به جرم اينكه زادسرجيرفتی زبانش تلخ و قلمش نيز تيز ادامه‌ . . .«متن نطق قبل از دستور مورخ 1384/02/18 علی زادسرجیرفتی نماینده‌ی مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی»، كه به مناسبت ديدار تاريخی، به ياد ماندنی و  پر بركت مورخ 1384/02/17 حضرت آيت‌الله معظم خامنه‌ای كبير مدظله‌العالی، با مردم ولايتمدار و عاشق حضرتش در تربيت بدنی جيرفت، در خانه‌ی ملت ايراد شده است، آن هم بعد از فاصله‌ی زمانی 20 ساعت و بعد مكانی تقريباً 1300 كيلومتری تهران، قطعاً و يقيناً در نوع خود منحصر به فرد است و تا كنون كسی در مجلس شورای اسلامی، نمونه آن را با كيفت و ادبياتی كه دارد، استماع نكرده.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/1749/B/071.jpg

 

توضيح : حدود ساعت 08 صبح روز شنبه مورخ 1384/02/17 هواپيمای حامل"حضرت آقا"، در فرودگاه جيرفت به زمين نشست و ساعت 14 همان روز به سوی كرمان پرواز كرد و بنده همان شب تا به صبح خود را به تهران رسانيده و صبح روز يك‌شنبه مورخ 1384/02/18 در مجلس شورای اسلامی اين نطقی را كه ملاحظه خواهيد فرمود، در مجلس ايراد كرده و سپس مجدداً به رفسنجان مراجعت كرده و نماز ظهر و عصر روز مذكور را، در سرچشمه‌ی رفسنجان در معيت ساير همراهان «حضرت آقا»، به امامت ولی امر مسلمين به جای آورديم.

 اينك «متن نطق قبل از دستور مورخ 1384/02/18 علی زادسرجیرفتی نماینده‌ی (سابق) مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی»، تقديم حضور شريف خوانندگان معزز می‌گردد :

بسم الله الرحمن الرحیم

همكاران عزیز و ارجمند همان گونه كه مستحضر هستید دیروز شنبه هفدهم ‌اردیبهشت ‌ماه یكهزار و سیصد و هشتادو چهار، شهرستان سلحشور پرور جیرفت نورباران بود و مردم ولایتمدار آن خطه‌ی طلایی و سرسبز، بهترین روز تاریخ گذشته و حال خویش را به میمنت و مباركی سپری كردند و ورقی زرنگار بركتاب قطور هشت هزار ساله‌ی خویش افزودند.

آری دیروز در جیرفت همبستگی ملی و مشاركت عمومی مورد خواست رهبر معظم انقلاب اسلامی، به معنی اتم و اكمل آن به تصویر كشیده شد، و مردم برای در آغوش گرفتن پیر و مراد خویش، جملگی به خیابان‌ها آمدند و حتی بچه در گهواره نمانده بود و با حضور بیش ازیكصد هزار نفری خود جهت استماع سخنرانی «همشهری» خود كه ولی امر مسلمین است، استقبالی بی نظیر در تاریخ شهرستان‌های كشور جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسانیدند.

بدین مناسبت زبان حال مردم عزیز و مسؤولین محترم آن دیار را كه «وطن دوم» رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی است، خطاب به آن امام همام، به استحضار مجلس محترم و ملت رشید ایران می رساند :

السلام علیك یابن رسول الله و علی جمیع عبادالله الصالحین، هرگز در تاریخ هشت هزار ساله‌ی جیرفت كهن ساعاتی به خوبی، زیبایی و عطرآگینی اوقات خاص دیروز كه هفدهم اردیبهشت ماه یكهزار و سیصد و هشتاد چهار هجری شمسی بود، در متن روزگاران ثبت نشده است و بر لوح دل مردم متمدن و فرهیخته‌اش به رشته‌ی تحریر در نیامده است، زیرا تا این لحظه شاهد چنین حماسه‌ای بزرگ و شاهكاری عظیم و مبارك نبوده‌اند. به راستی كه چه مبارك هنگامه‌ای بود دیروز و چه فرخنده لحظه‌ای بود آن وقت طلایی وصال، چون كه به تماشا نشستیم جمال یار را و در آغوش گرفتیم جسم دلدار را و درك كردیم لذت و شیرینی وصف ناشدنی دیدار را.

 

ای سید و سالار ما، ای مونس و غم خوار ما، ای دلبر و دلدار ما، ای صاحب دیار ما ، خوش آمدی به شهر ما، نه فقط جیرفتی‌ها، كهنوجی‌ها، عنبرآبادی‌ها و منوجانی‌ها را و حتی بافتی‌ها و رابری‌ها و راینی‌ها، را خوش آمد ز آمدنت، كه خدا را وحجت ثانی عشر عجل الله تعالی فرجه الشریف را، خوش آمد ز آمدنت، هزاران هزار جسم و جان امثال ما كه مشتاق آمدنت ، عاشق جمالت ، اسیر نگاهت و تشنه‌ی كلامت بوده‌ایم و خواهیم بود، به فدای هر قدم و یك نگاه و جمله جمله‌ی كلامت ای خورشید نور افشان پیر و مراد جمارانی ما، ای پیش قراول دولت یار و ان شاءالله یكی از سیصد سیزده (313)یاور  بی همانند یازدهمین فرزند معصوم حیدر كرار و آخرین حجت رسمی خالق دادار.

 «آقا» كه الهی كه جانمان به فدایت باد، به خدا قسم كه می دانستم كه روزی خواهی آمد و دل را وعده داده بودم كه غم سنگین‌اش را با تو بگویم و سینه را كه درد فراق بیست وهفت ساله‌ات، فریادش را به آسمان برده بود، گفته بودم كه شرح آن را برایت حكایت كنم، ولی اكنون كه آمده ای غم از دل رفته است وسینه شفا گرفته و روان التیام یافته است.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/1749/B/071.jpg

اینك كه دست هدایت و نوازشت را بر سر و روی خویش حس و لمس می نماییم و رائحه‌ی محبتت را با شامه‌ی سلول، سلول دلمان استشمام می‌كنیم و می‌فهمیم از حال و گذشته می‌پرسیم كه ای جیرفتی‌های باستان و كنون، آیا از ما كسی را سعادتمندتر و شادمان‌تر سراغ داشته و دارید؟ ابداً. نظر به اینكه دلمان هوای روی تو و جانمان از نفس گرم و دم مسیحائیت حیاتی نو به نو دارد، به استحضار می‌رساند:

به كلام نغز و دُرّبارت كه فرموده‌اید:«در جمهوری اسلامی، مسؤول نوكر مردم است» دل خوش ساخته‌ایم و نوكری مردم را همانند طوقی زیبا و الهی برگردن مهرویان عالم افلاك ، می بینیم و می‌دانیم و اینچنین نوكری را توفیقی بزرگ از جانب خدا و عنایت او می‌پنداریم .خدمتگزاری مردمانی ولایتمدار و عاشورایی را از نعمت‌های بزرگ پروردگار یافته‌ایم.

وعده‌ی سرخرمن به خلق خدا نداده‌ایم و در محضر مباركشان دروغ نگفته‌ایم. مقام را طعمه تلقی نكرده و ان‌شاءالله از موقعیت سوء استفاده نبرده‌ایم . به اعتماد مردمان كه به عشق تو ای عبدصالح خدا به وجود آمده است، جفا روا نداشته‌ایم و ان‌شاء الله در امانتی كه ملت ودولت به ما سپرده اند، خیانت نكرده‌ایم.به فضل الهی تا این لحظه گمانمان چنین است كه لكه‌های ننگی از مفاسد اخلاقی ، اقتصادی ، سیاسی و تبعیض و ستم در پرونده‌ی خدمتی خویش درج ننموده‌ایم. در میان مردمان دوئیت قائل نشده‌ایم و جماعت را با عینك‌های چپ و راست نگاه نكرده‌ایم و مصالح و منافع آنان را بر هر چیز دیگر ترجیح داده  و به دریوزگی دستجات و باندها درنیامده‌ایم.

 

 جملگی دست در دست‌ یكدیگر نهاده‌ایم به مهر تا منطقه (جنوب استان كرمان) را كنیم آباد و جناح‌بندی‌ها را در مدیریت‌ها دخالت نداده و عزم را جزم ساخته‌ایم تا در عمران دنیا و تأمین معیشت آبرومند برای جیرفتی‌ها و عنبرآبادی‌ها بكوشیم و جهت آبادانی شهرها و روستاهای آنان سراز پا نشناسیم.

 مصمم هستیم كه تا عمر برای‌ ما رقم زده‌اند و مورد اعتماد مردمان قرار داده‌اند وقت، قدرت و امكانات مردم و بیت المال مسلمین را به جز در راه خدا و خدمت به بندگانش، هزینه نكنیم كه بنابر فرموده حضرت مستطاب عالی، مردم خدمت می خواهند و لاغیر.  

ای امام صالحان و مقتدای مؤمنان، در این وقت مقدس و موقعیت مطهر و مكان مبارك و محضر شریف و منوّر، با تو ای نایب مهدی زهرا سلام‌الله عليهما، پیمان می‌بندیم كه عالماً و عامداً بر خلاف نظر صائبت طی طریق ننماییم و از فرامینت سرپیچی نداشته باشیم كه رضای خدا و منفعت مردم و مصلحت همگان در این است.

 در این فرصت مغتنم و تاریخی اجازه می خواهم تا از جانب مردم ولایتمدار، هوشیار و فداكار جیرفت و عنبرآباد به محضر شریف و منوّر حضرت امام المسلمین مدظله العالی، عرضه بدارد كه در روز میمونی كه حضرتت در روز نخست سال جاری و در جوار مرقد مطهر ثامن الحجج علیه‌السلام به ایرانیان امر فرمودید كه ازحالا به فكر روز بیست و هفتم خرداد یكهزار و سیصد و هشتاد چهار باشید، همگی باهم با حضوری سبز و مشاركتی حداكثری به پای صندوق های رأی می رویم و همبستگی ملی خویش را به نمایش  خواهیم گذاشت ، باشد تا دل دریایی و نورانی ولی امر مسلمین را خرسند و قلب قسی و چركین دشمنانش را كه با اسلام عزیز و قرآن مجید كینه‌ی دیرینه دارند، نشانه برویم.

ای نایب امام زمان(ع)برایمان دست دعا به آسمان و آستان دوست بالا ببر تا كه مهر آن كس را كه مرضی حضرت حق است و مطابق معیارها و میل تو باشد و مصلحت كشور و منفعت مردم را به ارمغان بیاورد ، در دلمان جای دهد تا با آرای بالا، او را سكان‌دار امور اجرایی كشورمان بگردانیم.

از دولت جمهوری اسلامی ایران به جهت راه اندازی طرح بسیار مهم و بزرگ راه آهن بافت - مشهد كه از شاهكارهای سازندگی جمهوری اسلامی ایران است، تشكر كرده و این موفقیت مهم را به محضر مبارك رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت رشید ایران و دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی، تبریك و تهنیت عرض می نمایم.

 

خامنه‌ای، خامنه‌ای،‌خدا نگهدار تو، بمیرد، بمیرد، دشمن خونخوار تو

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

 تهران ، مجلس شورای اسلامی، 1384/02/18

دیدگاه‌ها   

#1 mostafa 1393-10-24 22:27

سلام عرض ادب.
محضر مبارک استاد ارجمند
حاج آقا خوش به سعادتتون که چهره مولامون امام خامنه ای رو از نزدیک زیارت کردید.
عاقبت بــــا لطــف حق دوران مهدی می رسد

بلبل خوش نغمه از بستـــان مهدی می رسد

می دهد این دل گواهی پیـــر ما سیـــدعلــی

پرچم از دست تو بر دستـــان مهدی می رسد
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...