از هفده، هجده سالگي در خدمت اهداف مقدس و متعالي حضرت امام خميني (ره)  و انقلاب شكوهمند اسلامي بوده وجزو اولين انقلابيون و مبارزان جيرفت به شمار مي‌آيد. سروسامان دادن به راهپيمايي‌هاي قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در جيرفت، سخنراني‌هاي تند و آتشين عليه رژيم ستم شاهي، توزيع و نشر رساله و عكس و اعلاميه‌هاي حضرت امام خميني (ره) از جمله مبارزات ايشان بوده كه دو بار دستگير و زنداني شده است.از مهرماه 1357 در مدرسه كرماني‌هاي قم به عنوان اولين طلبه شهرستان‌هاي جيرفت و عنبرآباد، رسما مشغول به تحصيل شده وحدود دو ماه مانده به پيروزي انقلاب مقدس اسلامي با ساده‌ترين شكل قابل تصور، زندگي مشتركش را شروع كرده ؛ حاصل اين ازدواج پنج فرزند است و اينك داراي سه نوه دختري است.، ادامه . . .

 

زادسر اعتقاد دارد . . (در مصاحبه‌‌ای مهم)  ، ادامه . . .

زادسر: ميراث فرهنگي كشور هويت مردم مسلمان ايران است

خانواده سبز , پنجشنبه 25 بهمن 1386

 
 

علي زادسر جيرفتي در سال 1337 هجري شمسي در روستاي «زوار وجلگه» از توابع بخش بزرگ ساردوئيه به دنيا آمده وتحصيلات ابتدايي‌اش را تا كلاس دوم دبستان در زادگاهش، «زوار وجلگه» و با تعليم محمد دريني كه با عنوان سپاه دانش در آنجا خدمت مي‌كرد، گذرانده و از كلاس سوم تا ششم دبستان را با پيمودن يك فرسخ راه در مركز بخش ساردوئيه به پايان رسانده است.وي مقاطع بعدي تحصيلات را تا سوم دبيرستان در دبيرستان‌هاي اميركبير و دهخدا و تا اخذ ديپلم راه و ساختمان را در هنرستان صنعتي شهيدبهشتي در شهر جيرفت ادامه داد و در سال 1356 با اخذ ديپلم از هنرستان مذكور براي رفتن به خدمت سربازي خودش را آماده‌كرده بود.

از هفده، هجده سالگي در خدمت اهداف مقدس و متعالي حضرت امام خميني (ره)  و انقلاب شكوهمند اسلامي بوده وجزو اولين انقلابيون و مبارزان جيرفت به شمار مي‌آيد. سروسامان دادن به راهپيمايي‌هاي قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در جيرفت، سخنراني‌هاي تند و آتشين عليه رژيم ستم شاهي، توزيع و نشر رساله و عكس و اعلاميه‌هاي حضرت امام خميني (ره) از جمله مبارزات ايشان بوده كه دو بار دستگير و زنداني شده است.از مهرماه 1357 در مدرسه كرماني‌هاي قم به عنوان اولين طلبه شهرستان‌هاي جيرفت و عنبرآباد، رسما مشغول به تحصيل شده وحدود دو ماه مانده به پيروزي انقلاب مقدس اسلامي با ساده‌ترين شكل قابل تصور، زندگي مشتركش را شروع كرده ؛ حاصل اين ازدواج پنج فرزند است و اينك داراي سه نوه دختري است.

 
 
 

خداوند بزرگ به ايشان توفيق داد تا در طول دفاع مقدس هشت ساله ملت مجاهد ايران اسلامي، در دوازده عمليات جنگي و تاريخي شركت كرده و پابه‌پاي رزمندگان اسلام با متجاوزين بعثي بجنگد و اين افتخار را دارد كه جانباز انقلاب اسلامي است. علي زادسر جيرفتي از جمله نمايندگاني است كه با حضور خود در سه دوره نمايندگي مجلس (دوره سوم، چهارم و هفتم) صلاحيت خود را به عنوان نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد نشان داده و يكي از علت هاي اصلي كانديدا شدن دوره هشتم و نمايندگي دوره هفتم را حفظ ميراث تاريخي و كهن جيرفت و عنبرآباد مي‌داند.وي با نطق‌هاي صريح و آشكار خود چندين بار به مسئولان ميراث فرهنگي هشدار داد كه اشياي قديمي و تمدن هشت هزارساله و پيشينه ايران به غارت مي‌رود ولي هيچ نهاد مسئول و پاسخگويي وجود نداشت تا جواب اين هشدارها را بدهد.زادسر كه عضو كميسيون قضايي و حقوقي مجلس هفتم است، معتقد است مي‌توان با پيگيري‌هاي مستمر و با هماهنگي مسئولان ذيربط، بخشي از هويت به يغما رفته ايران را پس گرفت كما اينكه چنين شد. اين  نماينده اعتقاد دارد كه به تنهايي نمي‌توان ايران را ساخت بلكه همه بايد دست به دست هم بدهند تا بتوانند در مقابل دشمنان خارجي و داخلي مقابله كنند و ايران  اسلامي را از گزند هر آسيبي نجات دهند.مصاحبه ما با نماينده جيرفت و عنبرآباد كه تعصب خاصي نسبت به ميراث فرهنگي شهرش دارد و آن را جزو هويت شخصي خود مي‌داند، خواندني است.

 

 از فعاليت هاي سياسي و انتخاباتي خودتان بگوييد كه از كي و كجا شروع شد؟

 

زادسر: بعضي از دوستان بزرگوار در جلسه‌اي موضوع نامزد شدن مرا براي دوره سوم مجلس شوراي اسلامي با بنده در ميان گذاشتند. ضمن تعجب، آن را جدي نگرفتم اما وقتي متوجه شدم كه مسئله جدي است، براي پاسخ گفتن، مهلت خواسته و پس از اطمينان از موافقت اكثريت مردم جيرفت و عنبرآباد ، وارد ميدان مبارزات سياسي، انتخاباتي جيرفت شدم و با وقف جسم، جان، قلم و بيان خويش در تحقق آرمان‌هاي اسلام سر از پا و روز از شب نمي‌شناختم . حال پس از گذشت قريب به دوازده  سال (سه دوره) تاكنون كسي نتوانسته از قدرت و موقعيتي كه در اختيارم قرار گرفته، استفاده اختصاصي ببرد و هرآنچه را كه از آن مردم بوده و هست، در راه خدا و مصلحت آنان هزينه كرده‌ام. در مدت مديد فعاليت براي نمايندگي جيرفتي‌ها و عنبرآبادي‌ها در مجلس حتي يك نفر هم پيدا نمي‌شود كه بتواند ثابت كند من با شيوه‌هاي كذايي، خودم را بر مردم جيرفت و عنبرآباد تحميل كرده باشم چرا كه معتقدم نمايندگي مجلس و وكالت مردم، امانت الهي، عبادت خدا و نوكري ملت است.قابل ذكر است بعد از اين‌كه در انتخابات دوره سوم شركت كردم و توسط استاندار وقت كرمان مورد خشم و غضب قرار گرفتم و سرانجام از رفتن به خانه ملت محروم شدم، از سر كنجكاوي در امتحان كنكور سال 68 – 67 شركت كرده وسپس راهي جبهه شدم و از نتيجه آن در اهواز مطلع شده و دانستم كه در رشته زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه شهيد باهنر كرمان قبول شده‌ام.بعد از دوازده سال كه از اخذ ديپلم بنده مي‌گذشت وارد دانشگاه شده و تحصيلم را در رشته مذكورآغاز كردم و تا سال 1371 به تحصيل مشغول بودم كه مورد لطف خدا و محبت مردم جيرفت و عنبرآباد قرار گرفته و از تاريخ 7/3/1371 رسما به عنوان نماينده مجلس شوراي اسلامي كار خود را آغاز كردم.

 

روند شكل‌گيري مجلس شوراي اسلامي و كيفيت قانونگذاري آن را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

 
 

زادسر: در كمال تاسف بايد بگويم بنده به هيچ وجه موافق هر دو بخش اين سئوال نيستم و دلايل آن متعدد است كه مستقلا به آن مي‌پردازم:

 

 روند نماينده مجلس شدن در جمهوري اسلامي ايران واقعا ايراد دارد و براي اصلاح آن، نظام جمهوري اسلامي ايران بايد به جمع‌بندي برسد و تصميم بگيرد زيرا نامزدي كه مي‌خواهد راي بياورد، بايد دست به يك سري اقدامات بزند كه برخي از آنها حقيقتا شرم‌آور است از جمله اين‌كه ماه‌ها و سال‌ها در خانه‌هاي مردم را در شهرها و روستاها بكوبد و ضمن اذيت و آزار صاحبان آنها با التماس، سوگند دادن و در معذورات گذاشتن آنها قول بگيرد كه به او راي بدهند. تعهد بكند كه جاده مي‌سازد، بيكاران را سركار مي‌برد، خيابان‌ها را آسفالت مي‌كند، پول ايزوگام پشت‌بام مسجد را مي‌دهد و ده‌ها مورد ديگر از اين گونه مطالبات را به ظاهر تعهد كند. تا مي‌تواند سياه‌نمايي كرده ، تمام خدمات جمهوري اسلامي را كتمان كند، زحمات مقامات قبلي را ناديده گرفته و تخطئه ‌كند ، تا مي‌تواند حس ناسيوناليستي ناموجه را در بين اقوام و طوايف ،تقويت و مردم مناطق مختلف حوزه انتخابي را نسبت به يكديگر بدبين كند، نماينده فعلي را خداي ناكرده به طور كلي خائن، بي‌دين، ناتوان و... به تصوير بكشد و به روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌هاي محلي پول بدهد كه چهره برگزيده مردم را در مطبوعه‌هاي خودشان كريه و ناموجه نشان بدهند خلاصه اين‌كه صلاحيت اخلاقي، كارآمدي، تجربه و وضعيت گذشته و حال نامزدها به هيچ وجه موردنظر نيست فقط كافي است كه نامزدي به تاييد شوراي محترم نگهبان برسد و  ديگر هيچ.هنگامي كه كسي با تمسك به برخي از آنچه مورد اشاره قرار گرفت، به مجلس راه يافت، پرواضح است كه بايد به دنبال انجام انواع تعهدات خود باشد بنابراين از اين وزارتخانه به آن وزارتخانه، از اين سازمان به آن سازمان، از اين نهاد به آن نهاد بالا و پايين مي‌رود تا به گفته‌ها و قول‌هاي بيشتر از حد توان خود جامه عمل بپوشاند.آيا چنين كسي مي‌تواند سياستگذار كلان باشد؟ ملي فكر كند؟ لوايح و طرح‌ها را با دقت ملاحظه كند و راي كارشناسي بدهد؟ ابدا.

 

 نتيجه آن مي‌شود كه شده و در هر مجلسي كه تشكيل شده، مصوبات آن مطابق نظر اكثريت حاكم بر مجلس هر دوره بوده است. حال آيا عقل، علم و مصلحت كشور مويد آن است؟ آيا منافع همه مردم را در بر مي‌گيرد يا خير؟در هر حال اعتقاد بنده بعد از سه دوره نمايندگي بر اين است كه نظام مقدس جمهوري اسلامي جهت مقابله با اين ضعف برجسته قانونگذاري دو راه اساسي پيش رو دارد ، در غير اين صورت مجلس شوراي اسلامي هرگز در جايگاه تقنيني و نظارتي خويش قرار نخواهد گرفت و اصلاح نمي‌شود و تا مجلس شوراي اسلامي به معني صحيح كلمه تن به اصلاح ندهد، نظام اداري، اقتصادي و سياسي اين كشور پهناور اسلامي هرگز درست نخواهد شد و آن دو راه عبارتند از:

 

الف: تغيير بنيادي و «جامع و مانع» شكل‌گيري همين مجلس كه اعضاي متشكل آن فقط و فقط به تصويب قوانين سنجيده ، حكيمانه عقلي و علمي كه متضمن مصلحت كشور در همه ابعاد داخلي و خارجي باشد، برسد و از هرگونه مراجعات روزمره مردمان گرفتار، بدهكار زنداني شده، ورشكسته و از اين قبيل عاري بوده و راي گرفتن نمايندگانش صددرصد منوط به صلاحيت علمي، تخصصي و اخلاقي آنان باشد نه به آنچه كه قبلا اشاره شد.

 

ب: تاسيس مجلسي ديگر با ويژگي‌هايي كه برشمرديم به گونه اي كه مشرف بر اين مجلس باشد و تا اين مجلس مصوبات مجلس فعلي را تاييد نكند نتوان  مصوبه‌هاي مجلس فعلي را جهت رفع ايرادات و عدم مغايرت با احكام اسلامي و قانون اساسي به شوراي نگهبان فرستاد. به اميد آن روز.

 

 دغدغه‌هاي شما به عنوان يك نماينده مجلس آن هم در دوره هفتم چيست؟

 

زادسر: برخي از دغدغه‌هاي خود را به عنوان يك نماينده مجلس عرضه داشتم و تعيين مصاديق به وفور يافت مي‌شود اما اساسي‌ترين دغدغه بنده عبارت است از اين‌كه چرا صداقت، يكرنگي، عمل به وظيفه، دوري از اسراف و تبذير، راي آوردن بر مبناي صحيح ديني، به دست آوردن مناصب مجلسي و كميسيوني بر پايه كارآمدي و توانمندي و... كمرنگ و كمرنگ‌تر شده و مي‌شود؟ چرا بايد ياد خدا و قيامت و ترس از كيفر گناهان و لغزش‌ها در بين ما كمرنگ شده باشد؟

 

 نظر خود را در رابطه با ادغام ماده 187 قانون مشاوران وكلاي حقوقي قوه قضاييه در قانون وكلاي دادگستري بيان كنيد.

 

زادسر: نتيجه آنچه كه از مطالب مطرح شده در مجلس از ناحيه موافقان و مخالفان طرح ادغام ،حاصل شد، به شرح ذيل است:

 

1- كانون وكلاي دادگستري با نزديك به شصت سال سابقه استقلال در تربيت وكيل و تامين نيازهاي حقوقي جامعه، طبق قانون و مقررات اقدام كرده است. در اين مدت نسبتا طولاني با عنايت به استقرار كليه نهادها و ارگان‌هاي كانون به نحو مطلوب ،خوشبختانه هيچ‌گونه نابساماني و آشفتگي در اجراي وظايف قانوني وجود نداشته است.

 

2- تعداد وكلاي لازم براي هر كانون در كميسيوني كه اكثريت اعضاي آن را نمايندگان قوه قضاييه (رييس دادگستري استان، رييس دادگاه انقلاب و رياست كانون وكلاي دادگستري) تشكيل مي‌دهند، تعيين مي‌شود. بنابراين قوه قضاييه در تعيين تعداد وكلا نقش اساسي دارد و اين دليل طراحان كه تعداد و صلاحيت وكلا را يكي از دلايل عمده اين طرح دانسته‌اند، قابل قبول نيست.

 

3- تصويب اين طرح موجب تحميل هزينه گزاف بر بودجه كشور خواهد شد و به بزرگ شدن بدون دليل قوه قضاييه مي‌انجامد در حالي كه كانون‌هاي وكلا بدون كمك مالي دولت و به طور رايگان اين مهم را انجام مي‌دهند.

 

4- سياست كلي نظام بر محدود كردن دولت و واگذاري امور غير حاكميتي به بخش خصوصي و غيردولتي است در حالي كه طرح مورد نظر خلاف اهداف مزبور بوده و موجب گسترش تشكيلات دولتي مي‌شود.

 

5- هرگونه خدشه به استقلال كانون وكلاي دادگستري برخلاف ميثاق‌هاي بين‌المللي بوده و موجب حذف كانون وكلا از اتحاديه بين‌المللي كانون‌هاي وكلا( I.B.A) خواهد شد كه چنين مطلبي در شان نظام مردم‌سالار ديني جمهوري اسلامي ايران نيست.

 

6- با تصويب اين طرح، استقلال حق دفاع كه از اساسي‌ترين حقوق مردم است و در اصل 35 قانون اساسي به صراحت بيان شده، مخدوش مي‌شود. وكيل ،تحت سيطره قوه قضاييه مطمئنا آزادي دفاع نخواهد داشت.

 

7- تجربه تصويب قانون تشكيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب و حذف دادسرا كه خسارت مادي و معنوي فراواني از خود به جاي گذاشت ، سبب شد پس از مدت كوتاهي وضع به حال سابق برگردد كه خود گواه بارزي بر عدم ضرورت تصويب اين طرح غيركارشناسانه است.

 

8- قانون اساسي در اصل 26 آزادي عمل، انجمن‌هاي صنفي را به رسميت شناخته است در حالي كه طرح پيشنهادي، هويت صنفي و آزادي نهاد ديرپاي كانون وكلا را كه همواره در چارچوب قانون حاكم عمل نموده، مخدوش مي‌سازد.

 

9- هريك از موارد متعدد مذكور در ماده‌واحده و تبصره آن نياز به تقنين در قالب مواد عديده دارد و لذا واگذاري آن به آيين‌نامه، خلاف قانون اساسي بوده و امكان سوءاستفاده از آن نيز وجود دارد.

 

10- قوه قضاييه در موارد مهم ،نظير تعيين تعداد وكلا، احراز صلاحيت داوطلبان، عضويت در هيئت‌مديره، تجديدنظر در تصميمات هيئت‌مديره و آراي دادگاه‌هاي انتظامي كانون وكلا، نقش عمده و تعيين‌كننده و نظارت عاليه دارد اما نظر شخصي بنده عبارت است از:

 

الف: تجربه تلخ شكست قانون دادگاه‌هاي عام كه به تصويب مجلس رسيده بود و برگشت به قانون قبلي كه عنوان احياي دادسراها نام گرفت، به ما حكم مي‌كند كه نسبت به اين طرح كه بيشتر دست‌اندركاران نهاد رياست قوه قضاييه و خواص و نزديكان رياست محترمش آن را تعقيب مي‌كنند با احتياط بيشتري عمل كرده تا مثل قانون دادگاه‌هاي عام نشودكه رييس قبل ازحضرت آيت‌ا... هاشمي شاهرودي آن را راه نجات دستگاه قضايي مي‌دانست كه خدا مي‌داند چه هزينه سنگيني بر كشور و بيت‌المال تحميل كرد تا ساري و جاري شد و رييس فعلي قوه قضاييه آن را از بيخ و بن رد كرد و به حالت اول بازگرداند.

 

حال نكند اين طرح ادغام كانون وكلاي دادگستري مصوب شود و رييس بعد ازحضرت آيت‌ا...هاشمي شاهرودي با ادعاي مضر بودن آن، طرح احياي كانون وكلاي دادگستري را دوباره تقديم مجلس كند!

 

ب: كانون وكلاي دادگستري كه عضو رسمي  اتحاديه بين‌المللي كانون‌هاي وكلا (I.B.A) است و وجهه خوب بين‌المللي دارد، مي‌تواند به عنوان يك NGO، فوايد زيادي براي كشورمان در ابعاد حقوقي و قضايي در سطح جهان داشته باشد و دارد و نبايد به اين آساني چهره جهاني آن را مخدوش كنيم. لازم است مدافعان و مخالفان اين ادغام در يك فضاي كاملا علمي، حقوقي و كارشناسي و به دور از جنجال، همه جوانب آن را اعم از حقوقي، قضايي، داخلي و بين‌المللي بررسي دقيق و فني كرده و چنانچه نياز به اصلاح شد واقعا يك قانون مانع و جامع تصويب شود كه حداقل تا پنجاه سال ديگر نياز به اصلاحيه پيدا نكند.

 

 

نظر شما در رابطه با پرونده «آميا» چيست؟

 

زادسر: آنچه مسلم است در تاريخ 27/4/1373 برابر با ژوئيه 1994 يعني حدود سيزده سال قبل دو ساختمان متعلق به صهيونيسم بين‌الملل به نام‌هاي انجمن دوجانبه رژيم اشغالگر قدس (اسراييل) – آرژانتين (آميا) و هيئت انجمن‌هاي رژيم اشغالگر قدس (اسراييل) – آرژانتين (دايا) منفجر شده و 85 نفر كشته و 250 نفر نيز زخمي بر جاي گذاشت.بلافاصله ظرف كمتر از دو ساعت امپراطوري خبري تحت سلطه صهيونيسم بين‌الملل، جمهوري اسلامي ايران را به همراه حزب‌ا... لبنان باعث و باني آن انفجارها اعلام كرد و دليل آن را هم شعار معروف امام خميني (ره) عنوان كردندكه فرمودند: «ما انقلابمان را به جهان صادر مي‌كنيم» .در كمال تاسف مقامات مسئول ديپلماسي و اطلاعاتي و امنيتي كشورمان در آن وقت متوجه عمق اين توطئه از پيش طراحي شده صهيونيستي نشدند و نشانه رفتن انگشت اتهامات واهي بزك شده استكبار را به سوي جمهوري اسلامي جدي نگرفتند و اقدامات حقوقي، قضايي و ديپلماسي مقتضي را انجام ندادند. بعد از اين‌كه مدت‌ها و بلكه سال‌ها گذشت و بحث دست داشتن جمهوري اسلامي در انفجار «آميا» به عنوان سوژه‌اي داغ و ژورناليستي توسط امپراطوري خبري غربي به جرياني خطرناك و مخرب عليه كشورمان تبديل شد، به ناچار برخي از مقامات ما را تكاني داد تا اقداماتي ولو ناكافي و نامناسب انجام دهند. هنگامي كه مقامات وقت فهميدند كه توطئه‌اي گسترده و مرموز عليه انقلاب اسلامي پي‌ريزي شده و گام به گام در حال پياده شدن است، به فكر چاره‌انديشي افتادند و تمهيداتي را به وجود آوردند و در مقام دفاع از كيان جمهوري اسلامي ايران و اساس مذهب جعفري شيعه برآمدند كه البته بازهم آنگونه كه بايد رايزني جهاني صورت پذيرد، نشد و توفيق لازم به دست نيامد و اكنون بعد از سيزده سال كار به اينترپل كشيده شده و متاسفانه اين سازمان به اصطلاح بين‌المللي برخلاف قوانين جاري حاكم بر اين سازمان پليسي كه بايد در مسائل سياسي دخالت نكند، يك كار كم‌سابقه صددرصد سياسي انجام مي‌دهد و با 78 راي موافق براي مقامات جمهوري اسلامي اعلان‌هاي قرمز صادر مي‌كند يعني از 118 كشور شركت‌كننده در اجلاس اخير اينترپل فقط چهل كشور راي مخالف و ممتنع مي‌دهند و معني آن، اين است كه مقامات مربوط سياسي، قضايي، پليسي و ديپلماسي جمهوري اسلامي ،تلاش لازم را مبذول نفرموده‌اند وگرنه صهيونيست‌ها نمي‌توانستند از عهده چنين كار مهمي بر ضد ايران برآيند.گفتني است جمهوري اسلامي ايران بايد با تمام توان وارد معركه شده و با يك ديپلماسي فراگير و قوي، معادلات صهيونيسم جهاني را در هم بريزيد و جنگ تبليغات منفي استكبار جهاني را عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي به نفع انقلاب اسلامي به پيروزي برساند.

 

آيا قطع كردن چهار انگشت دست دزد، حكمي اسلامي و قرآني است كه در كشور عربستان اجرا مي‌شود؟ اگر چنين است، چرا اين حكم در جمهوري اسلامي ايران اجرا نمي‌شود؟

 

زادسر: در اين‌كه قطع دست سارق از محكمات قرآن مجيد و نص صريح آن است، هيچ مسلماني در هيچ جاي دنيا كمترين شك و شبهه‌اي ندارد. اختلاف بر سر تعيين مصاديق اجراي اين حد الهي است براي اين‌كه حداقل سيزده شرط وجود دارد تا بتوان حد قطع دست دزد را اجرا كرد. احتمالا قضات كشور عربستان كه اكثرا وهابي هستند با علم خود يقين به قطع كردن دست دزد پيدا مي‌كنند و آن را اجرا كرده اما قضات جمهوري اسلامي تا همه شروط آن محقق نشود، تن به اجراي اين حد سخت الهي نداده و نمي‌دهند.

 

خط لوله گازرساني جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي پاكستان و هندكه «خط لوله صلح» نام گرفته، در چه وضعيتي است؟

 

زادسر: اجمالا پيشرفت قابل قبولي داشته است و بين ايران و پاكستان تا حدود زيادي قطعيت يافته و مذاكرات دوجانبه تا سرحد امضاي نهايي قرارداد گازرساني ايران به پاكستان توسط رؤساي جمهوري دو كشور پيش رفته اما كشور هند يك سري موضوعات را مطرح ساخته كه بيشتر به مسائل في‌مابين هند و پاكستان مربوط مي‌شود و به همين جهت در مذاكرات اخير كه درباره نهايي شدن قرارداد «خط لوله صلح» بود حاضر نشده و پيش‌شرط‌هايي را مطرح ساخته است. از قرار معلوم مقامات مربوط جمهوري اسلامي هم زمان مشخصي را به هند اعلام كرده‌اند كه تصميم نهايي خود را اخذ كند و اگر همراهي نكند، قاعدتا بايد قرارداد نهايي بين ايران و پاكستان امضا شود.

 

 نظر شما راجع به ماده 23 لايحه حمايت از خانواده كه در مجلس مطرح شد، چيست؟

 

زادسر: ماده 23 لايحه حمايت از خانواده مي‌گويد كه مردان براي ازدواج مجدد بايد از دادگاه اجازه بگيرند.اين سخن براي زنان مسلمان جمهوري اسلامي بسيار سخت و سنگين است و سروصدايي به راه افتاد كه قابل درك و وصف نيست آن هم راجع به ماده‌اي كه حتي هنوز شور اول آن هم تصويب نشده و به كميسيون قضايي و حقوقي جهت بحث و اظهارنظر ارجاع نشده است.به نظر بنده اين مبحث بسيار خطير، حساس، متحول‌كننده و چه بسا تشنج‌آفرين و حتي برهم زننده كانون‌هاي گرم خانوادگي است؛ بنابراين بايد با دقت تمام و با در نظر گرفتن همه جوانب آن را، بررسي كرد و تصميم گرفت با اين حال بعيد مي‌دانم با آن كيفيتي كه دولت تقديم كرده، تصويب شود.

 

 نظرتان درباره افزايش اختيارات مجلس خبرگان رهبري چيست؟

 

زادسر: افزايش اختيارات مجلس خبرگان رهبري در اعمال وظايف، نظارت و اختيارات رهبري معظم انقلاب اسلامي بر قواي سه‌گانه و همه نهادها و سازمان‌هاي زير نظر رهبري بسيار مطلوب است. اعمال حاكميت قانون اساسي در تمام ابعاد توسط مقام معظم رهبري و فصل الخطاب بودن فرمايشات حضرت ايشان از آرزوهاي مفيد بوده و هست.

 

 ميراث فرهنگي جيرفت چگونه كشف و توسط چه كساني قاچاق شد؟

 

زادسر: متاسفانه بحث ميراث فرهنگي جيرفت بسيار بغرنج، پيچيده و عجيب است. آنچه كه غيرقابل انكار است، اين است كه گنج‌هاي زيرزميني در سرزمين جيرفت كه گنج ايران است، در شعاع منطقه‌اي پهناور براي اولين بار توسط راننده  بيل مكانيكي سازمان آب منطقه‌اي كرمان كه مشغول حفر كانال‌هاي سد تنظيمي انحرافي بود، كشف و به سرعت باد در كل ايران و جهان منتشر شد زيرا آثاري كه كشف شد، در نوع خود بي‌بديل و بعضا منحصر به فرد بود و توجه جدي باستان‌شناسان ايران و جهان را به خود جلب كرد.در اين‌ميان عنصري دركمين‌نشسته، فرصت‌طلب و موقعيت‌شناس، خود را به منطقه رسانده و همانند يك موج‌سوار حرفه‌اي بر امواج به وجود آمده توسط ميراث فرهنگي جيرفت باستاني و بزرگ، سوار شد و نام و نشاني در كشور و موقعيتي در جهان به دست آورد و با تمام توان كوشيد تا گذشته شرم‌آور خويش را در اذهان افرادي كه او را مي‌شناختند، پاك كند و خود را به فردي كه مورد عنايت نظام اسلامي است، تبديل كند و به همگان بفهماند كه سازمان ميراث فرهنگي به غير از او، باستان‌شناس خبره و حرفه‌اي ديگري ندارد و خلاصه گذشته خودش را به هر نحو ممكن به فراموشي بسپارد كه شامل موضوعاتي مهم همانند موارد ذيل است كه روزنامه كيهان در تاريخ 6/3/1383 در صفحه دوم ستون ويژه با عنوان ميدان مسئله‌دار، آنها را ادعا كرده و همچنين اعلام داشته كه جهاد دانشگاهي و انجمن اسلامي دانشگاه تهران در تاريخ 12/6/1370 با نوشتن دردنامه‌اي به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامي از بازگشت اساتيد چند بار اخراج شده، به محيط مقدس دانشگاه انتقاد كرده‌اند.آري، ادعاهاي كيهان كه تاكنون كسي نتوانسته آنها را تكذيب كند، عبارتند از:

 

1- اخراجي از دانشگاه تهران به جهت عدم صلاحيت علمي.

 

2- ماركسيست و سوابق الحادي.

 

3- استهزاكننده شعائر ديني همانند اذان و اقامه.

 

4- بازرس ويژه شاهنشاهي.

 

5- تكثيركننده اعلاميه‌هاي گروهك‌هاي ضدانقلاب توسط دستگاه‌هاي دانشكده.

 

6- دشمني با دانشجويان حزب‌اللهي خصوصا دانشجويان دختري كه باحجاب كامل بوده‌اند.

 

7- اعلام‌كننده مواضع الحادي خود در حضور رييس وقت دانشكده ادبيات ،جناب آقاي دكتر مجتبوي كه من (يوسف مجيدزاده) ماركسيست هستم.

 

8- ابراز حمايت جدي خودش از به اصطلاح چريك‌هاي فدايي خلق در حضور اساتيد گروه باستان‌شناسي.

 

9- دشمني با نام مبارك و تاريخي جيرفت باستان و بزرگ و سعي بر امحاي اسم جيرفت در مكاتبات رسمي، اداري و محاورات سياسي، اجتماعي، فرهنگي، سمعي، بصري، باستاني و استفاده ازكلمه‌اي من‌درآوردي، بي‌پايه و ضدتاريخي به جاي نام جيرفت (البته اين بند مربوط به ساليان اخير مي‌شود) و...

 

آري، اين تبعه فرانسه كه متولد ايران است و همسر و فرزندش فرانسوي هستند، ظاهرا از سال هشتاد، هرساله به مدت چندين ماه در فصل‌هاي پاييز و زمستان به جيرفت مي‌آمد و تمام زمام امور ميراث فرهنگي و اشياي قيمتي منطقه را كنترل و مديريت مي‌كرد و كار را به جايي رسانده بود كه توانست برخي از مقامات مسئول قضايي و فرهنگي ساده‌انديش و سطحي‌نگر جيرفت را اغوا كند و توسط آنان يك كار بي‌سابقه و بسيار غريب و حيرت‌آور را در تاريخ جيرفت به مرحله اجرا درآورد كه از آن جمله مي‌توان به نامگذاري يكي از بهترين ميادين شهر جيرفت به نام خودش اشاره كرد و خدا مي‌داند بنده چه خون دل‌ها خوردم تا اين اسم شرم‌آور از ميدان مذكور پاك شود و به نام مبارك و نامي «شهيدان گمنام» مزين شود.با سماجت بنده و تلاش گسترده بسيجيان عزيز، آن لكه ننگ پاك شد اما منطقه از لوث تفكر استكباري و ترشحات سمي ديدگاه‌هاي كذايي اين عنصر آنچنان كه بايد پاك نشد و اين شخص هرچه كه در ايران و جهان دارد، از بركت نام ، تاريخ و گنج‌هاي تاريخي جيرفت مهمان‌نواز و سلحشورپرور دارد.وي فردي است كه در كمال بهت و حيرت ديگر باستان‌شناسان ايراني و واقف به گذشته و حال او و همچنين توانمندي علمي و تخصصي وي، فقط و فقط خودش را باستان‌شناس و ذيصلاح در امور باستاني جيرفت مي‌داند و با وقاحت تمام ادعا دارد جيرفت بچه اوست كه البته قاطعانه پاسخ شنيد اين ادعا يك دروغ بزرگ است و متاسفانه اين جيرفت است كه مادر اوست زيرا جيرفت وي را بزرگ و به ايران و خارج معرفي كرده و نه بالعكس.بنا بر آنچه گفته شد، نامبرده كه از بنده، صدمه ديده و ضربه خورده بود، در پي انتقامجويي برآمد و بعد از آن در مصاحبه و سخنراني‌هايش به جاي نام مبارك و تاريخي جيرفت از يك كلمه من درآوردي و مجعول «حوزه فرهنگي هليل‌رود» استفاده مي‌كرد و نهايت سعي و تلاش خود را جهت امحاي نام مبارك جيرفت به كار بست كه الحمدا... و با خون دل خوردن‌هاي بنده به شدت شكست خورد و ناكام ماند.

 

از اين عنصر فرصت‌طلب پرسيدند كه چرا به جاي «جيرفت» از اين كلمه مجعول و بي‌ربط و غيرعلمي «حوزه فرهنگي هليل‌رود» استفاده مي‌كنيد، پاسخ داده بود كه چون حوزه آبريز هليل‌رود بزرگ‌ترين رودخانه دائمي جنوب‌شرق كشور محسوب مي‌شود و از كوه‌هاي بافق سرچشمه مي‌گيرد و در جازموريان (حدود چهارصد كيلومتر) فرو مي‌رود و شامل شهرهاي ديگري نيز مي‌شود، نام جيرفت را حذف مي‌كنيم و از كلمه «حوزه فرهنگي هليل‌رود» استفاده مي‌كنيم تا موجب گله‌مندي شهرهاي ديگر نشود!در پاسخ به اين كلام سخيف و بدون پشتوانه تاريخي، علمي و اجتماعي و فاقد وجاهت دستوري اين دشمن نام جيرفت گفته شد: اگر چنين استدلالي درست بود، امروز مورخان در تاريخ ذكر كرده بودند:

 

1- «حوزه فرهنگي دجله‌رود»، نه «بين‌النهرين»

 

2- «حوزه فرهنگي فرات‌رود»، نه «بين‌النهرين»

 

3- «حوزه فرهنگي نيل‌رود»، نه «تمدن مصر باستان و دوران فراعنه» و...اين در حالي است كه هرگز چنين نشده و نخواهد شد زيرا تمدن‌ها در طول تاريخ در كنار و نزديكي رودها، چشمه‌ها و درياها تشكيل شده‌اند نه بر روي آنها. بسيار بديهي و ساده است كه تمدن جيرفت باستان در كنار و طول هليل‌رود تشكيل شده باشد و تا بعد از پيروزي انقلاب اسلامي تمام منطقه را از هنزا و رابر تا رودبار و منوجان و قلعه گنج و كهنوج، جيرفت مي‌گفتند براي اين‌كه جيرفت، جيرفت بزرگ بود ومساحتش بيش از پنجاه هزار كيلومتر مربع وجماعتش و صدها هزار نفر بوده است و در حقيقت از هجده استان بزرگ كشور، بزرگتر و از دوازده استان كشور، پرجمعيت‌تر بوده و هست و يكي از دلايل تقاضاي ما مبني بر استان شدن جنوب استان كرمان به مركزيت جيرفت، همين موضوع است.متاسفانه حضور ايشان به عنوان سرپرست تيم كاوشگران جيرفت باعث شده است كه:

 

1- مطابق راي صادره توسط رييس وقت دادگاه انقلاب جيرفت كه از دوستان خاص و مقرب اين عنصر كذايي است، بين ششصد هزار تا يك ميليون قطعه تاريخي قيمتي به كشورهاي مختلف دنيا خصوصا انگليس، فرانسه، ايتاليا، ژاپن و... قاچاق شود. (ظرف حدود سه سال)

 

2- دادگاه انقلاب جيرفت به نمايشگاه آثار عتيقه جيرفت كه شايعه بدل بودن برخي از آنها بر سر زبان‌ها بود، تبديل شده بود.

 

3- ادعاي اين آقاي سرپرست تيم كاوشگران بعد از سال‌هاي سال يكي ديگر از عجايب است كه سال گذشته مدعي شد كه:« نه خير، ششصد هزار عتيقه قيمتي قاچاق نشده بلكه سي هزار قطعه بوده است.»

 

4- وي كه از اول ماجرا در جيرفت حضور داشته، هرگز نگفته اين اشيا چگونه و توسط چه كساني از منطقه استخراج و به يغما برده شده‌اند. چه ارتباطي بين ايشان و تعداد اشياي به سرقت رفته مشخص شده در حكم صادره توسط رييس وقت دادگاه انقلاب وجود دارد؟ آيا ارقام ششصد هزار تا يك ميليون قطعه تصريح شده در حكم صادره فرد مذكور به قيمتي حدود سي ميليارد دلار توسط اين سرپرست تيم كاوشگر و دوستان نامبرده در آن وقت، ادعا شده و يا كارشناسان ديگر؟

 

5- علت اين‌كه نامبرده بعد از گذشت سال‌هاي سال رقم حداقل ششصد هزار قطعه را به سي هزار قطعه قاچاق شده، تقليل داده، چيست؟

 

6- اين سرپرست تيم كاوشگران مناطق باستاني جيرفت رقم سي هزار شئي قاچاق شده را از كجا و چگونه به دست آورده است؟

 

7- دليل اين‌كه مطابق ادعاي جناب آقاي بقايي، معاون ميراث فرهنگي كشور، حتي يك شئي شناسنامه‌دار به نام جيرفت در هيچ جاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ثبت نشده، چيست؟

 

8- دلايل آمدوشد آسان و هميشگي و سالانه وي به جمهوري اسلامي ايران و فرانسه چيست و چگونه است كه كشور فرانسه اينگونه مقدمات رفت‌وآمد او را فراهم مي‌كند؟

 

9- ارتباط خاص ايشان با آقايان طه هاشمي و علي كارنما چيست و حمايت بي‌دريغ آنان چه مبنايي دارد؟

 

10- وي چرا تاكنون افشاگري روزنامه كيهان درباره خودش را تكذيب نكرده كه بعيد است چنين تواني داشته باشد زيرا كيهان، سوابق او را به طورمستند به نمايش گذاشت.

 

از كارهاي مهم وماندني كه براي جيرفت وعنبر آباد انجام داده‌ايد،تعدادي را ذكر كنيد.

 

زادسر: 1- درخواست و پيگيري براي ايجاد امنيت تا بعد از سه سال به فرمان فرماندهي معظم كل قوا و توسط لشگر پيروز41 ثارا... و سردار سليماني، الحمدا... برقرار شد.‌

 

2- تقاضاي ممتد و هميشگي از  رهبر معظم انقلاب اسلامي روحي‌ فداه جهت سفر مباركشان به جيرفت كه الحمدا... اين سفر تاريخي و الهي صورت گرفت و مردم عزيز منطقه به زيارت آن امام همام، نائل آمدند.

 

3- پيگيري جدي جهت احداث فرودگاه كه چنين شد وپيگيري جدي مطالبات خلبانهاي عزيز و زحمتكش سراسر كشور در شركتهاي دولتي و خصوصي.

 

4-شهرستان شدن عنبرآباد كه انجام گرفت.

 

5- تقاضاي پيگيري 15 ساله براي استاني شدن جيرفت كه الحمدا... با دستور اخير رياست محترم جمهوري اميد به تحقق آن مضاعف شده است.

 

6- پيگيري و تقاضاي احداث صدها مدرسه در مقاطع مختلف كه به فضل الهي هم اكنون مكان مبارك تحصيل دانش‌آموزان هستند.

 

7- پيگيري براي احداث و اصلاح جاده‌هاي: جيرفت – كرمان، جيرفت- كهنوج- بندرعباس، جيرفت- بلوك، جيرفت ساردوئيده و بافت، جيرفت- اسفندقه، جيرفت – مردهك – نرگسان- جيرفت -حيشين، جيرفت – ميجان، جيرفت- گمركان و صدها راه روستا در شهرستان‌هاي جيرفت و عنبر‌آباد كه همه مردم شهادت خواهند داد.

 

8 – پيگيري جدي، قوي و سخت براي آب شرب بهداشتي شهر  جيرفت و ده‌ها و بلكه صدها پروژه آبرساني بهداشتي درشهرستان‌هاي جيرفت و عنبرآباد.

 

9- پيگيري و پاسخ به ده‌ها هزار نامه‌هاي مردمي طي يازده سال گذشته كه در اين زمينه، در بين نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي نفر اول هستم.

 

10- اجابت تقاضاهاي ده‌ها هزار نفر از مردم عزيز حوزه انتخابيه‌‌ام به طرق ممكن و ميسور.

 

11- پيگيري‌ بسيار شديد، جدي، قوي و لاينقطع جهت مقابله با زلزله احتمالي جيرفت كه وقت زيادي از بنده را به خود اختصاص داد؛ به همراه مسافرت‌هاي زياد و احداث منازل بسيار با اعتبارات و مقاوم‌سازي در شهرستان‌هاي جيرفت و عنبرآباد.

 

12- كمك به شهرداري‌هاي جيرفت و عنبرآباد، جبالبارز، ساردوئيه مردهك و ديگر شهردارهاي حوزه انتخابيه‌ام و خطر كردن براي بلوار جديد خيابان مسجد جامع جيرفت...

 

13- پيگيري بسيار جدي و قوي در امور بهداشت و درمان جيرفت و عنبرآباد كه شرح آن‌ها سر دراز دارد و يك كلمه آن فقط بيش از يكصد بازديد از مراكز بهداشتي و بيمارستان‌ها خصوصا بيمارستان امام خميني(ره)  است و پيگيري بسيار جدي مطالبات پرستاران سراسر كشور در بيمارستانهاي دولتي و خصوصي.

 

14- به تصويب رساندن احداث راه آهن كرمان،جيرفت كهنوج در سفر هيئت محترم دولت به استان كرمان  وبه تصويب رساندن لايحه استفساريه مالكيت دولت جمهوري اسلامي ايران بر اشياي زير خاكي و خلع سلاح كردن دادگاه لندن يكي از شاهكار‌هاي اين جانب به حساب مي آيند .

 

پاسخ بنده به آناني كه مي‌گويند زادسر چه كرده است اين است كه آقايان محترم بگويند و بنويسند كه اين نماينده مجلس چكار نكرده است و چكار مي‌توانسته انجام دهد كه انجام نداده است.فهرست كردن تعداد بيكاران و مشكلات متعدد اجتماعي و... جيرفت و عنبرآباد كه هنر نيست، مستند بگويند و بنويسند كه اگر نماينده مجلس بودند طبق وظايف قانوني هر نماينده مجلس، چكار مي‌كردند كه زادسر انجام نداده است.

 

دعوا برسر ترقي و تعالي جيرفت و عنبرآباد نيست. البته پيگيري جدي گازرساني به جيرفت و عنبرآباد – چهار خطه ‌شدن جاده‌هاي جيرفت و عنبرآباد و كهنوج- جيرفت – كرمان و ده‌ها كار كلان ديگر در امور كشاورزي و صنايع تبديلي و هزاران پيگيري اداري در امور مختلف منطقه‌اي و ملي از افتخارات كاري بنده است كه در اين مختصر نمي‌گنجد.

 

ظاهرا شما يك نطق اختصاصي فقط وفقط راجع به حوزه انتخابيه خويش داشته ايد،دليل آن چيست؟

 

زادسر: دليل آن در متن نطق كه اصل آن را تقديم مي دارم موجود است: نطق قبل از دستور(28/1/1386)

 

بسم‌ا... الرحمن الرحيم

 

ان‌شاءا... كه جمهوري عزيز اسلامي و رهبر عظيم‌الشان و جليل‌القدرش از شر اشرار شرير آمريكايي، انگليسي، روسي و اسرائيلي در امان باشند و بمانند ؛كه چنين بوده و خواهد بود، به بركت صلوات بر محمد و آل محمد صل‌ا... عليه و اله و سلم

 

قريب به بيست تيتر از ده‌ها هزار تيتر رسانه‌هاي مختلف ايران و جهان راجع به جيرفت بزرگ و باستاني است تا جايي كه يكي از جستجوگرهاي پرقدرت اينترنتي فقط يكصد و سيزده هزار مورد را در باره جيرفت به خود اختصاص داده است:

 

1- فرهنگ ناشناخته جيرفت، بايد به فرهنگ دنيا اضافه شود.

 

2- مدت زمان لازم براي انجام عمليات حفاري علمي در منطقه جيرفت،بيش از ده سال است.

 

3- مردم جيرفت ده‌‌‌هزار سال پيش، صنعتگران ماهري بوده‌اند.

 

4- جيرفتي‌ها، پنج‌هزار سال پيش مجسمه‌هاي لولايي مي‌ساخته‌اند.

 

5- جيرفتي‌ها پنج‌هزار  سال پيش بيست و هشت نوع صدف دريايي مي‌خورده‌اند.

 

6- مولفان تاريخ به بهشت گمشده يعني جيرفت مي‌روند.

 

7- جيرفت، تمدن بين‌النهرين را از رونق انداخت.

 

8- قديمي‌ترين خط عيلامي (ايلافي) نوشتاري در جيرفت كشف شد.

 

9- عمر پستانداران فسيلي جيرفت، هشت ميليون سال است.

 

10- كيفيت بي‌نظير هنري اشياي به ‌دست آمده از جيرفت، درجه والاي رشد فرهنگي ساكنان فلات ايران را در اواخر هزاره چهارم پيش از ميلاد نشان مي‌دهد.

 

11- احتمالا آثاري با قدمت بيش از ده‌هزار سال در منطقه جيرفت وجود دارد.

 

12-  روستايي شش هزار ساله در زير هزاران چاله گورستان غارت شده جيرفت پيدا شد.

 

13- همه تمدن‌هاي پيشين،تحت تاثير تمدن جيرفت بوده است.

 

14- كشف تمدن جيرفت، تحول حقيقي در علم باستان شناسي است.

 

15- كشفيات در جيرفت، نگرشهاي تاريخي را عوض كرد.

 

16- كشف 95 محوطه باستاني تازه در جيرفت.

 

17- فروش خوب آ‌ثار باستاني جيرفت، تعداد قاچا‌قچيان را افزايش مي‌دهد.

 

18- بحث شيرين گنج‌يابي در جيرفت‌ ،پاي قاچاقچيان بين‌المللي را به اين منطقه باز كرده است.

 

19- ضعف حاكميت دولتي از سال 79 و 80 به بعد در جيرفت موجب قاچاق آثار باستاني شده است.

 

20- وظيفه دولت براي حفظ ميراث فرهنگي بيشتر از دستگاه قضايي است.

 

با توجه به آنچه كه ذكر شده آيا سزاوار است كه:

 

1- جيرفت بزرگ‌ كهن و باستاني، استاني مستقل از كرمان نباشد؟!

 

2-  حتي يك هتل خوب و سياح‌پسند در آن يافت نشود؟!

 

3- باند فرودگاهش براي فرودآمدن هواپيماهاي بزرگ استاندارد  نشود؟

 

4- جاده‌اش به سمت مراكز استان‌هاي كرمان و هرمزگان، چون  قتلگاه باشد؟

 

5- عمر ده‌ها هزار نفر بيكار تحصيلكرده در آن ديار تلف شود؟

 

نظر به آنچه كه مورد اشاره قرار گرفت و با توجه به:

 

1- صدور دستور قاطع و شفاف رياست محترم جمهوري به وزيران محترم خارجه و دادگستري و رييس محترم ميراث فرهنگي.

 

2- موضع‌گيري قوي و صريح رياست محترم مجلس شوراي اسلامي.

 

3- پيگيري جدي و فوري كميسيون‌هاي محترم امنيت ملي و سياست خارجي، قضايي، حقوقي و فرهنگي مجلس شوراي اسلامي.

 

4- اظهارنظر كارشناسي، قضايي و فني جمع كثيري از حقوقدانان‌ محترم حقوق خصوصي، عمومي و بين‌المللي كشور كه جملگي شناخته شده و خبره هستند.

 

5- برخورد سخنگوي محترم وزارت امور خارجه با حكم غيرقانوني دادگاه لندن.

 

6- فرياد و تقاضاي مردم عزيز جيرفت و عنبرآباد توسط خدمتگزارشان در مجلس شوراي اسلامي و موارد ديگر...

 

در كمال تاسف بايد اعلام كرد كه متولي اصلي، رسمي و قانوني موضوع مورد نظر كه ملي است و اينك در سطح جهان مطرح است و تاريخ، فرهنگ، هويت و حيثيت ايرانيان مسلمان و جمهوري عزيز اسلامي را در برمي‌گيرد، هيچگونه اظهارنظري نكرده است، انگار نه انگار كه جناب آقاي مهندس‌مشايي‌،رييس محترم سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است و از اين بدتر اين‌كه مدير حقوقي سازمان مذكور كه زير نظر جناب آقاي مشايي بايد اقدامات قانوني و بين‌المللي را انجام بدهد، در كمال بهت و حيرت همگان، در تاريخ 27/1/86 در مصاحبه با «ايسنا» كه از اين خبرگزاري جدا متشكريم، اظهار مي‌دارد كه ايران هنوز به حكم حراج اشياي‌ قيمتي ، بي‌بديل و كم‌نظير جيرفت متمدن و باستاني، اعتراض هم نكرده است ؛ چه رسد به اقدامات ديگر وا اسفا، به راستي اين درد را كجا بايد برد و اين ناله را كجا بايد برآورد.واقعا كه چشم آقاي مشايي روشن!  حكم دادگاه انگليس مكار و استعمارگر كهنه‌كار، برخلاف قوانين داخلي جمهوري اسلامي ايران و كنوانسيونهاي متعدد جهاني و قوانين و مقررات سازمان جهاني‌ يونسكو است و خلاف بودن آن از بديهيات است،اما چگونه است كه سازمان ميراث فرهنگي بعد از گذشت ده سال و هزينه كردن صدها هزار پوند انگليسي، هنوز نتوانسته است مالكيت دولت جمهوري اسلامي ايران را براي اين دادگاه غيرقضايي و قاضي سياسي‌كار آن ثابت كند و چرا هيچگونه استمدادي از مقامات كشور درخواست نكرده است و صداي آن را نيز بلند نكرد تا اينكه حكم حراج تاريخ، فرهنگ، تمدن و هويت ما را صادر كردند؟اگر خداي ناكرده نقيصه قانوني وجود دارد، جناب آقاي دكتر حداد عادل، رياست محترم مجلس كه خيلي وقت قبل، آمادگي مجلس محترم را جهت رفع آن اعلام فرمودند.از رياست محترم جمهور استدعا دارد كه مجددا حافظ ميراث فرهنگي بودن خويش را به تصوير بكشند و دستورات موكد ديگري را براي بازگرداندن آثار فرهنگي ايران اسلامي و جيرفت ولايت مدار و متمدن، صادر فرمايند.از صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و شخص شخيص جناب آقاي مهندس ضرغامي، مصرانه مي‌خواهيم كه در خصوص باطل بودن حكم دادگاه لندن و برگرداندن آثار گرانبهايي كه هويت، تاريخ، فرهنگ و حيثيت ما هستند، اقدامات موثر و مفيد خويش را انجام بدهند و مقامات مسئول را در اين مهم ياري فرمايند.در پايان با اجازه مجلس محترم ،يك رباعي را، تقديم مي‌دارد:

 

الحق كه بهشت باستان جيرفت است

 

تصوير بهار بي‌خزان جيرفت است

 

با خط خودش نوشته بين‌النهرين

 

آغاز تمدن جهان جيرفت است

 

والسلام و عليكم و رحمه‌ا...

 

به عنوان سئوال آخر بفرماييد آيا دوباره براي انتخابات مجلس هشتم كانديداشده ايد؟

 

زادسر: بنده هرگز در ذهن خويش تصور هم نمي‌كردم كه روزي نامزد نمايندگي مجلس شوم چه رسد به اين‌كه عنوان پرمسئوليت نمايندگي مجلس شوراي اسلامي را پيدا كنم. هميشه مردم جيرفت و عنبرآباد، آن ديار متمدن، تاريخي و فرهيخته‌پرور به من امر مي‌كردند كه بايد كانديدا شوي و من هم امتثال امر مي‌كردم و حقيقتا مردم هم با بذل مال، وقت و فكر خويش، نام بنده را از صندوق‌هاي اخذ راي بيرون مي‌آوردند. براي دوره هشتم هم، فكر، انديشه و سياست بنده همين است. بزرگان وفرهيختگان وتوده هاي مردم جيرفت وعنبر آباد به بنده امركرده اند كه براي دوره هشتم  نيز كانديدا شوم و بنده هم امتثال امرولي نعمتان خودم را كرده وثبت نام كرده ام واين بهترين سياست است. انجام كارهايي كه برخي از نامزدهاي مجلس به آن تن در مي‌دهند، واقعا شرم‌آور است و بنده تا اين لحظه به فضل الهي به دنبال رياست و قدرت ندويده و بعد از اين هم نخواهم دويد.

 

 و سخن پاياني؟

 
 

زادسر: در پايان بايد بگويم بعد از سه دوره نمايندگي مجلس، ادعاهاي ذيل را در حضور همه مردم جيرفت و عنبرآباد و مقامات كشور مطرح مي‌كنم:

 

1- هركس طي اين سه دوره (دوازده سال) نمايندگي، خداي ناكرده از بنده دروغ شنيده است به صورت مستند، ثابت كند زيرا هرگز دروغ نگفته ام و البته هزينه آن را هم پرداخته ام.

 

2- هركس كه نامه‌اي توسط پست جمهوري اسلامي براي بنده ارسال كرده و پاسخ آن را دريافت نكرده، با دليل اعلام كند.

 

3- هركس مدرك و شاهدي ارائه كند كه من طي اين سه دوره، يك نفر از اقوام و خويشان خود را با امكانات نمايندگي مجلس سركار برده‌ام، بنده تمام حرف‌هاي خود را پس مي‌گيرم.

 

4- اگر كسي سندي معتبر دال بر سوءاستفاده شخصي بنده از قدرت نمايندگي مجلس دارد، منتشر كند.

 

با تشكر از پاسخ‌هاي مستند و مفصل جنابعالي .

 

زادسر: بنده هم از مجله خوب، موثر و پرطرفدار شما و اين فرصت مغتنم متشكرم.

 

 

خانواده سبز , پنجشنبه 25 بهمن 1386

گفت‌گو : ریحانه شاهسون

==========

 ميراث فرهنگي كشور هويت مردم مسلمان ايران است

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...