مجلس شوراي اسلامي بگويد تا بر سر برگ نامه‌هايش بنويسند؛ «‌‌علي‌زادسرجيرفتي_ نماينده‌ي مردم شريف جيرفت و عنبرآباد در دوره‌هاي چهارم و پنجم مجلس شوراي‌اسلامي»، و اينك بيش از شش سال است كه ايرانيان و اهل سياست در جهان، عنبرآباد را به عنوان شهرستاني مستقل هم عرض شهرستان جيرفت تلقي مي كنند و اعلام انتزاع رسمي و قانوني آن كه سالها با تأخير انجام مي‌گيرد، چيز تازه اي به حساب نمي‌ايد.

 4 – بنده به سهم خودم از دولت جمهوري اسلامي، وزارت كشور، استانداري‌كرمان، فرمانداري‌جيرفت و هر كس كه به هر دليلي و تحت هر عنوان و نامي، جهت انجام اين مهم، قلمي را با كاغذي آشنا ساخته و قدمي را به حركت واداشته است، صميمانه قدرداني نموده و موفقيت روزافزون‌شان را از درگاه ذات‌اقدس‌احديت مسألت دارم.

ارادتمند؛

علي زادسرجيرفتی

نماينده‌ی مردم شريف جيرفت و عنبرآباد

در دوره‌های چهارم و پنجم مجلس شوراي‌اسلامی

=====

«بر روی عکس کلیک کنید تا ...

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...