... ای پست‌داران و تكیه‌زنندگان بر صندلی‌های سرخ ديروز و سبز امروز صدارت ، وكالت، مدیریت، استانداری، فرمانداری و . . .، به راستی چقدر شباهت به علی‌بن‌موسی‌الرضا‌المرتضی، علیه آلاف التحیه و الثناء، پیدا كرده‌اید و كرده‌ایم؟ در عدالت، سیاست، عبادت، سخاوت، شجاعت، قناعت و . و . . . ، چقدر شباهت عملی به امام رضا علیه‌السلام دارید و داریم؟، مردانه راستش را بگوییم، حداقل به خودمان دروغ نگوییم ادامه . . .

 

 

به قلم، طلبه‌ی بسیجی؛ علی زادسرجیرفتی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

السلام علیك یا اباالحسن یا علی‌بن‌موسی‌الرضا‌المرتضی، علیك آلاف التحیه و السلام.

یا سیدنا و مولانا، انت حبیب قلوبنا و طبیب نفوسنا، جعلنا فداك یاین رسول‌الله یا حجه الله علی خلقه.

حاجیان مكه روند و فقرا سوی «تو» آیند

جان عالم به قربان «تو» «آقا» كه حج فقرایی

 

««آقا»» الهی پدر و مادرم به فدایت. ««آقا»» الهی جانم به قربانت. «تو» هنوز هم كه هنوز است، غریبی. آه كه چقدر تنهایی. نامت آشنای آحاد شیعیان ایران، عراق، لبنان و فلسطین و هر مكانی كه مسلمانی دارد، حتی غیر مسلمان، خصوصاً پیروان مسیح‌بن‌مریم علیهما‌السلام،كه احیای مردگان طایفه‌ی خویش را در كنار ضریح مقدست، بارها و بارها به تماشا نشسته و تجربه كرده‌اند. اما راهت از مدینه تا بصره، و از آن دیار نامهربان، تا خرمشهر و اهواز و اراك و ری و نیشابور و مرو و طوس، ناآشنا وكم مسافر، و صراط مستقیمت، به رغم پر فروغ و روشن بودنش، چه اندك رهرو دارد.

اماما، الهی جان به فدایت ««آقا»»، این قلم بر آن نیست تا از :

الف _ كنیه‌ات بنگارد كه بسیارند، از آن جمله ، ابوالحسن و ابوعلى .

ب _ القابت را كه متعدد است به تصویر بكشاند، القابی چون : «رضا» سراج الله، نورالهدى ، قرة عین المؤمنین، صابر، زكى ، ولى ، فاضل، وفى ، صدیق، رضى.

ج – از عظمت مام مكرم و مادر عظیم‌الشأن و جلیل‌القدرت كه برخی از نام‌ها و كنیه‌ها و لقب‌هاى آن بانوی سعادتمند و كم نظیر از این قرار است : ام البنین، نجمه، سكن، تكتم، خیزران، طاهره و شقرا، بنویسد كه بارها و بارها نوشته‌اند و گفته‌اند و شنیده‌ایم و خوانده‌ایم.

هـ - این قلم نمی‌خواهد از ولادت باسعادتت روایت كند كه اكثر كبار و اعاظم شیعه آن را یازدهم ذی‌القعده می‌دانند. از تاریخ شهادتت نوشتن را اراده نكرده است كه چه روزی و در كدام سال به وقوع پیوسته است و آن نانجیبی كه اشد نفاق را دارا بود، چگونه «تو» را مظلومانه كشت كه خدای عذابش را مضاعف گرداند.

این قلم نمی‌خواهد كه نمی‌تواند از «رضا» بگوید كه نه فقط خدا و پیامبر و آباء طاهرینش صلوات‌الله‌علیهم اجمعین، از او راضی هستند، كه اعداء و مخالفینش نیز از حلم و كرم و غفران و علم و عظمتش، راضی بودند و هستند. نه تنها آنان كه حتی مأمون ملعون نیز از حضرتش اظهار رضایت می‌داشت. به غیر از بنی‌آدم «حیوانات» نیز از كرم و لطف و عنایتش بهره‌مند می‌شدند كه به «یا ضامن آهو» معروف است.

این قلم بنا ندارد كه از سیاست علوی ««تو»» ای امام رضوی علیك‌السلام، جمله بسازد، زیرا هزاران هزار مطلب، خطبه، مقاله و كتاب راجع به:

_ رفتار خدایی‌ات كه ناشی از سیاست الهی‌ات بود، در مدینه و با شیعیان و از آن دیار تا مكه و منی، سعی و صفا، مرو و مروه، ری و طوس، وبالاخص نیشابور و حدیث معروف سلسله‌الذهب گفته‌اند و انشاء كرده‌اند و نوشته‌اند و تألیف فرموده‌اند، كه:

_ چگونه با جد مكرمت صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، خداحافظی فرموده‌اید و با چه جگر سوخته‌ای در حرم نبوی از جفای اشقیا شكوه كرده‌اید.

_ ماجرای فراخواندن خویشان و كسان و دوستانت را در مدینه، و بیان كیفیت سفر اجباریت را از مدینه به طوس، كم و بیش خواص گفته‌اند و عوام دانسته‌اند.

_ آن شرط پر راز و رمز و مهم و مقدس و درس‌آموزی را كه در نیشابور منعقد ساخته‌اید در حافظه‌ی اكثر پیروانت جا دارد، كه توحید بدون «تو» معنا ندارد.

_ قصه‌ی پرغصه‌ی ولایتعهدی اجباری «تو» را، ای حجت خدا بارها و بارها شنیده و خوانده‌ایم و اهداف شوم مأمون ملعون را دانسته‌ و نوشته‌ایم و فهرست كرده‌ایم كه آن خلیفه‌ی جائر عباسی لعنة‌الله علیه، می‌خواست:

1-اهل شیعه‌ی ناب را كه با عنوان «علویان» مطرح بودند و بغض اهل نفاق و خدعه را كه مشهور به «عباسیان» بودند، در دل داشتند،  به قبیله‌ی جاهل خود نزدیك كند و حمایت علویان را از آن خود نماید.

2- نهضت‌های «علویان» را كه همیشه‌ی تاریخ به رغم قلت عدد، قیام‌گران قیامت‌آفرین و تاریخ‌ساز، بوده و هستند، خاموش بگرداند.

3- ««تو»» را ای حبیب خدا و رضای پروردگار، تحت كنترل و نظارت مستقیم قرار بدهد، تا مبادا تاج و تختش را ویران ببیند.

4-«تو»» را ای زاهد مثال ‌زدنی تاریخ بشر، به دنیاخواهی و پست‌طلبی، متهم سازد و از قداست و عظمت و ابهتت، بكاهد.

5-خلافت نامشروع خودش را كه متزلزل می‌دید، مشروعیت ببخشد و مستحكم نماید.

6-خود را اهل زهد و علم و عدل و عمل قلمداد كند و شیعیان ناب و مخلص «تو» را ای عزیز زهراء، بفریبد.

7-چه زیبا و خدایی و تاریخی فرمودید كه ای «مأمون» اگر «تو» خلافت را حق خود می‌دانی، حق نداری به دیگری واگذار كنید.

8-در برابر اصرار و سماجت بی‌حد و حصرش، چه حكیمانه و پرپیام فرمودید، به شرطی می‌پذیرم كه هیچ عزل و نصبی را انجام ندهم، و بدین سان غاصب‌بودن آن ملعون خبیث را، برای دیگران تدريس فرموده‌ايد.

بلی، یابن‌رسول‌الله، این قلم بر آن نیست تا داستان عجیب و تاریخی نماز عید فطر ««تو»» را بازگو نماید كه جمله‌ی قیام‌كنندگان به سوی قبله، در اقطار عالم می‌دانند كه چرا ناتمام ماند و ««تو»» را برای چه از بین راه، با مركب تیز رو، برگردانيدند.

این قلم كه متخلق به اخلاق الهی‌ات نیست، صلاحیت ندارد تا بنویسد كه در حمام، چقدر باصفا و حلم و كرم، آن ناآشنای جسور را، نظافت فرمودید.

 این قلم كه صاحبش هیچ شباهتی به یاران راستین و عملی و واقعی ««تو»» ندارد، حق ندارد كه از یاران ایرانی‌ات و شیعیان قربانی‌ات بنگارد، فدائیان راست‌گفتار و درست‌كرداری همانند:

                    1- مولی همدانی (ابراهیم‌بن‌محمدهمدانی)،

 2- ابراهیم‌بن‌اشعری قمی،

 3- ابراهیم‌بن‌سلام نیشابوری (ابن سلامه)،

 4- ابراهیم‌بن‌ابی‌محمود خراسانی،

 5- ابوخالد سجستانی،

 6- ابوطاهربن‌حمزه‌بن‌الیسع قمی،

 7- احمد‌بن‌عامر،

8 - اسحاق‌بن‌آدم و.و. كه فراوانند.

این قلم كه بر انگشتان دست طلبه‌ای بسیجی كه بضاعتی مزجات دارد سوار است، در صلاحیت خود نمی‌بیند تا:

_ سخنان بزرگان را پیرامون «تو» ای امام همام ،

_ تعالیم طبی ««تو»» را ای طبیبی كه نسخه‌های حكیمانه‌ات بدون استثنا شفابخش بوده و هست.

_ حیات اجتماعی و آدم‌پرور و تاریخ ساز «تو» را.

_ دانش بی‌انتها و غیر قابل «تو»صیف آدم نواز «تو».

_ سیره‌ی عملی و منش و روش و خلق و خوی كریمانه و رضوی «تو» را.

_ مجالس مناظره‌ «تو» را ای دانشمند بی‌نظیر عصر خود، و ای معصوم دهمین آن چهرده نور واحد،  با انواع و اقسام دانشمندان ادیان مختلف .

_ تشریح دلایل «تو» را، مبنی بر پذیرش ولایتعهدی اجباری آن سلطان جائر ، بنویسد و به تصویر بكشاند و توصیف نماید.

این قلم آن لیاقت را در خود سراغ ندارد كه از مناقب، فضائل، كرامات و مقامات غیر قابل درك، بیان و تبیین ««تو»» ........

آری، این نویسنده به بهانه‌ ولادت باسعادتت كه بر همگان مبارك باد، قلم در دست گرفته‌ است تا فقط و فقط، یك پرسش را از خود بپرسد و با مقام‌داران كشور امام رضا علیه‌السلام، در میان بگذارد كه ای پست‌داران و تكیه‌زنندگان بر صندلی‌های سرخ ديروز و سبز امروز صدارت ، وكالت، مدیریت، استانداری، فرمانداری و . . .، به راستی چقدر شباهت به علی‌بن‌موسی‌الرضا‌المرتضی، علیه آلاف التحیه و الثناء، پیدا كرده‌اید و كرده‌ایم؟.

          1- اخلاق عملی شما و ما، با داستان آن حضرت در حمام، چه شباهتی دارد؟.

       2- آیا سیره‌ی عملی ما و شما در زهد از زخارف دنیا، با آن حضرت شباهت دارد یا ندارد، از ما كه ندارد كه ندارد؟.

          3- آن شرط اساسی را كه آن امام همام، در نیشابور مطرح فرمود، در توحید عملی و افعالی شما و ما، جا و مكانی دارد ؟.

         4- سخاوت و بخشش آن حضرت را كه بعضاً تمام دارائیش را یك جا به مستمندان آبرومند می‌بخشید، در من و «تو»، نشانی دارد؟.

       5- در عدالت، سیاست، عبادت، سخاوت، شجاعت، قناعت و . و . . . ، چقدر شباهت عملی به امام رضا علیه‌السلام دارید و داریم؟، مردانه راستش را بگوییم، حداقل به خودمان دروغ نگوییم!.

ولادتش مباركتان و مباركمان باد.

السلام علیك و علی آبائك الطیبین الطاهرین یا علی بن موسی الرضا المرتضی، علیك و علیهم آلاف التحیه و الثناء.

به قول آن شاعر جیرفتی :

خاك پای قد دلجوی «تو» را می‌بوسم

قامت سرو لب جوی «تو» را می‌بوسم

پای هر مقبره و پنجره‌ی پولادین

من ضریح خم ابروی «تو» را می‌بوسم

درود بر زائران ثامن‌الحجج در مشهدالرضا و سلام بر تمام شیعیانش در سراسر جهان هستی.

خبرگزاری فارس: ۷ مناظره معروف امام رضا(ع) با علمای ادیان و پیروان مکاتب

==============

 

حجت الاسلام زادسر، جذب طيف بزرگي از جماعت روزگار به طرف حكومت، خاموش كردن 18 نهضت علويان كه در سراسر كشور طيف سياسي آن زمان را شكل داده بودند ، كنترل و نظارت امام در چارچوب كاري خود و خفيف نمودن مقام امام در افكار عمومي مردم را از جمله دلايل دعوت مامون از امام رضا (ع) عنوان كرد.زادسرجيرفتی : امام رضا عليه‌السلام آغازگر مبارزه با جنگ نرم بوده استادامه . . .

========

حضرت على بن موسى، ملقّب به رضا، در سال 148 هجرى قمرى در روز 11 ذيقعده در مدينه بهنام نجمه بود. كه او را سمانه و تُكْتَمْ و طاهره نيز مى‌گفتند. بعد از شهادت امام كاظم(عليه السلام)، آن حضرت در 35 سالگى عهده دار مسئوليت امامت و حفظ مبانى اسلامى و ره دنيا آمد. پدر آن حضرت، امام موسى بن جعفر و مادرش بانويى بزرگوار به ...  ادامه ...

==========

تلاش مأمون براي پذيرش ولايتعهدي توسط امام (ع) و ضرب سكه به نام ايشان براي القاي دروغين اين امر مبني بر توجه وي به جاه و مقام گفت و ابراز داشت: همه اين اقدامات از سوي مأمون و وزير ايراني وي فضل‌بن‌سهل براي كاستن از علاقه مردم به امام (ع) صورت مي‌گرفت ولي با تدبير و هوشياري امام رضا (ع) تهديدات نرم اين خليفه ملعون راه به جايي نبرد.امام جمعه اسدآباد: بصيرت و تدبير امام رضا عليه‌السلام جنگ نرم مأمون ملعون راخنثي كردادامه . . .

===========
 
۷ مناظره معروف امام رضا(ع) با علمای ادیان و پیروان مکاتب

حضرت امام رضا(ع) در مدت اقامت کوتاه خویش در مرو با عالمان ادیان دیگر مناظرات متعددی داشتند که از جمله مشهورترین آن‌ها مناظره با «جاثلیق» مسیحی و «رأس‌الجالوت» یهودی است.

========

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...