بخش‌هايي از سخنراني زادسر، در مراسم شب قدر 23 رمضان‌المبارك 1429 در جمع عزاداران و شب زنده‌داران هيأت . . . ،  در مكان مبارك زيارتگاه شهداي عالي‌مقام (بهشت زهراء- تهران) : ما معتقديم كه شهيدان زنده هستند و برابر نص قرآن كريم، نمرده‌اند و مطابق قول اصدق پروردگار «عند ربهم يرزقون» اادامه . . .

بسم الله الرحمن الرحيم

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ * وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ * لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ * تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ * سَلَامٌ هِيَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ * .

الحمدلله رب العالمين، و الصلاه و السلام علي اشرف الانبياء و المرسلين، سيدنا و مولانا،  الذي سمي في السماء باحمد و في‌الارضين بأبي القاسم مصطفي محمد، صلي‌ا...عليه‌وآله‌وسلم و اللعن الدائم علي اعدائهم اجمعين من الآن الي يوم الدين.

اما بعد:  قال رسول‌ا... صلي‌ا...‌عليه‌وآله‌وسلم: «یا علیّ انتَ قَسیمُ الجنّةِ و النّار و انتَ یَعسوبُ الدّین» ؛ «یا علی، تو مقسم بهشت و جهنم هستید، و تو پیشوای دین می‌باشيد».

ضمن عرض سلام و ادب به محضر مبارك و مقدس شما شب‌زنده‌داران عظيم‌الشأني كه اين مجلس باشكوه را در اين مكان بس مقدس و مبارك تشكيل داده‌ايد، به استحضار شما بندگان خوب خدا مي‌رساند كه:

امشب خداوند منان به شما و ما، لياقت مضاعف داده است تا در اين محفل ملكوتی و در جمع جميل و الهي شهداي عاليقدر، شركت كنيم، و شب قدر را در محضر شهداي عظيم‌الشأن رضوان‌ا...عليهم اجمعين، به سحر برسانيم.

 ما معتقديم كه شهيدان زنده هستند و برابر نص قرآن كريم، نمرده‌اند و مطابق قول اصدق پروردگار «عند ربهم يرزقون»، هستند و به همين جهت هم هست كه شهيدان در معركه‌ی نبرد و جهاد فی سبيل‌الله، غسل ندارند، كفن نمي‌شوند و تا قيام قيامت كسي حق ندارد كه كمترين آسيبي را به مضجع شريف و پاك آنان برساند. چون كه آنان جلوه‌ي خدا می باشند و جلوه‌هاي خدا دانمی هستند.

 پس در امشب بايد خيلي قدر خود را بدانيد كه برگزاري مراسم احياي «شب قدر» را براي شما در اين قطعه‌ي بهشتي، مقدر كرده‌اند، و گوينده نيز خدا بزرگ را بس شاكرو سپاس‌گزار است كه چنين تقديري برايش مقدر فرموده‌اند تا در ميان شما خوبان عالم ناسوت قرار بگيرد و دقايقي از اوقات شريف و گرانقدر «شب قدر» شما را، تصديع نمايد.

شما مي‌دانيد كه «آن شب قدري كه اهل خلوت گفته‌اند، امشب است»، كه مصرعی از غزل معروف حضرت حافظ عليه‌الرحمه، می‌باشد، امشب، يعني شب 23 ماه مبارك رمضان است. ای بسا برخی گمان كنند كه شب‌هاي 19 و 21 و 23 رمضان‌المبارك، شب‌هاي قدر هستند. نه، شب قدر يك شب بيشتر نيست و تقريباً تمام علماء و مراجع شيعه، متفق‌القول هستند كه به احتمال قريب به يقين شب 23 رمضان‌المبارك، شب قدر است و يكي از دلايلي كه ذكر فرموده‌اند اين است كه پيامبر اسلام صلي‌ا...‌عليه‌وآله‌وسلم به احياي شب بيست‌وسوم، عنايت خاص مبذول مي‌فرمود. حضرت زهراء كه شما همه عشاق سينه‌چاك راه و رسم و فرامين آن بانوي بي‌نظيری كه سرور زنان عالمين است، می‌باشيد، در شب 23 ماه مبارك رمضان، به صورت بچه‌ها آب مي‌پاشيد كه خواب نروند و حتی دارد كه به آنان امر مي‌فرمود كه ساعاتي از روز قبل از شب قدر را بخوابند و غذا كمتر بخورند تا «شب قدر» را بتوانند با شادابی و نشاط بيشتری، احياء بگيرند.

با اجازه شما بنده امشب مطلب اصلي خود را كه حديثی است بسيار معروف در رابطه با محبت علی عليه‌السلام، به نام نامي و آسماني ثامن‌الحجج علي‌بن‌موسي‌الرضا‌المرتضي عليه‌آلاف‌التحيه‌والثناء، تقديم می‌دارم، كه بسي مظلومانه در زمان تصدي خلافت يكي ديگر از غاصبان بني‌العباس، يعني مأمون ملعون، دوران امامت خود را سپري فرموده‌ است.

 آن‌گونه كه نقل شده است مأمون ملعون، به طرق مختلف حضرت رضا عليه‌السلام را مورد اذيت و آزار قرار مي‌داد، از جمله اذيت‌هايي كه به ساحت اقدس امامت و ولايت روا مي‌داشت، اين بود كه آن جفاكار ستم‌پيشه، از دانشمندان مذاهب و اديان مختلف و  حتي از زنادقه و اهل الحاد، دعوت به عمل مي‌آورد و از آن‌ها مي‌خواست تا با پرسش‌های پيچيده و سخت، حضرت امام عليه‌السلام را، به مناظره فرا بخوانند و سعي كنند تا در مسايل گوناگون حضرت امام عليه‌السلام را مجاب كنند، تا خداي ناكرده چهره‌ي مبارك آن حجت خدا، مخدوش بشود.

در يكي از اين مجالس، خود آن لعنتي چنين شروع كرد كه :

يابن رسول‌ا...، آيا اين حديث را كه از قول جدتان صلي‌ا...‌عليه‌آله وسلم، نقل شده است، قبول داريد يا خير؟، كه ؛ «یا علیّ انتَ قَسیمُ الجنّةِ و النّار و انتَ یَعسوبُ الدّین»

حضرت امام عليه‌السلام، بلادرنگ فرمود (نقل به مضمون)؛ بلاشك كه تقسيم‌كننده بهشت و جهنم، قطعاً و يقيناً، علي عليه‌السلام است.

 آن ملعون گفت(نقل به مضمون) : اگر اين حديث را قبول داريد، تضاد آن را با اين آيه‌ي شريفه‌ي قرآن كه شبانه‌روزي 10 بار حتماً بايد آن را تلاوت بكنيم، چگونه حل مي‌كنيد. آن آيه‌ي كريمه اين است كه خدا در سوره‌ي فاتحه‌الكتاب با قطعيت تمام فرموده است كه : «مالك يوم الدين».

همه‌كاره‌ي روز قيامت الله است، دادستان كل يوم‌الحساب ذات اقدس احديت جل جلاله، است، مقسم اصلی جنت و دوزخ،  پروردگار است، تمام امور دنيا و آخرت در دست خداست.

 اگر همه‌كاره‌ي روز قيامت حضرت حق است، پس چرا پيامبر فرموده است كه علي مقسم بهشت و جهنم است، اگر علي تقسيم‌كننده فردوس برين و دوزخ جحيم است، پس اين آيه‌ي شريفه را چگونه تفسير و توجيه كنيد.؟!.

حضرت امام عليه‌السلام، كه از افكار و نيات پليد آن ملعون تبهكار خبر داشت، با همان سبك و سياق خودش وارد بحث شد و آن بي‌آبرو را رسواتر ساخت. امام فرمود: اي مأمون، آيا تو قبول داري كه «ابن عباس» گفته است كه:

شنيدم كه رسول خدا صلي‌ا...عليه‌وآله‌وسلم، فرمودند:  «علي حبه ايمان و بغضه كفر».

محبت و عشق علي عليه‌السلام، همان ايمان است و بغض او و دشمنی با حضرتش، مساوي با كفر است.

مأمون پاسخ داد، بلي يابن‌رسول‌ا... اين حديث ابن عباس مشهور است و همگان قبول دارند.

  حضرت ثامن‌الحجج عليه‌السلام، فرمود مگر خدا نفرموده كه بهشت منزل و مأواي اهل ايمان است و مؤمنين همگي بهشتي هستند، و دوزخ جايگاه اهل كفر و نفاق است و كفار و منافقان به جهنم مي‌روند و بد جايگاهي در انتظار آنان است.

 مأمون پاسخ داد درست است يابن رسول الله، بهشت از آن نيكوكاران و جهنم در انتظار بدكاران است.

 حضرت امام عليه‌السلام، فرمودند: پس نتيجه مي‌گيريم كه دوستان علي بهشتي و دشمنان آن حضرت جهنمي هستند. درست است؟.  آن ملعون معدوم گفت بله، صحيح است.

 حضرت امام عليه‌السلام كه حجت خدا بوده و هست،، فرمود بنابراين، اين علي است كه مقسم بهشت و جهنم است، زيرا «علي حبه ايمان و بغضه كفر»، و بدين سان مأمون ملعون مجاب شده و سرافكنده گرديد.

حضرت امام عليه‌السلام، در وقت ترك مجلس، به اباصلت فرمودند: اباصلت، من با شيوه‌ي مأمون او را مجاب كردم و گرنه حقيقتاً علي عليه‌السلام، مقسم بهشت و جهنم است.

خوب تا اينجا معلوم شد كه محبين و عاشقان علي عليه‌السلام، كه شما هستيد، اهل بهشت هستند. حالا ببينيم كه چه كسي محب مولای متقيان عليه افضل الصلوات المصلين، است، عاشق امير مؤمنان سلام‌الله‌عليه، چه ويژگي‌هايي دارد. عشق به ابوتراب روحی فداه، چيست و عاشق ولی‌الله‌الاعظم عليه‌السلام، كيست.

 اگر مايل هستيد كه مفصل اين مختصري را كه پيرامون اين موضوع مهم در آن مجلس نورانی در حضور مؤمنين مطرح شد، ملاحظه بفرماييد، «اين قسمت را كليك كنيد». و اگر می‌خواهيد آن بخش ديگر از سخنان زادسر را كه راجع به شب قدر بود و در محضر شريف آن جمع شب‌زنده دار، بيان شد، بدانيد، اينجا را كليك كنيد.

آري از باب «ختامه مسك»، روضه‌اي را كه به عنوان چاشنی مباحث مورد اشاره، خوانده شد به عشق امام رضا بود كه عبارت از اين است كه هنگامي كه امام رضا عليه‌السلام، از مدينه به سوی طوس تشريف می‌بردند، البته ‌بالاجبار، در نيشابور اقامت كوتاهي داشتند، اين داستانی را كه بنا بر استماع يكی از سخنرانی‌های خطيب معروف حاج آقای انصاريان، می‌گويم، واقع گرديده است.

(نقل به مضمون)؛ خبر اقامت امام عليه‌السلام كه در اطراف و اكناف نيشابور پخش شد. شب هنگام چوپاني از يكي از روستاهاي دورافتاده، از توابع نيشابور، گله‌ي گوسفند خود را به آغل برده و راهي منزل محقرانه‌ی شبانی خويش شد كه قصه‌ي اقامت امام را در نيشابور شنيد، بلافاصله به منزل رفت و به اهل خانه‌ي خود گفت، خداحافظ كه من رفتم، و عيال او پرسيد كجا؟ و او گفت: مي‌روم به ملاقات حجت خدا، مي‌گويند امام هشتم ما شيعيان عليه‌السلام، در نيشابور است. مي‌روم به زيارت امام، مولا، سيد و سالار و آقايم، علي‌بن‌موسي‌الرضا‌المرتضي عليه‌آلاف‌التحيه‌والثناء.

نقل مي‌كنند آن شب تا سحر راه رفت تا به نيشابور رسيد. با خود انديشيد كه من مي‌خواهم امروز صبح به زيارت حجت خدا عليه‌السلام بروم، بايد كه نظيف و تميز باشم، و به سوي حمام روانه شد. وقتي مشغول استحمام بود خطاب به كسي كه قبل از او در حمام بود، گفت: آقا مي‌شود از شما خواهش كنم كه مرا در نظافت جسمم، ياری كنيد؟، و آن اقا بلادرنگ و با گشاده‌رويي كيسه را گرفت و مشغول شد.

 اين شبان روستايی كم‌كم متوجه شد كسان ديگري كه يكی پس از ديگری به حمام مي‌آيند، خيلي اين آقايي را كه مشغول كيسه كشيدن بر بدن او مي‌باشد، احترام مي‌كنند، خيلي در برابر او خضوع و خشوع دارند، آهسته از يكي از آنان پرسيد، ببخشيد اين كسي كه مرا مشمول لطف خويش قرار داده است، كيست؟ پاسخ شنيد كه مگر او را نمي‌شناسي، و او متحير و متعجب گفت نه آقا، من در ده به شغل چوپاني مشغول هستم و ايشان را نمی‌شناسم. آن شخص خطاب به او گفت اي بيچاره‌ي روستايي، اين كسي كه تو او را نمي‌شناسي، او حجت خدا علي‌بن‌موسي‌ارضا‌المرتضی عليه‌السلام، است كه بلافاصله اين چوپان سعادتمند به پاي امام افتاد كه «آقا» نشناختم، «آقا» غلط كردم، «آقا»معذرت مي‌خواهم، مرا ببخش كه امام او را مورد نوازش قرار داد و فرمود كه من به حمام نيامدم مگر اين كه از تو استقبال بكنم، تويی كه شب تا به صبح فرسنگ‌ها راه را به عشق ديدن من آن‌هم با پای پياده آمده‌ای، من نيز اينچنين به تو خوش آمد گفتم.(1).

آري آن چوپان عاشق بود و ديديد كه آن معشوق حقيقی و مهربان با شيدای خود چه كرد.

اگر ما مانند آن شبان صحرا نورد بشويم، حضرات معصومين سلام‌الله‌عليهم اجمعين، اگر با ما به از آن چوپان نباشند، به همان مقدار ما را مورد نوازش قرار خواهند داد.

 حالا ما و شما دقت كنيم ببينيم نسبت به علي عليه‌السلام كه «حبه ايمان و بغضه كفر» است و ما خود را عاشق او و او را معشوق خود مي‌پنداريم، كجاي كار هستيم.

آنگاه در پايان سخنرانی، دست دعا به آسمان بلند كرده و از درگاه ذات اقدس احديت جلت عظمته، خشنودی امام عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشريف، تقدير آنچه كه خير ما در آن است، متعالی شدن مقام عالی شهيدان خصوصاً ارواح طيبه‌ی شهدای عمليات رمضان كه در تابستان گرم جنوب و در شب 21 رمضان انجام شده است، شادمانی روح حضرت امام خمينی قدس سره، طول عمر حضرت آيه‌الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، و عاقبت به خيری جمله‌ی اهل ايمان و اسلام و جمع حاضر در مجلس و نابودی كفارخارجی و منافقان داخلی را، خواستار شده و سرانجام مجلس، به مداح بزرگوار دعوت شده، واگذار گرديد.

والسلام عليكم و علی جميع عبادالله‌الصالحين

"اللهم  انی اسئلک ان تجعل وفاتی  قتلاً فی سبیلک تحت رایه نبیک مع اولیائک "

اللهم صل علی محمد و آل محمد، صلی‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم

طلبه‌ی بسيجی،

وامانده از قافله‌ی شهيدان؛

علی زادسرجیرفتی

1 - اصل داستان حمام رفتن حضرت  امام رضا عليه‌السلام، را روزنامه‌ی كيهان اينچنين نقل كرده است :

روزي (امام رضا عليه‌السلام) وارد حمام شد. يكي از مردم كه آن حضرت را نمي شناخت، از او خواست كه بر او كيسه بكشد. حضرت رضا(ع) نيز پذيرفت و مشغول كيسه كشيدن او شد. مردم آن شخص را متوجه ساختند كه اين مرد، علي بن موسي الرضا(ع) است. شروع كرد به عذرخواهي. اما حضرت كار خود را ادامه مي داد و او را دلداري مي داد تا ناراحت نباشد.(11)،

روزنامه‌ی كيهان ؛ يكشنبه 12 آذر 1385- 11 ذي القعده 1427- 3 دسامبر 2006 - سال شصت و چهارم-شماره 18679).

اما حضرت حاج آقای انصاریان حفظه‌الله، با آن كيفتی كه نقل شد، می‌فرمود.

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...