ديروز در خانه‌ی ملت كه درهای آن كرم، ديوار‌هایش سبز روشن، و صندلی‌ها مجلسيان، سبز و بهتر بگوييم تيره و سنگ‌های مرمرينش به رنگ و سبك و سياق سازمان ملل متحد، می‌باشند، جلسه‌ای بديع و ابتكاری برقرار بود كه تحليلاً بايد پيش زمينه‌ی آن سی‌يمين سالگرد پيروزی انقلاب شكوهمند اسلامی،باشد، چون‌كه . . . اولين همايش بزرگ 30 سال قانونگذاري و نظارت در مجلس شوراي اسلامي ،

«نقدنامه‌ای خاص» (به بهانه‌ی مجلس ديروزِ  "12/09/1387" مجلس)

محاسن و معايب جلسه‌ی تاريخی خانه‌ی سبز ملت

نويسنده: علی زادسرجيرفتی

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

ديروز (12/09/1387)، در خانه‌ی ملت كه درهای آن كرم، ديوار‌هایش سبز روشن، و صندلی‌ها مجلسيان، سبز و بهتر بگوييم تيره و سنگ‌های مرمرينش به رنگ و سبك و سياق سازمان ملل متحد، می‌باشند، جلسه‌ای بديع و ابتكاری بر قرار بود كه تحليلاً بايد پيش زمينه‌ی آن سی‌يمين سالگرد پيروزی انقلاب شكوهمند اسلامی،باشد، چون‌كه هر دستگاه و سازمانی سعی دارد تا بدين مناسبت، بهترين كار و يا هديه را تقديم ملت مسلمان ايران اسلامی بنمايد، كه انصافاً مجلس ديروز بهارستان، به دلايلی كه تقديم می‌گردد، بهترين كار و زيباترين  هديه بود :

محاسن :

1-     نخستين جشن (پيش قراول) جشن‌های سی‌يمن سالگرد پيروزی انقلاب شكوهمند اسلامی، بود كه بوی سعی مجلس بر اثبات كلام تاريخی امام راحل را كه فرمود : «مجلس در رأس امور است» را، می‌داد.

2-     عنوان قشنگ و اميد بخش و الهام دهنده‌ای داشت كه روايت سی سال قانون‌گذاری در جمهوری اسلامی ايران را حكايت می‌كرد و اين نويد را می‌داد كه مجلس می‌خواهد مجلس بشود بهتر از پيش، و مجلس بماند، قوی‌تر از قبل.

3-     نماد وحدت جناح‌ها، يعنی راستی‌ها و چپی‌هايي شد، كه با تجربه به يقين رسيده‌اند، كه بايد كشور را بر مبنای عقل، محور علم، مدار ولايت و معيار امامت، اداره كرد، و صد البته كه به دور از ديدگاه‌های بعضاً مشمئز كننده‌ی چپ و راستی. آری، مشكلات جامعه را می‌بايست با تدبير حل و فصل كرد و معضلات اجتماعی را می‌بايد با مديريت، رتق و فتق ساخت.

4-     شأن و جايگاه مقامات ارشد تقنينی و رؤسای مجالس هفت‌گانه‌ی گذشته را به صورت نسبی صيانت كرد و نقش و منزلت آنان را در نظام مبارك اسلامی، به تصوير كشاند و قدردانی نمودروساي مجالس ادوار مختلف.

5-     شهيد والامقام آية‌الله سيدحسن مدرس را، به نحو بسيار مطلوب و شايسته‌ای، به ايرانيان و جهانيان معاصر شناساند و آنچنان جايگاه رفيع و موقعيت بلند آن شهيد بی‌‌نظير را، به سمع و نظر جهان و ايران رسانيد كانه آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی، همزاد، همراه، هم مباحثه و هم‌رزم آية‌الله مدرس بوده است و تمام حركات، سكنات، كلمات، جملات آن شهيد گران‌سنگ را شاهد بوده است و به رشته‌ی تحرير درآورده و استماع نيز، و از برخوردهای او با رضاخان ميرپنج و قزاق، و عوامل نادان و تبهكارش، فيلم و اسلايد تهيه ساخته است. قطعاً تا ديروز كسی از مقامات ايران اسلامی، چنين تعريف حامع و كاملی را از شهيد مدرس، ارائه نكرده بود.

6-     چنان عظمت، قدرت، تاريخ‌ساز بودن مجلس شورای اسلامی را تبيين كرد كه تا كنون هرگز عموم ملت ايران، تصور نمی‌كرد كه آنان توسط نوكرانشان در مجلس، چه قدرتی دارند، چه عظمت‌ها خالق شده‌اند و چه حماسه‌ها آفريده‌اند كه بعضاً چه دردانه‌های گران‌بهايی بوده‌اند. عموم ملت، تا ديروز اطلاع دقيقی از منحصر به فرد بودن مجلس شورای اسلامی و قدرت بی‌بديل آن كه می‌تواند رئيس‌جمهور را، استيضاح كند، نداشتند، و الحق و الانصاف استاد بزرگوار حضرت حجة‌الاسلام‌والمسلمين ناطق‌نوری، بسيار هنرمندانه و محققانه، ديدگاه‌های ظالم ستيز و ضد استبدادی اعضای محترم و معزز مجلس خبرگان قانون اساسی را كه اختيارات فراوانی به مجلس شورای اسلامی، داده‌اند، بيان كردند و به رخ كشيدند.

7-     همايش ديروز 12/09/1387، پتكی پولادين و رعدآسا و غريوی پر خروش بود بر سر پوك دشمنان قسم خورده‌ی نظام اسلامی، كه تيم‌های قوی و پر امكانات جاسوسی خود را به جمهوری اسلامی ايران گسيل داشته و دارند، مجلس ديروز بهارستان، تبری تيز و ابراهيمی بود بر دست و پای بت‌های عجيب و غريب دنيای ديجيتال و دهكده‌ی جهانی، كه جمهوری اسلامی ايران را برنمی‌تابند، زيرا مهر باطل شد را بر شناسنامه‌ی پانصدساله‌ی تز انگليسی، «اختلاف بينداز و حكومت كن»، زد كه معروف است و يادآور وقايع تلخ و فجايع بی‌شمار، نيز می‌باشد.

8-     و بالاخره دوستان سی‌ساله و بيست‌ساله و ده‌ساله و كمتر را به آغوش يكديگر رسانيد و اكسير محبت و همدلی و عشق به اسلام و ايران اسلامی و ولايت را در فضای گسترده‌ی جمهوری اسلامی ايران بزرگ و كهن منتشر ساخت و رائجه‌ی دل‌انگيز ولايت و امامت خمينی كبير قدس سره و خامنه‌ای معظم مدظله را، آن‌هم توسط عطارانی خبره و معطر، چون آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی، در هوای سراسر سرزمين تاريخی مام وطن، پراكند.

در اين بخش و قبل از تذكار معايب، شايسته است كه مراتب قدردانی و امتنان امثال نگارنده را از رياست محترم مجلس شورای اسلامی برادر بزرگوار جناب آقای دكتر علی لاريجانی، و هيأت محترم رئيسه‌ی آن، جهت برگزاری اين مجلس با شكوه، مفيد و مؤثر كه تاريخی هم شد. ابراز داشت و ابلاغ كرد.

و اما معايب :

1-     اولين عيب جلسه‌ی مجلس 12/09/1387 خانه‌ی سبز ملت كه ديگر صندلی‌های سبز آن به عنوان «سرخ» مطرح نيستند تا يادآور «قرمز» باشند و ای بسا كه «آبی» از اين سبز شدن، شادمان شده باشد، عبارت بود از چگونگی دعوت از‌ نمايندگان محترم ادوار هشت‌گانه‌ی مجلس شورای اسلامی كه هيچ‌كس نمی‌دانست كه محتوای آن چيست و چه فوايدی می‌تواند داشته باشد، و گرنه ديروز جا برای نشتن همه‌ی آنان پيدا نمی‌شد.

2-     بيش از هزاران پيام كوتاهی(پك) كه به بيش از هزاروچهارصد نماينده دوره‌های اول تا هفتم ارسال شده است تا به عنوان دعوت‌نامه‌ی حضور به حساب آيند، متأسفانه و در كمال شرمندگی، با حروف لاتين كه معروف به فينگليش است، بودند و اين مطلب بسيار مهم حقيقتاً، كسر شأن مجلس بود و پايمال كننده‌ی واقعی حق زبان فارسی نيز.

3-     زمان آن بسيار اندك بود زيرا بديهی است كه سه ساعت، وقت مناسبی برای چنين همايش بزرگ و مهمی نبود، حداقل دوساعت وقت ديگر هم برای هشت نماينده‌ كه نماينده‌ی نمايندگان هشت دوره بودند، در نظر می‌گرفتند تا هر كدام از آنان به مدت پانزده دقيقه، اقدامات برجسته و تاريخی هر دوره را به صورت فهرست، بيان می‌كردند.

4-     هيچ ذكر مستندی از نقش كليدی نظارت قوه‌ی مقننه به ميان نيامد و كسی برابر آمار و ارقام ونظرسنجی‌های علمی و قابل اعتماد نگفت كه مثلاً فوايد و يا مضار استيضاح‌ها و . و . . .، چه بوده است.و دليلی هم بر ضعف شديد بخش نظارتی نمايندگان دوره‌های مختلف ارائه نگرديد و ادله‌ی بی انگيزه بودن بسياری از مجلس نشينان در اعمال اختيارات نظارتی خود ذكر نگرديد و نگفتند چرا برخی از نوكران ملت به جای اعمال حق و حقوق قانونی خود كه از آن ملت است،  ترجيح می‌دهند تا با رفاقت و . و . . . ، انجام وظيفه بكنند؟!. و ...............

غفرالله لنا و لكم

وامانده از قافله‌ی نامی شهدای گرامی؛

 علی زادسرجيرفتی

آیت الله شهید یک بسیجی بود، بسيج چيست؟

علي زادسر (مخبر كميسيون ارشاد و هنر اسلامي)

 

بسم الله الرحمن الرحيم

آنچه كه مسلم است، اين طرح يكي از افتخارات مجلس چهارم است و ان‌شاء‌الله با اكثريت قريب به اتفاق آراء تصويب خواهد شد.

 سخن گفتن در شأن و منزلت آن عظيم‌الشأن آن هم در محضر شريف كه عصاره فضائل ملت هستند شايد بي‌مورد باشد اما از باب «فان الذكري تنفع المؤمنين»اجازه بدهيد كه يكي دو مطلب را عرضه بدارد.

اول اين‌كه آيت‌الله شهيد سيدحسن مدرس رضوان‌الله‌تعالي‌عليه، مصداق «يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه» مي‌باشد، براي اين‌كه نفس مطمئنه‌اي چون او مي‌خواست كه در روزگار اختناق محض و ديكتاتوريي كه غير قابل تصور و توصيف است مردانه بايستد و در مقابل رضاخان ميرپنج فرياد بزند كه من ميخواهم تو نباشي و در مقابل آن كساني كه در مجلس آمده بودند، مزدوران جيره‌خواري كه چماقداران رضاخان بودند يك‌تنه ايستاد، و فرمود كه زنده باد مدرس و مرگ بر سپهسالار.(بر روی عكس كليك كنيد)

اشکالات یک نماینده سابق بر همایش 30 سال قانونگذاری

پنجشنبه 14 آذر 1387 ساعت 21:21

 

 

زادسر نماینده مجلس هفتم از جیرفت درباره اشکالات همایش 30 سال قانونگذاری که روز سه‌شنبه در مجلس برگزار شد، اظهار داشته‌است: «اولين عيب جلسه‌ خانه‌ سبز ملت که ديگر صندلی‌های سبز آن به عنوان «سرخ» مطرح نيستند تا يادآور «قرمز» باشند و ای بسا که «آبی» از اين سبز شدن، شادمان شده باشد، ...

پنجشنبه 14 آذر 1387 ساعت 21:21

محاسن و معايب جلسه‌ تاريخی خانه‌ سبز ملت

  اشکالات یک نماینده سابق بر همایش 30 سال قانونگذاری

اولين عيب جلسه‌ مجلس 12/09/1387 خانه‌ سبز ملت که ديگر صندلی‌های سبز آن به عنوان «سرخ» مطرح نيستند تا يادآور «قرمز» باشند و ای بسا که «آبی» از اين سبز شدن، شادمان شده باشد، عبارت بود از چگونگی دعوت از‌ نمايندگان محترم ادوار هشت‌گانه‌ی مجلس شورای اسلامی که هيچ‌کس نمی‌دانست که محتوای آن چيست و چه فوايدی می‌تواند داشته باشد، و گرنه ديروز جا برای نشتن همه‌ آنان پيدا نمی‌شد.

آفتاب: حجت‌الاسلام والمسلمین علی زادسر، نماینده سابق مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی به بیان محاسن و معايب همایش 30 سال قانونگذاری در ایران که روز سه‌شنبه با حضور جمعی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی برگزار شد از دیدگاه خود پرداخته است.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، وی در این یادداشت که در پایگاه اطلاع رسانی‌ شخصی‌اش، منتشر شده آورده‌است:

«روز (12/09/1387)، در خانه‌ ملت که درهای آن کرم، ديوار‌هایش سبز روشن، و صندلی‌ها مجلسيان، سبز و بهتر بگوييم تيره و سنگ‌های مرمرينش به رنگ و سبک و سياق سازمان ملل متحد، می‌باشند، جلسه‌ای بديع و ابتکاری بر قرار بود که تحليلاً بايد پيش زمينه‌ی آن سی‌يمين سالگرد پيروزی انقلاب شکوهمند اسلامی،باشد، چون‌که هر دستگاه و سازمانی سعی دارد تا بدين مناسبت، بهترين کار و يا هديه را تقديم ملت مسلمان ايران اسلامی بنمايد، که انصافاً مجلس ديروز بهارستان، به دلايلی که تقديم می‌گردد، بهترين کار و زيباترين هديه بود:

محاسن:

1-      نخستين جشن (پيش قراول) جشن‌های سی‌يمن سالگرد پيروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، بود که بوی سعی مجلس بر اثبات کلام تاريخی امام راحل را که فرمود : «مجلس در رأس امور است» را، می‌داد.

 

2-      عنوان قشنگ و اميد بخش و الهام دهنده‌ای داشت که روايت سی سال قانون‌گذاری در جمهوری اسلامی ايران را حکايت می‌کرد و اين نويد را می‌داد که مجلس می‌خواهد مجلس بشود بهتر از پيش، و مجلس بماند، قوی‌تر از قبل.

3-      نماد وحدت جناح‌ها، يعنی راستی‌ها و چپی‌هايي شد، که با تجربه به يقين رسيده‌اند، که بايد کشور را بر مبنای عقل، محور علم، مدار ولايت و معيار امامت، اداره کرد، و صد البته که به دور از ديدگاه‌های بعضاً مشمئز کننده‌ی چپ و راستی. آری، مشکلات جامعه را می‌بايست با تدبير حل و فصل کرد و معضلات اجتماعی را می‌بايد با مديريت، رتق و فتق ساخت.

4-      شأن و جايگاه مقامات ارشد تقنينی و رؤسای مجالس هفت‌گانه‌ی گذشته را به صورت نسبی صيانت کرد و نقش و منزلت آنان را در نظام مبارک اسلامی، به تصوير کشاند و قدردانی نمود.

5- شهيد والامقام آية‌الله سيدحسن مدرس را، به نحو بسيار مطلوب و شايسته‌ای، به ايرانيان و جهانيان معاصر شناساند و آنچنان جايگاه رفيع و موقعيت بلند آن شهيد بی‌‌نظير را، به سمع و نظر جهان و ايران رسانيد کانه آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی، همزاد، همراه، هم مباحثه و هم‌رزم آية‌الله مدرس بوده است و تمام حرکات، سکنات، کلمات، جملات آن شهيد گران‌سنگ را شاهد بوده است و به رشته‌ی تحرير درآورده و استماع نيز، و از برخوردهای او با رضاخان ميرپنج و قزاق، و عوامل نادان و تبهکارش، فيلم و اسلايد تهيه ساخته است. قطعاً تا ديروز کسی از مقامات ايران اسلامی، چنين تعريف حامع و کاملی را از شهيد مدرس، ارائه نکرده بود.

6- چنان عظمت، قدرت، تاريخ‌ساز بودن مجلس شورای اسلامی را تبيين کرد که تا کنون هرگز عموم ملت ايران، تصور نمی‌کرد که آنان توسط نوکرانشان در مجلس، چه قدرتی دارند، چه عظمت‌ها خالق شده‌اند و چه حماسه‌ها آفريده‌اند که بعضاً چه دردانه‌های گران‌بهايی بوده‌اند. عموم ملت، تا ديروز اطلاع دقيقی از منحصر به فرد بودن مجلس شورای اسلامی و قدرت بی‌بديل آن که می‌تواند رئيس‌جمهور را، استيضاح کند، نداشتند، و الحق و الانصاف استاد بزرگوار حضرت حجة‌الاسلام‌والمسلمين ناطق‌نوری، بسيار هنرمندانه و محققانه، ديدگاه‌های ظالم ستيز و ضد استبدادی اعضای محترم و معزز مجلس خبرگان قانون اساسی را که اختيارات فراوانی به مجلس شورای اسلامی، داده‌اند، بيان کردند و به رخ کشيدند.

7- همايش ديروز 12/09/1387، پتکی پولادين و رعدآسا و غريوی پر خروش بود بر سر پوک دشمنان قسم خورده‌ی نظام اسلامی، که تيم‌های قوی و پر امکانات جاسوسی خود را به جمهوری اسلامی ايران گسيل داشته و دارند، مجلس ديروز بهارستان، تبری تيز و ابراهيمی بود بر دست و پای بت‌های عجيب و غريب دنيای ديجيتال و دهکده‌ جهانی، که جمهوری اسلامی ايران را برنمی‌تابند، زيرا مهر باطل شد را بر شناسنامه‌ی پانصدساله‌ی تز انگليسی، «اختلاف بينداز و حکومت کن»، زد که معروف است و يادآور وقايع تلخ و فجايع بی‌شمار، نيز می‌باشد.

8- و بالاخره دوستان سی‌ساله و بيست‌ساله و ده‌ساله و کمتر را به آغوش يکديگر رسانيد و اکسير محبت و همدلی و عشق به اسلام و ايران اسلامی و ولايت را در فضای گسترده‌ جمهوری اسلامی ايران بزرگ و کهن منتشر ساخت و رائجه‌ی دل‌انگيز ولايت و امامت خمينی کبير قدس سره و خامنه‌ای معظم مدظله را، آن‌هم توسط عطارانی خبره و معطر، چون آية‌الله هاشمی‌رفسنجانی، در هوای سراسر سرزمين تاريخی مام وطن، پراکند.

در اين بخش و قبل از تذکار معايب، شايسته است که مراتب قدردانی و امتنان امثال نگارنده را از رياست محترم مجلس شورای اسلامی برادر بزرگوار جناب آقای دکتر علی لاريجانی، و هيأت محترم رئيسه‌ آن، جهت برگزاری اين مجلس با شکوه، مفيد و مؤثر که تاريخی هم شد. ابراز داشت و ابلاغ کرد.

و اما معايب:

1-     اولين عيب جلسه‌ مجلس 12/09/1387 خانه‌ سبز ملت که ديگر صندلی‌های سبز آن به عنوان «سرخ» مطرح نيستند تا يادآور «قرمز» باشند و ای بسا که «آبی» از اين سبز شدن، شادمان شده باشد، عبارت بود از چگونگی دعوت از‌ نمايندگان محترم ادوار هشت‌گانه‌ی مجلس شورای اسلامی که هيچ‌کس نمی‌دانست که محتوای آن چيست و چه فوايدی می‌تواند داشته باشد، و گرنه ديروز جا برای نشتن همه‌ آنان پيدا نمی‌شد.

2-     بيش از هزاران پيام کوتاهی(پک) که به بيش از هزاروچهارصد نماينده دوره‌های اول تا هفتم ارسال شده است تا به عنوان دعوت‌نامه‌ حضور به حساب آيند، متأسفانه و در کمال شرمندگی، با حروف لاتين که معروف به فينگليش است، بودند و اين مطلب بسيار مهم حقيقتاً، کسر شأن مجلس بود و پايمال کننده‌ واقعی حق زبان فارسی نيز.

3-     زمان آن بسيار اندک بود زيرا بديهی است که سه ساعت، وقت مناسبی برای چنين همايش بزرگ و مهمی نبود، حداقل دوساعت وقت ديگر هم برای هشت نماينده‌ که نماينده‌ نمايندگان هشت دوره بودند، در نظر می‌گرفتند تا هر کدام از آنان به مدت پانزده دقيقه، اقدامات برجسته و تاريخی هر دوره را به صورت فهرست، بيان می‌کردند.

4-     هيچ ذکر مستندی از نقش کليدی نظارت قوه‌ مقننه به ميان نيامد و کسی برابر آمار و ارقام ونظرسنجی‌های علمی و قابل اعتماد نگفت که مثلاً فوايد و يا مضار استيضاح‌ها و . و . . .، چه بوده است و دليلی هم بر ضعف شديد بخش نظارتی نمايندگان دوره‌های مختلف ارائه نگرديد و ادله‌ بی‌انگيزه بودن بسياری از مجلس نشينان در اعمال اختيارات نظارتی خود ذکر نگرديد و نگفتند چرا برخی از نوکران ملت به جای اعمال حق و حقوق قانونی خود که از آن ملت است، ترجيح می‌دهند تا با رفاقت و . و . . . ، انجام وظيفه بکنند؟!. و ...............

کد مطلب : کد مطلب : 82110 

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...